Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#71384) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Erre valaki? Ajánlanátok?

(#71402) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Kinéztem egy Samsung monitor tv-t, erről szeretném a véleményetek kérni. Erről lenne szó:
Samsung T24D390

Kisszobában lenne használva, főleg esti tv-zésre, és egy régi Ps2-t is rákötnék, ritkán játékra. Szerintetek megéri ez a tv (monitor)? Van valamilyen hátránya, hogy ez monitor tv, és nem "sima" tv? Egyáltalán mi a különbség?

Egyébként azért néztem ki ezt, mert most jó áron hozzá lehet jutni (50 ezer ft), és ráadásul erre 3 év garancia van, míg a tv-kre max 2, de a legtöbbre csak 1.

(#71403) Batib válasza lazioforever (#71402) üzenetére


Batib
őstag

Ez egy elég jó cucc.
Tulajdoságai: PLS panel (ez a Samsung válasza az IPS-re), egyoldali edge led háttérvilágítás, kifejezetten tetszetős design (nekem a fehér nagyon bejön), válaszidő 5ms, (input lag biztos jó, hisz monitor)
nincs smart, nincs 3D, azt hiszem USB-ről játszik mediát
Félig magyar, félig román gyártás.
Kb ennyit tudok.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71404) lazioforever válasza Batib (#71403) üzenetére


lazioforever
tag

Köszi a választ.

Megmondom őszintén, ilyen smart, 3D, meg hasonlóak nem érdekelnek, egy alap szintű tv-t kerestem, és így akadtam erre.
Dizájn nekem is tetszik, már voltam élőben megnézni.
Őszintén szólva sokan ajánlgattak nagyobb, 32"-os tv-ket, de ilyen összegben csak noname-et kapok. És inkább legyen kisebb, de minőségibb.

Szóval akkor szerinted megér 50 ezer ft-ot?

(#71405) Batib válasza lazioforever (#71404) üzenetére


Batib
őstag

Bocsi, de azt hogy kinek mi mennyiért éri meg én arra nem tudok válaszolni. Ezt Neked kell eldönteni. (soha nem vettem még boltbol tv-t)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71406) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

40F6500-as TV-men elég rosszak az SD adások, konkrétan mosottak, homályos! Bratyóm TV-je HD Ready amin jobban mutatnak! Létezik az, hogy a kijelző felbontás különbség így mutatkozik meg SD adásoknál?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#71407) lazioforever válasza Batib (#71405) üzenetére


lazioforever
tag

Igen ez jogos.
Akkor úgy kérdem, te megvennéd ennyiért? :)

Amúgy én se boltból akarom venni, megrendelni fogom. Úgy olcsóbb. Csak meg akartam nézni élőben is, úgy az igazi.

(#71408) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok

Van valakinrk tapasztalata az UE32ES6300-al kapcsolatban, hogy lehet e játékra használni (konzol), van észrevehető input lag?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#71409) Imi1981 válasza cyberkind (#71398) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz megtaláltam! Enyhe (tiszta) fokozaton hagytam, így tűnik a legjobbnak.

(#71410) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy jóhangú soundbart, vagy 2.1-et Tv mellé? Ma voltam hallgatózni az MM-ben, és az alábbiakat próbáltam ki ugyanazzal a hozott zenével:
Samsung F355, F450, H550, JBL SB100, LG NB4540, és igazából egyiknek se tetszett hangja. Egyszerűen teljesen hiányoznak a közepek, a hangszerek nem vállnak le a térben, lehet próbálkozni a különféle mókusvakítós effektekkel, de sokkal nem jobb a helyzet. Tanácstalan vagyok, mert úgy érzem, hogy rettentően túl vannak ezek a hangprojektorok árazva a hangjukhoz képest, de valamivel csak jó lenne kicsit javítani a tv hangzását. (Van itthon egy NAD erősítő + Rubicon hangfal kombó megfelelő kábelkkel és DAC-kal, kb 200 volt a szett, de össze se hasonlítható a zenei élmény egy 150 vagy 200 ezres hangprojektorhoz képest. Lehet az baj, hogy ezek nem zene hallgatásra lettek kifejlesztve, hanem arra hogy csilingeljen a magas és dübörögjön a mély, mert az kell a népnek a moziélményhez?)

Egyébként a fentiek közül szerintem messze az LG szólt a legjobban, de kíváncsi lennék még egy Yamaha YAS-101-re vagy 201-re.

Minden tapasztalatot és tanácsot szívesen várok.

(#71411) Batib válasza lazioforever (#71407) üzenetére


Batib
őstag

Én nem venném meg ennyiért, de az én esetem speciális. Amúgy úgy gondolom helyén van az ára. Esetleg tanácsként annyit: ha később mégis kicsilled akkor el tudod-e máshová használni?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71412) janosgal


janosgal
tag

Sziasztok!

1 hete vettem egy Samsung 48H6400-as tv-t. Részben a topik olvasása után jutottam erre a döntésre.
Utólag is köszönöm Nektek. Eddig 100%-ig meg vagyok vele elégedve. Előtte gy régi LG LCD tv-m volt.
Ég és föld a különbség. Újdonság a smart(eddig tetszik) és a 3D-is. Egy Med600-al van meghajtva, a 3D BD ISO-k gyönyörüek.

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#71413) ada19 válasza janosgal (#71412) üzenetére


ada19
senior tag

Használd egészséggel. :) Nekem csak két problémám van vele. 1: 55" kellett volna, 2: a Smart távirányítón a foci gomb helyére kerülhetett volna valami értelmes is. Na majd legközelebb. :)

Mégsenem

(#71414) YxVs válasza janosgal (#71412) üzenetére


YxVs
senior tag

Szia!

Pont ugyanezt a kombinációt szeretném én is beszerezni.
Rögtön egy kérdésem lenne, ami most engem foglalkoztat.
Ugye a Med 600 tudja a kadenciahelyes 24p-t még 3D-ben is, de a TV elvileg 3D-ben nem tudja, csak 2D-ben.
Ebből te valamit észreveszel 3D BD ISO lejátszás közben? Bizonyos időközönként egy apró röccenésnek, akadásnak kell lennie.
Mert ha észrevehető, akkor felesleges Med 600-at vennem, elég használtan egy Egreat R6S is, ami ugyan nem tudja a 24p-t 3D-ben, de úgy sem számít, mert ebben az esetben a TV lesz a szűk keresztmetszet.

(#71415) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok ! Tv váltás előtt vagyok 39-42-es méretben mi a legkedvezőbb, ha nem kell 3d és a smart sem létszükséglet mert úgyis laptoppal lesz összekötve?

(#71416) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kinéztem egy monitort, ami tévének is használható.

Pénteken még 79k volt a legolcsóbb ár, most egy helyen adják 65k-ért.
Azon a helyen csak T27D590 a típusa, mindenhol, és a Samsung honlapján T27D590EW [link]. De a Samu honlap ide mutató címében EW/EN van. :F
Szimpla lustaság lehet, hogy lehagyták, vagy neadjisten létezik tényleg olyan aminek nem EW a vége, és valamiben eltér? Ha ismeri valaki a Samsung típusadásának módszerét, megoszthatná.

+Csak mert ha ez ugyanaz, csak lehagyták a végét, akkor megrendelném még most. Az ugyanis nem biztos, hogy holnap, mikor megkérdezhetném tőlük telefonon, még mindig ennyi lesz az ára...

mod: a kézikönyvében szereplő modelleknél pedig vannak EW és EX verziók...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#71417) puszta123


puszta123
tag

Sziasztok, lehet buta kérdés, de azért felteszem...ha teszem azt veszek egy f6100-asat, amin ugye nincs internet csatlakozás, akkor hogy tudom frissíteni a firmware-jét (ha kell egyáltalán)? Médialejátszón keresztül esetleg? Köszi :)

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#71418) kali válasza puszta123 (#71417) üzenetére


kali
legenda

szia,

akár egy pendrive is elég hozzá.
nem muszáj frissíteni, ha nincs probléma a rendszerrel.

(#71419) puszta123 válasza kali (#71418) üzenetére


puszta123
tag

Köszi! Egyébként ahogy nézem lassan kifut az f6100...ha nem tudom megvenni időben, és már nem lesz kapható, mi az ami vele egy ár-érték arányban van?

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#71420) ada19 válasza puszta123 (#71419) üzenetére


ada19
senior tag

H6200 kb.

Mégsenem

(#71421) Kolondrum

Meg kell mondjam rendkívül rafkós kis TV-m van. Azt még megértem, hogy egyes dolgok csak akkor jelennek meg aktívan ha elnevezem a HDMI bemenetet, de azt nem értettem miért tűnt el a PC DVI / Szórakozás módból a speciális fül (service menube benéztem majd ki és visszaállt gyárira a TV). Aztán tök véletlenül átlőttem Normálra (csak ez a kettő van nekem PC DVI módban) és aktív lett a menü (speciális).
További érdekesség, hogy ha nincs elnevezve a HDMI akkor minden menü aktív, mintha (feltételezésem szerint) nem tudná mivel van dolga és sok olyan dolog is állítható ami nem kell nekem, vagy épp mint észrevettem nem állít semmit.
A kékség is megoldódott a színtónussal. Így 4-5 nap távlatából a TV olyan 5%-ban funkcionál annak amire vettem. Hát kinek van szíve analogra átkapcsolni? El is adtam a 2494HS-t. 21.9ft-ot vesztett naponta a nálam lévő 4 év alatt az értékéből. Nagyon jó! Pá CCFL 24Col, Hello LED 32Col

[ Szerkesztve ]

(#71422) Kolondrum válasza Kolondrum (#71421) üzenetére

A sok foci dologgal nagyon mellé lőttek nálam. Bűn! ;]

(#71423) GazRic


GazRic
senior tag

Elvileg ma hozzájutok egy 48H6670-es készülékhez. Vannak tapasztalatok vele? Jó készülék?
Ez csak DVB-S-ben másabb mint a 6650?

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#71424) galaxys80 válasza Azurooandrew (#71343) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez az array banding jelenség borzalmasan zavaró tud lenni. Filmnéknél, TV műsoroknál egyáltalán nem látható felhősödés. De még fekete háttérnél is csak nagyon-nagyon minimálisan.
Focimeccsnél a zöld fűnél viszont iszonyat zavaróan tud foltosodni.
Nem lehet ezzel valamit kezdeni?
Garanciális problémának megállná a helyét?

(#71425) PuMbA válasza Kolondrum (#71421) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk Normálon helytelenebbek a színek, mint szórakozáson, mert az 50 és 60Hz-en jelenlévő Szórakozás beállítás közel egyenlő a 23,24,25,29,30Hz-en előjövő Film képbeállításnak :)

[ Szerkesztve ]

(#71426) Tegla80 válasza Kolondrum (#71421) üzenetére


Tegla80
addikt

Hmmm..... asszem valaki mondta is,h el kéne azt adnod. :DD

Sony® & PlayStation®

(#71427) Kolondrum válasza Tegla80 (#71426) üzenetére

Igen. ;)

(#71428) sunci_02 válasza redXIII (#71408) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nekem ES6100-m volt, azon játszottam 3 évig, csak FPS Online és sose volt belőle gondom, (a Sniper ellen lehet gondod, de szerintem ott nem csak az inpulag befolyásol.)

Én ajánlom, főleg ha közelről nézed. Kb. 1,5 néztem. A legkisebb mozgást is kiszúrtam.

[ Szerkesztve ]

(#71429) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors segítségre lenne szükségem.
Kinéztem az alábbi tv-t
[link]

Kérdésem az lenne, hogy:

- SD adások tekintetében mennyire ad szép képet ( tudom nem erre találták ki, de ismerősöm nagyrészt ezeket nézne rajta néha film.) Mivel Digi műholdas szolgáltatónál van ezért van összesen 8 HD csatorna, amiből max a National Geographic érdekelné HD-ban. Tehát fő szempont tv adások nézése lenne.

- Nem szeretne több pénzt rááldozni, mivel nem szükséges neki 3d. Smart funkció sem létszükséglet, de jó ha van.

- Illetve ebben az árkategóriában érdemes- e ezt megvenni? Mindenképpen Samsung tv-t szeretne.

Köszönöm segítséget!

Üdv: Cabaye

(#71430) sandró60 válasza Cabaye89 (#71429) üzenetére


sandró60
addikt

Erre próbáld rábeszélni.Az ár egy kicsivel tőbb,de minőségi tévét kap.A 3D- legfeljebb nem használja. 6200 Bőven megéri az árát.Valódi 100HZ

[ Szerkesztve ]

(#71431) Flashget válasza lazioforever (#71407) üzenetére


Flashget
félisten

Nálunk van 2 db 24"-os samsu tuneres monitor.
Azzal legyél tisztában, hogy ez egy igazi öszvér megoldás, ergo nem ér fel egy ekte tv-hez. Helyettesíteni tudja ugya rövedebb ideig, de kiváltani nem igazán. ha valakinek csak arra kell, hogy elaludjon rajta vagy ébresztő órának használja a hálóban arra a célra jó, de filmezéshez, tévézéshez nem ez a megoldás.

Realme GT Master Edition

(#71432) Flashget válasza GazRic (#71423) üzenetére


Flashget
félisten

Nem
6650/6670/6750/6770 ezek a modellek műszakilag teljesen egyformák.
csak külsőben térnek el (szín, talp)

Realme GT Master Edition

(#71433) Flashget válasza Cabaye89 (#71429) üzenetére


Flashget
félisten

bármit is vesztek SD adást ne nézzen közelről samsungon.

Realme GT Master Edition

(#71434) Vhiktor válasza YxVs (#71414) üzenetére


Vhiktor
veterán

Semmiféle röccenés és és akadozás sincs 3D-ben, 24p módban.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71435) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Van valami jelentősége, hogy a blu ray lejátszót melyik HDMI aljzatba dugom be? (HDMI STB, HDMI ARC, stb)?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71436) Tegla80 válasza Vhiktor (#71435) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem nincs jelentosege ez esetben.(ha olyan eszkozt dugsz ra,max akkor )
De nevezd el a bemenetet ....source gomb ,majd az adott bemeneten tools es ott az elnevezes/nevszerkesztes(hasonlo)-ben talalod az eszkozlistat.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#71437) Cabaye89 válasza sandró60 (#71430) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

sandró60,Flashget !

Köszönöm a segítséget! Sajnos már próbáltam rábeszélni 6000-es típusú samsungokra, de nem lehetett. :((( Azt mondta max ennyit szánna rá. :((
Szóval akkor marad ez.
Még annyit kérdeznék, hogy e-digitalnál ami lehet vásárolni pluszba garanciát az már gondolom nem hivatalos samsung garancia. Tehát 1 év van rá + 1 év ha beregisztrálom. Ezen felül lehet venni további garanciát, illetve olyat is, amiben ha baleset történik a tv-vel akkor is fizet. De gondolom ezeket a plusz garanciákat már e-digital nyújtja. Ezekre is próbáltam rábeszélni hogy 6k-ért vegyen legalább még 1 évet, de sajna ezt sem tudtam.

Ez van...

Köszi a segítséget.

(#71438) Kolondrum válasza PuMbA (#71425) üzenetére

Igen a kettő kb egyenlő beállítású alapból, de magamnak a normált átállítottam, mert 20-as háttérvill olyan mintha egy hegesztést néznék. Durván le lett véve minden. Sőt a szórakozás háttérvillanya is le lett véve. Azt innentől film üzemmódnak hívom, de még állítani kell.
[link]
Sőt azóta a színtónus is más lett normálon. Meleg felé húztam el.

(#71439) gairgus


gairgus
újonc

Sziasztok,

Nemrég vettem egy Samsung 6400 tv-t, de még teljesen új vagyok smart tv témában. A következő dolgokban szeretnék segítséget kérni:

- Serviio program segítségével megosztottam a számítógépet a tv-vel, de sajnos a nagyobb méretű (10 GB-os 3D film) beolvasása közben szaggat a betöltés (kb 10 mp-enként tölt), így élvezhetetlen. Lehet a belső hálózat lassú? Lecseréltem a PC wireless wifijét egy 300 MB-os stickre, aminek úgy gondoltam, elég kell lennie, de sajnos nem lett jobb.
- Jelenleg UPC megállítható-felvehető boxom van, amit leváltanék egy mediacardra. Azonban a UPC oldalán nincs fenn ez a TV, mint mediacard kompatibilis eszköz. Valakinél működik a UPC mediacarddal? Lehetséges, hogy csak lemaradtak a kompatibilis eszköz lista frissítéssel?
- Ha leadom a UPC boxot (már ha lesz mediacardom), elvileg pendrive-ra tudnék műsort rögzíteni. Csak élő műsort tudok felvenni a TV-vel, vagy műsorújságból be tudom állítani, mit szeretnék? Ilyenkor nézhetek más csatornát?
- Kábeles LAN kapcsolat esetleg gyorsítja a netet? Nem mintha lassú lenne, de ott van mellette a router, szóval úgy sem látszana a kábel....

Előre is köszönöm a segítséget!

(#71440) Dagidög


Dagidög
senior tag

Korábban érdeklődtem néhány tv után, a segítő kollégáknak köszönöm a hozzászólásokat.

Végül a választásom az UE40H6203-asra esett. UE32F5000-ről váltottam.

Mivel nálam multifunkcionális a tv szerepe (PC-s használat, filmezés), ezért ki kellett próbálnom. A boltban volt lehetőségem PC-ről kipróbálni több tv-t is, a H6200 és a H6203 között gondolkodtam.

A 6203-asnak minimális, de casual játékra és használatra elfogadható input lagja van alapjáraton. A 6200-asnak viszont katasztrofális az input lagja kikapcsolt képjavítók mellett is - akinek esetleg ismeretlen a jelenség: amikor húzod az egeret, olyan, mintha jégen csúszna. A 6203-as viszonylag vaskos jószág, a dizájn egyszerű, a káva számomra kellően vékony. Egyéb számomra lényeges különbség nem volt a két tv között, a képminősége a 6203-nak is remek az árában, a smart funkciók és a 3D nem érdekelnek. Valaki írta korábban, hogy valós képfrissítésben van különbség a két tv között, de tudtommal mindkettő valós 100Hz-es. Ha van erre külön teszt, szívesen megnézem.

Otthon a tv zökkenőmentesen kapcsolódott a wifire, idle (vagy kikapolcsva?) csöndben frissítette a firmware-t. Gyorsan átpörgettem a beállításokat, a forrást pc-re állítva az a kevés input lag is gyakorlatilag eltűnik, én nem érzékelek belőle semmit, pedig érzékeny vagyok rá. Utánhúzást extrém esetben sem tapasztaltam. Felhősödés, bevilágítás nincs.

Határozottan elégedett vagyok a tv-vel!

Később dobok fel képet.

[ Szerkesztve ]

(#71441) BBéci válasza gairgus (#71439) üzenetére


BBéci
titán

Nem írtad a tévéd betűjelét, az fontos a Mediacard kompatibilitás megállapításához. Bár 3-4 éve az összes Samsung CI+-os.
Lehet programozni a felvételt.
Felejtsd el a WiFi-s filmlejátszást, mert a tapasztalt jelenséget nem tudod másképp megszüntetni, csak UTP kábellel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71442) gairgus válasza BBéci (#71441) üzenetére


gairgus
újonc

Köszönöm a választ. Ezek szerint kábelezhetem a lakást (a PC másik szobában van), vagy marad a pendrivera másolgatás :S.

A pontos típus: UE40H6400

(#71443) Cabaye89 válasza sandró60 (#71430) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

No!
Sikerült megbeszélnem vele 6200-ast.
Akárhol néztem 140.000 alatt nem lehetett beszerezni samus gyári garival.

Media Markt-nál találtam most 125.ért

[link]

Ahogy tudom MM hivatalos garanciát ad.
Ez vmi elírás lehet hogy ennyiért adják? Mert ha ez ugyan az a tv ami máshol akkor már rendelem is meg.
Eléggé jónak tűnik.

Köszi

(#71444) Tegla80 válasza Cabaye89 (#71443) üzenetére


Tegla80
addikt

MM is hivatalos gari...
Rendeld. :K

Sony® & PlayStation®

(#71445) BBéci válasza gairgus (#71442) üzenetére


BBéci
titán

A TV WiFi-je szokott a gyenge láncszemnek bizonyulni. Talán elegendő a router és a TV közé UTP kábelt csatlakoztatni. Ha jól értettem, a kettő nincs messze egymástól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71446) Flashget válasza Cabaye89 (#71443) üzenetére


Flashget
félisten

nem elírás annyi az, de ha bemész egy MM-be ott is ennyi.
viszont ott már érdemes venni garancia plusz goldot.
14K-t fizettünk érte cserébe 5 évre van tűz,folyadék, törés kárra biztosítva éps a 3 év gyártói garancia lejártát követően 2 évig még javításra + alkatrészre garancia. Ezt csak a vásárláskor lehet kérni, nézzétek meg adnak most is.

Realme GT Master Edition

(#71447) Flashget válasza Dagidög (#71440) üzenetére


Flashget
félisten

Egyéb számomra lényeges különbség nem volt a két tv között, a képminősége a 6203-nak is remek az árában, a smart funkciók és a 3D nem érdekelnek. Valaki írta korábban, hogy valós képfrissítésben van különbség a két tv között, de tudtommal mindkettő valós 100Hz-es. Ha van erre külön teszt, szívesen megnézem.

nem jól tudod.
a 6203 a 6200 butított verziója több téren is.
leg lényegesebb különbség, hogy a 6203 valós 50Hz a 6200 valós 100Hz (ezt szeretik így írni 100 ill. 200Hz csak azt nem szeretik már oda írni CMR vagyis szoftveresen előállított 'kamu" herzek)
viszont pont ez a 50Hz-es tv-k egyik jó tulajdonsága az alacsony inputlag a valós 100Hz-es tévékkel szemben.
Viszont a hátrányuk tévézésnél jön ki..gyors jeleneteknél, sport eseményeknél, filmeknél.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71448) Dagidög válasza Flashget (#71447) üzenetére


Dagidög
senior tag

Honnan van az info? Tudom ezt tesztelni?

A CMR-es marketingfogással tisztában vagyok, már régebben lejártam a kört az interpolációs technikák megismerésével.

(#71449) SunMount3r válasza Dagidög (#71440) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én eddig azt hittem a típusszám végén a 3-as a Samsung-nál azt jelöli, hogy valamiféle "butított" verzió... :F Ezek szerint nem és még jobb is mint a sima 6200-as ? Én is a 6200-ast néztem ki pár hete és nálam is mérvadó lenne az input-lag (később PS4 lesz).

(#71450) Dagidög válasza SunMount3r (#71449) üzenetére


Dagidög
senior tag

Valóban azt jelöli, jól tudtad.

Az input lag éppen a beépített plusz képjavító köröknek köszönhető általában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.