Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) #00809728 válasza Homongyák (#3550) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igazából nekem is de biztosan ők a szakaemberek és ők jobban tudhatják.De van Marsu ő majd jól meg aszondja. ;)

(#3552) Gebriel válasza Homongyák (#3550) üzenetére


Gebriel
veterán

Ezek az új olajak nagyon bírják a "strapát" és tény és való hogy 2 év vagy 30.000km a menet teljesítményük.
Valamelyik topicbantalán ez voltolvastam,hogy valaki ettől függetlenül 15000km-ként cseréli az olajat és olajcsere után az autó úgy viselkedik mintha 10-15LE erősebb lenne. :U Fene sem tudja.

Azt viszont tudom hogy ha az AVIA benzinkúton tankolok igen csak jobban megy a gépem,fogyasztásom is 0.5-0.8L csökken :C :C

(#3553) Homongyák


Homongyák
újonc

Na mindegy. Kiváncsi voltam mások véleményére is, de ettől függetlenül a jövő hétre kértem 1 időpontot a Palotá-nál olajcserére.
Rákérdeztem az olaj árára közel 8000/l mondták, megrendeltem a motorolajbolt.hu-n ugyanazt az olajat 3000/l kiszállitva!!(számlát kell vinni a szervízbe), tegnap ki is hozta a futár.Arra leszek még kiváncsi, hogy ragaszkodni fogok,hogy személyesen részt szeretnék venni a müveletnél, mit fognak rá láépni?! Annyi "sok jót " hallani a márkaszervizekről, szerintem nem árt ha látom mit müvelnek a vassal.

(#3554) marsu válasza #00809728 (#3551) üzenetére


marsu
addikt

Jót tesz az autónak, ha 15.000km utnán kicseréljük az olajat, olajszűrőt. A 30.000km az sok ... Nekem is Castrol LongLife volt benne, de én is kicseréltem 15.000km után, mert érezhető a változás. Pedig ebben is csak egy 1.4-es 75 pacis van ...

:) ;)

Press any key to continue ...

(#3555) marsu válasza Homongyák (#3553) üzenetére


marsu
addikt

Homongyák, a mi szervizünkbe bárki bemehet, ha ott szeretne lenni az autója mellett az olajcserénél. Nem tudom milyen rosszat hallottál a márkaszervizekről ....

:( :(((

Press any key to continue ...

(#3556) #00809728 válasza marsu (#3555) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Sajos Homongyák félelme nem alaptalan Marsu.Láttam én is ezt azt és sajnos azt kell mondjam márkaszervizek közül nagyon ritka a "jó hírü" ezzel nem azt akarom írni ill mondani,hogy az ősszes rossz csak azt,hogy ritka a nem megvezetős átbaszos lehuzos.

Pugom volt anno olajcserére vittem a márkaszervizbe.Gyerek kitolta a 200literes Total quarz olajat és abből akarta feltőlteni.
Kérdezni akartam tőlle és már jőtt is a NEM sanos nincsen 5 litykos versio.Aztán jőtt a haverom aki ott melozik szolt a srácnak és egyből NEM igenné alakult.

Kiderült a hordora Total quartz volt rápingálva de sajnos abban nem az volt.De van olyan szerviz ahol ki van írva direktbe
munkadíj 6500ft/óra ha nézni szeretné 7000ft/óra.

Ismétlem minden elismerésem az olyan szervizeknek akik tesznek az ilyen esetleges csalások ill megvezetések ellen.

(#3557) #00809728 válasza marsu (#3554) üzenetére


#00809728
törölt tag

Olajcsere: Ez attól is függ ki mire használja.Pld van egy adott seat leon 151le nos lehet vele lájtossan is közlekedni amikor 5 lityko gázolajat hamizik de lehet olyant is amikor 7-7,5 litykot behabzsol nos ekkor az olajat nagyobb erőnek teszed ki.
Példa nálunk vannak vákumpumpák amik 1cm2-re másfél tonna nehezdik azaz olyan szivó teljesitménye van.Kb 7 milla egy moci.Abba speckó olaj van és nem óraszámban van megadva az olaperiodus hanem van egy müszerecske veszel mintát a jó olajból majd kijelzi a skálán a telizőldet majd utána beleteszel egy használtat és kijezi mennyire fáradt már az olaj.Jó kis dolog mert ha melozik a vákumpumpa akkor az olajat leamortizálja kb 2 hét alatt napi 24 órában.de ha csak alapjáraton pőfőg akkor 1,5 honapot is kibir.
Én ugy vagyok vele kb 12.000-15.000 között cserélem az olajat.Nem veszek bele über brutál olajat haenm egy belevalot + adalékot pld metabond ill prolongot.Seatosokat kérdeztem uj autóba lehet-e rakni pld metabond olajadalékot mert van uj autóra is.Vélasz gariját nem veszti el.Tehát igen.

(#3558) marsu


marsu
addikt

:( :(( :(((

Press any key to continue ...

(#3559) DeadMeat válasza marsu (#3558) üzenetére


DeadMeat
veterán

miabaj?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3560) marsu válasza DeadMeat (#3559) üzenetére


marsu
addikt

Dodi írta:

" Sajos Homongyák félelme nem alaptalan Marsu.Láttam én is ezt azt és sajnos azt kell mondjam márkaszervizek közül nagyon ritka a "jó hírü" ezzel nem azt akarom írni ill mondani,hogy az ősszes rossz csak azt,hogy ritka a nem megvezetős átbaszos lehuzos. "

Lehet hogy van benne valami, de nálunk nem jellemző ... Legalábbis amióta itt dolgozom tuti nem.

Press any key to continue ...

(#3561) DeadMeat válasza marsu (#3560) üzenetére


DeadMeat
veterán

Gondoltam... ne vedd magadra,sajna nem ti vagytok az egyetlen szerviz itthon.Nezd csak meg pl a vacit.Nagy rakas szerencsetlen idiota.Es finom voltam es noies :D
Errol nem te tehetsz,orulj inkabb annak,hogy ti nem ilyenek vagytok.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3562) marsu válasza DeadMeat (#3561) üzenetére


marsu
addikt

Na, melyik szerviz lett a év márkaszervize 2005-ben?

Press any key to continue ...

(#3563) DeadMeat válasza marsu (#3562) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ti? :B
De ismerve az orszagot,a kovetkezo nem udvariassagi tippem a vaci skoda szerviz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3564) marsu válasza DeadMeat (#3563) üzenetére


marsu
addikt

Igen, mi lettünk ... A Váci szervizt nem ismerem, de van aki onnan is hozzánk jön, vagy Budapestről, de még Győrből is ... Talán nem véletlenül.

;)

Press any key to continue ...

(#3565) DeadMeat válasza marsu (#3564) üzenetére


DeadMeat
veterán

Orulj neki.Ha gondom lesz en is oda megyek,de remelem a kovetkezo majd a vezermuszij ect csereknel lesz esedekes.
Vagy van vmi fontos a 60K-snal is?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3566) marsu válasza DeadMeat (#3565) üzenetére


marsu
addikt

60.000km-es szerviznél cserére szorul az olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyújtógyertyák. A fékbetéteket is ellenőrizzük, ha indokolt akkor csere, ez kopásfüggő.

Press any key to continue ...

(#3567) DeadMeat válasza marsu (#3566) üzenetére


DeadMeat
veterán

hmm.A tarcsat,betetet mostan ellenoriztem,az meg jo,a tarcsanak meg valla sincs.A betet vastagsaga min. 11mm ugye?Vagy ez hulyeseg?
Egy amator kerdes:a gyergyak hol vannak ebben a vacakban?van egy tippem:a motor tetejen kozepen a gyujtotrafok alatt?(vagy minek nevezik)
Fekolajcsere nincs 60-nal?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3568) marsu válasza DeadMeat (#3567) üzenetére


marsu
addikt

De a trafók alatt vannak a gyertyák. Fékolajat megmérjük, ha ndokolt lecseréljük. Minden második évben lenne aktuális, vagy a 30ezres, 60ezres szerviznél. De ha alacsony a forráspontja, akkor lecseréljük akár a 45ezresnél is ....

Press any key to continue ...

(#3569) Homongyák válasza marsu (#3555) üzenetére


Homongyák
újonc

Szia marsu!
Az a baj hogy itt Pesten amelyikről halottam csak rosszat halottam:Mentes nagyon lenyúlos, Derzbachnak írtam e-mailt időpont eggyeztetésre, beleírtam hogy jelen szeretnék lenni a mütétnél, erre nem is reagáltak egyáltalán (peddig Ők lenének a kézenfekvők lakástól 1 km-re), most megpróbálom a Palotát (náluk vettem). Te melyik szervízbe vagy?

(#3570) #00809728 válasza marsu (#3568) üzenetére


#00809728
törölt tag

Seat oldalról vettem. :))

60.000-es szervízre vittem a kocsimat a jászberényi seat-hoz és mivel más gondom is volt előre jeleztem feléjük. Mondták hogy semmi gond menjek csak le majd biztosítanak számomra a szerelés idejére egy csere autót. Gondoltam magamba hogy adnak egy ibizát vagy jobb esetben egy alteat de persze benzinest, de ez a valóságban ez igy zajlott:
(berényautó)-Akkor a te autód rendben van és akkor hozom neked a csere autót az OPENT.
(én)- Mit?
(berényautó)-Hát egy Toledo Opent!
(én gondolatban)- De hisz az egy közel 7 millás verda :C
GYerekek és tényleg adtak nekem 2 napra egy gyakorlatilag majdnem fullos Toledot bőrrel, full spoier stb.....
Másnap alig akartam visszavinni :B
Másnap időben kész volt az autóm, a számla rendben volt
összes szűrő olaj + fékbetétcsere (semmit nem vittem) = XXXXX
egerben is ennyi lett volna de......
A lényeg a lényeg hogy maximálisan meg voltam velük elégedve és mindenkinek ajánlom.

Nos ez egy + a szerviznek.

ez az én esetem. :))

Sokat meditáltam azon hogyan írjam le ,hogy vannak még normális és segitőkész emberkék. (Maru is ide tartozik)
Autócserén gondolkodtam ill már meg is valositottam egy nagyobb részét.
Sok-sok autómárkát megnéztem de igazából (köcce Fetya) te helyes írányba tereltél és maradtam a seatnál.
Fetya is ajánlott pár dolgot de igazából a Szfvári Autoland is.
Mindkettő nagyszerü volt és tényleg nem arrol szolt
(na itt egy pénzes zsíros ügyfél akkor jól lehuzom) autómat korrekt áron az Autoland beszámolta és igazából kiválasztotuk a nekem megfelelő árkategoriájú seat leon fr-t természetesen crono sága szinben.:)
Nagyon sokat telefonáltam nekik mert sokat meditáltam az egész űgyön.Igy utolag olyan lehettem mint egy őreg hárpia picsa :) amiért elnézést is kérek igy utolag.
Szoval autoland (Ujvári ur ill B Zoli) mindent megtett,hogy nagyon kedvező árban kapjam meg az ujdonsült családtagunkat.Sőt még olyant is megcsináltak,hogy egy eladott fr-t meg tudtam nézni ill kiprobálni mert sajna volt pár müszaki probláma a garázsba leállással.De igy utolag megoldodott.
Nem írhatok számokat mert megígértem de igen kedvező feltételekkel kaptam meg az autómat amit majd 2008-ban fogok teljes egészében magamévá tenni.
Remélem majd beszámolhatok a kőtelező szervizeikről is.

Még egyszer köszönök mindent a tisztelt Uraknak

(#3571) #00809728 válasza marsu (#3562) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ezt nem tudtam szégyelem is magam :B és remélem egyszer eljutok hozzátok egy kőtelező szervizelés erejéig.
Tényleg ti a leont be tudjátok vállalni?

[ Szerkesztve ]

(#3572) marsu válasza Homongyák (#3569) üzenetére


marsu
addikt

Engem Esztergomban találsz meg a hivatalos VW - Skoda márkaszervizben ...

Az e-mailokra általában válaszolok, de gyorsabb és egyszerűbb ha a megadott telefonszámon visszahívom az ügyfelet. Nálunk jelen lehetsz a szervizben az autó mellett. 5300.- +áfa óradíj van a Fabis és az Octavia modelleknél ... Általában kevesebb mint két óra alatt megvan a szerviz, és sosem számlázunk túl.

;)

Press any key to continue ...

(#3573) marsu válasza #00809728 (#3571) üzenetére


marsu
addikt

Amíg az autód garanciális, addig jobb ha hivatalos Seat márkaszervizbe viszed. A garanciaidő letelte után már hozhatod hozzánk is, ha addig le nem cseréled ....

;)

Press any key to continue ...

(#3574) Ra3


Ra3
őstag

sziasztok, kb. egy hónapja vettem egy 2002-es Cordobát, ebben (Stella) alapból nincs hátul hangszóró, csak a helye van meg. Tegnap kiszedtem belőle a rácsot, azon van 4 felfogató pöcök, 75x125-ös lyuktávolsággal, rákerestem, de ilyet nem nagyon láttam sehol, csak nagyobbakat. Tudna valaki segíteni, hogy ide mi fér be/ mit lehet beszerelni akár egy kis fúrkálással is. A kalaptartót vagdosni nem akarom, a meglévő helyre kéne valamit begyógyítani.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3575) #00809728 válasza marsu (#3573) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Oksa csak azt hittem w konszersz belefér.Mert itt az autóland w,sokda,audi,seat én erre gondoltam.

Sajna csere az mostanában nem lesz.Ezt is már ugy várom mint a messiást.Jauár első hetében vezsem át.
Lesz akkor egy 2008 alvázszámu és egy 2008-as forgalomba helyezésü autóm. ;)

(#3576) #00809728 válasza marsu (#3573) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Minap láttam olyan a seatlandnál 3féle polen szűrőt ( gyárit vagy a sima egyszerüt ill van a aktivszénszürős)

Aktivat kértem és egyből egy trab után álltam ki is probáltam.Hát tényleg megérte a 7900ft semmi szag nem jőtt be.

(#3577) marsu válasza #00809728 (#3576) üzenetére


marsu
addikt

Én is az aktívszenest ajánlanám!

;)

Press any key to continue ...

(#3578) #00809728 válasza marsu (#3577) üzenetére


#00809728
törölt tag

Gyárilag nálatok az van vagy más?

(#3579) marsu válasza #00809728 (#3578) üzenetére


marsu
addikt

Nálunk csak a sima van, alapból azzal cseréljük, de ha kell rendelünk aktívszenest ....

Press any key to continue ...

(#3580) #00809728


#00809728
törölt tag

nem kell valakinek TV?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3581) DeadMeat válasza marsu (#3568) üzenetére


DeadMeat
veterán

Esetleg jobbfajta tarcsa,betet kombot tudnal mekem ajanlani?Ami nem horribilis aru,de jobb mint a gyari.

A trafok kiszedesehez,meg ha jol latom celszerszam kell,nemcsak egyszeruen lehuzom es kezcsok.. ugye?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3582) #00809728 válasza DeadMeat (#3581) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nos jobb fajta mint a gyári.
Egy kis szősszenet.

Tárcsacserém volt és gondoltam gyáritól überebbet veszek.Bementem a Bárdihoz Szfváron és őket kérdeztem hát lockhead ill fékek királyát BREMBOT.
Nos lockhidet vettem és kb 2000km után elkezdett űtni.Felhívtam őket és azt mondták
-biztosan nagyot fékeztem vele.
-mire én bocsika nem pudingot akarok vele lapátolni hanem fékezni és ugy tudom ez azért van.
-hát szabályoztassam fel az segitt neki.
-nos 3000ft került volna de még előtte rákérdeztem és kifizetik vagy esetleg ők megcsináltatják mert ugyanis a tárcsára van gari nem?
Mire ők szedessem le majd vigyem be és kb 2-3 hát mulva egy Bp-s külsős megbizott cég ledőnti,hogy csere vagy nem?
Ja egyébként Brembo még szarabb lett volna minőségben mert nem abban a gyárban készül mint a tőbbi jelessen vizsgázott forma1 fékek.Messze sincs minőségben az a gyár.

Nos én vazzeg tőbbet Bárdi seggfejeknél nem veszek semmit sem.Lenyeltem ezt a békát de sok-sok vevőt elugrasztok onnan az tuti. :K

[ Szerkesztve ]

(#3583) DeadMeat válasza #00809728 (#3582) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szoval akkor marad a gyari tarcsa.Max alatolok egy 100 lovas valtozatet,a picit nagyobb atmeroben.
Betet esetleg,abbol jo a brembo?Vagy valami mas?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3584) Gebriel válasza Homongyák (#3553) üzenetére


Gebriel
veterán

Palotáról nem sok jót hallotam én sem :(((

(#3585) #00809728 válasza DeadMeat (#3583) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nos nekem 22.5 ment volna fel és ráraktuk a 24.5 tárcsát jobb lett.
Brembo csak akkor ha tényleg ott is készült és nem valami leányvállalatnál Koreaiaknál.
Nekem Nimtexet azt iszem igy irják de lehet tévedek mint a süni és lemászott a kaktuszról raktak bele Japcsi és fog mint a meszes.
Sajnos tácsra-fék jól kell megválasztanos mert én anno jártam ugy sparko fékbetétek és brembo tárcsával,hogy a sparko fékbetét nem kopott de a tárcsa 15.000 után kuka lett.Na lool.

[ Szerkesztve ]

(#3586) #00809728


#00809728
törölt tag

Nincs meg valakinek ez betenném itthon képernyőnézegetőnek.
Vagy ha valaki meg tudná csinálni lenne neki pár üres dvd-m ingyen.
karate

(#3587) Gebriel válasza #00809728 (#3586) üzenetére


Gebriel
veterán

Innen le töltdheted :DDD .
Köszi a DVD-t :DDD

Szerk: De hogy is,semmiség ;)

[ Szerkesztve ]

(#3588) marsu válasza #00809728 (#3586) üzenetére


marsu
addikt

Köszi a DVD-ket

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#3589) Gebriel válasza marsu (#3588) üzenetére


Gebriel
veterán

Ez nem is az :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#3590) marsu válasza Gebriel (#3589) üzenetére


marsu
addikt

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#3591) #00809728 válasza Gebriel (#3587) üzenetére


#00809728
törölt tag

Oksa és köszönöm nagy Tanár vagy. :C

(#3592) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Holnap reggel megy a kicsikem nagytakaritasra:belso,karpit,ules,muszerfalapolas,kulso polirozas,meg a szokasos.
Vegre nem lesz rajta a sok karc,amit az idok soran a sok autostars ratett...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3593) DeadMeat


DeadMeat
veterán

[link]
Ez mitol lehet ennyire olcso? :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3594) marsu válasza DeadMeat (#3593) üzenetére


marsu
addikt

Ez hamar elkelt ....

"" Nincs ilyen kódszámú hirdetés a rendszerben! ""

Press any key to continue ...

(#3595) DeadMeat válasza DeadMeat (#3592) üzenetére


DeadMeat
veterán

Kesz is lett az auto.14K volt az egesz,karcmentes es patyolattiszta az auto kivul,belul mint ujkoraban! :C Gratis kaptam melle meg 1 liter polirpasztat is.

Marsu:ennyi penzert az a golf hat hmmm

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3596) marsu válasza DeadMeat (#3595) üzenetére


marsu
addikt

Nem tudtam megnézni a linket ....

Ezekszerint az új golf volt az ami hamar elkelt?

:F

Press any key to continue ...

(#3597) Gebriel válasza DeadMeat (#3595) üzenetére


Gebriel
veterán

Marsu:ennyi penzert az a golf hat hmmm

Most mi van ti miről beszélgetek?
Milyen golf hat :F :Y :Y Olyan még nincs is :U

[ Szerkesztve ]

(#3598) DeadMeat válasza Gebriel (#3597) üzenetére


DeadMeat
veterán

4-es golf volt,tdi bor belsovel,6-os valtoval,valami sport valtozat.970K forintert.2002-es 92k kilometerrel,nem magyar rendszammal tiptop allapotban.
Golf 6 meg nincs.Nekem meg kimaradt egy , es egypar ekezet. :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3599) Gebriel válasza DeadMeat (#3598) üzenetére


Gebriel
veterán

Ja igy már értem. :DD
970k az elirás volt szerintem,még ha külföldi akkor is :(

(#3600) Gebriel válasza DeadMeat (#3598) üzenetére


Gebriel
veterán

:B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.