Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) poli27 válasza nitro16 (#43097) üzenetére


poli27
veterán

Lehet gyorsabb az LG gari...

(#43102) stilo18 válasza poli27 (#43100) üzenetére


stilo18
addikt

Csak akkor minden film magyar feliratos vagy hangos, ha magyar régiót állítasz.
Ha nem.. Akkor lehet keresgélni a tartalmak között, hogy most akkor vagy van nincs...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#43103) adamssss


adamssss
veterán

Megvettem egy 65B9-et!

Nem kevés türelem, kitartás kellett hozzá de megvan és nem is akár hogyan.

Délelőtt elmentem a budaörsi mm-be hátha van valami akció de semmi. Teljesen el voltam kenődve. Aztán úgy gondoltam, hogy megnézem a mammut-ot is hátha ott van c9 akcióban. Nem volt. 640 volt az ára. Ellenben volt egy kiállított B9 550-ért.
Nézegetem, nézegetem összehasonlítottam a a c9-el, hát nagyon sok különbség nincs 2m-ről meg konkrétan semmi. Látja rajtam az LG-s gyerek, hogy kéne egy ki motiváció. Odajön és mondja, hogy ha elviszem adnak hozzá 2 év silver garit azaz 4 évet összesen. Na mondom mi ez piac, hogy lehet alkudni. De még mindig nem az igazi. Aztán kis idő múlva megint jön, hogy ha megveszem akkor a jövő héten házhoz visz az LG egy új panel-t ergo 0km-es tv-m lesz. Na mondom haladunk.
Aztán ki idő múlva megint jön, hogy ok adnak még 15 000 kedvezmény vagy 552-ért vihetem a tv-t és 5 év gold garit. Végül ez utóbbit választottam. Így lett egy kvázi új B9-em 5 év gold-al. Szerintem nem rossz deal :)
Holnap hozom haza csak nem fért be az autóba. Igazából c9-et akartam de amikor szemügyre vettem mind a kettőt tényleg nem sok különbséget láttam és mivel nekem már a mostani SDR FHD modell is tökéletes úgy a B9 pláne az lesz. Ebben is van HDMI 2.1 meg minden jóság szóval a 3gb ram meg a kicsit nagyobb fényerő nem ért meg több mint 100 felárat.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43104) nitro16 válasza adamssss (#43103) üzenetére


nitro16
senior tag

Mint B9 tulaj illetve mikor Fisha által ki lett vesézve a b9 kontra c9 mozgásmegejelenítése, igen is sokkal jobb a C9-nek. Novemberbe aki szerencsés volt 550 ért tudot venni 65c9 mm-be, de eddigi legjobb deal az volt amikor a srácok ha jól emlékszem 580 ért vették a 65e9-t plusz még hangcucc ajándékba.

(#43105) adamssss válasza nitro16 (#43104) üzenetére


adamssss
veterán

Az még mindig 50-el több mint amennyiért én vettem garival. Nem tudom, hogy mi az a sokkal jobb de ha nekem hozza a eg910 mozgás megjelenítési képességét akkor boldog ember leszek. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43106) rothfb válasza adamssss (#43103) üzenetére


rothfb
veterán

A jobb mozgásmegjelenítés megért volna +100-at. Nekem.
De azért gratulálok az új tv-hez!;)

(#43107) belan válasza adamssss (#43103) üzenetére


belan
addikt

Gratula 550 volt 5 év goldal?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43108) adamssss válasza rothfb (#43106) üzenetére


adamssss
veterán

Na pont az ilyen hsz-ek miatt lépek nagyon gyorsan a topikból ;]
De köszi. :)

belan: Igen gold-dal volt 550.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43109) torma1981 válasza rothfb (#43106) üzenetére


torma1981
veterán

Láttad egymás mellet a kettő tv-t ugyanazzal a forrással? Nem hiszem.

(#43110) Segal válasza adamssss (#43108) üzenetére


Segal
veterán

Én csak egyszerűen gratulálok a tv-hez. Elég ha te élvezed így ahogy van. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43111) krx21 válasza nitro16 (#43104) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a akciós 65E9 hang cuccal 659e volt... :K

(#43112) adamssss válasza Segal (#43110) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Nagyon boldog vagyok vele. :)
Ha hazajön akkor a barátnőmmel Until Dawn-t fogunk rajta játszani meg nézünk rajta valami HDR 4K filmet. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43113) sakal83 válasza adamssss (#43105) üzenetére


sakal83
addikt

Kivancsi vagyok mi lesz a velemenyed az eg910v-hez kepest.

(#43114) nitro16 válasza krx21 (#43111) üzenetére


nitro16
senior tag

Akkor elnéztem sorry, annyiért is jó ár volt. ;] Na mind1 kinek mi a jó ugye.

[ Szerkesztve ]

(#43115) krx21 válasza nitro16 (#43114) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó hát, azóta sem volt jobb ár...

(#43116) belan válasza adamssss (#43108) üzenetére


belan
addikt

Nekem 595 volt a65c9 5 év gold-dal! Szerintem jó áron vetted!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43117) daneel_hu válasza rothfb (#43106) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A jobb mozgásmegjelenítés megért volna +100-at. Nekem."

+1
Fischánál tényleg szemetelt a tesztvideó, de a többieknél azért annyira nem volt brutál feltűnő. Vagy Fischa videója annyira jó volt, hogy látszott minden aminek kell látszódnia. :)

Vagy még egy lehetőség, hogy a B-sorozatban forgalomba került olyan készülék amelyben B7-be való CPU-t raktak. :O
Viszont ha mindegyik B9 olyan mint Fischáé, akkor szerintem is megér +100k-t a C-széria.

[ Szerkesztve ]

(#43118) adamssss válasza belan (#43116) üzenetére


adamssss
veterán

50-et még talán nekem is megért volna de 100-at nem.

daneel_hu: Nem tudom Te hogy vagy vele én filmet nézek a tv-n nem tesztvideót. Vittem 4k HDR valós filmet meg FHD SDR-t és tökéletesen sima volt mind a kettő film. Számomra innentől kezdve pont. Elhiszem, hogy van jobb, ha majd egyszer nagyon gazdag leszek megveszem a jobbat. De az még minimum 5 év mert ennek bírnia kell annyit. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43119) belan válasza adamssss (#43118) üzenetére


belan
addikt

100 nekem se érne meg!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43120) daneel_hu válasza adamssss (#43118) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi is filmet néztünk rajta tesztként, nem is akármit.
Planet Earth II. 5 rész. ;]
A B9 pontosan ugyanúgy szemetelt mint a B7 vagy a 2016-os oledek. (sajnos) :(

De nem akarlak elkeseríteni, mert a méretváltás eleve nagy dolog, gratula a masinához.

(#43121) adamssss válasza daneel_hu (#43120) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet. Nekem jó lesz az a szemetelős ratyi kép is. Ha jó volt a 910 akkor annyit valószínűleg ez is tud. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43122) belan válasza daneel_hu (#43120) üzenetére


belan
addikt

Most miért kell a kedvét el venni most nem mindenki veszi észre annyira a különbséget, ne legyünk már ennyire emberek ilyenek! Akit meg zavarja az vegye meg a drágábbat.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43123) krx21 válasza adamssss (#43121) üzenetére


krx21
nagyúr

Ne hagyd, hogy elvegyék az örömöd... ;)

(#43124) icemad válasza chros (#43091) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sose volt.
Az a Netflixnél van. Netflixnél 4k-t adnak 7Mbps-el. Hát elég trágya minőség, kb vicc kategória.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#43125) dannyl


dannyl
addikt

Igen, átestek már többen a ló túloldalára. Élvezni kell, és nem a hibát keresni.

(#43126) Gigi01 válasza adamssss (#43121) üzenetére


Gigi01
őstag

Rájuk se ránts!Én is beletenyereltem anno a B8-ba,amit itt a legtöbben leszólnak.
Jó mozizást,használjátok egészséggel! ;)

(#43127) rothfb válasza torma1981 (#43109) üzenetére


rothfb
veterán

Kérdezd Daneel-t. Ő régi motoros már itt és neki ugyanez a véleménye.
De egyáltalán nem akartalak megbántani.:N

[ Szerkesztve ]

(#43128) GalaHU


GalaHU
őstag

Tudtok javasolni olyan helyet Pesten vagy a környékén ahol jó minőségű(de nem aranyáras) 48Gbs-es (HDMI 2.1-hez passzoló) kábelt tudnék venni? Ahova most is be lehet sétálni és van is készleten? A Kácsa sajnos bezárt... :(

Vagy olyan magyar webshopot ahonnan jövő hét elejére meg is jön?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#43129) Celtis válasza GalaHU (#43128) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom neked mi az aranyár, és mihez kell ma ilyen kábel, de pl. aqua.hu, 9610ft. Mondjuk én a google-t kérdeztem meg és ott ez volt az első.

(#43130) Gtaati válasza adamssss (#43121) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ne foglalkozz semmivel, a lényeg, hogy Nektek megfelel majd mindenben és tetszik! Használjátok egészséggel nagyon sokáig!!! Gratula hozzá!! ;)

(#43131) Celtis válasza daneel_hu (#43117) üzenetére


Celtis
veterán

Jól gondolom, hogy ha valaki egyáltalán nem használja a "képjavítókat" akkor tulajdonképpen nincs különbség a C és B sorozat között? Más szóval a C jobb mozgásmegjelenítése az interpoláció minőségére vonatkozik csak.

(#43132) icemad válasza GalaHU (#43128) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

No offense, tényleg érdekel, hogy mire tudod használni ezt?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#43133) rothfb válasza Celtis (#43131) üzenetére


rothfb
veterán

Ebben valószínűleg igazad lehet, Daneel majd megerősít. Viszont szerintem pont az interpoláció az, ami javít az oled egyik nagy betegségén. A mozgásmegjelenítésen. Ha a mozgásjavítás ki van kapcsolva, jó esélyel mindegyik oled, márkától, típustól, ártól függetlenül ugyanolyan rossz és élvezhetetlen. Mint nem olyan régen láthattad a gidás videóknál. Én pl attól a háttérbeli akadástól, szakaszos képmegállástól frászt kapok. De ahogy már kitárgyaltuk korábban, mindenkinek más a megfelelő mozgás terén is.

(#43134) GalaHU válasza icemad (#43132) üzenetére


GalaHU
őstag

A jövőhéten megjön a C9-em és elég szívás falratenni, elvezetni az összes kábelt és csak egyszer akarom megcsinálni, már most behúznám az összes kábelt, aztán az új konzolok érkezéséig el van vele a mostani gen is...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#43135) adamssss


adamssss
veterán

Köszi srácok. Nem is hagyom magam. :) Holnap megjön beüzemelem aztán a hétvégén írok róla egy kis beszámolót.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43136) Syz válasza adamssss (#43135) üzenetére


Syz
senior tag

Gratulálok én is a tévéhez :K

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#43137) icemad válasza GalaHU (#43134) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Így érthető. Erre nem is gondoltam. Igaz, nekem szekrényen van, így könnyebb megoldani a kábelek elvezetését.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#43138) Calogero válasza GalaHU (#43128) üzenetére


Calogero
addikt

[link] Talán van nekik..

(#43139) GalaHU válasza Calogero (#43138) üzenetére


GalaHU
őstag

Köszi! Én is náluk néztem, remélem ki is szállítják, manapság minden rendelés 8-10 napig jön.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#43140) OPiiPO válasza belan (#43122) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 !

daneel_hu és rothfb nagyon negatívba nyomják ma, még a korábbiaknál is . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43141) dh66e válasza adamssss (#43103) üzenetére


dh66e
veterán

Grat hozzá! :K

(#43142) chros válasza Celtis (#43131) üzenetére


chros
őstag

Pontosan: vagyunk itt paran akik nem hasznaljak a mozgas interpolaciot, de ugy latszik vannak olyanok, akiknek igazolniuk kell sajat maguknak, hogy miert adtak ki 100-200-al tobbet "ugyanazert" a TV-ert, plane, hogy egyik sem tokeletes sajnos, tavolrol sem :D

(#43124) icemad: te lemerted (pl router-en)?
4 szolgaltatot (Netflix, Amazon, Disney+, AppleTV+) mertem 1 hete, mind fele bitrataval ment. Mag az almanal is latszik a butitas, pedig magasan jobb bitratat nyomnak.

[ Szerkesztve ]

(#43143) icemad válasza chros (#43142) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Most reggel gyorsan megnéztem a disney+-t. Endgame lejátszás közben 15-20 MBps között ugrált. Viszonyítani sajnos nem tudom semmihez, ahhoz tavaly ősszel is megkellett volna mérnem. Netflix még maradt 7.62. Az a baj, hogy én látom a különbséget is a minőségben. Ha nem lenne ilyen feltűnő, akkor nem foglalkoznék vele. (pedig nincs is annyira jó szemem.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#43144) alaves válasza chros (#43142) üzenetére


alaves
addikt

Igen, talán többen elriadtak az OLED vásárlástól, vannak itt akik kicsit túlzásokba esnek.
A C9 és B9 képalkotása más sok paraméterben, de valószínűleg ez tényleg nem igazán látható napi használatban interpoláció nélkül. [link]

Ajánlom, hogy alaposan nézze meg mindenki a paramétereket vásárlás előtt!

Egyébként akinek sok problémája van az LG-kel, tudom ajánlani a Philips OLED754-et, persze ez sem tökéletes, de talán magasabb minőség, hátha nem romlik el:

-játékra nem jó: nagy input lag és HDMI 2.1 hiánya miatt;
-agresszív ABL (B7-nél nem nagyobb, C9-hez képes nem tudom);
-agresszív pixel eltolás (nem kikapcsolható, viszont monitor képüzemmódban nem kapcsol be);
-nincs logó védelem;
-kevésbé hangolható mozgásmegjelenítés javító (interpoláció);
-a Saphi OS nagyon alap, sok mindent nem tud

-a P5 /2. processzor képvezérlése viszont nagyon jó;
-Filmstílus: Film opciónál a mozgásmegjelenítés nagyon jó, alig észrevehető de-judderre és optimális de-blurral, látható artifakt nélkül.

Ui: mindenképpen 17-33 OLED fény közötti használatot ajánlom!

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#43145) daneel_hu válasza OPiiPO (#43140) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért negatív az ha megírom, nekem megért volna +100k-t egy jobb interpolációs képességekkel rendelkező modell? :)
Ettől még jó tévét vett Adam, nem kell ezt ennyire felfújni. Nem kell többet kiolvasni a sorok között mint ami oda volt írva. 910v után valószínűleg ütni fog a cucc.

Leírtuk a véleményünket, nem egyezik itt pár tagéval. Uff. :)

Szerk.: végülis egy jó külső lejátszóval akár meg is lehet oldani... :K

[ Szerkesztve ]

(#43146) Tulku


Tulku
veterán

Pár gondolat interpoláció polémia kérdéshez...
Nos van egy B7-em és egy C8-am....így azonos felhasználói paraméterekkel meg tudom állapítani az interpolációs különbségeket...
Hozzáteszem, azoknak a táborához tartozom, akik anno pénz százezreket költöttek interpolációra katódsugárcsöves tv-k korszakában, tehát nekem nagyon számított, hogy ne képszaggatást nézzek, hanem vajsima képet (ezt aposztrofálják sokan tv sorozat effektként).
Tehát B7 észrevehetően "rosszabb" ebben a tekintetben, a C8-nál én speciel semmilyen zavaró interpolációs hibát nem észlelek (bár nem is keresem)....de...
Még a B7 mozgásmegjelenítése is mérföldekkel előbbre van a normál katódsugárcsöves tv-k élményétől, tehát simán együtt tudnék élni vele...
Úgy gondolom, hogy 2 év alatt rengeteget fejlődhetett ez a feature (B9) tehát borítékolható, hogy topiktársunk vajmi keveset (semmit) nem fog észrevenni ezen kompenzáció negatív hatásaiból, s ha észre is vesz olykor-olykor dolgokat (ha bekapcsolja) akkor is sokkal jobb élményt jelent szerintem a megléte, mint a hiánya...
Természetesen IMO.....és persze egészséggel használja e jó kis tv-t!

(#43147) szabeska válasza chros (#43093) üzenetére


szabeska
addikt

Oh, van valami "haszna" ha 10 bites lesz a pc megjelenites a tv-n? Mert akkor en is lecserelem a hdmi kabelt ra... (jatek, film, c9).Nyernek is vele, mert csak egy hdmi van a kartyamon, egyszerubb lenne a hangkivezetes avr-re :CInput lagot okozna az atalakitas? Ez fontos azert.. :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#43148) krx21 válasza Tulku (#43146) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont arról volt szó, hogy az interpoláció fejődött igen, de nem a B sorozatban (valószínűleg szándékosan..)

(#43149) labeda válasza Dale Cooper (#43087) üzenetére


labeda
aktív tag

Hallgatva a tapasztalatodra, kpróbáltam a Netflixet. Nos össze nem hasonlítható a két szolgáltatás, illetve azok tartalma, minősége! A 4 K-s csomagot választom. 4 eszközön használható, így a távolabb élő fiam is tudja használni: ha ezt nézzük, nem is túlzó a 4 ezres díj. Olvasom itt a további hozzászólásokban, hogy most kisebb is a bitráta: ennek ellenére is nagyon meggyőző. A DV és DAtmos a másik szolgáltatásban el sem érhető, ahogy a nyagy felbontás sem. Szóval nyerő! :))

(#43150) Dale Cooper válasza labeda (#43149) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

+1 😉

I never think of the future - it comes soon enough.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.