Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) dannyl válasza BusinessGuy (#42600) üzenetére


dannyl
addikt

Amúgy, ha nem laktok messze, tényleg elmehetnél már, ha ennyire nem juttok dűlőre... Én laikus vagyok, és csak nézem a műsort egyébként.

(#42602) belan válasza icemad (#42578) üzenetére


belan
addikt

Nem elképzelhetetlen az a 4,5 év! Haverom pana plazmaja 10 éve megy. De van otthon Samsung lcd tv is 10 éves az is. És megy konyhába még egy Sony crt tv is 15 éves és megy.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42603) icemad válasza belan (#42602) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is van jó pár régi és új LCD, de egyik sem oled. Van olyan LCD-m, ami 15 éves és nincs számottevő gond vele. De az oled más.

(#42604) djpundro


djpundro
aktív tag

Sokszor Csehül megy a HBO HD en a film ,masnal is igy van ?Peldaul most a Auta 2 .Sokszor meg Angol csak a nyelv .
Iszonyu idegesitö ,a national geo hd en is csehül nyomjak a reklamokat.
Nalatok is original belterivel is ez a helyzet?

Sajat boxal nezem Vu+ ,lehet azert van ?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#42605) belan válasza icemad (#42603) üzenetére


belan
addikt

Igen de ha elektronika vagy a kijelzővel nem lenne gond akkor 4,5 év simán adott lenne. Maximum egy kicsit gyengébb lenne a fényerő meg szín fakóbb lenne 4, 5 év múlva!

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42606) dh66e válasza djpundro (#42604) üzenetére


dh66e
veterán

Ezzel a szolgáltatódat keresd meg.
Van olyan hogy nem kapcsolnak be egy gombot a vezérlőben ott is emberek dolgoznak.Idegesítő ,de ez van.

(#42607) icemad válasza belan (#42605) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Leírtad a lényeget... Ha az elektronikával és a kijelzővel nem lenne gond... Remélem a próféta szól belőled, és 10 évig még gond nélkül használhatom, mert qva jó tévé. ;)

(#42608) belan válasza icemad (#42607) üzenetére


belan
addikt

:R

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42609) BusinessGuy válasza dannyl (#42601) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A vírus miatt nem.
Ellenben 5 percet vesz igénybe egy ilyen videó felvétele ! (max 2 perc videózás) és felrakása a netre vágatlanul. Mozi -default, game -default, seperc alatt kép beállítások végigpörgetése, videó és közben egyetlen váltás.
De már ott bukik az állítása hogy behozta a pc módot miközben aa hdtv teszt is ps4-el tesztelt amit akármelyik bemenetre dughatsz ugyan úgy kezeli és felismeri a tv nem pc-ként. :)

Seperc rákeresni a neten továbbá a local dimming hatására, minél komolyabb és több "pontból" áll annál komolyabban növeli az input lagot mert komoly számításokat kell végezni mögötte. Nem véletlenül kapcsolja ki avagy butítja le a game mód ahogy az a videóban is látszik, elhangzik.

Nem vesződöm, egy ember állítása áll szemben hivatalos szakmai tesztekkel véleményekkel de ha úgy tetszik személyes tapasztalatokkal is. Ő kezdte hogy baromságot állítok, én linkekkel videóval szakmai oldalról bizonyítottam hogy nem, a személyes tapasztalatom le van köpve, és csak a szava van mindezzel szemben amit jó magas lóról tol az irányomban, nem érdekel. Hiteltelen...

[ Szerkesztve ]

(#42610) rothfb válasza Jorgi Kormi (#42596) üzenetére


rothfb
veterán

Én sem játszom. Milyen meglepő...:DDD

(#42613) adamssss


adamssss
veterán

Itt egy videó arról, hogy QLED-nél game mode off és on. Aki ezek után kételkedik az tényleg menjen szemészhez. [link]

Egyébként a local dimming "post process effect" azaz számolni kell. Ergo tegyük fel, hogy game mode-ban is működik az input lag-ot akkor is megtolja.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42614) Syz


Syz
senior tag

Valaki próbálta már amúgy 2.1-es HDMI kábelt?Bármilyen tartalomhoz és kimenethez?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42615) adamssss válasza Syz (#42614) üzenetére


adamssss
veterán

Milyen kábelre gondolsz? Olyan nincs, hogy hdmi 2.1 kábel. A csatlakozónak van verziója.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42617) belan


belan
addikt

Azért durva különbség van itt is a oled javára! [link] Na ezért kell a oled és inkább vigyázva nézem. Nem tudom hogy ez a csúcs Qled de szépen van különbség.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42618) Syz válasza adamssss (#42615) üzenetére


Syz
senior tag

Hogyne lenne..2.0 helyett 2.1 HDMI kábel.Olyan ami a 8K-t viszi 60 hz-en .

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42619) krx21 válasza Syz (#42618) üzenetére


krx21
nagyúr

Hivatalosan a hdmi interfész van minősítve 2.1 HDMI jelölésel...
Legfeljebb van olyan kábel gyártó, aki ráírja a kábel dobozára, hogy 2.1 HDMI kompatibilis.
Magában a kábelben nem történ semmi fizikai változás, csak az elvárások nőttek vele szemben 2.1 esetén.

[ Szerkesztve ]

(#42620) BusinessGuy válasza belan (#42617) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Belan: Q90r, aktuális csúcs ha a 8k csodákat nem nézzük.
Bőven durva a különbség még világos szobában is, pláne mikor game módba teszi mindkettőt. De biztos ő sem tudja hova kell dugni a konzolt azért butul látványosat a localdimming... :C
Ezért írtam lentebb hogy egy sony xf9005-höz képest ami messze van egy q90-től aki nem lát komoly különbséget pláne Tlc csodához képest arra nsmigen lehet mit mondani...

Adamsss: millió videó és topik van róla a neten, teljesen nyilvánvaló. Ebben a videóban is tökéletesen látszik.

De tényleg felesleges többet erre szánni. Már ott el kellett volna engednem hogy a hdtv teszt kalibrátor szakembere gyakorlatilag hülyének lett nézve. Mindegy már elengedtem, csak felhúztam magam a magas lóról baromságozáson amivel kvázi hagyján hogy a személyes tapasztalatom semmibe lett véve de még meg is lett magyarázva hogy a neten mindenki hülye még a szakik is, és persze se egy releváns ellenérv bizonyíték link semmi nem jött csak hogy "baromság".

OPiiPO: Rohanok.. ;]

(#42621) adamssss válasza Syz (#42618) üzenetére


adamssss
veterán

Nincs ilyen :N A kábelnek max sávszélessége van azt kell figyelemebe venni. Ahogy előttem is írták pl hogy átmegy-e a 4k HDR az a két inteface-en múlik és nem a kábelen. Persze ha a kábel valami ezer éves gagyi akkor nem biztos hogy átmegy a jel vagy jelentős adatvesztéssel.

BusinessGuy: Igazából engem is csak idegesített...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42622) BusinessGuy válasza adamssss (#42621) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Tényleg ennyit zárásul a témához...Itt van fórumtársunk Q9FN-je. Jócskán kibeszélve a LC téma és képekkel bizonyítva. Ennyit erről. [link]

[ Szerkesztve ]

(#42623) belan válasza BusinessGuy (#42620) üzenetére


belan
addikt

Itt azért nem nagyon van különbség!! [link]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42624) BusinessGuy válasza belan (#42623) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Hdr-ben, full világos ingame jelenetekben nem csoda. De még ezen is látszik az előny holott itt a LC szinte semmit nem kell csináljon.

[ Szerkesztve ]

(#42625) belan válasza BusinessGuy (#42624) üzenetére


belan
addikt

Értem 👍

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42626) csocso233 válasza belan (#42617) üzenetére


csocso233
csendes tag

Sziasztok
- át olvasva a topik nagy részét Qled vs Oled mindenki az Oledet mondja jobbnak(valahol olvastam 30 emberből álló csapat nézte egy szere a két tv t és 29 az Oledet mondta egyértelműen jobbnak
- Qled fórumon meg azt mondta valaki,hogy nem vállalható a beégés és a ghost miatt így én is féltem az Oledtől és jó áron megrendeltem az MM ből 55Q80 at(330e.)de hál istenek most nehezen megy a szállítás és olvasgatva egy nagyon fontos dolgot hiányoltam a Samuból még pedig a HDMI 2.1 bemenetet PS5 és társai már támogatni fogják(a 800e. től felfelé ill.8k már támogatják na de ennyiért)
- gyorsan lemondtam és inkább egy 55c9 et(400e.) rendeltem helyette(köszönöm belan fórum társnak a véleményét és a linket :R )

(#42627) Strezi válasza csocso233 (#42626) üzenetére


Strezi
őstag

:C

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#42628) BusinessGuy válasza belan (#42625) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

[link]

Sötétben.

[ Szerkesztve ]

(#42629) chros válasza BusinessGuy (#42620) üzenetére


chros
őstag

Innen: "This is exactly what I'm experiencing and I've tested over 10 different sets and they all had the same result in hdr game mode. Whoever says game mode is just fine is in complete denial. The difference in black.levels between game mode and regular modes is enormous. It's shocking that reviews didn't catch this issue. They all raved about how great the game mode is on this tv it's so strange that they didn't catch this major flaw."

Reviewers ... :) are all bullshit ..

(#42630) belan válasza csocso233 (#42626) üzenetére


belan
addikt

Jól döntöttél persze kell a olednek a törődés! De 5 db oled tv volt már és a b7 meg volt 21 hónapig! Egyik se volt híbas és egyik tv se égett be! A c9 egy nagyon jó tv és nagyon megéri a árat!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42631) lala666 válasza BusinessGuy (#42628) üzenetére


lala666
senior tag

Nem is kicsi a különbség.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42632) belan válasza BusinessGuy (#42628) üzenetére


belan
addikt

Ezt már nem most láttam sötétbe egyszerűen ég és a föld a két tv oled javára!

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42633) BusinessGuy válasza chros (#42629) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Pontosan. És az ottani képek is magukért beszélnek oldalakon keresztül taglalják. Erről a nagy review oldalak megfeledkeznek miközben az alacson input lag miatt fényezik a qledek game módját.

Azért ez... És ez egy 2018-as csúcs Q9fn..

[ Szerkesztve ]

(#42634) belan válasza BusinessGuy (#42633) üzenetére


belan
addikt

Ráadásul az egyik valaha készült legjobb Qled.

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42635) PuMbA válasza BusinessGuy (#42633) üzenetére


PuMbA
titán

Élőben azért nem pont így néz ki. Minden kamera csal :) Ezt még a HDTVTest-es Vincent is elmondja mindig, mert neki is muszáj YouTube-on keresztül bemutatnia ezeket, de egy kamera sosem fog úgy működni, mint egy emberi szem.

[ Szerkesztve ]

(#42636) Syz válasza adamssss (#42621) üzenetére


Syz
senior tag

A csatolófelületnél tudtam hogy hivatalosan 2.1-nek van minősítve és új szabvány,de azt hittem a kábel is változott emiatt,ha már megnőttek az igények az interfész miatt.Amúgy hivatalosan már lehet kapni olyan kábelt ami tudja a 2.1-es szabványt.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42637) chros válasza BusinessGuy (#42633) üzenetére


chros
őstag

5 db felkapcsolt 100-as izzo mellett nem olyan veszes :D

[ Szerkesztve ]

(#42638) Serf


Serf
csendes újonc

Nem ertem minek a hdmi 2.1 a 4k-s tvhez. Gondolom mindenki hardcore gammer.

(#42639) icemad válasza Serf (#42638) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mert év végén jönnek az új konzolok. Azokhoz kell. Én sem gondolkoztam sokat, c9 jó lesz hozzá és kész.

(#42640) BusinessGuy válasza PuMbA (#42635) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nyilván de a lényeg szemmel látható és komoly difi.

[ Szerkesztve ]

(#42641) salapp válasza csocso233 (#42626) üzenetére


salapp
addikt

Na ezt a döntést nem fogod megbánni. Főleg, ha elsőre sikerül hibátlan (szemednek megfelelő) panelest kapni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42642) chros válasza Serf (#42638) üzenetére


chros
őstag

> "Nem ertem minek a hdmi 2.1 a 4k-s tvhez"

Van meg egy valos felhasznalasa: at lehet tolni 4k full RGB-t 120 Hz-en.
Miert erdekes ez? Az olyan TV-khez (pl Philips, Pana), amiknel nincs 23p judder free playback PC modban (chroma 4:4:4-hez), mert igy mar nem is kell majd (5*24=120) (felteve, hogy nem butul semmi mas ekkora adatfolyam mellett).
Ha ez Pana-nal mukidni fog jol, akkor lehet hogy az lesz majd a kovetkezo oled 2-3 ev mulva :)

De akkor majd rettegjenek az itteni Pana tulajok, mert minden kis xarsagra feny derul majd ... :D

[ Szerkesztve ]

(#42643) adamssss válasza Syz (#42636) üzenetére


adamssss
veterán

Azt hogy rairjak a kabelre h 2.1 meg egyeb marketing bulshitet nem jelent semmit. Egy adat a fontos a gbps. Ha az 48 akkor teljesen kompatibilis a 2.1-el.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42644) rothfb válasza chros (#42642) üzenetére


rothfb
veterán

"De akkor majd rettegjenek az itteni Pana tulajok, mert minden kis xarsagra feny derul majd ... :D"
Ezt meg hogy értsük?

(#42645) Syz válasza adamssss (#42643) üzenetére


Syz
senior tag

Jaja,már utánanéztem.Köszi a fejtágítást ez ügyben ;) Amúgy is akartam most rendelni 2 db HDMI kábelt mert amiket most használok azokról fogalmam sincs,hogy milyen szabványúak,úgyhogy a héten érkezik majd 2 db Equip kábelinho ami tudja a 48Gbps-et :D

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42646) BusinessGuy válasza Serf (#42638) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

1. Jövőbiztos, lévén erre haladunk
2. Már most van olyan játék ami még csak nem is 2080ti-t hajtva bőven 60 fps fölé megy 4k-ban ami a gsync avagy vrr mellett élmény lesz főleg a jövőben érkező vga-kkal.
3. Nextgen konzolok ezzel érkeznek.

Nem is értem a samsungot hogy az idei modelleket is hogy bírták 2.0-val kiadni...Mondjuk az idei szériájuk megint egy butított széria az előzőhöz képest.... Ha már az ember ennyi pénzt kiad egy új közép vagy felső kategóriás tévére legyen már időtálló.. A samsung frissítési politikáját ismerve pedig le se fogják szarni a jelenlegi vagy a tavalyi és az előtti vásárlóik siralmait hogy megoldják rendesen a VRR-t, freesync-et,gsync-et, majd eladják ugyan ezeket a tv-ket csak hdmi 2.1-el jövőre.... A tavalyi Q szérián is a gsync meoldatlan a vrr megoldatlan a freesync szarakodik....És hiába van lassan fél éve teleírva a hivatalos samsung fórumon a probléma topikja hónapok óta szarnak bele csak egyetlen hivatalos válasz érkezett az is még az elején: kivizsgáljuk......

(#42647) Tulku válasza rothfb (#42644) üzenetére


Tulku
veterán

1. Ha teljesülnek a pana részéről a fejlesztések akkor vesz pana tv-t
2. Ha vesz pana tv-t akkor rendesen kivesézi....minden nyűgjével együtt ;]

(#42648) adamssss válasza Syz (#42645) üzenetére


adamssss
veterán

Ajanlom egyebkent a KaCsa magyar fejlesztesu kabeleket. Csak ilyeneket hasznalok es brutal jok. Meg anno a hazimozi topikban is elismeroen nyilatkoztak roluk pedig ott aztan vannak igenyek :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42649) alaves válasza belan (#42623) üzenetére


alaves
addikt

Elterjedt, hogy az OLED-en nem fehér a fehér. Na, itt pont látszik az égen, az OLED-en kristálytiszta, a felhők jóval fehérebbek, mint a QLED-en. A QLED-en látom a tompa, visszafojtott képi hatást a sok réteg és a háttér-világítás miatt. :C

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42650) Sub-S válasza adamssss (#42648) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mit fejleszt a KaCsa?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.