Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) PuMbA válasza nismoka (#70150) üzenetére


PuMbA
titán

Még szerencse, hogy a valóság "használhatalan barnás színeit" el tudja viselni, amikor az utcán megy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70152) BBéci válasza Fr3eWar (#70146) üzenetére


BBéci
titán

Passz, nem ismerem. Csak tippelni tudok: nem hiszem, hogy a Bose vacak hangú terméket készít.

(#70149) Vhiktor
A linkelt társulat "műveiről" csak negatív véleményeket hallottam. Néhányan másik szakembert hívtak, hogy tegyék rendbe, amit elrontottak.
Ne kalibráltass, mert a szabványos színvilághoz az áll legközelebb, amit Te barnásnak minősítettél.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70153) paulikg


paulikg
csendes tag

Az lehet antenna hiba, hogy a tv fogja magát és újraindul?
Vagy mindenképpen a tv-nek van baja?

[ Szerkesztve ]

(#70154) BBéci válasza paulikg (#70153) üzenetére


BBéci
titán

TV hiba. Esetleg az áramellátása nincs rendben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70155) phoeneex


phoeneex
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung D6500-as TV-m (2011-es modell), amivel szeretnék műsort felvenni. Kipróbáltam egy-két pendrive-ot, azokkal nem működött, mert a teljesítményteszten egyik sem ment át, de ezek már elég régiek.

Sikerült valakinek pendrive-ra/memóriakártyára rögzítenie, vagy csak HDD-vel lehet használni? Ha sikerült, meg tudnátok mondani, hogy milyen paraméterekkel kell rendelkeznie ahhoz, hogy kompatibilis legyen a TV-vel? Esetleg tudtok ajánlani konkrét modellt, ami bevált?

Köszi,
phoeneex

[ Szerkesztve ]

(#70156) paulikg válasza BBéci (#70154) üzenetére


paulikg
csendes tag

Van hogy percekig próbál újraindulni mire vissza jön a kép.

Ügyfélszolgálaton mondták, hogy csatlakoztassuk géphez hátha ott nem jelentkezik. Gépnél még nem tapasztaltam de nagyon rendszertelenül jelentkezik a probléma van, hogy napokig nem aztán meg folyamatosan

Akkor szerviz köszi a segítséget.

(#70157) Vhiktor válasza nismoka (#70150) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehet, de bent a munkahelyen kalibrálva vannak a monitorok és az összes megjelenítő (mivel pc-s játékokat fejlesztünk), de egyiknek sem olyan a színvilága mint az említett film módnak. Szerintem az nálam el van cseszve.

Egyébként Spyder 3 Elit-el, lehet tv-t kalibrálni? Mert az van a munkahelyen, az otthoni monitort is azzal kalibráltam, de ott szoftveres színprofilt ment el, tvn meg erre nincs lehetőség..

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70158) BBéci válasza Vhiktor (#70157) üzenetére


BBéci
titán

A Spyder nem szerepel azon kalibráló műszerek sorában, amelyek tévéhez ajánlottak. Igazából monitorhoz sem valami jók, mert pontatlanok, nagy közöttük a szórás. Nem az ujjamból szoptam, itt van mellettem a polcon egy Spyder 3 Elite.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70159) ada19


ada19
senior tag

A tanácsotokat szeretném kérni: a múlt héten vásárolt 48"-os H6400-am kis méretékben (hasonló mint a bal oldali képen: http://assets.ilounge.com/images/uploads/ipad-2-light-bleed.jpg backlight bleedes, viszont csak oldalról (középvonaltól számítva kb. 30-40 fok) látható, és ott is csak akkor, ha sötét van a szobában, sötét képet megjelenítve, valamint Movie és Game módban (erre még nem sikerült rájönnöm, hogy a teljesen ugyanúgy beállított Standard és Movie esetén a Movie miért fényesebb jóval). Természetesen csak ezt a két módot használom folyamatosan...

Tisztában vagyok vele, hogy ez népszerű betegség a LED-es TV-k körében, még azoknál is amelyeknek ára az enyémnek többszöröse, de azért félve megkérdezem: kellene ezzel foglalkoznom, vagy normális a jelenség?

Ez garanciális javításnak számít, vagy elhajtanak vele? Ilyenkor mit cserélnek, helyszínen javítható (hogy ne kelljen hetekig nélkülözni)? Ha mindenre igen a válasz, érdemes egyáltalán belevágni, annak tudatában hogy lehet csak rosszabb lesz?

Mint az elején is írtam, normál pozícióból nézve, és a lehető legrosszabb körülmények között (csont sötét szoba, fekete kép, backlight maxon) sem észrevehető, esetleg akkor ha 20cm-ről direkt azt a részt nézem.

Előre is köszönöm

Mégsenem

(#70160) superg válasza ada19 (#70159) üzenetére


superg
senior tag

Tök jó ez így,a leírásod alapján,sokan örülnének ilyen feketének

[ Szerkesztve ]

(#70161) devil-k válasza nismoka (#70150) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont ezt akartam írni. A kalibrált TV-től elszaladna szerintem. :D A természetes módnak köze nincs a filmezéshez. :D

- mozi bolondéria -

(#70162) jonyw válasza phoeneex (#70155) üzenetére


jonyw
tag

Hali. Ha pendrive-ra akarsz rögzíteni akkor számítógépen ext4 particiora kell formázni.
Nekem így működik.

(#70163) Vhiktor válasza BBéci (#70158) üzenetére


Vhiktor
veterán

Elhiszem:)
Esetleg más cég aki megbízható?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70164) phoeneex válasza jonyw (#70162) üzenetére


phoeneex
csendes tag

A TV megformázta magának, de a "Performance test" nem futott le. Milyen TV-d van és milyen pendrive-ot használsz?

(#70165) jonyw válasza phoeneex (#70164) üzenetére


jonyw
tag

Ha le formálta a tv akkor a számítógép nem is látja, a magic particion progival tudod formázni. A tv f6320 a pen az meg Sony 5mb/sec írási sebesség. Nekem se futott le de le formáltam a gépen és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#70166) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Lehet, hogy láma kérdés, de ha állítom a 10pt white balance-ot és egyéb iyen finomságokat, akkor ez a beállítás is csak az adott kép profilt módosítja? Tehát ha a film képmódot butzerálom, akkor a normálban a white balance és minden egyéb más speciális beállítás a gyári értéken marad?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70167) Nadam84


Nadam84
újonc

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok! Van nekem egy Samsung UE40F6320-as Tv-m.
Az lenne vele a problémám hogy van a Tv2 ,és amikor mennek rajta a műsorok mindig megy alattuk a magyar felirat és elégé idegesítő.Próbáltam már kikapcsolni de nem tudom mert nem engedi.Az érdekes az hogy csak a Tv2-nél van ez a probléma hogy van felirat a többi adón nincs,de amikor reklám van akkor meg nincs felirat,és amikor vége van reklámnak egyből van megint felirat.

Valakinek ötlet?

Előre is köszi a választ!

Üdv

(#70168) blakey válasza Nadam84 (#70167) üzenetére


blakey
titán

Nincs bekapcsolva a teletext felíratozás? :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70169) Nadam84 válasza blakey (#70168) üzenetére


Nadam84
újonc

Nem találtam olyat hogy a Menüjében be lehetne kapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#70170) Flashget válasza phoeneex (#70164) üzenetére


Flashget
félisten

Ne hallgass rá :)
D6500-hoz én USB 2-es Kingston DT400 8GB-os pent használtam és tökéletesen rögzített rá, majd felraktam pc-re, átkonvertáltam .ts-be és ment lemezre (M3-ról régi sport események)
A lényeg, hogy a pen gyárilag tudja a 10MB/s írást! Az alatti értékűt kifog köpni, hogy nem jó.
Erről bővebben itt is olvashatsz.

Realme GT Master Edition

(#70171) Garsza


Garsza
veterán

Helló tudna nekem valaki segíteni abban hogy hogyan tudok létre hozni Screan Miroringot Egy Galaxy S5 teló és egy UE40ES6800 Samsung TV közt? A telefonban találtam olyan opciót hogy Screan mirroring de a TV ben nem.

(#70172) blakey válasza Nadam84 (#70169) üzenetére


blakey
titán

Nem a menüben kell hanem véletlenül el lett indítva a teletes azon oldala ahol felíratozva van vagy be van kapcsolva a hallássérült feliratozás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70173) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Fali TV konzolt szeretnék venni a 40''-s Samsung ledTV-mhez, ami forgatható, dönthető. Tudtok esetleg tanácsot adni, milyet érdemes, vagy milyet kerüljek? Esetleg erre vonatkozó topicot?

Köszönöm szépen!

(#70174) Flashget válasza wopi (#70173) üzenetére


Flashget
félisten

Hama elég jó amit az MM, Euronics árul.

Realme GT Master Edition

(#70175) BBéci válasza Vhiktor (#70163) üzenetére


BBéci
titán

Fórumtársunk, janos666 munkájával több tucatnyian elégedettek az itteni srácok közül. Köztük én is. :K

Csak az adott képmódra vonatkozik, de átmásolható az összes többire. Sőt, bemenetenként lehet különböző a beállítás. De inkább ne piszkáld, mert szemre lehetetlen fehéregyensúlyt állítani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70176) gukker1 válasza phoeneex (#70164) üzenetére


gukker1
tag

Ugye digitális adásod van? Mert csak azt veszi fel, analógot nem.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#70177) nismoka válasza Garsza (#70171) üzenetére


nismoka
addikt

Screen mirroring.... A tv bemenet választóval válaszd ki.

(#70178) ada19 válasza wopi (#70173) üzenetére


ada19
senior tag

Szerintem érdemes áldozni egy jó minőségűre: http://www.edigital.hu/Fali_konzol_tarto/Vogels_W52070_fali_konzol-p372482.html

Arra figyelj, hogy a Samsung H szériát kicsit elmérnökölték, ezért csak körülményesen lehet felszerelni olyan fali konzolra, ami 400x400-at is tud. Ez persze vonatkozik minden másra is, nem csak a Vogelsre.

Mégsenem

(#70179) devil-k válasza ada19 (#70178) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Vogels konzolok igen jók. Egyetértek.

- mozi bolondéria -

(#70180) wopi válasza ada19 (#70178) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm szépen! Megnézegetem. Egyébként miben külömböznek, mire érdemes figyelni? Írod, hogy érdemes többet áldozni rá. Nyílván ne olcsó, rossz minőségűt vegyek, de esetleg milyen funkciók vannak, ami a drágábbak tudnak csak? Vagy ez a külömbség a stabilitásban rejlik?

Kicsit régebbi modellról van szó: UE40C6000.

(#70181) Jb001


Jb001
tag

Sziasztok, az UE55H6203-rol van velemenyetek?
A nemreg emlitett 55h6400-hoz kepest pl. milyen szinten van?

[ Szerkesztve ]

(#70182) ada19 válasza wopi (#70180) üzenetére


ada19
senior tag

Anyagminőség, stabilitás, időtállóság, esztétika. Egy Vogels gyakorlatilag örök darab. A cégnél nálunk van ~20 Hama és Stell konzol, és maradjunk annyiban, hogy nem véletlen kerülnek fele és harmadannyiba. :)

Mégsenem

(#70183) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Na megvettem a samsung ue40h6200-at.

Minden elvárásaimat felül múlta.. :)

Nagyon szép éles a képe, eco-szenzor kicsit idegesítő volt, ezért kikapcsoltam.

3D nagyon jó, Legalapabb szemcsit vettem hozzá, de így is tátottuk a szánkat :D

A tv kávája kicsit recseg, amikor megfogtam, de hát nem nagyon fogom nyomogatni :)

(#70184) psq


psq
tag

Sziasztok!

UE40ES6100-am van. Ma este bekapcsolnám és semmi hang...
Próbálgattam fejhalhatóval, HDMI-n kapott jellel, rendszer újraindítással, frissítéssel, de semmi. Még egy kattanás sem.
Valakinek ötlete?
Még garanciás, de a következő napokban csak késő este vagyok itthon, hajnalban megyek melóba.
A gyerek meg megőrjít a nyavalygással.... :W

(#70185) Batib válasza Jb001 (#70181) üzenetére


Batib
őstag

Neked is és azoknak is akik érdeklődtek az UExxH6203 és az UExxH6200 közötti különbségekről. (láttam voltak itt páran)

Tehát: a 6203 nem 3D-s, csak két magos procija van, kevesebb rajta a HDMI és az USB.
Emellett más a felépítésük is. A 6203 jóval kevesebb háttérvilágítás ledet tartalmaz, ezért távolabb helyezik el ezeket az lcd paneltől a jobb fény eloszlatás végett. A TV vastagsága ebből adódóan joval nagyobb (mintegy 10cm) a 6200-hoz (kb 6cm) képest.

Kb ennyi, lehet vannak még apróságok, de ez a lényeg.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#70186) Flashget válasza Batib (#70185) üzenetére


Flashget
félisten

még annyit, hogy ha a szám 3-ra végződik pl. 5003 vagy 6203 az mindig butított verziót jelent az alap típushoz képest.

Realme GT Master Edition

(#70187) Gedeon31 válasza Flashget (#70186) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez a butítás mit jelent ? :U

(#70188) Flashget válasza Gedeon31 (#70187) üzenetére


Flashget
félisten

Eggyel előttem írták!
De akkor még1x :)
Valamilyen szolgáltatást nem tud, kevesebb csatlakozó van rajta, gyengébb hw van beépítve mint az alap típusba 5000, 6200 stb.

Realme GT Master Edition

(#70189) Gedeon31 válasza Flashget (#70188) üzenetére


Gedeon31
addikt

Bocsi :B kicsit fáradt vagyok :)

Köszi :)

(#70190) Garsza


Garsza
veterán

Nekem tud valaki segíteni ES6800 ra Screen miroring ügyben?

(#70191) Jaded válasza SoulReaver (#70183) üzenetére


Jaded
senior tag

Használd egészséggel! :) Nekem is ugyanez a méret és típus van.

Renault Megane IV Limited

(#70192) Fr3eWar válasza Garsza (#70190) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez nem volt segítség?

Source gomb a távirányítón, és kiválasztod a Mirroring nevűt.

(#70193) Vhiktor válasza BBéci (#70175) üzenetére


Vhiktor
veterán

Lehet, hogy felkeresem Őt, csak szabi is kellene hozzá :)

Egyébként, ha a fehér szín nem dfehér hanem valamilyen árnyalatú, akkor melyik értéket kell álltani?
A gammát vagy a 2 pontos vagy 10 pontos fehér egyensúlyt?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70194) PuMbA válasza Vhiktor (#70193) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, hogy mit rugózol ezen a fehér színen...a fehér szín mindig valamilyen árnyalatú, kicsit sárgás-barnásnak kell lennie, ha megfelelően van kalibrálva :)

[ Szerkesztve ]

(#70195) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!

A kettő tv közül melyiket érdemes most:
Sony Bravia KDL-55W815B
Samsung UE55H6470

mindkettő tudja a Full Hd 3D-t? vagy csak a Samsung

Előre is köszönöm

(#70196) Vhiktor válasza Fatalityy (#70195) üzenetére


Vhiktor
veterán

6470-ről nem is hallottam, csak 6410 és 6400-ról.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70197) Vhiktor válasza PuMbA (#70194) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csak szeretném, hogy megfelelően legyen beállítva, ahogy nekem is tetszik.
Egyébként normális FHD tesztábrákat és teszt képeket amik valóban megfelelőek honnan lehet beszerezni?
Illetve van olyan oldal ahol részletesen taglaljéák, hogy egy-egy tesztábránál a kalibráláskor mire kell figyelni?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70198) Fatalityy válasza Vhiktor (#70196) üzenetére


Fatalityy
tag

Kinti Saturnban hirdetik...

(#70199) Garsza válasza Fr3eWar (#70192) üzenetére


Garsza
veterán

Bocs valahogy elsiklottam felette. De mirroring opció nincs a bemenetek közt.

(#70200) PuMbA válasza Vhiktor (#70197) üzenetére


PuMbA
titán

Semmire sem kell figyelni, mert a tesztábrák a kalibráló eszközökhöz valóak, a szemed túl kevés ehhez. Egyébként most megint kérdéses, hogy mit akarsz csinálni, mert azt írtad, hogy úgy akarod beállítani ahogy neked tetszik, ahhoz nem kell tesztábra meg semmi sem, viszont köze nem lesz a kalibrált értékekhez. Ha meg bekalibráltatod, akkor meg úgyis sárgás-barnás lesz a fehér :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.