Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) ujskodas válasza Gebriel (#3700) üzenetére


ujskodas
tag

Ebből is látszik, hogy új vagyok itt!

Köszi! Maradok, sok okosságot lehet olvasni. :))

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#3702) Gebriel válasza ujskodas (#3701) üzenetére


Gebriel
veterán

Fent a fekete sávban,van az a alapelvek olvasd el.Könnyebb lesz utána megláttod ;)

[ Szerkesztve ]

(#3703) #00809728 válasza ujskodas (#3701) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nos ez a forum amiben írkálsz ez Skoda,VW,Audi,Seat szoval ide bátran ha van valami gondod vagy esetleg másnap tudsz segiteni.Mint egy nagy család.

Amit én linkeltem korábban az egy club ahol moderátor vagyok és gondoltam van pár jó fej aki szivesen csatlakozna egy zárt csak seatos clubhoz.
Ha jeletkeztél az admin azaz a "góré" dolga eldőnteni kit enged be kit nem.

(#3704) #00809728 válasza Gebriel (#3702) üzenetére


#00809728
törölt tag

Gebriel-Gabriel-Őrangyal :B :C

(#3705) G.Zs. válasza #00809728 (#3688) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Fent vagyok en is.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#3706) marsu válasza marsu (#3689) üzenetére


marsu
addikt

Elfogadták a regisztrációmat ....

:C

Seat Leon-nak beírtam Dodi sárga autóját.

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#3707) #00809728 válasza marsu (#3706) üzenetére


#00809728
törölt tag

:C :W :B

(#3708) vicces válasza marsu (#3706) üzenetére


vicces
addikt

ha garanciás problémám van azt lehet másik seat szalonban is érvényesiteni, vagy csak ott ahol vettem az autót??
/ahol vettem nem szivesen vinném szerelni/

:)

(#3709) marsu válasza vicces (#3708) üzenetére


marsu
addikt

A garancia az mindenhol garancia. Ha másik szervizbe viszed, akkor ott is érvényes, ha a gyári 3 év garanciáról van szó. Ha egy korábbi rosszul sikerült javítással kapcsolatban szeretnéd a garanciát érvényesíteni az már macerás. Azt már nem szokták elfogadni.

Mi nem vagyunk hivatalos SEAT szerviz, de a Skodáknál és a VW-nél a 3 év garanciát a máshol vásárolt autókra is elszámoljuk a Porsche Hungária felé.

Press any key to continue ...

(#3710) vicces válasza marsu (#3709) üzenetére


vicces
addikt

értem. még nem volt semmi baja, és csak 8ezer kilometer van benne. ez lenne az első javitás. bár nem hittem volna hogy ilyen korán lesz baj a kocsikámmal../összevissza jár a motor, világit vagy villog a lamda-szond lámpája/
tehát nyugodtan bemehetek egy másik seatba és kérni a javitást.
köszke!

:)

(#3711) marsu válasza vicces (#3710) üzenetére


marsu
addikt

Sajnos rendszeresen előforduló hiba, ha az egyik trafó nem megy. Így az egyik henger nem dolgozik. Az egyenletlen lapjáratot ez okozza, és a motor teljesítménye is jelentősen visszaesik. A lambdaszonda jel azért világít, mert az üzemanyag nem ég el a hengerben, hanem bekerül a kipuffogórendszerbe és ott gyullad be ...

Minél hamarabb keress fel egy SEAT servizt. Vagy hívd a SEAT Assistance-ot....

;)

Press any key to continue ...

(#3712) vicces válasza marsu (#3711) üzenetére


vicces
addikt

és az assistance tud ezen segiteni??
illetve ahhoz nem kellett volna külön szerződést kötnöm??
az autós táskában egyik füzetben sem találtam semmiféle telefonszámot

[ Szerkesztve ]

:)

(#3713) marsu válasza vicces (#3712) üzenetére


marsu
addikt

Ha Magyarországon vásároltad az autót, akkor kellett kapnod Assistance kártyát. Egész európában igénybevehető ingyenes szolgáltatás. az autó két éves koráig ingyenesen jár, utána meg tudod hosszabbítani a jogosultságot, amikor a kötelező éves szervizre viszed az autót. Az assistance arra jó, hogy ha menetközben történik valami baja az autónak, akkot ingyenesen bevisznek a következő szervizbe, ha ünnep van vagy hétvége akkor kapsz csereautót .... stb.

Press any key to continue ...

(#3714) bnss


bnss
veterán

Sziasztok. Nem rég figyeltem fel erre totyikra, gondoltam "bejelentkezem". Ennek oka: VW Golf II 1,6 dízel. Azon töröm a fejem, hogy belevágjak-e egy motorcserébe - egyik péntek esti autós "összejövetelen" láttam egy Golf I-et 1,9-es PDTDI blokkal, azóta ez motoszkál a fejemben, hogy mi lenne, ha külföldről behoznék egy VW-t bontásra (motorikusan nagyon jó állapotút) és az én "drágaságom" átesne egy szívátültetésen. Az anyagiak már más kérdés, ha azokra gondolok, kicsit elmegy a kedvem az egésztől. Próbálkozott már valaki errfelé ilyesmivel?

szerk.: totalcaron láttam ezt a lerúgott Golfot, ill. youtubon (bár evvel a videoval van némi kételyem) láttam egy két vad Golfot.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3715) XaraX válasza marsu (#3706) üzenetére


XaraX
addikt

Rég jártam már erre..
Adodott kicsi problémám,vagy nem is tudom... :)
Octavia Tuor 1.4-es,most van benne kb 13k kilométer.
Egy ideje olyat csinál,hogy az alapjárat fönntmarad kb 1000-1100 körül.
Föleg,ha lassan kell huzamosabb ideig vánszorogni,pl városban.
Aztán,ha leállítom,és újraindítom,akkor rendbejön egy ideig.
Ez mi lehet?
Menjek a szervízbe vele?

(#3716) XaraX válasza marsu (#3713) üzenetére


XaraX
addikt

Ezt kifejezetten tőled kérdezném,Marsu,hátha tudsz rá válaszolni. :)
"A Skoda típusokat 2007. február 5. után, Magyarországon 3 év általános garanciával kínálja a márka, az ügyfeleknek ezért nem kell felárat fizetniük. Ennek egyetlen feltétele, hogy az autó karbantartását, magyarországi márkaszervizben végezzék az első 3 évben. A hároméves általános garancia mögött, a márka magyarországi importőrének Garanciamax szolgáltatása áll. Ez a gyári garanciához hasonlóan - a kopó alkatrészek kivételével - az autó minden alkatrészére kiterjed, 150 ezer kilométeres futásteljesítményig érvényes."
Az én autóm február 8.-án került átvételre,a kereskedő akkor 2 év garanciát mondott,garifüzetben is ez áll.
Akkor most nekem 2 vagy 3 év?
Az eredeti pdf.-ben(most nem találom,de valahol el van mentve),az áll,hogy a Mo.-on február 5.-e után átadott autokra 3 év a garancia.

(#3717) DeadMeat válasza vicces (#3710) üzenetére


DeadMeat
veterán

Vacra ne is hozd... gatyad ramegy.(Bar,ha a Cs. Csabit megkeresed segithet).Szaladj le vele marsuekhoz esztergomba.Ot csak ajanlani tudom ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3718) marsu válasza XaraX (#3716) üzenetére


marsu
addikt

Ugyanúgy jártál mint én a Golffal ....

Én márciusban vettem át 14-én, de még 2006-os autó volt. Ezért hivatalosan 2 év garancia van rá.

Press any key to continue ...

(#3719) vicces válasza DeadMeat (#3717) üzenetére


vicces
addikt

elvileg egy forintomba sem fog kerülni, mert 5 hónapos az autó:)
csak a váciakból nem nézemki, hogy meg tudják majd csinálni.
marsuéknál sztem nem érvényesittethetem a garimat sajna. meg mire odaérek lehet hogy le is ég róla a kipufogó.. ;)

egyébként töröm a fejem, hogy inkább majd eladom, ki tudja milyen baja lesz még..pedig vigyázok rá, jobban mint az életemre.

[ Szerkesztve ]

:)

(#3720) marsu válasza vicces (#3719) üzenetére


marsu
addikt

Ne hagyd magad ha majd azzal jönnek, hogy biztos bizonytalan eredetű benzint tankoltál ...

;)

Press any key to continue ...

(#3721) vicces válasza marsu (#3720) üzenetére


vicces
addikt

na ez már megfordult a fejemben. előre görcsöl a gyomrom. az átvételnél is voltak problémák az autóval. akkor a ofgyasztóvédelem emlegetése viszont meghozta gyümölcsét. én ebben bizok, hogy érvényesiteni tudom majd az igazamat

:)

(#3722) XaraX válasza marsu (#3718) üzenetére


XaraX
addikt

Thx,sejtettem. :R
Alapjáratra esetleg van ötleted?

(#3723) DeadMeat válasza vicces (#3719) üzenetére


DeadMeat
veterán

En azert vigyaznek az ilyen kijelentesekkel... kitelik toluk,hogy gari ide,oda fizetned kellene erte.
Mondom keresd meg a csabit,o biztos tud segiteni.
Eladni meg hulyeseg,marhanagyot buknal rajta.Nem cukorbol van az,nem lesz sok baja.Nem kell tobbet kolteni mint egy atlag autora.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3724) marsu válasza XaraX (#3722) üzenetére


marsu
addikt

Esetleg fojtószelep tisztítás ....

Press any key to continue ...

(#3725) #00809728 válasza vicces (#3710) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen nyugodtan.Igazából ha feljelentkeztél a CLUBSEAT oldalra akkor ott van egy szervizes forum ott nyugodtan olvasgathatsz ilyenekről.Sőt ha clubseatos vagy akkor pár szerviz akik csatlakoztak hozzánk ők alkatrészt fizeted mukadíj+1ft

Szoval olajcserés az autód akkor olajat+szüröt fizeted a munkadíj-1ft
Bp-n is van ilyen szerviz meg Egerben.

(#3726) #00809728 válasza vicces (#3721) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Látod ha clubtag lennél akkor nem gőrcsőlne a gyomrod.Hidd el kicsit másképp fogadnak minket.

(#3727) DeadMeat válasza #00809728 (#3726) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hozd el egyszer vacra az autodat szervizeltetni,utana a szerviz nevere is pani felelem keritene hatalmaba.Oszt lehetsz akarmekkora seatklubbtag...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3728) Gebriel válasza DeadMeat (#3727) üzenetére


Gebriel
veterán

Dodi ha jól láttam DAS-tag. :) Probléma után a váci szervieseknek nézném meg a fejét. :DDD

(#3729) lorcsi válasza #00809728 (#3725) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt nem értem teljesen
más szervízben milyen kts. van az anyag+munkadíjon túl?

(#3730) vicces válasza #00809728 (#3726) üzenetére


vicces
addikt

;)
már régebben is akartam regisztrálni, csak semmi értelmét nem láttam azilyen klubozgatásnak, feltételezvén, hogy az autóm nem lesz rossz egy ideig. akkor meg minek??
amikor renault volt, akkor klubbozgattam, mert volt mit csinálni a kocsival és jól jött a tanács hozzá :)
jah igen mi ez a +1 forint?? ez igy még elvileg 1 forinttal drágább, mintha nem lennék tag.. :F
...
Baba:
én már rég kiábrándultam az ilyen van egy ismerősöm sztorikból. csodák márpedig nincsenek!! ;] vagy megcsinálják vagy nagyon mérges leszek.

[ Szerkesztve ]

:)

(#3731) #00809728 válasza DeadMeat (#3727) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Szivesen elviszem és hidd el a beírásokat amiket a clubseaton írunk roluk azt a "góré" is megnézi majd ő cselekszik a szervizben.Volt már rá precedens.

(#3732) #00809728 válasza Gebriel (#3728) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Ez tényleg igaz DAS tag vagy akkor egyből elállnak a "szopatos" dologgal.
Azért milyen gáz,hogy valamiért ősszeőrőd az autódat te vétlen vagy és még fizes a javításért.
DAS egy jó dolog és már sok-sok emberkét kihuzott onnan.Remélem nekem is szerencsém lesz és a szervizkőltségeim egy jeletős részét visszakapom....

(#3733) #00809728 válasza lorcsi (#3729) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Munkadíj eltarhtat 2.5 órát is de az adott szervizekben akaikkel szerződés van ott 1ft a munkadíj.

Tetszik érteni?

(#3734) vicces válasza #00809728 (#3731) üzenetére


vicces
addikt

hasonló szituációra nekem csak annyit mondtak, hogy bármit mondok feljelentenek hitelrontásért.. a pofám meg leszakadt az autó átvételekor..

:)

(#3735) #00809728 válasza vicces (#3730) üzenetére


#00809728
törölt tag

már régebben is akartam regisztrálni, csak semmi értelmét nem láttam azilyen klubozgatásnak, feltételezvén, hogy az autóm nem lesz rossz egy ideig. akkor meg minek??

Hát ez nem csak a szervizről szol ha valaki csak azért regizik akkor inkább nem regizen.
PLd elég sok mindenben kapsz kedvezményt+találkozások mint pld ami most volt Szfváron majd kaja és bowling.
Vagy említhetném a 2-3 napos Balatoni partyt.Szoval ha egy nagy családhoz szeretnél tartozni ill jó társasághoz akkor van értelme.
Ugazából én sem értem az olyan emberkéket akikfelregizik magukat majd ütik a tam-tamot,hogy mikor jőn meg a kártya amihez ő kedvezményhez jut.Majd jőn a találkozó rendezés és a felíratkozás akkor már ő ott nem szerepel.
Mindegy ez biztosan csak én látom rosszul ill tévesen.

(#3736) #00809728 válasza vicces (#3734) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nos amikor autót kerestem egy adott fix lovéból akkor ezek voltak a szempontjaim.
1, diesel megfelelő lóerővel
2, külsőre ill belsőre megfelelő legyen mert sokat megyek
3 garancia legyen rá
4 szervizkőltség il la szerviz normális legyen
5 sok-sok kedvezményt kapjak Magyarul "kinyalják a ....lehet ,hogy ez igy ronda de igaz mint a chokitó

Szoval ford c-maxot szerettem volna ujat de nem kaptam annyi kedvezményt meg a ford itt nálunk rendesen lejáratta magát mint szerviz.
Mazda 6-os még egy szaros probakőrre se mehettem el vele pedig kp-ban vizettem volna.
Honda-tetszett de a szaloonban ugy tetves 35 percet tébláboltam és senki nem kérdezte meg bocsika mi a f*szt akarsz?
Kia-írta mnekik vennék egy ceed-et dieselt nagy mocival+spoyler.Kb 15 nap után autómata üzenet jőtt vissza köszönjük,hogy minket vállasztott és kérem hívja ezt a számot.Nos én akartam elkőlteni 7misit és iagzából ugy gondoltam dolgozzanak meg érte és hívjanak fel ők.Lehet naív vagyok és szemellenzős??
Skoda-Marsu ajánlatán gondolkodtam sőt már majdnem ugy is volt skoda rs octávia kékmetál lesz amig be nem mentem az Autolandhoz.
autoland-körülnézésem alatt 2-3 kereskedő is megkérdezte mit parancsolok.
Már a témánál voltunk hoztak kávét majd körülvezettek a szervizben ahol 2-3 emberkét felismertem a haverok közül.
Nos eldnőntőttem.
+ mivel a garázsom előtti placc nagyon meredek és attól tartottam le fog érni az uj autó alja igy megkértem őket keritsenek egy fr-t és álljanak le vele ha lemegy hibátlanul akkor veszek 1db tőllük.
Másnap reggel 10:00kor már ott voltak és megnyugodtam mert simán leálltak vele kb 3cm maradt az aljától.

Nos én igy dőntőttem de lehet tévesen és rosszul ítéltem meg a tőbbi keresekedőt.

[ Szerkesztve ]

(#3737) lorcsi válasza #00809728 (#3733) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, így már tiszta :R

[ Szerkesztve ]

(#3738) Gebriel válasza vicces (#3734) üzenetére


Gebriel
veterán

Jó kereskedő lehet :(((

(#3739) #00809728 válasza vicces (#3730) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Ha már nem garis az autód és azért rakaszkodsz a Marsu féle szervizhez.
Nos bemész és alapvető dolgokat kéred.

Olajcsere+szűrő+levegőszűrő+diesel szűrő+pollen szűrő csere.

olaj kb 12.000ft
olajszűrő-2700ft
levegőszűrő-2500
üzemanyagszűrő csere-4800ft
pollen-2000ft

őssz: 24000ft munkadíj lenne erre kb 1óra *5500ft - 29500ft

nos ez az adott szervizekkel akikkel van már ilyen szerződés az 1ft lenne
szoval 24000+1ft-24001ft :C

(#3740) #00809728 válasza vicces (#3734) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nos akkor regisztárld fel magad és a szervizek érdekvédelmi forumában zt leírhatod.Porshe hungáriához tartoznak ők is és a szerverünk is.
Porshe hungária figyeli rendszeresen ezt a forumot és az esetleges szervizekkel felveszik a kapcsolatot,hogy mi igaz a leírtakból.

(#3741) vicces válasza #00809728 (#3740) üzenetére


vicces
addikt

regisztráltam magam. várom a 12 óra leteltét, hogy aktiv lehessek :)
na de nem akarok semmit sem elkiabálni. lehet tök rendesek lesznek ha majd első nap bemegyek ;)

:)

(#3742) #00809728 válasza vicces (#3741) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Ahhoz kártya is kell.Az,hogy te fent vagy az oladalon még nem jelet semmit sem...
Remélem azért a talikra is eljőssz majd...
Meg esetleg írd le aszervizek menü pont alatt a problémádat a szervizzel kapcsolatan.

(#3743) DeadMeat válasza #00809728 (#3731) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ahogy gondolod.Nem vitatkozok veled,legyen neked igazad.Holott neked nincs szemelyes tapasztalatod veluk,nem ismered oket.vicces kollega esete az atvetelnel (mondjuk par szoban elmondhatna a lenyeget,mert en sem tudok rola semmit :) ) nem az egyetlen,es szvsz nem az elso.A szervizuk kritikan aluli,de qrvadraga.Szoval igy roviden es tomoren ennyi.
Meg szerintem magasrol tojnak arra mit irnak roluk a forumokon.Akikbol ok elnek nem forumoznak.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3744) #00809728 válasza DeadMeat (#3743) üzenetére


#00809728
törölt tag

Értelek ezért is kell beírni mindent nálunk a forumba.Tojhatnak rá ha éppen majd kintről kapnak levelet a v-től.

Van nálunk egy mérnők nagyon jó fej és nagy koponya.Régen a seat nagyon sokat szivatta majd elege lett és megírta mi folyik itt.Kb 2 nap mulva felhívták a szervizből és kijavitották a hibákat ingyen majd behívták az igazgatóiba és ott volt egy másik nem "fehér" embreke aki kérte mondja el a vélemyényét.
Nos igaz fél év eltelt de azota fordult a hozzáállás és pár mebrekét kicsaptak a márkaszervizből.

Érdekes de ne agy raktáros mondja már meg mit merre kell csinálni és hova vigyem és ha még ki is kéred magadnak akkor elküldjőn a francba.

Ugy látszik ez kell ez Magyarország...

(#3745) marsu


marsu
addikt

Nos, elérkezett a mai nap, ami az utolsó 2007-ben, ezért sikerekben gazdag boldog új évet kívánok minden Skoda, VW, Audi, Seat tulajdonosnak, és mindenkinek aki még nem tulajdonosa, mindenkinek, aki ismeri a konszern autóit és persze mindenkinek aki már látott ilyen autókat!

:C :C

Press any key to continue ...

(#3746) #00809728 válasza marsu (#3745) üzenetére


#00809728
törölt tag

neked is ;)

(#3747) vicces válasza marsu (#3745) üzenetére


vicces
addikt

buék, ti boldog tulajdonosok!! :D
én nem vagyok az, de remélem nem tart sokáig ez az állapot..

:)

(#3748) fero02


fero02
veterán

Boldog Új Évet Kívánok Minden Német autó fan-nak és tulajdonosnak! :R

(#3749) #00809728 válasza fero02 (#3748) üzenetére


#00809728
törölt tag

:C

(#3750) fero02 válasza #00809728 (#3749) üzenetére


fero02
veterán

Respect! :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.