Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) Flashget válasza kissdani (#70293) üzenetére


Flashget
félisten

Nincs a D széria smart terén "butább" mint az utána jövő generációk (E,F,H)
Viszont örülj annak, hogy a D széria képe szebb, mint az utána jövő bármelyik generációé, feltéve ha nem felhős nálad.
Vagy elfogadod ezt vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#70302) gyeniko válasza Tamás34 (#70299) üzenetére


gyeniko
őstag

Egyszer így, egyszer úgy. Most éppen nagyítva... :Y

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#70303) toby_as válasza Vhiktor (#70268) üzenetére


toby_as
tag

Olvasd el alotte a pdf-t ahol le van irva mi hogyan kel villogjon. A minimum a 235, a felett ha villog az csak jo. Arra figyelj hogy ne legyen pl kekes , vagy pirosas arnyalat mikor viszed a kontrasztot. Termeszetes szurke vonalakat kene lassal. Nalam pl 90 kontrasztnal pirosodik a szurke, 88-nal viszont teljesen jo.

[ Szerkesztve ]

(#70304) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

1,5 hét után most láttam egy pixelhibát, azaz alpixelhibát.
TV 55h6400, elvileg még van pár napom hogy elálljak, de nem érdekel úgyis lenne a másikon is.

(#70305) Tamás34 válasza ada19 (#70300) üzenetére


Tamás34
senior tag

Nekem be jön, jo sok film, meg sorozat van rajta jó minőségben!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#70306) devil-k válasza kissdani (#70293) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Samsung SMART TV
LED ES7000 series and above and PDP E8000 series"

- mozi bolondéria -

(#70307) Flashget válasza Fr3eWar (#70304) üzenetére


Flashget
félisten

Így állsz hozzá biztosan lesz..egyébként nem törvényszerű.

Realme GT Master Edition

(#70308) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

A jelenlegi Samsung 40F6400-as keszulekemet szeretnem nagyobbra valtani (46') es ezzel kapcsolatban erdeklodnek, hogy:

- az F szeriaban erdemes hasznalt\raktaron maradt darabokat keresni, vagy
- az uj szeriaban nezelodjek?

Egy eve mikor ezt vettem a 6400 volt a bestbuy a szeriaban es alapvetoen teljesen meg vagyok elegedve vele, csak felmerult egy nagyobb meret igenye. Erdekelne, hogy az uj szeria nyujt e valamiben pluszt.

Elsosorban tvzesre hasznalom (upc HD), filmnezes, es tervezek majd konzolt is.

Koszonom

(#70309) devil-k válasza jorden06 (#70308) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez nem valami nagy váltás. Mármint méretben!

- mozi bolondéria -

(#70310) ada19 válasza devil-k (#70309) üzenetére


ada19
senior tag

Azért annyira nem, 48" (idei modellek között nnem láttam még 46"-ost Samsungok között) 40"-hoz képest 38%-al nagyobb felületet jelent, ez a 46" esetében is 29".

Nemrég váltottam én is 48"-ra pont ilyen méretről, és jóval nagyobbnak néz ki. Ha egyszer elfogadható ára lesz az 55"-nak is, beruházok egyre (jelenleg szerintem irreálisan drágák a kisebb modellekhez képest).

Mégsenem

(#70311) jorden06 válasza devil-k (#70309) üzenetére


jorden06
senior tag

Nekem ez az elso nagymeretu lcd tvm, 55cm-es crt-rol valtottam es nem igazan tudtam mekkorat valasszak. Utana ugy alakult, hogy apukam is rajott, hogy alullott a 82-es lcd-vel, ezert most o hasznalna az enyemet, en meg egyel nagyobbat. Amugy a szoba sem tul nagy, kb 3 meterrol nezem.

Ugyanakkor a 46 csak egy tipp volt, ahogy nezem attol fuggoen h uh vagy sima h szeria van 48, 50, 55.

Szoval mit ajanlotok? :)

Szerk.: es igen, egy bizonyos meret utan ugy vettem eszre progressziv no az ar, azert maradjunk esszeru hatarokon belul.

[ Szerkesztve ]

(#70312) ada19 válasza jorden06 (#70311) üzenetére


ada19
senior tag

A 6400 idei modelljével nem nagyon lehet mellélőni, tesztekben is jól szerepelt (AVForums, HDTVtest). Én egy hete nyúzok egy ilyet (48"), nagyon meg vagyok vele elégedve.

Itt egész korrekt áron van, és hivatalos Samsung garanciát kapsz cserébe: http://www.expertnet.hu/Termek/samsung-ue48h6400awxxh-p142539.html

Mégsenem

(#70313) Garsza válasza Garsza (#70282) üzenetére


Garsza
veterán

Erre a hozzászólásra van valakinek ötlete hogy tudom megoldani?

Más: A jelenlegi szériában melyik TV felel meg az ES6800 -nak. Melyiknek legaláb olyan jó a képminősége mint annak?

(#70314) nismoka válasza ada19 (#70312) üzenetére


nismoka
addikt

Egy gond azért van vele, nem tudja 3D-ben a nativ 24p-t, legalábbis a 40H6400 az nem.

Garsza: Az ES6800 nem tud screen mirroring funkciót ha jól tudom..
H7000, H8000

[ Szerkesztve ]

(#70315) Garsza válasza nismoka (#70314) üzenetére


Garsza
veterán

Akkor lehet azért nem tudom megoldani? :DD

A H7000 és H8000 a második kérdésemre írtad?

(#70316) nismoka válasza Garsza (#70315) üzenetére


nismoka
addikt

Igen a 2. kérdésedre. Előre lépés minimum ez a két tipus lenne.

[ Szerkesztve ]

(#70317) ada19 válasza nismoka (#70314) üzenetére


ada19
senior tag

Már akinek ez gondot jelent. Európába valamiért nem szivárognak be a 3D nélküli Samsung modellek (pl. H6350), így ha valaki szebb képet, több featuret (csatlakozók, stb.) akar muszáj 3D-t is venni.

Feltételezem a HDTVtest írásából van, ha figyelmesen elolvastad akkor bizonyára erre is emlékszel:

"The interpolator was quite mild, keeping soap opera effect and interpolation artefacts to a mostly unnoticeable level – Samsung’s solution was probably the next best alternative to native 3D 24fps playback."

Azóta egyébként ez simán változhatott, majdnem fél év eltelt, de nincs megfelelő eszközöm, hogy kipróbáljam (és nem is lesz).

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#70318) nismoka válasza ada19 (#70317) üzenetére


nismoka
addikt

Persze nem gond ha nem kell a 3D, engem sem érdekel túlságosan, de van akit érdekelhet.

[ Szerkesztve ]

(#70319) Garsza válasza nismoka (#70316) üzenetére


Garsza
veterán

Nem kell hogy jobb legyen a képminőség csak legalább ugyan olyan. Nagyobb képernyő méreten gondolkozom, meg a jobb smart funkciók miatt váltanék. De még egyenlőre csak átfutott a fejemben a gondolat hogy lehet kéne váltani de viszont túl sokat nem akarok rá áldozni.

(#70320) nismoka válasza Garsza (#70319) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem akkor várj még a váltással, mert jó az a 6800 de te tudod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70321) Vhiktor válasza jorden06 (#70311) üzenetére


Vhiktor
veterán

55 colosat nézek 2 méterről, HD és SD adást is. Én szerintem ekkora távolságra ez az ideális TV.
Amikor néztem az ajánlásokat, hogy adott távolságra mekkora TV-t ajánlanak, én csak a THX-sel foglalkoznék.
[link]
Az átmérőt kell megszorozni 1.2-vel és megkapod az optimális nézési távolságot.

Ha a keret engedi, akkor egyértelműen a legnagyobbat ami belefér.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70322) ada19 válasza Garsza (#70319) üzenetére


ada19
senior tag

Chromecast? S5 képes screen castingre, és 10-15e Ft körül megúszod http://www.google.com/chrome/devices/chromecast/

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#70323) Vhiktor válasza nismoka (#70314) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ma néztünk BD-n 3D-s filmet, gond nélkül viszi 3D FHD 24p-vel az 55H6400. Magától átvált rá.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70324) Garsza válasza ada19 (#70322) üzenetére


Garsza
veterán

A Chromecast nak anyi a funkciója hogy külső eszközök képét továbbítja a TV -nek HDMI -n keresztül vagy tud mást is?

(#70325) GuruZone válasza Garsza (#70324) üzenetére


GuruZone
őstag

6 ezerből is meg tudod úszni már [link]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#70326) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Most találtam TriplaT 2011 évi írására a csatorna lista szerkesztése ügyében. Most 2014-ben van valami korszerűbb, magyar nyelvű módszer?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70327) VGYke válasza VGYke (#70326) üzenetére


VGYke
addikt

Persze a 2014-es UH TV-nél, meg sem találom hogyan is lehetne lementeni a csatornátak USB-re :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70328) BBéci válasza Vhiktor (#70323) üzenetére


BBéci
titán

Nem arról van szó, hogy megjeleníti-e a 24p filmeket, hanem arról, hogy miként teszi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70329) nasinas


nasinas
tag

Találtam egy egész jó beállítást H6400-ashoz itt, akinél aktuális most ez, annak ajánlom, nekem bejött, ezt használom tévézéshez és PC-ről mozizáshoz is.

Nekem először nem jött le, ezért más kezdőnek leírom: a fehéregyensúlynál be lehet lőni mindkét módon az értékeket, tehát a 2 részre osztott és a 10 részre osztott képernyős beállítást is egyidejűleg alkalmazni lehet, a 10 lépéses megoldásnál az első a 10%, a második a 20% stbstb, és ezekhez tartoznak külön-külön eltolás értékek, ahogy az látszik is a kalibrációban.És a 2 lépéseshez is ott vannak az értékek.

( Bocs, ha ez mindenkinek egyértelmű volt, nekem nem volt az elsőre. :DDD )

Én annyit belenyúltam ebbe,hogy a képarányt 16:9-re vettem, ha képernyőre igazítást vettem, akkor volt valami bizerba, gondoltam jobb a békesség. Valamint az élesítést 25-re vettem és a háttérvilágítást is jóval feljebb húztam, ahogy a szememnek jó lett - közbem HD stúdiófelvétel ment a tévében.

Én egyedire vettem az auto motion plust, ez a beállítás is ezt teszi de én a Blur reduction-t 3-re vettem csak 10 helyett, a többi nulla , és a Film módot is kikapcsoltam, míg ez a beállítás auto1-re veszi.
Ja, és a színtónust normálra, a beállítás meleg2-re veszi, de én a hideg színeket szeretem, ezért nekem a normál a meleg, szóval nekem így jött be a színhelyesség. :D

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az !

(#70330) devil-k válasza ada19 (#70310) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne feledkezz meg arról, hogy a legtöbb film (sajna) 21:9 arányú.

- mozi bolondéria -

(#70331) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Egyébként ha már a beállításoknál tartunk, akkor teljesen mindegy, hogy a movie vagy standard képmódot kezdem el állítgatni (azon kívűl, hogy ár funkció le van tíltva)?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70332) kope0808


kope0808
csendes tag

Sziasztok!

Egy ue46f700-es keszülekem van es mostanaban nem müködik tökeletesen! Ha a tv-t hidegen bekapcsolom
kb. egy perc utän tudom rendesen hasznälni mert akkor elesedik ki a kepe,addig homälyos,elmosodott es csikos kepet mutat mintha a kepfrissitese csak ennyi idö utän ällna helyre!

Tapasztalt mär valaki ilyet?Ha igen mit kellene tennem?

A problema az hogy a keszüleket csomagolässerülten vettem egy kis müszaki üzletben es amim van az az üzlet ältal adott egy eves garancia.
Mindenkeppen felkeresem öket csak gondoltam elsö körben erdeklödök nälatok,hogy ez mennyire gyakori eset?

Välaszokat elöre is köszönöm!

(#70333) Vhiktor válasza toby_as (#70303) üzenetére


Vhiktor
veterán

Olvastam, de nem világos a 3-as ábra, a white clipping. 235 fölött bőven villog, de én azt hittem, hogy a 235-nek kell teljesen fehérnek lennie. Mert nálam az is villog és minnél kisebb értéket nézek, pl 230, az annál szürkébb árnyalatú.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70334) Flashget válasza ada19 (#70310) üzenetére


Flashget
félisten

(idei modellek között nnem láttam még 46"-ost Samsungok között)

nem is fogsz, mert nem gyárt H szériában 46"-ban, áttért a 48-ra.
de gondolom ez is eltűnik majd mert a 4K terjedésével az 50" lesz a legkisebb méret.
idővel az ilyen átmérők pont olyan gondot fognak jelenteni mint a 37" vagy 39" lehetetlen lesz kijelzőt találni hozzá csere esetében.

Realme GT Master Edition

(#70335) Flashget válasza nismoka (#70314) üzenetére


Flashget
félisten

Egyik samsung tévé beépített lejátszója sem tudja. Kandencia helyes lejátszáshoz valamilyen külső lejátszó kell.

Realme GT Master Edition

(#70336) nismoka válasza Flashget (#70335) üzenetére


nismoka
addikt

Nem mondod! :DD De ezt külső forrásra írják hogy arról nem tudja a 3D 24p natívat.

[ Szerkesztve ]

(#70337) BBéci válasza nasinas (#70329) üzenetére


BBéci
titán

[moderálva]
Ha láttál volna egy kalibrálási folyamatot, akkor magad is ugyanezen a véleményen lennél. Legalább 2 órás művelet, ami nem csk műszert és szoftvert, hanem szakértelmet is igényel.
Ha az, amit Te a tévédre "ráhúztál", stimmelne és színhelyes képet biztosítana, a gyárból miért nem azzal adják ki? Erre válaszolj!
Ott csupa hülyék dolgoznak és még nem jöttek erre rá? :W

Ha véletlenül (annyi esély van rá, mint a lottó öttalálatosra), mégis valamennyire passzolnának az értékek a Te tévédre, a háttérvilágítás emelésével máris elqrtad azokat. ;]
Ebből is látszik, hogy fogalmad nincs arról, milyen a szabványos, Rec.709 színvilág, amire kalibrálni szoktak.

[ Módosította: radi8tor ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70338) PuMbA válasza nismoka (#70336) üzenetére


PuMbA
titán

Én is észreveszem, hogy mindig megakad kb fél percenként a 24p 3D gépről lejátszva - side by side-os is, még Motion Plus-szal is, de megnyugtat a gondolat, hogy egy 600.000 Ft-os csúcs Samsungon is akad a HDTVTest.co.uk vizsgálata alapján :) 2D-ben persze semmi gond...

[ Szerkesztve ]

(#70339) nismoka válasza PuMbA (#70338) üzenetére


nismoka
addikt

De jó hogy ezt leírtad, ha én irtam volna akkor el vagyok intézve a szokásos sony ügynök dumával... ;)

(#70340) glocker


glocker
tag

sziasztok...

erről: Samsung UE40HU6900 tud valaki valami hasznos tapasztalatot?

esetleg érvek pro és kontra?

bocs a béna kérdéseket :-(

(#70341) nismoka válasza glocker (#70340) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem inkább egy H6400-6500-al jobban járnál, ez azon kívül hogy UHD eléggé fapados cucc. A natív 24p -vel gondjai is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#70342) glocker válasza nismoka (#70341) üzenetére


glocker
tag

THX, megnézem ezeket

bocs a béna kérdéseket :-(

(#70343) nismoka válasza glocker (#70342) üzenetére


nismoka
addikt

Esetleg UE40H6700, ez kicsit szebb és jobb.

(#70344) ada19 válasza glocker (#70340) üzenetére


ada19
senior tag

40" képátlós TV-n UHD erősen ágyúval verébre kategória.

Mégsenem

(#70345) devil-k válasza ada19 (#70344) üzenetére


devil-k
nagyúr

Magyarul szólva: semmi értelme! Még FHD-nál is kevés szerintem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#70346) BBéci válasza devil-k (#70345) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.
Borzasztóan meg vannak vezetve az emberek, ha azt képzelik, van bármi értelme 40 colos képátlóval az UHD-nak. Minimum 55 col, ahol már talán ad valami pluszt. De akkor is kizárólag 4K forrás, pontosabban olyan filmek lejátszása esetén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70347) devil-k válasza BBéci (#70346) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most ez a trendi az idei évben. Biztos, hogy jó dolog (lesz) ez a 4K, de tényleg nem 40"-es méretben, s nem beépített lejátszóval...

- mozi bolondéria -

(#70348) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
ezek közül melyik a jó választás?

(#70349) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! MTVA HbbTV -re szeretnék rákérdezni. A Samsung TV-m kezeli, internet kapcsolat van, a DIGI kábelhálózat biztosítja a szolgáltatást. Kérdésem, hogyan tudom elérni?
A fenti cikk írkál piros gombról, én azt hiába nyomogatom.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70350) Tamás34 válasza VGYke (#70349) üzenetére


Tamás34
senior tag

Szia!

Hívd fel Samsungot és távjavításon keresztül át állítják Német régióra a TV-t, és már működni is fog! Én így tudom! Engem is érdekelt a dolog, de UPC-nél nincsen HbbTV!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.