Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) adorjant válasza Luck Dragon (#76799) üzenetére


adorjant
senior tag

Én a leggyengébb 1.7-re szavazok,abban nincs részecskeszűrő.
Ha karcsú,akkor egy alap chip és kész :)

(#76802) pityaa23 válasza pityaa23 (#76246) üzenetére


pityaa23
senior tag

Korábban téma volt, hogy kerestem azt Astrába telefontartót. Jelentem a zolikaDB által ajánlott mágnes cucc bevált, még a függőleges lamellákon is rajta marad. Ez volna az.

Köszönöm még egyszer a segítséget!

(#76804) MunezXBK válasza Skizz (#76797) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mikroszálas.

(#76805) Skizz válasza MunezXBK (#76804) üzenetére


Skizz
addikt

Ok, akkor nekiesek, ha áldásod adod rá. Órapaszta+mikroszálas?

(#76806) mohabá 007 válasza the86 (#76800) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"... 3 szenzor gyíkja van. Lambdaszonda, Alapjárati motor és a főtengely jeladó..."

Így működik a motor, ha rossz a főtengely jeladó
Menet közben véletlenszerűen leáll,meleg motor nem indul,csak köszörül,ha lehűlt,beindul.(neked ilyet nem csinál)
Ha az alapjárati motor nem megfelelően működik,az alapjárat nem egyenletes,hanem ingadozik,hol magas,hol túl alacsony,esetleg a motor le is állhat.(neked ilyet nem csinál)
Szervizekben a CO mérésnél a mérőműszer méri a katalizátor hatékonyságát,és külön méri a lambdaszonda működését is,de oszcilloszkóppal is ki lehet mérni,hogy jó e.A meghibásodott lambdaszonda teljesítményvesztést okozhat,de megnőhet a motor fogyasztása is.
Mind a 3 cuccosnak az elektromos csatiját laza mozdulattal szét tudod szedni,így le tudod őket ellenőrizni,hogy jól működik e.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#76807) zolikaDB válasza pityaa23 (#76802) üzenetére


zolikaDB
veterán

Orulok, ha bevalt! :D

(#76808) beg válasza mohabá 007 (#76806) üzenetére


beg
veterán

Apropó alapjárati motor, a Z14XE esetén nincs ilyen ugye?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76809) Doggy dog válasza diegho (#76798) üzenetére


Doggy dog
senior tag

1.9 kettős tömegű+dpf.
1.7-nél a leggyengébben (talán dth) nincs egyik sem,felette úgy tudom már van.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#76810) MunezXBK válasza Skizz (#76805) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

De azért okosan!

Más: kidzsuváztam az alapjárati motort, fojtószelepet, légtömegmérőt. Még mindig leáll random. :(((

Mit nézzek még meg?

(#76811) diegho válasza Doggy dog (#76809) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi.

(#76812) mohabá 007 válasza beg (#76808) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Mondom amit tudok,Te meg eldöntöd,hogy neked van e. ;)

A bovdennel működő gázpedálos kocsikon az alapjárati motor szabályozza az alapjáratot. :K
Az elektromos potméteres gázpedálosnál nincs alapjárati motor,ott a fojtószelep működteti az alapjáratot. :K
(miután megnyomod a potméteres gázpedált,az jelet küld a motor vezérlő elektronikához,majd onnan megy a jel a fojtószelep elektronikájához,és az állítja megfelelő szögbe magát a fojtószelepet)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#76813) beg válasza mohabá 007 (#76812) üzenetére


beg
veterán

Akkor nincs. Villanypedál.
Köszi :) (keresem a magas alapjárat okát tovább)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76814) Markizmark válasza Luck Dragon (#76799) üzenetére


Markizmark
addikt

Az nem a csapágyas fajta? 125 lovas 1.7 H astra is van?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#76815) Luck Dragon válasza Markizmark (#76814) üzenetére

Igen és igen. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76816) diegho válasza Doggy dog (#76809) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor ez felejtő.
2007 körüli benzines H-k milyenek? Ezek már twinport-ok ugye?

(#76817) bbubby00


bbubby00
őstag

2011-es Insigniában szeretném frissíteni a navit. Van valakinek tippje, trükkje esetleg újabb szoftvere?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#76818) Luck Dragon válasza diegho (#76816) üzenetére

2007-ig van twinportos 105 pacis XEP- XE1 motor kóddal.
116-pacis a Z-XER és A-XER ezek már nem TP-ok.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76819) Markizmark válasza Luck Dragon (#76818) üzenetére


Markizmark
addikt

Viszont az XER-ek változó szelepvezérlésűek tudtommal, amivel szintén lehet gond. Nagyon olaj érzékenyek.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#76820) diegho válasza Markizmark (#76819) üzenetére


diegho
nagyúr

A twinport a legjobb széria tudtommal, a Z18XE után persze. Ma láttam egy Z18XE Meriva-t, hát na... az elég komoly párosítás lehet.

(#76821) ArthurShelby válasza bbubby00 (#76817) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Melyik van benne? Navi 600/900, dvd 800?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76822) bbubby00 válasza ArthurShelby (#76821) üzenetére


bbubby00
őstag

Du meglesem, hol írja? :DDD A gyári lemeztokon?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#76823) ArthurShelby válasza bbubby00 (#76822) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pl: [link] [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76824) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Astra H GTC-re milyen alsó motortakaró burkolat lenne jó? Amit találok, ahhoz oda van írva, hogy csak OPC-re... (Z19DTH)

(#76825) SPF


SPF
senior tag

Nemrég említettem, hogy a kocsim hátulján kopog valami. Szerelő ismerősöm megnézte, és azt tanácsolta, Hogy a rugó alján és tetején található gumigyűrűket fujjam be WD40-nel. Sajnos utána is ugyanúgy nyekereg. Valakinek volt már hasonló gondja? Állítólag G Astránál ez gyakran előforduló a betegség.

(#76826) beg válasza SPF (#76825) üzenetére


beg
veterán

Hátulját hintáztatva nyekergő hang, mintha egy rozsdás rugó szólna? Alul a hátsó híd majdnem közepén, de inkább bal oldalra pozicionálva ott a fékerőszabályzó. Azt fújd be előről, hátulról, oldalról és elhalkul.
Ha kopog, akkor cibáld meg a kupufogócsövet, dobot nincs-e elszabadulva valahol és hozzáér valamihez. Továbbá a törött hátsó rugó is csinál ilyet, az alsó vagy a felső menet tud csendben letörni, nehéz észrevenni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76827) zolikaDB válasza beg (#76826) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amikor megyek rosszabb úton, nyikorog, nyöszörög nekem is a hátulja, G sedan... Én úgy voltam vele, h ez "ezt tudja".

Urak, másik dolog: az alábbi jelenséget mi okozhatja? Beindítom az autót, és ég az ABS visszajelző menet közben végig? Egyébként tökéletesen működik, leállítás és újraindítás után eltűnik.
Tegnap kétszer csinálta, de régebben szinte soha. Talán idén volt egy alkalom, amikor felvillant, majd 2 perc után eltűnt.

(#76828) beg válasza zolikaDB (#76827) üzenetére


beg
veterán

Első kerék csapágy csere. Egyben van a jeladóval. Drága :(

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76829) SPF válasza beg (#76826) üzenetére


SPF
senior tag

Igen, hintáztatva van hangja. Akkor ezt a fékerőszabályzót is be fogom fújni. WD 40-nekl fújjam be ezt is ?
Kipufogót és a rugót már nézték, szerencsére azoknak nincs baja.
Köszönöm a tanácsot, remélem ez meg fogja oldani a problémámat.

(#76830) beg válasza SPF (#76829) üzenetére


beg
veterán

Mehet neki a folyékony szigszalag :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76831) SPF válasza beg (#76830) üzenetére


SPF
senior tag

A fékerőszabályzó minden kis úthibára csinálhatja ezt a nyikorgó hangot?

(#76832) beg válasza SPF (#76831) üzenetére


beg
veterán

Nekem csinálta :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76833) SPF válasza beg (#76832) üzenetére


SPF
senior tag

Köszi, hétvégén befújom!

(#76834) zolikaDB válasza beg (#76828) üzenetére


zolikaDB
veterán

A fékerőszabályozó minden G-n ugyanott van? Mert hajbókolok a kocsi alatt, de nem lelem :)

Hát, ahogy mondod, a kerékcsapágy nincs ingyen... Febi, 19k. De ebből akkor csak ezt kell megvenni, vagy párban, vagy hogy?
Ugye, amik szimmetrikusak, azokat párban cseréljük... (futóműcuccok leginkább)

(#76835) Markizmark válasza zolikaDB (#76834) üzenetére


Markizmark
addikt

Csapágyat nem kell párban.

Amin tegnap meglepődtem, hogy fékbetétet sem kell párban (tételezzük fel, hogy a másik még határérték vastagságon belül van), tárcsát viszont igen, és ha tárcsát cserélsz akkor már betétet is kell.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#76836) beg válasza zolikaDB (#76834) üzenetére


beg
veterán

Nekem ott van ahol bekarikáztam. Hátsó híd, kipuf csőhöz közel. Csapágy nem kötelező párban. Bár nekem anno OFF vasnál a jobb oldali után 3 hónappal megszóllalt a bal is. Nagyjából egyforma terhelést kapnak hacsak nem a daytona oválpályán korzózol :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76837) beg válasza Markizmark (#76835) üzenetére


beg
veterán

Azért azt a tesztörülményt megnézném mikor az egyik oldali betét szett hamarabb kopik mint a másik. Vagy ha így van, ott nem egyenlő a fékhatás.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76838) Markizmark válasza beg (#76837) üzenetére


Markizmark
addikt

Fékmunkahenger hibánál előfordul... szimpla tárcsás F astra munkahengere hajlamos megszorulni és folyton fogni. Ilyen hiba esetén elég lehet csak a megkopott oldalon betétet cserélni, ha jó még a tárcsa.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#76839) SPF válasza zolikaDB (#76834) üzenetére


SPF
senior tag

Sikerült megtalálni a fékerőszabályzót?

(#76840) wwhy


wwhy
veterán

Kinek is van 1,4T Astra J-je :B ? néhány kérdésem lenne, akár pü.ben.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#76841) trassher válasza zolikaDB (#76827) üzenetére


trassher
addikt

Kezdésképp húzd le az abs jeladó csatiját és fújd be kontaktspray-vel. Ha ezután is marad a hibajelzés akkor csapágycsere jeladóval együtt ahogy beg is írta.

vebbful: Utána megint cseréli majd ami kimaradt mert még elég vastag? Dupla munkadíj, meg ha csináljuk akkor csináljuk rendesen. :)

Redmi Note 7

(#76842) psalm69 válasza zolikaDB (#76827) üzenetére


psalm69
csendes tag

Szia!

Nekem is volt hasonló ABS hiba G astránál. Én is cseréltem csapágyat de a hiba jelenség megmaradt.A hibát nálam az összekötő kábel okozta(GM 09131387 MZ3), csere után megszűnt a hiba.( A kábel én is befújtam kontakt sprayvel de csak rövid ideig lett jó,kimérve a kábel mindig jó volt). Én elsőkörben inkább a kábelt cserélném ki.

[ Szerkesztve ]

(#76843) AMD Power


AMD Power
titán

110 ló bő 11,5 millióért? Opel Insignia teszt
Opel Insignia Grand Sport 1.6 CDTI Innovation teszt

110 Le képest ez tényleg jó. Főleg a fogyasztás.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76844) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#76835) vebbful: amit linkeltem csapágyat, abból csak egyféle van? Nincs jobbos, és balos?
(#76839) SPF: látok vami rugót, de mintha a kipuffhoz csatlakozna. Csak a habtestem nehezen tudom a kocsi alá bepréselni, a Lidl-s bakjaim meg vidéken vannak, anyóséknál.
(#76841) trassher: az ABS jeladó csatijához le kell venni a kereket, vagy elég csak kitekerni egy irányba?
(#76842) psalm69: köszönöm!

Urak, most megkavarodtam: ez az ABS jeladós kerékcsapágy... Mindkét oldalon van jeladó? És honnan tudom, melyik rossz? Vagy azt majd a szerelő pajtás megjósolja kézrátéttel?

[ Szerkesztve ]

(#76845) odorgg válasza zolikaDB (#76791) üzenetére


odorgg
addikt

No megjött a cucc, és sikerült a bekötés is. Ilyen lett:

A kép nem lett a legjobb, bocsi. :B

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#76846) bbubby00 válasza ArthurShelby (#76821) üzenetére


bbubby00
őstag

DVD 800-al van szerelve.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#76847) AMD Power válasza AMD Power (#76843) üzenetére


AMD Power
titán

FB szegeny Insigniat szet savazzak...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76848) ArthurShelby válasza bbubby00 (#76846) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Abban én sajnos nem tudok segíteni (én csak a navi 600/900-hoz konyítok, ami az enyémben van), itt wonkok tud majd (nem ingyen :( )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76849) psalm69 válasza zolikaDB (#76844) üzenetére


psalm69
csendes tag

Diagmosztikai műszerrel ki lehet deriteni ,hogy melyik oldal a rossz, ha éppen fenn áll a hiba.Egyfele teszt inditsd be az motort es álló helyzetben mozgasd jobbra balra a kormányt,ha a km óra mutatója ugrál akkor a bal oldal,mert ott van sebességmerő a csapá
gyban.A kereket jobb leszedni,mert jobban hozzá lehet férni a csatlakozó hoz.

[ Szerkesztve ]

(#76850) bbubby00 válasza ArthurShelby (#76848) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi! Írtam neki, majd látjuk mi lesz belőle! :R

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.