Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) CB


CB
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek egy kicsit. Egy hete vettem egy UE46F6650-es tv-t.
A smart gomb megnyomása után előjön a mellékelt képernyő appok nélkül.
A net kapcsolat wifis, és működik, mert a tapipados távirányítóval meg lehet nyitni a web browser-t, simán mennek a youtube videók.
Valamit kihagytam volna a telepítésben?

A samsung app ikon fekete, rákattintva semmi nem történik.

Köszi.
CB

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65352) Járókeret válasza Flashget (#65349) üzenetére


Járókeret
senior tag

igen. annál többet számomra egy tv sem ér :)

de.... most láttam,hogy a bestbyte oldalán van 0% thm hitel, 6 hónapra. holnap benézek oda :)

nem utolsó szempont,hogy ott 6100-as 93 K.... :)

[ Szerkesztve ]

(#65353) Járókeret válasza Flashget (#65348) üzenetére


Járókeret
senior tag

ha már feljött ez a kérdés, a laptopomat én szívesen összekötném a tv-vel játék miatt (is). 6100-es nem túl jó döntés erre a célra ? (nem mérvadó a dolog, csak érdeklődök )

köszönöm

kérdés: szeretnék venni HDMI kábelt. tudtok ajánlani egy boltot, ami "népszerű"? nem kell csúcs kat.os , de azért ne egy 200 huf-os gagyi legyen (olvastam,hogy ezek szó szerint pár hónap alatt szétmennek - megjegyzem, nem értem mitől- 1500-2000 ft költenék rá, 3 vagy 5 méteres változat.

köszi mégegyszer :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#65354) galaxys80 válasza galaxys80 (#65350) üzenetére


galaxys80
veterán

A DTS TrueSurround-ot bekapcsoltam. Meccs nézésnél iszonyat jó. Sokkal jobban lehet a közönséget hallani, mint nélküle. Ez egyelőre marad bekapcsolva.
DTS TrueDialog-ot nem kapcsoltam be, mert így is elég hangosnak tűnik a beszéd szerintem.

(#65355) MunezXBK válasza galaxys80 (#65354) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó, hogy írod, eszembe nem jutott volna. :R

(#65356) Májkii


Májkii
senior tag

hát igazából mindkettő mert az előző szériánál olvastam hogy a 6030 is jó volt játékra és még is valódi 100hz-es panel volt benne... a mostani 6xxx ben nincs ilyen?

(#65357) Májkii


Májkii
senior tag

úgy értem olyan amin élvezhető a játék és mégis 6xxx

(#65358) Markizmark válasza Májkii (#65357) üzenetére


Markizmark
addikt

A 6030-nak pont az egyik legnagyobb az inputla-ja. Én F6400-on Xboxozok. PC-re van nevezve a forrás és ennyi. Szerintem játszható. Multis FPS-t nem próbálnám meg már csak a kontroller miatt sem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#65359) itanczos válasza Hard100 (#65342) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez már egy másik kábel!

Ráadásul hogy jönne már ki stereo hang egy VGA csatin?!?!? :Y

Ez vagy kamu kábel, vagy nem a laptop-hoz való!
VGA csatin nincs sima video jel! Vagyis a sárga csatlakozót hiába dugod a tv-be!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#65360) Tegla80 válasza Májkii (#65357) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Egyszer mar elkovettem egy ilyen hsz-t.
Neked is jol johet. ;)
[link]

Sony® & PlayStation®

(#65361) sunci_02 válasza Járókeret (#65353) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nem kell különleges. Itt az emberek el vannak tájolva! Sima Hama márka 3m, 5m bőven elég. Cégünknél rendszeresen használtunk 20-30m is, rendezvényekre, de attól sem megy szét, hogy egy nap 1000x van ki-be dugva.... Arról nem is beszélve, hogy a sima BNC csatlakozóval ellátott RGB csoportkábel 400m-600m kábelünk se megy szét. Pedig a nézőtéren keresztül megy , tapossák a nézők, tépjük, cibáljuk koncertek bontásakor. És hidd el ha ezek a kábelek megfelelnek a 4k vetítéshez akkor neked is jó lesz a hama minőség otthoni körülményekhez.

(#65362) Tegla80 válasza CB (#65351) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Csak probalkozunk......
Aramtalanitsd a tv-t 10percre(220 bol ki), azt nezd meg utana helyre allt e.(lehet toltogetni kezd,varj picit)
Ha nem akkor probalj kezi IP bevitelt es gugli DNS-t adni neki. (8.8.8.8)
Proba

plusz ha menne,akkor a router-nek sem artana a gugli server beallitasa,mert igy az eszkozeid alapban azt kapnak meg tole.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#65363) Flashget válasza Járókeret (#65353) üzenetére


Flashget
félisten

6-os szériák, valós 100Hz-es tévék nem jók játékra a magas inputlag miatt, ami 40-90 között van tipustól függően. Az EH6030 volt e tekintetben a legrosszabb 70 feletti inputlaggal.

Realme GT Master Edition

(#65364) Flashget válasza CB (#65351) üzenetére


Flashget
félisten

no fene..én meg lehet ma pont egy ilyet típust veszek..no sebaj a CI+ mizéria után jöhet majd a smart mizéria a samsunggal, mire majd megkérnek ne vegyek több samsung tévét. ;]

Realme GT Master Edition

(#65365) Tegla80 válasza Flashget (#65364) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Ez a csere miatt alakul igy,vagy.......
(mintha sony-t is emlitettel volna nemreg,h esetleg.....)

Sony® & PlayStation®

(#65366) Flashget válasza Tegla80 (#65365) üzenetére


Flashget
félisten

eredetileg F6500 lett volna, de az már csak nem viszonteladóknál van..MM-ben viszont van még ez a 40F6640
a 40H6500 230K a Sony is valahol akörül van, viszont az asszony meghúzta a vonalat 200K-nál (régi árát visszakérjük az 153K) így hamar eldöntötte a kérdést. ;)
ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#65367) daemo


daemo
újonc

Sziasztok, hallottatok mar olyanrol, hogy a Samsung TV elindul, akkor is amikor nem vagyunk otthon?

(#65368) Flashget válasza daemo (#65367) üzenetére


Flashget
félisten

képes rá, ha be van kapcsolva az automatikus frissítés, tedd off-ba.
Vagy panelban a szomszédodnak is samsung tévéje van új elemmel a távkapcsolóban (Szomszéd nője mindig zöldebb effekt). :D

Realme GT Master Edition

(#65369) zeusz55 válasza daemo (#65367) üzenetére


zeusz55
senior tag

Who You Gonna Call? - Ghostbusters... :))

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#65370) daemo válasza Flashget (#65368) üzenetére


daemo
újonc

Egyszerű tvről van szó, nem smart. Az mit akarhat frissíteni? :) Megyek szomszédolni, köszi a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

(#65371) sunci_02 válasza daemo (#65370) üzenetére


sunci_02
aktív tag

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#65372) itanczos válasza Flashget (#65368) üzenetére


itanczos
senior tag

Az infra kizárt, hogy a falon "átlátna". Vagy mégis?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#65373) devil-k válasza itanczos (#65372) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem csak viccből írta, idézve a Szomszéd nője mindig zöldebb c. film egy klasszikus jelenetét. :D

Egyébként nem "lát" át a falon.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#65374) Disque válasza devil-k (#65373) üzenetére


Disque
aktív tag

A tapicskolós nem bluetooth-al megy?

(#65375) doc válasza Disque (#65374) üzenetére


doc
nagyúr

de igen, leszamitva a ki/bekapcsolo gombot
azt meg parositani kell, szoval szomszedbol max akkor, ha tenyleg ralatnak az ablakon at

(#65376) CB válasza Tegla80 (#65362) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm.
Sajnos ez nem jött be...... :F

Menü / smart funkciók / samsung-fiók / fiók létrehozása / samsung-fiók létrehozása megnyitható.
Bejön egy menü, ahol be lehet pipálni a felhasználói feltételeket. Majd a következő oldalra lépve elkezd betölteni, forog a kis karika, de innét nem lép tovább. Csak a tv kikapcsolása segít.

A net működik, mert youtube videókat tudok nézni a web felületen. Tehát a wifi routerrel kapcsolódik.

Vissza kéne vinni, de már ugye nem lehet, még szerencse, hogy gyári garis. Lehet, hogy szervíz lesz belőle, hacsak valaki nem mondja meg a tutit.

1120-as frissítéssel rendelkezik. Nem lehet valahogy 1119-re viszavarázsolni? A hálószobai UE32F6400 tökéletes a 1119-es frissítéssel. Nem is merem frissíteni.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65377) CB válasza Flashget (#65364) üzenetére


CB
senior tag

Ez a tv is csak a második tarr-os kártyával működött jól. Sajnos az első este csendben pihent az állványon, mert nem szerette a kártyát. Másnap kaptam egy másik típust, azzal jó lett.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65378) Samsung SPS válasza misa479 (#65295) üzenetére


Samsung SPS
tag

Itt találsz szervizt: http://www.samsung.com/hu/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION. vagy 06-80-7267864.

(#65379) Tutu7030 válasza CB (#65377) üzenetére


Tutu7030
veterán

Szerencséd volt.:D
Nálam csak 4-5 modul (smith+neotion vagy mi)+ conax kártya volt variálva, mire a d6570 is hajlandó lett működni vele.:D
Szerencsére ezzel a sonyval ilyen gond nem volt.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#65380) Tegla80 válasza CB (#65376) üzenetére


Tegla80
addikt

Az ok amit irsz,de annak koze nincs a dologhoz(samu fiok)
Halozat:abban kutakodj es ott ird at a DNS -t gugli 8.8.8.8 ra a meglevo barmi helyett.

Sony® & PlayStation®

(#65381) Tutu7030 válasza Tegla80 (#65380) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ideig-óráig működhet a dolog a tarr (szolgáltató) kihirdette, hogy nem engedélyezi idegen dns használatát (elvileg már tiltva van, gyakorlatilag még használhatóak külső dns címek is).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#65382) Tegla80 válasza Tutu7030 (#65381) üzenetére


Tegla80
addikt

Es azt is leirtak az indoklasban,h miert nem engedik??
Bar kulonosebben nem erdekelne a valasz,es valtanek......

Sony® & PlayStation®

(#65383) blakey válasza CB (#65376) üzenetére


blakey
titán

Mielőtt még visszavinnéd, csinálj egy gyári reset-et, hátha az mindent rendbe tesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65384) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!

Vettemegy UE40F7000-et, de borzasztóan felhősödik, + bevilágít a 4 sarkán.Elég bosszantó, mert egy UHD LED tv-t már egyszer visszavittem, ami LG volt, szintén háttérvilágítás hiba miatt (csíkokat láttam a kijelzőn kameramozgás közben).Nem merem már visszavinni, mert már hülyének fognak nézni :F Euronics-ben vettem, viszont nagyon tetszik a tv, össze se lehet hasonlítani a többi képével, csak már nincs ilyen náluk.Most nem tudom mitévő legyek..Olvastam, hogy nem igazán jellemző erre a típusra a felhősödés.Nagyon tetszenek a tv plussz szolgáltatásai, másra nem igazán cserélném be..

(#65385) CB válasza Tegla80 (#65380) üzenetére


CB
senior tag

Ezt nem igazán értem. Ezt a tv menüjében kell valahova beírni? ........és csak a 8.8.8.8. -at, igaz?

Vagy be kell menni a router menüjébe?

Basszus... inkább az 50"-os sonyt kellett volna választani......

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65386) blakey válasza CB (#65385) üzenetére


blakey
titán

Ha van neted, akkor nem kell semmi dns-t állítanod. Állítsd gyári állapotba a tv-t és kezd előről az egészet, szerintem az app megsérült vagy beragadt valami. Ha DNS hiba lenne, akkor a neted sem működne normálisan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65387) CB válasza blakey (#65383) üzenetére


CB
senior tag

A reset, vagyis a gyári állapotba visszaállítás tegnap este megvolt. Ugyan az a helyzet. Bár a reset a hálózati dolgokat nem állítja vissza. Meghagyja a beállított dolgokat.

Én inkább arra gyanakszom, hogy a 1120-as frissítés nem sikerült maradéktalanul. Ahogy először bekapcsoltam a tv-t, lefuttatta a tv. Viszont így már usb-ről nem fogadja el, nem tudom mégegyszer lefuttatni a frissítő fájlt. Azt mondja, hogy a legfrissebb firmware van a tv-n.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65388) devil-k válasza blakey (#65386) üzenetére


devil-k
nagyúr

A szolgáltatók által adott DNS-ek csapnivalóak. Érdemes beállítani a fent említett Google DNS címet.

- mozi bolondéria -

(#65389) blakey válasza devil-k (#65388) üzenetére


blakey
titán

Ha nincs gond vele akkor nem kell foglalkozni, nekem Opendns-em van, gyorsabb mint a Google. :) Ennek ellenére azt mondom ha van net, működnek a gépek akkor nem azzal van gond.

(#65387) CB
Ha DNS szervert akarsz cserélni, akkor első körben a routeren (modemen) kell baállítani, utána az eszközökön.Innen válassz magadnak, érdemes másodlagos dns-t is megadni.
Az automatikus DNS-t állítsd statikusra, utána beírhatod az adatokat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65390) CB válasza blakey (#65389) üzenetére


CB
senior tag

Mindegy, végül is egy próbát megér, csak szájbarágósan magyarázzátok el, mit hova írjak.
Ha sikerül, küldök mindenkinek egy virtuális sört. :R

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65391) syler123 válasza #93966848 (#65384) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Pedig jó láttad a csíkokat, nekem is van a 40f6670-en. Valóban oldalmozgásnál látható. Én már a hajamat tépem miatta, de itt írták, hogy hiába cseréltetem mind sza., vagyis rossz. A 7000-8000-re is írták hogy felhős. Számomra ebben a felállásban a Samsung hibás terméket ad el, ilyen nincs hogy ez normális.

(#65392) #93966848


#93966848
törölt tag

Tudnátok írni F7000-hez egy folyamatos motion plus beállítást focimeccshez? :)

(#65393) CB válasza blakey (#65389) üzenetére


CB
senior tag

Ettől a többi kütyümnél még menni fog a net, ugye? Azokon nem kell majd változtatnom semmit......

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65394) Tutu7030 válasza Tegla80 (#65382) üzenetére


Tutu7030
veterán

http://prohardver.hu/tema/tarr_kft_s_infok/hsz_8332-8332.html
Természetesen én is a google dns-t használom.:D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#65395) blakey válasza CB (#65393) üzenetére


blakey
titán

Abban az esetben csak a routeren kell beállítani ha az összes kütyüd dhcp-n csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65396) Bobbacsi válasza #93966848 (#65392) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam : Motion Plus -- Tiszta
(szintén ue40f7000)

(#65397) jupp008


jupp008
senior tag

Sziasztok,

Samsung 4CS650 Tv-m az Internet rész alatt frissítés néven az összes programot elkezdte letörölni !
Gyorsan kiléptem a Főmenübe, mert a Youtube -ra (az egyetlen amit használunk) szükség van.
Nem tudja valaki ez mi lehet ?
Megszüntették a támogatást és most mindent eltávolítanak ? (mondjuk az köcsögség lenne)

(#65398) CB válasza blakey (#65395) üzenetére


CB
senior tag

Hűha..... egyre mélyebbre süllyedünk ebben.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65399) Flashget válasza devil-k (#65373) üzenetére


Flashget
félisten

:K

no végül 40F6640 lett véve + 5év biztosításos gari vagy mi a fene, mert valahol 1x már ráborult a tévére a festék, hogy ez ellen is védve legyen :D
No behangolt és most jön majd a kritikus pontja a tv-nek...a CI+ ;]

Realme GT Master Edition

(#65400) syler123 válasza Flashget (#65399) üzenetére


syler123
veterán

Milyenek a tapasztalatok? Vannak fehér képnél sötét csíkok, illetve sötét sarkok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.