Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) ada19 válasza dethroner (#70500) üzenetére


ada19
senior tag

Nos, úgy gondolom leírtam már kétszer, de tessék harmadjára is: nem. :(

Mégsenem

(#70502) Flashget válasza VGYke (#70494) üzenetére


Flashget
félisten

Számomra úgy látszik, én voltam a Samsung support első kísérleti alanya..

Szerintem meg én :D
És valóban F szériás tévén pikk pakk ment a dolog.

Realme GT Master Edition

(#70503) bobek72 válasza dethroner (#70500) üzenetére


bobek72
tag

Hali.
Pc-ből kellene az optikait az erősítőbe dugni.

[ Szerkesztve ]

(#70504) ada19 válasza bobek72 (#70503) üzenetére


ada19
senior tag

Úgy rémlik, hogy valamelyik nap 5 méteres HDMI kábelről beszélt, ezért eszembe sem jutott ezt a módot ajánlani. :)

Mégsenem

(#70505) dethroner válasza bobek72 (#70503) üzenetére


dethroner
veterán

Azt úgy nem igazán akarom/tudom. Egyrészt a vezeték túl rövid ahhoz, direkt csak annyit vettem ami a tévé és az erősítő közé elég, másrészt ezt csak azon ritka alkalmakkor akarom használni, amikor bluray 3D-t játszanék le. Minden más esetben a tévé lejátszóját használom, ott meg remekül megy az 5.1.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70506) BBéci válasza Garsza (#70493) üzenetére


BBéci
titán

Felejtsd el, a Spyder 3 nem alkalmas tévék kalibrálására. Itt van egy a polcomon, laptophoz, monitorhoz még elmegy, de másra nem ajánlom.
Keresd janos666 fórumtársat, Ő az egész ország területén kalibrál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70507) BBéci válasza dethroner (#70500) üzenetére


BBéci
titán

Valamikor régebben linkeltem a Samsung tévék kezelési leírásának azt a fejezetét, amiben leírják, hogy amennyiben 5.1 hangot szeretnél, a lejátszót (esetedben az a PC) közvetlenül az erősítőhöz kell csatlakoztatni. A tévék a HDMI-n beérkező 5.1 jelet kvázi lebutítva, sztereóban (2.0) adják ki optikai kimenetükön és HDMI ARC-n is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70508) ada19 válasza BBéci (#70507) üzenetére


ada19
senior tag

Igaz, és ezzel együtt elég sokkoló is. Nem mintha nem lehetne másképp megoldani.

http://support-us.samsung.com/cyber/popup/iframe/pop_troubleshooting_fr.jsp?idx=533774&modelname=PN51F5500AF&modelcode=PN51F5500AFXZA

Mégsenem

(#70509) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok! Van egy Samsung 55"-os H6500-as TV-m. A falra szeretném felrakni. Tudnátok ajánlani egy megbízható fali konzolt? Nem fontos, hogy oldalra lehessen fordítani, de lefele kell egy pár fokot.

(#70510) ada19 válasza tom2085 (#70509) üzenetére


ada19
senior tag

http://www.edigital.hu/Fali_konzol_tarto/Vogels_WALL_1315B_fali_konzol-p371726.html

A H szériás TV-k alul szélesebbek, nem tudom hogy ez befolyásolja-e a dönthetőséget, szerelhetőséget a falra.

Mégsenem

(#70511) BBéci válasza tom2085 (#70509) üzenetére


BBéci
titán

Ez megbízható, stabil és összességében csúcsminőségű, mint mindegyik Vogel's.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70512) Flashget válasza BBéci (#70511) üzenetére


Flashget
félisten

Mondjátok már meg, ez mitől profibb egy Hama-tól?

Realme GT Master Edition

(#70513) devil-k válasza Flashget (#70512) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem pl. Chief konzolom van a vetítőhöz, amire 10 év garancia van. A Hama-ra pedig 1 év van....

(#70512) Flashget

Nem csináltam töréstesztet. :DDD

Mi a különbség az ARO szalámi és a Pick szalámi között?
A Levis farmer és a H&M-s farmer között?
A Skoda és a Mercedes között?
...stb

A minőség. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#70514) Flashget válasza devil-k (#70513) üzenetére


Flashget
félisten

Jó de mitől jobb? Mindkettő fémből van vagy a németeké eltörik és le esik a tévé? :))

Realme GT Master Edition

(#70515) ada19 válasza devil-k (#70513) üzenetére


ada19
senior tag

A Vogels-ekre elvileg élettartam. :DDD

Nálunk van ~20db Hama és Stell, többféle különböző modell, és sem minőséget (hajlik, recseg, nyikorog), sem megjelenést tekintve nem érik el még az elfogadható szintet sem. Szerintem.

Mégsenem

(#70516) Flashget válasza ada19 (#70515) üzenetére


Flashget
félisten

Na erre gondoltam, hogy mitől jobb vagy rosszabb.

Realme GT Master Edition

(#70517) Flashget


Flashget
félisten

Nem új cikk, de nem volt róla szó.
Lehet a következő tévém is kínai lesz mint a telefon? :p
Vélemény: kínai hatalomátvétel a tv piacon

Realme GT Master Edition

(#70518) BBéci válasza Flashget (#70512) üzenetére


BBéci
titán

Ha alaposan megnézed, megtapogatod, megmozgatod mindkettőt, rögtön rájössz. Mellesleg a saját tévém Hama konzolon lóg, de már megbántam, hogy azt vettem. Az a Vogel's, amit korábban kinéztem, kikerült a gyártó kínálatából. 46000 forintért adták, amíg lehetett kapni. A másik, ami tetszett, annak 60000 körüli az ára, inkább választottam a 21000 forintos Hamát.
Azért ennyire drágák, mert nálam alapkövetelmény a falhoz simuló kivitel és azokat valamiért nagyon sokért mérik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70519) devil-k válasza BBéci (#70518) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pont ezen gondolkoztam, hogyha valaha is a falra raknám a TV-t, akkor csak olyat vennék, ami a falhoz simul. Esztétikailag is jobban néz ki, szerintem.

- mozi bolondéria -

(#70520) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

5K-ért vettem Vogels fix konzolt, M42000 Samu 55h6400-hez, elvileg 36mm a faltól, de az optikai hangkábel éppen hogy nem ér hozzá a falhoz (mivel az nincs az oldalsó csatlakozók között).
Ebből van 1K-val drágábban 10°-ban dönthető kivitel.

Régen is Vogels tartón volt a 32-es LCD, bár az egy magasabb kategória volt 20K körüli árával.
De nem csalódtam most sem a gyártóban. Merev masszív ez az olcsó tartó is.

[ Szerkesztve ]

(#70521) BBéci válasza devil-k (#70519) üzenetére


BBéci
titán

Ha a vászon a TV elé ereszkedik le, akkor csak a falhoz simuló (ultraslim) konzol a jó választás. Nálam ez a szituáció.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70522) dethroner válasza BBéci (#70507) üzenetére


dethroner
veterán

Hát ez tényleg röhej, vagy inkább szívatás? Direkt visszabutították a hdmi részt?
Nincs rá valami okosság? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70523) BBéci válasza dethroner (#70522) üzenetére


BBéci
titán

Nem "visszabutítás". :(
Egyrészt a HDMI szabvány másolásvédelmi (HDCP) része, másrészt a tévék belső felépítése miatt történik a leírt módon a hangátvezetés. Szerintem nem nagy baj, mert eszembe nem jutna a lejátszóból kinyert, feltételezhetően kiváló minőségű hangot egy tévén átvezetni. Akik komolyan gondolják, dupla HDMI kimenetes lejátszót használnak, egyiken a kép megy a megjelenítőbe, másikon a hang megy az erősítőbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70524) dethroner válasza BBéci (#70523) üzenetére


dethroner
veterán

Mindegy, még jó hogy csak 1200 pénzt adtam hdmi kábelre :C
Külső lejátszót egyenlőre nem tervezek, megfelel a beépített. És mivel ezt használom, marad az optikai kábel a tévé és az erősítő között, így legalább az mkv fájlok dolby-ban szólnak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70525) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ma kiégtem a samsungon..

Szomszédom vett egy h6400-as 40" samut, és ahhoz már járt 3D szemüveg, olyan, mint amit én vettem párban 6kért.
Továbbá, a tv talpa forgatható, a tv kávája körül van egy plusz káva, ami áttetsző és ami a legjobban irigységbe kergetett, az a kis pici távrángató, amivel tudja irányítani többek között a kurzort...(fehér pötty)...

És ez csak a külső., de mennyivel is drágább a 6400 a 6200 tól?
Ennyit jelent az árkülönbség? Én meg vegyem meg külön hozzá a kis távrángatót, mert megtetszett... :D

F@szom.... :W

(#70526) fess


fess
őstag

sziasztok
ma vettem egy ue40h5000-es tv-t. A felirat méretét lehet valahogy nagyítani? A menüben már átállítottam nagyra,de még így is elég kicsi.

(#70527) ada19 válasza SoulReaver (#70525) üzenetére


ada19
senior tag

Nemrég követem ezt a topikot de nem egyszer merült már fel, hogy mi a különbség a H6200 és a H6400 között. :)

Mondjuk a talpot én nem említettem meg sosem mint különbséget, nekem még csomagolva van a dobozában.

Mégsenem

(#70528) SoulReaver válasza ada19 (#70527) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én sem régóta követem a topikot, elnézést, ha volt már, de eddig csak az én tv-m érdekelt.

Csak gáz, hogy a két tv közti 10k-s árkülönbség, ennyit jelent...

(#70529) ada19 válasza SoulReaver (#70528) üzenetére


ada19
senior tag

Ezért érdemes vásárlás előtt tájékozódni. Aktuális példa: 48" méretben a H5500 ami jóval "butább" mint a H6200, és a H6200 közötti árkülönbség 20 000 Ft.

Szerk.: a H5500 a drágább.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#70530) SoulReaver válasza ada19 (#70529) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az árkülönbséget saccra írtam, mert pl az edigitalnál 134.000, a 6400 pedig 149.000.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy majdnem ugyan azt a tv-t adják, csak ilyen kismértékű eltéréssel..

De, ha már volt róla szó, akkor mind1 is..

[ Szerkesztve ]

(#70531) Tamás34


Tamás34
senior tag

Na megint egy újabb szoftver frissítés érkezett 2102!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#70532) Apa+Fia válasza Tamás34 (#70531) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Változást én nem találok.
Szerk: a nem szócska kimaradt ;)

[ Szerkesztve ]

Apa csak 1 van!

(#70533) Tamás34 válasza Apa+Fia (#70532) üzenetére


Tamás34
senior tag

Most nekem minden rendben van a TV-vel, nem hiszem, hogy frissítem! Fogalmam sincs, hogy mi változott! Hihetetlen a Samsung, közölhetné, hogy miben változik egy szoftver frissítés!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#70534) BBéci válasza fess (#70526) üzenetére


BBéci
titán

Annyit tud a beépített médialejátszó. Az ilyen és hasonló hiányosságok miatt érdemes célhardvert venni lejátszásra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70535) picur10


picur10
aktív tag

A UPC-nél vagyok, jelenleg analóg bronz csomaggal. Igazából tv-t elég ritkán nézünk, de elég borzalmas kép, gondoltam előfizetek a digital bronz csomagra. Láttam, hogy lehet kérni mediaboxot vagy mediacardot is. Annyit írtak különbségnek, hogy a box-szal lehet a médiatárban bóklászni, ami nem igazán villanyoz fel. Van kezelésben bármi előnye a box-nak? Mert csak porfogónak nem kell egy újabb doboz. (UE40H6400-em van)

(#70536) VGYke válasza Flashget (#70502) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, elfogadom az ezüstérmet! :R
De a lényeg, ami csakis a saját véleményem: sz@rnak Samsungék Magyarországra! :O

Miért sz@rnak ránk a fentieken túl szerintem? Pl. Sok nyelven elérhető a hangvezérlés, magyarul nem és a supprt sem biztat hogy lesz valamikor. Pedig a 7 éves Nokia telefonomban kivállóan működik a mai napig hangvezérlés és kb. 4 éve nem jön hozzá Symbian frissítés.... Úgy gondolom, ennek megoldása nem lenne nagy kihívás Samsung számára, ha érdekelné őket Magyarország.
Meg még sok példét tudnék sorolni....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70537) Flashget válasza Tamás34 (#70533) üzenetére


Flashget
félisten

De nem közli, mert "nem publikus".
Ha csak tíltás miatt adta ki és ezt leírná, ki rakná fel? ;)

Realme GT Master Edition

(#70538) Flashget válasza VGYke (#70536) üzenetére


Flashget
félisten

Egyszerű a válasz sok mindenre..kis piac vagyunk.

Realme GT Master Edition

(#70539) ada19 válasza Flashget (#70537) üzenetére


ada19
senior tag

Hát ahelyett oda lehet rakni hogy:
*Greatly improved picture quality
*Removed Herobrine

Mégsenem

(#70540) Flashget válasza #49935616 (#65891) üzenetére


Flashget
félisten

Vettem egy Xiaomi Redmi S1 telót és simán működik azzal is a screen mirroring funkció. :C
Bármit csinálok a telón megjelent a tévén tehát pl. ha neteztem, nem csak a mezei DLNA funkció (képek,filmek megjelenítése) direct wifin.

Realme GT Master Edition

(#70541) sunci_02 válasza dethroner (#70505) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Ne! Hdmi-vel kösd össze a tv-t a pcvel, a hangot pedig optikaival a pc és az erősítő között. A tv "kamu" 5.1-t ad ki. A legjobb az lenne ha az erősítő tudná kezelni a HDMI-n megérkező 2, 6, 7 csatornából álló hangsávokat.

(#70542) galaxys80 válasza sunci_02 (#70541) üzenetére


galaxys80
veterán

És mi van olyankor, ha a TV-ből és a média lejátszóból is megy egy-egy optikai kábel az erősítőbe?
Melyiket veszi alapértelmezettnek?

(#70543) sunci_02 válasza galaxys80 (#70542) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Külön bemenetre van dugva, így az amelyikre éppen kapcsoltad.

OPT1-
OPT2-

Sokáig lejátszóként használtam a TV-met, aztán megláttam mi is a valós HD... azóta sosem. Milyen erősítőd van?

(#70544) galaxys80 válasza sunci_02 (#70543) üzenetére


galaxys80
veterán

Tényleg. Igazad van. Ez hülye kérdés volt. :D
Egyébként egy Yamaha erősítőm van. (fejből nem tudom a típus számát).
Már vagy 6 éve tökéletesen szolgál. :)

Médialejátszó meg egy WDTV. Az is megvan már vagy ennyi ideje.
Egyelőre semmi késztetést nem érzek arra, hogy lecseréljem őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#70545) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

200e-ig milyen modellt ajánlanátok a következő két esetben: 1. minél nagyobb méret vagy 2. a legjobb képminőség? (Elsősorban a márkánál maradnék, de szívesen fogadok más tanácsot is. ;] .)

Az "5 éves" akció az lejárt már, ugye?

(#70546) BBéci válasza picur10 (#70535) üzenetére


BBéci
titán

Digital Gold előfizetésem van, boxról váltottam Mediacardra és azóta sokkal szívesebben és többször nézek tévét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70547) sunci_02 válasza Panthera (#70545) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Én most szeretnék venni 48H6500-t 229.990 ez extrémnél

(#70548) raiden1bak


raiden1bak
tag

Üdv a csapatnak!Lg 3D (lm660s) tv ről váltanák (h6400)Samura.AFullHD 3D miatt! Az érdekelne,hogy van e hozzá töltős 3d szemüveg vagy csak elems van?Ha van mennyibe kerül kb?És mennyivel jobb az actíve 3d tisztább e a képe?Ja és ha tudnatok tippet adni honnan rendeljem es hol van jó árban 48-50 coll ig szertnék.

[ Szerkesztve ]

(#70549) GazRic


GazRic
senior tag

48H6650 jó választás lehet konzol mellé játszani? Van valakinek tapasztalata?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#70550) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Megéri a SAMSUNG UE48H6500 239.990-ért? Mikorra várható az új modell? Ha betartják a Samu logikát akkor, tavasszal, ugye? Karácsonykor hátha még lejjebb megy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.