Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183301) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Németországban adnak ki szakszervizek elektronikus szervizkönyvről információt ha az ember fija vásárlás előtt le akarja ellenőrizni a kiszemelt állatot?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183302) zoo8800 válasza bitpork (#183301) üzenetére


zoo8800
veterán

Te nagy suttyomban kocsit fogsz venni? Gyanús vagy... :)

rip and tear, until it is done

(#183303) Reggie0 válasza bitpork (#183301) üzenetére


Reggie0
félisten

Meglepodnek, ott meg jobban be van durvulva az adatvedelem, mint itt.

(#183304) troll81 válasza bitpork (#183301) üzenetére


troll81
addikt

Pénzért sem szerintem a igen. De utána érdeklődöm. :R

(#183305) focvis válasza zoo8800 (#183302) üzenetére


focvis
veterán

Reméljük SQ8-at. :K Jav.: SQ7-et. De legalább biturbó Q7-et.

[ Szerkesztve ]

(#183306) yodamester10


yodamester10
őstag

Múltkor írtam,hogy nyiszorog kis huplikon a kocsi és elég idegesítő elektromos módban és megtaláltam a megoldást.

(#183307) bitpork válasza yodamester10 (#183306) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És ez hosszútávon nem árt a hallásodnak?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183308) yodamester10 válasza bitpork (#183307) üzenetére


yodamester10
őstag

Mire gondolsz? :U

(#183309) bitpork válasza yodamester10 (#183308) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A szexre - de hogy jön ez most ide?! :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183310) Doki16 válasza yodamester10 (#183308) üzenetére


Doki16
addikt

Csak trollkodik a malac :D
Arra gondolt, hogy füledbe fújod :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183311) yodamester10 válasza Doki16 (#183310) üzenetére


yodamester10
őstag

Értem,még egy értelmes hozzászólása nem volt.

(#183312) macilaci78 válasza yodamester10 (#183311) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De, volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#183313) MunezXBK válasza bitpork (#183301) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondtam múltkor is.

(#183314) bitpork válasza MunezXBK (#183313) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor generál szervizt kérdeztem. Most kaptam pár fotót amin márkaszerviz van és mivel elektronyos a könyve reménykedtem. De ez van, sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183315) bitpork válasza zoo8800 (#183302) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem saját project, sajnos. Picit sok nekem 40k € egy használt autóra.

(#183305) focvis: Haló-haló: se v10 touareg se S3. Majd ha beszerzed az egyiket, megígérem hogy én is elkezdek a projekten dolgozni. :P Addig marad a csip.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183316) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

2019-es Seat Leon ST digit műszerfal..
Egyszerűen sehol sem látom az eddig megtett összes kilométert..
Tudna valaki segíteni, hogy ezt hogy lehet előcsalni?

Köszi!

(#183317) bitpork válasza szrobert (#183316) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Van benne ilyen? Ha van türelmed itt megolvashatod.

MOD

(#183318) Richard-nál az igazság.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183318) Richard válasza szrobert (#183316) üzenetére


Richard
őstag

A Tempomatot kapcsold ki és akkor ott lesz az :)

(#183319) FoBCRaistlin válasza focvis (#183278) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Jaja ezért mondom, hogy az mqb-n a 300as cupra kapta a legjobb hajtást.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#183320) FoBCRaistlin válasza Szada85 (#183287) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

265/280ban széria az XDS, 280 performance kap VAQ-t.
290 ben alap a VAQ, illetve 300-ban VAQ+hátsó hajtás.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#183321) bitpork válasza FoBCRaistlin (#183320) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak jelentem h a kis üveg darált csejpős elfogyott már és anyós kerülgeti a nagyon pirosat...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183322) tomcat78


tomcat78
őstag

Sziasztok. Akad itt esetleg Audi mágus? Egy 2001-es kotró 2.7 v6 biturbo, manuál 6os váltóval rakoncátlankodik... A sztori röviden annyi, hogy meg próbálták át írni a programot, de úgy fest nem jött össze.... Az eredeti tulaj szerint( nem tőle vettem) egy s4 programot akartak rá rakni, akit idő közben el tudtam érni. Épp csak az eladó néhány apróságról elfelejtett mesélni....
Az autó jön-megy,teszi a dolgát. De néha( sokszor) el erőtlenedik. És nem mellesleg le zabálja a fejem. 100as benzinből sem tudom 11-12liter alá szorítani még országúton sem.
Trafók rendben, egyedül a gyári kipufogóját akarom meg szerezni, mert most gyakorlatilag egy nyitott rendszer van alatta. Egyrészt zavaróan hangos, másrészt a lambda szondát állandóan vissza dobja a check lámpa.
Arra van valakinek ötlete, hogy gyárira vissza programozni az ECU-t hogyan, hol lehet? A gond az, hogy elvileg ugyanazon motorkód (AZA) alatt több sw is volt hozzá. Ezt hogyan lehet kideríteni? Tuning max utána, ha rendben van minden.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183323) molnarpeter válasza tomcat78 (#183322) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha megvan esetleg, hogy ki csinálta a tuningot, ott meg kéne legyen az eredeti ECU tartalom. Végső esetben szerintem cikkszám alapján meg lehetne oldani a visszaállítást :F

Fogyasztás az reális [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#183324) tomcat78 válasza molnarpeter (#183323) üzenetére


tomcat78
őstag

Meg, de finoman fogalmazva sem normálisak.... Szándékosan nem írok céget. Röviden, miután elbaszták, nem fizette ki nekik, aki oda vitte. Meg kerestem őket, mondtak egy elég jelentős összeget( irreálisan sokat). Kb mintha most velem akarnák kifizettetni még azt is, amit el barmoltak. Ezt szóvá is tettem, mire az volt a válasz, hogy akkor mégsincs meg az eredeti sw.... Hozzá tenném, kb 100 körül meg csinálják, normálisan,. garanciával elég sok helyen a tuningot. Ők ennek több, mint a dupláját kérték volna az eredeti programért... :W
Azt hozzá tenném, hogy 3 kiló körül komplett blokkot lehet venni ECU-val együtt.
A cikkszám nem tudom mennyit jelent. Bosch, és több tipusban is ezt használták. Diesel, benzines vegyesen... Így sztem az sokra nem vezet.
Ezek átlag fogyasztások, ha jól értelmezem. Nekem az átlag olyan 16-17l most vegyes használat mellett.
Ami figyelembe véve, hogy elvileg 270paci és kb 390-400nm a nyomaték, elég húzós, mivel nem kell pörgetni a motort. Már, ha épp rendesen megy....

[ Szerkesztve ]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183325) molnarpeter válasza tomcat78 (#183324) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kellemes :((( Esetleg van fotód az ECU címkéről?

(#183326) tomcat78 válasza molnarpeter (#183325) üzenetére


tomcat78
őstag

Az.... Nincs. A hétvégén talán lesz időm kibontani. Azt még nem kaptuk szét rajta :DDD Mármint csere céllal.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183327) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Passat b7 meg mindig :D

Úgy fest nem cseréltek hosszbordás szíjat a németek a vezérlés garanciális cseréjekor (kb145K-nál). Most 215K van benne. Szoktak a szoktak a szíjon kívül mást is cserélni :F

Korábban beszélgettünk a levegőminőség szenzor cseréjéről... (tudom senkinek nem működött még soha), de mennyire bonyolult a cseréje, ugye nem kell műszerfalat kikapni hozzá :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#183328) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Szeretnék kintről vásárolni egy 2014-2016 GOLF 7 GTI-t.
Világéletemben dízel autóm volt. Szinte csak audi így nem ismerem a vw golfokat.
Valaki akinek van írna róla pár gondolatot mire kell figyelni,illetve a felszereltségről,típusokról.
pl mit takar a performance

Köszi!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#183329) troll81 válasza tomcat78 (#183322) üzenetére


troll81
addikt

Szia nem épp egy 1.4 tdi lupo...
A 14 15 városban simán okes. A városon kívül a 12 is okes simán.
Én a 2.5 el elvagyok 10.2 vel mindenhol ha csak város akkor 14.teljesen jó a fogyasztás. Az ecu rendben lesz akkor változik ha jó helyen programozzak. :R

(#183330) FoBCRaistlin válasza bitpork (#183321) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Mi az istenbe tolta a nénje? Meg akarod ölni szegényt? Akkor mehet a másik is :).

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#183331) focvis válasza FoBCRaistlin (#183330) üzenetére


focvis
veterán

A barna színű szósszal töltőtt üvegcsét megbontottam; nagyon kellemes, nem méreg. :)
Őstermelői igazolványod van-e?

(#183332) focvis válasza prannk (#183328) üzenetére


focvis
veterán

Helló!
Performance pack: +10 lóerő, nem érzed, motorkód CHHA; nagyobb fék elöl, ritkább, így drágább cserélni; rendes sperr, ennek van értelme.

Lehetőleg ne USA piacra gyártott legyen.

Megérzésre a CHHA / CHHB motorkód (230 / 220 lóerő) jobb a CXDA-nál (220 ló).

A korai példányok esetében előfordulhat a termosztát hibája, 1000 euró.

(#183333) Doki16 válasza kleinguru (#183327) üzenetére


Doki16
addikt

B8-nál nekem is kínlódik vele. Hamarosan én is kifogom cserélni szerintem.
Itt található. [link] B7-nél is hasonló helyen lehet.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183334) tomcat78 válasza troll81 (#183329) üzenetére


tomcat78
őstag

Városon kívül a 4.2-t meg fogtam 10,5-be országúton. Ráadásul az automata is volt.
De igazából, ami jobban zavar, hogy nem megy rendesen. Értsd jól, nem versenyzek vele. De sokszor meg nyomom a gázt és érezhetően random módon el gyengül a motor. Plusz a pillanatnyi fogyasztás jelzőn is lehet látni a változást rengeteg alkalommal tartott gáz állás mellett. Namármost érzésre kb 30 százalékkal gyengébb, mint kéne. Na ehhez képest meg rengeteget fogyaszt. Ha cserébe szedné a tappancsait, szavam nem lenne.... De amúgy alapból nyomatékból autózom, nem szoktam pörgetni a motort. Csak nagyon ritkán ;]
Az ECU-val az a baj így, hogy senki nem nyúl hozzá az eredeti program hiányában. Beszéltem egy elég jó nevű céggel az ügyben, de azt mondták nagyon rizikós. Nem is vállalták... :(((

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183335) bitpork válasza tomcat78 (#183334) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom h triviális a kérdés, de a hibatárolód mit mutat?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183336) tomcat78 válasza bitpork (#183335) üzenetére


tomcat78
őstag

Gáz áramlást. Volt égés hiba, de trafó cserével meg oldódott. Amúgy kb minden régebbi motorjuknak széria hibája.
A fenti meg a lambda szonda miatt van. Nem a gyári kipuff van alatta.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183337) Szada85 válasza prannk (#183328) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én inkább 2015-töl néznék, az elsö évjáratban gyakoribb a turbóhiba is, 2015-töl más sorozat került fel, amik leírások alapján tartósabbak.

Plusz amit focvis írt, német modellt érdemes nézni, mobile-n a legolcsóbb találatok szinte mind USA (fényszóró sarkában narancs fényvisszaverö), vagy Keletröl hírdetett darab, a német piacos autókban mindben Xenon van, erröl a legkönnyebb talán felismerni.
Ha belefér, szerintem is Performance-ot vadássz, a sperr jó dolog, és mivel otthon ritka, így késöbb akár eladáskor is elöny lehet.

Vízfogyást érdemes nézni, a legtöbb EA888 gen.3 motornál (Leon, Golf,stb) lehet baj a vízpumpa ház, vagy termosztát környékén, csere szerviztöl függöen 120-250e Ft között van, illetve nálam pl. az olajszürö ház talpánál (ami egyben a vízkörrel is kapcsolatban van) volt tömítetlenség, ez egy relatíve olcsó tömítés cseréje megoldja, csak idöben észre kell venni.

Apróságok vannak, fényszóróban elöfordul ilyen tejszerü kicsapódás, ezt megnézéskor felkapcsolt lámpával lehet látni, DSG váltókarban lévö mikrokapcsoló hajlamos kontakthibás lenni (fórumokon gyakori téma), ennek a cseréje verziótól függöen olcsó, vagy drága, bár sokan használják tovább, amíg teljesen meg nem kakukkol, mert csak idönként dobál hibaüzit miatta.

(#183338) kleinguru válasza Doki16 (#183333) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, ez jó hír.

Hosszbordás szíj kapcsán cserélnek még mást is? Találtam webshopban kétféle készletet is... szíj + feszítőcsapágy vagy szíj + feszítőcsapágy + szabadonfutó

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#183339) Doki16 válasza kleinguru (#183338) üzenetére


Doki16
addikt

Ha hosszabb távra tervezel én biztosan cserélnék mindent. Nem olyan drágák azok a csapágyak.
Ennek nem jártam utána, mert az én kocsimban nincsen hosszbordás szíj :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183340) bitpork válasza tomcat78 (#183336) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De akkor mi a kérdés? Ha nincs lambda jeled kiírva rendesen akkor ott lehet minden magyarázata. Szerintem jobban jársz egy motorvezérlő cserével bontottból.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183341) dond válasza Mágus2 (#183247) üzenetére


dond
csendes tag

Köszönöm válaszod, időközben arra jutottam, hogy nem a helyén beépítve, hanem az alsót kivéve összenyomva fixre sikerült harmadikra lelégteleníteni a rendszert, valamiért a helyén (mikor a kuplungszerk is ellentartott valamennyit) csak mixelte a folyadékot a levegővel.

(#183342) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Olvasgattam régebben, hogy Egr "vakolóból" vannak gyári cikkszámos termékek is és így pl. bárdi unix stb-től is lehet rendelni, oempc-n nem igazán látok ezekre cikkszámot, merre tudok keresgélni?

Asszonyka A3-nál van néha olyan probléma (lehet, hogy már írtam), hogy elmegy az erő, de ezzel együtt a kipuffogóból is mormogóbb hang kezd el jönni és itt kezdtem el gondolkodni az EGR szelepen, hogy az nem zárhat esetleg már rendesen stb. esetleg koszos belül és nem tudja ott lezárni magát.... természetesen kitakarítanám stb. de ha már ott vagyok és nincs benne már a "lapka" akkor úgy is raknám össze, hát ha megoldódna a probléma

Tudtok esetleg erre valami cikkszámot? A3 2000évjárat AHL motorkód 110LE még sima adagolós tdi

Ugyan találtam egy-két cikkszámot, de gondolom, hogy ami az enyémhez pl. jó lehet, az az övéhez nem feltétlen.... vagy ha afn-hez találtam akkor az jó lesz az ahl-hez is?

((vákuumcsövek cseréjén már túl vagyunk, ha esetleg ez még felmerülne mint ötlet))

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#183343) tomcat78 válasza bitpork (#183340) üzenetére


tomcat78
őstag

A gyári kipufogóval is ez volt a gond állítólag, hiába volt hiba mentes az autó. Ezt amúgy tapasztalatból nem tudom megerősíteni!
Az ECU cseréje az immo miatt azért annyira nem egyszerű sztori. Szélsőséges esetben el sem indul az autó, tréler, márkaszervíz.... Az meg már finoman sem megérős. Félre értés ne essék, nem mókolni akarok vele! Ráadásul saját autószerelő műhely és cég van, így sok mindent meg tudok venni cégként beszerzési áron. Eddig sem sajnáltam arra, ami kell, egy autónál sem. Olaj, vezérlés, fékek, stb... Mivel viszonylag sokat megyek, így szeretem, ha rendben van egy autó. Ismerve a cégcsoport szervizeit inkább elkerülném őket....
A leg kisebb vérveszteség az lenne, ha ezt vissza tudná írni valaki normálisan. Ehhez meg be kéne valahogy azonosítani, hogy pontosan melyik verzió.Én elvileg 9 félét találtam csak ehhez a motor típushoz. Gondolom függ a hajtás típusától és egyéb esetleg motorral összefüggő dolgoktól. De ehhez a részéhez totál nem szakértek.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183344) bitpork válasza tomcat78 (#183343) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Túl sok a macera a visszatalálással. Hol találsz a gyártón kívül azonos szériából jövőt? Bontottat neki. Ha műhelyed van vedd meg a VCP-t, kiolvasod a pint- és máris illeszthető.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183345) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

(#183346) Reggie0 válasza tomcat78 (#183343) üzenetére


Reggie0
félisten

Immo reszt at tudjak masolni.

(#183347) tomcat78 válasza bitpork (#183344) üzenetére


tomcat78
őstag

Na ez a kiolvasom a pint nekem kínai :DDD
Szgépre tudjuk rakni, az van. De a többit nem értem :D Na jó, de a bontottat venni is értelmezhető :D
Másik kollégának: perpill abba sem vagyok biztos, hogy az immo nincs kiütve belőle....

[ Szerkesztve ]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183348) 1stVikman válasza Ga3rieL (#183345) üzenetére


1stVikman
senior tag

AAA-ból inkább ne. Semmilyen autót. Maga a b6 passat nem rossz, főleg ha magasabb felszereltségű példányt nézel. Motor tekintetében vagy DPF nélküli 1,9 PDtdi vagy 2,0 cr-tdi legyen. Utóbbiból inkább 2011 utáni a megbízhatóbb, korábbi modelleken az olajpumpa hatszögtengelyének kopása volt probléma.

(#183349) bitpork válasza tomcat78 (#183347) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A komponensvédelmes cuccokat egy PIN kóddal lehet feltanítani. Ezt az immoban tárolják Audiék. A VagCommanderPro progival és kábellel ez kiolvasható. Ezzel pedig az ECU-t ki lehet cserélni. Egy külső rutinos szerviz akinek van tapasztalata az általad odavitt cuccot 20k körül feltanítja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183350) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy a kocsi hidegen szinte azonnal indul, viszont ha üzem meleg, akkor jó párat teker, mire beröffen? Vw Bora 1,9 tdi, 1999-es.

"Samsung s23 ultra®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.