Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

UE 32H 6200 Smart 3D Full HD-S TV-T néztem.
Megéri az árát?
Fekete jó rajta?
Mobillal jól megy az adatátvitel?
Böngésző és a smart dolgok jól működnek?

(#70452) tothtomi123


tothtomi123
csendes tag

Sziasztok!
Egy ilyen [link]LED TV vásárlásán gondolkodok! Nem akarok smart tv-t mert már van egy ( az sincs kihasználva) és a szobába se férne be sokkal nagyobb, tud valami valami véleményt mondani róla? Esetleg hasonló paraméterekkel más készüléket?
Előre is köszönöm! :R

..lehet az a baj hogy Baja nem Dubaj..

(#70453) Flashget válasza tothtomi123 (#70452) üzenetére


Flashget
félisten

HD felbontás HD Ready
Felbontás 1366 x 768 pixel

ha ez nem zavar...de 28" mire kell? Monitornak?

Realme GT Master Edition

(#70454) Jaded válasza PuMbA (#70422) üzenetére


Jaded
senior tag

Gondoltam hogy csak valami "dísz" lesz az :D

Renault Megane IV Limited

(#70455) tothtomi123 válasza Flashget (#70453) üzenetére


tothtomi123
csendes tag

Nem feltétlen ragaszkodom ehhez a típushoz, de nem akarom h kiégesse a retinám :DD ugyanis nem a szoba másik végéből fogom nézni! nappaliba 106os smart van és ott bőven nagyobb a távolság.. ! ezért vagyok tanácstalan ebből a szempontból :F
Még gondoltam esetleg!
:R

..lehet az a baj hogy Baja nem Dubaj..

(#70456) fcbpete


fcbpete
csendes tag

Köszi a segítséget mindenkinek, valsz edigital lesz akkor.

Üdv
P

(#70457) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Beszéltetek itt erről a topic-ban és bennem is felmerült a kérdés: ezekkel a TV-kkel lehet TV-s HD adásokat rögzíteni?: Samsung UE40F6100 [link] és SAMSUNG UE40H6200 [link]? :F

Főleg sportközvetítéseket vennék fel, kosármeccs, kézi, tenisz (amik néha 3 órásak), van egy 500GB-os külső vinyóm hozzá.

(#70458) Flashget válasza SunMount3r (#70457) üzenetére


Flashget
félisten

Helyetted is kikerestem a letölthető kézikönyvben, hogy a 40H6200 tud pvr-t!
Viszont a tv-vel felvett műsort csak a tv-vel tudod lejátszani.
Korábban más szériánál hajlamos volt 1-2 hét vagy 1-2 hónap elteltével "elfelejteni" a rögzített műsort.

Realme GT Master Edition

(#70459) SunMount3r válasza Flashget (#70458) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hogyhogy, nem lehet átkonvertálni mpk-ra vagy mp4-re?!

És hogy érted, hogy "elfelejti", elvileg rögzíti a külső meghajtóra amit csatlakoztatok, nem?!

Amúgy néztem a kézikönyvét az első TV-nek, de ott korán sincs benne minden, mert az "okos tutorial" menüt emlegeti sok helyen amit már csak akkor látok ha megvan a TV. :N

(#70460) Flashget válasza SunMount3r (#70459) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy, hogy nem lehet mert a samsung így oldotta meg a jogvédelmet. Egy spéci jelet rak rá amitől nem hogy más eszközzel nem tudod lejátszani, de másik ugyanolyan tipusú tv-vel sem.
Ha valaha is lesz megoldás rá a samygos srácok tudják megoldani vagy figyeled a fórumot hozzá.. D szériánál megoldották egy kis progival a konvertálást, F szériánál már nem működött így én megoldottam a problémámat egy Alma C2200 stb-vel digikábelen.

Úgy értem ahogy írtam. Felvettek műsorokat majd x idő múlva akarták megnézni de nem tudták. Semmi nem segített a HDD újbóli használatához csak ha a tv újra formattálta a vinyót, de ezzel ment a kukába a felvétel is. Az illető 2x kapott csereutalványt, mert nem tudták orvosolni a problémát. A HDD pedig egy samsung volt. ;)

Azért linkeltem, hogy lásd a H6200-ban van pvr funkció az F6100-ban is valszeg van nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#70461) digikábeles válasza Flashget (#70460) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Ezért kell olyan eszközt venni, ami tévé és szolgáltató független. Az én Samsung felvevőm még soha nem felejtett el semmi.

(#70462) GazRic


GazRic
senior tag

Tanácsotokat kérném:

TV vásárlás elött állok.
42-46 col között keresek
Főbb felhasználás:
Film nézés fullHD és 3D
Playstation 4 lenne rákötve.
Smart fukciók

Köszönöm!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#70463) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok!
Egy éve majdnem (Dec16.), hogy vásároltam egy 32' Samsung LED tv-t UE32F5000, eddig szépen működött, azonban tegnap este előjött egy igen zavaró statikus hang, nem hangszóró hiba, hanem valami más, kikapcsolt kijelzőnél megszűnik, megy tovább a hang sáv a műsor alatt, és a statikus hang megszűnik.
AVplanetben vásároltam, így nem gyári garanciás ahogy sejtem, mondjuk van hozzá egy kitöltetlen eredeti Samsung garancia könyv, és az Avplanet garanciája is, ami a Cobra Szerviz Kft.-hez szól.
Volt velük (Cobra Szerviz Kft) valakinek már tapasztalata? van saját futár cégjük / vagy szerződtetett futárcég?

illetve hasonló hibajelensége volt már itt valakinek? garanciába javítják? :)

(#70464) AxBattler válasza Sanyi.il (#70463) üzenetére


AxBattler
félisten

kikapcsolt kijelzőnél megszűnik, megy tovább a hang sáv a műsor alatt

Micsodaa? Ki lehet kapcsolni úgy a kijelzőt, hogy menjen tovább az adás?
Akkor lehet, hogy ez a megoldás a problémámra?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#70465) Sanyi.il válasza AxBattler (#70464) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

ki bizony, menüben van egy screen off funkció, rádió csatorna hallgatás során hasznos, teljesen kikapcsolja a kijelzőt, így az nem vesz fel áramot, de ez akármelyik gomb megnyomásával visszaállítható, amit szerintem te már tuti elvégeztél :) //távirányító csapkodás// :))

(#70466) BBéci válasza digikábeles (#70461) üzenetére


BBéci
titán

Kétségtelen, hogy sokkal kényelmesebb, praktikusabb, de mennyibe is kerül egy olyan készülék? Az itteni társaság meglehetősen ár-érzékeny.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70467) digikábeles válasza BBéci (#70466) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Igen, de csak a lejátszókkal, felvevőkkel kapcsolatban ilyen ár-érzékeny.

(#70468) BBéci válasza digikábeles (#70467) üzenetére


BBéci
titán

Valamint a 10-12000 forintos kalibrálásra is sajnálják a pénzt.
A legtöbben 100-140000 forintot szánnak tévére. Hangrendszerre már nem adnák ki a felét sem, merevlemezes felvevőt pedig 90000 forintért biztosan nem fognak venni. Pedig tényleg rendkívül hasznos szerkezet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70469) SunMount3r válasza BBéci (#70468) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor tudnátok ajánlani egy ilyen "megbízható" felvevőt, lehet olyan is amiben nincs merevlemez és rá lehet kötni USB-n külső vinyót (ha van ilyen egyáltalán). Gondolom van ilyen is, olyan is ez a terep még új nekem és természetesem én is szeretném minél kevesebből megúszni.

(#70470) sala


sala
csendes tag

Hello mindenki!

50-55-ös tvt szeretnék itt (Ausztria) egyelőre H6470-et néztem ki. Van viszont most Saturnban 1 akció, hogy 6900-as 699 Euro (szóval olcsóbb, mint a 6470) (+1 gratis hddt is adnak)
Tudom, hogy belépő szintű 4kt nem kéne 4kra...de nekem csak full hdra kéne? Ez esetben sem lehet jobb alternatíva a 6900? Van esetleg valakinek személyes tapasztalata vele?

Köszi

(#70471) vilag


vilag
tag

Üdv!

Promóciós HBOGO előfizetéssel kapcsolatban lenne egy kis problémám, nem tudom tud-e esetleg valaki segíteni.

A készülék regisztrációjakor nem érkezett meg a promóciós kód.
A Samsunggal felvettem a kapcsolatot, akik voltak kedvesek megadni a kódot telefonon keresztül.

Ezt követően regisztráltam a hbogo.hu-n a promóciós kóddal ahogy kell.
Notebookon elérhető a HBOGO.

A tv-n elindítva a HBOGO alkalmazást a belépés menüpontban megadtam a "TV Pinkódot", amely a hbogo.hu honlapon az adataim menüpontban a TV Pinkód résznél található.
Ezt követően viszont nem lép be, mert vagy csak feljön egy ablak amiben nem látható a hibaüzenet (gyakorlatilag üres a doboz) vagy azt írja, hogy érvénytelen kódot adtam meg (vagy valami ilyesmi).

Van valakinek ötlete?

A Samsung volt kedves csatlakozni a TV-hez, de azt mondták ez nem az ő saruk.

(#70472) BBéci válasza SunMount3r (#70469) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung mellett LG és Panasonic merevlemezes felvevőkkel találkoztam, de amit Te keresel, az más kategória, azokat nem ismerem.
Maradj a TV PVR funkciójánál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70473) nismoka válasza SunMount3r (#70469) üzenetére


nismoka
addikt

Van olyan media-player ami tud felvenni HDD-re de csak DVB-T tuneresek és CI modul sem igazán van bennük. [link]

[ Szerkesztve ]

(#70474) AxBattler válasza Sanyi.il (#70465) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nálam tuti nem ez lesz a gond, menüben nem lett turkálva, utána meg nyomogatva lett rendesen a távirányító.

Valaki esetleg ERRE?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#70475) ada19 válasza BBéci (#70468) üzenetére


ada19
senior tag

Inkább arról van szó, hogy ennyi pénzt a legtöbb háztartás sokkalta hasznosabban is el tud költeni - és ezt csak támogatni tudom, egy kijelző kalibrálása századrendű dolog.

Erős szavak ezek, Magyarország és a magyar családok jelenlegi helyzetét tekintve. Örüljön, aki megteheti anélkül hogy máshonnan kellene elvennie.

:R

Mégsenem

(#70476) #94529552 válasza AxBattler (#70474) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán inkább axlrose32-t kérdezhetnéd erről:[link]

(#70477) BBéci válasza ada19 (#70475) üzenetére


BBéci
titán

A kijelzők kalibrálása szerintem alapvető dolog kellene legyen. Bele kellene kalkulálni a TV vételárába.
Elég ránézni a laptopom kijelzőjére, amin egér kattintással lehet váltogatni a gyári és a kalibrált profilok között. Akkora a különbség, hogy a kalibrált után a gyári nézhetetlennek tűnik, pedig DELL Latitude, full HD felbontással.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70478) galaxys80 válasza BBéci (#70477) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem meg el kellene végre fogadni, hogy ez nem mindenki számára fontos.

(#70479) BBéci válasza galaxys80 (#70478) üzenetére


BBéci
titán

Miből következtettél arra, hogy nem fogadom el? A véleményemet írtam le, ami ebben a kérdésben biztosan nem fog változni, mert láttam pár tucatnyi képmegjelenítőt kalibrálás előtt és után.
Még azt is elfogadom, sőt, biztos vagyok benne, hogy az emberek 90 %-a számára a képminőség egyáltalán nem fontos. Azt sem tudják, mi fán terem. Különben nem haltak volna ki a plazmatévék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70480) ada19 válasza BBéci (#70477) üzenetére


ada19
senior tag

Annak ellenére, hogy támogatom a kalibrálást, és valószínűleg élni is fogok vele, millió egy okot fel tudok hozni ellene is, amiért ez nem "csak 10-12000 Ft".

Garancális csere, javítás - kijelző csere esetén új kalibráció. Vetítőknél lámpa "öregedése". Fényviszonyok. Talán még a TV mögötti fal színe és átveri a szemünket. A céges Latitude-om bent, és otthon is _teljesen_ más színeket, képet mutat (gondolom) a fényviszonyok különbsége miatt.

Mégsenem

(#70481) devil-k válasza ada19 (#70480) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megnyugtatlak, hogy 3 helyen kalibrálják a vetítőket kb. 200 óránként biztosan újból:

1. Az igényesebb mozik
2. Akinek van ilyen eszköze és ért hozzá
3. Vagy akinek a közeli ismeretségében van ilyen ember és "akciós" áron kalibrál neki

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#70482) galaxys80 válasza BBéci (#70479) üzenetére


galaxys80
veterán

Abból, hogy napi szinten leírod ennek a fontosságát. :U

Emellett néha kicsit tovább is mész: [link]

(#70483) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Tényleg a kalibrálás mitől ilyen drága? Elvileg csak egy kiszállás kell és egy műszer, meg persze a szaktudás, de ha azt nézzük egy órányi munkáért ez még így is nagyon drága mulatság.

Megkérdem majd a család régi TV szerelőjét, hogy tud e kalibrálni modern LED készülékeket, nem lennék meglepve ha azt mondaná, hogy nem. Ilyen szakit pedig elég nehéz találni, rétegmeló szerintem, ha többen bevállalnák talán lejjebb menne az ára, de a mostani árak legalább feléért lenne reálisabb és még úgy sem olcsó.

Persze ez csak az ahogy én látom, nem értek hozzá, lehet nincs igazam...

[ Szerkesztve ]

(#70484) nismoka válasza SunMount3r (#70483) üzenetére


nismoka
addikt

Ebből nem hiszem hogy meg lehet élni, kicsi igény kicsi kínálat. Egy lefolyó tisztítást drágábban csinálnak...

(#70485) AxBattler válasza #94529552 (#70476) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, megyek! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#70486) Garsza


Garsza
veterán

Azon gondolkodom hogy kalibráltatom a TV -m Nógrád megyében tudtok ajánlani valami céget aki ezt megcsinálja nekem.

(#70487) devil-k válasza galaxys80 (#70482) üzenetére


devil-k
nagyúr

Melyik rész ebben a bántó számodra? Ha az igénytelenes részt kicseréljük egy kevésbé bántó szóra, abszolút megállja a helyét a mondanivalója.

- mozi bolondéria -

(#70488) Tamás34


Tamás34
senior tag

Úgy látom ez a Kalibrálás dolog örök téma lesz itt! Ne felejtsük el, hogy mindannyian mások vagyunk! Mindenkinek más az igénye, más a szemlélete, stb...! Én beállítottam olyanra a képet ami nekem tetszik (soha nem fogom kalibráltatni), másnak lehet, hogy nem tetszene, más pedig Kalibráltatja a TV-jét, és ez így van rendjén! Viszont olyat mondani valakire, hogy igénytelen, mert nem kalibráltatja az számomra nevetséges!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#70489) BBéci válasza SunMount3r (#70483) üzenetére


BBéci
titán

A műszert (koloriméter és spektrométer) és a szaktudást is meg kell fizetni. Csak azokon a tévéken lehet 1 óra alatt végezni a kalibrálással, amiket nem is igazán érdemes műszerrel beállítani. Simán másfél-két órás művelet, plusz még 45-50 perc a 3D profil optimalizálása.
Szakiért nem kell messzire menni, egyik fórumtársunk profi módon kalibrál.
4 éve, csőgőrényes lefolyó tisztításért fizettem nettó 13000 forintot és fél óra alatt végzett a "szaki".

(#70488) Tamás34
Nyugodtan nevess.
Aki igényes a képminőségre, az pontosan ugyanolyannak akarja látni a filmek színeit, ahogyan azt az alkotói elképzelték és megvalósították. Valamint ki akarja hozni a tévéjéből a maximumot, ami a színhelyességet feketeszintet, kontrasztot illeti.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70490) galaxys80 válasza devil-k (#70487) üzenetére


galaxys80
veterán

Azt hiszem a "kedves" fórumtárs következő hsz-e után nincs is miről beszélni tovább.
Pont az ilyenek miatt látogatom szökőévente a topikot.

(#70491) dethroner


dethroner
veterán

Hdmi kábellel összekötöttem a pc-t a tévével. Elindítom a filmet, áthúzom a tévére és csak sztereó hang jön át. Nem tud a hdmi többcsatornás hangot átvinni, vagy más gond lehet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70492) #94529552 válasza Garsza (#70486) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt az egyet dobta ki a kereső: [link]

(#70493) Garsza válasza #94529552 (#70492) üzenetére


Garsza
veterán

De ezt úgy nézem Pesti nekem viszont Nógrád megyében kéne egész pontosan Balassagyarmat ami kb 80Km

(#70494) VGYke válasza #94529552 (#70437) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Eddigi tapasztalatom MTVA HbbTV szolgáltatáshoz fűződik, egyben köszönöm Tamás34 és Garsza tanácsait!

Írtam a Samsung supportnak, úgy ahogyan kell visszahívtak, egyeztetett időpontban a technikus (nagyan kellemes hangú hölgy) távirányítással elkezdte b@szogatni a beállításokat a szervíz menün keresztül.
Átállította EU-GER (németre) a készüléket, semmi. Ez a próbálkozás vagy 30-40 percig tartott (még jó hogy fel volt töltve a telefonom és bírta az akksi).
A lényeg, a végén visszaállította EU-ra (remélhetőleg ahogyan volt), mert a MTVA HbbTV szolgáltatás nem jött elő. Mondta is, hogy ez kísérleti dolog, érdekes módon az "F" sorozatúaknál ezt be lehet állítani, a HU-nál Magyarországon nem. Számomra úgy látszik, én voltam a Samsung support első kísérleti alanya... :W

Azért a TV képe sokszor qrva jó!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70495) ada19 válasza dethroner (#70491) üzenetére


ada19
senior tag

A TV-ből nem optikai kábelen megy véletlen tovább?

Mégsenem

(#70496) dethroner válasza ada19 (#70495) üzenetére


dethroner
veterán

Pc-ről hdmi a tévéig, majd a tévéből optikai a házimozihoz. Hdmi-ből nem tudok 5.1-et kicsalni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70497) ada19 válasza dethroner (#70496) üzenetére


ada19
senior tag

A legtöbb TV az optikai kimenetén nem őrzi meg Dolby Digital 5.1 jelet, főleg ha a forrás HDMI. Ezt vagy egy AVR-rel vagy HDMI ARC használatával tudod megoldani (persze ezt az erősítőnek is támogatnia kell).

Mégsenem

(#70498) dethroner válasza ada19 (#70497) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt a AVR-rel vagy HDMI ARC dolgot nem tudom micsoda. Eddig a tévé beépített lejátszóját használtam, lanon nagyon szépen, minden 5.1-es hang dolby digitalban jött a tévéig, majd onnan optikain az erősítőig. Most annyi változott hogy nem lanon és beépített lejátszón, hanem hdmi-n és powerdvd-n kapja a jelet, és már nem is megy a dolby digital :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70499) ada19 válasza dethroner (#70498) üzenetére


ada19
senior tag

Igen, pontosan ezt a jelenséget írtam le. Mivel a hang alapvető forrás a HDMI bemeneted, nem fogja meghagyni Dolby Digital 5.1-ben, hanem konvertálja általában 2.0-ra.

Ha a TV-d és az erősítőd és támogatja a HDMI ARC használatát, azon keresztül át tudod irányítani az erősítőbe/hangrendszerbe a hangot minden probléma nélkül. AVR = AV erősítő, ahova felfűzöd a HDMI-s eszközöket, azon történik a bemenet váltás, az pedig egyetlen HDMI-n keresztül csatlakozik a TV-dhez.

Mégsenem

(#70500) dethroner válasza ada19 (#70499) üzenetére


dethroner
veterán

Ne ennyire szakzsargonban :DDD
A tévé h6400. Láttam a hátulján hogy különböző rövidítések vannak a hdmi csatlakozóknál. Próbáltam az stb és az arc csatiban is, továbbra is csak sztereó a hang.
Erősítő csak a tévéből kap jelet, mivel azon nincs hdmi, csak optikai hang csati. Szóval, lehet ebből normális 5.1 hangot csinálni? Csak így tudom összekábelezni: pc-ből hdmi a tévébe és a tévéből tovább optikain az erősítőbe.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.