Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) devil-k válasza -ZeeZee- (#72750) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem. Miért lenne? Ha pedig zavar, írd oda azt az egy karaktert. :)

- mozi bolondéria -

(#72752) Tegla80 válasza Bendeguzzz (#72742) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Exit gombot nyomd hosszan(5-10mp) amig feljon a lehetoseg az ujrainditasra.
Arra nyomj egy "igen"-t es igy "kinullazod" a tv-d teljesen alapra.(csatornalistat elotte mentsd le penre,h utana csak vissza keljen tolteni)
Ha ettol rendbe jon akkor klafa,ha nem akkor gariztasd sztem.

Sony® & PlayStation®

(#72753) ada19 válasza -ZeeZee- (#72750) üzenetére


ada19
senior tag

A biztonság kedvéért kérdezd meg a Samsung ügyfélszolgálatot (elérhetők chaten is), de nekem is a rövidebbet írták valamint ha belegondolsz sok helyen nem bontják ki a TV-t egyáltalán így nem is tudják felírni a teljesen szériaszámot.

Mégsenem

(#72754) M@rdel válasza -ZeeZee- (#72750) üzenetére


M@rdel
őstag

ada19 +1

Nincs ebből probléma, mert pl a webshopok sokszor fizikailag nem is találkoznak a készülékkel.
A regisztrációs kód és a tv valós száma stimmeljen.

(#72755) Flashget Nem akarlak elkeseríteni, de ez szerintem saját tapasztalat! :D

[ Szerkesztve ]

(#72755) Flashget válasza -ZeeZee- (#72750) üzenetére


Flashget
félisten

:C
végre valaki olvassa is az összefoglalót.

Realme GT Master Edition

(#72756) -ZeeZee- válasza Flashget (#72755) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszi :R

Olvastam régebben amikor még keresgéltem, de most hogy "hiba lépett" fel, egyből újra olvastam... És akkor megvilágosodtam... :DD

(#72753) ada19 Majd az ügyfélszolgálaton rákérdezek, de a TV-t visszacsomagoltam (nejem szigorú a karácsonyi ajándékokkal kapcsolatban...) és a regisztráció is csak ezután (karácsony) fog megtörténni.

[ Szerkesztve ]

(#72757) ada19 válasza -ZeeZee- (#72756) üzenetére


ada19
senior tag

Bármennyire is szigorú, a vásárlást követő 1-2-3 napban érdemes nyúzni, megviszgálni hogy bármi gond van-e vele (dse, pixelhiba, backlight bleed stb.) mert most még könnyen cseréltethető, utólag necces.

Mégsenem

(#72758) farkasdavid


farkasdavid
újonc

Sziasztok!

Egy Samsung LED Tv-vel kapcsolatos problémám lenne, bízom benne, hogy valaki tud benne segíteni, vagy legalábbis tanácsot adni.

A minap vásároltam az eMagon egy Samsung 40H5030 101 cm-es LED tv-t. A futár kihozta, minden rendben volt, fizikai sérülés semmi nem látszott rajta, és valószínűleg nem is érte semmilyen káros hatás.

Beüzemeltük, néztük egy jó 5 percig, amikor feltűnt, hogy majdnem a közepén, de inkább onnan egy 10-10 centire balra és fel van egy kábé fél centi átmérőjű fehér pötty. Ha full fekete képet nézek, akkor világosan látszik, ha nagyon világos a hátér, akkor is eléggé feltűnő.

Nem felhősödésről van szó, az egész képernyő tökéletes full fekete kép esetén is, tehát nem ez a probléma.

Közel hajolva úgy néz ki, mintha világítanának azok a ledek, de nem azzal a színnel, amivel éppen kellene, hanem konstans valami fehéres-sárgás színnel. (Lehet hogy nem is világítanak, csak nekem tűnik úgy, nem tudtam megállapítani.)

Ezt mi okozhatja? Illetve milyen lehetőségeim vannak ennek a kijavítására szerintetek? Amikor nézem, tarka képnél nem feltűnő, de egy közeli arcképnél mindig ott van valakinek a homlokán ez a bizonyos folt.

Köszönöm előre is.

(#72759) ptom77


ptom77
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Szüleim bíztak meg TV vásárlással és én a Samsung UE32H5000 típust néztem ki nekik. MinDigTV-re szeretnének előfizetni ahol a HD adásokhoz DVB-T MPEG-4 HD tuner kell, ez benne van a készülékben és FULL HD-s.

Viszont a téma összefoglalóban olvastam az 5xxx sorozatról, hogy "Nem ajánlott, mert alacsony a mozgásfelbontása - 300-350 sor."

Ez utóbbi mit jelent pontosan? Egy átlagos TV néző mit érzékel ebből, mit jelent a 6xxx sorozatnál az 1080 soros mozgásfelbontás ehhez képest? Nem a csúcsminőség a cél, de érdekelne hogy a két sorozat között mi a fő különbség. Köszi előre is!

(#72760) PuMbA válasza ptom77 (#72759) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy nézel FullHD-ban focimeccset és amikor a kamera mozog, akkor ami álló képen szöveg pl. kivehető volt, az mozgás közben olvashatatlanná válhat, mivel mozgáskor a felbontás "lecsökken". Vagy a guruló labda egy pacának néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#72761) trecom


trecom
tag

Üdv erről Samsung UE46H7000SLXXH vélemények tapasztalatok vannak a fórumtársaknak személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi nem a tesztelőkére.
Játékra is lenne használva.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#72762) ptom77 válasza PuMbA (#72760) üzenetére


ptom77
csendes tag

Köszi, én is valami ilyesmire gondoltam.

A kérdés az, hogy ez mennyire zavaró egy átlag TV néző számára, és hogy megér-e +30-40 eFt-ot a 6xxx sorozat emiatt?

Az alábbi funkciók nem pont ezen próbálnak javítani?
- Képjavító elektronika - HyperReal Engine
- CMR - Tiszta mozgás arány

Bocsi, ha laikusként sokat kérdezek, csak szeretnék tisztában lenne ezekkel a fogalmakkal.

(#72763) Tegla80 válasza farkasdavid (#72758) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha belefersz meg az idobe,akkor mehet vissza a feladonak.
"Koszi megsem kell" cimszoval.
Azt veszel mashol tv-t.....

Sony® & PlayStation®

(#72764) gery2123 válasza ptom77 (#72759) üzenetére


gery2123
őstag

Én egy 32" H5040 vettem fekete pénteken. Sajnos cserélni kellett pixel hiba miatt és egy 5030 kaptam végül. A kettő ugyanaz csak valami design különbség van állítólag.
Mindegy is. Néztem rajta meccset és semmi gond nem volt vele. Mindent úgy hagytam ahogy gyárilag van, csak meleg 1 a színhő, meg. Igaz nem volt meg ilyen tv a birtokomban de teljesen meg vagyok vele elégedve. Pláne hogy 60k vettem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#72765) farkasdavid válasza gery2123 (#72764) üzenetére


farkasdavid
újonc

Szia!

Milyen pixelhiba volt? Én - ahogy fentebb is írtam - 5030-at vettem, 40"-osat, és van rajta egy fehér pötty.

(#72766) gery2123 válasza farkasdavid (#72765) üzenetére


gery2123
őstag

Egy db fehér pötty volt rajta, és olyan 20-30 cm lehet látni. Tényleg egy pixel.

-- PSN_ID: GerY2123

(#72767) farkasdavid válasza gery2123 (#72766) üzenetére


farkasdavid
újonc

És ezt simán visszacserélték? Nekem is ugyanez a gondom, és engem nagyon zavar, hogy ott van. Az Emagnál vettem, és most hétvégén kaptam kézhez.

(#72768) miti5


miti5
tag

Üdv mindenkinek!

ez a pixelhiba hogy is van akkor most??-nem cserélik gariba ha pontos lesz a kép???

(#72769) PuMbA válasza ptom77 (#72762) üzenetére


PuMbA
titán

A 6xxx sorozat nem csak emiatt éri meg, hanem a jobb panel miatt. Elmosódás H5500-on, elmosódás H6203-on :) Nem hiszem, hogy olyan jó nézni, hogy a szálló labda mekkora csíkot húz focimeccs közben.

"Az alábbi funkciók nem pont ezen próbálnak javítani?
- Képjavító elektronika - HyperReal Engine
- CMR - Tiszta mozgás arány"

De, csak 5xxx sorozatban ezek nincsenek vagy nagyon gagyin működnek :)

[ Szerkesztve ]

(#72770) PuMbA válasza trecom (#72761) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglalóban ott van :) Nem tudom, hogy mit kell tapasztalni azon, ha valami jó és mivel a termék prémium kategóriás, ezért nincs is nagyon vetélytársa semmiben.

[ Szerkesztve ]

(#72771) st6969


st6969
őstag

Samsung Galaxy Ace 4 telefonom van. F6400-as tv-vel szeretném összehozni úgy, hogy a tv képernyőjén lehessen látni a telefon képernyőjét (nem arra gondolok, hogy átjátszani képet vagy video-t, az már megvan, hanem a komplett képet).
A tv elvileg tudja a screen mirror-t, a telefon tudja a wifi direct-et. Kérdés, hogy ez elegendő-e? Jelenleg a wifi direct-et bekapcsolva a két eszköz valamiért nem látja egymást. Kell valami app?
:R

(#72772) gery2123 válasza farkasdavid (#72767) üzenetére


gery2123
őstag

Én az MM vettem online. Ott 15 napod van hogy cseréld vagy visszakérd a pénzt. Mivel csere volt így ezt is bármilyen gonddal 3 napon belül cserélik. Az emag nem tudom hogy működik, de ha online vettem akkor van 15 napod elállni a vásárlástól.

-- PSN_ID: GerY2123

(#72773) Angel2014 válasza st6969 (#72771) üzenetére


Angel2014
addikt

Épp korábban írtam rom függő....4.1 jelly beam még támogatja a dlna-t de a kitkat már nem azt hiszem..Ace 4 en 4.4.4 kitkat van
próbáld meg ezt feltenni a telóra hátha....[link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#72774) trecom válasza PuMbA (#72770) üzenetére


trecom
tag

Akkor 32-33-as input laggal még játékra is elfogadható?

(#72775) PuMbA válasza trecom (#72774) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, itteni vélemények alapján a 6xxx-es széria 40-es input lagja is elfogadható :)

rtings oldal szerint: "An input lag of more than 50ms starts to be noticeable by competitive gamers, > 75ms by good gamers of fast games and > 100ms by the majority of people. Anything more than 125ms is not playable for a fast game."

Egyébként pont most gondoltam bele, hogy anno, amikor kisgyerek voltam 50-60ms-os ADSL pinggel is simán tudtam Counter-Strike-ozni rendesen, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#72776) trecom válasza PuMbA (#72775) üzenetére


trecom
tag

Köszi az infókat akkor ez a típus lesz.

(#72777) PuMbA válasza trecom (#72776) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen játékra kéne amúgy? :) Nagyon profiknak persze ez a 30-40ms is sok, tehát attól függ :)

(#72778) Atomantiii válasza ptom77 (#72762) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ismerősnél láttam egy 5-ös sorozatú TV-t már meg nem mondom melyik típust, de elbújhat az F6400-as mellett DVB-T-n, nála kicsit mosódott a kép míg nálam teljesen tiszta.

Én nem bántam meg, hogy többet adtam érte.

(#72779) kaboska


kaboska
aktív tag

A TV beépített lejátszója hány Hz-en játsza le a filmeket?Mert infó gomb-nál nem ír semmit!
46C6000!

"Fej vagy gyomor"

(#72780) ptom77 válasza Atomantiii (#72778) üzenetére


ptom77
csendes tag

Oké, köszi az info-t, nyilván a 6xxx sorozat jobb, mint az 5xxx-es, de az ár/érték arányt, ill. a max. árat is figyelembe kell vennem, szóval ezért nehéz a döntés.
Itt is írta gery2123, hogy 5000-esen is nézett pl. focimeccset és neki tökéletes volt, PuMbA azt írja, csíkot húz maga után a labda, annyira rossz a mozgásfelbontása...:) Az igazság valahol a kettő között lehet, de igazából látni kellene a különbséget. Az ár is szerepet játszik, még meglátom mi lesz.

(#72781) dreamwalkR


dreamwalkR
újonc

Sziasztok.

Ezt a TV-t szeretném megvenni karácsonyra: Samsung UE40H5000A
Viszont nem igazán találok róla olyan cikkeket amik elemzenék és leírnák a véleményüket.
Ebben az ár kategóriában (100.000 HuF) szeretnék gondolkodni max.
Leginkább filmezésre és játékra használnám 1080p-ben!
Akinek van ilyenje, leírná mik a tapasztalatai róla? :)
Esetleg más alternatíva?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#72782) Atomantiii válasza ptom77 (#72780) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nyilván nem vagyunk egyformák, van akinek ez fel se tűnik, de van akinek igen és annak biztos megéri a plusz költséget.

Persze a pénztárca mondja meg úgyis. De én úgy voltam vele, hogy vagy egy ilyet veszek, vagy nem veszek egyáltalán új tv-t. Inkább vártam vele még egy fél évet, hogy meglegyen rá a keret.

[ Szerkesztve ]

(#72783) PuMbA válasza ptom77 (#72780) üzenetére


PuMbA
titán

"PuMbA azt írja, csíkot húz maga után a labda, annyira rossz a mozgásfelbontása..."

Ezt ne hidd, hogy túlzásból mondom. Nekem 6xxx-es szériám van és ha nincs bent a LED Clear Motion, akkor is látszik egy kis csík a labda után, ez egyébként nem a mozgásfelbontás miatt van, hanem az LCD és a hozzá tartozó elektronika gyorsaságától függ. El tudom képzelni, hogy milyen lehet 5xxx-es szérián :) 20 évig néztem CRT TV-t, szóval a különbség elég feltűnő, tenisz meccsen meg még jobban, hiszen ott 200km/h-val ütik meg a labdát :)

Atomantiii: Egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

(#72784) galaxys80 válasza PuMbA (#72783) üzenetére


galaxys80
veterán

Én F6500-on semmilyen csíkot nem látok a labda után. Pedig nincsen bekapcsolva a LED Clear Motion.
Ellenben én meg a zöld háttérnél (pálya) lévő foltokat látom. :(((

(#72785) PuMbA
Tudom mire gondolsz. Más TV-n láttam már ilyet én is, de F6500-on nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#72785) PuMbA válasza galaxys80 (#72784) üzenetére


PuMbA
titán

Igazából nem csíkra gondoltam, hanem a labda ottmaradt képére, ami csíkszerűen látszik. Mintha megnyúlna a labda :) Teniszben pedig a csík akkora, hogy egy kis oszlopszerűség lesz belőle :) F6500-on lehet, hogy jobb, mert nekem csak F6100 van.

[ Szerkesztve ]

(#72786) PuMbA válasza galaxys80 (#72784) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam meg ezek a foltok nincsenek :) Vízszintes csíkokként látod vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#72787) galaxys80 válasza PuMbA (#72786) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem. Teljesen random módon. Néha, mintha a háttérben kivehető lenne egy-egy halvány folt.
Teszem hozzá az asszony nem lát belőle semmit és szerinte már hallucinálok. :D
De én tudom, hogy ott van. :D
Kizárólag foci meccsnél zöld ,háttérrel látom.

(#72788) trecom válasza PuMbA (#72777) üzenetére


trecom
tag

Pl.:
BF4 multi és a mai új játékok általában.

[ Szerkesztve ]

(#72789) Joe_Muad_Dib válasza Flashget (#72748) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Köszi! Elolvastam ahogy tanácsolaad, ki is kapcsoltam a Motion Plust, meg a többi beállítást is elvégeztem, de nem lett jobb a helyzet. Szerintem újból megformázom a pendrive-ot.
Illetve mit szeret jobban a tévé, az avi-t vagy az mp4-et?

(#72790) demmer123


demmer123
őstag

Hogy a fenébe kell kinyitni a távírányítótt?

Samsung ue48h6400 távírányító bn59-01175N.Egyszerűen nem tudom kinyitni a hátlapját

(#72791) Vhiktor válasza demmer123 (#72790) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ahol van az újjnak a bemélyesztés, belenyomod a nagyújj begyedet és elkezded tólni kifelé.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72792) Tegla80 válasza Joe_Muad_Dib (#72789) üzenetére


Tegla80
addikt

A kulso medialejatszot es a BD filmet,estleg iso-t. ;)

Sony® & PlayStation®

(#72793) makhandi


makhandi
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült leszűkíteni 4 TV-re a potenciális jelöltjeim. De ezek közül még mindig nem tudom, hogy melyik a legjobb, esetleg melyiknek milyen hátránya van (3D nem fontos ). Amire használnám... Sport közvetítések, HD filmek, PlayStation, Youtube.

LG 32LB650
LG 42LB5700
Samsung UE40H6200
Sony KDL32W705

Előre is köszi a válaszokat/segítséget!

(#72794) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

E két TV között vacilálok: UE40H6400 és UE40H6200. Úgy tudom a 6200-ashoz nem adnak 3D szemüveget és a 6400-hoz igen. Ha ez tényleg így van, nem tudja valaki milyen szemüveg(ek) lennének jók a 6200-hoz? :F

Köszi! :)

(#72795) Angel2014 válasza makhandi (#72793) üzenetére


Angel2014
addikt

Samsung H6200 vagy az sem rossz ami az utànnad lévő kommentben van a H6400 De ami nekem van avval is nagyon megvagyok elégede H6230 :K

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#72796) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, anyukámnak szeretnénk karácsonyra 32" okosTV-t
-DLNA kéne,
-tabletről kilehessen tolni a youtube videót a TV-re,
-min720p videót szaggatásmentesen letudjon játszani a TV

Pl samsung 5000es széria mennyire "okos" mennyire kezelhető?
Vagy mi a legolcsóbb ami már tudja a felsorot dolgokat, és türhetően kezelhető? A tűéles tökéletes kép nem feltétel, édeasnyám már 50körül van nemfogja ezeket észrevenni.

Tud valaki jó ajánlatot? konkrét üzletek is érdekelnének, hogy hol érdemes most venni valamit, pl thome vagy épp mediamarkt stb

(#72797) Flashget


Flashget
félisten

Azt hittem ma lehetőségem lesz egy 40H6500-at megvizslatni felhasználói szinten, de annyi idő elment a digi műholdas hangolással, hogy nem maradt idő már sem a smartra sem a médialejátszóra. Pedig vittem a killát is, na majd holnap. :)

Maga a menü része 98%-ban, megegyezik az F szériával.
Amiben más az a első indítás utáni beállítások grafikai értelemben na meg az a smart távkapcs.

Realme GT Master Edition

(#72798) ada19 válasza Flashget (#72797) üzenetére


ada19
senior tag

Csatornahangolás grafikája is más ha jól rémlik, de tényleg apróságok csak.

Mégsenem

(#72799) Flashget válasza ada19 (#72798) üzenetére


Flashget
félisten

Na igen, de a fő része amit a legtöbbször használ az ember ugyanaz.
A D6500 után az F6640 már nem volt ilyen egyértelmű..több dolgot nem találtam meg elsőre meg volt amit megszüntettek :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#72800) #91166208


#91166208
törölt tag

sziasztok.. mi a különbség az ue40h6400 és a 6500 között? köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.