Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) _seth_


_seth_
veterán

Haladtam a vectrával:

-Kicseréltem a B1-es csomagtérajtót B2-esre, le is festettem
-Kicseréltem a B1-es lökhárítót B2-esre, le is festettem, ehhez kicseréltem a műanyag dobbetéteket is, valamint átraktam a korábbi lökösből a parkolóradar szenzorait (2008-ban elektroműszerésszel építtettem be, az UP + nyíl felfelé nem volt kellően egyértelmű, eddig az összes szenzor fejjel lefelé volt és persze túl közel is egymáshoz, most egész jó lett). A "diffúzorban" nem ott volt a kipufogó végének a kivágott hely mint a kipuff, de kicsit vágtam még rajta és elfért. Kb 3 centivel ér lejjebb mint a gyári B1-es.
-Kicseréltem a B1-es lámpákat B2-esre
-Kicseréltem a B1-es tükröket B2-es tükrökre és le is festettem (a korábbi és a mostani is fűtött elektromos, de a B2-es nagyobb + holttértükrös a sofőr oldali)
-A rendszámtábla világítását átkötöttem a lökhárítóból a csomagtérajtóba
-Az "új" csomagtérajtóra már nem került fel a pótféklámpás irmscher szárny, viszont a bézs bőrrel együtt bekerült egy B2-es tetőkárpit a gyári B2-es tetőre szerelt pótféklámpával, az is bekötésre került
-Az első lökhárítót is lefestettem, és felkerült rá az Osram menetfény
-A hella ködlámpa is bekerült az első lökhárítóba, a gyári csatlakozó természetesen csak csiszolással fért bele a ködlámpa csatijába, de sikerült nagy meló nélkül megoldani :)
-B2-es küszöbtoldat már le van festve, de még nem került felhelyezésre, kelleni is fog mert most az első és hátsó lökös is mélyebbre nyúlik mint a küszöb, egy kis toldás jól fog mutatni rajta.
-B2-es díszlécek még festére és felhelyezésre várnak.

Egészen összeállt az autó, persze még kész nincs + az általam festett elemekre ráfér egy polírozás, ha lesz időm meg is csinálom :) A festékboltos színkódra kevert spray egész jó egyébként, egy elem egy flakon festék és lakk, jelentősen olcsóbb mint egy fényező, de ami nekem fontosabb volt: meg tudtam csinálni én magam és nem kellett heteket várni és napokra otthagyni az autót, hogy mennyire tartós ez a módszer az majd kiderül.



[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#76102) Markizmark válasza diegho (#76099) üzenetére


Markizmark
addikt

Rugóösszehúzó nélkül nem csak nehéz de halálos is nekiállni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#76103) zolikaDB válasza diegho (#76096) üzenetére


zolikaDB
veterán

Helyzetjelzobe tuti!

Petyyyyy: nekem ezzel volt gondom anno, azert kerdeztem!

[ Szerkesztve ]

(#76104) csabyka666 válasza Zoja™ (#76097) üzenetére


csabyka666
addikt

Van vele talasztalat? A sárgával nem sokat látok sajnos...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#76105) Zoja™ válasza csabyka666 (#76104) üzenetére


Zoja™
őstag

Ilyennel nincs, azért írtam hogy belemenni belemegy, mert a méret és kialakítás stimmel.

(#76106) Luck Dragon válasza diegho (#76099) üzenetére

Nem én álnék neki , csak hogy tudjam kábé mekkora meló, mennyi idő az amivel számolnom kell az autó kiesése miatt. De akkor Elvileg egy nap elég neki igaz?

seth
Egyre csinosabb, főleg az új első szoknyával. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76107) diegho válasza Luck Dragon (#76106) üzenetére


diegho
nagyúr

Az enyémen elég macera, mert nem sok hely van, de kb 2 óra alatt kidobta a szerelőm a két oldalról.

(#76108) Luck Dragon válasza diegho (#76107) üzenetére

Köszönöm szépen a segítséget.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76109) #56691712


#56691712
törölt tag

Sziasztok!
Insigniáról mi a véleményetek? Mostanában szeretnék vásárolni, természetesen használtan 2-2,5m-ért. Mire érdemes figyelni vásárlás előtt, vagy egyáltalán lehet normálisat venni ilyen árban?
Köszi.

(#76110) csabyka666 válasza Zoja™ (#76105) üzenetére


csabyka666
addikt

Oksi, legalább jó bele, az a lényeg. :)

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#76111) WP14 válasza Luck Dragon (#76106) üzenetére


WP14
őstag

Toronycsapagy csere 10 perc Opel Astra G :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76112) WP14 válasza DeFranco (#76070) üzenetére


WP14
őstag

Tudni milyen motorolaj van benne? Mivel láncos vezérlés, 5W-s kell bele előírás szerint, hogy minél hamarabb meglegyen a kellő olajnyomás, mivel a láncfeszítőt az feszíti. Olajnyomást mindenképp mérjetek, de szerintem olajcserét (természetesen szűrőkkel együtt) követően csak.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76113) lsebestyen válasza csabyka666 (#76110) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha vettél, akkor majd írsz róla mennyivel jobb? Ha csinálsz előtte/utána képet az is szuper lenne. Engem is érdekel a dolog, a gyári tényleg elég gyenge.

(#76114) Petyyyyy válasza _seth_ (#76101) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Elmorzsoltam egy könnycseppet, öröm nézni ahogy épül a géped. :)

zolikaDB - Átjött, köszi a tippet. Amint lehet tolom a műhelybe.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#76115) e.vid válasza WP14 (#76111) üzenetére


e.vid
senior tag

Gyors, de igénytelen munka...

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#76116) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Astra G-hez milyen a gyárinál jobb, de normális árral rendelkező hangszórót ajánlotok, fejegységről menne.
Elsősorban első ajtóba valókat.
Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#76117) Gergőke88 válasza N.Ferry (#76116) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hertz

(#76118) Luck Dragon válasza WP14 (#76111) üzenetére

Én elhiszem hogy ügyes és gyors. De ahogy felettem írták igénytelen kapkodás az egész. Közelében nem engedném az autónak. Meg az első sárvédő panelok sincsenek letakarva az esetleges baleset elkerülése végett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76119) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mai etap:

Táv: 584km (90% pálya, 10% város)
Pályás sebesség: ~140km/h (óra szerint, GPS szerint 133km/h)
Klima: on
Átlagfogyasztás kijelző szerint: 6,3l
Átlagfogyasztás tankolás után: 6,63l (584km-re tankoltam 38,7 litert)

(#76120) WP14 válasza Luck Dragon (#76118) üzenetére


WP14
őstag

Gondolod, ha beviszed egy csilivili márkaszervizbe, ott fehér kesztyűben fogják gyógyítani az autódat? :D Nagyon hasonlóan teszik ott is, csak sokkal lassabban, mert ketyeg a 10 ezer + ÁFA-s rezsi óradíj. ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76121) ArthurShelby válasza B-L-A-C-K (#76119) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Érdekes, nálam is 7 a különbség az óra és a gps szerinti között (130-150 fele). Nekem a 130 lovas cdti van, bár érzésre nekem erőssbbnek tűnik (minnt 130).
Van a kocsiban navi? Ha igen tudok neked küldeni fix traffipax pontokat. ;) (bár attól is függ, hogy melyik)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76122) diegho válasza WP14 (#76120) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem sok normális szervizben lehettél (tudom-tudom a barátod). A normális szervizekben a váróból látod, hogy mit csinálnak az autóddal. Van ahol enni és inni is adnak a várási idő alatt, ha pedig kedved van bepattanhatsz a tesztautókba is egy körre és ez nem mostani dolog, már 10 éve is így volt pl a Toyota Koto-nál.

(#76123) ArthurShelby válasza diegho (#76122) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sőt be is mehetsz, az autódhoz és ott lehetsz, míg szerelik.
Nálam szerencsére még nem volt láthatatlan/rejtélyes dolog, minden tervezhető volt, így eddig csak árajánlatot kértem, és durván annyit is fizettem (anno fölszámoltak valami kis exra olajat/sprayt, de az kb 1000ft plusz volt).
Bár egyáltalán nem szívemcsücske a márkaszerviz, most keresek egy jó szerelőt.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76124) Gergőke88 válasza WP14 (#76120) üzenetére


Gergőke88
addikt

Továbbra is csak a f.szsag omlik belőled.

(#76125) diegho válasza ArthurShelby (#76123) üzenetére


diegho
nagyúr

Ismerősömnél mindig bent voltam és beszélgettem a szerelőkkel, néztem amit csinálnak, ha úgy volt még segítettem is, most az öregnél is ahová legutóbb mentem tök természetes, hogy ott voltam és néztem. Neki az is természetes, hogy állapotfelmérés ingyenes, alkatrészt annyiért adja, amennyiért kapja. Barátom ment most oda, ismerősömnél 115+áfa árajánlatot kapott, mondtam neki menjen el az öreghez kérdezze meg, 62k volt ugyanaz.

(#76126) WP14 válasza diegho (#76122) üzenetére


WP14
őstag

Akkor a "rémtörténetek", amik a márkaszervizekkel kapcsolatosak, biztosan csak fantasztikus filmek forgatókönyvei alapjául terjesztik és egy szó sem igaz a becsapásaikról, túlszámlázásaikról, el nem végzett munka felszámolásáról, persze-persze.... :D

Szerk.: Volt néhány autóm már 30 év alatt, de semelyik nem járt márkaszervizben a vétel előtti állapotfelmérésen kívül, szerencsére. :D

(#76124) Gergőke88 - Továbbra sem neked írtam, lapozz-görgess tovább, ne azonosulj annyira a profilképeddel! ;)

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76127) diegho válasza WP14 (#76126) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha nem javították ott soha az autódat honnan tudod, hogy mi van ott?

(#76128) Luck Dragon válasza WP14 (#76126) üzenetére

Vannak ilyen szervizek, bár az ilyennek hírneve is van. Vannak azért normális márka szervizek és a fentiek igen is lehetségesek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76129) WP14 válasza diegho (#76127) üzenetére


WP14
őstag

Írtam, nem kevesen beszélték ki tapasztalataikat, olvass bele bármelyik autótípus bármelyik fórumába, hemzseg az ilyen jellegű szóbeszéd, hogy kit hogyan csaptak be és szándékosan lassan csinálták, mert a rezsi óradíj ketyegett szépen....

(#76128) Luck Dragon Egy szóval sem állítottam, hogy mindegyik szerviz ilyen, de nagyon sokról hallani, ami még véletlenül sem szól a jóval magasabb anyagi ráfordítású márkaszervizek mellett. A legtöbbek, akiket ismerek, ismerős szerelőkhöz, jól bejáratott helyekre viszik baráti ajánlások alapján, pedig van nem kevés autós barátom.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76130) csabyka666 válasza lsebestyen (#76113) üzenetére


csabyka666
addikt

Persze! Várnotok kell még pár hetet, jelenleg szerelőnél van a kocsi, vásárlás utáni átvizsgálás céljából, meg persze olajcsere, és a kötelezők.

Jelentkezni fogok!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#76131) B-L-A-C-K válasza ArthurShelby (#76121) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minél nagyobb a tempó annál többet csal, 100-ig ha jól rémlik még egyforma nálam. Nem navis, telefont használok Waze-zel, ez ugye a legjobb (nekem), mert nem csak a fix pontokat mutatja, illetve ha baleset/dugó van csinál elkerülőt automatice, sokszor jól jött már.

(#76132) F_Zolee válasza WP14 (#76129) üzenetére


F_Zolee
veterán

Márkaszervizben nem számíthat a idő, mert van egy norma mennyi az egész így nem számlázhatnak random.

(#76133) B-L-A-C-K válasza F_Zolee (#76132) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meg előre kalkulálnak neked egy árajánlatot, szóval megint olyanba nagyon okos amiről fogalma sincs.

Ettől függetlenül márkaszervizbe én se vinném a kocsit, csak abban az esetben mint most is, hogy eddig vezetett szervizkönyve van, és ne rontsam el ha úgy is eladom nemsokára. Amúgy biztos nem vinném más esetben, mert drága, és semmivel sem nyújtanak többet mint egy normális maszek opelos.

[ Szerkesztve ]

(#76134) ArthurShelby válasza diegho (#76125) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Na, én ezt irigyelem, ez az álmom. Velem még sosem volt ilyen, pedig igyekezem ilyet találni. Csak ha ismeretlenül megyek oda valahova heylből bizalmatlanok velem (ami érthető, hiszen új vagyok).
Márkaszervizben is úgy érzem ha benn vagyok az autónál, hogy annyira nem látnak szívesen a szerelők. És ha 1 kérdést is felteszek (egyszerűt), akkor arra nem nagyon kapok választ, és úgy érzem fárasztom őket (pedig nem szeretnék fárasztó lenni, és sztem nem is vagyok az).
Esetleg ha ez a szerelő Bp-i privátban el tudod küldeni az elérhetőségét? (bár pont az újabbik autóhoz keresek jó szerelőt, ahol már kis informatika is kell, a régihez találtam jót (csak ó is mindig elfogalalt))

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76135) WP14 válasza F_Zolee (#76132) üzenetére


WP14
őstag

Ezt sem állítottam, hogy véletlenszerűen számláznak, de sosem fogod megtudni, hogy valóban 6-8 óra kellett az adott munkához, vagy 1 óra alatt elvégezhető lett volna, mert úgyis azt mond, amit akar, mint az orvosok, "komplikáció lépett fel" - a műtét sikerült, de a beteg meghalt. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76136) Luck Dragon válasza WP14 (#76129) üzenetére

Sajnos belefutottunk ilyenbe mi is. Mikor vettük a Fiatott (Szent Flórián) akkor szuperek voltak, minden szerviznél bent lehettél,stb.
Amióta összeállt a Pappasal azóta a kért telefonos szervíz előtti felhívást sem intézik. :(

Azóta váltottunk, csak független márka szakszervízzel foglalkozunk. Nincs üzleti visszakozás a háttérben.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76137) ArthurShelby válasza B-L-A-C-K (#76131) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azt tudom, hogy százalékosan "csal" (hiszen nagyobb tempónál a kerék jobban kipörög).
Én azt nem szeretem a waze-ben, hogy néha későn szól (200m-rel előtte pl), de valamikor meg relatíve normális, és 500m-rel előbb. Esetleg nincs olyan beállítás, hogy 1km-rel előtte szóljon?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76138) WP14 válasza Luck Dragon (#76136) üzenetére


WP14
őstag

Amúgy hivatalosan nem lehet bent az autó tulajdonosa a szerelőcsarnokban, mivel veszélyes üzem. ;)
Persze vannak szerelők, akik behívnak és elmutogatják, hogy ez+az a hiba, ezt és azt kell átnézni, ellenőrizni, ha minden jól megy, akkor csak ezt vagy azt kell cserélni, de rosszabb esetben fődarab csere stb....
Viszont azt csakis saját felelősségükre teszik, mivel munkavédelmi szabályzat nem igazán engedi, nézz utána. :)

Elég, ha egy földön felejtett villáskulcson elcsúszol és eltöröd a kezedet, a szerelő repül, a céget meg büntetik....

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76139) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#76133) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk ment már úgy kollegina kis Peugeot 307-esért vissza márkaszervizbe, hogy elfelejtették megemlíteni telefonon vagy mailben vagy akárhogyan, hogy a kiadott ajánlat duplája esett bele a vrummvrummba időközben és hát 100k fölött lett így a buli. Volt kis balhé és aztán amibe bele tudtak nyúlni gondolom lehúzták és akkor tizen k pluszban jött ki. Épp valamelyik héten volt Homáron sztori, hogy ilyenkor mit tehet meg a szerviz és mit te. Ez sajnos egy létező jelenség. Másik gond ugye a mi lett megcsinálva és mi csak felvezetve. Jelöltem már pollenszűrőt filccel kis pontban ami szűrőcsere után érdekes módon megint ott volt. Ezt mondjuk nehéz lenne kimagyarázni :P

Céges Ford flotta van, itt olyan cifra dolgok vannak, hogy a papíron tökéletes patent autó volt, hogy a kapun nem jött ki, olyan is, amit 2 utcányiról vittek vissza ugyanazzal a hibával :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76140) B-L-A-C-K válasza ArthurShelby (#76137) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt már megszoktam, nem nézegettem lehet e állítani, de nem kizárt.

(#76141) Luck Dragon válasza WP14 (#76138) üzenetére

De nem is arról van szó, ha nem ahogyan diegho is írta, váróban, folyosóról, vagy az ajtó előtt, de láthattad hogy mi történik.

Most meg le kell vele parkolni, majd hívnak hogy mikor mehetsz érte.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76142) WP14 válasza Luck Dragon (#76141) üzenetére


WP14
őstag

Mert az a szabályos, hogy leteszed az autót, elmondod a tüneteket, a szerelő meg beáll vele és megvizsgálja, mi okozza a tüneteket. A becsapós része természetesen szemétség, de jelen van, sőt több helyen, mint ahol nem.

(#76143) B-L-A-C-K Azt is olvasd el, amit nem akarsz észrevenni és leírtam, ezért viszi mindenki baráti ajánlásra ismerős szerelőhöz, jól bejáratott helyekre, ha nincs közvetlen szerelő barátja. Ez a legelterjedtebb, bevett szokás, nem tudom ti hol éltek, de felénk így működik.

Nem mellesleg, a márkaszerviz nem fogja az alkatrészkereskedőtől kapott kedvezményét átadni, nem úgy a baráti szerelők, még ha nem is a teljes kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76143) B-L-A-C-K válasza WP14 (#76142) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ez mindenhol benne van, ha maszekhoz viszed ott is átb@szhatnak.

(#76144) AMD Power válasza WP14 (#76138) üzenetére


AMD Power
titán

Én csak abban a márkaszervizben bízok meg maximum amiben van ismerős. Amúgy egyikben sem bízok. Sőt nagyjából semelyik szervizben, vagy szerelőben. De márkaszervizben biztos nem. Nekem a Porsche Pest VW szervizzel volt nagyon durva élményem. Ha nem győz a józan eszem akkor engem onnan a rendőrök visznek el.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76145) B-L-A-C-K válasza WP14 (#76142) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De honnan tudod hogy az se b@sz át? Sehonnan, simán ráírhat egy két dolgot még amit se a "barátnak" nem mond el, és se neked, és soha nem veszed észre.

Tikakukac: Ilyenkor én is ki se fizetném, mivel ha eltér az árajánlat, főleg ilyen drasztikusan eleve kötelesek telefonálni, hogy találtak még valamit, és változik az ár, azaz elfogadod e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#76146) WP14 válasza AMD Power (#76144) üzenetére


WP14
őstag

Pontosan erről beszélek, kell ismeretség, kell, hogy legyen, akiben megbízol, különben nagyon be tudnak csapni a szervizek-szerelők. :)

(#76145) B-L-A-C-K Sajnálom, ha neked ilyen barátaid vannak, azaz, hogy azt sem tudod akkor, mi az a barátság. :O

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76147) AMD Power válasza WP14 (#76146) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem könnyű a dolgom. Minden szerelésnél végig ott vagyok. Látom mit csinál a szerelő pontról pontra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76148) B-L-A-C-K válasza WP14 (#76146) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom miért vetítesz már megint, nem írtam sehol a barátaimról...:/ Általánosságról írtam, de amilyen naiv vagy tudom ez nem létező dolog.

(#76149) WP14 válasza AMD Power (#76147) üzenetére


WP14
őstag

Ne is mondj ilyeneket, mert te is közellenség leszel. :D
Amúgy én pontosan ugyanígy, sőt, még a kedvezményt levont számlát kapom és nem 10 ezres rezsi óradíj + munkadíj megy rá :D

(#76148) B-L-A-C-K Hogy állíthatsz "általánosságban" ilyet barátságról, ha nincs benne tapasztalatod? Akkor neked nincs barátod egy se, ha csak ilyen negatív példákat tudsz...

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76150) B-L-A-C-K válasza WP14 (#76149) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most megint kezded előröl?

Nem megyek már bele, csak annyit mondok, múltkor gondolom nem véletlenül voltál pihenőn, szerintem próbálj normálisan viselkedni, nem okoskodni mindenben amihez közöd sincs, mert ha nem változtatsz ahogy látom örökre el kell hagynod ezt a kis közösséget...:/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.