Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Melyik uzletben erdemes samsung tv-t venni? Reklamos problema miatt akar johet privatban is (kb vagy 100 helyen kaphato). A gyari garancias sokkal dragabb igy inkabb "bolti garanciasat" keresek.

Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#71802) BBéci válasza ecaddsell (#71799) üzenetére


BBéci
titán

Más topikokban volt erről szó, 20 mp-nél senkinek nem bootol rövidebb idő alatt a mediacard.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71803) ecaddsell válasza BBéci (#71802) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Konkrétabban, pl. link? (Nem ismerem annyira a topikokat).
Egyébként lehet 20s, nem stoppereltem. A lényeg, hogy lehetne rövidebb, mert a TV is képes gyorsan indulni akkor összejöhetne a káryának is.

Flashget
Rendkívül megnyugtató amit írsz :DDD. Bár a foglalatot utólag kellet betegyem, nekem nincs beépítve.

(#71804) virkir válasza Batib (#71798) üzenetére


virkir
veterán

DLNA annyi amit a win7 ad, simán engedélyeztem a média streaming-et, egy hálózaton van a géppel a tv és ennyi.
Hogyan, mivel tudnám megoldani a feliratozást?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#71805) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésre keresem a választ.Adott egy Samsung F6400-as LED tv. MKV fájl lejátszásakor a magyar szinkronhang csúszik, de rettenetesen. USB-ről próbáltam először, aztán AllShare-val, a probléma ugyanúgy fent áll. PC-n no problémó. Lehet a tv lejátszójának hibája, eseteg codec probléma? Lehet ezt vhogy frissíteni?

Üdv,

Balázs

(#71806) Batib válasza virkir (#71804) üzenetére


Batib
őstag

Én a Serviiot (topic)használom, de jo lehet a Universal Media Server vagy akár a Plex is
A Samsungnak is van saját megoldása asszem most Samsung Link a vagy vmi ilyesmi a neve.

blizzrd: Ismert hiba az F szerianal, bizonyos kodolásu filmeknél előfordul.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71807) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Van egy 32h5500-as tv-énk. Szeretném megjeleníteni a laptop kijelzőjét a tv-n, nem csak a lejátszást. A media megosztás az megy, de úgy szeretném, ha az aktuális képernyő tartalom jelenne meg a tv készüléken. Van erre valami megoldás?

(#71808) blizzrd válasza Batib (#71806) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Akkor gyakorlatilag semmilyen megoldás nincs rá? :S

(#71809) Batib válasza blizzrd (#71805) üzenetére


Batib
őstag

AC3 5.1 - 640 Kbps hang esetén tapasztaltak hangcsúszást. Ezt találtam hirtelen.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71810) blizzrd válasza Batib (#71809) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Igen, ha jól nézem ilyen kódolású a hang :/

Köszönöm

(#71811) Joe215


Joe215
aktív tag

Tudnátok segíteni egy 2-3 éves Samu be azonosításában?
Ez a tipusszám van a hátulján: BN68-02543T-02

[ Szerkesztve ]

(#71812) virkir válasza Batib (#71806) üzenetére


virkir
veterán

Kösz de egyelőre a serviio is ugyan az pepítába.
A feliratot nem tölti be vele de legalább pár filmnél még megörvendeztet a nem támogatott felirattal, holott eddig legalább azok mentek.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#71813) BBéci válasza ecaddsell (#71803) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de az valamikor februárban lehetett, akkor váltottam boxról mediacardra, ezért nem emlékszem. De mennyivel lennél előrébb ha olvasnád, hogy másoknak is 20-30, sőt 60 mp a bootolás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71814) Kolondrum válasza gabi356 (#71786) üzenetére

Sztem nem.

BD Player

2010 C5*** sorozat 2011 D53** ~ D55**BD E5500
HES

2010 C5*** sorozat 2011 D51** ~ D53** (D5000 ~ D55**, D7000 csak Európában támogatott) 2012 E4200, 4500
LCD TV

2010 C550 és a fölötti modellek 2011 D530 és a fölötti modellek
LED TV

2013-as TV: LED F5300, 2010 C5000 és a fölötti modellek 2011 D5000 ~ D64**2012 EH 4500, EH 5300, EH 5400, ES 5500,ES 5700
Plasma TV

2013-as 2013-as TV: LED F5300: F4900, 2010 C550 és a fölötti modellek (C540 csak Észek-Amekirában támogatott) 2011 D550 ~ D64**2012 E 490, 550 (Korea, Europe & CIS)

(#71815) elektro


elektro
aktív tag

Sziasztok,segítséget szeretnék kérni.
Manapság mennyiért lehet eladni egy ilyen tv-t: Samsung LE40C530
Előre is köszi.

(#71816) devil-k válasza charlie1975 (#71780) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy a 4K-hoz nagyon karcsú a 48-50"-es méret. Még FHD-ból is kevésnek tartom.

- mozi bolondéria -

(#71817) Tegla80 válasza Joe215 (#71811) üzenetére


Tegla80
addikt

Nekem a raszant guglizas utan a 2010 evi "C" sorozat 6xxx szeriaja lenne a tippem.

Sony® & PlayStation®

(#71818) sunci_02 válasza dethroner (#71772) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Vagy használod úgy mint én, beépített lejátszó+egy 5.1-es házimozirendszer optikán összekötve és szép a világ :P

Ez az amit senki se csináljon! Lemondani a HD hangokról???? Akkor minek is a HD tartalmak???? Optikain maximum DTS megy, de ha nincs a filmben DTS hangsáv csak DD 5.1, akkor ha jól emlékszem 2.0-t csinál a tv.

Vegyetek lejátszót ahogy Bbéci mindig mondja vagy köztes megoldásnak: PC-ről nézzétek, mint pl. én.

(#71819) PuMbA válasza blizzrd (#71810) üzenetére


PuMbA
titán

PC kell vagy külső médialejátszó és probléma megoldva :) Egy TV-től se várhatod el, hogy 100in1 megoldás legyen.

[ Szerkesztve ]

(#71820) devil-k válasza sunci_02 (#71818) üzenetére


devil-k
nagyúr

A HD hangok örömeiben is csak akkor tudsz részesülni, ha megfelelő rendszered van hozzá és ha eredeti nyelven nézed a filmeket.

- mozi bolondéria -

(#71821) sunci_02 válasza devil-k (#71820) üzenetére


sunci_02
aktív tag

"5.1-es házimozirendszer optikán összekötve és szép a világ :P"

Optikai összeköttetésnél nincs TrueHD, nincs DTS-Master! Csak sima DTS-Core ~1500k/s hang továbbítható!
Én csak erre reagáltam. A Samsung tv-k pedig amit az előző hozzászólásomban is írtam, nem tudja! BUT! Viszont láttam rajta ARC HDMi csatlakozót, azon visszafelé kompatibilis lehet?

(#71822) BBéci válasza sunci_02 (#71821) üzenetére


BBéci
titán

ARC-n sem megy veszteségmentes tömörítésű hang, de már ott elbukik, hogy a beépített lejátszók sem ismerik fel.
Részben értünk egyet, mert az itt megforduló fórumtársak többsége még házimozi erősítővel sem rendelkezik, ha mégis, akkor belépő kategóriással, amihez teljesen feleslegesek a HD hangsávok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71823) digikábeles válasza BBéci (#71822) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nem mindenki szereti a sok csatornás hangzást, számomra pl. túlságosan művi. A legtöbbünk úgy is tévét néz sztereó hanggal.

(#71824) devil-k válasza digikábeles (#71823) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, ilyet sem hallottam még. Főleg, hogy túl "művi". Ott valami nagy probléma lehet a rendszerben. Bár a TV műsorokhoz én sem vennék házimozit.

No offense.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71825) bzoley válasza BBéci (#71822) üzenetére


bzoley
veterán

Hülyeség. "Csak" egy Z5500-am van, analógon hajtva normális hangkártyáról, de ha nincs legalább dts hang, már nem akkora élmény a mozizás. Atmos-t sajnos már nem tudom kihasználni, de a meglévő eszközökkel is lényegesen jobb volt, mint egy kommersz ac3.

(#71826) devil-k válasza bzoley (#71825) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Atmos-t sajnos már nem tudom kihasználni"

Atmos hangsávot olyan filmek kapnak, amit másképpen nem tudnának eladni. ;]

- mozi bolondéria -

(#71827) bzoley válasza devil-k (#71826) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, mert nem emlékszem melyik film volt. Ettől még azért hd marad(adott esetben).

(#71828) Fr3eWar válasza bzoley (#71825) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha Z5500-ast használsz akkor mennyire jön ki a DTS analógon?

Ott van egy átalakítás a számítógépen a hangkártya által digitálisról analógra, és onnan van még egy analóg-analóg téma az 5500-as vezérlőjében.
Tehát a vezérlő úgy kapja meg az infót mintha sima 6 csatornás analóg lenne nem?

Ha optikán kötnéd össze és engednéd a lejárszónak, hogy kódolatlanul menjen a hangsáv a 5500-asba az jobb eredményt érne el nem?

(#71829) bzoley válasza Fr3eWar (#71828) üzenetére


bzoley
veterán

Előbb-utóbb minden eszközön analóggá lesz alakítva a hang. A z5500 elég egyszerű ezen a téren, viszont a hangkártyán lévő burr-brown dac jobb minőséget produkál, így az analóg kimenet előnyösebb. Hallható is a különbség. Optikán valamivel laposabb a hang.
Amúgy elég ütősnek mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#71830) Fr3eWar válasza bzoley (#71829) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Persze-persze, én mindössze arra céloztam, illetve azzal nem vagyok tisztában ,hogy a z5500 vezérlőjében mi történik, ha analóg jel megy be. Milyen módon dolgozza fel a beérkező jelet. Egyszerűen szólva hozzányúl-e vagy csak továbbítja direkbe a hangfalakra.

(#71831) bzoley válasza Fr3eWar (#71830) üzenetére


bzoley
veterán

A vezérlő nem feltétlenül szól bele, ha analóg a hang. A mőséget többek között az alaplapon lévő kondik, és műveleti erősítők típusa befolyásolja. Ezek cseréje folyamatban van. Ez viszont független a forrástól analóg, vagy digitális voltától, mert előtte még ott a dac.

[ Szerkesztve ]

(#71832) BBéci válasza bzoley (#71825) üzenetére


BBéci
titán

Az hülyeség, amit Te hordasz itt össze!
Veszteségmentes tömörítésű, HD hangsávokról volt szó, amihez semmi köze a DTS-nek. A normális hangkártya is hülyeség, mert amennyiben házimoziról beszélünk, a videokártyáról, HDMI kimeneten megy a bitstream adatfolyam az erősítő számára.
Valamint egy tisztességes házimozi rendszeren (nem PC-s Logitech szetten) a Dolby Digital is tud olyan jól szólni, mint a DTS. Aki ebben kételkedik, annak fogalma sincs a házimoziról.

Másik topikban, pár hónapja a DTS core mellett érveltem és többen (mindegyikük sok százezer forintos házimozi rendszert használ) nekem estek, bizonygatva, hogy a jó Dolby Digital simán tud ugyanolyan jól szólni. Aztán elkezdtem tesztelgetni, és el kellett ismernem, hogy igazuk volt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71833) szaszapi válasza bzoley (#71831) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem is van egy Z-5500-as hangrendszerem.Gigabyte sniper alaplapom van amit műveleti erősítővel OP-amp-pal lehet még javítgatni,mert a Logiban lévő DAC már nagyon régi,így amit mondasz jobb hangzást el lehet érni analógon.De ez nem befolyásolja tényleg a HD hangokat.Ott csak core hangot hallasz de az sohasem lesz olyan mint egy rendes házimozinál külön erősítővel hdmi-vel csatlakoztatva.Mert csak HDMI-vel lehet ezeket a hangokat veszteségmentesen továbbítani.

Az Atmos-hoz megint kell olyan erősítő amihez hozzá lehet csatolni mondjuk az Onkyo plusz hangfalacskáit,de egyelőre ezek az erősítők aranyárban vannak.

Pár film van amin van már Atmos True-HD hang,de nem hiszem hogy nagyon sok embernek lenne már ilyen erősítője.

Eddíg a Step Up All in,az új Transformers-en van ilyen hangsáv.Következő a TheExpendables 3 lesz. azt így tovább...

[ Szerkesztve ]

(#71834) BBéci válasza szaszapi (#71833) üzenetére


BBéci
titán

Atmos szerintem mókusvakítás, de ha ki akarjuk használni, akkor csakis plafonra szerelt, vagy abba süllyesztett hangdobozokkal ér valamit. Szombaton kaptam tesztelésre Atmos-os Pioneer erősítőt, jövő héten érkeznek a magassági hangdobozok. Csodálkoznék, ha jelentősen növelné az élményfaktort.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71835) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Üdv, egy kb 3 éves 40"-os Samsung tv-hez keresek fali tartót amit lehet mind a négy irányban dönteni, esetleg tudok ilyet linkelni? :)

(#71836) kungzi


kungzi
veterán

üdv

van egy 3d-s tv-m és a 3d-s filmeket hdmi-n szeretném lejátszani a 3d-s feliratok miatt. Na most az van, hogy ha hálózatról játszom le a filmeket, akkor nagyon szép a kép, élénkek a színek, de hdmi-n mosott és fakó színek vannak. Nvidia kari van a gépben.

Valaki tudna segíteni?

(#71837) dethroner válasza sunci_02 (#71818) üzenetére


dethroner
veterán

Nyugodj meg, dolby 5.1 nagyon szépen átjön a beépített lejátszóról. Az házimozirendszer kijelzőjén mindig aktuálisan látható hogy hogy dts vagy dolby szól. És több 5.1-es demóval, filmekkel kipróbáltam, térhangzás van. Amúgy meg alig van film, ami dts hangot ad. A kétharmad dolby 5.1, egy részük csak dolby 2.0 és nagyon kevés van ami dts.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71838) blizzrd válasza PuMbA (#71819) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Én azt értem...de amikor AllShare-rel lövöm át, akkor miért is csúszik? :D

(#71839) becsitibi


becsitibi
senior tag

Jó estét.

Van itt valaki aki samsung szervizes?Vagy esetleg tudja a pontos adatait az F széria hangszórójainak?

(#71840) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok. Napokban megérkezik az UE48H6400 típusú készülékem. Az elhelyezésében szeretnék segítséget kérni, milyen magasra tegyem, milyen távolról nézzem. Előre is köszönöm

(#71841) PuMbA válasza blizzrd (#71838) üzenetére


PuMbA
titán

AllShare esetén is a TV játssza le a filmet, te csak odatolod neki adatként :)

(#71842) Fricó


Fricó
aktív tag

Nekem egy ilyent új Samsung UE40H5000 TV-m van, és sajnos a külső usb-s 2,5" winyót nem akarja beolvasni, csak kattogtatja de nem tudja bepörgetni. Van rá valami megoldás?

Pendrive-ról simán olvassa a filmeket, mindenféle formátumban.

(#71843) Joe215 válasza Tegla80 (#71817) üzenetére


Joe215
aktív tag

Köszi.
Hát ennél pontosabbat nem találtam én sem.
Gondoltam, hátha valaki tudja pontosabban.

(#71844) szilacus válasza Fricó (#71842) üzenetére


szilacus
tag

Nem mindegy a tv melyik USB aljzatába dugod.

(#71845) szaszapi válasza BBéci (#71834) üzenetére


szaszapi
őstag

Hova fogod tenni?A frontokra vagy felrakod a mennyezetre ahogy kellene?Pionner-nak is van már Atmos sugárzója?eddig csak az Onkyo-t láttam az árban nem vészes...

[ Szerkesztve ]

(#71846) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok még mindig nagy dillemában vagyok :(

a szakik olyanokat mondtak, hogy EDGE ledes tv-t ne vegyek, mert oldalról világítja be a panelt stb..

tudnátok ajánlani egy jó Led Tv-t max 110e Ft-ig? (több nincs rá) :R

legfőbbképp konzolhoz használnám (xbox360) és PC-hez tehát a ms is fontos lenne és, hogy 32"-os legyen FULL HD felbontással.

Smart és 3d nem fontos.

amit most nézegettem neten az H6200, ez mennyire jó?

[ Szerkesztve ]

(#71847) twinkiecz


twinkiecz
tag

Sziasztok most vettem egy h6200-as tv-t és vettem hozzá 3D-s szemüveget, az lenne a kérdésem hogy kinek menyit bírja benne az elem? Mivel újdonság kipróbálta pár haver de összesen nem mentek két órát, és már azt írja hogy lemerült de van hogy utána meg fél alatti töltést mutat.

linktr.ee/twinkiecz

(#71848) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Valaki kotott mar a Digiplazanal ilyen biztositast? :) Akar 6 ev gari? :D (bizt. tores stb) Van ennek szerintetek ertelme?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71849) Willie


Willie
őstag

Melyiket vennétek, UE48H6500 200.000 Forintért vagy U55H6200 240.000 Forintért?

[ Szerkesztve ]

(#71850) zolnagy


zolnagy
őstag

UE40F6320 TV-m van.
Van egy NAS-om, amiről DLNA-n osztom meg a videot a TV-re wifi segítségével.
Na most szeretném letesztelni a DLNA átviteli sebességet a wifin 2,4 és 5 GHz-n is.
Ezt mivel tudom?
A böngészőből elindítottam a speeedtestet jobb híján (tudom, ez nem azt méri, de a semminél több)
Az eredmény meglepett, mert az internet sebességnek csak a töredékét tudta (összehasonlítva a laptoppal) és a ping is baromi magas volt.
Összekötöttem LAN kábellel is, de ott is ugyanolyan rossz volt a sebesség.
Lehet, hogy a TV internet része ennyit tud? Vagy csak a beépített böngésző miatt ilyen rossz?
Egyébként a böngésző egy kalap k@ki. Sok oldal diavetítés lesz (többek között az ookla speedtest is), de a youtube videok is akadoznak, de nem csak böngészőben, hanem a natív youtube alkalmazásban is.
A filmlejátszás amúgy másnál is olyan, hogy nem lehet a filmbe belepörgetni?
Ezért ha vmi hálózati hiba miatt nem játsza, elkezdi legelőről. Ez nagyon idegesítő, rendszerint ilyenkor kikapcsolom és inkább a laptopon nézem tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.