Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) misimagaki


misimagaki
aktív tag

[Előre meg nem beszélt randevú]

A munkahelyemmel szemben történt pénteken.Aki hallotta, azt mondta, hogy egy méter féknyom nem volt.... :Y
A Suzikiban hárman utaztak, mindhárman megsérültek. Az Octavia utasai megúszták.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4102) misimagaki válasza marsu (#4100) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Én láttam az esztergomi topicban, de már szerveztek nekünk programot a mai napra. DE figyelemmel kisérem a fejleményeket. A feleségemnek mondtam egy korábbit, és teljesen meglepődött, amikor kederült, hogy nem mentünk... :) :) :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4103) marsu válasza misimagaki (#4102) üzenetére


marsu
addikt

A következőre mindenképpen gyertek el!

;)

Az már nyáron lesz megint a pilisi erdőben, mint tavaly ... Grilezés, szalonna sütés .. stb.

:)

Press any key to continue ...

(#4104) misimagaki válasza marsu (#4103) üzenetére


misimagaki
aktív tag

:K :K :K

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4105) marsu válasza misimagaki (#4104) üzenetére


marsu
addikt

A küszöb problémád megoldódott már?

Press any key to continue ...

(#4106) marsu válasza misimagaki (#4101) üzenetére


marsu
addikt

Ugye ez nem a te Skoda Octáviád (volt) ?

:Y

Ki jött honnan és kinek volt elsőbbsége?

:F

Press any key to continue ...

(#4107) misimagaki válasza marsu (#4106) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Akkor egyszerre a kettőre.
Küszöb miatt szerdán viszem a mesterhez, és az igéret szerint szombaton hozhatom. Éjszakás vagyok a héten szerdától pihenős, így el tudom intézni az autót Esztrgomban, és a kieső autómentes napokon gyalogszerrel tudom vinni-hozni a gyereket az óvodába.

Nem az én autóm volt.
Suzuki nem adta meg az elsőbbséget a Skodának. Elég szar ez a kereszteződés, mert ha még meg is áll az ember a táblánál, mire elindul símán elkaszálhatja egy ámokfutó. Úgy, hogy a szabályosan közlekedő lesz a hunyó. :(

Aki ismerős Pesten. XX. kerület Nagysándor József utca, és a nem tudom milyen utca találkozása. Ott ahol a Soroksári út már Helsinki út, és van a Határ út után egy felüljáró. Ez alatt történt, ahogy a Helsinki útról lejövő forgalom áthalad a felüljáró alatt, ezt keresztezi az a nem tudom milyen utca ahonnan a Suzuki jött. Octavia a Helsinki útról jött.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4108) marsu válasza misimagaki (#4107) üzenetére


marsu
addikt

Jah igen, már tudom .... Ismerem a helyet. Tényleg elég balesetveszélyes a kereszteződés ...

:( :(((

Press any key to continue ...

(#4109) rob210


rob210
nagyúr

Ugyan nekem favoritom van de az is csak skoda.
Na most nekem lenne egy nagy gondom.
Valaki nem tudná a teljes autó kapcsolási rajzát elküldeni nekem vagy linkelni egye oldalt ahonnan le tudnám tölteni.
Nagyon fontos lenne.!!!
A segítséget előre is köszönöm.
:R

Renault power

(#4110) Octi válasza rob210 (#4109) üzenetére


Octi
aktív tag

Esetleg ezt nézegesd végig ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#4111) rob210 válasza Octi (#4110) üzenetére


rob210
nagyúr

Hálás köszönet:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#4112) marsu


marsu
addikt

:) :D :U ;) :P

Press any key to continue ...

(#4113) netbubus


netbubus
újonc

Segítsen valaki! Van egy 1.6 skoda octáviám 40000 km van benne, 5000km alatt 5w30 olajból megeszik 1 litert. Mindenki azt mondja, hogy ez nem normális. A szervizekben (3 ban voltam) meg azt mondják, hogy normális nem vészes, mit tegyek?

netbubus

(#4114) rob210


rob210
nagyúr

Végre kezd összeállni a kisautó. ;)
Még a végén élvezni fogom a bütykölést.
Ez az oldal nagy segítség volt tényleg hálás vagyok érte.
És találtam egy két jó tuning cuccot is a favorithoz.
Nem is hittem volna, hogy ilyen szépen meg lehet csinálni.

Arról tud valaki valamit, hogy a felicia műszerfalát és műszereit be lehet-e építeni a fovoritba?
Nagyon jól nézne ki vele.:-D
:B

Renault power

(#4115) rob210 válasza netbubus (#4113) üzenetére


rob210
nagyúr

Ebben nem tudok segíteni, csak annyit tudok mondnai, hogy most voltam szervízben a favoritommal.
A lényeg, hogy előttem egy 1.6 os benzines octavia volt, gondolom ilyen a tiéd is.
Ugyan ezzel a gonddal vitte a tulaj be, de neki 1.5 litert ivott meg 5-6e kilóméterenként.
Azt mondták neki a szervízben, hogy az egész motort szét kell hozzá szedni és ezért jobban jár ha hozzátölti az olajat, mint ha kifizet 120000.- et a javításra.
Aztán hívtak és a további beszélgetést, már nem hallottam.
:R

Renault power

(#4116) netbubus válasza rob210 (#4115) üzenetére


netbubus
újonc

Köszi.
Nekem azt mondják hogy állítassam át 15 ezres szervízre és akkor tesznek bele keményebb olajat és elmúlik majd. Nem akarom elhinni, de lehet hogy ez lesz .

netbubus

(#4117) bb71 válasza netbubus (#4116) üzenetére


bb71
őstag

Azt gondolom nem mindegy milyen márkájú az olaj sem, ami benne van. Nekem 1.9TDI 12000km alatt 1 litert tüntetett el Castrol TXT-ből. Azt mondta egy autószerelő ismerős, hogy a Castrolt eszik a motorok.
Most az ő javaslatára 10W-40 kerül bele - ROWE márkájú (60000km-es nagyszerviz /RÖVID i-vel !!!/, majd tudósítok mi lett...
Ja és 32000-ből jön ki munkadíjastól: olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő, fékolajcsere. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4118) zfarkas válasza bb71 (#4117) üzenetére


zfarkas
senior tag

a Castrolt eszik a motorok

Ezt eddig nem vettem észre. Mióta megvan a kocsi ('99-es VW Polo Classic), csak Castrol olaj megy bele, eddig 3 alkalommal volt olajcsere (15e km-es ciklus), sosem kellett cserék között rátölteni. Most EDGE 5W-30 került bele, majd meglátjuk.

Raw Dark Pure

(#4119) bb71 válasza zfarkas (#4118) üzenetére


bb71
őstag

99-es a Polo-d van valamikor óta, vagy 99 óta van meg? Azaz 99 óta mentél 45e km-t?

(#4120) zfarkas válasza bb71 (#4119) üzenetére


zfarkas
senior tag

'99-es Polo-m van lassan 3 éve, 6 évesen vettem 27e km-rel, azóta mentem vele olyan 50e körül.

Raw Dark Pure

(#4121) DeadMeat válasza bb71 (#4117) üzenetére


DeadMeat
veterán

A castrol az egyik legjobb olajgyarto ceg.A masik meg hogy igazandibol motorja valogatja melyiket szereti.A surubb olaj lehet megoldas,ahogy a szerelod is mondja,bar az olajfogyasztas a gyar altal eloirt mennyiseg alatt van meg szvsz.Bar en ugy vagyok vele,hogy ha ennyit eszik mar a motor,ot valami baj van/lesz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4122) I_Am válasza bb71 (#4117) üzenetére


I_Am
veterán

246.000 km van a kocsimban és 1 decit ha megevett 10.000 km alatt. Castrol TXT softec 5w40.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4123) Kicker


Kicker
senior tag

hali

VW polo 1.4 16V, byb motorkód, bézs belső, 4 tárcsafék, manuál klíma, ülésfűtés, színezett üveg. stb, nem tudom ez melyik felszereltésgnek felel meg, illetve tax árat sem tudtam rá nézni, aki esetleg tunda nézni, kérem jelezzen nekem... miért? eladnánk, és irányár kéne, néztem hazsnáltauto.hu-t 1.6-tól 2.2 ig vannak árazva, de nem ez a felszereltség...

előre is köszi.

km állás: 135E km

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#4124) zfarkas válasza Kicker (#4123) üzenetére


zfarkas
senior tag

Kora?

Raw Dark Pure

(#4125) Kicker válasza zfarkas (#4124) üzenetére


Kicker
senior tag

hopp... sorrry

2003. év :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#4126) bb71 válasza I_Am (#4122) üzenetére


bb71
őstag

Igazatok van biztos...

Én most romokban vagyok, az előzőekben említett szervizt ma csinálták meg és a következő fénykép készült a vezérműszíjról:

azt mondták a fiúk (megbízom bennük), hogy a hideg reggeleken hallható surrogás a motorból ettől lehet, azonkívül egy másik profi azt mondta, hogy ő ezzel a szíjjal nem menne egy métert sem!

Ti találkoztatok már varrott vezérműszíjjal?

[ Szerkesztve ]

(#4127) I_Am válasza bb71 (#4126) üzenetére


I_Am
veterán

Soha nem láttam még varrott vezérműszíjat.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4128) bb71 válasza I_Am (#4127) üzenetére


bb71
őstag

vélemény? csere azonnal? mennyi érte a reális ár, persze vízpumpástól?

(#4129) #00809728 válasza bb71 (#4117) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nos anno leírtam én is a pdti esetében mi jó mi nem.Ez csak lehet az én mocimra volt ilyen hatással.
Szoval castrol jó de 12.000km után csipegetett belőlle.
agip s2000 5000km és totál megette.
Mobil nem rossz de 10.000km nem tudtam vele megtenni tőlteni kelett utána
rowe nem rossz de nem találtam olyan jó névnek mint a tőbbit iy nem vettem meg.
Liqui moly nálam nagyon bejőtt alig evett belőlle
Shell nagyon jó alig evett belőlle
Pdti esetében a 15.000km olajcsere alatt ha eszik 3-4dl az még jó azaz gyári érték.

(#4130) #00809728 válasza bb71 (#4126) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nekem amikor megjőtt az über dupla vastag szővetes vezérműszíjam az is varott volt
Motór ettől még nem fog surrogó hangot adni ugyanis ez kivül van a 2db szővetet ősszeragasztották + varták.Sehol nem ér a fémhez ami surrogó hangot adna.
Igazából ott a megfeszitő gőrgő ill annak a csapágya vagy a vizpumpa adhat még hangot.
Visszakérdeznék azok a profik akik megnézték és te megbízol bennük válalják is azt,hogy ha esetleg (kipp-kopp) elszakadna és kárt tenne a mociban akkor azt ingyen és bérmentve megcsinálják?

Én ma vettem aszonykámank egy daewoo "Matyit" semmi extra viszont szervizkőnyves 42500 km és meghalt a gazdája.Hagyatéki tárgyalások ezerrel majd most eladó lett az autó.
1999/9 havi jó van rajta pár horpadás de nem vészes.
Matyi bellül plüss és kimondottan női járgány.

Aszony jogsija 2-3 napos tehát tőbbet nem is akartam autóba fércelni.
550,000ft szerintem megérte.Aranysárga metal.

Első dolgom az lesz hétvégén viszem olaj-fagyáló,szürő,szíj,ablaktőrlő szoval egy teljas átvizsgálásra+alváz üregvédelem itt nálunk.+Polír.

(#4131) bb71 válasza #00809728 (#4130) üzenetére


bb71
őstag

Köszönöm mindkét válaszod.

Ezt nem értem, mit akarsz ezzel modnani:
"Visszakérdeznék azok a profik akik megnézték és te megbízol bennük válalják is azt,hogy ha esetleg (kipp-kopp) elszakadna és kárt tenne a mociban akkor azt ingyen és bérmentve megcsinálják?"

Egyébként pont nem azt mondták, hogy nyugodtan használjam...

Te azt állítod, hogy ez a vszíj maradhat?

[ Szerkesztve ]

(#4132) bb71 válasza #00809728 (#4130) üzenetére


bb71
őstag

Off/ nekünk is "Matyink" van, de már 4 éve... :))

(#4133) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Elvittem szerdán a karosszéria műhelybe az autót a küszöbsérülés eltüntetésére. Elvileg ma este kész. Remélem ma eltudom hozni. Ennyit már régen gyalogoltam, pedig sosem volt seggemhez nőve az autó. :) :) :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4134) Kicker válasza Kicker (#4123) üzenetére


Kicker
senior tag

UP a hsz-emnek... :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#4135) DeadMeat válasza Kicker (#4134) üzenetére


DeadMeat
veterán

1,8-2 millo kozott szvsz.alan picit foljebb.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4136) rob210 válasza bb71 (#4131) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát én életem során már egy pár ék szíjat láttam.
Na azok V alakban vagy ferdén/haránt vannak varrva.
Tehát ez a szíj elég gázul néz ki.
Én lecseréltetném ilyet még nem láttam.
Ráadásul gondolom azt tudod, hogy mennyibe kerül egy vezérműszíj és azt is, hogy ha menet közben elszakad az mennyibe fog neked kerülni.

Még jó, hogy a favoritom láncos:-D:-D :C

Renault power

(#4137) marsu válasza misimagaki (#4133) üzenetére


marsu
addikt

Szia misimagaki!

Szerintem ma már kész lesz az autó ...

Küszöbsérülés eltüntetve.

Csak egy picit nehéz volt visszaheggeszteni a tetejét. Véletlenül leflexelték a srácok.

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#4138) bb71 válasza rob210 (#4136) üzenetére


bb71
őstag

alakul az a kép bennem, hogy 50-50% aki látott már ilyet és aki hüledezik a látványtól... Én meg örlődök a két tábor között.
Egyébként miért gáz? Nem tudna egy Octaviás feltenni hasonló képet?

(#4139) #00809728 válasza bb71 (#4131) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nos te azt írtad ,hogy "ők azt mondták ne cseréld le"
Én erre írtam azt ha véletlenül elszakad akkor azok az íllető szerelők válalják az esetleges károdat is?
Tetszik érteni?

(#4140) DeadMeat válasza #00809728 (#4139) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem irta ezt :) Kerdezte hogy lattunk-e mar ilyet,es hogy a szereloje,akiben megbizik egy metert sem menne vele.Ergo cserelje le.[link]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4141) rob210 válasza bb71 (#4138) üzenetére


rob210
nagyúr

Az erőhatások miatt ferdén vagy V alakban varrják a szíjakat.
Ugyanis ha egyenes varrod meg nincs akkora tartófelület, mint ha ferdén.
Hosszabb a varrat erősebben tart.
Tetszik érteni? :C

Renault power

(#4142) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Amióta ismét Budapestre járok dolgozni, azóta közel napi 80km-t is megyek, országút, város vegyesen. Sajnos a városi autókázás nagy része dugóban araszolgatás, de most sikerült egy közel valós átlagfogyasztást mérnem, ugyanis 718km-re tankoltam 50.2 liter benzint.

7.0 liter / 100 km-es átlagyfogyasztás ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#4143) Kicker válasza DeadMeat (#4135) üzenetére


Kicker
senior tag

tax árát nem tudnád megmondani? :U esetleg más?

na most az a 200E ft nem mindegy. 1.8ért lenne vevő, alufelni és nyárigumi nélkül. Szegecselt alufelni 4 db 6 hónapot futott nyárigumival.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#4144) misimagaki válasza marsu (#4142) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szép fogyasztás, szerintem teljesen korrekt. Milyen a munkahely? Utolsó nap a Skodánál volt nagy buli?

Nekünk is így fogyaszt a vas. Bár nekünk sok város, sok hidegmenet, sok indítással: 7,6.

Dunakeszi-Esztergom és vissza kényelmes tempóban 5,7.

Ja, a tetőt szépen visszahegesztették, csak a hátsó két ajtót elfelejtették kivágni. Így olyan coupé a feeling, enyém az első Octavia Coupé. :D :D

Este mentem érte, mert hajtott a család. Feleségem úgy tervezett magának programot, hogy nem volt autó. Így este rohantunk.
Odaértünk, egy lámpával megnéztük . Gondolhatod, hogy mennyit láttunk. Aztán jött a mester, és egy telefonfényénél :Y átvettem a küszöböt, és eszembe sem jutott, hogy elkezdjek hadakozni, hogy álljunk be valahová fény alá. Biztos voltam,hogy úgy néz ki, ahogy annak kell. Majd fényképezek. :D
Elváltunk a mestertől azzal a reménnyel, hogy egy hamar nem találkozunk, illetve csak kellemesebb apropóból. :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4145) marsu válasza misimagaki (#4144) üzenetére


marsu
addikt

Én látatlanban is azt mondom, hogy korrekt munkát végeztek ...

;) :K

Eddig még sosem volt rájuk panasz.

Az új munkahely nagyon tuti. Teljesen más a munkaköröm, mint az esztergomi Skodánál. De megérte a váltás, mert napi nyolc órában dolgozom, hétfőtől péntekig ... Az, hogy be kell járni Budapestre nem okoz problémát.

:)

Press any key to continue ...

(#4146) misimagaki válasza marsu (#4145) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Én akkor érztem azt, hogy milyen jó a napi nyolc óra 5x egy héten, amikor ott hagytam a vendéglátóipart.
Pestre járásban meg az a jó - többekközt, hogy látsz egy kis világot. :D :D Bár lehet, hogy amit ott lát az ember anélkül el lenne..... Ami még fontos: mindennap ülsz a kocsiban és élvezed azt.... :) :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4147) misimagaki válasza bb71 (#4138) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nem értem miért vacilálsz még mindig. Beletették a füledbe a bolhát. :F Az új szíj ára nagyságrendekkel kevesebb, mint az esetlegesen előfordulható következmények.
Cseréltesd ki és nyugodtan alszol, nyugodtan ülsz az autóba.... :) :)

Lehet, hogy nem lesz semmi baj. De, ha véletlenül történik valami, akkor verni fogod a fejed a falba....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4148) marsu válasza misimagaki (#4146) üzenetére


marsu
addikt

Ma megvolt a kocsimosás is ...

Két hét alatt jól összegyűlt rajta az út pora. Most megint csili-vili a járgány.

:D

Press any key to continue ...

(#4149) misimagaki válasza marsu (#4148) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nekem is fájt fogam a karosszériázás utáni külső belső puceválára ;] ,de mivel este elrángattam a műhelyből - így ez kimaradt. :O

Csinálhatom magam. :O

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4150) lorcsi


lorcsi
veterán

ezt találtam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.