Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) robesz87


robesz87
tag

Sziasztok!

Valaki tudja 100% biztosan, hogy a Samsung UE32H5000 Direct vagy Edge LED-es? Kb. 50-50%-ban található a két állítás a neten.

(#71052) Flashget válasza robesz87 (#71051) üzenetére


Flashget
félisten

edge ledest nem rak olcsó készülékbe a samsung már jó ideje...

Realme GT Master Edition

(#71053) dethroner válasza Flashget (#71049) üzenetére


dethroner
veterán

Mondjuk olvass te is :P
H6400-at akar venni a srác. Arra jópofaságból se fog adni a samsung 1+2 évet. Tehát a te logikáddal számolva a 3. évben bekövetkezett hibánál ugyanolyan szopás van. Sebaj, legalább drágábban vette :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71054) BBéci válasza mihaly13 (#71050) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltad azt a Vogel's-t, vagy csak tippelsz?
Ez nagyon hasonló és atom stabil.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71055) Kolondrum

:R Ma hozott a futár egy ilyet ni:
[link]
UE32H5000
Mit kell erről tudni vagy semmi extra? Thomson 37cm után kicsit nagy.
Szlovák gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#71056) Disque válasza Flashget (#71049) üzenetére


Disque
aktív tag

Mutasd már meg hol volt szó 6500-ról? Ennyi erővel azt is mondhatnád hogy 5 év garit bukik mert volt olyan akció amikor annyit adtak.
Ő konkrétan a 6400-ast kérdezte. Már pedig arra az igaz amit én írtam.

(#71057) Flashget válasza dethroner (#71053) üzenetére


Flashget
félisten

lépjél már ezen túl...a példám 6500-ra vonatkozott, de lovagoljatok még akkor rajta.

Realme GT Master Edition

(#71058) MunezXBK válasza Kolondrum (#71055) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még kb. 2 hónapig lesz nagy, utána nagyobbat akarsz majd. ;]

(#71059) szilacus


szilacus
tag

48 h6400-as tv-én hogy tudok smartot át állítani hogy a Games Panel bejöjjön,
vagy van -e olyan lehetőség a galaxy s advance telómon játszott játékot a tv -re kirakjak?

(#71060) cyberkind válasza MunezXBK (#71058) üzenetére


cyberkind
félisten

Sok az a 2 hónap. ;]

Paranormal Cocktivity

(#71061) sunci_02 válasza devil-k (#71046) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Hdmi 2.0 hiányzik a tv-ről, ha jól tudom az kell hozzá?! :F

(#71062) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Van ez a 1080i meg az 1080p! Azt tudom, hogy megjelenítés szempontjából a 1080p a jobb, de ez a TV-n múlik, vagy a csatornától, szolgáltatótól?

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#71063) devil-k válasza sunci_02 (#71061) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt a cikket ajánlom a figyelmedbe.

SymbianOS

Milyen messziről nézed? Nehogy aztán pár hónap múlva írj ide, hogy kicsinek találod és váltani akarsz. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71064) BBéci válasza MunezXBK (#71058) üzenetére


BBéci
titán

Legfeljebb két hétig. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71065) #94529552 válasza sunci_02 (#71061) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem hiányzik, 4 db van rajta.(Samsung UN65HU8700)

(#71066) dethroner válasza Flashget (#71057) üzenetére


dethroner
veterán

A példát arra kell vonatkoztatni, amiről a kérdés szól. És ez nem lovaglás. Csak következetes válasz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71067) BBéci válasza #94529552 (#71065) üzenetére


BBéci
titán

Biztos vagy benne?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71068) #94529552 válasza BBéci (#71067) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én rákerestem, de miért kérded?

(#71069) BBéci válasza #94529552 (#71068) üzenetére


BBéci
titán

És mit találtál a keresés eredményeképpen? Mert tudtommal nem 2.0 szabványú az említett TV egyetlen HDMI csatlakozója sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71070) #94529552 válasza BBéci (#71069) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt találtam: 4 HDMI 2.0, (Google a barátod) és a HEVC is megy neki.

(#71071) BBéci válasza #94529552 (#71070) üzenetére


BBéci
titán

Nehezedre esik a linket beírni ide?
Érdekes módon, a gyártó honlapján [link] semmiféle utalás nincs a HDMI 2.0-ra, sőt, a részletes műszaki adatok között csak 24; 25 és 30 hertzet írnak a 4K/UHD felbontásokhoz, pedig a 2.0 egyik legfontosabb tulajdonsága az 50 és 60 Hz. 226. oldal.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71072) #94529552 válasza BBéci (#71071) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt hittem, neked nem gond megkeresni, elnézést kérek: google keresés, beírod a Samsung UN65HU8700-t, enter, és ott van a harmadik találat, tessék: [link]

(#71073) BBéci válasza #94529552 (#71072) üzenetére


BBéci
titán

Tehát a Crutchfield olyasmit tud, amit maga a Samsung nem. Röhögnöm kell! :DDD
Szerencsére az 50/60 Hz-et nem említik, amiből egyértelműen kiderül, hogy nem stimmel a 2.0.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71075) BBéci válasza #94529552 (#71074) üzenetére


BBéci
titán

Meséld el kérlek, miért nem a Samsung honlapnak hiszel? Bizonyára az egész topik örömmel fogadná!

[ Módosította: philoxenia ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71076) #94529552 válasza BBéci (#71075) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Samsunghoz fordulhatsz segítségért, ha komolyan érdekel.

[ Módosította: philoxenia ]

(#71077) BBéci válasza #94529552 (#71076) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung illetékeseivel rendszeres kapcsolatban vagyunk, nem kell hozzájuk az ajánlásod. Egyelőre nem HDMI 2.0 csatlakozók vannak a tévéken.
Amiket kérdeztem, arra szokás szerint nem válaszoltál.

[ Módosította: philoxenia ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71078) Kolondrum válasza devil-k (#71063) üzenetére

Kb 2-3m. Igazából fájt már a szemem 1 óra után.

F/w-t honnan szed le ha nincs net kapcsolat? Azt javasolta valaki, hogy kapcsoljam ki az automata frissítést.

Minden esetre tetszik, hogy megeszi a pendriveokat és egyszerűsödik a film nézés.

[ Szerkesztve ]

(#71079) Kolondrum válasza devil-k (#71063) üzenetére

Mint monitor mennyire jól funkcionàl? Hdmi-n.

(#71080) nismoka


nismoka
addikt

HDMI 2.0 [link]

(#71081) Flashget válasza szilacus (#71059) üzenetére


Flashget
félisten

akkor lesz aktív a játék mód, ha HDMI-n keresztűl rákötöd a PC-t vagy konzolt.

vagy van -e olyan lehetőség a galaxy s advance telómon játszott játékot a tv -re kirakjak?

amennyiben a tv-ben van screen mirroring funkció (ezt a source gomb megnyomásával hozza elő amennyiben van benne) már csak egy DLNA képes telefon kell hozzá (nem csak samsung teló a jó, de írták korábban bizonyos LG típust, de én is írtam az aláírásomban szereplő mobil is tudja) direct wifin kapcsolódik a két eszköz és akkor bármit teszel a mobilon a tv-n jelenik meg a kép és hang. Nem csak játék, de netes stream is pl. androidon ennek a felrakása után.

Realme GT Master Edition

(#71082) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A hozzászólásokban mellőzzétek a személyeskedő megjegyzéseket!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71083) Disque válasza Flashget (#71081) üzenetére


Disque
aktív tag

Annyit pontosítanák rajta, hogy nem DLNA képes telefon kell, mert azt már szerintem az összes telefon tudja, hanem wifi display/miracast képes telefon.
A telefont wifi directen keresztül csatlakoztatni kell a tv-hez először és utána engedélyezni a wifi displayt/miracastot.
Ha nincs wifi display a telefonon akkor csak a multimédiás tartalmakat lehet megjeleníteni, kép, zene, videó, egy külső program segítségével, ilyen például az all cast.
Viszont a technologia nem éppen a legjobb játékra mert iszonyat input laggja van, szerintem 1s feletti, de már rég próbáltam.

Megnéztem a Samsung Galaxy S Advance nem tud wifi displayt.

[ Szerkesztve ]

(#71084) Disque válasza Flashget (#71081) üzenetére


Disque
aktív tag

Nem akarok kötözködni, de a redmibe tuti van wifi display? Ilyet is tud?

(#71085) Flashget válasza Disque (#71084) üzenetére


Flashget
félisten

:K
mint írtam bármi megjelenik a tévén (az is amit linkeltél)..csak a netes streamekhez (flash videók) kell telepíteni androidra a linkelt progit mivel már rég megszüntették a támogatását.
Na meg ha két eszköz, router és kábel nélkül csatlakozik, hogyan tudná másként ebben az esetben mint direct wifivel?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71086) PuMbA válasza Tamás34 (#71062) üzenetére


PuMbA
titán

1080p Blu-rayen van, a TV adások 1080i-sek, ami azt jelenti, hogy 1 képkockában 2 egymást követő időpillanat van kódolva (páros és páratlan sorok) és a TV-nek az 1080i-t át kell alakítania 1080p-re (mivel az LCD TV-k nem interlaced (váltottsoros) megjelenítők, mint a CRT-k, hanem progressive) úgy, hogy a páros és páratlan sorokat szétszedi 2 képkockába, majd az előzőek illetve következő képkockák alapján kitalálja, hogy mi lehet a hiányzó sorokban nagyon jól, de nem tökéletesen :) Így lesz a TV adás 1080i 25fps-éből 1080p 50fps :)

[ Szerkesztve ]

(#71087) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
Kérdésem,ha Ausztriában vásárolok tévét a garancia csak oda sól vagy itthon is vihetem márkaszervizbe?

(#71088) devil-k válasza Fatalityy (#71087) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itthon is érvényes a jótállás, mivel az Európai Unióhoz tartozik mind a két ország. Nálam a mobilommal (S4), ugyanez a helyzet, csak Németországból vettem és érvényes az itthoni jótállásra is.

- mozi bolondéria -

(#71089) galaxys80 válasza devil-k (#71088) üzenetére


galaxys80
veterán

Érvényesnek érvényes csak az nem mindegy meddig.
Például a Németországban vásárolt S4-edre is csak 1 év garanciát ad itthon a Samsung. Ellenben amit itthon vásárolsz, arra meg 2 év jár.

(#71090) Disque válasza Flashget (#71085) üzenetére


Disque
aktív tag

Jók ezek a xiaomik én mindig is mondtam, csak a leírásában nem láttam, hogy tudná, bár a kínai tudásom nem a legtökéletesebb :)

(#71091) Flashget válasza Fatalityy (#71087) üzenetére


Flashget
félisten

vinni viheted és majd eldől ott érvényes az 1 év samsung gari ilyenkor is vagy sem :)
elvileg érvényesnek kell lennie.

Realme GT Master Edition

(#71092) Flashget válasza Disque (#71090) üzenetére


Flashget
félisten

Jó biza.
Én mielőtt megvettem konkrétan rákérdeztem a topicjában erre a funkcióra és egy samsung tv tulaj válaszolt rá, hogy igen mivel ő is használja. Ez a tulaj indította a serviio topicot is. ;)

Realme GT Master Edition

(#71093) devil-k válasza galaxys80 (#71089) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagy tévedés! Nem csak az ujjamból szoptam ki ezt az infót, előtte beszéltem a Samsunggal, illetve egyszer akksi csere miatt élesben is tapasztaltam a jótállást.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71094) Flashget válasza devil-k (#71093) üzenetére


Flashget
félisten

samsung tuneres monitorra is adott nekem 2 havi + garanciát és simán regeltem, miközben nem hivatalos samsung viszonteladótól vettem (hardverker) de mivel ha elromlik a boltba kell visszavinni és a 2 hónappal kitörölhetem :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71095) devil-k válasza Flashget (#71094) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erősen át kell értelmezni egyébként a szürkeimport fogalmát, ugyanis ha az Európai Unión belül veszed, ha az országodban is van Samsung és a másik országban is (ahonnan vetted), akkor miről beszélünk?

"Az EU egységes piacán (más néven: belső piacán) ma már nem gátolják nemzeti határok és akadályok a szabad mozgást: a személyek, az áruk, a tőke és a szolgáltatások ugyanolyan szabadon áramolhatnak, mintha egyetlen államról lenne szó.

Az uniós polgárok az EU bármely más országában tanulmányokat folytathatnak, letelepedhetnek, vásárolhatnak, munkát vállalhatnak és nyugdíjba vonulhatnak. Azok is részesülhetnek az egységes piac előnyeiből, akik nem élnek a fenti lehetőségekkel, hiszen a szabad kereskedelem révén az Európa különböző pontjain gyártott termékek széles választékából válogathatnak." [link]

Flashget
Nálam ugyanúgy járnak el, mintha idehaza vettem volna. Ráadásul úgy, hogy nekem nincs magyar jótállási papírom, mint idehaza. Annyit kértek csak, hogy az Amazon.de-ről kapott elektronikus számlára KÉZZEL írjam rá az telefonom IMEI számát.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71096) Flashget válasza devil-k (#71095) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor mégis külön kezeli a samsung a garanciát telefon és tv esetében.
Eleve az itthon forgalomba hozott tv-re a törvény által előírt 1 év garit biztosítja mindenféle regisztráció nélkül.
Az megint más dolog, hogy unió területén vett tv esetében milyen előírást alkalmaznak, de sok webshop akik szlovákiából hozzák (vagy a nagyker ahonnan ők veszik), oda is kell vinniük garanciális intézésre, mert az itthoni esetében fizetniük kell.
Ezért tv vásárlás előtt célszerű megkérdezni hivatalos samsung szervizt a kérdésben vagy a samsungot.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71097) devil-k válasza Flashget (#71096) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Akkor mégis külön kezeli a samsung a garanciát telefon és tv esetében."

Ezek szerint igen.

- mozi bolondéria -

(#71098) galaxys80 válasza devil-k (#71093) üzenetére


galaxys80
veterán

A tévedés sajnos nálad van. A Samsung hivatalosan 1 év garanciát vállal a telefonra. A második 1 évet a Samsung Magyarország adja kizárólag a Magyarországon vásárolt garanciajeggyel ellátott készülékekre.
Valószínűleg a call centeres kisasszony félretájékoztatott. Ha lesz egy kis időm valamikor akkor kikeresem neked az erre vonatkozó jogszabályt majd. Többször is linkelték már mások az S3-S4 topikba is.
Az általad linkelt kép pedig semmit nem bizonyít. A honlapon bármilyen fake adatokkal beenged regisztrálni. Nem ellenőrzi az adatok helyességét. Akár sufni GSM-es telefont is. Ettől persze még nem él a garancia.
Az általad említett garanciális aksi csere szintén nem mérvadó, hiszen a tartozékokra minden esetben 1 év a garancia. Tehát 1 éven belül természetesen kötelesek cserélni.

(#71099) BBéci válasza nismoka (#71080) üzenetére


BBéci
titán

Nemrég véglegesítették a HDMI 2.0 követelményeit, erről lehet olvasni a hdmi.org honlapon, ezzel szabaddá vált az út a megjelölés használatára. Korábban megkérdeztünk több forgalmazót, miért nem szerepel a műszaki leírásokban a 2.0, amire azt válaszolták, hogy egyelőre nem alkalmazható. Azért írtam ezt a szót az egyik hozzászólásomba. Ráadásul sem a kábelekre, sem a csatlakozókra nem vonatkozik semmiféle újabb szabvány, ezt is írja a hdmi.org.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71100) kali válasza devil-k (#71093) üzenetére


kali
legenda

az írott szabályozásuk több helyen is ellentmond az általad leírtaknak és a belinkelt képnek;
a + 2 hónap, ami azóta már meg is szűnt;
Ez a garancia hosszabbítás csak akkor érvényes, ha a garanciális készüléket a Samsung Electronics Magyar Zrt. hozta forgalomba és ez hitelt érdemlően bizonyítható a készülék vásárlási számlájával és kitöltött, eredeti garanciajegyével.
prémium;
A Szolgáltatás igénybevételének előzetes feltételei:
- A Vásárló kizárólag a Samsung által forgalomba hozott, a https://my.samsung.hu/szervizfutar honlapján közzétett terméklistán szereplő, a Samsung Electronics Magyar Zrt. hologramjával ellátott, érvényes és hivatalos magyar nyelvű jótállási jeggyel rendelkező terméket (a továbbiakban: "Termék") megvásárolja.

forrás; link
önmagában meg a regisztráció nem sokat jelent, hiszen a feltételekben is leírják, hogy mit kérnek hozzá, és azon iratok a külföldi vásárlású készülék esetén nem adottak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.