Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) F_Gergely válasza AMD Power (#75600) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igy van, ezert nezek en is fiatalabb (fiatalabb?! Szoval 10 eves...) autot. Vectra eszetlenul rohad, nem eri megcsinaltatni, csak a kasztni + fenyezes lenne 300-400 ezer. Korbe rohad mindenhol plusz az alvaz is.
A C vectra mar nem rohad, csak ugye arrol meg, megoszlanak a velemenyek, pedig baromi nagy es tagas.
Most honda accordokat nezek de messze nincs olyan felazereltsege mint a vectranak meg a fullosnak sem :(
Mazdak ezert is esnek ki, rohadnak mint a szemet.

(#75602) AMD Power válasza F_Gergely (#75601) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan! Nálam dettó. Másokat nézünk az tény, de a rohadás kizáró tényező mind a kettőnknél. Astra fronton kicsit elvagyok keskenyedve. 1.4 benzinesek 10 évesen 250-300e km futással. Kell a halálnak 800e-1 millaérárt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75603) F_Gergely válasza AMD Power (#75602) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen, en is ugy vagyok vele, ha mar veszek.autot az jo legyen, minden szempontbol. De hogy 1,6 millaert nem veszek 300-400 ezret futott autot az is hetszentseg, hiaba dizel.
Es 2007nel oregebb nem kell, mar a 10 eves is oreg , de tobbet meg sajnalok autora kifizetni. Utcan parkol, eg alatt, neha igy is fosok feltorik, osszetorik stb. Dragabb auto akkor johetne szoba, ha lenne sajat garazs, meg betudnek allni a kerten belulre.

(#75604) Luck Dragon válasza F_Gergely (#75603) üzenetére

Nem lehetetlen amit kívánsz, de nem lesz egyszerű 10-év és dízel, sok nagy futású példány lesz előtted mire megtalálod az igazit. A kulcs szó a türelem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75605) F_Gergely válasza Luck Dragon (#75604) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hat a turelem egy dolog, de a augusztasban lejar a vectta muszakija tok jo lenne ha addigra lenne masik. Ez az egyik resze.
A masik hogy tok jo lenne megtalani azt higy mit kene venni. Mindegyikkel van valami gond ami nem tetszik. Ezeketet neztem:
BMW E39 facelift
Audi A6 B5
Opel Vectra C facelift
Citroen CII
Renault Laguna2 facelift
VW Passat B5-B6
Honda Accord 7 facelift
Toyota Avensis (2007) facelift
Mazda 6
Peugeot 407 SW

C vectra volt idaig ami evjaratban, felszereltsegben, megfizethetosegben jonak tunt de szerelom nagyon le akar beszelni. Honda Accord motorja piszkosul jo, nagy a csomagter viszont kevesbe felszerelt es extrazott mint egy vectra. Meg nem tudom mi lesz, az ido ketyeg. Citroen C5 is jo lenne de itthon nincs olyan ami nekem kene, kint 2 ezer euroert mar van a 170 lovas 2.2es dizel borrel, navival mindennel.
Fogalmam sincs mit sikerul megvenni, de a legnagyobb gond az hogy az ido megy. Nyilvan ha nem talalok akkor lemuszakiztatom a vectrat es hasznalom tovabb, de augusztusban tesom eskuvojere mar jo lenne nem egy rohado roncsal menni.

(#75606) Luck Dragon válasza F_Gergely (#75605) üzenetére

Ford mk2 focus vagy modeo. 2.0 CDTI 136 PSA motorral 6 sebességes váltóval Giah felszereltséggel?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75607) MunezXBK válasza F_Gergely (#75605) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A4 B5 vagy A6 C5. :B

(#75608) F_Gergely válasza Luck Dragon (#75606) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szerelom ajanlotta a fordokat, de valahogy a belteruk nem igazan szimpatikus, meg ugy valahogy az egesz auto formaja nem jon be. :(

(#75609) Luck Dragon válasza F_Gergely (#75608) üzenetére

Pedíg tágas, és megbízható gépek. De ha nem-nem. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75610) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#75606) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tdci nem Cdti.

(#75611) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#75610) üzenetére

Pardon.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75612) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Klíma tisztítás, kocsi takarítás, pipa.

(#75613) Doggy dog válasza AMD Power (#75600) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Akkor C vectra:
Kollégám GTS sedanja közel 300e km.
Végig márkaszervizbe hordva.
Az átlaga ~6,5L/100km
Szívósor csere előtt áll.
Nekem is az F Isuzu eljárt 5 alatt,turbós volt,de azért ne hasonlítsuk fogyasztásban egy fiatalabb/korszerűbb/újabb (kinek melyik tetszik)
Ilyen fogyasztást volt főnöm Avensisénél láttam csak.
H astra dizelek átlaga is 6 felett van.Akkor egy C veki??
Nem bántás,de felejtsd el az 5L-es fogyasztást.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75614) Luck Dragon

Nah autó pipa, bőrönd pipa. kiegészítők pipa. Jöhet a nagy kőr. :DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75615) F_Gergely válasza Doggy dog (#75613) üzenetére


F_Gergely
őstag

Meg a 6 literrel ki tudok bekulni.
Mondjuk erdekes ez a fogyasztas dolog, en fiex 5 literrel jarok, face csoportban meg vannak paran akik azt mondjak ez lehetetlen ugyan igy kombi, ugyan az a motor es ok 8 literrel jarnak. Nekem meg ez a hihetetlen... aztan kiderult hogy van aki pl 70nel valt harmasba, meg varosban 3nal feljebb sose valtanak.
Nem tudom mennyit eszik a C de biztos hogy vezetesi stilustol is fugg.
Ez a szivosor csere mit takar? Ez az EGR utan levo pillangoszelepes cucc? Olyan van B vectran is, szepen tele tud menni dzsuvaval az teny, mondjuk mikor en szetszedtem kb 250 ezer km volt a motorban ilyen futas mellett meg ertheto az elkoszolodas.

(#75616) HoaryFox válasza F_Gergely (#75615) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én gyakran nem kímélem az autót, szeretem pörgetni az 1.6-ot, (jó, nem egy atomerőmű :DDD ), de én is megállok vegyes 7,5 liternél sok klímázással. Ha óvatosabban vezetnék, szerintem nekem is lenne vagy 6 liter körül.

Ja és most lettek a téli gumik lecserélve négyévszakosra, szóval kíváncsi leszek, lesz-e változás.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#75617) Skizz válasza Doggy dog (#75613) üzenetére


Skizz
addikt

Nekem H-astra 1.7 dízel 4.9L átlag, klímával, viszonylag tempósan. Igaz, ökoflex. De nem lehetetlen.

(#75618) F_Gergely válasza HoaryFox (#75616) üzenetére


F_Gergely
őstag

A negyevszakossal kapcsolatban majd nyilatkozhatnal milyen, nagyon gondolkodtam rajta hogy kene venni :)

(#75619) B-L-A-C-K válasza F_Gergely (#75618) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Következő kocsimra én is azt fogok már venni, franc cserélgeti mindig.

(#75620) AMD Power válasza Doggy dog (#75613) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt szerintem nem nekem szantad! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75621) Luck Dragon

Én örültem hogy megszabadultam a négy évszakostól. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75622) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#75621) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bővebben leirnàd az okát?

(#75623) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#75622) üzenetére

Persze, bár régebben ezt már kibeszéltük.
De mi előtt belekezdek "szerintem" :
Négy évszakos gummancs hosszútávon városban használva jön ki győztesen, de nagyobb távokon jobb a váltó szett, ezért álltam át,mert hosszabb távokon megyek.

Négy évszakos gumival a Fiattal kezdtem, majd folytattam az Opellal Pirelli P2500 euro névre hallgatott.
Első ami zavart hogy nagyon hangos volt tőle az autó, hosszabb távon egyszerűen zavart. Téli gumi, egyszerűen halk volt mellette. Majd jött az egyedi hiba is, hogy elkezdte jobbra húzni az autót, először picit akkor azt hittem hogy az út burkolatnak tudható be. Majd egyre jobban. Akkoriban a futómű beállítást szerettem volna ,így össze illett a két dolog akkor még nem is a gumira gyanakodtam, hanem a futóműre.
Itt írtam is róla.

De ennyit az egyedi hibáról. Hideget nem nagyon tűrte, főleg a csúszósabb szakaszokat, de ellenben a friss hó és víz elvezetése jó volt hála a nagy bordázatnak. Jó időben meg a fentebb írt zajhatás kellemetlensége.
Röviden: Az évszakokhoz megfelelően arra tervezett gummancsok jobban teljesítettek, mint a négy évszakos bármely évszakhoz viszonyítva számomra.
Ellenben a városban vezetnék 90%-ban ,akkor ugyan úgy választanék négy évszakost, de nem Pirellit ,mert azzal eddig rossz tapasztalataim voltak, ellenben a GoodYear márkával.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75624) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#75623) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi :R (már kiment a fejemből, írtál róla).

Nekem pont városba kell majd a mászkálós kocsira, remélem oda jó is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#75625) diegho válasza Luck Dragon (#75623) üzenetére


diegho
nagyúr

Halkan jegyzem meg, hogy az a Pirelli féle okádék még a kínaiak szintjét sem éri el. A 4 évszakos gumi teljesen jó, ha olyant veszel, amilyent ajánlanak, de alapvetően évi 15-20ezer km futás felett már nem biztos, hogy megéri. Én használtam kétféle négyévszakost is, Toyo-t és Kléber-t, a Kléber teljesen jó volt, a latyakban, friss hóesésben is ugyanúgy mentem vele, mint a vadonat új Dunlop-al, de a Toyo egy rakás szar volt, azt 2-3 hónap után le is cseréltem, azóta is ott van a pincében, nem akarok senkit megölni vele.

(#75626) HoaryFox válasza Luck Dragon (#75623) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem Hankook Kinergy 4S (H740) van fent 195/65R15 méretben, jelenleg kb. csak egy 30 km-es autópályás meg egy pár kilométeres városi távot tettem meg vele, de az előző gumihoz képest (Goodyear téli) már érzem a különbséget: halkabb, majdhogynem egyáltalán nem billen az autó kanyarban és szerintem jó a mintája:

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#75627) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Megkérjük kedves vendégeinket hogy fáradjanak át a Gumis topikba. Köszönjük.

;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75628) HoaryFox válasza Petyyyyy (#75627) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nonono, addig lesz itt gumis téma, amíg én akarom ;]

Vagy amíg be nem köpsz valamelyik modinak :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#75629) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#75624) üzenetére

Nagyon szívesen. :)

diegho
Nekem csak Pirelli négy évszakosok voltak, mint laikusként nekem ezt ajánlották. Hát nem vált be.

llwynog
30-km az még kevés,, de ha már most kijött a dolog pozitív része az csak jó. Maradjon így.
Ugyan ezt volt nálam is, mikor most vettem a nyári GoodYear szettet. De maradt ez a jó tulajdonsága. :)

Petyyyyy
:R ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75630) diegho válasza Luck Dragon (#75629) üzenetére


diegho
nagyúr

Aki ajánlotta jó nagy idióta volt.

(#75631) Luck Dragon válasza diegho (#75630) üzenetére

Nálam már csak Goodyear lesz, mert ezek beváltak mindíg.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75632) zolikaDB válasza WZP (#75496) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bontott kormany, es javitott dudagomb by me: 8 + 4 ezer.
[link]

(#75633) trassher


trassher
addikt

Látom felrobbant a 'zinternet. :DDD Nem is tudtam, hogy a fiat féle 1.9-es dízel szar. Jó pár szerelőtől kérdeztem már és senkinek nem volt gondja vele, kevesebbszer kell hozzájuk nyúlni elmondásuk szerint mint más dízel motorokhoz abból a korszakból. (Nem 1 és nem 2 szerelő tapasztalatát írom.)
Az én 1.4-es pöcsköszörűm klíma nélkül vegyesben elkér nyáron is 6,7 - 7 litert ha már a fogyasztásnál tartunk. Pályára agyhalál, 120 felett megsüketülni a motor és szélzajtól. :))

zolikaDB: Jóféle. :K Ez a beragasztós dudagomb? Nálam is tervben van, bár még nem szakadt be csak hullámos.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#75635) MunezXBK válasza #45553408 (#75634) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ennyit az X25XE se evett eddig.

(#75636) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#75634) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha rövid távok + vereted klímát és kicsit sportosabban vezetsz akkor szerintem nem elképzelhetetlen, de ha ezek nincsenek meg akkor szerintem is sok.

[ Szerkesztve ]

(#75637) diegho válasza trassher (#75633) üzenetére


diegho
nagyúr

Az 1.9 JTD 8V elég tartós motor, csak az a baj, hogy kevés autót csináltak vele.

(#75639) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#75638) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ott valami tuti nem jó akkor, lehet csak a kijelzés rossz, tankolásnál csekkold le a valóst.

(#75641) Luck Dragon válasza trassher (#75633) üzenetére

Nem a Fiat dízel a rossz. Hanem ami a GM hozzá nyúljt Fiat motorokkal elkövetett fejlesztései lett rossz.

Bodrik
Picit sokk, bár holnap BP-kiderül nálam is és lesz viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75642) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#75640) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem muszáj menni 100-at, kilehet számolni azt 50-60km is, ha nem megy a matek itt a kalkulátor... :P ;]

(#75643) F_Gergely válasza Luck Dragon (#75641) üzenetére


F_Gergely
őstag

Kérdeztem face-en a srácokat, EGR-t mondtak hibának az van a B vectránál is.
Szívósor szintén. Néztem a Győri opelnél (Győrben van az autó) van 5 ezer forintos teljes átvizsglás az egész jól hangzik. Bár kicsit fáj a szívem 1,6 misit kiadni egy vectráért :U

(#75644) diegho válasza F_Gergely (#75643) üzenetére


diegho
nagyúr

(#75645) B-L-A-C-K válasza diegho (#75644) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezekbe ilyen busz sebváltó van? :)

(#75647) trassher válasza diegho (#75637) üzenetére


trassher
addikt

Alfa 156-ra simán pályáznék ilyen motorral de kicsi. A sedan kicsi, a kombi is kicsi.

Luck Dragon: Mi más gondjuk van még a szívósor problémán kívül?

Redmi Note 7

(#75648) F_Gergely válasza diegho (#75644) üzenetére


F_Gergely
őstag

budapesti vagyok :)
Megnéztem, de sajna nem kombi, meg elektromos ülést szeretnék, hátsó ajtókban napfényvédő rolóval.

ezen gondolkodom nagyon: [link]

(#75649) diegho válasza F_Gergely (#75648) üzenetére


diegho
nagyúr

Szép extra lista, van mi elromoljon benne az biztos. Meg kell nézni, ha minden működik és makulátlan, akkor pofátlanul el kell kezdeni alkudni, szerintem 1,5 alatt is el tudod hozni, nem annyira keresik ezeket.

(#75650) Luck Dragon válasza diegho (#75644) üzenetére

Csak szerintem túl olcsó, mi itt a buktató?

trassher
Fogalmam sincs, ezeket a dolgokat nem jártam körül. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.