Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) lsebestyen válasza mohabá 007 (#75100) üzenetére


lsebestyen
addikt

De nem érted, h nem dexos2??! KETTŐŐŐŐŐŐ!! :W :W beletöltöd, és szarrá megy a motor egyből!!!

;] :P

[ Szerkesztve ]

(#75102) WP14 válasza mohabá 007 (#75100) üzenetére


WP14
őstag

A linkelt oldalon nem szerepelt,a forgalmazónál reklamálj! :)

(#75101) lsebestyen Remélem te vénusz étolajat töltesz sajátodba. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75103) Markizmark válasza lsebestyen (#75101) üzenetére


Markizmark
addikt

:DD :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#75104) AMD Power válasza mohabá 007 (#75100) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem az en Astram a legolcsobb 2000Ft-s olajjal.is megelegedne. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75105) lsebestyen válasza WP14 (#75102) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csak, h megint téríthess, castrol 10w40 megy bele, igen nem az általad áhított 5w30!!! De ha elolvasnád azt a szerencsétlen manualt, akkor látnád, hogy api-sg szabvány volt még anno, amit ugye most az api-sn vált ki, köze nincs a dexos2-höz, amit minden nap itt szajkózol. Szerinted 2009-ben nekiláttak tesztelgetni jó pár huszonéves astrát, hogy abba mennyivel jobb a dexos2? :C :C

(#75106) WP14 válasza lsebestyen (#75105) üzenetére


WP14
őstag

Régebben belinkeltem már ezt a képet a szabványok változásairól, talán nem láttad meg. :) Szépen látszik, hogy az SJ 1997-től kezdődött, az előtte lévők meg ki sem adhatók már rég és a GM-LL A-025 a GM konszern 1995-től folyamatosan vezette be, SAE 0W-30-as 0W-40-es 5W-30-as és 5W-40-es ajánlásokkal az Opel benzinmotorjaiba.
Remélem össze tudod rakni. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75107) lsebestyen válasza WP14 (#75106) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem érdekel a dolog, míg a manualban az van, hogy api-sg szabvány KELL bele, addig api-sn lesz benne, mivel az api-sn garantálja az api-sg-t. Tőlem jövőre kijöhet a csúcs szuper dexos3 is, az sem fog érdekelni. Majd ha olyan autóm lesz amiben a manualjában az általad emlegetett dexos 2 van, azt fogok belerakni. A motor pedig köszöni szépen hibátlan immár 24 éve. :K

(#75108) WP14 válasza lsebestyen (#75107) üzenetére


WP14
őstag

"A Dexos 2 visszafelé kompatibilis a korábbi GM-LL-A-025 / GM-LL-B-025 előírásokkal és tökéletesen helyettesíti őket." Azaz, nem csak, hogy több és szigorúbb előírásnak felel meg a Dexos2, de magában foglalja az API SN szabványt is. Nem baj, ha nem érted :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75109) lsebestyen válasza WP14 (#75108) üzenetére


lsebestyen
addikt

De értem, de te egy csomó olajra azt mondod h sz@r, mert nincs ráírva a tetves dobozra, hogy dexos2, holott, sokszor akinek ezt mondod, annak elég csak az api szabványt néznie!! Ezt kéne neked MEGÉRTENI. Természtesen ahova dexos 2 kell, oda nem elég csak az api. Kár beléd a karakter, egyszer olvastál valamit az interneten, beállítottad kezdőlapnak a böngésződbe, minden reggel elolvasod, aztán ezzel térítesz a csoportban. Eladhatnád már az opeled, és áttérhetnél valami másik márkára, hogy más topikokban is okulhassanak, h biztosan szart raknak az autóba, itt már mindenki megjegyezte, hogy a dexos2 a MINDEN.

[ Szerkesztve ]

(#75110) WP14 válasza lsebestyen (#75109) üzenetére


WP14
őstag

Amire azt mondtam, hogy szar, előtte rákerestem és az alapján mondtam a véleményemet, hogy mindenféle olajcég maradékait felvásárolják, csomagolják és kényük-kedvük szerint írják rá a kamu ajánlásokat. :D Olvass te is többet, nem fog fájni. :D
Amúgy meg, már akkor Opelem volt, mikor még a bugyidba pisiltél a homokozóban. ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75111) mohabá 007 válasza WP14 (#75102) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

".....A linkelt oldalon nem szerepelt,a forgalmazónál reklamálj!...." :Y

Oszt hát meg mé pont én??? :F
Reklamáljon az akit átvertek,és ott ahol átverték... :P

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#75112) Doggy dog válasza csabyka666 (#75087) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nekem '96 decemberi volt az F sedanom.
X17DT és isuzu motoros volt.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75113) WP14 válasza mohabá 007 (#75111) üzenetére


WP14
őstag

Engem nem vertek át, én segíteni próbáltam, nem tehetek róla, ha hibásan adták meg a paramétereket. :) Sokan azt gondolják, hogy nem számít az olaj minősége, pedig olyan a motornak az olaj, mint embereknek a vér, az élteti. ;) Persze, mindenki azt tölt sajátjába, amit csak akar, én se tennék huszonéves autóba Mannolnál drágább olajat, de azért traktorba valót se. :)

Ja, kérdésedre: nekem címezted a téves leírása miatti helyesbítést. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75114) diegho


diegho
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy rengeteg olyan olaj létezik, amik a régi opel szabványokat teljesítik, mégsem kapták meg a minősítést, mert sosem tesztelték őket az opel előírásai szerint. Így gyakorlatilag rengeteg új olaj tökéletesen jó egy régi F astrába, pedig nincs rajta a címkén.
Az sokkal inkább problémás, hogy nem az az olaj van a flakonban, aminek lennie kellene, még akkor sem garantált, ha a legnagyobb importőrtől veszed. 2 nagy hordó olajat bontottunk ki úgy, hogy egy azonosítatlan massza úszott az alján és égett szaga volt. Ez konkrétan a legnagyobb itthoni kereskedőn keresztül jött be az országba, akinek több millió liter az éves forgalma. Nem mondom meg a gyártót, nem tudom hogy került az a valami a hordóba, de pár millió kárt okozott, mert az előtte kibontottakat nem szagolták meg a kollégák, rögtön bele a pumpa és had szóljon.

(#75115) Skizz


Skizz
addikt

Hello

Z17DTJ astra szól, ha DPF putzen van, vagy figyelni kell a pill. fogyasztást...?

(#75116) WP14 válasza diegho (#75114) üzenetére


WP14
őstag

Ez így igaz és jogos. Épp ezért vezette be néhány gyártó a hologramos, eredetiséget igazoló matricát, amit egyrészt nem könnyű, másrészt nem is nagyon éri meg hamisítani és bízom benne, hogy lopás ellen is biztonságban tartják.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75117) aleister válasza WP14 (#75093) üzenetére


aleister
veterán

Az a teherautó motor -15 fokban,-amikor már mindenki rég elrakta a dízelét téli pihenőre- pöcre, füst nélkül indul. Most nyáron meg 4.08-at fogyaszt. Mindezt 365e km után.
Szóval egy darabig szerintem még használom. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75118) WP14 válasza aleister (#75117) üzenetére


WP14
őstag

Tudom, hallottam az Isuzu elnyűhetetlenségéről és örökéletéről. :)
A régebbi szívó dízelekre még azt mondom jók is voltak, a turbo feltöltővel jók maradtak és erősebbekké váltak, de ott vége is a történetnek számomra, régen hajtottam dízel corsát, elég volt. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75119) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Már megint az olaj a téma? :U

Inkább kérdezek: B Vectra szedánra valaki csináltatott már B oszloptól hátrafelé üvegfóliázást? És ha igen, mennyibe fájt? Llumar-t néztem ki ilyen célból.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#75120) Petyyyyy válasza HoaryFox (#75119) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Attól is függ melyik típust választod és hogy csináltak-e már B Vectrát. Utóbbi a munkaórák száma miatt érdekes. Szerintem mèg kerámiással is bőven 50 alatt megúszod.

Kedden lejár a műszaki, legkésőbb hétfőn vizsga. Eskü tanultam. :D
#hajjakmeggyári #mindenlóph.sz&sárm

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75121) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#75093) WP14: Hát passz, itt az X17DT nem is szerepel, itt viszont (alul vannak a dízelek) már együtt írják az X17DT és 17TD (tehét DT és TD!)...na ezek között a dízelek között csak a motorok teljesítménye különbözik, abból gondoltam. Ha-ha, nem teherautó motorok ezek. :D

@ (#75112) Doggy dog: És ezt az Isuzu mivoltát meg lehet egyértelműen állapítani? Vagy ez csak amolyan szleng?

Google-be beírva ezt adja ki az X17DTL (német dízel) motorosra:

...ezt pedig az X17DT (Isuzu dízel) motorosra:

Persze vannak átfedések, szerintem némi zavar van az erőben.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#75122) AMD Power válasza HoaryFox (#75119) üzenetére


AMD Power
titán

Kérj tőlük ajánlatot e-mailben. Elég korrekt áraik vannak.

Szerintem amúgy max egy 30e megvan szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75123) Petyyyyy válasza AMD Power (#75122) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, kb a 30 a reális. A kombira volt B-től hátrafelé 50 a top fólia.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75124) kmarci25


kmarci25
veterán

A hátsó ajtóra rögzíthető kerékpár szállítókkal van valakinek tapasztalata? Meriva A-ra szeretnék ilyet, de ha jól tudom, csak olyat tehetek fel, ami nem takarja sem a rendszámot (eddig oké), sem a lámpákat (na itt lehet a baj). (Tetőcsomagtartó nem jó, mert kb. 30-nál kezdődne, és csak erre a típusra jó, vonóhorog pedig nincs az autón.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#75125) Doggy dog válasza csabyka666 (#75121) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nekem úgy nézett ki,mint az alsó képen.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75127) Petyyyyy válasza #45553408 (#75126) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Aranyos.

Ja, nem. Akadályozza a kilátást. Nem, nem érdekel. Csilliárd euro. Viszlát. ;]

G kombi csomagtér szőnyegében van ugye 2/4 műanyag patent. Na, rendeltem is négyet - bár csak ety hiányzik - potom 4,3K. :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75128) csabyka666 válasza Doggy dog (#75125) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, szerintem is ezt kellene keresnem. Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#75129) WP14 válasza csabyka666 (#75121) üzenetére


WP14
őstag

Írtam, hogy a "ráncfelvarrott", azaz facelift F Astránál szerepel ITT. :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75130) Doggy dog válasza csabyka666 (#75128) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nagyon szerettem.
Jó fogyasztás,igazi igás.Kötelezők cseréjére figyelj oda és meghálálja!
Ami szívatott párszor,az a generátor volt.
De csak egy jó szerelő kellett oda.
Ismerősömnek Comboban volt isuzu motoros.
500e km felett volt benne és olajat alig-alig ette.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75131) Declare


Declare
őstag

Egy kis beszamolo a 250k km es szervizröl, ami igazabol csak egy olajcsere es dpf takaritas volt:

Irtam, hogy nyüglödtem a DPF el, hogy mit kellene csinalnom....250k km az sokszor mondjak, hogy az elettartam vege....de a szerelöm azt mondta a kinti dizel sokkal jobb minösege miatt, ö elöször takaritana. Szoval ez lett. Kb 20-30k Huf volt a takaritas, valami szerrel. Allitolag jo sok korom jött ki belöle.....kivancsi vagyok mi lesz az eredmeny. Szerelöm szerint jo ideig rendben lesz ujbol....majd leirom mi van.

Ezen kivül olajcsere + futomü allitas (az nem tudom miert de elmaszott valamiert az egyenes kormanytartas).

Az alapjarat ingadozast elfelejtettem mondani, szoval az maradt....(neha alapjaraton eszrevenni, hogy par 100 rpm et kileng :U )

Igazabol egyelöre ennyi :) pedig dizel es tul a "mindmeghalunk 250 k" km en es lassan 10-ik eleteven :)

(#75132) kmarci25 válasza Declare (#75131) üzenetére


kmarci25
veterán

futomü allitas (az nem tudom miert de elmaszott valamiert az egyenes kormanytartas).

Pár kátyútól már simán arrébb megy...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#75133) Szada85 válasza kmarci25 (#75132) üzenetére


Szada85
aktív tag

Na jó, de Ö (is) a Bundesland - legendák szerint - selymes útjain közlekedik, amihez képest a babapopsi is Marsfelszín, szóval ez biztos nem lehetett.

Én arra tippelek, hogy nem a megfelelö olaj van az autóban, és ezért sántított... ;] :DD :DD :DD

(#75134) kmarci25 válasza Szada85 (#75133) üzenetére


kmarci25
veterán

Most, hogy mondod...! Tényleg. Ahamm, akkor az olaj lesz az biztos. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#75135) Declare


Declare
őstag

hmmmm, kösz a megfejtest sracok....akkor szerelöt kell valtanom, mert ez atvag :((( :((( azt ,mondta beallittattak a futomüvet is, de akkor ez csak kamu es siman az olajcsere segitett :W

;] :DDD

Amugy nem volt szerintem katyu, gumicsere ota fura volt, de elöször azt hittem csak bekepzelem es mindig ilyen volt :U . Most hogy beallitottak, viszont olyan, mint a nagykönyvben meg van irva, szoval megsem vagyok paranoias :D

Jah, meg a zene is meg lett csinaltatva, az is szepen szol, ahogy kell, semmi kontakt hiba, semmi torzitas nagy hangerön sem :C

(#75136) _seth_


_seth_
veterán

Megérkeztek az izzók, meg is volt a csere, a fénye fehérebb lett, a korábbiak már kicsit kékesebb fényűek voltak. De nincs óriási eltérés, igaz amiket kivettem is osram xenarc nightbreaker unlimited izzók voltak és az újak is ilyenek.


A cool blue helyzetjelző valóban egész közel áll a xenonhoz, a cool blue távolsági viszont még így is sárgának tűnik mellette, csak kicsit világosabb mint ami benne volt (talán sima nightbreaker volt az előző).

Holnap reggel fordítjuk helyükre az alső lengőkarokat és utána kerül a helyére a hátsó magasságállító szenzor, utána már mehetek is fényszóróbeállításra és kész lesz, holnap este lesz is egy 2-2,5 órás utam este, lesz alkalom letesztelni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75137) w333 válasza _seth_ (#75136) üzenetére


w333
félisten

Nem rossz ... de szofitából és helyzetjelzőbe is led -t vettem volna ! :)

Nekem a Leon -ban már szinte mindent Led világít :D

Szerk.

Tungsram Sportligh +50% (H7) nekem így világít :))

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75138) Gergőke88 válasza w333 (#75137) üzenetére


Gergőke88
addikt

Több mint 300e km van benne

(#75139) w333 válasza Gergőke88 (#75138) üzenetére


w333
félisten

De legalább valós ... sokat pályáztak vele (szervizkönyves) :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75140) zolikaDB válasza _seth_ (#75097) üzenetére


zolikaDB
veterán

A llumar a Bartokon van a Momal udvarban!

Urak! Ez a 68 decibel mennyire lehet igaz? [link]

(#75141) _seth_ válasza w333 (#75137) üzenetére


_seth_
veterán

Van a helyzetjelzőbe való ledem, de maradok a szabályoknál, úgyis viszem műszakira és valóban egész jó színe van. A szofiták szinte ingyen voltak, ajtókba mennek.

zolikaDB: Ha még addig meglesz a polír amíg Debrecenben lakom akkor lehet benézek oda, de már lehet, hogy csak pesten kerül rá sor.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75142) Petyyyyy válasza _seth_ (#75136) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szépmunka. :K

Ma délután sor került a fényszóró fóliázásra is a Llumar műhelyben, ahol az ablakokat csináltattam. Az eredmény olyan lett, hogy besza-behu. Komolyan úgy néz ki, mintha még políroztak volna valami csodával a fényszórókon. Sokkal tisztábbnak tűnnek. A sötétített párt ott hagytam, mert sürgős melója volt a szakinak, de azok kövi csütörtökig amúgy sem kellenek. Soron kívül fogadott, mert múltkor ő kért halasztást, hogy mehessen hosszú hétvégére, nekem meg nem volt sürgős. Szóval kölcsön kinyír visszajárt. :)
Másfelől pedig 130 mikronos fólia került fel, 10K volt az a pár, ami most az autón van.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75143) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Végre sikerült rendszámot intéznem az Omegára. :D

12 perc + 69.20€-ba fájt.

(#75144) HoaryFox válasza Petyyyyy (#75120) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

és AMD Power köszönöm!

Inkább itt helyben fogom megcsináltatni, van egy műhely, ahol Llumar fóliákkal dolgoznak. Majd tőlük kérek árajánlatot. De akkor nem kell nagyon elborult összegre számítanom :)

Nem is akarom ilyen maffiózó feketére, csak hogy stílusos legyen és ne legyen 80 fok a kocsiban, csak mondjuk 60 :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#75145) Petyyyyy válasza MunezXBK (#75143) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Minél gyors, annál drága..? :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75146) MunezXBK válasza Petyyyyy (#75145) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Parancsolsz? :D

(#75147) Petyyyyy válasza MunezXBK (#75146) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondolom azért került ennyibe (ilyen sokba+macskakörmök), mert ennyire gyorsan megúsztad a dolgot. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75148) MunezXBK válasza Petyyyyy (#75147) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sokba? 35.20€ a forgalmi, 34€ a rendszám. 2.5 V6.

Otthon ez mennyibe kerülne, 320-30€-ba? :))

(#75149) _seth_ válasza Petyyyyy (#75142) üzenetére


_seth_
veterán

Tegyél fel fotót róla! Augusztusban költözünk pestre, már lehet megvárom és ott políroztatok és fóliáztatok :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75150) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jövőhéten kötelező szerviz, még csak ~9 ezer lett belerakva olajcsere óta, de most fog lejárni az 1 év így elviszem most már. Bemehetek nézni majd a cserét szakszervizbe, szóval gondolom nem b@sznak így át. Illetve metabondot is rakok utána bele, tudom van aki szerint hülyeség, mások szerint meg nagyon ajánlatos, előző tulaj is rakott bele, így én sem hagyom ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.