Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) ArthurShelby válasza F_Gergely (#75444) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem tudom nálad hogy van, de nekem facelift-es eleje sokkal jobban tetszik. Én utána mindig bánkódnék, hogy a másik jobb/szebb.
Szinte 100% szerintem, hogy a facelift-es tekert órás, lehet hogy már benne van a föld-hold távolság 3szor is (én szívesebben venném, ha tudnám, hogy biztosan 250ezer van benne pl)
Meg én utálom, ha valaki kiabál (csak nagybetűkkel) ír a hirdetésben. Keress tovább szvsz.
A tetőablak egy öreg kocsinál nem feltétlen előny (beázás miatt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#75452) KaiotEch válasza diegho (#75450) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham, köszi. 2008 az már facelift utáninak tűnik.

(#75453) F_Gergely válasza ArthurShelby (#75451) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen ez a problémám nekem is hogy a facetliftes jobban tetszik, meg nem szeretnék már öreg autót, a 2007-2008 évjárat lenne az ideális.
Persze, nézelődök még, nem akarom elkapkodni, de elég szomorú hogy ennyire tré a piac.

(#75454) Gergőke88 válasza Declare (#75448) üzenetére


Gergőke88
addikt

A külső design szerintem teljesen rendben van (elég csak ránézni az új scrossra), viszont belül már nagyon elfáradt.

(#75455) Declare válasza Gergőke88 (#75454) üzenetére


Declare
őstag

Nekem meg pont forditva van :) Belsejevel semmi bajom a vizföfokmeröt leszamitva....nekem a J vagy K müszerfala sem tetszik igazabol....közepkonzolon a narancssarga fedelzeti computer helyett a szines led kijelzö persze klasszabb :))

Hat ez az S-cross...most megneztem :D ....jujj :D

(#75456) Luck Dragon válasza Markizmark (#75445) üzenetére

X16XEL motorral nem szereltek H Astrát. :) Ezzel a motorral Astra F 1.6i 16v (1994-98); Astra G 1.6i 16v (1998-2003); Zafira A 1.6i 16v (1999-2000);Vectra B 1.6i 16v 1995-2000).

KaiotEch
2007-től van FL

Declare
H Astráknál most végig néztem a topicot és 1.6-ra nem találtam ilyen jellegű dolgot, csak hogy milyen olajat vegyen hozzá az ember fia.Persze a tévedés jógát fen tartom. :DDD
Nos H Astrákat 2004-től 2007-ig Z16XEP-Z16XE1- motorral szerelték majd 2007-től 2012-ig Z16XER-2010-2012-ig A16XER. De itt nem az olajokkal van gond. Az első kettő membrán míg az utolsók szolenoiddal és okos kerékkel küzdenek általában. Ügye itt a szívó benzinesekről beszélünk a két turbós csodát most nem vettem ide. 2007-től(Z16LET-A16LET).

Itt a hatos váltó az ami tudd meglepit okozni , (csapágy).

Az 1.8/125 2004-2006-ig és Z18XER- 2007-től 2012-ig .2010-től 2012-ig A18XER megbízható szívó banyák.
De azért itt is küzdenek a XER-ek a szolenoiddal meg a vezérlő kerékkel, viszont nincs membrán gond.

Meg ott vannak a "nyugger motorok :DDD
"2004-től Z20LER motorkóddal indult a csatába, elég megosztó szeretik ha jó, mert megy, de ha baj van vele, akkor méreg drága az alkatrésze. És nyűgös,kényes típus.
Erre gyorsan is léptek Opelék 2005-ben -Z20LEH motorral (240 pacis) OPC-seknek ezt nem kell bemutatni.
Ugyan ebben az időben 2004-től 2006-ig azaz FL- előtti -Z20LEL (170) pacis , ez a motor amit a 2L-ből a leg megbízhatónak tartanak.

És van egy kakukktojás a Z22YH- szívó 150 pacis,

Az 1.4-es pedig a feszítő görgők szokták idő előtt megadni magukat és csattog a lánc.

Végszó.
A fentieket csak is jó magam , ismerős,baráti kör és az internet adta tapasztalatokat írtam le, ettől függetlenül lehetnek olaj majszoló H benzinesek. De inkább van más típushibái mint olaj evésük. :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75457) opr válasza Luck Dragon (#75456) üzenetére


opr
veterán

Azta...
Ugy latom nagyon benne vagy a temaban, ugyhogy rakerdezek:
2002-es vectra b 1.8 sxi (a 123 lovas asszem) motorjarol tudsz valami infot adni? Ugy ertem, hogy mi az, ami esetleg a gyenge pontja, amire nagyon figyeljek, stb? :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#75458) Luck Dragon válasza F_Gergely (#75444) üzenetére

Egyértelműen az elsőt mondom,
Pozitív az alvázszám megadása a lekérdezés miatt,.A hologramos matrica az első szélvédőn, és hogy itt kis hazánkban helyezték először forgalomba. A belseje is szép és ritka is. Jól felszerelt.

Negatív, lassan közeleg a nagy szervize, kettős tömi, kuplung és a dízel nyavalyák, ezt szem elött kell majd tartani, viszont a megbízható 120-pacis dízli. :)

Második az egyértelműen külföldi, hologramos matrica az első szélvédőn nincs ott, leírás alapján a szerviz könyv nincs fotózva, gondolom német, már csak azért is ,mert a Vectra felírat alatt ott díszeleg a német szavas matricák. Ha már a CB monitor ki van kapcsolva. Ettől eltekintve lehet valós a futása, mert szép állapotban van a belső, egy felmérést megérhet, fejegységből a valós kilométert akkor is kitudják olvasni, ha tekert az autó, ha csak azt is át nem ütötték-.

opr
Mohabá és LaciCRM a te embereid. Nekik is ilyen van, ők megtudják mondani a legmegfelelőbbet , már kitaposták azt a bizonyos ősvényt . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75459) mr_kickass


mr_kickass
tag

G Astra kozepso venti lamellakat hogy lehetne megszoritani kicsit? Nem tudom, ez tipusbetegseg-e, vagy csak azon teljesen laza az egesz, amit en hajtok, de nem tudok egy rendes telefontartot ratenni, mert azonnal lecsuszik az egesz. Hogy tiszta legyen, mire is gondolok, bejeloltem pirossal:

(#75460) opr válasza Luck Dragon (#75458) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#75461) F_Gergely válasza Luck Dragon (#75458) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hat igen. De epp most hivom egy szerelo ismerosom (van autokereskedo vonal) mindenaron le akar beszelni, hogy ezek az 1.9 dizelek nem jok, es a srac akie a kereskedes nem is vesz be ilyet mert annyira szarok.
Meg ugye amblokk hogy dizelt ne... Amit nem ertek mert azert havi 2-3 ezer kmt benzinnel, baszki a gatyam is ramenne havonta az uzemanyagra :(

(#75462) Luck Dragon válasza F_Gergely (#75461) üzenetére

Hát a motorról nem tudok semmit, de azt tudom neked mondani ahogy a többiek is,hogy a Vectra FB clubban tessék megkérdezni hogy mi a tapasztalatuk. Biztosan van legalább 2-3 személy akinek van ilyen és véleményt add róla. Ez alapján már tudsz mérlegelni jó magad is. :)
Na meg minden ilyen autóval rendelkező emberkét leszólítani az utcán:D

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75463) zolikaDB


zolikaDB
veterán

B-L-A-C-K egy kis felni PS-t vallalsz most? Csak ode kellene dobni... :R

(#75464) MunezXBK válasza mr_kickass (#75459) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Alulra dugj egy gyufaszálat, majd vágd méretre.

(#75465) mr_kickass válasza MunezXBK (#75464) üzenetére


mr_kickass
tag

Ugyanilyen professzionalis elven mukodik most is, egy papir van alahajtogatva, de azert valami igenyesebb modszert szeretnek hosszu tavon. Arra gondoltam, hogy alatetet be lehet-e pl. tenni a tengelyre, amin a ventillator forog, hogy osszenyomja kicsit, es ezaltal beszoritsa.

(#75466) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#75463) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem bonyi a kép, azaz a felni is oldalról van, meg a kép is akkor jöhet.

(#75467) F_Zolee válasza F_Gergely (#75429) üzenetére


F_Zolee
veterán

Signumot is nézted?

(#75468) F_Gergely válasza F_Zolee (#75467) üzenetére


F_Gergely
őstag

Az nekem sajnos kicsi, csak 300+ liter a csomagtartoja.
Mindenkepp kombi kell.

(#75469) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Jut eszembe.

Alapjáraton néha leáll a gépsárkány. :(((

Mitől csinálhatja?

Kettedik kérdés: ha a kulcsban elemet cserélek, kell utána tanítani?

(#75470) diegho válasza MunezXBK (#75469) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem kell tanítani. Ha van benne alapjárati motor, akkor azt kellene megnézni első körben.

(#75471) MunezXBK válasza diegho (#75470) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bánat tudja, hogy van-e benne. X25XE.

Tudjuk milyen elem kell bele?

(#75472) diegho válasza MunezXBK (#75471) üzenetére


diegho
nagyúr

Mi ez Omega B? Gondolom CR2032, általában azzal megy a távirányító.

(#75473) MunezXBK válasza diegho (#75472) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#75474) zolikaDB válasza MunezXBK (#75473) üzenetére


zolikaDB
veterán

Utána bedugod a kapcsolóba, gyújtást adsz rá, kinyitod-bezárod, és oké! :)

(#75475) MunezXBK válasza zolikaDB (#75474) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

(#75476) Markizmark válasza F_Gergely (#75461) üzenetére


Markizmark
addikt

Tessék, eladó 120 lovas 1.9 CDTI, érdemes elolvasni. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#75477) AMD Power válasza Markizmark (#75476) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus Mária... beszarás ez nagyon jó duma. De szegény csávó tényleg már a végét járhatja ha ezt igy frankon telibe leírta. :D :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75478) Markizmark válasza AMD Power (#75477) üzenetére


Markizmark
addikt

Kollégámnak volt egy jó szerviz köre nem rég 1.9-es 150 lovas B zafirával. Eleinte terhelésre, majd alapjárat fölött minden alkalommal leállt, mintha levették volna a gyújtást. 1-ben vánszorgott el a szervizig... Helyi Opel márkaszerviz kijelentette, hogy amíg nincs visszarakva a részecskeszűrő (700ezer pénz) addig nem nyúlnak hozzá.
Majd elvánszorgott még 10 kilométert egy maszekhoz, aki megpucolt pár szenzort és szelepet. Ezután hibamentes lett... 25000Ft volt a hibakeresés és a takarítás.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#75479) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Ha egy F astrába a központi zár az egyik ajtót nem zárja le, az lehetséges hogy csak érintkezési hiba, vagy kapásból biztosan be szart a motor?

Mert akarok venni most valami központi vezérlőt, de akkor kompletten venném a motorokkal együtt

Xbox One: bandymnc

(#75480) Markizmark válasza bandi0000 (#75479) üzenetére


Markizmark
addikt

Lehet csak szakadás, de lehet motor halál is. Kb 2000Ft egy új.
Gyári vezérlőnél jobbat nem tudsz venni (illetve már csak bontani), a többi majdnem mind szar.

Nekem a jobb hátsó télen halt meg, zárt ajtónál megszorult... Bágerolhattam le a kárpitot csukott ajtónál és felhajtott ülésnél.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#75481) bandi0000 válasza Markizmark (#75480) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor előbb megnézetem, nekem szerencsére nem szorult be, csak szimplán nem zárja le

lehet rosszul írtam, nem is központi zár vezérlőt akarok venni, hanem csak riasztó távirányítója kezd behalni, és új távirányítós vezérlős cuccot akarok cserélni, de az nem befolyásolja sztem a központi zárat

Xbox One: bandymnc

(#75482) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, én optimista beszéltem is Gombosék Somodi Árpi kollegájával.
Foglaltunk időpontot csütörtökre egy MID kijelző cserére. Sajna csak Tech2-vel programozható a BC, így még egy szottyos kerékméretet sem lehet megmondani neki OPCOM-mal és társaial.
Ha már ott leszek, ofkorsz megkérdem a CarPass-t is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75483) AMD Power válasza Markizmark (#75478) üzenetére


AMD Power
titán

Az durva. Sok ilyen "érdekes" story van. Nekem volt egy durva tapasztalom VW márkaszervizzel. De nem tudtak lehúzni. Pedig nagyon akartak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75484) ArthurShelby válasza AMD Power (#75483) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az insignia fórumon az opel gyulait nyomatják. Egész rendesek, de azért nem a legjobbak.
Pl az olacserét 22ezerért csinálták (elvileg azért ennyi, mert még a gm ad támogatást erre, mivel relative fiatal az autó (2012) ), szerelőnél ez 30 körül alakult volna (bár lehet, hogy kamu mese volt, csak be akartak csalogatni/szoktatni).
De aztán karosszéria hibákra, javításokra olyan árakat, ajánlatokat adtak, hogy csak pislogtam (pedig akkor még be sem horpasztottam a hátsó ajtót).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#75485) mohabá 007 válasza mr_kickass (#75465) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"....Arra gondoltam, hogy alatetet be lehet-e pl. tenni a tengelyre, amin a ventillator forog, hogy osszenyomja kicsit, es ezaltal beszoritsa...." :F

Gondolom lesz meglepi,ha laza mozdulattal kipattintod a fúvókabetétet a helyéről. :Y

Mivel a tartónak,és a telónak súlya van,csak úgy lesz stabil, ha fixen alátámasztod a tartót.
Nekem is volt ilyen gondom amikor gps tartót bütyköltem rá,cirka másfél napig molyoltam,de győzött az erőszak.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#75486) mr_kickass válasza mohabá 007 (#75485) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszi, akkor lehet marad a mostani papirozas...maximum veszek szines papirt, hogy ne usson el a muszerfal szurkejetol annyira... :))

(#75487) AMD Power


AMD Power
titán

A nagy áttörés? - Opel Ampera-e teszt

Itt is nagyon jól szerepelt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75488) Luck Dragon válasza AMD Power (#75487) üzenetére

Valósan 400-km tettek meg vele, az nem is olyan rossz, ha ez fel menne 800-1000-re akkor elgondolkodtató lenne a dolog. Persze egy gyorsabb töltési rendszer is jó lenne azért. De önmagában tetszik. Igaz szerintem a régebbi Amperra kasznival vagy annak modernebb kialakításával szebb lenne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75489) Calogero válasza AMD Power (#75487) üzenetére


Calogero
addikt

Érdekes egy kis "dög"

(#75490) Doggy dog válasza KaiotEch (#75432) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Üdv!
Igenis van jó pár olajevő H!
Ami sokszor előforduló hiba:
CIM modul: duda,ablaktörlő,zenefelhangosítás össze vissza.
pl nyomsz dudát és nincs,de lehet hangosodik a rádió.
Alapvető funkciókat tutira nézd át,hogy minden helyesen működik-e.
Ajtónál beázás szokott lenni,illetve hátsó ajtónál (jellemzően bal) kábelszakadás.Ott nem zár,vagy nem szól a zene..
Gyertyacsere egyből,hogy nehogy régi legyen benne és kinyírja a gyújtástrafót.
Lánvos,ha csörög akkor csere.
Ha jól tudom z16xer motornál szolenoid szelep szokott problémás lenni,erről talán Bodrik tud mondani pár szót.
Z16xep-nél van egy membrán,ami kiszakadhat,hengerfej cserével lehet orvosolni.Ezt elvileg lehet csekkolni,járó motornál nem tudod,vagy csak nagyon nehezen kihúzni a nívópálcát,vagy letekerni az olajsapkát.

Körültekintően kell eljárni,én szeretem az 1.6 kombimat.
Ismerősömnek 5ajtós 1.4 van.
Meg van vele elégedve,pályán is használja,de nem 110el (ha érted mire gondolok) és kb 700km-t megy el egy tankkal.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75491) AMD Power válasza Doggy dog (#75490) üzenetére


AMD Power
titán

CIM modul hiba csak a facelift előtti példányoknál probléma nem?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75492) _seth_


_seth_
veterán

Megtaláltam a zajforrást a B vectrámon: a hátsó fékbetét rögzítő rugó zajolt... nem szerepelt az első tippek között, tegnap kezdtem gyanakodni a fékre, ma megbontottam és a belső fékpofa tudott mozogni indokolatlanul. Rendeltem is egy készletet a hátsó fékekhez :)

A xenon szintezőket is sikerült működésre bírnom, szépen mozgatják a fényszórókat, de élesben még nem teszteltem mindenesetre be lett állítva ismét a már működő szenzorokkal.

Az akku is megkapta a gyári gm borítását, így egész szép lett a motortér, pedig egy varta silver dynamic 72-es akkut takar, az is szép darab.

Ha pedig már gyorsan végeztem a zajforrás megtalálásával rápróbáltam a zender hűtőrácsot az orrára:
[kép]

[kép]

[kép]

Jól fog mutatni, és jól áll neki a xenon is, de még a zender lökös nagyon hiányzik a képből, vissza is raktam a régit, majd csak egyben rakom fel a zender cuccokat :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75493) w333


w333
félisten

(#75494) B-L-A-C-K válasza w333 (#75493) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

3.

(#75495) Petyyyyy válasza _seth_ (#75492) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, akkor most mesélhetsz is rögtön: hogyan és mikor működik a xenon szintezője?
Csak járó motornál vagy gyújtáson is megy? Minden alkalommal mikor működésbe lép mozgatja/beállítja a fényszórókat vagy csak akkor dolgozik, ha szükséges?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75496) WZP válasza Petyyyyy (#75422) üzenetére


WZP
aktív tag

Így néz ki egy gyári xenon ? Én halogén lámpatestet vettem a halogén helyére induló mattulás miatt(foncsor is sérült volt). Nézegettem a füstöset is, de valami kétszer annyiba került. Szóval gondoltam elmennek a francba ;] Xenonnál is így van ?

Más: dudagomb javítás kulturáltan G Astrában ? A kormány is kezd kopni, lehet hogy érdemesebb lenne együtt cserélni ? Van valami nem veszettül drága aftermarket kormány légzsákkal ? Köszi!

Inter Arma Enim Silent Leges

(#75497) Petyyyyy válasza WZP (#75496) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, pontosabban így is.
Egy ilyen szett volt bent eddig - chrome
És egy ilyen van bent most - sötétített
Itt nincs ilyen varia, mindkét típusnál 100K darabja :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75498) _seth_ válasza Petyyyyy (#75495) üzenetére


_seth_
veterán

Minden eleme gyári a xenon szettnek, de nem feltétlenül működik pont úgy mint amelyikbe gyárilag ezt építették be.
A helyzetjelző vezetékéről kapja a szintező elektronika a feszültséget, így amikor helyzetjelzőre kapcsolok csinál egy tesztet, előbb lefelé majd felfelé mozdul a projektor. Innen már folyamatosan üzemel a szintező. Ha lenyomom az autó orrát már akkor is hallani, hogy dolgoznak a fényszóró motorjai, hogy ha a hátulját nyomom le szintén. Nem vagyok a xenon fényszórók szakértője, de ESP fejlesztő barátom szerint szépen működik a szintező és a fénye, vetítési képe is rendben van a fényszóróknak.

Visszatérve: folyamatosan állítja a fényszórókat, nem csak pl felkapcsoláskor egyszer, ugyanakkor én úgy látom, hogy még így sem elég gyors, egy fekvőrendőrt pl nem tud korrigálni, kicsit mindig le van maradva.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75499) HoaryFox válasza _seth_ (#75492) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

"Megtaláltam a zajforrást a B vectrámon: a hátsó fékbetét rögzítő rugó zajolt..."

Erről tudnál mondani nekem pár dolgot? Mert hasonló van nálam is, autó jobb oldalán kis sebességgel hallok súrlódó hangot, mintha a fékbetét beleérne a tárcsába, de persze nem az, mert érezném az autómon. Lehet nálam is ez lesz a hiba, mint nálad?

To all: Tegnap irány a gumis 4 friss gumival, közben megállapították, hogy az egyik kormányösszekötőnek már kotyogása van, szóval még egy kör a szerelőmhöz is.

És még a tegnapi napról 2 kép:

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#75500) WP14 válasza WZP (#75496) üzenetére


WP14
őstag

Opel légzsák fedél (kormányburkolat, dudagomb) Astra G

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.