Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Nem rég vettem egy ilyen TV-t : Samsung 40H5000AW.
Tudom hogy nem csúcs kategória, nem is azért lett véve hanem hogy HD konzollal meg HD filmekkel tudjak mit kezdeni. Ezen a téren nem is csalódtam mert gyönyörű és meseszép, szóval ez a része ok. Viszont az asszony néha TV-t is néz, ami viszont egyszerűen pocsék. Le se tudom írni a képet...olyan mintha szellemképes(?) lenne? A mozgásoknál. És a színek is csapnivalóak. Fakók, életlenek.
Apáméknak van egy kb 5éves Bluesky!!! plazma TV-jük, de azon 30szor szebb a kép. Elképzelhető hogy az antenna (ezer éves sima antennakábel) miatt van, vagy ez a TV tényleg ennyit tud kezdeni az SD adásokkal? Lehet ezzel mit kezdeni?

Ha valami tök egyértelmű akkor elnézést..nem vagyok a téma szakértője...ez a első HD TV-m :B :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#71602) sandró60 válasza Sirandrish (#71601) üzenetére


sandró60
addikt

Első körben nézd át az antenna kábelezést.Amúgy a led tévén sajnos ilyen gyengének látod az sd adásokat.

[ Szerkesztve ]

(#71603) Kroland25


Kroland25
tag

Üdv!Samsung Ue75h6470 egy ilyen tv-t néztem ki Németországi Média markt-ban venném kérdésem a garancia: 5 évet ad rá a bolt!Ha jól gondolom mivel ez samsung gari így otthon Magyarban is megállja a helyét?
Illetve jelenleg samsung ue55es 8000 tv az amit váltana, szolgáltatások nem igazán erdekelnek kepminőségben hova sorolható a 6470-es?Köszi a válaszokat!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#71604) Flashget válasza Kroland25 (#71603) üzenetére


Flashget
félisten

Németországi Média markt-ban venném kérdésem a garancia: 5 évet ad rá a bolt!Ha jól gondolom mivel ez samsung gari így otthon Magyarban is megállja a helyét?

Nem mivel nem Magyarországon vett tévé az alap kötelező 1 év sem jár. Oda kell visszajuttatnod ahol vetted. Vagy megkérdezed az itthoni MM-t.

Képminőségben visszalépés lesz.
Az sincs kizárva, hogy ekkora méretű LCD esetén zavaróan felhős is lehet. Szerintem ebben a méretben nem az LCD a jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#71605) gyeniko válasza Flashget (#71604) üzenetére


gyeniko
őstag

Ekkora LCD TV-nek mi az alternatívája?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71606) Tamás34 válasza Kroland25 (#71603) üzenetére


Tamás34
senior tag

Meg az is kérdés, hogy mit nézel leginkább rajta. Én UPC-nél vagyok 101cm TV-m van ami kis méretnek számit és az SD adások elég gázosak! Egy joval nagyobb TV-n szerintem már nézhetetlenek lennének ami engem zavarna de nagyon!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#71607) sunci_02 válasza Willie (#71560) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Igen jók!

Én az ES6100-hez kapott szemüveggel nézem az új H6200 tv a 3D tartalmakat.

(#71608) sunci_02 válasza GrooveHero (#71585) üzenetére


sunci_02
aktív tag

768 DTS hang meg rohad halk, de az angol eredeti DTS-HD 3726

Nálam a filmek ha tv-n nézem 10-15, felette már ordít a tv.
Ha pc-től átküldött film hangja a tv-n szintén 10-15.

Nincs valami elállítva a menű- hang funkcióknál? :F

Ha az erősítőt is bekapcsolom (Onkyo) akkor a következőképen alakul a hangerőszabályzás:

DVD- (678k)Level 35
BD- DTS (1509k) -Level 30
BD- TrueHD vagy DTS Master (24000k) - Level 20
Szóval minél jobb minőségű a hangsáv annál halkabbnak kellene lennie.

(#71609) Kroland25 válasza Tamás34 (#71606) üzenetére


Kroland25
tag

Én személy szerint csak full hd tartalmat,barátnőm inkább tv-adás de ő nem igényes sz ilyenre!Es 8000-en aránylag tűrhető az sd is,en havonta 4 napot vagyok otthon akkor se nézek sd adást!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#71610) Sirandrish válasza sandró60 (#71602) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor megmondom az asszonynak hogy így járt :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#71611) devil-k válasza gyeniko (#71605) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem mernék ekkora méretben LCD TV-t venni.

- mozi bolondéria -

(#71612) gyeniko válasza devil-k (#71611) üzenetére


gyeniko
őstag

Flashget válaszának egy része: "..Szerintem ebben a méretben nem az LCD a jó vétel..."
A fentire kérdeztem, hogy mi az érdeklődő alternatívája, ha ekkora TV-t szeretne venni.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71613) devil-k válasza gyeniko (#71612) üzenetére


devil-k
nagyúr

Plazma, amit már nem gyártanak. :D Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy biztos, hogy kell-e ekkora méret TV-ből? Mert arra következtetek, hogy aki ilyen nagyon szeretne, az nagy filmes/mozis. Ha meg igen, akkor jobb egy vetítő és egy olcsóbb TV? Nálunk ugyanez a helyzet. 46"-s TV, az asszonynak UPC-re, a vetítő meg mozizásra. Nyilvána TV volt hamarabb. Nehéz kérdés ez. Ha a 46"-os méreten is látszódik a felhősödés, akkor a 75-n?

- mozi bolondéria -

(#71614) Kroland25 válasza devil-k (#71613) üzenetére


Kroland25
tag

Bocsi csak közben melozom!Sajna plazma nem asszonybarát,itt kint Nemétben talán még tudnék is szerezni igaz maxx 65coll méretben!Projektort addig még nem szeretnék míg nemtudok külön szobát építeni a teljes mozinak,ezért is gondoltam nagyobb led-tvre!Igen fogjuk rá nagy mozis vagyok de csak abban a 4 napban amit otthon töltök,de mostanában erre is kevesebb az időm a rendszer építés miatt,de lassan jön a karácsony többet leszek otthon,addigra talán sz egész mozi meglenne,és akkor jöhetnének a filmek :C

[ Szerkesztve ]

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#71615) Prien válasza devil-k (#71613) üzenetére


Prien
addikt

Ha a válaszidő, kontraszt és felbontás azonos, akkor miért lenne rosszabb az SD adás egyiken (LCD), mint a másikon (Plazma) ?
Én is szeretnék majd egy nagyobb tv-t a nappaliba, digi műholdas, régi beltérim van.
Most egy 42-es plazmám van, HD Ready (1024x768) felbontás, 100 Hz, tükör kép. Na, ezt nem szeretném elrontani.
Full HD LCD-vel rosszabb képminőségre számíthatok? 55-65 coll lenne az utód... UHD-t fölöslegesnek érzem még...

A kevés is több a semminél.

(#71616) Archttila válasza Flashget (#68813) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Tavaly vettem a paromnak edigitalba egy Samsung fenykepezot amit visszadobott a rendszer, miszerint nem a Samsung Magyarorszag Kft. hozta forgalomba...:) A mosogepet elfogadta :D
Egyebkent az Aqua-ba vett most szomszed UE55H6500A-t. Neki "A" a vege.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71617) devil-k válasza Kroland25 (#71614) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem probléma, én is melózom közben.
Lehet, hogy akkor várnod kellene még? Ez nehéz kérdés. Én nem vennék ekkora méretben LCD TV-t, az is fix. :) De mondom, ez én vagyok. Azt, hogy mikor készül-e a moziszoba, azt neked kell tudni. :)

Prien

a8l fórumtársnak volt 65"-s TV-je, szívott vele rendesen, mint a torkosborz. Olvasd el, ha van egy kis időd. [link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71618) Kroland25 válasza devil-k (#71617) üzenetére


Kroland25
tag

Még van 1 hónapom míg megyek haza addig kitalálom mi is legyen most néztem a Saturn-ban Állítólag van még Pana Plazma 65vt 60.. .de elmegyek pár helyre nézelődni. .

[ Szerkesztve ]

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#71619) Flashget válasza gyeniko (#71612) üzenetére


Flashget
félisten

Azóta megválaszolták helyettem.

Realme GT Master Edition

(#71620) #94529552 válasza Prien (#71615) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyetértek, simán vállalható a nagyobb LCD 55-65" méretig is. Ha elég nagy a nappali, akár 75" is jöhet. A lényeg, hogy a javasolt távolságról nézzük.
Ahol ott a család, kell egy tv ami akár egész nap is mehet. A régi beltérit meg becserélheted egy Smart Cam-re diginél.

(#71621) gery2123


gery2123
őstag

Na akkor én is kíváncsi lennék, hogy mi a különbség a Samsung h5000 és a 5030,5040 között. 60k a médiában és annyit most ki tudnék rá szorítani. Méret elég lenne, hétköznap használatra.

-- PSN_ID: GerY2123

(#71622) BBéci válasza Kroland25 (#71614) üzenetére


BBéci
titán

Ne sokat gondolkozz, mert elfogynak a WT60-ak és akkor verheted a fejedet a falba. A jelenleg kapható LCD tévék megközelíteni sem tudják annak képminőségét.
Vetíteni lehet normális, átlagos nappaliban is, legfeljebb a kontraszt lesz szerényebb. Mint az LCD tévéké.
Az a Samsung visszalépés lenne képminőségben, ahogy Flashget is írta.

(#71615) Prien
A válaszidő és a kontraszt messze nem azonos és valóban jobban néznek ki az SD tévéadások egy plazmán, mint LCD-n, ez tény.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71623) Bubunya válasza gery2123 (#71621) üzenetére


Bubunya
csendes tag

Esztétikai különbségek vannak.

(#71624) gery2123 válasza Bubunya (#71623) üzenetére


gery2123
őstag

Köszönöm szépen, akkor mindegy melyik lesz. Ami külsőleg jobban teszik. Jobb lenne egy h6400 de hát az nem ennyi most, és nem is lesz. ☺

-- PSN_ID: GerY2123

(#71625) sooma


sooma
tag

Sziasztok! Tapasztalatokat kérhetek tőletek az aktív 3D-vel kapcsolatban? (fejfájás, émelygés..különösen gyerkőcöknél)

Inkább a gyerekek néznék..tudom, hogy ha van egy kedvenc, az orrvérzésig tudják nézni. és nem akarom, hogy ez szó szerint megtörténjen. :)

(#71626) gyeniko válasza Flashget (#71619) üzenetére


gyeniko
őstag

Bemásolom újra az eredeti kérdésemet, hátha segít: "Ekkora LCD TV-nek mi az alternatívája?"
Erre én nem olvastam még választ. Illetve devil-k válaszát igen (plazma, amit nem gyártanak), de ez nem értékelhető válasz, mert nem lehetséges megvásárolni.

Nem a kérdésemre adott válaszokat természetesen olvastam.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71627) gyeniko válasza devil-k (#71611) üzenetére


gyeniko
őstag

Őszintén szólva, én is erősen "billegek" rajta... Nagy, "őszinte" kép, 320 cm-ről... Hááát, egyelőre nem merem bevállalni.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#71628) devil-k válasza gyeniko (#71627) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ráadásul uralja a teret az akkora hatalmas TV! Azért egy vásznat könnyebben el lehet rejteni, de egy TV-t nem tudsz bedugni az álmennyezetbe pl. Az én szobám 16nm2. Itt van egy 211 cm átlójú vászon (83"), amire 3 méterről vetítek és ugyanennyi a nézési távolság is. A szobához és a fizikai viszonyokhoz mérten a legnagyobb vásznat raktam be, viszont itt csak mozizunk. Ha belegondolsz, 8" több, mint a 75"-s TV. A másik szobában pedig van egy TV a UPC-nek.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#71629) Flashget válasza gyeniko (#71626) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor leírom én is.
vetítő+vászon
olcsóbb kisebb tv 48"-ban pl. H6200

Realme GT Master Edition

(#71630) demmer123


demmer123
őstag

Mi a különbség a 200Hz és 400Hz tv között?
Pl Samsung ue48h6200 200hz vagy samsung ue48-h6400 400hz
Megéri azt a plusz költséget észre lehet venni vagy jó lesz a 200hz tv is ?
Full hd film nézésre használnám a legtöbbet

(#71631) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!

Aláírásomban szereplő TV-m van.
A Smart Hub nem akar frissülni, ezért gondoltam csinálok egy visszaállítást, de jelszót kér, 4 jegyűt.
Mi lehet az??? Tud valaki segíteni??

Köszönöm.

Szerk.: Akkor meg is válaszolom magamnak: négy 0 :D :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#71632) mediumgecso válasza mediumgecso (#71631) üzenetére


mediumgecso
őstag

Update: Még sem jó valami :(
Csináltam visszaállítást, majd frissített, majd mikor indítani akarom a samsung appot, kiírja hogy hálózati kapcsot ellenőrizzem (ERROR_2), mert nincs :F :F
TV menüjében pedig kapcsolódik a wifihez, kapcsolatot ellenőriztem, és jó!!

NA ILYENKOR MI VAN??? :F :F

Szerk.: kiírta hogy smart hub frissítést igényel, frissít és a social-nál (5/5) áll és nem csinál semmit!!!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#71633) zooom3r válasza demmer123 (#71630) üzenetére


zooom3r
tag

Laikusként én csak azt a különbséget láttam, hogy a 6400-hoz jár szemüveg és egy Smart távirnyó. A hertz-es téma passz.

(#71634) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

H6400.

UPC mediacard esetén a csatornákat akarom rendezni. Hogyan tudok egy csotornát úgy mozgatni, hogy ahova rakni akarom azon a helyen lévő csatorna ne törlődjön ?

Lehet valamit rosszul csinálok.

(#71635) demmer123 válasza zooom3r (#71633) üzenetére


demmer123
őstag

Aha én is azt láttam hogy +200hz-el több.Te kiadnál +22ezret a 200hz-ért? Vagy inkább vennéd a 6200-at 200hz-al?

(#71636) Flashget válasza demmer123 (#71635) üzenetére


Flashget
félisten

azt is nézni kell milyen csatlakozók mözötti különbség van.

Realme GT Master Edition

(#71637) Tamás34 válasza sooma (#71625) üzenetére


Tamás34
senior tag

Nálam speciel semmi, de ez egyén kérdése! Valakinél semmi, másnál pedig szédülés, hányinger! Szerintem mennyetek el olyan helyre ahol kilehet próbálni és akkor minden kiderül!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#71638) devil-k válasza sooma (#71625) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hány éves gyerekekről van szó? Ugyanis bizonyos kor alatt nem szabad, egyenesen TILOS 3D-t nézetni velük!!!!

- mozi bolondéria -

(#71639) Csocsesz75 válasza Csocsesz75 (#71634) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Kicsit olvasgattam itt az oldalon és megtaláltam a megoldást a SamsChannelEditor személyében.

Azért az hihetetlen, hogy magán a tv-n nem lehet normálisan rendezgetni. Egy hagyományos képcsöves tv-ről tértem át erre, azon gond nélkül ment. Persze láttam, ezt más is leírta már, én se legyek kivétel. :D

(#71640) sooma válasza devil-k (#71638) üzenetére


sooma
tag

7-10 évesek. 3 D moziban már nem egyszer jártunk. Most volt aktív 3 D nézés. Nem nagyon érdekelte őket a természetfilm. 10-10 perc. És egy aktív Sony 32"-os volt. 2 éves konstrukció.

(#71641) PuMbA válasza sooma (#71640) üzenetére


PuMbA
titán

3D moziban passzív van, ráadásul jól beállított, szóval azt mindenki kibírja :)

[ Szerkesztve ]

(#71642) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Pár napig áramtalanítva volt egy LE32C650. Mióta újra használatba van, azóta az mkv fájlokat nem találja meg a pendriveon. Más fájltípust egyelőre még nem próbáltam, de eddig gond nélkül vitte a 720p sorozatokat, mely epizódokat hétről hétre ugyanazon csapatok készítenek. Viszont próbáltam FAT32 illetve NTFS formázással is, de ez sem segített. Szerintetek mi miatt lehet? :F Még nem próbáltam a gyári beállításokat, ezt csak a legvégső esetben szeretném bevetni.

Előre is köszönöm.

szerk.: Ja és köszi a választ sunci_02 (#71608) ! :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#71643) dethroner


dethroner
veterán

Van ötletetek hogy egy mkv fájlt miért nem lát az allshare? Minden más mkv, avi fájlt lát, de ezt az egyet nem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71644) BBéci válasza PuMbA (#71641) üzenetére


BBéci
titán

Németországi IMAX-ban nézett filmtől felborult az egyensúlyrendszerem, utána 3-4 óra hosszat még a sört sem kívántam. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71645) BlacKSouL válasza BBéci (#71644) üzenetére


BlacKSouL
addikt

úb.zmeg...sose legyek ilyen beteg.. :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#71646) BBéci válasza BlacKSouL (#71645) üzenetére


BBéci
titán

Pláne Bajorországban!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71647) petya80


petya80
tag

Sziasztok,

Adott egy 2 éve remekül ketyegő EH6030 tv, aminek csak 2 HDMI csatlakozója van és mind2 foglalt (T-Home box + médialejátszó). Most felmerült a lehetősége egy playstation beszerzésének és a kérdésem az lenne, hogy létezik -e valamilyen HDMI elosztó, hogy ne kelljen folyton átdugdosni a kábeleket.

Köszi.

(#71648) dethroner válasza dethroner (#71643) üzenetére


dethroner
veterán

Furcsa ez az allshare. A megosztott mappában volt az mkv, így nem látta. De csináltam benne egy almappát és a programmal felvettem a fájlt és így már ebben a mappában látja. Érdekes :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#71649) Gardoni válasza dethroner (#71648) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Valahogy rá tudnék nagyítani a filmekre hogy eltűnjön alul felül a fekete mozis csík?
Mert nem igazán találok megfelelő nagyítási funkciót, ami oldalról elvenne mondjuk de el is tűnne a két csík, és nem nyújt meg a képet mint valami rágót!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#71650) zooom3r


zooom3r
tag

Az UE406400 most 139 ezerért van itt. Ez jó ár érte?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.