Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76951) mohabá 007 válasza Tikakukac (#76940) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Gondolod,hogy az általad leírtakkal,közelebb lesz a megoldáshoz? :F
Az ő motorkódja,XE végű,vezérlése szíjas,olaj minőségétől függetlenül hidrotőkék cseréje után is hallható a csattogó hang.
Te meg az XEP-s ről beszélsz,ami valszeg,láncos,twinportos,olajra is kényesebb,de ami a leglényegesebb,az XEP-nél a csörgő,zörgő hangnak oka van,amit lehet gyógyítani,de hogy neki miért csörög,egyenlőre még nem tudni.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#76952) ArthurShelby válasza WP14 (#76950) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért az A és B zafirák között van egy minőségi ugrás. Egyébként nekem az A-k közül ez a kedvencem. Gyári ncdr bose hifi/navigáció (sajnos nem létezik magyar térkép hozzá :( ), és hátul gyári dvd lejátszó bejön.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76953) kelly416 válasza WP14 (#76950) üzenetére


kelly416
veterán

Pont kérdezni is akartam, hogy érdemes lehet-e erre ránéznem? Az "A" Zafira, igazából mindegy a 200 vagy 240 paci már, inkább az érdekel, hogy ugyanarra elég, ha figyelek? Mert akkor besszuttyogok a kis Mazdámmal, megkérdezem, mennyiért számolják be, és ha olyan a hozzáállásuk, akkor megbeszélem Velük, hogy elbaktatok egy Opel szervizbe a géppel, ha ott rámondják a tutit és nem nyílik a bicska a zsebemben, akkor nyélbe is ütöm az üzletet.

Szerk.:
Amit Te linkeltél, az nagyon szép, amit legelek az meg felszereltségben tűnik jónak nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#76954) WP14 válasza ArthurShelby (#76952) üzenetére


WP14
őstag

Mit nevezel "minőségi ugrásnak"? Ezt most azért kérdezem, mert nekem személy szerint jobban tetszik az "A", mint a "B". A fentebb sorolt különbségek is az "A" javára billentik szerintem a mérleg nyelvét (kettős + 6-os váltó gondok). Astrával is így vagyok, a "G" még tetszik, de a "H"-t nagyon elcsúfították szerintem, egyedül a kemény tetős Cabrio tetszik belőle, abból is csak a 2.0 turbo :D Amit linkeltél, az is fasza, érdemes lenne megnézni személyesen is. :K

(#76953) kelly416 A megkíméltebb állapot számomra többet jelent, mint felszereltség, nézd meg az ülés deréktámaszát, nincs szakadva, ami pedig szinte mindegyiknél előfordul, vagy kormány kopását és belső állapotát, ami valós km-re utal szerintem. Bár legelek által linkelt is szép. :K
Állapot felmérésre mindenképp vidd el, akármilyen autót is választasz! Szerintem az az egyik alap vásárlás előtt! :K

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76955) Tikakukac válasza mohabá 007 (#76951) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyiban mindenképpen, hogy nem megy el a minél halkabb/simább annál jobb irányba. Neppetrükknek okés, csak utána motor kuka.

XEP is csinál ilyet, az tőke hang, de 2 sec után elhallgat. A lánc már másabb. Hallgattam egy raklap ilyet, pont azért, hogy a kedves autószerelő ne barmozzon le :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76956) WP14 válasza kelly416 (#76953) üzenetére


WP14
őstag

Bocs, azt kifelejtettem, hogy jobb szerintem magánszemélytől venni (ha nem "tezsvír"), mint kereskedőtől és együtt elvinni márkaszervizbe. És, amit linkeltél, azon már nem a gyári OPC felni van, ami dupla árú kb. mint a rajta lévő.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76957) ArthurShelby válasza WP14 (#76954) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A B belső terét nekem szoknom kellett, de most már teszik a szememnek.
A 6-os váltó nálam + irányba dönti a mérleget (nálunk az 1.6-ba az 5sebesség nagyon kevés volt, akkor egy erősebb autót még kevésbe lehet kihasználni), mivel átnézés során ki derülhet, hogy hibás-e, illetve idővel minden váltó kopik/romlik (fiatalabb jobb). Konzekvenciaként csak annyit, hogy átnézés során oda kell figyelni a 6-os váltóra.
A minőségi ugrást úttartásban, elektronikában értettem (pl nincs esp az A-ban). Szerintem pl egy autópályás suhanásban jobb az újabb konstrukció.

Egyébként kövezzetek meg, de nekem nem tetszik az opc kék szín, nekem a fekete opc-k jönnek be.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76958) WP14 válasza ArthurShelby (#76957) üzenetére


WP14
őstag

Van "A"-ban is ESP és a váltó nem a korától, hanem a megtett km-ektől kopik, de normális használattal 4-5 száz ezret, akár többet is bármelyik kibír. Az 1.6-osban meg teljesen más áttételű a váltó, mint OPC-ben, hiába mindkettő ötös.

A szín a leg-leg egyénfüggőbb, nekem egyformán tetszik a fekete és kék is :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76959) WZP


WZP
aktív tag

Sziasztok!

Éppen jókor csatlakozom be a beszélgetésbe :)

Szada85 kollégának ez már nem lesz meglepetés, de szombat óta bővült a család, és a Z14XEP Astra G mellé köszöntöttünk egy Z20LET Astra G OPC-t.

Amennyiben a topicgazda látja ezt, kérném szépen hozzáadni az összefoglalóba őt:

262400km Z20LET Turbo

Köszi :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#76960) Szada85 válasza WZP (#76959) üzenetére


Szada85
aktív tag

Höhhö, nagy gratula hozzá, sok örömöt, és gondtalan, balesetmentes Km-eket kívánok vele. :K :C
Ilyenkor azért kicsit hiányzik a nyavajás hullaszállítóm. :)

(#76961) Luck Dragon válasza WZP (#76959) üzenetére

Gratulálok hozzá, szolgáljon téged sokáig,meg legyen benne sok örömöd. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76962) WP14 válasza WZP (#76959) üzenetére


WP14
őstag

Gratula hozzá, szép nagyon. :)
Nem kötekedés, csak egy kis pontosítás, OPC2 a szépség, ha gyárilag turbos. :R

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76963) K Norbi válasza WZP (#76959) üzenetére


K Norbi
addikt

Micsoda szép szekér :K

(#76964) odorgg válasza WZP (#76959) üzenetére


odorgg
addikt

Nagyon pöpec a gép, használd egészséggel! :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#76965) AMD Power válasza WZP (#76959) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon baba! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76966) Petyyyyy válasza WZP (#76959) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tricsillió balesetmenteset!

Nagyon baba a jármű. Véletlen nem Pesten van a főhadiszállás?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#76967) WZP válasza Petyyyyy (#76966) üzenetére


WZP
aktív tag

Óbuda. Szerintem itt jópáran pontosan tudják is hogy merre :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#76968) AMD Power válasza WZP (#76967) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor majd ne lepodj ha egy feher F Astra rad fog villogni vagy dudalni! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76969) beg válasza AMD Power (#76968) üzenetére


beg
veterán

Miközben 160-nál előzni akar ;]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#76970) kelly416 válasza WZP (#76959) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon szép kis gép. Gratula!

(#76971) kelly416 válasza WP14 (#76954) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem is többet jelent, ne érts félre, "csak" ez itt van a közelben, legalább megnézni semmiből sem fog tartani. Aztán a többit majd. Most legalább egy élő mustrán essünk túl. Kipróbálni sem akarom még ezt, csak bele ülni, megnézni, mekkora, mennyire férünk el benne, mennyire tetszik a családnak.

Persze, hogy elviszem. Ez már nem az az 500000Ft-os kategória, mint a 626-osom volt annak idején.

Láttam olyant, aminek a tükrén lóg a gyöngysor meg a kereszt... azt már meg sem akarom nézni közelebbről. Az gyanúsan nem idén barnultaktól került eladósorba. Ezeket a felnis dolgokat meg jól az eszembe kell véssem, vagy inkább mentek ki képet róla, mert ezt jó tudni, eddig nem tudtam. Bár a gyári felnik asszem főleg a Citroenekben fontosak, mert azoknak csak azzal működik a keréknyomás ellenőr, attól még én sem vetek meg egy gyári felnit, főleg, ha jó állapotban van.

(#76972) Petyyyyy válasza WZP (#76967) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor remélem belédbotlok majd menet közben. :)
Ha villogok, akkor a topik miatt van. Vagy mert megy az irányjelződ. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#76973) mohabá 007 válasza odorgg (#76937) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Találtam olyan videókat, ahol ugyanolyan kerregő hangok vannak,mint neked,a hozzászólásokban pedig megmondják mi okozza.[link]
Itt egy másik,ez is csörög,[link] és a hozzászólásokban van egy magyarul is :D "....szívókamra lemez hang, vedd ki ragaszd meg!!!!!, utána jó lesz. nekem ugyanilyen gondom volt!! a felső lemez szokott lötyögni. A szívókamra a szívótorok alatt van!..."
Nézd,vagy nézesd meg,hátha.... ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#76974) WP14 válasza kelly416 (#76971) üzenetére


WP14
őstag

A gyári Opel felnik, főleg az OPC-k, sokkal erősebbek, nem mellesleg szebbek is, mint a különböző felnigyártók termékei. Persze köztük is vannak nagyon jó minőséget előállítók, mint a BBS, OZ stb., de az OPC-k a gyári felnikkel a legszebbek és attól érték egy autó, ha minden gyári rajta, szerintem. ;)

Na igen, "tesóktól" én sem veszek semmit, lehetőség szerint el sem adok nekik semmit, aztán jönnek a kereskedések, akiktől talán, de nem szívesen. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76975) trassher válasza WZP (#76959) üzenetére


trassher
addikt

Gratulálok, sok balesetmentes km-t. :K
Egyre vadabb a topik, lassan több már a "big block" és opc mint egy mezei 1.9cdti. :DDD

Redmi Note 7

(#76976) Petyyyyy válasza trassher (#76975) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Van egy darab OPC meg egy darab 2 literen felüli..? Tiszta rocknroll :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#76977) odorgg válasza mohabá 007 (#76973) üzenetére


odorgg
addikt

Ezen már túl vagyok, kiszereltem, megnéztem, de a lemezek fixen a helyükön vannak.
Mondtak még páran generàtor, klíma, hosszbordàs feszítő csapàgyat is, de levettem a szíjat és úgy is csinàlja sajnos. :(

Mindenesetre Köszönöm, hogy próbàlsz segíteni! :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#76978) kelly416 válasza WP14 (#76974) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon sokat segítettél. Köszönöm szépen. :R

(#76979) zolikaDB válasza odorgg (#76977) üzenetére


zolikaDB
veterán

Namostmeg... Reggel elég hűvös volt, és semmi csörömpölés.
Amúgy a többieknek, Kolondrum: volt már, h ráindítottam az autóra az első időkben, mert nem hallom/érzem, hogy jár a motor.

(#76980) Chiftain válasza mohabá 007 (#76973) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Hello.
Esetleg megtudnád mondani hogy ez a szívókamra/szívótorok hol van? Odáig eljutottam hogy a motor hátulja felé kell keresni. Ha jól sejtem az a szívó oldal. Illetve gondolom a szívócső után vagy alatt lesz valahol. Azért érdekelne mert nekem is hasonló hangot ad alapjáraton a z14xe. Viszont odorgg fórumtárshoz hasonlóan én sem állnék neki találomra alkatrészeket cserélni, hogy hátha majd megjavul.

(#76981) mohabá 007 válasza Chiftain (#76980) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Jól sejted. Neked odorgg fórumtárs tud segíteni.Ő pontosan tudja hol van, :K
"...Ezen már túl vagyok, kiszereltem, megnéztem, de a lemezek fixen a helyükön vannak..."

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#76982) mohabá 007 válasza odorgg (#76977) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Lehet,hogy hülye kérdés,de csak megkérdezem: ha benyomod a kuplungot,akkor is csörög?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#76983) ArthurShelby válasza kelly416 (#76978) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Majd írjál mi lett végül!
Nekem bejönnek az opc zafirák, de még sosem volt hozzá merszem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#76984) Kolondrum válasza zolikaDB (#76979) üzenetére

Addig a jó sztem. :D

(#76985) Szada85 válasza trassher (#76975) üzenetére


Szada85
aktív tag

Pedig a 3.2 is max " small block " lehet mondjuk az OFF Merci 5.5 - 6 literes dögjei mellett. :DDD :DDD

(#76986) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. :)

Van egy 16 éves C-s Corsánk, aminek az antenna talpja megérett a cserére. Nem vagyok egy tehetséges barkácsoló, de miután a szervíz 45.000 Ft-os ajánlatott adott gyári antennával, gondoltam inkább megoldom egyedül. Amazonról egy ilyen antennát rendeltem: klikk

Szerintetek ezt gond nélkül belehet rakni a kárpit kilazítása után?
Gondolom a három hátsó pöcköt ki kell pattintani, meg az egyik hosszabbat is, a gumitömítést a csomagtartónál leszedni a kárpitról, meg még lehet, hogy a C oszlopok borítását is el kell emelni.

Előre is köszönöm.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#76987) WP14 válasza N.GÁBOR (#76986) üzenetére


WP14
őstag

Szia!

Én antennatalpammal ugyanez a helyzet, de én egy egyszerűbb megoldást választottam, hogy ne kelljen tetőkárpitot megbontani. :) Ezt csak rá kell ragasztani az elöregedett talpra kétoldalas ragasztóval, amit adnak hozzá, de a leírásban és képeken látsz mindent, ha megnézed. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76988) odorgg válasza zolikaDB (#76979) üzenetére


odorgg
addikt

Érdekes, de sajnos magától nem hiszem hogy meg fog javulni. Nekem ugye hidegen 1 perc múlva kezdi így nyáron, de télen 2-3 perc-re is kitolódik ez az idő, amire neki áll zakatolni. Egyébként az utastérből nem hallani abszolút, csak ha le van tekerve az ablak.

(#76980) Chiftain

Ez az, a GM feliratos, hátizsák alakú fém doboz. Erre csatlakozik közvetlenül a folytószelep.

Nekem 0 tapasztalattal fél napos mutatvány volt kb kiszedni, kipucolni, majd visszatenni. Nehezen hozzáférhetőek a csavarok, a generátor is útban van.

(#76982) mohabá 007

Igen, akkor is.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#76989) Chiftain válasza mohabá 007 (#76981) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszönöm a választ!

odorgg. Akkor te esetleg el tudnád magyarázni hogy mit keressek a motortérben, hogy megtudjam nézni azokat a bizonyos lemezeket?
Közbe válaszoltál. :R köszönöm!

WP14. Nem lesz rosszabb tőle az antenna hatásfoka?

[ Szerkesztve ]

(#76990) trassher válasza Petyyyyy (#76976) üzenetére


trassher
addikt

Igen és egyre több a kérdés a nagy motoros tütükkel kapcsolatban. :P
Én meg veszem itt a vernet termosztátot és a cseréhez szükséges e torx készletet. :DDD Kíváncsi vagyok ez tovább bírja e mint 7-8 hónap.

Szada85: Egy maersk alabama motorjához képest meg a claas dominator 106 is bevásárlókocsi. :D Opel-nél már a te 3.2-esed is nagy motornak számít.

Redmi Note 7

(#76991) amargo


amargo
addikt

Weisz Daninak az email címét valaki eltudná küldeni? Köszönöm!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#76992) K Norbi válasza amargo (#76991) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem meg Weisz Fanninak kéne. :DDD +telefonszáma.

(#76993) Petyyyyy válasza K Norbi (#76992) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Au au au. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#76994) HoaryFox válasza WZP (#76959) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Döne :R Csodás masina lehet :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#76995) WP14 válasza Chiftain (#76989) üzenetére


WP14
őstag

Van benne egy kis erősítő panel, Bátyám használja Signumon már és semmilyen minőségromlást nem tapasztalt. Nekem még várat magára a színre fújás miatt a felszerelése.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#76996) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segedelmet kérek szépen:
Opel Astra FCC 1.6,X16SZR02LJ9430 -ba ajánlott gyertya?
Innen pl van ajánlott?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#76997) Chiftain válasza WP14 (#76995) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Kösz a választ. Akkor egy próbát megér ennyiért. Főleg hogy jobban is néz ki mint a gyári...

(#76998) amargo válasza K Norbi (#76992) üzenetére


amargo
addikt

Kinek mire van szüksége :)
No, de valaki csak szokta hozzá hordani a gépet. Ui hívtam, már de elfelejtette elküldeni..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#76999) zolikaDB válasza atyca (#76996) üzenetére


zolikaDB
veterán

GM vagy Bosch!

(#77000) Szada85 válasza amargo (#76998) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy e-mailen sokat kommunikál.
A C Veci csoportban is Ö a Messias, de ott amennyire tapasztalom a közvetlen Messenger üzenet / telefonhívás páros a leggyakrabban használt kommunikáció. :) Igaz, a telefonszámát is titok övezi, úgy kell privát üzenettel megkeresni Öt, hogy megszerezd.
Nekem is aktuális lesz majd idén egy látogatás hozzá, a CIM modul kezd tréfáskodni alkalomadtán, és elvileg Ö javítja azt is ( meg mindent IS ). :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.