Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) vhunor


vhunor
őstag

Nem tudom mennyi ideig lesz ez itt ennyiért, mindenesetre omszki Auchanban láttam most.

(#42302) adamssss


adamssss
veterán

Mivel puding próbája az evés ezért elmentem egy MM-be kipróbálni a gz950-et meg a c9-et.

Előrebocsájtom, hogy én semmi különbséget nem láttam képminőségben de nem is egymás mellett volt a két tv.

Kezdtem a panával. Hát elég fapados volt már érzetre maga a távkapcs is. Konkrétan 15 éve ugyanaz a design... Mindegy ettől még lehet jó. Igazából akkor hagytam abba a tesztelést amikor sikerült az 5. percben kiakasztanom a rendszert egy fhd videóval. Elindítottam egy uhd filmet, majd kiléptem elindítottam egy másikat és akadozott mint a fene. Kb 1 kép/0,5 mp. Persze lehet, hogy pechem volt de elég fura volt. Amúgy talán a menü szokható lenne de nem egy webos után.

Aztán jött a c9. Igaz ami igaz most is webos-t használok így volt előnye de az a rendszer annyival gyorsabb és használhatóbb számomra, hogy egyszerűen nem lesz kérdés a vásárlás. Plusz a rengeteg feature mint az airplay, hdmi2.1...
Az LG-s gyerek mondta, hogy lesz még leárazva a C9 úgyhogy érdemes lesz várni rá.

A CX egyébként már be van listázva 1-2 hét és megjönnek az első példányok.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42303) daneel_hu válasza adamssss (#42302) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ugyan a 2018-as szériáknál, de megcsináltam ugyanezt a tesztet. (ok, szemre :) )
Nem láttam semmiféle különbséget Pana, LG és Sony oled között... a legfurább a mozgás volt mert abban sem.
Azóta (némileg) kiderült, hogy a mozgásban miért nem láttam különbséget, de akkoriban nem értettem mert annyira ajnározták a Sony-t, Panát ebben a tekintetben, valószínűleg nem véletlenül.

Szerintem mindegyik jó.

(#42304) adamssss válasza daneel_hu (#42303) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem is ez kb kinek a pap kinek a pap né. Talán egyedül a gz/hz2000 ad többet a fényerő miatt de nekem már így is brutálisak ezek az oled-ek. Ha lesz akciós C9 akkor azt veszem. Ha meg nem akkor vagy várok vagy elgondolkodom a gz-n.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42305) #62608320 válasza Grande Ale (#42294) üzenetére


#62608320
törölt tag

A soundbart én a helyedben elfelejteném. De érdeklődj inkább itt prohardveren, például a Házimozi topicban, de ott biztos lebeszélnének erről.

Dolby Atmos soundbar pedig nem sokat ér, az Atmos élménynek csak a töredékét adja, sőt még a Jamo-nak a frontok tetejére helyezhető Atmos szettje sem ad teljes élményt.
Az Atmos úgy az igazi, ha fel vannak rendesen szerelve a falra a hangszórók. Ezt a Házimozi topicban már számtalanszor leírták.

200k-ból vennék a helyedben használtan egy sztereó erősítőt illetve két hangfalat, és fényévekkel előrébb vagy hangminőségben...

(#42306) belan válasza adamssss (#42302) üzenetére


belan
addikt

Webos a legjobb rendszer ez tény! Sajnos panán nem megy a hbo go se. De mindegyiknek meg van a előnye még hátránya is! Szerintem azért c9 nek több az előnye.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42307) adamssss válasza belan (#42306) üzenetére


adamssss
veterán

Ha valaki csak filmezésre/tv-re használ tv-t annak tökéletes a pana + 1 media lejátszó. Aki kicsit geek-ebb pl telót kötne a tv-hez, megúszná a külső lejátszót annak C9. Sajnos. Pedig szívesebben vettem volna japán terméket mert még mindig jobban megbízom bennük.

Grande Ale (#42294) : Az Atmos-t engedd el. Ha hely miatt kell a soundbar akkor vegyél egy jó denon-t vagy Focal-t.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42308) belan válasza adamssss (#42307) üzenetére


belan
addikt

Így van japán cucc azért jó ez tény de aki játszik stbi annak c9 jobb választás! Azért ha jó áron meg tudtam volna szerezni a 65 gz1500 akkor ki próbáltam volna !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42309) krx21 válasza adamssss (#42302) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy racionális döntés, ennyi... Milyen méretben gondolkozol?

(#42310) adamssss válasza krx21 (#42309) üzenetére


adamssss
veterán

65"-ben. Most egy 55eg910 van. A képminőség nekem már itt is bávn elég ha anno lett volna pénzem 65-re akkor nem cserélném le. Csak a méret miatt váltok de azért b9-et nem szeretnék.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42311) Syz válasza krx21 (#42299) üzenetére


Syz
senior tag

A képjavítókról meg a hozzájuk kapcsolódó hülyeségekről jut eszembe,hogy kipróbáltam tegnap a Battlefield V alatt az Nvidia DLSS-t meg az RTX-et a 2060-al..hát elég nagy csalódás lett,nem mint ha sokat vártam volna az egésztől..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42312) Gaben360 válasza adamssss (#42310) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én is a panát néztem,de most hogy Te megvizslattad és a C9 jobban tetszik, elgondolkoztam azon, hogy inkább kivárom az akciós árú c9-et.
Én játékra is használnám, ez is szempont a hdmi 2.1 miatt, a filmek úgy is külső lejátszóról mennek, kivéve a dolby vision.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#42313) poli27


poli27
veterán

Van egy B7V tévém, régebben kérdeztem hogy kompatibilis e vele az új magic remote, aminek már bordás a középső gomb, azt a választ kaptam hogy nem, jelentem vettem egy 2019-es uhd tévét a gyereknek, amihez már ilyen remote volt, és működik vele, foglyosítottam :DD Egyedül a Rakonten tévé gombja nem megy vele, ami a bal alsó gomb... A C osztályos tévéken már gigás a lan, mert annyira mérges vagyok a 100 megás lan miatt... sokszor ha 4k 80GB filmet néznék beakad miatta....

(#42314) Pro Koryak válasza adamssss (#42302) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor mégsem a tévét, hanem csak a beépített lejátszót tesztelted. Arra a Pana kuka, el sem kellett volna menned. ;)

(#42315) krx21 válasza poli27 (#42313) üzenetére


krx21
nagyúr

Kár hogy nem kérdezték meg engem. Nekem 3 távirányító is volt hozzá. ;)

(#42316) icemad válasza poli27 (#42313) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A C osztályos tévéken már gigás a lan

Most pontosan milyen tévéről beszélünk? Pl LG c9? Mert nekem ez új infó, és remélem, hogy igazad van. Akkor holnap húzok neki kábelt.

(#42317) rothfb válasza Pro Koryak (#42314) üzenetére


rothfb
veterán

+1:K

(#42318) dh66e válasza poli27 (#42313) üzenetére


dh66e
veterán

A C osztályos tévéken már gigás a lan,

:F :F :F

(#42319) belan válasza Gaben360 (#42312) üzenetére


belan
addikt

Hát én senkit nem akarok elkeseríteni de a 65 c9 600, 580 ezernél olcsóbb nem lesz. Már most is vissza ment a ára 650. Ami 600 ezernél vagy 580 olcsóbb lesz az tuti kirakott darab lesz!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42320) rothfb válasza dh66e (#42318) üzenetére


rothfb
veterán

Hát ja. Egy tv-n sincs gigás lan. A legdrágább oledeken sincs.
Majd most talán a Huawei (?) oledjén lesz talán?

(#42321) poli27


poli27
veterán

Lemaradt a kerdojel :) nah az orom nem volt sokaig, az uj tevehez nem jo a regi csak forditva xd.

[ Szerkesztve ]

(#42322) Jorgi Kormi válasza adamssss (#42302) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Neked legalább megengedték , hogy kipróbáld a tévéket , biztos "bejöttél" az eladóknak :D , én mint azt már egyszer megírtam , hiába mentem pendrive-val a zsebemben , nem akaródzott nekik egy próbát megejteni , sem a qleden , sem az LG és pana oleden . Te egy "szerencsés ember" vagy ! :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42323) julius75 válasza Jorgi Kormi (#42322) üzenetére


julius75
aktív tag

Nem hát, mert rögtön látták rajtad, hogy próbálni jöttél, nem vásárolni.... :Y
Azt majd árukereső után valamelyik webshoptól... :C

(#42324) Menotti válasza Grande Ale (#42284) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nem ekézni akarlak előre szólok....
Én elhiszem,hogy egy soundbar mindenre jó.Még arra is,hogy ráirjuk Dolby Atmos:-))
Van köztünk olyan aki ilyet használ?Nem tudom elhinni,hogy egy 6-8cm hangszóró fellövi a hangot a plafonra,majd onnan az még a fülemig is eljut...
Atmosban én is nagyon gondolkozom,de szerintem csak plafonon (v. mindenképp magasban ) lévő hangszóróval van értelme.

(#42325) PuMbA válasza Menotti (#42324) üzenetére


PuMbA
titán

Marketing csapda, ami elhiteti, hogy egy technológia név ráírása egy cuccra már azt jelenti, hogy sokkal jobban szól, mint amire nincs ráírva. Egy sima 5.1-es hangsáv egy normális hangfalrendszeren odanyomja az Atmos-t a legdrágább soundbar-on.

[ Szerkesztve ]

(#42326) salapp válasza krx21 (#42315) üzenetére


salapp
addikt

Mindig kiakaszt, amikor egy nagyjából négyszázezer forintos tévét a médialejátszó alkalmazás még menürendszer alapján "tesztel" valaki. Jó lesz neki a Láki Goldsztár. Soha egyetlen tévénken nem volt semmilyen androidos alkalmazás telepítve. A sat tuner és az általános képminőség volt a fontos, illetve az utolsó kettőnél a castolás.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42327) Grande Ale válasza Menotti (#42324) üzenetére


Grande Ale
őstag

Passz, nem tudom. Tesztet mindenképp megvárom.

(#42328) Pro Koryak válasza salapp (#42326) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát ja, most pl. 550e a Pana 65gz950, 20e-ért külső "mindent"lejátszót kapni.
Persze kell a webos = térdreborulok óanyám jajjdejó ... :O

(#42329) julius75:
Lejátszó topik ;)

Annyit, sőt többet fog tudni, mint a belső.

[ Szerkesztve ]

(#42329) julius75 válasza Pro Koryak (#42328) üzenetére


julius75
aktív tag

Melyik az a 20ezres mindenevő....? Komolyan kérdezem, nem b@sztatás.

(#42330) icemad válasza salapp (#42326) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért akaszt ki? Neki az is fontos, neked meg más az. Szerencsére nem vagyunk egyformák. ;)

(#42331) Jorgi Kormi válasza julius75 (#42323) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Hàt , az Árukereső az "nagyúr" !

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42332) krx21 válasza salapp (#42326) üzenetére


krx21
nagyúr

LG-n nincs android, webos van... ;)

(#42333) Tulku válasza salapp (#42326) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam viszont egyértelműen nyerő, hogy amit eddig akartam és elvártam egy TV-től azt hozza szoftveresen, hardveresen....
Egy távval, youtube, HBO Go, Netflix, médialejátszó...és baromi egyszerű, könnyen kezelhető, egy dolgot kell kapcsolgatni, irányítani.....stb...
Szerintem a technika nem a különálló szeparált összetevők irányába halad, hanem az all in one megoldások felé...na erre kiválóan alkalmas számomra az eldzsí oled-je...
Természetesen elfogadom, ha te másként látod, de sokan velem azonosulnak...
Panás voltam mindig, eldzsím sose volt semmiből...
Egyébként fura, hogy a pana miért hanyagolja el ennyire a perifériákat...valaha a dvd-k őskorában a 360-as lejátszójuk annyira jó volt...vajh miért nem fektetnek energiát az ilyen irányú fejlesztésekbe....(?)

(#42334) belan válasza Pro Koryak (#42328) üzenetére


belan
addikt

Amikor 65 c9 vettem volt 65gz950 és el is gondolkodtam rajta mi lenne ha vennék egy panát de három MM voltam és mind kiállittot darab volt!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42335) krx21 válasza Tulku (#42333) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem Panasonic 4K Bluray lejátszóm van, a mai napig ez egyik legjobb. ;)
[link]

(#42336) chros válasza salapp (#42326) üzenetére


chros
őstag

Azert ezen gondolkodjunk el egy picit :)
Ugy, hogy itt is LG van, s tokeletesen tisztaban vagyok minden nyugjevel, de a Pananak is. :)

(#42337) renziNNN válasza Pro Koryak (#42328) üzenetére


renziNNN
tag

Az a 20ezres "mindent" lejátszó nem hiszem, hogy mindent lejátszana :) Legalábbis linkeld légyszi, mert utojára én úgy tudom, hogy chros próbálkozott Oppo klónnal ami mindent is tudna elvileg, de az nagyon nem 20ezer volt..

(#42338) krx21 válasza chros (#42336) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért gondolkodtató ez, ha minden egyéb, mint például a képminőség szinte azonos?
Teljesen racionális döntés például két azonos hangu hangdoboz esetén azt választani amelyiknek mondjuk szebb a színe...
Ha bármilyen szignifikáns képminőség különbség lenne a LG és a Panasonic között, leginkább nekem is az számítana, de nincs... ;)

[ Szerkesztve ]

(#42339) blakey válasza renziNNN (#42337) üzenetére


blakey
titán

Szerintem itt is többször volt róla szó, Amlogic box a kulcsszó, CoreELEC-el tényleg mindent visz, Dolby Visiont nem, de a többi HDR-t igen és az összes hangformátumot ismeri, persze kell egy 5 perces szoftver telepítés..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42340) renziNNN válasza blakey (#42339) üzenetére


renziNNN
tag

Dolby Visiont nem
Itt van a kutya elásva :)

(#42341) dh66e válasza blakey (#42339) üzenetére


dh66e
veterán

Van egyáltalán médialejátszó ami DV képes?

(#42342) Pro Koryak válasza renziNNN (#42340) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mert annyi, de annyi DV anyagot nézel. Mégis mit?
20e vs 200e csak a DV miatt, hát hajrá. :C

(#42343) daneel_hu válasza salapp (#42326) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mindig kiakaszt, amikor egy nagyjából négyszázezer forintos tévét a médialejátszó alkalmazás még menürendszer alapján "tesztel" valaki. Jó lesz neki a Láki Goldsztár. Soha egyetlen tévénken nem volt semmilyen androidos alkalmazás telepítve. A sat tuner és az általános képminőség volt a fontos, illetve az utolsó kettőnél a castolás."

Pontosan így voltam vele, de megváltozott a véleményem...

Elfogadtam, hogy egy tévé ebben is fejlődik, akár a menürendszerében, írányításában is. Bármiben amire nem gondolnék. Ettől is szép ez...
A WebOS nagyszerűsége a Magic Remote. Aki ezt nem használta huzamosabb ideig az nem is tudja mi ez. Nem elég ezt látni, használni kell.

(#42344) funkmester


funkmester
aktív tag

21:9 -es keparanyu tv-ket mikor kezdik bevezetni?

(#42345) EasyLife válasza renziNNN (#42340) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Nvidia shield tv pro mindent is visz :U 4K Dolby vision, atmos

(#42346) Gigi01 válasza funkmester (#42344) üzenetére


Gigi01
őstag

Oledből szeretnél olyat?Gondolom viccelsz?

[ Szerkesztve ]

(#42347) sakal83 válasza daneel_hu (#42343) üzenetére


sakal83
addikt

Valoban elsore a pana fapadosnak tunik rendszer szinten de ketsegtelen vannak elonyei a webossel szemben. Gyorsabb letisztultabb csicsamentes. A rendszer felallasa is gyorsabb valamint a csatornavaltas is jobb. a guide menuben verhetetlen. Tovabba olyan kis finomsagok vannak benne amit csak hosszabb hasznalat mellett vesz eszre az ember. Ezt ugy mondom hogy evek ota webost hasznalok. Persze a webos klasszisokkal jobb osszessegeben de szimpla hasznatlatra a pana is jo. A webosnel szerintem pl nincs kepernyo kikapcsolo mint a pananal. Javitsatok ki ha tevedek azert. A medialejatszojaban az anyagba porgetes botranyos a pananal...

(#42348) salapp válasza daneel_hu (#42343) üzenetére


salapp
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42349) nitro16 válasza sakal83 (#42347) üzenetére


nitro16
senior tag

Van webos alatt képernyő kikapcsolás opció...

(#42350) BusinessGuy válasza Menotti (#42324) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Én egy 250ezres denonba szaladtam bele másfél éve. Gondoltam az majd büntet és szabadulok a kábelektől amik a hátsó hangszórókhoz futnak.. 2 nap után ment vissza. A több éves logitech z906-os hangfalszettem amit 60 pénzért vettem akciósan annó keresztbe lenyelte....Dinamikában, hangzásban, hangok pozícionálásában, mindenben. És akkor még csak ezzel a kis szaros pár négyzetméteres szobában megfelelőnek mondható hangfalszettel hasonlítottam össze, nemhogy egy drágább rendes erősítős 5.1-el...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.