Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) pzulfi válasza #00809728 (#3397) üzenetére


pzulfi
újonc

Köszi mindenkinek!
Imádom ezt a gépet.Ma is kitaláltam valamit hogy mehessek vele.Hétvégén megyünk vele hosszabb útra hogy bejárassuk. Nejemnek nagyon tetszik,csak meg kell neki szokni a samara után.Hátsó fejtámlákat ki lehet szedni ? Talán jobb a kilátás hátra!
Kormányon nem érzem az út visszaütését,-gondolom a nagy kerekek miatt-.Amugy kezesbárány.Beleszerettem nagyon. csinálok teloval képet róla ha érdekel valakit.

Kamion:Renault Premium 450le

(#3402) DeadMeat válasza pzulfi (#3401) üzenetére


DeadMeat
veterán

Kilehet persze szedni oket,de folosleges.Nem lesz jobb a kilatas,a segge van magasan :D
Kepek joetnek :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3403) DeadMeat válasza marsu (#3400) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mi tortent? :B Ha szabad erdeklodni...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3404) marsu válasza DeadMeat (#3403) üzenetére


marsu
addikt

Az, ami minden újautó tulajdonosnak rémálma ... Ami sokáig okoz álmatlan éjszakákat ...

:( :(((

Jah, és persze nem csak az újautó tulajoknak, hanem mindenkinek, akinek értéket jelent kedvenc négykerekűje ...

Press any key to continue ...

(#3405) csumez válasza marsu (#3400) üzenetére


csumez
csendes tag

Most du. nézegettük a karcokat, úgy tünik nem olyan mélyek és biztosan elegendő lesz a polirozás is. Kézzel kicsit rádörgöltem, és több helyen nem látszik már annyira. Szóval ezzel nyugtatom magam.

(#3406) csumez válasza DeadMeat (#3403) üzenetére


csumez
csendes tag

Szándékosan a négy napos autómat megkarcolták. A vas hátulja, a sárvédő, és a jobb hátsó ajtót húzta végig a rohadék.

(#3407) marsu válasza csumez (#3405) üzenetére


marsu
addikt

Holnap majd a "szakértő" mond rá biztosat .... Egy polirozással lehet próbálkozni, hátha ... Ha meg nem, akkor is olcsón meg tudjuk csináltatni, hogy szép legyen, mint új korában.

:) ;)

Press any key to continue ...

(#3408) csumez válasza marsu (#3407) üzenetére


csumez
csendes tag

:K

(#3409) marsu válasza csumez (#3408) üzenetére


marsu
addikt

Addig már csak egy nyugtalan éjszakád lesz ....

...egyszer talán meg majd elcsípjük azt a karcolgatós embert!

;) :K

Press any key to continue ...

(#3410) e.vid válasza csumez (#3406) üzenetére


e.vid
senior tag

Sosem fogom megérteni, hogy miért tesz valaki így… azt a rohadt sok irigy, beteg embert, ami itt van… következő lépés, hogy majd feljelent, hogy miből is vetted? :(((

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#3411) csumez válasza e.vid (#3410) üzenetére


csumez
csendes tag

Magyarok......

(#3412) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
[link] Szerintetek érdemes megvenni, vagy inkább felejtős?

(#3413) marsu válasza e.vid (#3410) üzenetére


marsu
addikt

Csumez előző autója is egy szép nagy autó volt, amit lecserélt erre ....

Az senkinek nem bántotta a szemét.

:( :(((

Press any key to continue ...

(#3414) marsu válasza mazda626 (#3412) üzenetére


marsu
addikt

Dodi-val barátok lennétek, az tuti ....

Ha van hozzá jó nagy garázsod, akkor igen! De ha nekem ilyenem lenne, tuti nem merném ott hagyni sehol. Lásd csumez esetét az új autójával.

Press any key to continue ...

(#3415) mazda626 válasza marsu (#3414) üzenetére


mazda626
addikt

Nem én venném, bátyám cserélné az autóját jövő februárban. Garázs lenne építve.
Bocsi, nem tudom ki az a dodi.

(#3416) lorcsi válasza mazda626 (#3412) üzenetére


lorcsi
veterán

ezeknek gyárilag nyílik így az ajatja?

(#3417) csumez válasza marsu (#3413) üzenetére


csumez
csendes tag

Pedig éjjel nappal kinnt állt a parkolóban. Még akkor is amikor elmentünk nyaralni egy hétre. És az is szép darab autó volt. Hát azt hiszem továbbra is marad a találgatás.
Szeretnék majd túl lenni az egészen, és vissza sem gondolni a történtekre. Soha nem fogom kinnt hagyni előttünk a parkolóban az autót, csak fényes nappal az ablakok alatt. Persze akkor is meg karcolhatják, csak kevesebb eséllyel.

(#3418) mazda626 válasza lorcsi (#3416) üzenetére


mazda626
addikt

Szerintem átalakított. Nekem speciel ez az ajtónyílás nem tetszik, de az autó igen. Pörgős gépnek hat.

(#3419) marsu válasza mazda626 (#3415) üzenetére


marsu
addikt

[link] Dodi most rendelte meg új autóját .... Seat Leon FR ... De az övé sárga lesz.

;)

Press any key to continue ...

(#3420) VR6-Fan válasza mazda626 (#3412) üzenetére


VR6-Fan
veterán

már mondtam hogy annyira ezt a kocsit nem erőltetném, mert nem hiszem hogy 70e km van benne, és a magyar tuningtól oczkodnék.... megnézéskor a turbo nyomo oldalát hogy mennyi olaj van benne(az óra meg nem mérv adó x ezer forintár akár 0-km-sre is beállítják neked :) )

vele szemezgetnék

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#3421) e.vid válasza marsu (#3413) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem a méret fájt a betegnek, hanem az, hogy megtehette, hogy újat vett. Divot (ha jól emlékszem) járt hasonlóan anno az új autójával.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#3422) DeadMeat válasza csumez (#3406) üzenetére


DeadMeat
veterán

:( Kezet labat eltordelnem az ilyen parasztoknak... mert ezek a parasztok nem a videkiek.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3423) DeadMeat válasza mazda626 (#3412) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3424) DeadMeat válasza VR6-Fan (#3420) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az oct nem ad(hat)ki szart a kezei kozul.Garanciat vallalnak az elvegzett munkara,amit a nemet anyaceg be is tartat veluk.Nem olcsoak,de nagyon jo igenyes munkat vegeznek.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3425) #00809728 válasza marsu (#3398) üzenetére


#00809728
törölt tag

(#3426) #00809728 válasza marsu (#3398) üzenetére


#00809728
törölt tag

octávia

[ Szerkesztve ]

(#3427) #00809728 válasza mazda626 (#3412) üzenetére


#00809728
törölt tag

Simán vedd meg azt légyszi írj fel a lístád első oldalára az első 10-be kiprobálás céljából. :C

(#3428) #00809728 válasza DeadMeat (#3424) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ez igy igaz OCT a vezetőjüket ismerem és hidd el szart nem csinálhat ugyanis a Német cég aki támogatással is beszált a cégbe egyből kilépne .

(#3429) marsu válasza #00809728 (#3425) üzenetére


marsu
addikt

Köszi!

:R

Press any key to continue ...

(#3430) marsu válasza #00809728 (#3426) üzenetére


marsu
addikt

A felfogatása pont nem látszik ....

Mennyire áll stabilan?

Press any key to continue ...

(#3431) VR6-Fan válasza DeadMeat (#3424) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ha papiros a tuning akkor nem szóltam, egészen annak tünik(így már más a leányzó fekvése) :)

de a 70e km-t nem hiszem még mindig...

és a nyomó csöveket és a coolert akkor is megnézném...

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#3432) DeadMeat válasza VR6-Fan (#3431) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hat nezd meg az oct kepeke.Latszik,hogy 36xxxkm volt az autoban amikor eszkozoltek a dolgokat rajta.
Papiros persze.2 ev garanciat kapsz rola.
Amiket felsoroltal azokon tul en meg a szokasos dolgokat is megnezetnem.(szijak,olaj,ect ect)Biztos ami biztos alapon. :K
Amugymeg serintem aki ennyi penzt,es idot raszan az autojara az becsben tartja,es vigyaz is ra.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3433) mazda626 válasza VR6-Fan (#3431) üzenetére


mazda626
addikt

Ha oda kerül a sor, akkor tuti átnézzük rendesen, átnézetjük rendesen. Február még korai, az autó ára pedig nagyon a plafonon van, természetesen lízingelve lenne, még így is magas. Bátyám majd eldönti. Olasz autókban még nem csalódtunk, olasz tervezés párosul a német precizitással. Rossz nem lehet.

(#3434) Tanya-


Tanya-
tag

Szevasztok,
kartámaszról jut eszembe.
Van nekem egy '99es passat-om s a gyári kartámasz felső része ami a plüssös arról letört a zár rész ill. eltört egyik beakasztója is amin lehet hajtani. Szóval nem tudja valaki hol lehet venni erre csak egy felső részt?

(#3435) mazda626


mazda626
addikt

És a Seat Leonoknál mire kell odafigyelni? Pl. általános gyengeségei, esetlegesen előforduló hibák. Tesztekben jókat írtak róla, csak amit szinte mindenhol közöltek, hogy nagyobb motorral érdemes venni, mert különben nagyon lomha.

(#3436) DeadMeat válasza mazda626 (#3433) üzenetére


DeadMeat
veterán

A seat nem olasz :)
Amugy nezz meg pl a3,golf tipushibakat,ha jol emlexem szinte azonos veluk.Ha nem majd kijavitanak.
Amugy ami motor ebben a seatban van,a konszern talan legjobban sikerult benzinmotorja.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3437) mazda626 válasza DeadMeat (#3436) üzenetére


mazda626
addikt

Mindig keverem a spanyolt, meg az olaszt. :W Ha elvonatkoztatunk ettől az OCT verziótól motorban?

[ Szerkesztve ]

(#3438) marsu válasza mazda626 (#3437) üzenetére


marsu
addikt

A SEAT spanyol autó ....

;)

Press any key to continue ...

(#3439) DeadMeat válasza mazda626 (#3437) üzenetére


DeadMeat
veterán

Linkeltem neked az oct mit csinalt evvel az autoval.A motorhoz magahoz nemhiszem hogy nyultak.
Amugy hogyerted hogy motorban?Eros-e?Vagy a hibaira gondolsz?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3440) mazda626 válasza DeadMeat (#3439) üzenetére


mazda626
addikt

Jaja, láttam a linked. :R
Aha, de most nem Cupra R, csak sima Leon. Hibák, ha vannak, meg tényleg igaz, hogy 1.4-es motorral még lomha a kocsi? [link] Ez a típus érdekelne konkrétan. Az hogy erős lenne a Leon, legfeljebb a csúcsváltozatra, az 1.8-as, turbós, 180 lóerős kivitelre vontkozik. Az általunk próbált 1.4-es, 16 szelepes, 75 lovat egybeterelő VW motorral szerelt New Mill (új malom?) viszont csak annyira izmos, mint Woody Allen három heti almalé-diéta után. (Fura népség a kritikus: bezzeg ha csak az 5M árú 1.8T létezne, most azon tépnénk magunkat, miért nem dobnak piacra egy kisebb motorú változatot elérhető áron.) Nem tudom mennyire hiteles.

(#3441) marsu


marsu
addikt

Mit szólnátok egy PH!-s Skoda, VW, Audi, Seat club találkozóhoz? Elmehetnénk együtt enni egy jót ....

Komáromi csárda étlapja

:) ;) :K

Ki kellene próbálni, nem?

Press any key to continue ...

(#3442) DeadMeat válasza mazda626 (#3440) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hat az 1,4-es tenyleg keveske bele.BAr attol fugg mire volna hasznalva.
1,8-as 2,0-as esetleg 1,9 pdtdi mocival mar jol erezne magat.
Nemigen hallottam hogy komoly gondjai volnanak a leonoknak.Csak a szokasos dolgok,amik a hanyag gazdatol erednek alltalaban..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3443) DeadMeat válasza marsu (#3441) üzenetére


DeadMeat
veterán

:K
Johetnenek az opelosok es a bmwsek is :D bar dragonfx ugysem jonne ide sem :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3444) marsu válasza DeadMeat (#3443) üzenetére


marsu
addikt

Akkor szervezzük meg ....

:D :DDD

Legyünk jó sokan!

:C

Press any key to continue ...

(#3445) t1 válasza mazda626 (#3440) üzenetére


t1
addikt

havernak van 1.6 16V motorral nem az a gyorsuló bajnok de azért megyeget 190-200-at tud menni ha kell, amúgy aranyos kis kocsika bár nekem nem kéne :)

(#3446) mazda626 válasza DeadMeat (#3442) üzenetére


mazda626
addikt

Oké, köszönjük az infókat. Pozítív voks a Seat Leon mellett.

(#3447) VR6-Fan válasza DeadMeat (#3432) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hüm lehet tényleg nem ez a magyars kocsi akkor viszont meg kell venni(egy ilyen állapotú 1,8T látam eddig Cordoba(!!) cupra volt, 180-as alapban kicsit meg volt piszkálva, hát azt kell hogy mondjam vetekedet a VR6-os poloval, bár ez annyira nem kapart 3.-ban :D )

hüm nem a legjobb max a 2. 1,8T(még jó gazdával) sem látam 500km-t elmenni nagyobb szervizelés nélkül(turbo, (dugok), gyűrűk csere, lehet hogy szelepek is) VR6-ból eddig gyári cuccal 680e km-s volt nálunk, volt vagy 120 ló, 18 litert evet mondjuk. Gyűrűzés után elég jól ment és 12-13 liternél többet nem lehetet megetetni vele(érsd egy napig pályázás 200 fölött).
és még vagy 150e km belett pakolva a motorba

sajnos ezt nem lehet meg csinálni egy 1,8T-vel, de ahoz képest a többinél rendre jobbak, bár az újabb fajták sora eszik a gyújtó trafokat és nagyon kényesek a gyertyákra, még ha mindenből teljesen gyárit használsz akkor is :((( .

nem tudom új kocsinál olaj csere és általában szijjak is cserések ha magunknak vesszük :)

mazda626:kerék íveket, küszöböt érdemes átnézni (ezek szoktak lenni tipus hibák, korrodáládnak igen hamar), ha törést kerestek akkor a legegyszerübb megnézni az üvegeken az év számokat (ha egyeznek akkor feltételezhető hogy nem volt nagyon törve) ill egy festék vastagság mérőt...

arról hogy gyenge annyit tudok mondani hogy fateromnak van egy 2000-es évjáratú Toledoja régi 1,6 SR(8V. 1,4 16V nem ajánlom, gyenge és a poloknál voltak vele gondok) kicsit piszkálva vna úgy 125lóra, 200-ig dinamikusan gyorsul, utána lendőlat, végtére kényelmesen autózható, ha kell erős, de nem verseny gép...
de egyesek "szerint nem autó" mert az érdi pálya részén 130-ról 5.-ben nem gyorsul elég nagyot :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#3448) #00809728 válasza marsu (#3430) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Jó dolog a könyöklő de igazából nekem 1 pohártartom bánta.Ugyanis annak helyére lett becsavarozva.
Annyira fix,hogy asszony a 45kilojával egyszer véletlenül rálépett és semmi.

Uj leonnál is az a helyzet a pohártartó helyére kell rászerelni igy nem lesz pohártartom de lesz könyök bizbaszom. :K

(#3449) #00809728 válasza mazda626 (#3433) üzenetére


#00809728
törölt tag

Seat német sziv Spanyol megjelenés.

Hát igazából a kormányműre kell ügyelned azok elég hamar megadják magukot főleg ha jó peres a gumod.
Nekem is engedett egy kicsit olajból és sajna 70.000-100.000ft a javitatása.Ha OCT esetleg azt is babrálta akkor az jó dolog.
Ugy tudod megnézni álló helyzetnél van-e valami kis kogyogása a kormányműnek ha van akkor az előbb vagy utobb javitatásra kényszerül.
Másra nem igazán.

Fogyasztás ha nem nyomod 90-110km/h hosszu uton 6,8-7,4lityko
Ha nyomod és 180km/h akkor 14lityko de hamarabb odaérsz
Városban 10liter de csak finoman
városban minden lámpánál te vagy az első 20liter

Haver 18t is hasonló igaz az 300le feletti.

(#3450) #00809728 válasza Tanya- (#3434) üzenetére


#00809728
törölt tag

Esetleg probáld meg amit feljebb linkeltem hátha de igazából ezek olyan 8000ft dolgok.
Azt tudom nerkem is a pugomban egy ilyen kartámaszos dolgom volt plüssből és nekem bőr tetszett.Jőtt az őtlet elvittem egy kárpitoshoz 1000ft-ért áthuzta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.