Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) asus1 válasza PuMbA (#71743) üzenetére


asus1
aktív tag

És az EU48H6400-ról mi a véleményed?

(#71752) PuMbA válasza asus1 (#71751) üzenetére


PuMbA
titán

Az is jó, a 6000-res sorozatból igazából mindegyik :)

(#71753) asus1 válasza PuMbA (#71752) üzenetére


asus1
aktív tag

Köszönöm a segítséged! :)

(#71754) kunbeach


kunbeach
újonc

Sziasztok! Vettem egy ue32h4000aw Tv-t és nem tudok csatornát törölni a nagyobb szériásnál van csatorna törlő gomb de ennél nem találom, esetleg valami 5let?

(#71755) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Aki H6400 sorozatú tv-t néz UPC mediacarddal megkeresne privátban ? Köszönöm.

(#71756) Malonee


Malonee
tag

Sziasztok!

Ezt a TV-t Ti ismeritek?
samsung ue40h7000

Mennyire jó?

(#71757) ÉNERGIE válasza szaszapi (#71741) üzenetére


ÉNERGIE
tag

jesszusom mik ezek a f@szságok már megint? Kishíján rányomtam a megrendel gombra de mondom megkérdezlek titeket a UE-40HU6900-ról...50hz????? Minek írnak ki rá 200at meg 24p-t??? :U :F :((( komolyan lassan ha az ember nem olvas utána 1-1 terméknek minden szart rásóznak hamis adatokkal, le kéne lőni az összes k@csogot...eldurran az agyam amikor 2órás összehasonlítgatások után választok egy tv-t amiről kamu adatokat írnak ki :W

(#71758) kali válasza ÉNERGIE (#71757) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül kamu adatok, csak tudni kell, hogy mit jelent például a 200 Hz mellett a cmr (clear motion rate) - már ha megfelelő helyen nézed, ahol rendesen kiírják.

(#71759) szaszapi válasza ÉNERGIE (#71757) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezért van ez a fórum,hogy elolvassa mindenki a tapasztalatokat amelyeket megosztunk egymással.Mi is külföldi tesztekre támaszkodunk általában,vagy a személyes tapasztalatokra. Az hogy élőben megnézed az nem jelent semmit.El vannak állítgatva a tv-k,valamikor egy gagyibb márkájú tv-nek jobb képe van mint a nagy márkáknak.Az sem mindegy mit látsz a tv-n.Adás,hd film,vagy a 4K-nál előszeretett állókép.Gyönyörködni lehet benne addig míg nem pásztázik a kamera valamerre.Az eladók többsége baromságokat hord össze,arrébb is állok mikor hallom hogy másnak halandzsáznak össze-vissza. :)

A HU6900 először nekem is tetszett mikor megláttam,de nem igazán tudtam semmit róla.Elsőre az jött le mint másnak.Egy tv szép képpel.Viszont mozgásnál el is vérzett egyből mert "recegett" de rendesen.Aztán mikor olvasgattam róla,rájöttem hogy ez az alapkategória,a legolcsóbb 4K tv.Olyan mintha Full HD tévéből vennéd a 4 vagy 5000-res szériát.

Ha használható tévét szeretnél, akkor H6200-tól felfelé keresgélj.

[ Szerkesztve ]

(#71760) PuMbA válasza Malonee (#71756) üzenetére


PuMbA
titán

Prémium modell, tesztek alapján a legjobbak között van, szóval mellélőni nem lehet vele :)

[ Szerkesztve ]

(#71761) pjohnny


pjohnny
csendes tag

Van egy T24D390EW monitor-tv, plusz egy UE40D5500 tv egy szobában, és a távirányítójuk mindkét eszközt kezeli egyszerre. Megoldható e valahogy, hogy csak a sajátjukra reagáljanak?

T24D390EW-hez van e esetleg valakinek kipróbált színprofil beállítása? Mintha nem lenne tökéletes pillanatnyilag.

(#71762) Flashget válasza pjohnny (#71761) üzenetére


Flashget
félisten

1. merülő félben lévő elemek a távkapcsolóba így nem tudnak a másiknak bezavarni. (nálam ez van)
2. fém fóliával (pl. alu) leragasztod a monitor érzékelőjét.

Realme GT Master Edition

(#71763) PuMbA


PuMbA
titán

HDTVTest-en néztem F5000-res széria teszteket és a BFI-jük úgy néz ki, hogy nagyon butított. 300-ról felviszi 350 sorra a mozgásfelbontást, egy másikon meg olyan rosszul működött a BFI, hogy 300-ról levitte 250-re és hasonlóan, mint nálam itthon, elkezdte szaggatni a képet :DDD Na szóval ennyit erről a 100Hz CMR-es BFI-ről, ezek is csak a felső kategóriában működnek jól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71764) ÉNERGIE válasza szaszapi (#71759) üzenetére


ÉNERGIE
tag

csak az a baj hogy nekem nem jók ezek 4lábas megoldások, nem tudom így rátenni az asztalomra...direkt nagy talpast keresgéltem...úgy voltam vele hogy vagy veszek egy 5000est 97ért (full alap szar), vagy egy jobb 3D-set 130körül (6500 körüli szériák csak nem tudom hogy teszem az asztalra) és megláttam ezt hogy 4k-s és még a talpa is fasza :D akkor szétnézek a konkurenciák között pedig Samu párti voltam :U
Kösz az infokat :R

(#71765) Sirandrish válasza ÉNERGIE (#71764) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mi a sz*r az 5000esben?
Nekem az van(40H5000AW) és szerintem nagyon zsír.
Hozzáteszem nekem ez az első ilyen TV-m(és nagy szakértője sem vagyok a TVknek), de akkor sem tudom mi olyan sz*r benne :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#71766) BBéci válasza PuMbA (#71763) üzenetére


BBéci
titán

Így van. Többször írtam, hogy lehet a BFI nagyon jó is, nem szabad azért kapásból kamunak nevezni, mert az olcsóbb tévékben vacakul működik. Ugyanez vonatkozik az interpolálásra, azt még nehezebb jóra megépíteni, mert jelentős számítási kapacitást igényel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71767) LivingColour


LivingColour
tag

Sziasztok!

Samsung TV vásárlása előtt állok. A két versenyző:
UE55H6400
UE55H6500
A kérdés: A 6400-as típussal is tudok USB-ről vagy HDD-ről filmeket nézni?
Nem egyértelműen derül ki a leírásokból amiket olvastam.
Válaszokat előre is köszi.

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#71768) ada19 válasza LivingColour (#71767) üzenetére


ada19
senior tag

Igen.

Mégsenem

(#71769) BBéci válasza LivingColour (#71767) üzenetére


BBéci
titán

Igen, tudsz, de messze nem olyan minőségben, mint külső célhardverről. És ez igaz mindegyik tévére, a legdrágábbakra is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71770) LivingColour válasza BBéci (#71769) üzenetére


LivingColour
tag

Akkor hogy érhetném el a legjobb minőséget? Mit kellene beszereznem hozzá?

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#71771) cyberkind válasza LivingColour (#71770) üzenetére


cyberkind
félisten

BD lejátszó?

Paranormal Cocktivity

(#71772) dethroner válasza LivingColour (#71770) üzenetére


dethroner
veterán

Az értők szerint leteszel a 55 colos tévé mellé még kb 50 rongyot egy médialejátszóra kép miatt, és kb százezreket egy erősítő+hangfal szettre. Ugye? :Y
Vagy használod úgy mint én, beépített lejátszó+egy 5.1-es házimozirendszer optikán összekötve és szép a világ :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71773) gabo01


gabo01
senior tag

Srácok van számottevő különbség képminőségben a Samsung UE55H6500 és a H6700 között?
Ha jól olvastam akkor a H6700 tudja micro dimming-et és CMR 600 a H6500 meg local dimming és CMR 400! :U
Egyáltalán jobb a micro mint a local dimming?

(#71774) Flashget válasza ÉNERGIE (#71764) üzenetére


Flashget
félisten

ha neked nem a "karácsonyfatalp" kell akkor vagy H5000/5500 vagy belenyúlsz a zsebedbe mélyebben és H6670/6700

Realme GT Master Edition

(#71775) BBéci válasza LivingColour (#71770) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy előttem már leírták, természetesen Blu-ray lejátszóval és eredeti lemezekkel aknázható ki teljes mértékben egy TV minden képessége. De egy asztali médialejátszó sem rossz választás, ami HDMI-n csatlakozik a tévéhez. Aki egyszer kipróbálta ezek valamelyikét, többé fel sem merül benne a gondolat, hogy a beépítettet használja.
A hang másik történet, de szerintem legalább annyira fontos a minősége, mint a képé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71776) ÉNERGIE válasza Flashget (#71774) üzenetére


ÉNERGIE
tag

áááá ez az köszi, a 6700-as tetszik :) van valami negatívum amit tudni kell róla? A talp azért fontos nálam mert az monitorom is, eléggé hátratolom az asztalon így a két hátsó karányonfatartó bőven lecsúszna....

(#71777) Flashget válasza ÉNERGIE (#71776) üzenetére


Flashget
félisten

H6700 pasz.
Nekem az aláírásban lévő van ami a H6670-hez képest abban különbözik, hogy más a talp nem 4 magos a proci és nincs benne twin tuner. Nekem előtte üveg talpú D6500 volt az a talp valóban jobb és szebb volt na meg nehezebb is. 2 vs 4 magos proci én nem használom ki az előnyét, mert nem a tévén netezek. A twin tunert sem, mert PVR-hez Alma C2200-at használok.
Ezeket nem nézve teljesen rendbe van a cucc nem írt még ide senki, hogy olyan rossz lenne a H66xx típus.

Realme GT Master Edition

(#71778) ÉNERGIE válasza Sirandrish (#71765) üzenetére


ÉNERGIE
tag

rosszul fejeztem ki magam...a mostani TV-mhez képest nem lenne sok értelme lecserélnem...az alap szart pedig arra értettem hogy belépőszint az árát nézve a 40"-os kategóriában.

(#71779) ÉNERGIE válasza Flashget (#71777) üzenetére


ÉNERGIE
tag

fasza köszi :) jó kis TV a D6500 is, az van a nappaliba felfúrva :) jó lett volna egy fasza 4K TV a sz.géphez de ahogy elnézem azok még nem az én kategóriámba vannak :))

[ Szerkesztve ]

(#71780) charlie1975 válasza szaszapi (#71749) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Természetesen max full hd tartalmat néznék rajta csak gondoltam lehet hogy 4k n szebb lesz mint hd kijelzőn de ezekszerint nem.tetszik nekem a 48h6700 csak sajnálom hogy nem 50" a mérete

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71781) PuMbA válasza charlie1975 (#71780) üzenetére


PuMbA
titán

Az a 2" annyira kevés, hogy fölösleges ezt sajnálni :)

(#71782) ada19 válasza PuMbA (#71781) üzenetére


ada19
senior tag

8.51%-kal nagyobb területet jelent. :)

Mégsenem

(#71783) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Így azért soknak tünik amúgy miben gyengébb a50hu6900 a 48h6700 hez képest?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#71784) PuMbA válasza charlie1975 (#71783) üzenetére


PuMbA
titán

Mindenben :) Nincs 24p támogatás, Motion Plus bekapcsolásával is 300 soros mozgásfelbontás, szóval használhatatlan kategória magyarul.

ada19: Attól függ, hogy mekkora szobában :) Egyszer láttam egy Samsung LCD TV-t kivetítőként és akkorának tűnt, mint nekem otthon a 40", megnéztem a hátulját és 55" volt ráírva :DDD Mintha nem lenne elég a méret sose, szóval szerintem az a +2" körülbelül a semmi, mert úgyis még +30" fog hiányozni minden esetben, ahogy itt a fórumon írják :)) A határt azonban meg kell húzni valahol.

[ Szerkesztve ]

(#71785) ada19 válasza PuMbA (#71784) üzenetére


ada19
senior tag

Ne is mondd, öcsém nappalija úgy van berendezve hogy a 40"-es TV hatalmasnak tűnik az enyémbe meg a 48"-as elveszik... Pedig alapterületre nem sok különbség van. Abban igazad van hogy sosem elég. Amikor felszereltem a 48"-ast 1 hónapja 2 napig nem tudtam vele mit kezdeni olyan nagy volt, most meg már váltanék 55"-ra. :DDD

Mégsenem

(#71786) gabi356


gabi356
csendes tag

Samsung WIS12ABGNX usb wifi adapter kompatibilis a ue32h5000 -el? Valahol azt mondják hogy igen valahol nem. :F

(#71787) BBéci válasza charlie1975 (#71780) üzenetére


BBéci
titán

Dehogy lesz szebb, éppen ellenkezőleg. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71788) Flashget válasza ÉNERGIE (#71779) üzenetére


Flashget
félisten

Jó bizony, bár a D6500-at és F6640-t ötvözném akkor lehetne igazán jó kis LCD. ;)

Realme GT Master Edition

(#71789) szaszapi válasza ada19 (#71785) üzenetére


szaszapi
őstag

Aztán az 55"-öt 60" vagy 65"-re.Mindegyik méretet megszokod egy idő után és egyre nagyobbat szeretnél... :)

charlie1975

Vedd meg ada19 48h6400-as tv-jét.Szerintem H6400,H6500-zal sem lősz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#71790) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Aki UPC-t használ mediacarddal mi a tapasztalata a kártya sebességével kapcsolatban a TV bekapcsolása után?

Azaz bekapcsolás után hány másodpercig látható a:

Kódolt jel
Nem található a CI+ modul vagy az intelligens
kártya.
Ellenőrizze, megfelelően van-e behelyezve.

felirat (noha a kártya benne van és egy idő után magára is talál)?

Ilyenkor a TV adja ki lassan az 5V-ot vagy a UPC osztogat ennyire lassú kártyákat?

(#71791) ada19 válasza ecaddsell (#71790) üzenetére


ada19
senior tag

Csak a DIGI-éről tudok nyilatkozni, de ha olyan csatornán kapcsoltam ki ami kódolt, akkor kb. 10 másodperccel lassabban bootol, de utána már pöccre megy mint a sima csatornák. Neked mennyire lassú?

Mégsenem

(#71792) Csocsesz75 válasza ecaddsell (#71790) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Most néztem meg, csatornája válogatja, 4-10 mp.

Mi a tv-d típusszáma ?

(#71793) ecaddsell válasza ada19 (#71791) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Kb. ugyanaz a 10 másodperc megvan.
Jó eséllyel akkor is megvan amikor nem kódolt a csatorna, csak akkor ugye nem látszik.
Mivelhogy a UPC kb. minden értemes csatornát kódol (meg a kevésbé értelmeseket is), gyakorlatilag minden indításkor látszik az idézett felirat.
Gondolom az olcsó (ócska) kártyák amit osztogatnak ennyit tudnak...

(#71794) ada19 válasza ecaddsell (#71793) üzenetére


ada19
senior tag

A UPC szerintem a csatornák legnagyobb részét kódolja, de lehet mindet. DIGI-nél csak pár kódolt van, a többinél a boot kb. 3mp-ig tart, a váltás pedig nagyon gyors már utána mind kódolt mind sima esetén.

Mégsenem

(#71795) Flashget válasza ecaddsell (#71793) üzenetére


Flashget
félisten

ez nem UPC függő vagy "ócska" kártya kérdése, hanem ennyi ideig tart a kikodólás. Diginél is pont ugyanez van. Az sem lenne mindegy, hogy nagra2 vagy nagra3 a kódolás de diginél ez sem számít tök egyforma ideig tart.
10mp várakozást ki lehet bírni szerintem.

Realme GT Master Edition

(#71796) BBéci válasza ecaddsell (#71790) üzenetére


BBéci
titán

Nálam 20-30 mp.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71797) virkir


virkir
veterán

Került a házba egy UE32H4500-as tévé.
Lenne pár kérdésem.
1. Miért nem talál feliratot hálózati lejátszásnál amikor azonos könyvtárban van azonos néven a filmmel? Mire lehet háklis mert pendrive-ról simán megy a feliratozás?
2. Flasht valahogy rá lehetne varázsolni a böngészőjére?
3. Néztem hozzá ezt a billentyűzetet, vajon működik vele?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#71798) Batib válasza virkir (#71797) üzenetére


Batib
őstag

1. Nem mindegy milyen DLNA mediaszervert használsz.
2. Nem.
3. A samsung nem háklis az ilyesmire. Nekem E és F modelleknél minden vezeték nélküli bill. elfogadott amit probáltam. (H modellem még :) nincs)
(logitech, hama, még az aldisat is)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71799) ecaddsell válasza Flashget (#71795) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt.
A váltás az OK, a bekapcsolás kaotikus.

hanem ennyi ideig tart a kikodólás

Ha erről lenne szó akkor azt várnám, hogy "dekódolás/azonosítás folyamatban" vagy valami hasonlót írjon ki a TV, ahelyett, hogy nincs benne a modul stb. Azért amit most kiír eléggé goromba és gyanítom, hogy tényleg nem látja a TV a kártyát amíg az bootolgat.

BBéci

Nálam 20-30 mp.

Ez elég sok, még akkor is ha bekapcsolásról van szó.

(#71800) Flashget válasza ecaddsell (#71799) üzenetére


Flashget
félisten

A 10mp-t a bekapcsolásra írtam, hogy kb. annyi idő mire megjelenik pl. a Digifilm.
Nálam elromlott a korábbi tv-ben a CI+ foglalat..addig örülj amíg kiír valamit, mert ha már ki is szürkül a "közös illesztőfelület" úgy, hogy a kártya a tv-ben van, elvégeztél rajta egy CI+ resetet, ki vetted a kártyát vissza raktad és semmi eredménye, na akkor már hívhatod a szervizt és alaplap csere.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.