Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) BBéci válasza Flashget (#71348) üzenetére


BBéci
titán

Aki most akar venni új BD-játszót, az nem talál 150-est, és az utódait ebből a szempontból lebutították.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71352) Flashget válasza BBéci (#71351) üzenetére


Flashget
félisten

Jó csak ő nem írt mást mint Pioneer. nekem lejátszik mindent kívéve amit egyik BD ejátszó sem ebben az ár kategóriában a többit meg nem figyelem mit tudnak.
De ugye az enyém 2012-es fejlesztés egy H-s samsung BD lejátszó meg 2014-es. biztos van benne olyan ficsőr ami jobb, de még te is azt írtad 1-2 éve samsung lenne az utolsó amit megvennél. :)

Realme GT Master Edition

(#71353) vara válasza BBéci (#71344) üzenetére


vara
csendes tag

Igazad van, ne haragudj, nem vettem észre. Csak a kérdés feltevése utáni nap jutottam a gép elé, "átfutottam" a fórumot, és csak azt figyeltem, hogy kinek vannak címezve a válaszok

Köszi a gyors választ.
Ezek szerint 55e ft pénzkidobás lenne érte?

(#71354) BBéci válasza vara (#71353) üzenetére


BBéci
titán

Nehéz kérdés. 4 éves tévét venni meglehetős rizikófaktorral jár. Akár holnap megadhatja magát. Ha csak annyi pénzed van, mást nem tudsz venni. Bocs, de ebben nem adok tanácsot. Amit múltkor írtam, azzal próbáltam segíteni a döntésedet.
Szerintem az említett C650 érhet most 55000 forintot. Szomszédom pont 4 éve 145000 forintért vett olyat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71355) sunci_02 válasza Flashget (#71350) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Néztem, de mivel mindig megy a PC, így nem kell. Onnan nézek filmeket, írok nektek. Megint nem csalódtam a Samsungban. Amit adtak hozzá IR kábellel végre nem kell tökölni a SB csatorna váltásával, hangerőjével. (Azért a 48"-on a 3D 1000x jobb.....) Érezhető a 720p és a 1080 közti különbség.

(#71356) vara válasza BBéci (#71354) üzenetére


vara
csendes tag

Értem, köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#71357) dethroner válasza BBéci (#71317) üzenetére


dethroner
veterán

Mit nem lehet érteni? Korábban dvd filmeket játszottam le a házimozin, most pedig csak az erősítő+hangfal részét használom optikán összekötve a tévével. És a két lejátszási mód között, mindkét esetben dolby 5.1-re értem, nem tapasztalok füllel hallható különbséget.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71358) BBéci válasza dethroner (#71357) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem mást értünk házimozi alatt. Ha jól értettem, valamilyen DVD-játszóval egybeépített erősítős bögreszettről van szó. Még szép, hogy azon nem hallani különbséget.
Valamint a DVD filmek hangját összehasonlítani a Blu-ray filmekével teljességgel értelmetlen.
Próbáld ki ugyanannak a filmnek a DTS core hangját ráküldeni egy valódi, tisztességes házimozi rendszerre a tévéről, és Dune, Mede8er, Popcorn lejátszóról. A különbség akkora, hogy zongorázni lehetne.
Hagyjuk ezt a vitát! 15 éve tesztelek házimozi rendszereket és külön alkotóelemeket, lejátszókat, erősítőket, hangdobozokat, kábeleket, tápelosztókat, tévéket, vetítőket. Van némi fogalmam arról, hogy mi szól jól és mi nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71359) #94529552 válasza dethroner (#71357) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hagyd inkább, nem ér meg ennyi fáradozást?

(#71360) nismoka válasza BBéci (#71358) üzenetére


nismoka
addikt

Mindketten más dimenzióban utaztok. ;)

(#71361) devil-k válasza nismoka (#71360) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy ha nem használnának az emberek ennyi pontatlan kifejezést, nem lenne félreértés sem belőle.

- mozi bolondéria -

(#71362) nismoka válasza devil-k (#71361) üzenetére


nismoka
addikt

Inkább arra gondoltam, hogy más dimenzióban a kép és hangminőség terén.. ;)

(#71363) devil-k válasza nismoka (#71362) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, ez valóban így van, de ettől függetlenül ildomos a megfelelő kifejezéseket használni a félreértések elkerülése végett. Pl.: a házimozi nem játszik DVD-t, BD-t... stb. DVD, BD és médialejátszó viszont igen... stb. Ezek apróságok, de azért számítanak, HA már egy szakmai fórumon vagyunk.

- mozi bolondéria -

(#71364) nismoka válasza devil-k (#71363) üzenetére


nismoka
addikt

Igaz! :K

(#71365) Azurooandrew válasza ada19 (#71345) üzenetére


Azurooandrew
tag

Az eddig látott és olvasott infók alapján a H6500 felé húz nálam is dolog, és az is biztos, hogy neten rendelem a hivatkozott okok miatt. Valószínűleg pendrive-on nálam lesz egy-egy foci meccs és megnézem azokkal is valahol a H6500 - LB730 banding/dse viselkedést...

Ami érdekes, hogy viszonylag sokaknak van itt és amott (lg topic) ilyen tv-je, de prohardver fórum szinten olyan nagy panaszkodás nincs egyik esetben sem a fenti jelenségekre, van akit nem is zavar/érdekel a foltosodás.

@ (#71344) BBéci - Én is gondoltam rá, de sajnos több olyan tényező volt ezen felül (pl. a tv ferdén, előre dőlve állt csak meg, középen brutális felhő, bosszantóan lassú menü és smart rendszer) ami miatt visszavittem és vita nélkül vissza is vették.

(#71366) Flashget válasza Azurooandrew (#71365) üzenetére


Flashget
félisten

Mert ezek a tv-k nem edge ledek amik felhősebbek, viszont amelyik nem annak szebb a képe mint ezeknek amiket most árulnak. Főleg az ultra clear panelesek a jobbak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71367) dethroner válasza BBéci (#71358) üzenetére


dethroner
veterán

Tudod, nagyon szerettem volna ide most egy sértő, személyeskedő hozzászólást írni neked, de meggondoltam magam, mert nem érsz meg annyit a szememben hogy miattad kidobjanak a ph-ról. Tiszteletben tartom a fórum szabályait.

(#71363) devil-k Áruld már el a hozzászólásom melyik részét nem értetted? Azt írtam DVD lejátszó? Nem. Azt írtam házimozi erősítő? Nem Azt írtam házimozi. Bevált gyakorlat röviden házimozinak nevezni a házimozi rendszert. Még az angol fordítása is szó szerint ezt jelenti. Amúgy erről van szó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71368) devil-k válasza dethroner (#71367) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én mindent értettem, de sokak irányába megtévesztő, hogy ilyen kontextusban használod ezt a szót, hogy házimozi. Ennyi. Ehhez többet nem tudok és nem akarok hozzáfűzni, mert felesleges túlragozni a témát. Egyébként ha rákeresel (képek) a "home cinema" vagy a "home theater" szavakra, akkor 85%-ban azt jeleníti meg, amit valóban jelent a szó. Viszont ha magyarul keresel rá a házimozira, ott az arány fordított, helytelenül többségében jeleníti meg az egybe szetteket.

Abban meg biztos vagyok, hogy pl.: az autókról én nyilatkoznék úgy, mint egy abszolút laikus, mert egyszerűen nem értek hozzájuk és biztos, hogy helytelenül használnék egy jópár kifejezést.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71369) anjani182


anjani182
őstag

Üdv!

Nekem 40F6400-as TV-m van, de nem ezzel kapcsolatban írok :DDD Egy tapasztalatot szeretnék megosztani, Samsung hangprojektorról! Ilyen-olyan okok miatt vásároltam egy HW-H450 2.1 hangprojektort, az most mindegy miért.

A lényeg, hogy semmi esetre sem ér 70.000 Ft-ot!!! Senki ne várjon tőle sokat, maga a hosszú hangszóróban van 3 pár hangszóró, a közép -és a magas hangok azért elég jók. A subláda viszont nem tud többet, mint egy olcsóbb Logitech 2.1 subja, 14-15 cm-es hangszóró van benne. A vezeték nélküli dolog szép és jó, de csak többnyire működik! A Samsung maga is elismeri, hogy a SondShare funkciót nem ajánlja 5.1-re, gyakorlatilag a net tele van vele, hogy ha USB--s filmlejátszás közben pattog meg serceg a hang. Tehát így viszont pont filmre nem lehet használni a SoundShare funkciót! Természetesen HDMI vagy optikai kábellel nincs gond.

Ennyit szerettem volna megosztani. :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#71370) devil-k válasza anjani182 (#71369) üzenetére


devil-k
nagyúr

Legalább leírtad azoknak is, akik ilyet szeretnének venni, hogy miért nem ajánlott! Köszönjük a nevükben is, hasznos infó!

- mozi bolondéria -

(#71371) đe$|re


đe$|re
senior tag

Üdv mindenkinek!
A LED TV topikban már kaptam segítséget korábban, csak azóta kicsit módosult a listám.
Az H5500-t ajánlották én meg még kinéztem a H6200-t. 5500-t már volt szerencsém élőben megtekinteni (nekem tetszett), a 6200-t nem. Egy árban lenne a kettő. 3D nem létszükséglet.

- Samsung UE32H6200AWXXH
- Samsung UE32H5500AWXXH

A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#71372) BBéci válasza dethroner (#71367) üzenetére


BBéci
titán

Mi volt olyan borzasztó a hozzászólásomban, amitől kiakadtál? Nyugodtan írd meg privátban, ott nem kell visszafogni magadat!

(#71360) nismoka
Igazad van, de itt nem a dimenziók különbsége a lényeg. 40000 forintos bögreszetten teljesen értelmetlen bármiféle hangsávokat összehasonlítani. Ha valaki azt hozza fel példának, azzal érvel, hogy nem hallott különbséget, arra mit lehet mondani?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71373) Flashget válasza đe$|re (#71371) üzenetére


Flashget
félisten

5500 - 50 Hz
6200 - 100 Hz
Nem kérdés melyiket vedd, csak ne 32" ban, mert 1 hét se telik el és rájösz, hogy kicsi.

Realme GT Master Edition

(#71374) nismoka válasza BBéci (#71372) üzenetére


nismoka
addikt

Na igen, még a 200k-s bögreszetten sem.

(#71375) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Sziasztok!

Kb. a Samsung UE55H7000 kategóriájában szeretnék LED TV-t venni.
Körülnéztem, hogy mi van még és rátaláltam nagyjából ennek az UHD verziójára: Samsung UE55HU7500.
Bár alapvetően nincs szükségem UHDra, meglepő módon arányaiban nem annyival drágább és ugye TVt nem 1-2 évre vesz az ember (én biztosan nem).

Viszont tudom, hogy az LCD TV egyik rákfenéje (többek között) a kontraszt.
Itt nézve azt találtam, hogy a 7000 3000:1-et a 7500 meg 2135:1-et tud.

Szóval ha csak annyi lenne, hogy az UHD valamennyivel drágább akkor még OK, viszont ha az UHD miatt a képminőségből is kell engedjek akkor hanyagolnám.

Vélemény/tapasztalat?

Lehet még valami más is ami miatt HD forrást (1080p) nézve az UHD nem hozza azt amit egy hasonló kategóriás HD TV?

Mi lenne ami ebben a kategóriában maradva a legjobb képminőséget hozná (kontraszt, mozgásvisszaadás stb.)?

(#71376) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
Hol tudom kikapcsolni a tv-n hogy ne keresgéljen magárol a neten?(55H6470)
Akinek esetleg hasonló tipus van hogy lőte be a képet?
A segítséget előre is köszönöm

(#71377) anjani182 válasza devil-k (#71370) üzenetére


anjani182
őstag

Ez volt a terv...mert én sem találtam érdemi infot, bár mondom sokat nem is vártam tőle a Logitech Z-5500 után... :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#71378) akyyy


akyyy
senior tag

erről a számról kerestek:
+40 374 165 115

Felvéve a Samsung volt az, magyarul beszélt a nő, és név szerint engem keresett, csak sajnos nem értettem mit akar, mivel épp melóztam, s mondtam neki hogy majd 6 után hivjon legyen szives. ez tegap történt, persze nem hivott vissza.

mit akarhatott? tv már nálam van, nincs szervizbe. vagy csak valami közvéleménykutatás szerüség?

(#71379) #94529552 válasza dethroner (#71367) üzenetére


#94529552
törölt tag

Példás hozzáállás! :R
devil-k Szakmai fórum, na igen, ha csinálnánk egy közvélemény kutatást, szerintem 100-ból majd 100 fórumozónak különböző képzettsége és foglalkozása is lehet. Viszont aki több hónapja vagy több éve jelen van, az általában megérti a tapasztalatlanabbakat, vagyis a nem szakmai hozzászólásokat is. De nem akarok ezen vitázni, csak leírtam a véleményemet róla.

(#71380) Flashget válasza akyyy (#71378) üzenetére


Flashget
félisten

többször írtam korábban, hogy a 0680samsung romániában csörög és ők hívnak vissza csak néha a rejtett szám nem marad rejtve. ;)
Lehet csak a szokásos sablon kérdés a szervizről és esetleg azt akarta kérdezni, hogy a lakcímed aktuális még, mert küldenének egy apró ajándékot fájdalom díjként...ami általában egy fehér szinű szivartöltős USB-s aljzatot takar. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71381) Kigyoo válasza goose9808 (#70228) üzenetére


Kigyoo
újonc

Helló!

Sikerült végül megoldást találnod erre a problémára? Mert nálam ugyanez a helyzet sajnos... Olyan filmeknél, amiket régebben már néztem felirattal Serviio-n keresztül, azoknál sem tudom egy ideje a feliratot hozzátenni. A menüben fel sem jön ez a beállítás, és fogalmam sincs, mitől lehet...

Előre is köszi.

(#71382) Flashget válasza Kigyoo (#71381) üzenetére


Flashget
félisten

frissítettél flasht, javát? mert azok intézik el az allshare vagy serviio-t ha frissítésnél nincsenek ezek a progik kikapcsolva.

Realme GT Master Edition

(#71383) akyyy válasza Flashget (#71380) üzenetére


akyyy
senior tag

plusz szemüvegnek, vagy egy jó nagy pendrivenak jobban örülnék :C

(#71384) NeoExDeath válasza BBéci (#71054) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Ezekszerint a Hama Ultraslim FULLMOTION-t ajánlanátok fali konzolnak? Az ára elég jó (olcsóbb a Vogel's nél), és extrém lapos kivitelü, mégis forgatható, nekem szimpi.
UE40F6650 TV-hez ugye használható?

(#71385) vara


vara
csendes tag

Sziasztok!

A nappaliba szeretnék egy TV-t. A nézési távolság 3-3,5 m. 3D nekem nem kell, ezért az UE 55 H6203-típust néztem ki.
Vélemények, tapasztalatok erről a televízióról?
Ajánlott megvenni?

(#71386) ada19 válasza vara (#71385) üzenetére


ada19
senior tag

Nem, a 03-as végűek butított változatok, nem véletlen feltűnően olcsók.

Mégsenem

(#71387) devil-k válasza vara (#71385) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nemrég volt róla szó. [link]
Közelebb kellene ülni az 55"-s TV-hez! 2,2 méterről kellene nézned egyébként. Én 3 méterről nézek 83"-as vásznat.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71388) vara válasza ada19 (#71386) üzenetére


vara
csendes tag

Értem, de több pénzt nem szánok rá.

Az UE 55 H6203-t meg lehet venni 207 000 ft-ért.
Vagy vegyek egy kisebbet ami nem butított, akkor is ha a 3D nem érdekel?

Van olyan, amelyik csak a 3D-t nem tudja, egyéb butítást nem kapott? (Nem értek hozzá, lehet hogy hülye kérdés).

Melyik típust ajánlanátok?

devil-k :

A nappalim kialakítása olyan, hogy közelebb tudok ülni hozzá ha kell.

(#71389) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Hol találom meg hogy a H sorozat melyik modellje pontosan mit tud?

köszi

(#71390) ada19 válasza vara (#71388) üzenetére


ada19
senior tag

Nincs benne 3D, 2 HDMI csatlakozó, amiből 1 DVI (nem megy keresztül rajta a hang), vastagabb az egész mert kevesebb LED van háttérvilágításhoz, talán a káva is vastagabb, 2 magos proci "csak" (bár ki tudja ez mennyit számít bárhol is).

Én személy szerint inkább egy jó 48-50"-osat vennék.

Mégsenem

(#71391) devil-k válasza vara (#71388) üzenetére


devil-k
nagyúr

"A nappalim kialakítása olyan, hogy közelebb tudok ülni hozzá ha kell."

Akkor javasolnám, ha ki akarod élvezni a FHD előnyeit.

- mozi bolondéria -

(#71392) vara válasza ada19 (#71390) üzenetére


vara
csendes tag

Köszi a kimerítő választ.

Az UE 50 H6200 jónak minősül?

(#71393) Flashget válasza vara (#71392) üzenetére


Flashget
félisten

jobb mint az előző főleg azért, mert amiről eddig nem esett szó a 6203 az csak 50Hz a 6200 már valós 100Hz.

Realme GT Master Edition

(#71394) vara válasza Flashget (#71393) üzenetére


vara
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, hasznos volt.

(#71395) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne hozzátok, egy firmware-el kapcsolatos és egy Smart hubbal kapcsolatos. A firmware-el kapcsolatban azt szeretném megkérdezni hogy aki esetleg frissítette mostanában a tv készülékét, az nem tapasztalt olyat hogy ha PIP képernyőt be kapcsolja, akkor csak a képet adja be, de hangot nem lehet rajta bekapcsolni? Mert a 11xx firmware-nél még ez ment, de ráfrissítettem a 2102-re és azóta ezt a funkciót nem találom. Azért nagy szemétség lenne ha ezt kivették volna. Azt gyanítom máshova tették át, de nem tudom hova, nem találom egyszerűen. Smart hubbal kapcsolatban pedig a kérdésem hogy a különböző tv műsorok pl. nava, m1,m3 archívum amik mentek a televízióban, utólag milyen programmal lehetne vissza nézni jelenleg ezeket a műsorokat? Mert eddig a Fuso alkalmazás része volt, de az utóbbi időben kivették belőle ezeket és kb. csak a szemetet meg a fizetős részleget hagyták meg benne. Van erre jelenleg akár nem hivatalos forrásból is valamiféle app?

-Norbi-

(#71396) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok. ma be akartam lépni a social tv (face "menübe") de nem enged be. azt írja nem tud csatlakozni. es6100 tv- mi lehet a hiba.

(#71397) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Samsung tv-nél hol lehet kikapcsolni a mozgásjavítót?És mi a neve samsungoknál?Kösz előre is!

(#71398) cyberkind válasza Imi1981 (#71397) üzenetére


cyberkind
félisten

Beállítások/Kép/Képopciók Motion Plus ha jól tudom ez az.

Paranormal Cocktivity

(#71399) Tegla80 válasza ada19 (#71390) üzenetére


Tegla80
addikt

"amiből 1 DVI (nem megy keresztül rajta a hang),"
A HDMI/DVI bemeneten is van hang!!!
Ne mondj ilyen butasagot pls....

Sony® & PlayStation®

(#71400) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Samsung H sorozatú készülékek (nekem 6400 lesz majd) tudnak olyat, hogy éjjel mutatnak időt ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.