Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) GalaHU válasza Tulku (#42371) üzenetére


GalaHU
őstag

A mai napig csak Panám lenne, ha egy picit is haladnának a korral. Az hogy nincs HBO Go-juk az botrány, konkrétan ezért cseréltem le az egyik plazmánkat, pedig imádtam a képét. Az hogy már a YT kliens se megy a VT/ST50-es szérián, szintén vicc.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#42402) krx21 válasza GalaHU (#42401) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos a helyzet az, hogy a régen szebb korokat megélt japán márkák már a túlélésért küzdenek, legalább is a TV részleget nézve...

(#42403) Pro Koryak válasza renziNNN (#42381) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Olyan nem lesz talán soha, ami gyári szoftverrel mindent gond nélkül visz akár 20e akár 400e.

"Kinek mi a piszlicsáré.. "
Hát ha csak egymás mellé téve látod mi a difi, akkor az ... :K
Ez nem akkora, mint oled vs lcd.

[ Szerkesztve ]

(#42404) so_ha


so_ha
senior tag

Amikor az LG 65GX gaming monitor lesz. A szigetelőszalag helyett a kábel management bepattintásával azért elegánsabb lett volna a rögzítés. :F

(#42405) lala666 válasza krx21 (#42390) üzenetére


lala666
senior tag

Próbálom a legjobban mindegyiket.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42406) Jorgi Kormi válasza rothfb (#42398) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Jogos a képminőségi és megbízhatósági alapon választása a tévének ( Pana és a Sony is japán cég , az már egy dolog , hogy a termékeik nagy részét nem Japánban gyártják)Én is japán párti vagyok pl.autók terén (megbízhatóság) ,de úgy vettem észre , hogy az elektrotechnikai termékek terén az utóbbi 20 évben a koreaiak nagyot "úsztak" és az autóik is egyre jobbak.(az utóbbi 10 évben)
U.i; Azért az Árukeresőn beállítottam a pana 65gz950-et is árfigyelésre. :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42407) poli27


poli27
veterán

B7V panelt cseréltek mostanában valakinek? Mennyire kötözködnek amúgy? Halványan látszik a csatornalogó benne... Bejelentettem ezért kérdezem, mire készüljek boxmeccsre vagy normálisan állnak hozzá?

(#42408) daneel_hu válasza poli27 (#42407) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gyári garancia még van rá?
Ha igen akkor majdnem biztos cserélik... ha mégse akkor esetleg kaphatsz vissza zsetont vagy levásárolhatod az eredeti árat.

(#42409) poli27 válasza daneel_hu (#42408) üzenetére


poli27
veterán

Van 5 év promóciós LG garival vettem 2017 decemberében. :)

[ Szerkesztve ]

(#42410) daneel_hu válasza poli27 (#42409) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindenképpen jelentsd be, egyébként ha regisztráltál az LG-honlapon akkor látnod is kell, hogy a készülékre mennyi garancia van. Nekem legalábbis kiírja.
És a honlapon keresztül jelentsd be, hamarabb reagálnak.

(#42411) poli27 válasza daneel_hu (#42410) üzenetére


poli27
veterán

Nem írja ki nekem :D egyik terméknél sem ! Mondjuk a promóciós jótállást alapból nem írja ki..

(#42412) julius75 válasza GalaHU (#42401) üzenetére


julius75
aktív tag

Hát ez az.....gt30e volt a falon, talán 2012-ben vettem, de legalább 5 éve nem megy rajta a yt kliens, meg aztán semmi más sincs rá.
Szívem szerint maradtam volna a panánál, de nehezen emésztem az ilyet, úgy hogy jött az lg, ami azért más világ a webos + magic remote párossal.

(#42413) rinpocse válasza julius75 (#42412) üzenetére


rinpocse
tag

Ma délután megjött a 65C9. Holnap elszöszmötölök vele! :) MM online vásároltam, de nem találom sehol a garancia vagy jótállási jegyet! Mi a teendő? Kinek írjak? Gondolom az MM ügyfélszolgálatnak. Köszönöm.

(#42414) GalaHU válasza julius75 (#42412) üzenetére


GalaHU
őstag

Én a nappaliban fenthagytam a falon a 65st50-et (ezt nézzük legritkábban) de hébe-hóba bekapcsolom és mindig elkápráztat, C9 ide vagy oda...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#42415) labeda válasza rinpocse (#42413) üzenetére


labeda
aktív tag

Az elektronikus levelezésed mellékletében nem lehet? Használd sokáig egészséggel! :)

(#42416) hunspikey


hunspikey
őstag

Na tudtam én hogy megint csak a marketinges csőcselék dolgozott.

Nesze neked Dolby IQ:

idézet a LG GX tesztből:

"Dolby Vision IQ is simply a TV reproducing a Dolby Vision signal while also responding to the ambient light in the room, and many TVs have been capable of doing this for quite some time. In fact, LG claims that its 2019 sets are all Dolby Vision IQ-capable, but that there was no name for it then and it can't apply the branding retrospectively."

Magyarul eddig is volt ez csak nem így hívták :C

Forrás

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#42417) Jorgi Kormi válasza hunspikey (#42416) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Vállalati személyzeti osztály = HR menedzsment (Na ez az utóbbi 30 év legnagyobb marketingje !) :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42418) chros válasza rothfb (#42392) üzenetére


chros
őstag

:) Akkor leirom meg1x, de teszteltek is itt paran par honapja, mikor Witcher megjelent a Netfilxen. (olvass vissza, ha gondolod)

Ez nem placebo LG-n. Ehhez azt kell tudni, hogy banik a megjelenito HDR10/+-al:
minden gyarto azt es ugy csinal vele, amit akar/tud.
Ebben a Pana a legjobb, az LG sotet jeleneteknel vacak, Sonynak kicsi a fenyereje es clippingel.

Ezzel szemben a DoVi egy black box: az adott gyartoknak sincs fogalma arrol, hogyan mukodik! (Valszeg csak API-n keresztul parameterezni tudjak, pl Cinema Home preset). Olyannyira igy van, hogy a lejtaszo egy Tunnel-t epit a lejatszas megkezdesekor a megjeleniton levo DoVi-val, s a TV/AVR semmit nem lat ebbol az adatfolyambol. A gyartok kapnak egy DoVi szoftver library-t es csokolom.
Az alapveto kepbeallitasoktol eltekintve (brightness, stb) , onallo megjelenito szoftver! (gamut mapping, tone mapping, stb)

Ezert fordulhat elo, hogy jobban nez ki az egyik, mint a masik, mint pl LG-n eddig.
DoVi-t ugy reklamozzak, hogy end-to-end csomag, azaz a (megjelenito kepessegeit figyelembe veve) vegeredmeny nagyon hasonlo lesz ahhoz, amit a colorist latott.
Az mas kerdes, hogy LG bebizonyitotta a black crush-al, hogy meg ezt is el tudjak baxni (a mai HDR megjelenitok a megjelenitesi folyamat vegen gamma 2.2-kent abrazoljak a PQ HDR videot) :D

[ Szerkesztve ]

(#42419) rothfb válasza krx21 (#42402) üzenetére


rothfb
veterán

Nem küzd itt senki semmilyen túlélésért.
Mi ez? Az Armageddon című film?:DDD

(#42420) belan válasza rinpocse (#42413) üzenetére


belan
addikt

A MM-nek és ki postázzák a jótállási jegyet! Számla legalább van? Ezért nem szeretek online vásárolni.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42421) csenzi2 válasza GalaHU (#42401) üzenetére


csenzi2
tag

65vt50-en nekem megy a YT.

(#42422) Jorgi Kormi válasza rothfb (#42419) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nem ez a" ferdeszemű ázsiai (kis vagy üveg)tigrisek" harca. :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42423) julius75 válasza GalaHU (#42414) üzenetére


julius75
aktív tag

Nálunk fordítva van....
P50gt50e helyére ment a 65w8, de egyenlőre tátott száj-csorgó nyál effektus van minden alkalommal. Biztos a méretnek is köze van hozzá, de nagyon látványos a különbség. Legalábbis mi így látjuk.

(#42424) rinpocse válasza belan (#42420) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! Nagykanizsán, ahol élek, itt csak Euronics van, s ott nem volt! :R

(#42425) krx21 válasza rothfb (#42419) üzenetére


krx21
nagyúr

Maga a Tv-s részleg már sok-sok éve problémás a japán márkáknál gazdaságilag. Keress rá... Még tőkeinjekciókat is intézet házon belül a Sony nem 1 évben és szerintem a Panasonic-nál is ez a helyzet...

(#42426) rothfb válasza krx21 (#42425) üzenetére


rothfb
veterán

Nem vagyok gazdasági szakember, de a japánok pont nem arról híresek, hogy ha valami nem működik, azt ne zárnák be a fenébe.

(#42427) Strezi válasza rothfb (#42426) üzenetére


Strezi
őstag

LOL, az egész társadalmuk nem működik lassan ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#42428) Pro Koryak válasza hunspikey (#42416) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Már az első infókban szerepelt, hogy a fényerővel játszik a környezeti fényviszonyoknak megfelelően. :O

"Dolby Vision IQ is an enhancement of the HDR standard that uses a TV’s built-in light sensors to automatically calibrate the on-screen image based on the lighting conditions in a room."
By Simon Cohen
January 7, 2020, Digitaltrends

Eladják újra az eddigi Eco módot. :R

[ Szerkesztve ]

(#42429) Franky74 válasza rinpocse (#42424) üzenetére


Franky74
tag

Szia!
Én is MMnél vettem online a C9t. Emailban kaptam meg a számlát!

(#42430) Syz válasza rinpocse (#42413) üzenetére


Syz
senior tag

Nézd meg a doboz oldalát,ott lesz az.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42431) krx21 válasza lala666 (#42405) üzenetére


krx21
nagyúr

(#42432) renziNNN


renziNNN
tag

Akinek LG-e van találkozott már olyan problémával, hogy nem jönnek be a csatornák adatai a Guide-on belül? :F Esetleg erre van valami megoldás?

Látom ez egy ismert hiba..
Azért ez így elég bosszantó még akkoris ha keveset néz az ember tv adást :(((

[ Szerkesztve ]

(#42433) EasyLife válasza Pro Koryak (#42428) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Ezt mondtam nem rég, átnevezték az AI fényerőt.... :C :C :C

(#42434) icemad válasza renziNNN (#42432) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nincs ilyen gond a c9-en. Coaxon jön az adás, nettel együtt. (Holland Ziggo a szolgáltató, ha ez számít.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#42435) blakey válasza renziNNN (#42432) üzenetére


blakey
titán

Ez általában a szolgáltató miatt fordulhat elő, eddig én ilyennel nem találkoztam az elmúlt 7 évben amióta CI-kártyát használok, minden TV-n volt műsorújság, most is van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42436) lala666 válasza renziNNN (#42432) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem is ilyen. Samsung tv jó,beltéri szintén jó!
Digi tv. Azért szereztem beltérit, lg tévéhez kell sajna.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42437) rinpocse válasza Franky74 (#42429) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! A számlát én is megkaptam emailben, csak garanciajegy nincs sehol!

(#42438) poli27 válasza daneel_hu (#42410) üzenetére


poli27
veterán

Ma már hívtak is, kérdezték mi a baja, mondtam hogy látszik a csatornalogó, azt mondták megrendelik a panelt, és kb 1 hét múlva jönnek javítani. Kérdezte hogy a garancia meghosszabbító papírom meg van e, modtam hogy igen.

(#42439) poli27 válasza rinpocse (#42437) üzenetére


poli27
veterán

Nincs a tévé doboz oldalára ragasztva, ott szokott lenni.

(#42440) renziNNN válasza lala666 (#42436) üzenetére


renziNNN
tag

Köszi a válaszokat! :R
Akkor a Digi lesz a ludas..
A "beltéri" alatt mit értesz? Műholdas? (Nálam kábel van)

(#42441) torma1981 válasza poli27 (#42438) üzenetére


torma1981
veterán

Havernak savosodott a B7V. Fotót kellet küldenie, ma írták hogy megrendelik a panelt. Kíváncsi leszek lesz e még.

(#42442) rinpocse válasza poli27 (#42439) üzenetére


rinpocse
tag

Sajnos nincs.

(#42443) poli27 válasza torma1981 (#42441) üzenetére


poli27
veterán

Nem mondta a szervízes hogy nincs, csak tudná szerintem :) Bár egy csereutalványnak örülnék :DD

(#42444) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!

Ami adott: LG65C9 és UPC médiacard.

1.Van-e mód a távirányító szám gombjaihoz rendelni a kedvencek csatornáinak sorrendjét.

2. Van-e lehetőség a csatorna sorrendjének szerkesztésére PC-n, export/importjára.

A felhasználási segédlet mutatja, hogy pendrájvra kilehet másolni a listát, de nem jövök rá, hogy nálam miért nem müködik.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#42445) lala666 válasza renziNNN (#42440) üzenetére


lala666
senior tag

Inkább az LG, mert mindenhol jó csak az LG tévén nem. C7v em is ezt csinálta.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42446) poli27 válasza rinpocse (#42444) üzenetére


poli27
veterán

Tudtommal a UPC nem engedi a csatornalista szerkesztését, tehát azt kell használnod ahogy adják, se a boxon se a tévén.

(#42447) julius75 válasza renziNNN (#42432) üzenetére


julius75
aktív tag

Samsung lcd-n is van ilyen néha -upc+mediacard

(#42450) torma1981 válasza poli27 (#42443) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet hogy már nincs panel. Majd kiderül. Meglátják van-e raktáron.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.