Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) zozika84 válasza Peetey91 (#42048) üzenetére


zozika84
őstag

Jól gondolod. A fehéregyensúlyt inkább műszerrel érdemes kalibrálni, mert eléggé Pride-os eredmények tudnak nélküle születni (saját tapasztalat :DDD :DDD )

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#42052) kzsocca válasza zozika84 (#42042) üzenetére


kzsocca
csendes tag

Szia!

Mindkettő be volt állítva. Annyi, hogy az rtings-es ajánlás szerint alacsonyra volt véve a logo luminance.
Bejelentettem a hibát, ma vagy hétfőn hívnak a szervízesek.

Update: Hívtak, pont errefelé lesz ma a kolléga és ma délután tud jönni :)

[ Szerkesztve ]

(#42053) icemad válasza adamssss (#42050) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szomszédomnak megvan 4k Blu-ray lemezen. Tőle kértem kölcsön. Gondolom virágbolti, mert írott lemez volt. :U
Igazából fogalmam sincs, hány biten rögzítették, xbox one x-en ment szépen. A netflixest is megnéztem tegnap, szerintem nem annyira vészes.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#42054) Pro Koryak válasza Peetey91 (#42048) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Esetleg egy hd adón pl. film+hd a John Wick filmek még így is :Y :R . Igaz itt Digi van, de talán a Tkom sem rossz.

(#42055) Jorgi Kormi válasza Pro Koryak (#42054) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Telekomos iptévén kifejezetten szép a képe a hd csatornák közül : amc , film+, paramount channel és speciel nem rég adták le valamelyiken a John Wick két részét ( az elsőt én is megnéztem mégegyszer )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42056) Syz válasza kzsocca (#42052) üzenetére


Syz
senior tag

Játék alatt te használtad ezeket a Képernyőváltás meg Logo fényesség beállítása opciókat?Kell is minden játéknál?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42057) kzsocca válasza Syz (#42056) üzenetére


kzsocca
csendes tag

Mindig be volt kapcsolva, ez nem képmódhoz kapcsolódik, hanem global beállítás. Filmnél, játéknál, mindig ment. Nem is érdemes kikapcsolni.

(#42058) Syz válasza kzsocca (#42057) üzenetére


Syz
senior tag

Később kipróbálom de azt olvastam hogy PC monitorként is okozhat anomáliákat.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42059) daneel_hu válasza kzsocca (#42052) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mindkettő be volt állítva. Annyi, hogy az rtings-es ajánlás szerint alacsonyra volt véve a logo luminance."

A logo luminance a MAGAS beállításban nyúl bele jobban a statikus elemek halványításába.
De nem ettől lett rossz a tévéd.
Amúgy ne izgasson annyira, ha megvan a gyári gari még akkor panelcsere lesz, vagy kapsz egy új tévét. (esetleg pénz vissza ha épp azt akarod)

(#42060) Tulku


Tulku
veterán

Ha valaki tv-t akar venni, ma láttam MM-ben Pana 55FZ800-at 280-ért...
Annyiért egy jó oled ajándék....

(#42061) belan válasza Tulku (#42060) üzenetére


belan
addikt

Ja több ezer üzemóra lehet benne. ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42062) Tulku válasza belan (#42061) üzenetére


Tulku
veterán

Nem írták, hogy kiállított darab...

(#42063) belan válasza Tulku (#42062) üzenetére


belan
addikt

Valószínűleg az de ne legyen igazam.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42064) Partz válasza belan (#42061) üzenetére


Partz
senior tag

Még februárban 299-ért több MM-ben láttam az FZ800-at, ettől még lehetnek kiállított darabok.

Úgy néz ki idén csak a HZ1500, HZ2000 lesz nálunk kapható. Nem jó jel annak fényében, hogy Amerika után idén már ausztrál piacról is kivonultak.

[ Szerkesztve ]

(#42065) sakal83 válasza Tulku (#42060) üzenetére


sakal83
addikt

Melyikben?

(#42066) rothfb válasza Partz (#42064) üzenetére


rothfb
veterán

Nem csak csak oledet érinti a kivonulás, hanem a teljes tv-s üzletágat. Semmilyen tv-t sem fognak árulni Ausztráliában. Gondolom megvan az okuk.
Kanadában továbbra is ott lesznek.

(#42067) Tulku válasza sakal83 (#42065) üzenetére


Tulku
veterán

Árkád

(#42068) sakal83 válasza Tulku (#42067) üzenetére


sakal83
addikt

Sajnos kiallitasi darabok es nem most kerultek ki...

(#42069) belan válasza sakal83 (#42068) üzenetére


belan
addikt

Azt mondom ha 1, 2 hónapja van ki rakva az még beleférne! Egy panel csere meg oldja a problémát. ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42070) goccer


goccer
aktív tag

Másnak is problémás a felirat a B9 belső lejátszóján hdr anyagoknál? Nekem szinte soha nem játssza le a feliratot, tökmindegy hogy külső fájlban van vagy becsomagolva. Úgy emlékszem pedig hogy volt olyan hdr film ahol ment a felirat is, de kezdek elbizonytalanodni hogy az lehet netflix volt...

(#42071) gu007 válasza goccer (#42070) üzenetére


gu007
aktív tag

Mondjuk c9, de úgy vettem észre, hogy csak az srt típusú feliratot jeleníti meg. Általában psg típusú szokott lenni. (gondolom kölcsönzött filmek)

(#42072) AL válasza Tulku (#42067) üzenetére


AL
addikt

Sziasztok ! Ha valakit érdekel a Tulku által jelzett TV, akkor egyszerűen megnézheti, hogy használt e, csak a távirányítót kell elkérni :
Üzemóra ellenőrzése : menü - súgó - rendszerinformáció - állapot 4 .
Első az Üzemóra és második a ki bekapcsolva darabszáma.
Állapot 8 : itt az első 2 szám a rendszeres frissítés.
A 3. és 4. pedig az 1500 óra utáni nagy frissítés. Azért van mindkettő kétszer, mert mutatja hogy hányszor kellett volna megcsinálni és valójában hányszor csinálta meg a készülék. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#42073) so_ha


so_ha
senior tag

A LG Global közzé tette az új GX sorozat fali rögzítését. Igényes megoldást találtak ki (összességében nekem nagyon tetszik), a tápkábel lapított, és "L" kialakítású a dugvilla, de sajnos a másik oldala nem oldható kötésű (ahogy a Samsung már évekkel ezelőtt megoldotta), hanem fixen forrasztott a tv-be, csak hogy a rejtett kábelcsatornába ne tudd behúzni a kábelt. A bemutatón is igénytelen külső kábelcsatornát szerelnek (nesze neked "no gap wall mount" reklám), ahelyett, hogy a sok fejlesztő mérnök megnézte volna a konkurencia évekkel ezelőtti fejlesztését. A végére egy LG 65GX OLED unboxing.

(#42074) salapp válasza belan (#42069) üzenetére


salapp
addikt

De korábban valaki írta, hogy a szervízben megnézik a logot, és ha nem mentek le rendesen a panelfrissítések (boltban műszak végén teljes áramtalanítások), akkor felhasználói hibára hivatkozva elutasíthatják a panelcserét, nem? Ez alapján sosem vennék kiállított oledet (amúgy sem, de emiatt aztán végképp nem).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42075) belan válasza salapp (#42074) üzenetére


belan
addikt

Lehet igazad van, nagy pixelfrissítés egy évben 1,2x kell csinálni amúgy?

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42076) salapp válasza belan (#42075) üzenetére


salapp
addikt

Én nem fogok külön forced frissítést csinálni. Én a készenlét alatt automatikusan lefutó ciklusokra gondoltam. Ha azok nincsenek a logban, akkor lehet gond a szervízeléskor inhomogén panel hiba kapcsán, legalábbis ilyesmiről volt szó korábban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42077) krx21 válasza belan (#42075) üzenetére


krx21
nagyúr

Inkább azt mondanám, hogy 3 havonta ellenőrizd a panel homogenitását és eltérés esetén inditsd el... Amúgy én csak úgy nem futtatnám...

(#42078) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
Tisztelettel az iránt érdeklődőm, hogy mekkora LG OLED65C9 talpának a magassága és a trapéz hosszabbik oldalának a szélessége?
Soundbarral szeretném használni a tv-t, de ahogy nézegetem a méreteket, a soundbar kitakarna pár centit a tv aljából, s nem szeretném falra sem felrakni . A „terelőt” sem kívánom használni. ;) Így csak egy „emelvény” közbeiktatásával tudom megoldani a problémámat. Köszönöm.

(#42079) renziNNN válasza rinpocse (#42078) üzenetére


renziNNN
tag

Szia!
magassága
hosszabbik oldal szélessége

A por miatt elnézést kérek :)

(#42080) lala666 válasza rinpocse (#42078) üzenetére


lala666
senior tag

Hátul felülről mérve trapéz a panelnál 52cm mélysége 16cm, asztal panel alja között 3cm.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42081) belan válasza krx21 (#42077) üzenetére


belan
addikt

Okes :R Amúgy szerintetek ha el jön ez 8k őrület akkor milyen méretben érdemes venni hogy lássam a különbséget a 4k és 8k között?

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42082) rinpocse válasza renziNNN (#42079) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :)

(#42083) rinpocse válasza lala666 (#42080) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! 🤗

(#42084) Joshi válasza belan (#42081) üzenetére


Joshi
titán

Akkora tévére nem lesz pénzed, szóval ezen ne agyalj. ;]

(#42085) Tulku válasza belan (#42081) üzenetére


Tulku
veterán

Semekkorában....szerintem a 4K tökéletesen elég szobai méretekben...

(#42086) Partz válasza Joshi (#42084) üzenetére


Partz
senior tag

Pedig 1-2 év múlva 65" és a feletti méretben nem lesz más opció, aki felső kategóriában gondolkodik. Nagyjából ez az a méret amitől felfele lehet értelme, ha kellően közel ül az ember.

(#42087) Joshi válasza Partz (#42086) üzenetére


Joshi
titán

Az volt a kérdés, hogy mekkora méretre van szükség, hogy lehessen látni a különbséget 4K és 8K között. Egyszóval, bazi nagyra. :DDD

(#42088) julius75 válasza so_ha (#42073) üzenetére


julius75
aktív tag

"csak hogy a rejtett kábelcsatornába ne tudd behúzni"......hát aki ezen megakad, az vezesse falon kívül, meg is érdemli..... :C

(#42089) Syz


Syz
senior tag

Erről a 8K-ról jut eszembe, hogy mikor vettem a MM-ban az LG tv-t akkor odajött egy fekete pólós srác Samsung 8K felirattal és kérdezte hogy segíthet e. Mondom jah, egy LG C9-et elvinnék. Aztán egy kicsit erőszakosan megkérdezte, hogy nem e próbálnám ki ezt meg azt a Samsungot.. Mondom húzzál az LG C9-ért :D :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42091) belan válasza Joshi (#42084) üzenetére


belan
addikt

Honnan tudod nem lesz ;] lényeg akkor 65 col felesleges 8k-ra!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42092) junior19 válasza so_ha (#42073) üzenetére


junior19
senior tag

Az a fali tartó tényleg nagyon ki van találva.
De szerintem a tápkábel nincs forrasztva, csatlakozóval van ellátva, amit a burkolat eltávolítása után lehet oldani, s azt már be lehet húzni a rejtett kábelcsatornába, feltéve ha elég hosszú a kábel.
Vagy én beraknék felszerelés előtt egy aljzatot, s akkor nem kell bontani sem a tévét.

codec project

(#42093) Segal válasza belan (#42091) üzenetére


Segal
veterán

tv-ből lesz 65-colos szerintem már jövőre. Film nem lesz rá...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#42094) belan válasza Segal (#42093) üzenetére


belan
addikt

Gondolom horror áron lesz egy 8k oled tv! Nalam max 500 600 ezer a lélektani határ egy tv-re.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42095) Segal válasza belan (#42094) üzenetére


Segal
veterán

Az ár leginkább attól függ majd hogy lehozzák e jövőre a C sorozatba a 8K-t vagy csak a drágább sorozatban lesz e kapható.
Persze legjobb esetben is millió feletti kezdőárral számolhatsz :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#42096) Strezi válasza Segal (#42093) üzenetére


Strezi
őstag

Még mozifilmből se minden 4k. Nyócká is csak mesébe meg olimpián lesz :DDD
Meg a Samsung promó fiúknál USB kulcson :))

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#42097) Joshi válasza belan (#42094) üzenetére


Joshi
titán

Ne akarj 8K-t addig amíg rá nem kényszerítenek a gyártók. Egy tévét a natív felbontásán célszerű nézni, márpedig 8K filmek még jó darabig nem lesznek. Vagy ha lesznek azok jó esetben 4K-ról 8K-ra felkonvertáltak lesznek, rosszabb esetben 2K-ról felkonvertált 8K lesz. ;]
Játékot meg nem is említem, még most sincs olyan VGA ami megbirkózna a 4K@120fps-el, nem hogy a 8K-val.

(#42098) Segal válasza Joshi (#42097) üzenetére


Segal
veterán

A játék megoldható 8K60fps-ben csak 2 Titan RTX kell hozzá ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#42099) alaves válasza krx21 (#42077) üzenetére


alaves
addikt

Én a megelőzést tenném előre, mert ha pl. 3 hónap elteltével eltérést lát az ember szemmel, akkor már kicsi az esélye hogy a pixelfrissítő képes kompenzálni. Szerintem mindenki maga döntse el, hogy mennyit használja a TV-t (különös tekintettel a statikus elemekre) és ennek megfelelő arányos időszakokban indítson manuális pixelfrissítőt.
Javaslatom (B7-em tapasztalataiból és az LG ügyf.szolg tanácsa alapján):
napi 4-8 óra - havi egy manuális pixelfrissítés
napi 8-12 óra - kéthetente
napi 12+ - hetente
extrém esetben (pl. azonos játék 20 órán át egyhuzamban) - nap végén

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42100) belan válasza Joshi (#42097) üzenetére


belan
addikt

Igazából csak érdeklődtem játék miatt lenne csak érdekes a 8k de az meg messze van. Egy 4k film bőven elég másik fele meg 3,4 évig nem szeretnék tvt venni. ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.