Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) superg válasza BBéci (#70250) üzenetére


superg
senior tag

Ja most változott(amikor a 8 munkanap nap 14 naptári napra változott)

(#70252) BBéci válasza superg (#70251) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan. Nem árt tisztában lenni minden részlettel, mert a boltok szeretik hülyének nézni a vásárlókat. Az a 30 nap indokolatlanul hosszú idő volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70253) Cöletibi


Cöletibi
tag

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani,hogy a Samsung LE 40B530P7WXXH típusú tv-be jó a UPC
CI+-os kártyája?Tudom,hogy van benne kártyanyílás csak a + miatt kérdezem,mert a UPC-nél
nincs benne a felsorolásban.Köszi!

(#70254) BBéci válasza Cöletibi (#70253) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal a B sorozatú tévék többségében sima C a foglalat. Hogy az 530-ban milyen van, az számomra nem egyértelmű, ki kell próbálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70255) digikábeles válasza BBéci (#70254) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Jól tudod, csak a mindigtv-hez jó.

(#70256) picur10


picur10
aktív tag

És a tesztelést hogyan tudnám megtenni? Csináljak egyszínű képeket és jelenítsem meg a tv-n vagy hogy? A pixelhibákon kívül mit kellene még ellenőrizni?

(#70257) RudY válasza picur10 (#70256) üzenetére


RudY
addikt

Például: [link] + [link] + [link] + [link]

(#70258) picur10 válasza RudY (#70257) üzenetére


picur10
aktív tag

Szpászíbá! :K

(#70259) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha jól látom az összes kontraszt és fényerő kalibráló ábra arra támaszkodik, hogy van olyan oszlop ami a videójel feketéje alatt van valamint a fehér fölött és addig kell állítani amíg mellette lévő oszloppal összemosódik.
Na most ha a TV nem engedélyezi a fekete alatti feketét illetve a fehér feletti fehéret, ha jól tudom clipping-neik hívják, akkor ezek az ábrák használhatatlanok.

A mostani TV-kkel ez ügyben mi a helyzet?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70260) pacter


pacter
csendes tag

Sziasztok,

H6200-as Samsung smart tv-n a csatornak behangolasa utan szeretnek parat torolni a csatornalistabol, de sehol sem talalok delete parancsot. Otlet?

(#70261) toby_as válasza Vhiktor (#70259) üzenetére


toby_as
tag

Szia
En az AVSHD709 hasznaltam. Van tobfele verzio (mp4, iso stb) attol fug mivel jatszod le. A Basic tesztben eleg jol be lehet allitani a kontrasztot es a fenyerot, illetve van egy alap szin / szinarnyalat allitas is, es persze elesseg is. Van egy nagyon jo leiras is (angolul) mit hogyan kel nezni illetve allitani. Nekem tetszik a vegeredmeny , elozo tob tv-men is hasznaltam, valoszinu nem er fel egy rendes kalibralassal, de nalam nagyon nagy kulonbseg lett akozt ahogy ezzel a programal allitottam be, iletve a gyari beallias kozott.

[ Szerkesztve ]

(#70262) Flashget válasza BBéci (#70254) üzenetére


Flashget
félisten

Egyedül a Franciaországba szánt B650-es típusba szereltek CI+t a Magyarországon forgalomba hozottba csak sima CI került és minden más B szériás tévébe.
Ebben a téma körben nagy ismeretségre tettem szert a nyáron. ;]

Realme GT Master Edition

(#70263) #94529552 válasza Vhiktor (#70246) üzenetére


#94529552
törölt tag

Előre is sajnálom az üzletet ahonnan vetted a tévédet, ha netán egyszer pixelhibás lenne. :))

(#70264) BBéci válasza Flashget (#70262) üzenetére


BBéci
titán

Akkor jól tudtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70265) Aflamin válasza pacter (#70260) üzenetére


Aflamin
tag

Keress rá: Samsung Chanel Editor..........

(#70266) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Samsung UE48H6200
Tvről mik a vélemények?

(#70267) Vhiktor válasza toby_as (#70261) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hali!
Most próbáltam ki. A feketeszintet rögtön beállítottam, de igazából a dobozból kivéve is jó volt az ábra szerint.
Viszont a kontraszt ábrával nem tudok mit kezdeni, mert ha maxra feltolom a kontrasztot mág akkor is sokkal több oszlop látszik mint kellene. Szerintem white clipping van a tv-n.
Neked, hogy sikerült?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70268) Vhiktor válasza Vhiktor (#70267) üzenetére


Vhiktor
veterán

A white clipping ábránál még a 240-245-ös oszlop is simán villog max kontrasztnál is. Ugye ha lejjebb veszem, akkor még nagyobb számúak is villognak....

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70269) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Samsung 3D tv-ket nézegetve 2 típus között vacillálok.
H6200 és H6400 - mik a tapasztalatok, melyiket ajánlanátok?
Köszi

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#70270) sandró60 válasza dussy (#70269) üzenetére


sandró60
addikt

Ott fent beirod a keresőbe a tipusszámot.Sok hozzászólás erről a 2-tipusról szól pro és kontra. :K

[ Szerkesztve ]

(#70271) Vhiktor válasza dussy (#70269) üzenetére


Vhiktor
veterán

6400.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#70272) Tegla80 válasza Buster17 (#70266) üzenetére


Tegla80
addikt

Nekem ez....
En azon osszegert egy (lehet kisebb,de )Sony-t vennek,mert jatekra jobb.
ennyi.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#70273) ada19 válasza Tegla80 (#70272) üzenetére


ada19
senior tag

Előző TV-m 16ms-t tudott, a mostaninak 38ms az input lagje. Ez volt az egyetlen dolog, amitől kifejezetten tartottam, hogy zavaró lesz. És mi történt? Semmi sem változott, számomra lehetetlen észrevenni, bármennyire próbáltam ezt külön figyelni. Disclaimer: mostanában csak Halo 4 és Halo: Reach online multival játszok Xbox 360-on. 38ms input laggel játszottam már 20-30 órát (16ms 8 hónapig volt), és egyetlen egyszer sem éreztem azt, hogy nem azt és nem akkor csinálta, amit én akarok.

Hogy mit is akarok kihozni az egészből? Azt, hogy konzol esetén lehet hogy 5 ember van a világon, aki észreveszi a különbséget ideális körülmények között (internet latency, hello). PC-n más a helyzet, ott már lehet értelme.

Mégsenem

(#70274) nismoka válasza ada19 (#70273) üzenetére


nismoka
addikt

Én konzolon is észreveszem, elég egy flipper hozzá...

(#70275) ada19 válasza dussy (#70269) üzenetére


ada19
senior tag

A H6400 jobb választás, mert ahhoz alapból jár egy pár 3D szemüveg (~6000 Ft), valamint a Smart control.

Szerintem jobban is néz ki és masszívabb az egész, de ez nyilván ízlés kérdése.

Mégsenem

(#70276) ada19 válasza nismoka (#70274) üzenetére


ada19
senior tag

A Sony TV-ket egy másik topikban szokás imádni.

Mégsenem

(#70277) Tegla80 válasza ada19 (#70273) üzenetére


Tegla80
addikt

Konzolon menu balra vagy jobbra vagy logitech g25 valto mikrokapcsolo hang kattanasa es megmondom,h kesik. ;)
Mondhatsz barmit....lassuak a reflexeid,ha nem erzed .ennyi

nismoka
+1

Sony® & PlayStation®

(#70278) nismoka válasza ada19 (#70276) üzenetére


nismoka
addikt

Mondam talán márkát vagy tipust? :U
Tőlem azon játszol amin akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#70279) Tegla80 válasza nismoka (#70278) üzenetére


Tegla80
addikt

Nekem szanta...... :D
Nem ismeri a samus multam..... nameg azt,h tudok elfogulatlan lenni markatol fugetlenul :U hisz "otthon" is leirom a frankot. ;)

Sony® & PlayStation®

(#70280) ada19 válasza Tegla80 (#70279) üzenetére


ada19
senior tag

Nem neked szántam.

Egy rövid idézet az AnandTech input lag írásából (részemről zárásként):

"Human Reaction Time

The impact of input lag is compounded by what goes on before we even react. As soon as an image requiring a response hits your eyes, it will take somewhere between 150ms and 300ms to translate that into action. Average human response time to visual stimulus is about 200ms (0.2 seconds) for young adults, which is a long time compared to how quickly games can respond to input."

Forrás: http://www.anandtech.com/show/2803/2

Észre lehet venni 10-20ms különbséget, főleg ha egymás mellett ideális körülményeket tekintve figyeled? Észre. Játék közben, ha nem kifejezetten erre figyelsz, zavarja ez a játékosok 99%-át? Aligha. :) Minden más jó eséllyel placebo és/vagy márkahűség.

Mégsenem

(#70281) Etzel


Etzel
aktív tag

Hali!

Kíváncsiságból letöltöttem tegnap egy DB50-es 3D-s anyagot a gépre. Azt egy tsMuxeR nevű progival átalakítottam .m2ts-es fájlra hogy vigye a Samsung UE40ES6300-as tv-m...de külső vinyóra rakva a cuccot és tv-re dugva már csak azt írta, hogy Nem támogatott formátum H264.
Valakinek vmi ötlet? Kíváncsi vagyok mennyivel jobban venném észre ez és a Half OU vagy SBS-es cuccok között a különbséget.

(#70282) Garsza


Garsza
veterán

Helló Screen Mirroring ügyben tud nekem valaki segíteni ES6800 TV hez kéne segítség. Kaptan olyan segítséget hogy a bemenetek közt kéne lenni olyan opciónak hogy screen miroring de nekem nincs. Egy Galaxy S5 teló képét szeretném tükrözni a TV -re.

(#70283) ada19 válasza Etzel (#70281) üzenetére


ada19
senior tag

Szerintem ahhoz külső lejátszó szükséges.

Mégsenem

(#70284) BBéci válasza nismoka (#70274) üzenetére


BBéci
titán

Flipper az egyetlen, amit játszottam PC-n. Az igazit természetesen meg sem közelíti, annak szinte függője voltam egy időben, de élvezhető. Akkor lenne klassz, ha a tévét, monitort 90 fokkal el tudnám forgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70285) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Samsung okostv-t UPC media box HD (fekete) szeretném használni.

Hogyan tudom behangolni ?
Valaki meg tudná adni a paramétereket ?

-.-

(#70286) BBéci válasza ubid (#70285) üzenetére


BBéci
titán

Semmit nem kell hangolni. Csatlakoztatod és annyi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70287) blakey válasza ubid (#70285) üzenetére


blakey
titán

Ha elég okos a tv akkor mindent magától megcsinál. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70288) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
A kettő tv közül melyiket érdemes most:
Sony Bravia KDL-55W815B
Samsung UE55H6470
mindkettő tudja a Full Hd 3D-t? vagy csak a Samsung
Előre is köszönöm

(#70289) kissdani válasza Fatalityy (#70288) üzenetére


kissdani
senior tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem volna hogy egy Samsung ue55d7000 led tv-t fel lehet valahogy okositani valami 2magos procival? Gyári cucc érdekel csak, van megoldás? Ugy tudom csak a következő szériát lehet igaz ez?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#70290) ubid válasza BBéci (#70286) üzenetére


ubid
őstag

Igen, vagyis nem ( :D ) kell hangolni, ha a külső media box-ot választom.
Viszont ha a souce-ot a TV-re rakom, akkor már van lehetőség hangolni.

Másik problémám, ha a media boxot válaszom, akkor ugyan van adás, de néhány csatorna szélesebb mint a képernyő, tehát kilóg. Próbáltam már a tv beállításainál az összes szélességi beállítást, de mindhol rossz.

Erre van megoldás ?

-.-

(#70291) devil-k válasza Etzel (#70281) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vegyél médialejátszót vagy asztali BD lejátszót.

kissdani

[link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#70292) BBéci válasza ubid (#70290) üzenetére


BBéci
titán

Próbálkozz a box beállításaival variálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70293) kissdani válasza devil-k (#70291) üzenetére


kissdani
senior tag

Pont erre gondoltam de ez nem jó az d szériához vagy tévedek? Van olyan ami jó hozzá?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#70294) ubid válasza BBéci (#70292) üzenetére


ubid
őstag

Ez egy jó ötlet volt :)
Meg is oldódott, köszönöm.

Még egy késdés : Amíg BOX_om van, addig a TV GUID-ját például nem tudom használni csak a BOX-ét ?
Valamint a TV tud felvenni... Azt se tudom így használni ?

-.-

(#70295) blakey válasza ubid (#70294) üzenetére


blakey
titán

Miért nem olvasod el a használatit? Olyan kérdéseket teszel fel amik mind szerepelnek benne. Ha box-ot csatlakozol a tv-hez akkor a tv csak megjelenítő, a funkciók többsége a box-on érhető el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70296) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
A kettő tv közül melyiket érdemes most:
Sony Bravia KDL-55W815B
Samsung UE55H6470
mindkettő tudja a Full Hd 3D-t? vagy csak a Samsung
Előre is köszönöm

(#70297) Tutu7030 válasza Fatalityy (#70296) üzenetére


Tutu7030
veterán

Sony = lassú bekapcsolás, nyomorék távkapcsoló, sivárabb (magyar tartalom szempontjából) smart. 42-es méretben állítólag csak 828-tól van valós 100Hz-es panel, nem tudom, hogy az 55-nél mi a helyzet ezzel.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#70298) gyeniko válasza Tutu7030 (#70297) üzenetére


gyeniko
őstag

Samu = TV-hez képest nagyon gyors és kiforrott smart alkalmazások (kb. mint a 4 magos Sony Xperia telóm), szinte tényleg csak szemből 100%-os a kép, oldalra mozdulva gyorsan fakul. Esztétikailag megosztó "X" láb. Képe jó, de ebben a táblázatban olvashatod az összehasonlítást, fényképekkel is illusztrálva. Nekem most éppen nincs Sony TV-m, de szoktam mosolyogni azokon a hozzászólásokon, melyek "egyértelműen" és "nyilvánvalóan" a Sony képét helyezik a Samu képe elé. Szóval, olvasgasd kicsit a linkelt anyagot...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#70299) Tamás34


Tamás34
senior tag

Akinek van HBO GO-ja megnézné, hogy jön be nála? Nekem nagyitva jön be az oldal, igy jo pár részletet nem látni a képernyőn!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#70300) ada19 válasza Tamás34 (#70299) üzenetére


ada19
senior tag

Jó hogy mondod, még nem is aktiváltam az ajándék 3 hónapot.

Mégsenem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.