Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72851) anett1985 válasza xXxian (#72850) üzenetére


anett1985
csendes tag

:K az IR outban van. De minden este leellenőrzöm, amikor kínlódok vele, hogy hátha rossz helyre dugtuk. :)

(#72852) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Egy kis érdekesség. Ha a tv beépített media playerével játszottam le filmet külső hdd-ről, akkor szebb képe volt, mint ha pc-ről játszottam. Ennek lehet az oka esetleg, hogy nem túl miőségi hdmi kábellel van a gép a tv-re kötve?
Mennyit számít képminőségben ha nem 1200Ft-os, hanem 4-5000Ft-os hdmi kábelt használ az ember?

Milyen gyártmányú hdmi kábelt javasoltok? Max 2 méteres kell.

[ Szerkesztve ]

(#72853) PuMbA válasza Cingáriusz (#72852) üzenetére


PuMbA
titán

Kábelből egy olcsó Gembird Cablexpert is megteszi :) Az az oka, hogy a PC-d nem jól van beállítva vagy a TV-nek HDMI bemenetre vonatkozó beállításai mások, mint médialejátszáskor :)

[ Szerkesztve ]

(#72854) HagaNRG válasza Cingáriusz (#72852) üzenetére


HagaNRG
őstag

Egyesek szerint van különbség a kábel és kábel között.
Az elvakult hifistáknak akkor nem tudnának eladni tizenezres tápkábeleket, vagy 30 ezres, 1.5méteres Hdmi kábelt. Én az ilyenekkel úgy vagyok, hogy hacsak nem másfél milliós vetítőn nézek egy 300 ezres BD lejátszón egy gyári BD filmet, amikor már tényleg csak az tehet hozzá a képhez, hogy milyen a kábel, akkor esetleg ok, de egyébként fölösleges.

Én anno eljátszottam ezt még a 16:9-es CRT TV-vel, mikor vagyonokat költöttem DVD filmekre, hogy megvettem a 7 ezer Ft-s, 50cm hosszú Scart-ot a DVD és a TV közé, aztán semmi, de semmi különbséget nem tapasztaltam. De az a TV szellemképes volt, ahogy kijött a gyárból, mégsem látta senki, akárkinek mutogattam. Így néztem vagy 3 évig, de azt sem javította ki a kábel.

(#72855) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Nálam is úgy van ha a pendrivot a tv be dugom szebb a kép mintha a blu raybe dugva játszom le

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#72856) Cingáriusz válasza PuMbA (#72853) üzenetére


Cingáriusz
őstag

AMD catalyst-ban miket kell beállítani a jobb videó lejátszás érdekében?

(#72857) PuMbA válasza Cingáriusz (#72856) üzenetére


PuMbA
titán

Kiszeded az összes dinamikus kontraszt, fehérebb fehér, "pónilovat teszek a képre" videóbeállítást, csak az automatikus deinterlace-t, pulldown észlelést és egyenletes videólejátszás kényszerítését kapcsolod be. HDMI kimeneti formátumnak PC 4:4:4 RGB-t adsz meg :) A videólejátszóban beállítod, hogy az fps számnak megfelelő frissítési értékekkel küldje ki a filmet (például az MPC-HC tud ilyet, EVR Sync videókimenettel). TV PC-s HDMI bemenetét beállítod például az összefoglalóban leírt általános beállításra, hogy az ugyanilyen Catalysthoz hasonló képrontókat kikapcsoljuk a TV-n is. Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#72858) Tegla80 válasza Batib (#72845) üzenetére


Tegla80
addikt

Erdekes,nem gondoltam volna.......
ha nincs gari mar ra,akkor Te sem hivatalos helyrol vetted anno a tv-d??
Elvileg 2015ig kene lennie,mert akkor meg 2+1 evet adtak mindre regeles utan.(40es5500 , 2015 dec ig garis nalam)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#72859) Batib válasza Tegla80 (#72858) üzenetére


Batib
őstag

Soha nem vettem még tv-t boltból. Ezt már leírtam néhányszor. Most sem onnan fogok.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72860) BBéci válasza HagaNRG (#72854) üzenetére


BBéci
titán

A Scart kábelek, lévén analógok, sokkal láthatóbb hatással voltak a képminőségre, mint a HDMI-k. Teszteltem azok közül is néhányat és megesett, hogy a 2000 forintosnak jobb volt a képminősége, mint a 13000 forintosnak. Tehát az ár nem sokat árul el a képminőségről. Egyébként az említett kétezres még a is a tulajdonomban van.
Amiket korában írtál, azokkal egészen más tapasztalatom van. A V-Power (és más prémium) üzemanyag igenis egyértelműen javítja az autók teljesítményét, ahogy a direkt légszűrő is. Szándékosan nem növelést írtam, hanem javulást. Másodpercekben mérhető az 5. sebességi fokozatban 80-ról 120-ra gyorsítás során.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72861) HagaNRG válasza BBéci (#72860) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi!

Ebben tényleg igazad van, elvileg talán Hdmi és Hdmi kábel között nem is lehet különbség a technikából fakadóan. Mármint a képminősége között.

Persze azért a biztonság kedvéért mégis léteznek 30x ezres kábelek is, biztos, ami biztos alapon, ha valakinek nagyon kell, akkor azért mégse az 1500 Ft-s Hama-t vigye az 560 ezres 4K TV-jéhez.

(#72862) Jassz válasza Cingáriusz (#72848) üzenetére


Jassz
tag

Én is pc-ről játszom át így a filmeket, szintén powerrel, de nekem csak úgy működik tökéletesen, ha a pc az elsődleges, a tv pedig kiterjesztett képernyő.

(#72863) aProPeti87 válasza HagaNRG (#72861) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

kíváncsi vagyok ti mit mondtok :D
PC-vel egybekötve HDMI-vel lenne egy tv ,játék, film kombóra 2 tv néztem ki magamnak
Samsung UE48H6400
LG 47LB670
Kérdés itt az passzív vagy aktív 3D a jobb ? Melyik tv-nek kisebb az input lagja ?ugyebár ez elég zavaró játék közbe...
Melyiknek jobb a kijelzője ?
LG tv topikba az lg ajánlották de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#72864) R3nts válasza gyeniko (#72823) üzenetére


R3nts
senior tag

Szia!Leszedtem az általad linkelt 2 BD lemezt....elindítom a tv-n....ez ok....de nem értem,mit kéne állítanom hozzá a tv-n,a tesztábrák függvényében....nagyjából értem az angol nyelvű fórumot,ahionnan linkelted....de azért annyira nem, hogy végig tudnám vinni....mit,hogyan kell állítani a tesztábráknál...?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#72865) BBéci válasza HagaNRG (#72861) üzenetére


BBéci
titán

Elvileg is lehet különbség, nem csak gyakorlatban és csak az állítja az ellenkezőjét, aki nincs tisztában a működésével, valamint nulla tapasztalattal rendelkezik.
Rövid, 1 méteres darabért nem szabad 10000 forintnál többet kiadni, hacsak nem milliós rendszerbe kell.

(#72863) aProPeti87
Mivel a passzív 3D felezett felbontású, ezért eleve nem lehet jobb, mint az aktív, ami full HD.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72867) raiden1bak válasza aProPeti87 (#72863) üzenetére


raiden1bak
tag

Ha többet játszol mint filmezel akkor Sony!Am Samsung mert abban a topicban vagy!Mit vártál mit írnak LG?Vagy csak trolkodni akarsz?A passiv 3d felzett felbontású ezért,roszabb minösegű.2D ben azonos árkategoriaban egy kutyák szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#72868) tudesky86


tudesky86
csendes tag

Hali...
TV vásárlás előtt állok, kérdésem lenne, hogy a 2 termék közül melyik lenne az ideálisabb választás?

1. Samsung 40H6200 [link]
2. LG 42LA6130 [link]

A választ előre is köszönöm... :R

(#72869) Tutu7030 válasza tudesky86 (#72868) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az LA 2013-as tv. Az ide lg LB jelölésű.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#72870) BBéci válasza ada19 (#72866) üzenetére


BBéci
titán

Engem csak az érdekel, amit saját szememmel látok, és saját fülemmel hallok.
Szerencsére a Házimozi erősítő... topik lakói közül elég sokan tapasztaltak különbséget, szóval nem vagyok egyedül a véleményemmel. Nem beszélve az ismerőseimről, kollégáimról.
Az tény, hogy átlagos, legfeljebb felső középkategóriás TV-n, az 1-2 méteres hosszúságú HDMI kábelek közti különbség nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem észrevehető. Ez persze függ a lejátszótól is, mert alapjaiban határozzák meg a képminőséget.
Viszont az olcsó (kevesebb mint 1000 Ft/m) madzagok látható, tapintható fizikai minősége annyira gyatra, hogy azokat nem szabad megvenni.

(#72868) tudesky86
Az ideálisnál nincs ideálisabb, az a pózna csúcsa, ahonnan nem lehet tovább mászni! :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72871) tudesky86 válasza Tutu7030 (#72869) üzenetére


tudesky86
csendes tag

Szóval akkor a Samut ajánlanád?

(#72872) Tutu7030 válasza tudesky86 (#72871) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem. Én azt mondom, hogy nézd meg az lg 42lb650 tv-t és a samut is. És amelyik jobban bejön neked, azt válaszd. :)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#72873) tudesky86 válasza Tutu7030 (#72872) üzenetére


tudesky86
csendes tag

abban a boltban ahol veszem ott csak LB620V va.
Akkor melyik 40h6200 vagy LB620V?

(#72874) Tutu7030 válasza tudesky86 (#72873) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem fogok helyetted dönteni.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#72875) PuMbA


PuMbA
titán

Na megvan :) Egyáltalán nem elég egy akármilyen panel mögé az elektronika, hogy "800Hz-et tudjon" egy LCD TV, hanem a panelnek is gyorsabbnak és jobbnak kell lennie:

Wikipedia: "Refresh rate or the temporal resolution of an LCD is the number of times per second in which the display draws the data it is being given. Since activated LCD pixels do not flash on/off between frames, LCD monitors exhibit no refresh-induced flicker, no matter how low the refresh rate. However, high refresh rates may result in visual artifacts that distort the image in unpleasant ways. High-end LCD televisions now feature up to 600 Hz refresh rate, which requires advanced digital processing to insert additional interpolated frames between the real images to smooth the image motion. Such high refresh rates may not be supported by pixel response times, resulting in distorted images."

Magyarán egy 6xxx szériás TV-ben biztos, hogy gyorsabb panel van, mint egy 5xxx szériásba és ezért kevesebb a mosódása, mert a pixel válaszideje gyorsabb, ami ráadásul kell a magasabb frekvencián dolgozó elektronikának :)

[ Szerkesztve ]

(#72876) GazRic


GazRic
senior tag

Kicsit off kérdés: Ha a Samsung TVben van DVB-S. Mi kellhet nekem hogy műholdas adásokat nézzek?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#72877) tudesky86 válasza Tutu7030 (#72874) üzenetére


tudesky86
csendes tag

én csak kérdem melyik a jobb választás?

(#72878) Batib válasza GazRic (#72876) üzenetére


Batib
őstag

Parabola antenna és LNB (fej). Ha kódolt adások is kellenek akkor még más is.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72879) BBéci válasza PuMbA (#72875) üzenetére


BBéci
titán

Itt jön képbe a sokat emlegetett válaszidő, amit sokan kevernek az input laggal, de az számunkra most lényegtelen.
Tehát az olcsóbb tévékbe egyszerűbb (lassabb) paneleket tesznek, mint a drágábbakba, ez logikus, ám attól még semelyik nem lesz 100 vagy 200 hertzes, mert az a vezérlésen, elektronikán múlik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72880) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Nem találok erre vonatkozó információt: UE40H5030 tud rögziteni USB-s meghajtóra?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#72881) HagaNRG válasza Batib (#72878) üzenetére


HagaNRG
őstag

Egyébként van manapság műholdon értelmes, nézhető csatorna is ingyen?

Vagy kódolt minden, ami normálisabb, ne adj'Isten HD?
Kódolt adások vételére gondolom nincs semmi egyszerű lehetőség manapság sem...

(#72882) gery2123 válasza quby (#72880) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem 32" van 5030,es nem látok rá utaló jelet hogy tudna. A távirányítón nincs rec gomb, de máshol se láttam még.

-- PSN_ID: GerY2123

(#72883) BBéci válasza quby (#72880) üzenetére


BBéci
titán

Nem tud.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72884) Batib válasza HagaNRG (#72881) üzenetére


Batib
őstag

"Kódolt adások vételére gondolom nincs semmi egyszerű lehetőség manapság sem..."
Természetesen van, elő kell fizetni.
Amúgy az Astrán vannak értelmes idegen nyelvű (elsősorban német) FTA adók. Utána kell olvasgatni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#72885) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

H6670 készüléken UPC mediacarddal műsorújságban bal felül nem megy az aktuális adó.

Másnál is ilyen ?

Két hétig volt nálam H6400, azon azthiszem ment.

(#72886) blakey válasza Csocsesz75 (#72885) üzenetére


blakey
titán

A UPC műsorújság szolgáltatót váltott, kb 2 hete, lehet, hogy ez is az egyik "eredménye".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72887) Csocsesz75 válasza blakey (#72886) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Az ha jól tudom november 13-án volt.

A smarthub részben és a kedvencek szerkesztésénél is megy a kis indexkép csak a műsorújságban nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#72888) tibibi


tibibi
őstag

Kaon digi beltérivel müködik az infra vezérlés?

(#72889) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, MM ujságban mi ez a marhaság hogy 150ezer az uhd 40" 6900 ? ez komoly? gondolom ezekből már akkor első nap elment mind? vagy miez?

(#72890) tyccon


tyccon
tag

Sziasztok.H6400-hoz milyen fali konzolt javasolnátok? 35-40cm-re lesz a tv a faltól,és ne legyen drága :) Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#72891) ada19 válasza Peddy789 (#72889) üzenetére


ada19
senior tag

Ilyen méretben (és konkrétan ez a modell) a 4K gagyi. Azért nyomatják, mert most a LED majd SMART után a 4K az új buzzword.

Mégsenem

(#72892) devil-k válasza ada19 (#72891) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem gagyi, csak értelmetlen és komolytalan 40"-es méretben... Vagy inkább vicc. :)

- mozi bolondéria -

(#72893) ada19 válasza devil-k (#72892) üzenetére


ada19
senior tag

Szerintem gagyi is, 300-as mozgóképfelbontás, 24p lejátszás hiánya. De mint már írtam valakinek ezeket is el kell vinni hogy pénzeljék a Samsung R&D részlegét. :DDD

Mégsenem

(#72894) devil-k válasza ada19 (#72893) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt a pénzt azért én is elfogadnám a Samsungtól. :)

- mozi bolondéria -

(#72895) nismoka válasza devil-k (#72892) üzenetére


nismoka
addikt

Remek digitális képkeret. ;)

(#72896) devil-k válasza nismoka (#72895) üzenetére


devil-k
nagyúr

A nagyinak kissé luxus lenne. ;]

- mozi bolondéria -

(#72897) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Akkor úgy néz ki lehet megveszem a samut , esetleg akinek van UE48H6400 az tudna róla pár sort írni mennyire jó pc hez ?
És egyébként ezeket a tvket milyen távolságból érdemes nézni főleg itt a 3D re gondolok mert mintha olvastam volna valahol ,hogy közelebbről nem jó.

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#72898) ada19 válasza aProPeti87 (#72897) üzenetére


ada19
senior tag

PC-vel való játékra az input lag miatt elképzelhető, hogy necces lesz. Szerintem próbálj ki valahogy egyet, mielőtt megveszed, nehogy csalódás érjen.

Ekkora méretet 180-200cm-ről érdemes nézni a maximális élmény érdekében, jó minőségű full HD tartalom esetén.

Mégsenem

(#72899) aProPeti87 válasza ada19 (#72898) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Igen én is ilyen 2 méterre gondoltam , az inputlag miatt félek én is és kipróbálni meg nem tudom hogy tudnám az üzletben :D
Am ennek a samunak a méretét nem tudja valaki a hossza érdekelne h beférne e a régi szekrényembe vagy azt is cserélni kell e :)

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#72900) BBéci válasza aProPeti87 (#72899) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung honlapon megtalálod a méreteket. Tévének szélessége, magassága és mélysége/vastagsága van, hosszról nem tudok. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.