Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43602) hunspikey


hunspikey
őstag

Azt tudja valaki (János?) hogy az Dolby Vision "élénk" kép módban szemmel látható fényesség előny megtartható-e oly módon, hogy ezt a képi módot kalibráltatnám? Iszonyú jó HDR-re, mert láthatóan messze a legfényesebb profil, cserébe gyári állapotában nézhetetlen a fehéregyensúly miatt. Próbáltam a WB csúszkán W50-re húzni, de még úgy is kék mint az állat.
Amúgy a többi része rendben van ennek a profilnak? PQ stb?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#43603) Genji


Genji
őstag

Szerintetek érdemes +38k-ért +3 év garit venni a 65C9-hez? Még van 2db a Westendben 584K-s áron, de nagyon meditálok a plusz garancián. SOS help pls! :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#43604) blakey válasza Genji (#43603) üzenetére


blakey
titán

Szerintem igen, bár az nem garancia de biztonságot nyújt. Ekkora összegnél már nem árt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43605) AL válasza Pelican (#43598) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az MM nél mindkettőt lehet venni. Külön és egyben is. Tehát vehetsz +1, 2, vagy 3 év garanciát ( nem olyan, mint a gyári), de meghibásodáskor történő javításra szól és külön többféle biztosítást ( törés, víz, tűz, stb. ). Meg kell érdeklődni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43606) chros válasza hunspikey (#43602) üzenetére


chros
őstag

Egyedul a DV Cinema mod az, ami szabvany. Cinema Home vilagosabb (pl nappal napsutesben), de itt mar a PQ sem jo. A tobbi DV modrol mar beszelni sem kell. :) Ettol fuggetlenul hasznalhatod azt, ami neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#43607) chros válasza alaves (#43595) üzenetére


chros
őstag

Oh, hogy azon dolgozol ... Igy mar ertheto!

> (#43591) Pelican: "Ledarál egy évadot bármely sorozatból? :)"

Nade minden nap?! :D

(#43608) Jorgi Kormi válasza Genji (#43603) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nekem a budaörsi M.M-ban az eladó márciusban a plusz garanciával kapcsolatos kérdésemre azt válaszolta , hogy a beégésre is jó a biztosítás .( Le kell tisztázni ott helyben , apró betűs tartalmak gondos elolvasása és értelmezése)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#43609) Calogero válasza Jorgi Kormi (#43608) üzenetére


Calogero
addikt

Hatályos ÁSZF: [link]

13.§ KOCKÁZAT KIZÁRÁSOK
A biztosítási fedezet nem terjed ki:

13.30. pixelesedésre (ld. 1.18. pont), gáz leengedésre és újratöltésre, valamint képernyő beégésre,

(#43610) Genji válasza Jorgi Kormi (#43608) üzenetére


Genji
őstag

jaja mondták, hogy arra nem vonatkozik. :( Végül kértem +3évet és törés/villám/baleset kárt is. 635k volt így cakkpakk. Ha jön a beégés pottyan a készülék... ;]

Első OLED tévém, mit és hogyan ellenőrizzek rajta? 3 napig visszaveszik.. :R

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#43611) Pelican válasza Calogero (#43609) üzenetére


Pelican
őstag

Nekem azt mondták, hogy arra is vonatkozik az alábbiak szerint:

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43612) sakal83 válasza Pelican (#43611) üzenetére


sakal83
addikt

Ezzel az a baj hogy 1m pixelenkent kell 3db vagy 6 db es tobb mint 8m pixel van tehat tipustol fuggoen 27 vagy 54 pixelhibat fogadnak el...

(#43613) Pelican válasza sakal83 (#43612) üzenetére


Pelican
őstag

Több, mint a semmi. :)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43614) krx21 válasza Pelican (#43613) üzenetére


krx21
nagyúr

(#43615) rothfb válasza blakey (#43601) üzenetére


rothfb
veterán

Héé haver. Jobb, ha nem lódítasz itt haver. Nem szép az igaznemmondás.:DDD :DD :D

(#43616) Jorgi Kormi válasza Genji (#43610) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az LG a beégést elég korrektül kezeli egyébként , itt a topicban már többen leírták.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#43617) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#43608) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nekem a budaörsi M.M-ban az eladó márciusban a plusz garanciával kapcsolatos kérdésemre azt válaszolta , hogy a beégésre is jó a biztosítás .( Le kell tisztázni ott helyben , apró betűs tartalmak gondos elolvasása és értelmezése)"

Nekem a budaörsi MM-ben azt mondta az LG-s promóter 2016-ban, hogy nem éghet be a cucc. :((( :DD
Plusz azt, hogy amennyiben nem tetszik a tévé, hozzam vissza 2 éven belül, visszaveszik fullos áron. ;)

(#43621) krx21


krx21
nagyúr

LG 9-es Oled ismeri a exFat-ot? (sd kártya)

(#43622) janos666 válasza hunspikey (#43602) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig a W50 állás alapvetően ugyan az szokott lenni, mint a Warm2 opció (az EZ-ADJUST szervizmenüs Warm preset, amit a gyárban lőnek neki -> szóval a W50=Warm2 végül is kalibrálható egyedileg nem-hivatalos módon, de alapvetően nem javasolnám ezeken a TV-ken, ahol az 1DLUT is programozható).

Elvileg lehetne egyedi fényerő görbét is használni, gyakorlatilag túl bonyolult és amúgy sem ajánlanám.

Bővebben:

1: Minden képmódhoz tartozik egy 1DLUT, amivel a kijelzőpanel szürke-skáláját lehet finomhangolni (durván gamma 2.2 és 11K színhőmérsékletről indul, utóbbi a W al-pixel fizikai színe, amihez utána a szűrt RGB-t illesztik hozzá, mint semleges állapot) és egy 3DLUT, amivel a színeket lehet tetszőlegesen keverni (pontosabban ebből kettő van, egy "nagy" 3D-s mátrix és egy "kicsi" 2D-s 3x3 mátrix, de utóbbi redundáns, ha használod az előbbit, és az nyilván több mindenre jó).

2: DolbyVision módban alapesetben a 3DLUT "el van rejtve" (legalább is a hivatalos szoftver elől), mert a színkezelés a Dolby chip-re van bízva. Tehát ilyenkor csak az 1DLUT használható (hogy finomhangoljuk a kijelzőt, amin mellesleg SDR-ból HDR módba váltva, ahogy harsányodik a W alpixel, nagyon elcsúszik az a gamma 2.2). A Dolby chip pedig nem görbét vagy LUT-ot kap, hanem egyszerű 3x3 mátrixot és egy gamma értéket.
-> Ebből következik, hogy alapvetően kénytelen vagy valamilyen gamma értékre kalibrálni a kijelzőt az 1DLUT-al, hogy valós gamma értéket adhass meg a Dolby chip-nek. Ha ez hamis/hibás, akkor hibás lesz a 3D színkeverés is (nem csak a fényesség változik, hanem a színek is torzulnak valamennyit - de ez amúgy igaz az LG gyári "Home" képmódra is, ott is az 1DLUT-al variálnak).

A másik praktikus probléma, hogy az 1DLUT-ra amúgy is csak gamma értéket enged célozni a CalMAN, egyedi görbét nem (tehát max pl. úgy lehet fényesebb hatást elérni, hogy gamma 2.2 helyett mondjuk 2.0-ra kalibrálod a kijelzőt). Csak 3DLUT-nál van olyan opciója, hogy "retarget LUT from profile" (ahol betallózhatsz valami egyedi színprofilt bármiféle görbékkel). Plusz nem enged 1DLUT-ot lementeni file-ba, vagy file-ból feltölteni a TV-be (mondjuk ez megkerülhető nem-hivatalos szoftverrel --- az a DV chip-hez nem fog tudni hozzáférni, de az már részletkérdés, hogy menet közben váltogatni kéne őket).

Személy szerint még nem játszogattam az open-source verzióval (és tudtommal csak a 2018-as szérián van valamennyire tesztelve, mert az van otthon az írónak). Nem javasolnám a használatát (csak indokolt esetben, de a fentiek matt szerintem eleve nem javasolandó az, amit szeretnél, így indokoltnak sem tartanám).

SDR módban könnyebben lehet játszogatni a 3DLUT-al, de már HDR10/HLG módban sem olyan egyszerű (a nyílt forrású szoftverek nincsenek külön felkészítve arra, amit a WRGB panel csinál HDR módban).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43624) Genji válasza djpundro (#43623) üzenetére


Genji
őstag

Szerintem még ha kummant is valaki fölösleges ezen ennyit pörögni. Haladjunk.

Inkább segítsetek a bénának: mivel teszteljem az új és drága játékom? (65C9) Milyen beállítást érdemes csinálni? :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#43625) nitro16 válasza Genji (#43624) üzenetére


nitro16
senior tag

Olvass vissza pár oldalt, 1001x le van írva már

(#43626) daneel_hu válasza Genji (#43624) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Inkább segítsetek a bénának: mivel teszteljem az új és drága játékom? (65C9) Milyen beállítást érdemes csinálni? :R"

Mondjuk kezdésnek jó lesz egy SEVEN WORLD ONE PLANET 4k HDR. :C
(mondjuk TechniColor HDR profilt állíts be közben)

(#43627) djpundro válasza Genji (#43624) üzenetére


djpundro
aktív tag

Igazad van .Ugy legyen.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#43628) Genji válasza nitro16 (#43625) üzenetére


Genji
őstag

Köszönöm a konstruktív hozzáállást. Megtettem, sőt a az összefoglalót is elolvastam, de nem találtam választ ezért kérdeztem.

Sima alapszínekkel vadásszam a pixelhibákat és ennyi?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#43630) Strezi válasza Genji (#43628) üzenetére


Strezi
őstag

Tegyél magadnak, meg nekünk(is) egy szívességet, és ne vadássz semmit az alső egy, két napban ;) Hadd menjen a panel, és fusson le egy, két négy órás kompenzáció. Élvezd a lehetőleg teljes képernyős 4k HDR demó anyagokat, sorozatokat, filmeket :C

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43631) nitro16 válasza Genji (#43628) üzenetére


nitro16
senior tag

[rtings beállítások] általában mindenki ezt javasolja. Fényerő hdr-nél maradjon 100, sdr 20-30 körül szokták ajánlani (egyéni), logó fényesség érzékelés maximumra. Mozgásmegjelenítés tetszés szerint megint, valakinek kell valakinek nem.

Aztán mehetnek a filmek:avatar,avengers endgame/infinity war, bad boys 3, bloodshot,extraction, ford v ferrari,jurassic world fallen kingdom,venom stb ezeknél már látni fogod miért vettél ilyen tv-t, a lényeg ha lehet 4k/hdr verzió legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43632) Genji válasza nitro16 (#43631) üzenetére


Genji
őstag

Köszönöm! :R Ratings beállítással megvagyok, 20-30 írtó sötét nekem 60 OLED és 50 fényerő-nél tetszik egyelőre. Fehéregyensúlyt is belőttem. Mozgásmegjelenítéssel majd kísérletezem, egyelőre abban se vagyok biztos mire jó.

HDR filmet szívesen kipróbálnék, de nem kell "bejáratni"? Mintha azt olvastam volna az összefoglalóban 100-200 óra futásig kerülni kell a HDRt.

(#43630) Strezi
3 napig veszi vissza az MM, addig le kellene csekkolni. :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#43633) blakey válasza Genji (#43632) üzenetére


blakey
titán

Használd, nem tudod úgy lecsekkolni ha utána jöjjön elő az esetleges hiba. Átnézed, ha mindent rendben találsz akkor használod, ennyi a dolgod, persze nem felhúzott fényerővel, kontraszttal meg mindenféle okossággal. Normálisan beállítod és használod, ha parázol akkor rosszabb lesz.
100-200 óra futásig be sem szabad kapcsolni a TV-t. :DD Maximum a hang mehet, a képernyő legyen kikapcsolva. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43634) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Én nekem elejétől kezdve minden maxon pörög, közel 7 hónapja vásároltam. Semmi probléma nincs eddig vele... B9

(#43635) krx21 válasza MultiDoodad (#43634) üzenetére


krx21
nagyúr

Az mit jelent, hogy maxon pörög?

(#43636) sakal83


sakal83
addikt

Ha valaki olcsobb oledet keres erdemes ranezni HAra. Van egy ket 65b8 egesz jo aron.

[ Szerkesztve ]

(#43637) adamssss válasza krx21 (#43635) üzenetére


adamssss
veterán

gondolom fényerő, HDR stb...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43638) MultiDoodad válasza krx21 (#43635) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

100 Oled fényerő 100 kontraszt, minden esetben kikapcsolva minden féle tru m. és társai, egyedül HDR-nél van bekapcsolva a dinamikus tónusáthelyezés HGIG. Ps és pc is pörög rajta egyaránt. Senkinek nem ajánlom, de nekem hibátlan. Tegnap előtt ellenőriztem a be égést.

(#43639) krx21 válasza MultiDoodad (#43638) üzenetére


krx21
nagyúr

És SDR-ben mit állítasz?

(#43640) MultiDoodad válasza krx21 (#43639) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Ugyan ez, értelem szerűen dinamic nélkül. :D

(#43641) krx21 válasza MultiDoodad (#43640) üzenetére


krx21
nagyúr

100 Oled fényerő SDR-ben is... Értem. :R :D :))

[ Szerkesztve ]

(#43642) chros válasza krx21 (#43641) üzenetére


chros
őstag

Az ilyet buntetni kene! :D

(#43643) MultiDoodad válasza chros (#43642) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Szeretem ha fényes, na. :D Másrészről meg, ne hogy már ne használjam úgy, ahogy nekem kényelmesebb... ha már ki fizettem érte azt a pénzt. Ha meg be fog égni majd később, akkor tudom, hogy ez az oled nem nekem való termék. (+ nagyon fényes/világos a szobám.)

(#43644) MaxxDamage válasza MultiDoodad (#43643) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én sötéten szeretem a szobát, de ha felhúzom mind3 redőnyt, akkor van fény/világosság rendesen. Általában a középső (ajtó) redőny van csak fel húzva és bőven jó. Holnap hozza a HDT a C9-t és kíváncsi leszek milyen lesz majd.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43645) sakal83 válasza MultiDoodad (#43643) üzenetére


sakal83
addikt

Egyebkent erdekes de itt a phs tesztnel is a CXet 60as oled fenyen kalibraltak ha jol emlekszem. En is a C8nal elengedem a nappali 50et. Felnyomom 80ra. A gyari beallitasoknal is 80on van isf szakerto modban is.

(#43646) MultiDoodad válasza sakal83 (#43645) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Mint írtam, senkinek sem ajánlom, hogy így használja. Jelenleg én így szeretem, egyedül akkor szoktam 50 oled fényerőn használni SDR-ben ha HBO Go-t nézek rajta, de inkább játszom s mint sem filmezem rajta. Nagyon jól tudom, hogy ez nem a legmegfelelőbb beállítás amit használok, de nem is fogom sírva verni az asztalt 2 szerviz hívás között, hogy már pedig nem én vagyok a hibás. Nagyon sokat olvasgattam az Oledek után, de azt is észre vettem, hogy a régebbi szériáknál volt jobban probléma ez... Rtings-en is láttam a teszteket és azok alapján is állítottam be a tévét, kivéve a fényerőt.

[ Szerkesztve ]

(#43647) sakal83 válasza MultiDoodad (#43646) üzenetére


sakal83
addikt

Itt a topikban mindig csodalkozva nezem a 10-30 kozotti oled fenyt. Nappal az 50esnel zerot latok sokszor de lehet az en fenyerzekelo sejtjeim egtek ki :DDD vagy lehet az a baj hogy keves anyagot hasznalok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43648) dannyl válasza MultiDoodad (#43646) üzenetére


dannyl
addikt

Amúgy játék alatt nekem is sötét szokott lenni a 20-30 körüli. Filmeknél meg simán jó.

(#43649) chros válasza MultiDoodad (#43643) üzenetére


chros
őstag

:D... fenyes es sikamlos :D
De a viccet felreteve: azt ugye tudod, hogy ilyenkor ABL (nem is csak 1) dolgozik ezerrel? Azaz hiaba allitasz be 300 nit-et SDR-hez, az ossze-vissza fog ingadozni le-fel hasznalat kozben.
Meg1x, ha az adott keszulek nem hibas (!), akkor SDR-hez a kovetkezoknek elegnek kell lenniuk! :
- nappal: 40 oled feny, gamma 2.2 (extrem esetben 1.9)
- este/ejjel kis hatterfenynel: 33 oled feny, gamma 2.4

Termeszetesen ugy hasznalod, ahogy akarod, de egy hibatlan keszulek eseten ez nem hogy csak nem rendeltetesszeru hasznalat., hanem tobbet ront az elvezeti erteken, mint dob rajta :)

(#43650) MultiDoodad válasza chros (#43649) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Nagyon kedves tőled a segítség.
Filmezésnél még tán tán elvagyok a 40-es fénnyel, na de játéknál nekem rettentő sötét (SDR, magas fekete, rgb...) HDR-nél ugyebár autómatikusan ugrik 100-ra és úgy jó is, de SDR-nél 75 fényerőre leveszem még elmegy talán.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.