Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183601) gyenesmartin válasza yodamester10 (#183599) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Egyáltalán van jó tulajdonsága az új Golfnak?
Nincsenek gombok, helyettük fényes fekete touch felületek. Kesztyűtartóból, ajtók aljából hiányzik a szövet berakás, amitől biztos, hogy minden fog zörögni, ha odaraksz valamit. Műszerfal egy kis lcd kijelző, körülötte fekete zongorolakkal. Középkonzolon a pohártartókról elhagyták a redőnyt. Kormány alól hiányzik a kis tárolórekesz, kezelő panelnál ha rámész a home-ra, nem mindig az jön be, lassú akad stb...

[ Szerkesztve ]

(#183602) bulikavagyok válasza yodamester10 (#183599) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A piros féknyereg szinte biztos, h feláras (az Audinál legalábbis a legtöbb esetben az).
A kipufogó "imitáció" az elmúlt 10 év legnagyobb vicce az autóiparból. Simán felrakják az európai S6/S7-re is. Soha nem fogom megérteni.
A fizikai gombok hiányáról is írtam már korábban, nagyon buta irány szerintem is.
Viszont külsőleg ez az első nyolcas Golf ami tetszik. :B

[ Szerkesztve ]

(#183603) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Skoda Superb 1 (3U4) csomagtartó gázrugóból (teleszkóp) van valami ajánlott típus? Rákeresve 1500-8500 Ft-ig bármi van...

Alex

(#183604) erdey_a


erdey_a
őstag

Jó reggelt,
Audi A1 (2013) első ablaktörlő minden állásban ("viharfokozatban" is) szinte ugyanabban a lassú tempóban mozog csak. Mosózni, vagy gyenge esőben éppen megfelelő, de ősszel ez karcsú lesz. Ez utalhat valamilyen elektromos hibára (relé, biztosíték, mittudoménmi), vagy a mechanika döglődik / szorul ?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#183605) bitpork válasza vargalex (#183603) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak gyárit! A kínai olcsó olyan erővel van megáldva hogy kettétépi a bódét. Tapasztalatból mondnom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183606) bitpork válasza erdey_a (#183604) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van hangja? A motor nyüszít vagy súrlódó hang?
Ha igen , ne használd ha nem akarsz több kárt!
Az audi ablaktörlő mechanikája jellemzően elég szar. Időszakos zsírozás nélkül egy idő után megszorul és törik. Még a q7en is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183607) erdey_a válasza bitpork (#183606) üzenetére


erdey_a
őstag

különösebb hangja nincs...
azért aggaszt a dolog, mert egy évvel ezelőtt lett már javítva a mechanika, akkor meg is állt az egész, valami eltörött benne. de akkor nem törölt lassan. akadozott kettőt, aztán úgymaradt.
most járattam egy kicsit, meg ahová bontás nélkül rálátni fújtam félt flakon wd40-et, valamit gyorsult, és a fokozatok között is van különbség, de érezni, hogy nem az igazi...
szóval egy évet bír egy ilyen mechanika... jól van. akkor tényleg nem hiába mondom, hogy ez az a1 a legszarabb autó ami valaha alattam volt.

más: ha leállítás után meg olyat hallok a motor felől, hogy nyekk-nyekk-nyekk, akkor az kettőstömegű lesz igaz?

Vérboci

(#183608) macilaci78 válasza erdey_a (#183607) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A WD40 után 2-3 nappal használj rendes zsírspray-t. A WD40 hamar kiszárad és nem ad megfelelő kenést, de a dzsuvát leoldja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#183609) erdey_a válasza macilaci78 (#183608) üzenetére


erdey_a
őstag

oké... de az is befolyik oda ahova kell (mármint a zsír), ha csak innen fentről, szétszedés nélkül fújogatom?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#183610) Asbee válasza vargalex (#183603) üzenetére


Asbee
veterán

Stabilus nagyon jó, amivel felnyílik gombra. Nem rángatja, nem túl erős, szépen finoman nyitja.

(#183611) bitpork válasza erdey_a (#183609) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem. Szét kell szedni.

MOD

A kaszni beremeg a nyek-nyek-nyek-be?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183612) erdey_a válasza bitpork (#183611) üzenetére


erdey_a
őstag

a kasztnin nem érezni semmit. néha van alapjáraton erősebb remegés, de általában semmi.
most meghallgattam a nyeknyekket nyitott motorháztetővel és ez nagyon a motor szemből nézve jobb oldalán hallatszik, szóval ebből baj lesz...

az ablaktörlő most egész jól megy. de ha a zsírhoz szét kell szedni, akkor az már nem az én asztalom, nyúlhat a zsebébe a cég. de ha a kettőstömegű is cserés, akkor nem az ablaktörlő miatt fognak szerintem aggódni :DDD

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#183613) vargalex válasza bitpork (#183605) üzenetére


vargalex
félisten

OK, de melyik a gyári, hol jutok hozzá???

Alex

(#183614) oliwire


oliwire
őstag

Ilyen Jettákat már érdemes nézni? [link]

(#183615) Lacess válasza oliwire (#183614) üzenetére


Lacess
tag

Szerintem igen. 2014végétől a benzinesek már EA211-el vannak szerelve (szíjas TSI, ami az MQB-re épült modellekben is van) ezek pedig jók. A koksz persze megvan/lesz, de azt egyszer "ki lehet bírni".

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#183616) oliwire válasza Lacess (#183615) üzenetére


oliwire
őstag

A kokszosodást meg lehet előzni hosszabb távú utakkal? Vagy X km után menni kell szerelőhöz és ki kell tisztítani? Vagy esetleg a prémium 100-as benzin segít rajta, ha csak azt használja az ember?

[ Szerkesztve ]

(#183617) Kiskokó válasza erdey_a (#183607) üzenetére


Kiskokó
veterán

Bocsi ne vedd magadra kérlek! DE őszintén... Ki vesz A1-et ? :D
Én imádom az Audit de 4-es szám alatt nem ülnék bele semmibe ...(bár még itt is van kivétel mert Q5 ha fizetnének se kéne vagy A5 (első gen))
Lehet az RSQ3 akkor se...
Egyszerűen az alsó kategóriás Audik belsején annyira látszik hogy olcsósított hogy fúú...
Semmin nem lepődnék meg tuti közel nem olyan minőségbe gyártanak le egy ilyet mint egy A6-ot.
A5-öt se értettem amíg nem jelent meg az új.
Egy 2015 körüli A5 belseje ugyanolyan régi mint a 2006-os A6-omé volt... hogy én 6-8 millióért hót ziher, hogy nem vennék meg egy 5 éves fullos DE régi belsős A5-öt... amikor annyi pénzért már van új A7 ami hasonló forma pl.
na de mind1 ezek csak az én gondolataim :)

Bitpork : Az A6-on gyári az ablaktörlőmechanika :D pedig már 15 éves lesz :B

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#183618) Qru válasza oliwire (#183616) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bekokszosodik, a bűvszerekkel meg a megfelelő használattal is csak elodázod a dolgot. Kibírható, nem egy nagy történet de számolni kell vele az tény.

#nincsbennetarcsi

(#183619) erdey_a válasza Kiskokó (#183617) üzenetére


erdey_a
őstag

nem veszem magamra, mert soha nem vennék én sem A1-et. ez egy négykarikás kispolszki.
de legjobb autó a cégautó. ez van. :D

Vérboci

(#183620) akooos válasza yodamester10 (#183599) üzenetére


akooos
veterán

Nem tetszenek az új golfok, de ezt azért bevállalnám. Piros féknyereg félrement, szerintem lesz kék :)

(#183621) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Írtam korábban, hogy az RNS510 fejegységem irgalmatlan lassan ad tolatókamera képet, ha sokáig áll a kocsi. Konkrétan kitolatok vele és elindulok előre, de még (ilyenkor ugye már) nincs kép.

Olvastam, hogy lehet bele tenni SSD-t. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#183622) Kiskokó válasza erdey_a (#183619) üzenetére


Kiskokó
veterán

Sejtettem amúgy, csak mondom na :)
Sajnos elég gáz de így van... a kisebb kategóriás "prémium" autó soha nem lesz olyan mint a nagyok.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#183623) oliwire válasza Qru (#183618) üzenetére


oliwire
őstag

egy ilyen tisztításnál mennyivel kell számolni?

(#183624) Qru válasza oliwire (#183623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Napra készen nem tudom mennyi, olyan 100+áfa legalább. Nem rég csináltatott itt vki ha jól rémlik, ő majd tud aktuális árat írni.

#nincsbennetarcsi

(#183625) molnarpeter válasza Qru (#183624) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Novoth műhelyre rémlik a 105+fa, de TFSI klubban vagy némi guglizással garantáltan van olcsóbb szolgáltató is.

(#183626) oliwire válasza Qru (#183624) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#183627) Doki16 válasza kleinguru (#183621) üzenetére


Doki16
addikt

A HDD csak a zenék tárolására van, az nem fog gyorsítani rajta semmit. Tudsz bele SSD-t rakni, de ahhoz firmware-t is kell cserélni. RNS510 annyira régi már, hogy nem érdemes költeni rá. Jobban jársz egy típusspecifikus androidos fejegységgel.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183628) silver10


silver10
aktív tag

Jó barátom vett egy németo.-ból behozott 2013 Seat Alhambrát. Csak a kezelési útmutatóban látunk telefonos beállítási opciót. A kijelző menüjében nem találtuk meg. Akkor nagy eséllyel nincs benne Bluetoothos kapcsolódási lehetőség? Ha így van lehet ezt okosítani?

(#183629) zolko74 válasza vargalex (#183603) üzenetére


zolko74
tag

A Stabilus gázrugó gyári beszállító, nyugodtan megveheted.

(#183630) vargalex válasza zolko74 (#183629) üzenetére


vargalex
félisten

Már délben megrendeltem, elvileg holnap át is vehetem. Köszönöm mindenkinek.

Alex

(#183631) kleinguru válasza Doki16 (#183627) üzenetére


kleinguru
addikt

Tehát akkor nem fog gyorsabban bootolni a rendszere :F

Van ide(pata)-m2 sed átalakító 2K-ért m2sata ssd 10 K max, firmware update otthoni módszerekkel mehet vajon?

Igazából nem használom most sem semmire, csak a kihangosító integrációt szeretem, továbbá a tolatókamera képét jeleníti meg.

Gondolkodtam egy olyan fejegységben, ami tudja a carplayt, de ott a beépített kihangosító nem tudtam volna használni, csak a fejegység sajátját. Ráadásul 80+K is volt.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#183632) tomcat78 válasza kleinguru (#183631) üzenetére


tomcat78
őstag

Beépített kihangosítót nem tudtad volna használni? :F Ez nem csak a mikrofonra igaz maximum?? Merthogy a hangszórók adják a hangot.Mikrofont meg azért a normális fejekhez adnak is. A többit meg a kékfog intézi... :U
Amúgy nem mellesleg egy normális hanggal is megáldott fejet nem biztos, hogy 80 körül keresgélnék. Persze extra szolgáltatásoktól függően....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183633) yodamester10 válasza gyenesmartin (#183601) üzenetére


yodamester10
őstag

Na igen az a sok zongoralakk eléggáz.
bulikavagyok
Úgy tudom a piros a GTI színe nem feláras mert az enyém kék gyárilag.

(#183634) bulikavagyok válasza yodamester10 (#183633) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én csak abból indultam ki, h az Audinál mi a bevett gyakorlat. Náluk még az RS modelleken is feláras extra a "vörös féknyereg".

[ Szerkesztve ]

(#183635) kleinguru válasza tomcat78 (#183632) üzenetére


kleinguru
addikt

A mostani kihangosítás minősége nekem megfelel, rosszabbat nem szeretnék. Nem tudták megígérni. Hang szempontjából botfülem van, ne legyen nagyon rossz, egy bizonyos szint után ha nincs referencia, akkor nem érzékelem a különbséget.

Mennyibe kerül egy normális fejegység :F

Hajlandó lettem volna cserélni az CarPlay miatt, de mikor kiderült az ára és hogy a gyári kihangosító sem megy vele és még nem is vezeték-nélküli, akkor elengedtem a dolgot :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#183636) Doki16 válasza yodamester10 (#183633) üzenetére


Doki16
addikt

Feláras extra volt a kék féknyereg. Találtam extra listát még korábban és ott látszik benne :)

(#183631) kleinguru: Mindent lehet otthon, csak sok utánaolvasás kell. És legyen kéznél egy VCDS, mert könnyen tud törölni funkciókat egy rossz update. Amúgy egy próbát megér ha van egy SSD-d, az is lehet találsz valakit VCDS csoportban aki megcsinálja neked. Én egyszer csináltam SW frissítést RNS510-en, de többet biztos soha. Jól el is ment rajta pár dolog és heteket olvasgattam utána külföldi fórumokon mire meglett amit akartam.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#183637) molnarpeter válasza kleinguru (#183635) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári VW CarPlay képes fejegység kéne :)

(#183638) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni pls?
1.2006 os jetta-hoz milyen hibakod olvasót ajánlotok? Szoftver+ kábel érdekelne.

2.Másik a képen látható ajtózsanérom kattog, mi lehet a neve annak a henger alakú alkatrésznek? (eltört ott valami)...

Köszi!! :)

(#183639) tomcat78 válasza kleinguru (#183635) üzenetére


tomcat78
őstag

[link]
Én valahol itt nézelődnék. Mármint kategóriában. Van alatta is azért, fölötte meg pláne. Mármint árban.
Ezekhez lehet kapni autó típus specifikus csatlakozókat, kormányra is kötheted, fütyül, tapsol... És nincs szívás a frissítéssel pl. Gyakorlatilag kb mindent tudnak, ami egy autóban elvárható. Ha nincsenek nagy igényeid hangban, igazából a terméktámogatás miatt akkor sem biztos, hogy érdemes a kínai noname cuccokat megvenni. Azt neked kell eldöntened, hogy ér e ennyit, hogy megkíméld magad a játszadozástól.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#183640) yodamester10 válasza Doki16 (#183636) üzenetére


yodamester10
őstag

Na mifene ezt se tudtam ;)

(#183641) laabom


laabom
tag

Sziasztok!

Vw márkaszerviz-ek közül az alábbi háromról van valakinek véleménye?

Spirit auto
Auto Carma
Csermely és társa (ez a legtávolabbi)

Gondolom hasonló árakon dolgoznak de kiszolgálás és megbízhatóság terén melyik lenne ajánlott akinek van tapasztalata?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#183642) kleinguru válasza molnarpeter (#183637) üzenetére


kleinguru
addikt

600-1000€ annyit tutira nem ér :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#183643) simonjoe válasza kleinguru (#183621) üzenetére


simonjoe
senior tag

(#183627) Doki16 : A rendszer szoft sajnos a HDD-n van, így az SSD nagyban segít az indulásnál.
...két generáció készült belőle, az évjáratokat nem vágom annyira, de az az RNS-510 aminek a jobb felső két gombja közül az egyiken csillag van, az az újabb.
Ezek már SSD-vel vannak szerelve, és ami a legfontosabb, h LED-es háttérvilágítású a kijelzője. Így sokkal hamarabb "indul". A képe is határozottabb.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#183644) bitpork válasza simonjoe (#183643) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

'H' a szériaszám/part number vége azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#183645) simonjoe válasza bitpork (#183644) üzenetére


simonjoe
senior tag

...én hiszek neked!! :K

Joe

(#183646) yodamester10 válasza laabom (#183641) üzenetére


yodamester10
őstag

Én nemrég voltam a spirit-nél minden a megbeszéltek szerint történt,nekem pozitív a tapasztalat Strausz Balázst keresd.

(#183647) laabom válasza yodamester10 (#183646) üzenetére


laabom
tag

Rendben. Köszönöm szépen.

(#183648) papg79 válasza bitpork (#183574) üzenetére


papg79
tag

Ma, ahogy bejött a hűvösebb idő, erősebb lett a motor beremegése, bizonyos időközönként. nem a bakok lesznek, mert, ha a kuplungot kinyomom, abbamarad, és kisimul az alapjárat. Sajnos úgy néz ki, hogy a kettőstömegű kezdi a végét járni :(( . Csak az a fura, hogy mikor meleg volt, akkor nem is lehetett érezni.

[ Szerkesztve ]

(#183649) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tudna valaki segíteni?
Ma elvittem a használtan vett VW 1.4TSI Jettámat egy hivatalos VW szervizbe, ahol a szokásos olajcsere, stb és pecsételésen túl, állapot felmérést is végeztek.
Az állapot felmérés eredményét szóban is elmondták, aminek a felét sem értettem, és a szükséges javításokra árajánlatot is adtak.
Arra szeretném kérni a hozzáértőket, nézzék már meg a javítási ajánlatot, hogy kiderüljön számomra, mi a hiba az autón és mi a sürgős javítás.
Amit értek mint hiba:
* Fékbetétek cseréje: sürgős előbb utóbb, ez egyértelmű
* Egyik hátsó rúgó alja törött, párban cserélendő: - sürgős lehet?
* Lengéscsillapító porvédő csere: amit nem értek: 2-4 db és ez sürgős?
* Első kerék alsó lengőkar szilent csere: - sürgős lehet?
* Turbónál valamelyik "O" gyűrű.

Van olyan javítás a lenti ajánlaton amit nem soroltam fel, tehát nem értem / tudom mi az?
Tudtok segíteni, mert ez a 300eFt javítási költség egy kicsit mellbe dobott?
Ajánlat fektetett PDF-ben, és képként:

Minden segítséget köszönök!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#183650) molnarpeter válasza VGYke (#183649) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Keresnék egy maszek helyet, egyrészt több szem többet lát, másrészt az árak is barátságosabbak lesznek. Assistance meg úgyis ketyeg gondolom, szervizkönyv folytonos, nincs semmi látnivaló... :D

Ezek közül a lengéscsillapító porvédő lenne sürgős szerintem, de magad is tudod ellenőrizni, a kerék mögött látszik. Ha lyukas és kilátszik a króm lengéscsillapító szár, akkor a piszok ki tudja koptatni a tömítést illetve szárat, végül lengéscsillapító csere az eredmény. De azért a fék, futómű további tételek sem olyanok, amiket érdemes sokáig halasztani, tömítés pedig a szivárgás mértékétől függ igazából - ha tömítetlen a levegő rendszer, akkor túlórázik a turbó, több a koksz, stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.