Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76201) Luck Dragon válasza kmarci25 (#76199) üzenetére

Nos én majd most viszem torony csapágy cserére. Ez úgy szokott lenni hogy az adatbázisban benne van már az autóm, visszamenőleg a javítási története és minden egyéb.

Van hogy elmondom hogy mit szeretnék , megrendelik , addig nem kell otthagyni az autót, csak akkor kell vissza vinni mikor ott az alkatrész és már szerelik is.

Vagy adnak egy idő pontot , ilyenkor állapot felmérés,anyag beszerzés ,szerelés. Ilyenkor ott kell hagyni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76202) kmarci25 válasza Luck Dragon (#76201) üzenetére


kmarci25
veterán

Érdekes. Nálam ez úgy néz ki, hogy viszem az alkatrészt (benn van a csomagtartóban minden), otthagyom, aztán szólnak, mikor készen van, meg mondják az árat.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#76203) Luck Dragon válasza kmarci25 (#76202) üzenetére

Mi ebben az érdekes? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76204) tutis


tutis
őstag

valaki járt már így az easytronic váltóval? (jelzem egyszeri hiba)
hétvégén parkoltam ki, szerintem nem figyelmtem, így össze vissza állítgattam 1-es és R között..
NA végén R, tolatás, tenném autómata 1-be, de automata 4-be vált. Kapcsolom manuálba, ott is a 4-est kapcsol. Se fel se le nem besz mást csak a 4-iket. Elindultam mert már álltak hátamnál, de semmi más sebességet nem kapcsolt. Félreálltam, motor leállít, vissza. Ugyanez.
Na fogtam, megint R, utána már simán visszaállt minden, tehát lett automata 1-es. Tökéletesen működött minden ismét.
Fura volt, a R kapcsolgatása előidézett egy fura szitut.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#76205) kmarci25 válasza Luck Dragon (#76203) üzenetére


kmarci25
veterán

Az, hogy ahogy viszed az alkatrészt, már szerelik is. ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#76206) Luck Dragon válasza kmarci25 (#76205) üzenetére

Hol írtam én ilyent? Nem én viszem. Ők szerzik be.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76207) kmarci25 válasza Luck Dragon (#76206) üzenetére


kmarci25
veterán

Igazad van, félreértettem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#76208) Luck Dragon válasza kmarci25 (#76207) üzenetére

Ugyan:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76209) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mi sajnos kb 3 hónaponta mosatjuk le (mosóban). Nincs időnk se rá, hamar bogaras lesz (főleg az eleje, meg a külső visszapillantóknál), és sajnos itthon ahol áll a fák alatt a galambok gyakran sz*rnak rá (itt nem előny a panoráma tető, és a panoráma szélvédő :D ), a fákról lecsorgó ragacsos anyag...
Nálunk sajnos egy igásló az autó, én most próbálok ebből váltani, de nem könnyű (pl jó szerelőt is nehéz találni, jó/olcsó autómosót, nincs kertünk...) (de ezek csak kifogások, rajtunk múlik mennyit törődünk vele, eddig egyébként egy megbízható kocsi, még nem volt vele semmi nagy gond)

@kmarci25
Eddig szerencsére csak kisebb dolgok voltak (olajcsere, átnézés...), de így is rengeteg idő volt. A délelőttöm simán elment rá. Nem kapkodnak a szervizben, halálra unom néha magam. Az negyed óra, hogy a kocsi bekerüljön az emelőre (pedig időpontra megyek). Nekem nem tűntek nagy szakiknak az opel gyulainál, akik foglalkoztak a kocsimmal (de lehet, ha komolyabb dolognál másokat küldenek).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76210) Dave46 válasza Luck Dragon (#76076) üzenetére


Dave46
tag

Köszi szépen a segítséget!

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#76211) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom itt téma-e az ilyesmi, de nem tudtok véletlenül valami értelmes mobiltartót astra J-hez? Függőleges a ventilamella, így jó pár darab kiesik, illetve szélvédőre tapasztósat nem akarok. Legjobb lenne a képen látható helyen a mobil. Találtam már valami konzolszerűséget, de ahhoz még mindig kellene tartó.

konzol: Brodit Proclip

(#76212) ArthurShelby válasza pityaa23 (#76211) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekünk egy ilyen van, és a navi bal oldalánál, az óracsoport mellett van, ebben a vezióban. Ott sík a terület, jól meg tud tapadni, és illik a kocsihoz is (fekete-piros színvilág).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76213) B-L-A-C-K válasza pityaa23 (#76211) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem ez van, igaz kiesik így ez a rész, de nem érzem hátrányát.

[ Szerkesztve ]

(#76214) ArthurShelby válasza B-L-A-C-K (#76213) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én anno direkt olyat akartam, ami a nem a lamellákhoz rögzül, hogy ne törje ki azokat (vagy inkább ilyen félelmem volt)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76215) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#76213) üzenetére


Gergőke88
addikt

Semmi YouTube videó róla? :U

(#76216) B-L-A-C-K válasza ArthurShelby (#76214) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért törné ki? Gumi befogató van hozzá, nagyon kell cibálni hogy kitudd törni.

Gergőke88: De van csak te nem láthatod.

[ Szerkesztve ]

(#76217) ArthurShelby válasza B-L-A-C-K (#76216) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az A zafirában egy gagyi kínai megtette, túl nehéz volt a telefon (samsung s3 lte), nem bírta el a lamella.
Viszont ez nem gagyi, szóval simán lehet jó (és a te tapasztalataid alapján az, szóval akkor jó :) ).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76218) pityaa23 válasza B-L-A-C-K (#76213) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ez egy insignia?, itt vízszintesek a lamellák és lehet a telefont sem takarja ki a kormány. Sajnos nálam más a helyzet. :)

(#76219) B-L-A-C-K válasza ArthurShelby (#76217) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom, mind1 nekem nagyon bejött, csak bele kell ejteni a telefont és kész...

Jut eszembe ezt megnéztem, nálam úgy van ha megy a klíma és lekapcsolom a ventit, majd be pl az ablakra a ventit, vagy lábra vagy akárhová, akkor klíma is bekapcsol vele. Viszont ha úgy állítom le hogy kikapcsolva van a klíma, akkor meg bekapcsolásnál sem adja hozzá automatice semmihez, csak mint írtam akkor ha előtte be volt kapcsolva.

pityaa23: Igen insi, szerintem hasonlóan van mint nekem, csak függőlegesen, bár igaz meg kellene nézni tényleg. Esetleg még vannak olyanok amit a CD tartóba kell rakni...

[ Szerkesztve ]

(#76220) pityaa23 válasza B-L-A-C-K (#76219) üzenetére


pityaa23
senior tag

A cd-tartós meg kitakarja az összes gombot. :D Lassan ott vagyok, hogy előbb találok új autót mint megfelelő telefontartót. :DDD

(#76221) zolikaDB válasza pityaa23 (#76211) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezeket nezted?
[link]
[link]

(#76222) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

F Astra lámpa fénye elég gyengének tűnik. Egy emelt fényerejű izzó ezen segíthet? Lámpa nincs bemattulva, de elég gyenge.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76223) #81556480


#81556480
törölt tag

Használ valaki autótakaró ponyvát? B vectrára gondoltam. heti 4 napot áll telephelyen a kocsi, és valami mindig rászáll, rápereg..

Nos nekem azon forog az agyam, hogy ha esik az eső, aláfolyik a víz, majd a pára felszáll és ottmarad a fólia alatt, így még rosszabbat teszek vele, mert sokkal tovább marad a nedves környezet. csak ugye megvédené a fényezést, de az alvázat nem.

(#76224) Petyyyyy válasza #81556480 (#76223) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lélegző ponyvát kell venni. Azt nem 20-30 ezerért kapod meg, hanem dupla/tripla áron.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#76225) #81556480 válasza Petyyyyy (#76224) üzenetére


#81556480
törölt tag

A jelen tudásom a témában 0. De elkezdek akkor utána olvasgatni. Meg láttam már olyat ami jég ellen is véd. Tehát akkor érdemes lenne valami komolyabbat venni.

Mondjuk 50-80 ezret lehet nem költenék rá, de majd meglátom. Ha hosszú távú dolog lesz ez a telephelyes parkolás, akkor lehet érdemes beruházni. ( elég ha 1x összeveri a jég)

(#76226) Chiftain válasza #81556480 (#76225) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Állítólag rendesen le kell takarítani a kocsit kívülről minden alkalommal mielött felkerül a ponyva. Mivel ha koszos, poros akkor összetudja karcolni a fényezés és a ponyva közé kerülő szennyeződés. Nekem nincs így nemtudom ez mennyire valós, de eltudom képzelni hogy így van. Esetleg akinek több tapasztalata van, megtudja erősíteni vagy ezt vagy az ellenkezőjét.

(#76227) AMD Power válasza szabonagyur (#76222) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a kocsiban a lámpa max csak arra jó ,hogy lássanak engem és a rendőr ne büntessen meg. Mert amúgy 0 a fényereje. Cserébe nem ég ki soha. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76228) szabonagyur válasza AMD Power (#76227) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez is olyan sajna... :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76229) AMD Power válasza szabonagyur (#76228) üzenetére


AMD Power
titán

Tegnap jöttünk haza nyaralásból. Jó későn indultunk el ,hogy ne a 40 fokban jöjjünk. De igy is pokol meleg volt az autóban.... szegény gyerek már ki volt! :( Jövőre nincs mese. El kell adni a gépet és kell valami komolyabb klímás gép. 3 + 1 gyerek volt a kocsiban + a csomagok. Szegény már nem igazán akart "menni" sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76230) Markizmark válasza szabonagyur (#76222) üzenetére


Markizmark
addikt

Osram Night Breaker Unlimitedet használok 3 éve, még egyszer sem égett ki és jól is látok vele.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#76231) Gergőke88 válasza AMD Power (#76229) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mióta mondjuk már ezt neked, hogy felesleges magadat és a gyereket szopatni.

(#76232) szabonagyur válasza Markizmark (#76230) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak kérdés, hogy egy F-nél hoz e javulást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76233) Luck Dragon válasza AMD Power (#76229) üzenetére

Az "új" autó egy igazi megváltás lesz ezen a téren. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76234) HoaryFox válasza szabonagyur (#76232) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én anno GE Megalight Ultra +120%-t tettem bele, sokat javult akkor a világítás.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#76235) Markizmark válasza szabonagyur (#76232) üzenetére


Markizmark
addikt

Nekem F van.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#76236) kmarci25 válasza szabonagyur (#76232) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem értem, hogy az x+30% fényerő hogyan ne lenne jobb, mint az x fényerő... :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#76237) adorjant válasza kmarci25 (#76236) üzenetére


adorjant
senior tag

Mert ha annyira rossz állapotban van a búra és/vagy a foncsor, akkor előfordulhat, hogy az erősebb izzó sem javít a helyzeten.

(#76238) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Vectra B 16 V 74 kw-os kombi. 1996 év végi. Futóműállításra vittem, mondták előtte cseráltessek kormányösszekötőt meg toronycsapágyat. Várható volt, mondtam rendben. Bebattyogtam egy Unixba, odaadtam a forgalmit, erre azt mondták többféle méret van, vegyem ki és vigyem el.... meglepődtem, azt hittem az alvázszám csak segítség nekik... szóval, nem tudja vki, melyik a helyes méret? Előre is köszönöm!!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#76239) kmarci25 válasza adorjant (#76237) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez volt az eredeti kérdés: Sziasztok
F Astra lámpa fénye elég gyengének tűnik. Egy emelt fényerejű izzó ezen segíthet? Lámpa nincs bemattulva, de elég gyenge.

Ebből nekem az jött le, hogy a lámpatesttel nincs hiba.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#76240) MunezXBK válasza szabonagyur (#76228) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

www.foncsorozas.hu

(#76241) Calogero


Calogero
addikt

Ampera összehasonlítás a Focussal és a Golffal: [link]

(#76242) #81556480 válasza 7s26c (#76238) üzenetére


#81556480
törölt tag

Te cseréled vagy szerelőhöz viszed?

Nekem haverom autószervizben azt szokta, hogy ha tudja hogy egy autóhoz van 2-3 féle cucc, akkor berendeli mindet, majd visszaküldi amelyik nem kell. minden nap jön és megy alkatrész, már egy kisebb szervizbe is, ami unix vagy bárdi vagy hasonló cég partnere..

(#76243) 7s26c válasza #81556480 (#76242) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem én, szerelő csinálja. Viszont ő nem adja át a kedvezményt, nekem pedig az egész jó

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#76244) szabonagyur válasza HoaryFox (#76234) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi a tippet, megnézzük 3500 Ft nem nagy tétel, próbát megér.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76245) _seth_ válasza adorjant (#76192) üzenetére


_seth_
veterán

Marad igen, lehetne rá rakni szebbet, de nem szerepel az idei tervben, sőt, amíg le nem rohad alóla, addig marad a mostani :)

A kipufogó kapott 7 új kipufogó tartó gumibakot, érje be ennyivel :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#76246) pityaa23 válasza zolikaDB (#76221) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszi, meg is rendeltem őket, valamelyik csak jó lesz. :R

(#76247) #81556480 válasza _seth_ (#76245) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hátsó ajtóban rugót cseréltél? mert nekem az ajtó cser utána rugó nem bírta el, mivel a B2-ben még egy gázos teló is van hátul.

(#76248) Hachiko95 válasza szabonagyur (#76244) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Az F Astra is üvegbúrás?
Nekem az A vectrába Osram Night Breaker van és mintha gyertyafény lenne.
Valószinűleg a foncsor már nincs a helyzet magaslatán, mattulás nincs kívülről, ezek a régi üvegbúrák nem nagyon hajlamosak erre.

(#76249) szabonagyur válasza Hachiko95 (#76248) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ez jó kérdés, igazából nem vagyok tisztában ezekkel, a foncsor is csak félig van meg :D

Annyi ha nem javít rajta akkor belerakjuk másik járműbe, szerencsére van pár H4-s otthon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76250) AMD Power válasza Calogero (#76241) üzenetére


AMD Power
titán

De jo ki teszt. Es a vegen a vegszo.. ennyi penzert ez meg edes keves.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.