Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) devil-k válasza galaxys80 (#71098) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem érted, ugye? A Samsung Magyarország hivatalos szervizcége is megerősített ebben. Vagy Ők is hazudnak? Nem értem, hogy minek kell mindig non-stop okoskodni, beleugatni olyan dologba, amiről halvány szellentésed sincsen.

kali
Ez neked is szól.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71102) galaxys80 válasza devil-k (#71101) üzenetére


galaxys80
veterán

Rendben. Sok szerencsét, majd a garanciáztatásnál. Részemről téma lezárva. A te dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#71103) kali válasza devil-k (#71101) üzenetére


kali
legenda

nekem csak az írott szabályozás mérvadó, amit szóban mondanak az egy dolog, arról nem is beszélve, ha más és más ügyintéző nem tud azonosat mondani, mert a saját írott szabályozásukat nem ismerik.
a szó elszáll, az írás megmarad.
nem mellesleg; link
kintről behozott készülék, csak nevezett "bolt" próbálta eladni 24 hónapos gyártói jótállással - a 12 hónap helyett -, de nem ment...

[ Szerkesztve ]

(#71104) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Ezt a jelzőt a legutóbbi frissítés óta látom amikor sz.gépre van kötve a TV. Mit jelez? kép
(UE48H6200)

[ Szerkesztve ]

(#71105) BBéci válasza GeGexx (#71104) üzenetére


BBéci
titán

Semmi különöset nem jelez. Reklámértéke van, azt kívánja mutatni, hogy a LED-ek mennyire energiatakarékosak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71106) kali válasza BBéci (#71105) üzenetére


kali
legenda

ahhoz képest, beállítások és használt módok függvényében változik a mutató helyzete, szóval biztos nem csak reklámértéke van.

[ Szerkesztve ]

(#71107) blakey válasza kali (#71106) üzenetére


blakey
titán

Gondolom, ha felmegy a mutató gyorsan beállítást módosítasz nehogy magas legyen a számla. ;]
Semmi értelmét nem látom egy ilyen mutatónak, nem rendelkezik tanisítvánnyal, tehát bármit mutathat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71108) BBéci válasza blakey (#71107) üzenetére


BBéci
titán

Ez tetszett! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71109) PuMbA válasza kali (#71106) üzenetére


PuMbA
titán

Tényleg csak reklámértéke van, mert az én mutatóm bőven a zöld sávban van, az LE és a D között és még így is többet fogyaszt, mint a régi CRT TV-nk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71110) kali válasza blakey (#71107) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül, például csak az audio erősítőm a bő negyvenszeresét megeszi, mint a tv csúcson járatva.
viszonyítási alapnak csak jó az a mutató, ha a minimumon úgy a fele a fogyasztás, mint a maximumon.
igaz, akinek akkor is a legjobb képminőség kell, amikor nem kimondottan nézi, de gondol arra az egy eltévelyedett molylepkére is, ami véletlenül pont a tv előtt pihen, annak mindig is maximumon lesz a mutató, és annak megfelelően a készülék fogyasztása is...

PuMbA; nekem most épp minimum álláson van a mutató, mert takarékos módban megy a tv, csak a háttérben szól egy zenei csatorna, néha ránézek, de nem túl sűrűn, és ilyenkor a kutyát nem érdekli a visszavett fényerő...stb.

[ Szerkesztve ]

(#71111) blakey válasza kali (#71110) üzenetére


blakey
titán

Semmi értelme, de ha szereted, hogy ott van és neked jó, akkor rendben. Akkor lenne jó ha tanúsítvánnyal rendelkezne és minden tv-be kötelező lenne egy ilyen "műszer", akkor lenne viszonyítási alapod, de így mihez viszonyítasz? Semmihez, egy fiktív ábrához, semmi sem garantálja, hogy a csúcspont pl. 500W, műszerrel lehet ezeket mérni, engem kiakasztott ez a hülyeség a D6510-en. :D

Háttérzenéléshez meg ki kéne kapcsolni a képernyőt, már ha lehetséges, minek menjen?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71112) kali válasza blakey (#71111) üzenetére


kali
legenda

nincs ott folyamatosan, csak az info gomb megnyomására jelenik meg néhány másodpercre, aztán eltűnik.
minek ahhoz tanúsítvánnyal rendelkező mérés és kijelzés, hogy tudjam, minimumon kevesebb a fogyasztás, mint maximumon?
a gyártó szerint nagyjából a fele, pontosan meg nem érdekel, van itthon műszer, de még kíváncsiságból sem mértem rá, ilyen 34/61 watt különbségnél nincs jelentősége, hogy épp melyik végleten dolgozik, de ha nem muszáj, akkor nem erőltetem a maximumot.
nem kapcsolom ki a kijelzőt, mert ránézek néha, hogy milyen szám lesz a következő, illetve csatornát is váltok néha, ha nagyon nem okés az aktuális.

(#71113) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Szóval minél inkabb a LED TV fele mozdul annál takarékosabb a TV?

(#71114) blakey válasza kali (#71112) üzenetére


blakey
titán

Tudom, hogy nincs ott, de értelme sincs. Aminek nincs értelme arra kár időt, helyet és pénzt áldotni.

Még 1X leírom, te annyit látsz, hogy ott egy mutató ami egy bizonyos tartományban mozog, azt sem tudod, hogy mi alapján van beállítva, mert az tuti, hogy nem a fogyasztást méri, ha leveszem a fényerőt akkor mit érdekel engem, hogy a mutató lement 3 fokot? Ez egy marketing fogás ahogy az is, hogy LED TV, ilyen nincs, LED-es háttérvilágítású LCD TV van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71115) szilacus


szilacus
tag

Köszi a válaszokat.
A telómon van egy iMediachare alkalmazás és az a videóket fotókat gond nélkül a tv.-re küldi.

Én olyanra gondoltam hogy a tellómon játszva a tv-látom azt.

Ha a tv-t vissza állítom, és más régiót választok, akkor a smart alkalmazások közt ott lesz a smart hub games panel.
Valakinek sikerült már ez?

(#71116) kali válasza blakey (#71114) üzenetére


kali
legenda

nem is akarom, hogy pontosan mérjen, egy megjelenítő esetén nem fontos tudni hajszálra pontosan az aktuális teljesítményi/fogyasztási értéket.
én is leírhatom többször; a minimum és maximum állás között durván x kontra 2*x a különbözet, ennek a megállapítására jó számomra, a köztes értékeket nem nézem milliméterre pontosan, mert tényleg semmi értelme nem lenne, így nem is érdekel.

(#71117) blakey válasza kali (#71116) üzenetére


blakey
titán

Örülök, hogy neked tetszik, ettől még semmit nem ér. Kb annyi értelme van mint a kamu ködlámpának vagy a spoilernek egy trabanton.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71118) Flashget válasza szilacus (#71115) üzenetére


Flashget
félisten

Én olyanra gondoltam hogy a tellómon játszva a tv-látom azt.

Pedig megkaptad a választ rá..nem alkalmas a telód erre. [link]

Realme GT Master Edition

(#71119) szilacus válasza Flashget (#71118) üzenetére


szilacus
tag

Elsőre is megértettem, de reménykedtem hátha valamilyen alkalmazással menne.
Viszont az általad linkelt oldal szerint a Galaxy tab 2 10.1 esemmel menni fog.

Más

Nem tudom mi az oka hogy ezen fórumon mindenki ingerült, biztos valami front közelít.

(#71120) Tamás34 válasza PuMbA (#71086) üzenetére


Tamás34
senior tag

Köszönöm, igy már értem!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#71121) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Remélem a H6400 tv-k is benne lesznek ;] ;] ;] ;]

Black Friday

(#71122) #94529552 válasza nismoka (#71080) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszi a megerősítést. :R Aki ebben is kételkedik, az meg csakis magára vessen.

(#71123) Zolesz007


Zolesz007
őstag

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy alapvetően DVB-C-s kábel adást nézünk jelenlegi TV-n megy szépen kártyaolvasóval. Van egy beltéri egység FTA műholdra mert sok német adót nézünk. Most vennénk új TV-t.
Ki lehet ezt váltani úgy, hogy egyszerre vegye a TV a kábelt és a műholdat is? Gondolom ehhez dupla tuner kell. Megoldható ez valamelyik H-s szériánál?

Fold 5

(#71124) BBéci válasza Zolesz007 (#71123) üzenetére


BBéci
titán

Megoldható. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71125) Zolesz007 válasza BBéci (#71124) üzenetére


Zolesz007
őstag

akkor gondolom a H6500-tól fölfelé (twintuner funkció :F )

Fold 5

(#71126) vara


vara
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok képben a TV-k terén, még csak képcsöves készülékeim vannak.
Egy kollágám el akarja adni a Samsung UEC5000qwxxh típusú 3 éves televízióját.
Érdemes ezt aTV-t megvenni?
Mi a reális ára?
Mire kell figyelni, esetleges jellemző hibái vannak-e?

Előre is köszönöm a segítséget.

Zoli

(#71127) BBéci válasza Zolesz007 (#71125) üzenetére


BBéci
titán

Nem a twin a lényeg, hanem a DVB-S!

(#71126) vara
Az 2010-es modell és nagyon szerény képességű. Abból az évjáratból a C650 volt a sláger.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71128) Zolesz007 válasza BBéci (#71127) üzenetére


Zolesz007
őstag

Értem!
Viszont ha jól látom akkor is a h6500 a minimum! :F

Fold 5

(#71129) akyyy


akyyy
senior tag

visszajött a tv a szervzbol, öröm boldogság... :D

vagys majdnem
:(((

a kijelzője tiszta egy merő mancs, néhol tán még karcos is,meg SÁR van rajta.

hogyan tudom ezt letörölni róla? van ilyen teszkós sárga elvileg mikroszállas törlőkendőm. ilyen áltaános tisztitószerrel óvatosan letörölhetem? vagy ablaktisztitóval kéne?

talán van itthon lidles szemüvegtisztitó kis kendő, esetleg azzal?

(#71130) sandró60 válasza akyyy (#71129) üzenetére


sandró60
addikt

Csak alkohol mentes tisztitóval-Viz.A boltokban lehet kapni erre kifejlesztett tisztitó szereket :K

(#71131) blakey válasza akyyy (#71129) üzenetére


blakey
titán

Vizes törlőkendővel.
Mitúl sáros, karcos, stb? Makulátlannak kéne lennie.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71132) Robi81


Robi81
tag

sziasztok
samu H6400 beépitett médialejátszóján hálózatról(nas-ról)nézett filmnél tudok feliratot és hangot váltani?Vagy csak hdd-ről?
A H6500 csak a 2tunerben és a plussz 1év garanciában jobb?

(#71133) Batib válasza Zolesz007 (#71128) üzenetére


Batib
őstag

Néhány modell amiben van DVB-S-S2 tuner
6410 , 6470, 5570
Általában a 70-re végződőek ill. alapból a 6500 és e felettiek.

Robi81: Igen tulajdonképpen. Emellett valamivel igényesebb káva (fém) .

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71134) Flashget válasza szilacus (#71119) üzenetére


Flashget
félisten

Még se értetted meg mert nem app kérdése ez a funkció.
Ha van olyan tabod akkor nosza próbáld ki azon, mennie kell.

napkitörések vannak folyamatosan ;)

Realme GT Master Edition

(#71135) Flashget válasza sunci_02 (#71121) üzenetére


Flashget
félisten

anyám régi tévéje lehet haldoklik és megeshet, hogy szükség lesz erre a fekete péntekre...

Realme GT Master Edition

(#71136) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Érdeklődni szeretnék, hogy az F és H sorozat között mi a különbség ?

(#71137) PuMbA válasza Csocsesz75 (#71136) üzenetére


PuMbA
titán

F 2013, H 2014, újabb szoftver, picit jobb algoritmusok :)

[ Szerkesztve ]

(#71138) RudY válasza blakey (#71131) üzenetére


RudY
addikt

Ilyen latyakos, ködös időben megcsúszhat a szervizes keze és lába :DDD

(#71139) Csocsesz75 válasza PuMbA (#71137) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Köszönöm, akkor inkább H között nézegetek.

Esetleg 200k környékén 46-48 collban tudnátok valamelyiket ajánlani ?

[ Szerkesztve ]

(#71140) PuMbA válasza Csocsesz75 (#71139) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung UE48H6400 :)

Batib: csak megszültem én is ezt a típust egy kis keresgélés után :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71141) Batib válasza Csocsesz75 (#71139) üzenetére


Batib
őstag

Samsungban idén az egyik legjobban ajánlott modell: UE48H6400.
Ha kell esetleg satos tuner, vagy több jótállás akkor: H6500

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71142) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, pont a 6400-as típust nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#71143) Flashget válasza Csocsesz75 (#71136) üzenetére


Flashget
félisten

leg lényegesebb, hogy a középkategória is megkapta a 4 magos procit, kívéve a 6100,6203

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71144) Csocsesz75 válasza Flashget (#71143) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Köszi neked is.

Webes rendelésnél van esetleg üzlet amit ajánlatok, Ledtvplázával van-e tapasztalata valakinek ?

[ Szerkesztve ]

(#71145) ada19 válasza Batib (#71141) üzenetére


ada19
senior tag

Egyetértek, Samsungok közül tényleg nagyon jó ár/telj. :)

Mégsenem

(#71146) ada19 válasza Robi81 (#71132) üzenetére


ada19
senior tag

Igen tudsz váltani mindkettőt.

Mégsenem

(#71147) ada19 válasza Csocsesz75 (#71139) üzenetére


ada19
senior tag

Ahogy PuMbA is írta, UE48H6400 erősen ajánlott (AVForums és HDTVtest által is).

Mégsenem

(#71148) Flashget válasza Csocsesz75 (#71144) üzenetére


Flashget
félisten

nálam csak samsung viszonteladó jöhet szóba, míg másoknál az, hogy minél olcsóbban vegyék meg a tv-t valamely webshopban. Őket kérdezd melyik lenne a jó.
De én most már megvárnám a fekete pénteket itt.

Realme GT Master Edition

(#71149) ada19 válasza Flashget (#71148) üzenetére


ada19
senior tag

Az aláírásommal kapcsolatosan naponta hány árukeresős linket kapok..... Már unom mindenkinek leírni hogy ott miért annyi máshol meg miért nem.

Mégsenem

(#71150) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani a H szériából két tuneres ( PIP ) megbízható 40 colos TV-t ajánlani? Bratyómnak kellene! H6650-et néztem ki neki, de itt kevés információt látok róla!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.