Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) BBéci válasza Flashget (#71447) üzenetére


BBéci
titán

A képkocka interpoláció nem szoftveresen előállított hertz növelés? :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71452) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok, 2 TV-m van. Egy Samsung LE40C650 ill. egy Samsung UE40H6030. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet azt beállítani rajtuk, hogy ha bedugok egy pendrive-ot akkor műsort tudjak rá rögzíteni? Hallottam hogy lehet, de semmi infóm hogyan. Ha ezeket be lehet állítani akkor milyen funkciók vannak? Gondolok itt arra, hogy ha ki van kapcsolva a tv akkor is rögzít vagy esetleg visszatekerős funkció is lesz? Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm :R

(#71453) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Gyári garancia szempontjából mely üzletek kínálatát érdemes nézni? Extreme Digital, Media Markt, Euronics van még esetleg valami más opció? :)

Köszi! :)

Üdv.

(#71454) Willie válasza Willie (#71453) üzenetére


Willie
őstag

+Expert, Auchan, Tesco? A METRO is gyártói garanciát ad? Esetleg még valami hely?

(#71455) kali válasza Willie (#71454) üzenetére


kali
legenda

szia,

az auchan biztos, én is ott vettem gyártói jótállással a tévét.

(#71456) toby_as válasza Backrau (#71452) üzenetére


toby_as
tag

Szia
Az EH6030-on(gondolom ezt akartad irni) nem lehet bekapcsolni a PVR funkciot (ilyenem volt nemreg es eleg sokat probalkoztam vele, egyszeruen nincsen benne a firmware-ben ez az opcio). A C650-rol csak ennyit tudok: samygo, bizonyos verzioju firmware-nel es HW-nel be lehet rajta kapcsolni. Hasonlisd ossze a tv-d tipusaval, szoft verziojaval, es kiderul hogy menni fog rajta vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#71457) Robi81 válasza Backrau (#71452) üzenetére


Robi81
tag

http://hack-center.de/blog/2011/04/enabling-pvr-and-timeshift-on-the-samsung-le40c650/

(#71458) Backrau válasza Robi81 (#71457) üzenetére


Backrau
aktív tag

Közben én is nyomozgattam kicsit. Ezt az oldalt találtam meg én is. A bajom az, hogy mikor engedélyeztem mindent. A Sub menüben nekem nincs PVR funkció bekapcsolás. Pedig a legújabb szoftver van fent. Gondolom akkor egy kompatibilis szoftvert kell feltennem a tv-re. Ilyet hol találok? Meg mennyi jó ötlet (gondolom) egy nem gyári szoftvert felrakni?

(#71459) Robi81 válasza Backrau (#71458) üzenetére


Robi81
tag

nekem gyári alatt lett engedélyezve régebben és akkor működött azótta se használtam:-)
után jött ki rá frissités lehet abban tiltották le,hogy ne lehessen engedélyezni:-)[link]

Nézz körül a linken én is onnan csináltam szerintem.[link]

[ Szerkesztve ]

(#71460) cent11


cent11
csendes tag

Sziasztok!

Smart TV-t szeretnék venni. Samsungnál kinéztem 4 típust, de nem tudok dönteni.
Tudna valaki segíteni, hogy mi a különbség az F és H sorozat között?
A kinézett típusok: UE55F6500 vagy UE55H6500 vagy UE55H6470 vagy UE55H6410
Előre is köszönöm!
:))

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#71461) Azurooandrew válasza galaxys80 (#71424) üzenetére


Azurooandrew
tag

Úgy emlékszem neked egy 55F6500-od van, ugye? baromi jó kis tv, de 46-tól felfelé elég csíkos ha pl. fociról van szó vagy más világos felületről. A legtöbb ismerősöm nem is látja, aztán olyan is van aki látja, de azt mondja, hogy elfogadja mert a technológia sajátja.

Amit eddig láttam H6500-al kapcsolatban, kis pozitív fejlődést mutatott az F szériához képest ebben a tekintetben, de lehet, hogy csak placebo hatás ;)

+ megnéztem a hétvégén az LG 730-ast is 55-ösben, eléggé látszanak a kis sötét foltok amikor oldalra mozog a kamera...fehér és zöldfelületen egyaránt, ott tehát a csíkok helyett pöttyök vannak bőséggel.

(#71462) Tamás34 válasza cent11 (#71460) üzenetére


Tamás34
senior tag

Szia!

F sorozat 2013-as modell , 2 magos proci. H az 2014-es négymagos és adnak hozzá giroszkópos távirányítót! Smart része is jobban kezelhető! Dióhéjban ennyi!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#71463) cent11 válasza Tamás34 (#71462) üzenetére


cent11
csendes tag

Köszi, ez nagyon hasznos volt!!
Már csak az a kérdés, hogy h6500 vagy h6470?

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#71464) redXIII válasza sunci_02 (#71428) üzenetére


redXIII
senior tag

Köszönöm :R

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#71465) LeventeV


LeventeV
senior tag

Van egy ősrégi Samsung 32C530-as TV-m. Korából adódóan (2009-es model, 50 Hz-es) elég rendesen mosódik ("ghosting"-ol) a kép. Játszás közben ez eléggé zavaró tud lenni. Van rá valami mód, hogy enyhítsek rajta? Esetleg van valami képbeállítás amit ha kikapcsolok részben megoldaná a problémát?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#71466) Tamás34 válasza cent11 (#71463) üzenetére


Tamás34
senior tag

H6500! Ha viszonteladónál veszed, akkor Samsung regisztráció után összesen 3év lesz rá a garancia!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#71467) galaxys80 válasza Azurooandrew (#71461) üzenetére


galaxys80
veterán

46-os az F6500-am.
Én sajnos itt is látom. :(

(#71468) Evil Regal


Evil Regal
csendes tag

Sziasztok! Az UE32H6200-ról mi a véleményetek? E között és a Sony KDL32W705B között vacilálok..

(#71469) sandró60 válasza Evil Regal (#71468) üzenetére


sandró60
addikt

Amikor valaki ebbe a topikba ir és kérdezi,hogy melyik tévét válassza.Természetesen a Samsung tévét ajánljuk :D

(#71470) Tutu7030 válasza sandró60 (#71469) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem sony van, de inkább a samut ajánlom. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#71471) Pityke78 válasza Tutu7030 (#71470) üzenetére


Pityke78
őstag

Mi a baj a sony-val? Melyik típusod van?

(#71472) sunci_02 válasza redXIII (#71464) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Szívesen.

Most H6200 van játékra, nekem ez is bevált. Eddig semmi hátrányát nem érzem. Ha profi lennék vagy versenyeken játszanék, biztos, hogy egy jobb monitort vennék, de arra ami nekem ( egy teljesen átlag user) tökéletesen megfelel. A filmek gyönyörűek, a játékok sokkal élvezetesebb.

Én ajánlom a tv-n való játszást.

(#71473) Tegla80 válasza Pityke78 (#71471) üzenetére


Tegla80
addikt

Sajat tapasztalat es velemeny a Sony vs Samsung vonalon a teljesseg igenye nelkul....

Nincs baj vele,csak egy samurol jott embernek igen furcsa ugy minden. :D
Mar a kepi vilaga is mas, mivel tobbnyire nem ugyan olyan tipusu panelt hasznalnak.(ennek van elonye es hatranya is ugye)......plusz a samunak van egy olyan cukorkas fenye a megjelenitett kepen(minha minden lakkreteg alatt lenne es fenylene) es ezt megszokva .........
A menurendszer a smart a beallitasok es logikaja is teljesen mas gondolkodasmod szerint lett megtervezve,kialakitva. Van akinek tetszik (pl nekem egyre jobban) es van aki hianyol sok mindent,amit mar megszokott elotte a samunal. (pl Tutu7030 )
Nalam is vegyesek az erzelmek a samu utan,de osszesegeben nezve En spec le merem irni,h nem bantam meg a valtast!!!
Mas mas nagyon mas,de nekem tetszoen mas meg a "hibai" ellenere is.Amik persze nem is hibak,csak a megszokottol vagyis a samutol eltero dolgok sztem. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#71474) SunMount3r válasza sunci_02 (#71472) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello, a H6200-ról kérdezném, hogy te nem tapasztalsz input lag-ot a játéknál, vagy amikor az egeret mozgatod a desktop-on? (Bár nem tudom, hogy PC-ről játszol vagy konzolon).?

Csak mert valaki pont erről panaszkodott itt nemrég, hogy nagy az input lag-ja és olyan mintha "jégen csúszna" az egérrel.

(#71475) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Sziasztok!

Ez a tv mennyire jó vétel ha csak tv nézésre használnák,se 3D,se smart nem kell?

(#71476) devil-k válasza Tippcsi10 (#71475) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elmegy kategória.

- mozi bolondéria -

(#71477) Pityke78 válasza Tegla80 (#71473) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi az infót, igazán hasznos volt.

Ami még érdekelne, hogy nem tudom mennyi sportot nézel, de a gyors mozgásoknál az utánahúzásos effektus mennyire létezik a Sony-nál, illetve az előző Samunál? Ilyen téren melyik teljesít jobban? Illetve melyik TV-nek jobb a képernyő homogenitása, melyiknél van foltosodás?

Amúgy milyen Samud volt előtte?

Köszi

(#71478) sunci_02 válasza SunMount3r (#71474) üzenetére


sunci_02
aktív tag

48H6200 játék alatt:

PC-ről és legtöbbször FPS-el játszom. Nem tapasztaltam csúszást. Bár nem olyan "pontos" mint monitoron. De mondom nem vagyok gamer, de amikor sniperként játszom nem szokott gondom akadni, abból, hogy az input lag magas.
Far Cry 3 alatt is simán leszedem (headshot) az ellenfelet (hiába mozog) a nyílpuskával, vagy a mesterlövészpuskával. (5-6x játszottam végig)
Pl. NFS-nél is sose akadtam el a sarkon mert késik a kép az irányításhoz képest, de biztosra veszem egy F1 profi játékosnak nagyon számít.

Remélem elosztottam a kételyed... ;]
Mondanám, hogy ugorj át és próbáld ki magad... :D De inkább ne.... :D

(#71479) superg válasza Tegla80 (#71473) üzenetére


superg
senior tag

Nem ultra clear paneles samud volt?Mert ahhoz lépest tényleg mattabb a Sony.
Én is samuról jöttem le,annak is megvoltak a hülyeségei szoftveres bugjai korántsem volt olyan tökéletes mint azt a Sonyban csaloódottak gondolják(Tutu :) ) ,de összességében ezen a téren tényleg jobb,de nekem a Sony is bőven megfelel,talán csak a mutogatós távot irigylem az idei samuból.

(#71477) Pityke78Mozgókép megjelenítéssel egyikkel sem lesz bajod
homogenitás:példányfüggő,mindegyikbe ki lehet foltos példányt fogni,de fehér képernyőnél sztem egyértelműen Sony a jobb.Meg úgy általában én jobb képminőségűnek tartom a Sonyt de biztos nem mindenki venné ezt észre

[ Szerkesztve ]

(#71480) superg válasza superg (#71479) üzenetére


superg
senior tag

kifutottam a szerk időböl.A jobb képminőséget a Samu 6 vs Sony w8 tekintetében értem

(#71481) Tutu7030 válasza Tegla80 (#71473) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én nem azt mondanám, hogy más a logikája a két gyártónak, hanem azt, hogy a sony egy az egyben logikátlan. :D
Nekem több dolog hiányzik a sonyból, mint amennyi pluszt ad a samuhoz képest.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#71482) BBéci válasza Tutu7030 (#71481) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen elfogadom az érveidet és a véleményedet, de elmondom a sajátomat.
A menüvel akkor találkozunk, amikor a tévét beüzemeljük, ez mondjuk egy óra. Azután következik a kalibrálás, amit szakember végez. Ezeken kívül a menü gombot talán havonta egyszer érintem meg. Számomra tök mindegy, hogy milyen.
A tesztelés kicsit más, mert az szinte folyamatos menühasználattal is jár és például a Loewe valami agyrém módon kezelhető. Ahhoz képest a Sony leányálom. De mindkettőt gyorsan meg lehet szokni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71483) nismoka válasza Tutu7030 (#71481) üzenetére


nismoka
addikt

Ez nagyon nem így van de tudom, hogy nehezen szakadsz el a samutól. ;)

(#71484) Tegla80 válasza Pityke78 (#71477) üzenetére


Tegla80
addikt

A feltett kerdeseidre 1ertelmuen a Sony a valasz.
Azonban azt hozza tennem,h ES5500 volt a Samsung ,ami alapban nem egy kategoria.A mostani kerdesednel szamit es hozzatartozik a valaszhoz ,de az eddigi beszelgetesnel sztem nem volt lenyeg.

superg
nem volt "uc" ...ES5500 volt (pva panel),de most,h emlited az uc-t annyi kulonbseg van siman ,mint uc es sima samu kozott. A "mattabb" sem a legjobb kifejezes sztem.Ezt irtad fentebb asszem. Sztem Tutu mondta a frankot ,e teren amugy ami valahogy igy szolt:"fatyolon at nezned" .

Tutu7030
:DD
Az a gaz,h nemtom azt mondani ,h majd az ido segit,hisz neked regebb ota van ,mint nekem. :D Erteni ertelek,csak nem tudlak mivel biztatni,mert a megszokod az akkor nem jon be nalad sajna. :F

BBéci
a "SEN" gombbal indul a smart ...kell azt nyomkodni boven,ha hasznalod a tv-d 1ebb tudasat is . ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#71485) Flashget


Flashget
félisten

Ma voltam benn a Köki féle Tescoban.
Ki van rakva egymás mellé egy 40H6400 és egy egy nagyobb Technika asszem a 50" 904a tesco tv.
Előbbi 145K az utóbbi 120K
simán kirakták a két tv-t úgy, hogy bűn ronda a samsung képe a technikához képest. :)

Realme GT Master Edition

(#71486) GazRic


GazRic
senior tag

egy fura kérdés: H6650-nel lehet lejátszani HDDről 3D ISO-t? Akár kicsomagolva?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#71487) ada19 válasza GazRic (#71486) üzenetére


ada19
senior tag

A beépített médialejátszója szerintem egyiknek sem tudja.

Mégsenem

(#71488) superg válasza Tegla80 (#71484) üzenetére


superg
senior tag

Az a fátyolos arra írta valahol valamikot Tutu hogy nem szemből nézed de ez minden Va panelre igaz.Ha neked szemből is ilyen nincs rendesen bekalibrálva beállítva mert egyébként nem kellene semmivel "fátyolosabbnak" lennie.Nekem UltraClear panel volt szép fényes tényleg szebb és a bevonat ehhez képest a mostani sonykon mattabb de Samu is már csak 7-8 felsőbb kategóriába rak ilyet.
Mindegy én teljesen elégedett vagyok a w828-al,Tutu meg már kipanaszkodta magát ;]

(#71489) ada19 válasza Flashget (#71485) üzenetére


ada19
senior tag

Na és mi van ha tényleg jobb? :DDD AVForumsnak küldeni kellene egyet tesztre.. :D

Mégsenem

(#71490) devil-k válasza GazRic (#71486) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem! Erre a célra is külső médialejátszó javasolt!

- mozi bolondéria -

(#71491) PuMbA


PuMbA
titán

"Inside the [Motion Plus] “Custom” submenu is also where [LED Clear Motion], i.e. Samsung’s backlight scanning system, resides. Although activating this option increased motion clarity without introducing any SOE or interpolation artefacts, there’s visible flicker and drop in brightness that would deter most viewers."

Érdekes, hogy a H sorozat BFI-jét a HDTVTest.co.uk láthatónak és zavarónak írja, míg az F sorozatnál nem írtak ilyeneket :)

(#71492) Flashget válasza superg (#71488) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem UltraClear panel volt szép fényes tényleg szebb és a bevonat ehhez képest a mostani sonykon mattabb de Samu is már csak 7-8 felsőbb kategóriába rak ilyet.

Bizony a D6500 az ultra clear panellel bőven szebb képe volt mint az F6640...

Realme GT Master Edition

(#71493) Flashget válasza ada19 (#71489) üzenetére


Flashget
félisten

vagy a HDTV-nek ők úgyis angolok :)

Realme GT Master Edition

(#71494) Tegla80 válasza superg (#71488) üzenetére


Tegla80
addikt

Szembol sem olyan elenk sztem...meg fenyerzekelo off utan sem.
Plusz mivel nalam alapban ott van ahova tv-t nem rakunk (sarokban),igy meg jobban kijon a va hatranya,amit pl a samu pva ennyire nem produkalt.
Nem szidom,elfogadom....,de ez ilyen ....
Amugy PlayStation el brutal a kepe a tobbi meg siman +szokhato,tanulhato,lenyelheto...,igy En elegedett vok,mint irtam is fentebb.

de ,mivel ez nem fuggetlen topic,igy itt ennyi,mert .....a tobbit max "otthon a sajatban"...

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#71495) sooma válasza Flashget (#71485) üzenetére


sooma
tag

A tecskóban az ügyfélszolgálatos mondta, hogy kétféle tévét hordanak vissza hozzájuk. A Technikát, és a Sharpot :) a többire szinte semmi panasz. (pedig orion és Blaupunkt is van náluk :)

(#71496) BBéci válasza PuMbA (#71491) üzenetére


BBéci
titán

Nemrég írtam, hogy korábban a háttérfény villogtatás ellen voltam és én is kamunak neveztem, ám az utóbbi időben annyit fejlődött, hogy inkább azt tartom a használhatóbb, jobb mozgóképfelbontás növelőnek, nem az interpolációt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71497) nismoka válasza PuMbA (#71491) üzenetére


nismoka
addikt

Teszteltem ezt a BFI-t a H sorozatnál, egyáltalán nem tetszik nekem sem és nem is igazán hatásos.
Sőt itt nem irom melyik márka (négy betüs japán) kikapcsolt BFI-vel és interpoláció nélkül sima 50Hz-en elmosódás mentesebb képet produkált ugyan azzal a teszt anyaggal.

[ Szerkesztve ]

(#71498) BBéci válasza nismoka (#71497) üzenetére


BBéci
titán

Csak HU7500 volt nálam, azon pompásan, hibátlanul üzemelt a BFI és Sonyt erősen megközelítő volt a mozgásmegjelenítése. Egyértelműen lekoppintották.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71499) Flashget válasza sooma (#71495) üzenetére


Flashget
félisten

én láttam, hogy Blaupunktot is vittek vissza, mert az illető hazavitte a panelba a DVB-T tuneres tévét!!! mert nem jöttek be rajta a digikábel digitális csatornái. :)

Realme GT Master Edition

(#71500) SunMount3r válasza Flashget (#71499) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már nem azért, de a digihez milyen tuneres TV kellene?

Csak érdeklődöm, kezdő vagyok a témában...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.