Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) dethroner válasza BBéci (#71220) üzenetére


dethroner
veterán

Belső lejátszón kijelölni mit szeretnél lejátszani? Ne légy már ennyire egyszerű :DDD Az a szűrő azért van, hogy célirányosan tudj keresni. Nekem az Allshare által használt mappa 301GB méretű és 7982 fájl van benne. Gondolhatod hogy mennyivel könnyebb megtalálni a keresett filmet benne, ha nem mutatja feleslegesen a zenék, képek. De keresgélés közben bármikor módosíthatod vagy akár ki is kapcsolhatod a szűrő, és akkor minden mappa, fájl látszik. Motion plus csak azért van bekapcsolva "egyedi" módon, mert különben inaktív a ledes képtisztaság. Szar a hangminősége? Miért, ha külső lejátszóval adod a hangot a tévé hangszórójára mennyivel jobb a hangminőség? Egyébként filmre sose használom a tévé hangszórót, minden esetben az optikán csatlakozó erősító adja a hangot. És nagyon meg vagyok vele elégedve.
Feliratban lehet a méretet, a kódolást, a méretet és az időzítést is állítani. Pozíciót és színt tényleg nem, de már ez is bőven elegendő szerintem.

(#71297) doc Nézz utána a samsung multiroom-nak. Az én H6400-as tévémhez adtak egy infrás hosszabbító kábelt, amit a házimozihoz tudtam hangolni, így már ki-be, tudom kapcsolni illetve a hangerőt tudom szabályozni rajta a tévé távkapcsolójával.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71302) ada19 válasza doc (#71297) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem Samsung TV, Samsung soundbar van, és optikán keresztül működik az auto-bekapcs, ha nincs jel akkor 20 perc múlva automatikusan kikapcsol. A drágább, HDMI-s modelleken (tehát HDMI szükséges) keresztül megy a hangerő szabályzása is (Anynet+ HDMI-CEC), viszont itt a TV-nek is tudnia kell a HDMI ARC-ot, különben két kábellel (optika + HDMI) kell összekötnöd a TV-t és a soundbart. Különböző gyártók eszközei nem tudom hogyan viselkednek egymással.

Mégsenem

(#71303) doc válasza ada19 (#71302) üzenetére


doc
nagyúr

Koszi a reszletes valaszt!

(#71304) Csocsesz75 válasza Flashget (#71299) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Köszi, hasznos.

(#71305) ada19 válasza dethroner (#71301) üzenetére


ada19
senior tag

A multiroom az más tészta, az infrás dolog az universal remote és közel sem tökéletes (legalábbis Samsung TV és Samsung soundbar között tutira nem) - minden gombot kétszer kell megnyomni, hogy felfogja, hosszan nyomvatarta alig vagy lassan működik, marha kényelmetlen.

Másik TV-vel és másik soundbarral is kipróbáltam és ugyanez a helyzet.

Mégsenem

(#71306) Flashget válasza ada19 (#71302) üzenetére


Flashget
félisten

viszont itt a TV-nek is tudnia kell a HDMI ARC-ot

már a D6500-on volt szerintem az utána jövő modelleken is van középkategóriában.
F6640-en van.

Realme GT Master Edition

(#71307) ada19 válasza Flashget (#71306) üzenetére


ada19
senior tag

Igen, 6-os széria alatt biztosan nincs egyik se, 6-os felett meg talán csak a 03-as végűekről hagyták ki. Persze mindez Samsung esetében, nem tudom más gyártók hogyan oldják meg.

Mégsenem

(#71308) dethroner válasza ada19 (#71305) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam az LG házimozival teljesen jól működik az univerzális távkapcs dolog. Semmi késlekedés, nem kell többször megnyomni, stb. Ki-be kapcsolásra, stop, play pause, mozgás a kurzorral, tekerés, hangerő, mindez gyorsan, pontosan.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71309) doc válasza dethroner (#71308) üzenetére


doc
nagyúr

Az mas, nem arra gondoltam :)

(#71310) Sir81


Sir81
aktív tag

Mi a különbség a két készülék között?

Samsung UE32H6200

Samsung UE32H5500

(#71311) BBéci válasza dethroner (#71301) üzenetére


BBéci
titán

Külső médialejátszó pontosan ugyanúgy látja és jeleníti meg a könyvtárakat, mappákat, mint egy PC. Például filmek, zenék, fényképek és azokon belül is lehetnek almappák, mondjuk műfajok szerint. Nem ömleszt elém 7982 fájlt.
Ami tévéket mostanáig teszteltem, külön be lehetett kapcsolni a LED-es képtisztaságot, a Motion Plustól függetlenül. A Geeks és más oldalak tesztjeiben is ezt a megoldást ajánlják.
Nem a TV hangszóróira céloztam, hanem az optikain kinyerhető hang minőségére. Nem csak azért, mert nem ismerik fel a tévék a veszteségmentes formátumokat. A Dolby Digital és a DTS is másképp szól külső lejátszóról.
Számomra a felirat pozíció és szín megváltoztatásának lehetősége elengedhetetlenül fontos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71312) ada19 válasza BBéci (#71311) üzenetére


ada19
senior tag

A Motion Plus-on belül Custom-ot választva van lehetésőg a BFI (LED képtisztaság, LED Clear Motion) bekapcsolására, viszont ilyenkor letilt és kikapcsol minden egyéb ilyen jellegű beállítást.

Mégsenem

(#71313) dethroner válasza BBéci (#71311) üzenetére


dethroner
veterán

Ez se ömleszti rám a majd' 8000 fájlt. Látja a az összes mappát, almappát. Hangminőséget csak a saját fülem után tudom megítélni és ez alapján nem tartom rosszabbnak, mint amikor a házimozi játszotta le a filmet. Műszerrel lehet kimutatható hang vagy képminőségbeli különbség a külső lejátszó javára, de most is állítom, egyszerű userként nem veszem észre azt hogy nem az elérhető legjobb minőséget kapnám.

A motion plus résznél ezt írja a kézikönyv:
Eltávolítja az elmosódást és a torzulást a gyors mozgású jelenetekből. Válassza az Egyedi lehetőséget az
Elmosódáscsökkent. és Torzításcsökkentés kézi beállításához, valamint az élesebb LED-kép érdekében állítsa
be a LED-es képtisztaság funkciót.

Tehát csak bekapcsolt motion plusnál van lehetőség bekapcsolni a ledes képtisztaságot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71314) Kolondrum

Ide is bedobom. Elég sokat matatom a szín beállításokat és arra jutotta, hogy ennek a TV-nek a színe ami rá jellemző az a kék, a hideg kék, jég kék. UE32H5000. A lenti panasonic smart okos csoda nem ilyen.

(#71315) gyeniko válasza Kolondrum (#71314) üzenetére


gyeniko
őstag

Az alacsonyabb kategóriában az általam látott Samuk és LG-k "out of box" szín alapbeállítása valóban kékbe hajlik. Sajnos, a fehéregyensúlyt (még a 2 pontost sem) és színeket szemmel nem nagyon lehet jól beállítani. Műszerrel viszont nagyon klasszra kalibrálhatóak a mai TV-k nagy többségének színei.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71316) Flashget


Flashget
félisten

viszont ha egy pio-t vagy samu-t választasz akkor a tv belső lejátszóját el fogjátok felejteni, sokkal kezelhetőbb és jobb minőségű a lejátszás egy asztali lejátszón a tv lejátszójával szemben.
[link]

mert ne az a vád érjen, hogy ezt csak páran látjuk így.

Realme GT Master Edition

(#71317) BBéci válasza ada19 (#71312) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nullára kell húzni mindkét csúszkát és bekapcsolni a BFI-t. De csak tévéadásokhoz, mert a 24/23,976-os mozifilmekhez egyik sem kell.

(#71313) dethroner
"amikor házimozi játszotta le a filmet"
Ezt nem tudom értelmezni. Folyamatosan asztali médialejátszóról és Blu-ray lejátszóról beszélek, azokhoz hasonlítom a tévék beépítettjét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71318) gyeniko válasza Flashget (#71316) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem a gyári fw-rel a Pio butább, mint a Samu (média lejátszónak).

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71319) Flashget válasza gyeniko (#71318) üzenetére


Flashget
félisten

nem ez volt a lényege.
de miért is?

Realme GT Master Edition

(#71320) BBéci válasza Flashget (#71319) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem mondott butaságot, nekem is ilyesmik a tapasztalataim.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71321) Flashget válasza BBéci (#71320) üzenetére


Flashget
félisten

jó de miért butább,
nincs benne smart? magasról teszek rá, hogy csak yt és valami képnézegetős dolog van benne..vagy mire gondol?
dvd-t is eszméletlenül szépen konvertálja fel..nekem nincs másra szükségem, mint 3D BD vagy BD, DVD lejátszásra. BD-RE és DL BD-RE lemezt is tökéletesen lejátsza. Utóbbi nem mondható el a panasonicról pl.

Realme GT Master Edition

(#71322) rusher86


rusher86
csendes tag

Sziasztok! Samsung UE32EH5000 tv-ről véleménye van vkinek? A t-home-nál karácsonyi akcióban lehet most vásárolni...

(#71323) Sir81


Sir81
aktív tag

Valaki plíz! :(

(#71324) Kolondrum válasza gyeniko (#71315) üzenetére

Ez kiveri nálam a bizit. Mi alacsony 70k-ban? A kérdés költői. Ez olyan mint a bicikli. Mondom a boltnak van 60k-m a kettőre mitek van? Egy smile-it küldtek vissza. Baszki 60k 70k nem zsebből megy. :(((

(#71325) BBéci válasza Kolondrum (#71324) üzenetére


BBéci
titán

Mostani kerékpáromat ajándékba kaptam, kb. 50-60000 forint volt újonnan. Kipróbáltam nemrég két másikat, amik 120 és 150e forintba kerültek, a különbség brutális. Azokhoz képest az enyém egy rakás ócskavas.
Tévékkel hasonló a helyzet. A 100-120-ért kapható 40 colosak erősen kompromisszumosak, ez tény, ha tetszik, ha nem.
Mennyibe kerül egy jobb videokártya? Legalább 50000-be, de a duplájáért is kínálnak rengeteget.
Mos éppen ilyen RCA kábel köti össze a CD-játszómat az erősítővel. Nem a sajátom, tesztelésre van nálam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71326) nismoka válasza BBéci (#71325) üzenetére


nismoka
addikt

Pedig a 150ezres bicó is még alsó kategória. :K

(#71327) BBéci válasza Flashget (#71321) üzenetére


BBéci
titán

USB-s lejátszásban butább.

(#71326) nismoka
Tisztában vagyok vele. De már az említettek is nagyságrendekkel jobbak. Akkor milyen lehet egy 30000 forintos?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71328) Kolondrum válasza nismoka (#71326) üzenetére

Jó ez is olyan, hogy ki mire. Előbb költök a motoromra ennyit mint bicajra.

BBéci! És ez mit tud ennyiért? Biztos elírás.

[ Szerkesztve ]

(#71329) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Na döntésem a 48H6200 lett. Most már ezen írok nektek...

Álom... egyszerűen csak ajánlani tudom. Visszamentem az Auchanba (Dunakeszi) egymás mellett van a 2 tv (H6400). Semmi különbséget nem láttam. Átállítottam mind kettőt normál beállításra, mert a neonok miatt minden maxon ment. Ugyan az a film elindít mind 2-n. (Igaz belső lejátszóval, tudom Béci, most forog a szemed, de nem engednék meg egy BD lejátszót, hogy rádugjak. :D ) Pazar komolyan pazar a kép. 32"-ről váltottam, 2,6 méterről nézem. Állat.... :C :C :C

(#71330) BBéci válasza Kolondrum (#71328) üzenetére


BBéci
titán

Nem elírás, itthon még olcsóbb is, mint tőlünk nyugatabbra.
Akkor mit szólsz ehhez? WEL Signature
Olyan hangminőséget biztosít, amiről az átlagemberek nem is álmodnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71331) Kolondrum válasza BBéci (#71330) üzenetére

A válaszom: Genius HF-5000 :DDD Sztem a Tv-vel ugyan így vagyok. Ahogy mások nem értik meg miért dobok ki 100k-t a motor karbantartásra úgy én sem vágom miért kellenek ilyen Tv-k ami előtt kockulni lehet. Én azt mondom a motor élményt ad, te meg mással jössz miért jó a 200k-s Tv. Neked is és nekem is igazam van, mégis a kettőnk vonala totál más. :R

(#71332) nismoka válasza Kolondrum (#71331) üzenetére


nismoka
addikt

Ez a kábel már a ló túlsó oldala, de van akinek meg a másfél milkás bicó az, viszont én meg bicóért adnák inkább ennyit mint motorra vagy kábelre. :)
Viszont tévére a 200 az a minimum ha normálisabb kell.

[ Szerkesztve ]

(#71333) Kolondrum válasza nismoka (#71332) üzenetére

Ez még témának sem utolsó. Írok is Pü-t. ;]

(#71334) R3nts válasza BBéci (#71330) üzenetére


R3nts
senior tag

Persze, olyat....!Elhiszem,minden további nélkül....olyat biztosít....ha a másik 2 végén még van 2db 3-3 milliós ketyere...! Ami mondjuk a magyar emberek0.0001%-ának otthonában nem fellelhető....persze,attól még tudjuk,hogy van ilyen....a kérdés csak az : mi a f.sznak...? :DD És most (sem) nyilván nem Téged támadlak ezzel...! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#71335) sunci_02


sunci_02
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#71336) ada19 válasza nismoka (#71326) üzenetére


ada19
senior tag

Egy jó Fox teló kerül ennyibe vagy egy váz meg egy közepes teló.. :)

Mégsenem

(#71337) Kolondrum válasza ada19 (#71336) üzenetére

Nyissak logout bejegyzést? Érvek ellenérvek. Végtelenségig lehetne mondani a miérteket. :))

(#71338) nismoka válasza ada19 (#71336) üzenetére


nismoka
addikt

Rock Shox párti vagyok, a FOX-al sok a gond ;)

(#71339) gyeniko válasza Kolondrum (#71324) üzenetére


gyeniko
őstag

A Samunál a H4XXX - 5XXX a belépő szint. Ártól függetlenül. A H8XXX az FHD-k csúcsa. Szintén ártól függetlenül. Az árkülönbség azonos méretben 3-4-szeres.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71340) BBéci válasza ada19 (#71336) üzenetére


BBéci
titán

Első olvasáskor telefonra asszociáltam. :P De sokan ara is kiadnak 150000 forintot.

(#71334) R3nts
Nálam most a lejátszó 550 eurós, az erősítő pedig 5000, de az előbbi változni fog, várok egy komolyabb jelforrást. Viszont így is hallom a különbséget a felébe és a negyedébe kerülő (Water, Earth) kábelekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71341) galaxys80 válasza Flashget (#71222) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát kíváncsi vagyok, hogy az F szériánál mi lehet a helyzet.
Az az igazság, hogy telefon youtube app-ból játszottam le néhány videót, de nem tűnt FHD-nak.
Kérdés, hogy ez a TV vagy a telefonos YT miatt volt-e.

(#71342) vara


vara
csendes tag

Sziasztok,

nem vagyok egy gyakorlott fórumozó. Nem ismerem a ledes TV-ket. Nem találtam infót a UE46C5000QW típusú televízióról a neten. Ide regisztráltam, köszöntem, kérdeztem 2 napja (71126), majd ma délután(71275).

Kérdésem: valami nem felelt meg a fórumozás szabályainak, vagy senki nem tud (akar) nekem válaszolni?

(#71343) Azurooandrew válasza ada19 (#71185) üzenetére


Azurooandrew
tag

Szia Ada,

50 col felett számolni kell a jelenséggel ez tény; és nálam most a Samu 55H6500 vs LG 55LB730 vételt ez nagyban befolyásolja. Az angol tesztetek én is olvastam és mindkettő esetében ha a főszövegben nem is, de a hozzászólók eléggé hivatkozzák az ominózus jelenségeket : (

Az array banding nálam érzékeny kérdés, mivel gyakran nézek focit - pl. éppen most is a magyar meccset

Megj: A nyár folyamán vettem egy Sony 55W829-et...esetemben nem bizonyult olyan jó választásnak mint ahogy a tesztek alapján vártam. Bár a banding mértéke a méret ellenére kicsi volt, a tévé nem kicsit volt felhős, az enyhe de megváltoztathatatlan sárgás-neonzöldes szín beütésről nem is beszélve, de a pl. smart rendszer sem volt éppen a tv erőssége, az meg csak részben vigasztalt, hogy a Blu-ray matériák olykor álomszépek voltak vagy, hogy piszkosul jól skálázott fel sd forrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#71344) BBéci válasza vara (#71342) üzenetére


BBéci
titán

Válaszoltam a kérdésedre, de ezek szerint feleslegesen, mert nem vetted észre.

(#71343) Azurooandrew
Azon az akármilyen szín beütésen, egy műszeres kalibrálással simán lehet segíteni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71345) ada19 válasza Azurooandrew (#71343) üzenetére


ada19
senior tag

Látatlanban elég esélyes hogy a Samsung jobb lesz, viszont ha tényleg ennyire kritikus akkor én megrendelném interneten egy normális boltban (Edigital, MM, Expert stb.) és 3 napod van hogy kicseréljék ha nem tetszik. Ha találsz egy olyat ami szerinted jó de 14 napon belül mégsem, elállhatsz a vásárlástól.

Mégsenem

(#71346) ada19 válasza nismoka (#71338) üzenetére


ada19
senior tag

Első nekem is RS volt, nagyon az alja, azután sokáig egy Marzo MZ Comp-ot majd 2009-es Marzo DJ 3-at használtam, egész jó volt hegyen.

Mégsenem

(#71347) ada19 válasza BBéci (#71340) üzenetére


ada19
senior tag

Nos ez erősen boncolgatható téma. Több mint 2 éve tökéletes a 7000 Ft-os Samsung telefonom, lehet vele telefonálni és napokig bírja az akksija. Céges on-call telefonként sokat van nálam egy iPhone 4S, de soha nem használom semmire, örülök hogy nem ugrottam fel anno az okostelefon vonatra.

Mégsenem

(#71348) Flashget válasza BBéci (#71327) üzenetére


Flashget
félisten

igen? és mitz nem játszik le USB-ről a pio 150? a .iso fájlokat valóban nem, de kicsomagolva egy avhcd mappába már igen.
szóval?

Realme GT Master Edition

(#71349) BBéci válasza ada19 (#71347) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel teljes mértékben egyetértek. De magyarázd el ezt a 100-200000 forintos telefonokat használó emberkéknek. Amit ráadásul félévente cserélgetnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71350) Flashget válasza sunci_02 (#71329) üzenetére


Flashget
félisten

akkor holnap vedd meg a médialejátszót is. ;)

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.