Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) nitro16 válasza torma1981 (#42900) üzenetére


nitro16
senior tag

Elhiszem, ahogy írtam is amit a szervízes mondott abba kételkedem..

(#42902) tutitibi válasza nitro16 (#42901) üzenetére


tutitibi
senior tag

Sziasztok!

Panasonic 65GZ950 esetén hogyan lehet külső feliratot tenni a filmekhez ? Pl. ha nincs angol v magyar de én hozzáraknám. Belső lejátszót használva.

(#42903) Tulku válasza tutitibi (#42902) üzenetére


Tulku
veterán

Ugyanaz legyen a felirat neve a fájlformátum előtt:

tutitibi.mkv
tutitibi.srt

(#42906) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1559035462

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42909) adamssss válasza Jorgi Kormi (#42906) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi a linket. 1 évet késett de ismétlés a tudás anyja ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42910) kzsocca válasza chros (#42895) üzenetére


kzsocca
csendes tag

A vezérlő az oled panellal együtt jön és rakják be. Nálam így csinálta a szervizes. Ahogy értettem csak az adott oled panelhoz használható. Ezért azt gondolom nem lehetetlen hogy b9 lett berakva.

(#42911) Jorgi Kormi válasza adamssss (#42909) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Tudom , hogy régi a teszt és a kalibrálás , de most tévedtem ( kalandoztam) oda erre az oldalra a pana 65gz950 és az 65fz800 miatt , ez utóbbi most azért az árával kicsit "ingerel" ( Festettem : megártott a lakkbenzin ) :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42912) chros válasza kzsocca (#42910) üzenetére


chros
őstag

Koszi a megerositest, igy mar ertheto a dolog.

(#42913) krx21 válasza kzsocca (#42910) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nagyon egyszerű: Meg kell kérdezni az illetőt, hogy van e a panel szélén a tipikus ezüst keret? Ami csak a B7-re jellemző. Ha van akkor B7 panel és nem B9...

(#42914) poli27 válasza krx21 (#42913) üzenetére


poli27
veterán

Amúgy ha B9 panelt tesznek bele akkor jobb lesz a tévé nem? :D Vajon alaplapot nem cserélnek, az lenne a legjobb :DD

(#42915) janos666 válasza chros (#42912) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap jutott eszembe a 2000 órán túli auto JB comp.-ról, hogy szoktad használni az Energy Saving / Screen Off módot ahelyett, hogy standby-ba rakod a TV-t?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#42916) AL


AL
addikt

Sziasztok ! A Panasonic a GZ sorozatnál módosította a "kötelező" karbantartáshoz tartozó üzemóra számát . Nálam a GZ 950 es tegnap 1000 üzemóra után csinált egy 80 perces "kötelező" panelkarbantartást. Az előző készülékem ( EZ950 ) 1500 óránként csinálta.
Ha jól tudom az LG 2000 óránként, hogy melyik jó azt majd az idő eldönti.
Korábban már írtátok, hogy jó áron van a 2018 - as PANASONIC TX-65FZ800E.
Az MM netáruházban látom 500 ezerért, itt talán nem árulnak bemutató darabot, akkor nagyon kedvező az ár. Üdv.

(#42917) Fisha válasza Strezi (#42888) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi ettől jobb lett, bár nem tökéletes. Tekintve, hogy a kártya (770M) valszeg nem tud 2-es HDMI-t, így feladtam a próbálkozást. Nem hiszem, hogy értelmes eredményt ki tudok ebből így sajtolni.

(#42918) turika86 válasza poli27 (#42914) üzenetére


turika86
aktív tag

Nekem elvileg most fognak alaplapot cserélni a b8-on, igazán rakhatnának bele a b9et... Nem hinném h bármilyen csatlakozás is más lenne... :))

"Time is the fire in which we burn"

(#42919) szabeska válasza turika86 (#42918) üzenetére


szabeska
addikt

Egy gyors c9 kerdes: a gsync akkor is mukodik, ha avr-en keresztul megy a kep a tvbe? :R

F1

(#42920) rothfb válasza AL (#42916) üzenetére


rothfb
veterán

Pana FZ 800 és 950 is 1000 óránként csinál nagy karbantartást.

(#42921) AL válasza rothfb (#42920) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Akkor már az FZ szériánál módosítottak rajta.
Remélem most ez a karbantartás nem hoz elő semmi hibát, az EZ - nél az első után jött elő a négyszög. Üdv.

(#42922) chros válasza janos666 (#42915) üzenetére


chros
őstag

Nem, soha :) Miert?
Egyebkent epp tegnap neztem, 2450 oranal jar es meg mindig semmi! :D

@AL: akkor az erdekes, hogy a Pana felere veszi ezt az intervallumot.
ez is csak arra utal, hogy fontos a rendszeres kompenzacio.

(#42923) chros válasza AL (#42921) üzenetére


chros
őstag

Szoval nalad is volt teglalap hiba?
Valogatott panelekkel a Panan?! :D

(#42924) adamssss válasza szabeska (#42919) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem kizart. Minden hdmi erositoben atmegy a jel a kepfeldolgozon ezert ketlem.

Mas: akinek Panaja van: A media lejatszo megeszik minden viragboltos uhd/fhd/hdr anyagot? Feliratot ha melle kell rakni kezeli normalisan?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42925) szabeska válasza adamssss (#42924) üzenetére


szabeska
addikt

:R Akkor egy lama kerdes, ha lemondok a hd hangrol es a pc-t illetve a ps-t kozvetlen a tvre kotom, akkor egy hdmi menjen ki a tvbol az etositobe (arc kepes), a tv atpasszolja igy a hangot a pcrol es a psrol is az erolkodonek?

[ Szerkesztve ]

F1

(#42926) rothfb válasza chros (#42923) üzenetére


rothfb
veterán

Nála is volt. Mivel a 2017-es LG oled panelek komoly mennyiségben produkálták a téglalap hibát, a válogatás sem jelentett semmit. Az LG globálisan csinálta a sz@rt. Pont ez miatt kapott gariban új tv-t AL. Ne csinálj úgy, mint a ma született csecsemő.

(#42927) alaves válasza chros (#42923) üzenetére


alaves
addikt

A téglalap hibát csak a JB (1 órás) pixelfrissítés "csalta elő", gondolom, hogy a Panasonic, Sony, Philips minőségellenőrzés ezt az opciót nem tartalmazza, de lehet hogy a dead pixel keresést igen.
Amúgy nem egyértelmű ez a kompenzáció/pixelfrissítés történet, mert pl. mostanság a Philips 6 óránként futtatja az aut.komp-ot 10 percig (1 órás: 1500 óránként).
Egyébként sokszor tapasztaltam B7-en és az OLED754-en egyaránt, hogy különösen egy 12+ óra egyhuzamú használat után, a következő napi bekapcsoláskor kattanás nélkül kapcsolódik be hirtelen. Szerintem ilyenkor egy sima aut. kompon túlmenően is dolgozgatott valamit (esetleg többször lefuttatta a 7/10 percest).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42928) rothfb válasza alaves (#42927) üzenetére


rothfb
veterán

A téglalap hiba szerintem olyan hiba lehetett, amit beüzemelés előtt nem lehetett kiszúrni.

(#42929) sakal83 válasza adamssss (#42924) üzenetére


sakal83
addikt

En mar talaltam 4ks viragbolti anyagot amit nem fogadott el. De csak 1 ilyen anyag volt. Lgvel nem futottam egy ilyenbe sem. Az anyagba porgetes nem finom a panan.

(#42930) rothfb válasza adamssss (#42924) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem sok mindent játszottam le a belső lejátszóval (lévén vannak külső lejátszóim), de amit próbáltam, mindent lejátszott. Külső feliratot nem próbáltam, belsőket látta és megjelenítette. Igaz minden film, sorozat indításkor újra meg kell adni neki, hogy ha akarsz feliratot és, hogy melyiket. Tény, hogy buta és fapados a lejátszó.

(#42931) adamssss válasza szabeska (#42925) üzenetére


adamssss
veterán

Igen. Igy jo lesz. ;)
Koszi sracok. Ez is info. En amikor az mm-ben probaltam gond nelkul tudtam allitani a feliratot film kozben. Vagy nem tudom pontosan mire celoztok ezzel a felirat ujboli megadasaval...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42932) AL válasza chros (#42923) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Igen, az előző 55EZ950 es tévémet, azért cserélték ki garanciálisan, GZ950 et kaptam helyette.
Szerintem az 1500 óra utáni, első nagy karbantartás után jött ki.
Volt amikor úgy tűnt, hogy halványodik, de valószínűleg csak bebeszéltem magamnak.
Másfél évesen cserélték ki. Nem is próbálták javítani, egyből cserét ajánlottak.
Próbáltam csereutalványt kérni, de aztán féltem, hogy valami elfekvő panellel mégis javítják a régi készülékemet és 1 hónap után elfogadtam a cserekészüléket.
Kellemes meglepetés ért, amikor megláttam a képét és meghallottam a hangját.
Sokkal jobb, mint az előző, 2 év alatt rengeteget fejlődött.
Sajnos a Ledeknél pont az ellenkezőjét látom.
Korábban alaves leírta, hogy az LG gyártási hibája volt ez a téglalap.
Üdv.

(#42933) rothfb válasza adamssss (#42931) üzenetére


rothfb
veterán

Amikor elindítasz egy filmet, mindig az az alapbeállítás, hogy nincs felirat. A forced felirat sem jelenik meg automatikusan, pedig az lenne a normális. De ahogy írtam, kicsit buta szegény lejátszó. Így minden egyes film indításkor újra be kell menni a menüjébe és kiválasztani a megfelelő feliratot. Nem marad úgy.

(#42934) szabeska válasza adamssss (#42931) üzenetére


szabeska
addikt

Mondjuk van ez a mizéria hogy a c9 firmware nem tud pcm 5.1-et passzolni, remélem nálam menni fog minden. Csak sima arc képes erősítőm van :( Jó volna, ha mpc-hc és a ps4 is kiadna magából DD-t és DTS-t. Ennyi elég volna. Ja, meg persze a játékok is a pc-ről...

[ Szerkesztve ]

F1

(#42935) MrBazsi válasza rothfb (#42933) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Ez melyik tvre vonatkozik? Mert a B8 belső lejátszójára biztos h nem sőt kb egyik lg tvmre sem igaz ez. Rengeteg sorozatot nézek felirattal, es ha ott van az mkv mellett nem kell kapcsolgatni semmit h mutassa. Forced felirat is filmeknél sima liba. Van olyan h ugy van muxolva par film h angol van az első helyen, de ez sem a tv hibaja. Szerintem az lg belső lejatszója egyaltalan nem fapados, sőt....

(#42936) janos666 válasza szabeska (#42934) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van mod-olt nVidia audio driver, amivel DolbyDigital-ba lehet tömöríteni a PC-ből kimenő hangot (a DTS Connect jobb minőségű lenne, de ), hogy legyen >2 csatorna: [link]. Ez át kéne, hogy menjen sima ARC-n is, az multi-channel PCM-hez eARC képes erősítő kell.
Én egy kb. 5$-os DisplayPort->HDMI adapterrel kötöm rá külön az AVR-t a kártyára (igaz, van az AVR-en is egy kis monitor, anélkül néha zavaró, ha valami átugrik a második kijelzőre és nem látod, hogy visszahúzhasd).

(#42922) chros - Mert én is nagyon ritkán használom, de mikor tegnap rákattintottam, eszembe jutott a korábbi kérdésed, hogy mi oka lehet, és gondoltam talán ez (is), hogy a screen-off nem számít bele a JB-be, de az UTT-be igen.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#42937) renziNNN válasza MrBazsi (#42935) üzenetére


renziNNN
tag

A Panasonic-ra írta, az van neki és az volt a kérdés is feljebb. Az LG tvk lejátszóiról már kitárgyaltuk, hogy az egyik legjobb beépített lejátszó a jelenlegi tvk közül :)

(#42938) Sosejk


Sosejk
csendes újonc

Sziasztok!

Hétfőn vásároltam egy LG OLED55C9PLA tv-t. Szerdán meg is érkezett. Körülbelül egy napja xbox használat közben egy hajszál vékony fekete csíkot láttam pontosan a képernyő közepén végig függőlegesen, azt gondoltam, hogy csak a háttér része. Ma szembesültem vele, hogy nem az. Fehér háttérben szinte egyáltalán nem látszik, piros színnél viszont tökéletesen,ha pl távirányító mutatóját elhúzom azon a ponton. Csináltam pixel frissítést amióta használom kb. 3x. Tanácsotokat szeretném kérni. Előre is köszönöm.

(#42939) szabeska válasza janos666 (#42936) üzenetére


szabeska
addikt

Eléggé macerának tűnik minden így :/ Lehet, hogy letojom a gsyncet, és megy minden az avr-ből a tvre, ha másképp nem működik pöccre a hang...

[ Szerkesztve ]

F1

(#42940) tarti19


tarti19
senior tag

Szervusztok!
Egy LG 55C7V készülékem van. Nagyjából fél éve a képeken látható hibajelenségre lettem figyelmes. Május 14-én jár le a 2 éves garancia, és bár nagyon megszerettem eme készüléket, mert egy hihetetlen élményt adott, viszont eme probléma mellett nem szeretnék szó nélkül elmenni.
Segítségeteket kérném , hogy milyen problematika lépett itt fel. Nem szerettem volna egyedül prognózist felállítani, mivel első OLED tévém s kissé elfogult vagyok, de félő, hogy még nagyobb probléma lehet a későbbikben.
Milyen lehetőségeim vannak szerintetek? Javítják? (Ausztriában vettem, és itt kicsit más a garanciális ügyintézés, így kissé tanácstalan vagyok a lehetséges kimenetelt illetően. Esetleg van az itteni szervizzel valakinek valamilyen tapasztalata?)
Üdv,
Béci
[kép] [kép] [kép]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#42941) adamssss válasza szabeska (#42934) üzenetére


adamssss
veterán

De szerintem arc-n tud sima 5.1-er kitolni csak a hd hangok nem mennek, de lehet h rosszul tudom.

rothfb: koszi. Igy mar vilagos

Sosejk: ha nem tunik el par napon belul akkor kuldd vissza!

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42942) belan válasza tarti19 (#42940) üzenetére


belan
addikt

Szerintem beéges, darksiders genesis játszol? Javítani nem érdemes ha beégés mert panel árából majdnem.egy új oled tv veszel.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42943) poli27 válasza belan (#42942) üzenetére


poli27
veterán

Még garis bejelenti kicserélik a panelt benne...

(#42944) poli27 válasza Sosejk (#42938) üzenetére


poli27
veterán

Képet feltehettél volna róla...

(#42945) hidegpam


hidegpam
újonc

Sziasztok!
Láttam, vannak itt boldog LG 65E9 tulajok., tőlük kérdeznék. Ha HDD-ről néznék filmeket, akkor az optikai kimeneten kijön-e hangjel, amit az erősítőre lehetne vezetni?

(#42946) belan válasza poli27 (#42943) üzenetére


belan
addikt

Ja most látom ;] .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42947) tarti19 válasza belan (#42942) üzenetére


tarti19
senior tag

Igen, ez az a játék. Viszont ezeken a pontokon nincs HUD vagy bármilyen statikus kép. Rengeteg játékkal játszom s a foltok kiterjedése is nagyon alaktalan. Hogyha ez beégés akkor azt mi okozhatta elő?

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#42948) belan válasza tarti19 (#42947) üzenetére


belan
addikt

Ha van garancia még most cserltesd ki a panelt nem biztos beéges csak tippeltem. Játék amúgy jó platina lett nekem.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42949) chros válasza janos666 (#42936) üzenetére


chros
őstag

Igen, nem az. Kivancsi leszek elmegy e 3000 oraig :D

(#42950) adamssss válasza hidegpam (#42945) üzenetére


adamssss
veterán

Optikain nem megy ki a hang. (Legalabb is a regebbieken biztosan nem)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.