Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) poli27 válasza adamssss (#42950) üzenetére


poli27
veterán

Már miért ne menne ki? :D B7V is megy optikain :D van egy 2015 ös Samu tévém azon is kimegy...

[ Szerkesztve ]

(#42952) blakey válasza adamssss (#42950) üzenetére


blakey
titán

Pedig kimegy, AC3 és DTS is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42953) sakal83 válasza tarti19 (#42940) üzenetére


sakal83
addikt

SOS jelentsd garira.

(#42954) poli27 válasza blakey (#42952) üzenetére


poli27
veterán

Csak a hangkimenetet ki kell választani a tévén...

(#42955) adamssss válasza poli27 (#42951) üzenetére


adamssss
veterán

Igaz. Bocsanat. Tok masra gondoltam. A fejemben meg a hd hangok voltak ami az elozo kollega problemaja volt reszben. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42956) Sosejk válasza poli27 (#42944) üzenetére


Sosejk
csendes újonc

Bocsi, igazad van :) [kép]

(#42957) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!
A faterom vett gy Lg b9-es OLED tv-t.
A settopboxot ha a Hdmi1-re köti nincs hang csak kép. A Hdmi2-4 frankón működik hang is van. Szerintetek beállítási probléma esetleg Tv bemeneti hiba?

(#42958) alaves válasza curmpli (#42957) üzenetére


alaves
addikt

Mint azt már régebben is írtam, a set top box-ról HDMI-n keresztül csak akkor jön át a hang ha kikapcsolod a HDMI Ultra HD Deep Color opciót a TV-n. Szerintem HDMI1-nél be van kapcsolva.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42959) Syz


Syz
senior tag

Sajnos ez a hang téma most nálunk is aktuális lett,holnap hívjuk a szervízt.Nem nálam,hanem a szomszéd tévéjén.Mindkettőnknek LG 55C9 van.Neki van hozzá egy JBL Link Bar,elég komoly soundbar,nekem egy "ócsó" Samsung HW-J355 2.1.Már többször mondta hogy HDMI 2 ARC-t próbálta és nem ment a hang,illetve ilyen furcsa statikus,sercegős hangot hallott.Optikaival szintén ez volt a helyzet.Végül egy (ne nevessetek) jack dugóval és AUX kimeneten ment a hang illetve a tv saját hangszóróit és így használta.Valahogy mindig szóba került,hogy nekem megy rendesen az "ócsó" soundbarral is a tv,de tegnap jutottunk el odáig hogy élesben is le legyen tesztelve.Először kábelre gyanakodtunk,mivel az általa használt HDMI kábelről nem tudott semmit,így átvittem hozzá a most vásárolt Equip HDMI 2.1 szabványú kábelemet is,ami eARC-s is.Ugyanazt produkálta vele hang szinten,tehát a kábelt kizártuk.Én ekkor még azt gondoltam,hogy szerintem a soundbar lehet a hibás.Aztán kihúztuk a soundbart,áthoztuk hozzám és kipróbáltuk itt.Az én tévém azonnal felismerte név szerint a JBL szériát és be is lőtte magának mindenféle állítgatás nélkül és mind optikain,mind HDMI ARC-n ment a hang rendesen.Szóval nem nagyon van más opció,egyértelmű hogy a hang kimenetekkel baj van a szomszéd 55C9-én.Holnap telózunk egyet..

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42960) curmpli válasza alaves (#42958) üzenetére


curmpli
tag

Köszönöm. Kerestem a problémára, de nem találtam.

(#42961) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Azért az LG 2019-es szériájával itt a topikban érzésre több a gond mint a régebbiekkel.

(#42962) Mankó


Mankó
veterán

Szerintetek LG E9 1-2 százzal többért vagy Panasonic FZ800e?
Pana van, LG-re megérné e fizetni?

(#42963) sakal83 válasza Mankó (#42962) üzenetére


sakal83
addikt

Ha ugyanazon meret akkor nem.

(#42964) Mankó válasza sakal83 (#42963) üzenetére


Mankó
veterán

Mind2 65 colos. LG-ben a média lehetőségek, távcsati, hdmi 2.1 izgatja a fantáziám. Lehet még az AI is jól jönne. Mozgásban lehet folyamatosabb az LG képe, a Panának szerintem jobbak a színei.
Paná-ra boltig gari másfél év, LG-re 2 év személytől. (ez mondjuk hátrány.)

(#42965) daneel_hu válasza Mankó (#42964) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem egy kategória a két készülék, ráadásul az FZ800 egy évvel korábbi konstrukció.

LG: + HDMI 2.1, + jobb design, + jobb anyagokból megépítve, + soundbar, + játéknál alacsony input lag
(gyári gari kell, hogy legyen még rá, az E9 1 éve jött ki, tehát minimum 1 év gyári jótállásnak kellene lennie, hacsak nem valami sufnicégtől származik eredetileg.)

Pana: gyári gari(?)...

Ha a bolt egy MM vagy hasonló nagy áruház akkor megérheti a Panát választani, azért 2 év gari magánszemélytől, hát nem tudom. Nem hangzik túl jól. Hacsak nem írtok komoly szerződést erre.

De amúgy minden tekintetben jobb az E9.
Most akkor az "1-200-zal több az pontosan mit takar?". :D
Mert 200e-rel többért nem venném meg az E9-est, maximum 2 év gyári garival, zsírúj állapoban.

[ Szerkesztve ]

(#42966) chros válasza daneel_hu (#42965) üzenetére


chros
őstag

Abban a Panaban meg nincs DoVi, ha szamit ez.

(#42967) Mankó válasza daneel_hu (#42965) üzenetére


Mankó
veterán

Persze, hogy nem egy kategória a 2 tv, azért is kérdezlek titeket. A Pana itt lóg a falon a nappaliban, garija az Edigital-hoz szól. Fél éves lehet.

Az E9-et árulja valaki újonnan (aztán sose lehet tudni az is milyen új), megfordult a fejemben, hogy ráfizetéssel rá lehetne úszni.
200 pluszt én is soknak tartanék ráfizetni még gyári gari és bontatlan zsír új állapotban is. Ezt a 2 év garit még nem tudom hova tenni. Ha fel lehetne tornászni az LG 4 éves garijára az már csábítóbb lenne, kérdés, hogy mennyi felárral.

chros: meglett Dolby Vision:D

[ Szerkesztve ]

(#42968) Mankó válasza Mankó (#42967) üzenetére


Mankó
veterán

Ezt a választ kaptam. 150 ráfizetéssel mehet. Doboza sérült, próbálva volt párszor, üzleti garancia.
Hát nem is tudom, ez így nem hangzik annyira jól. :(

(#42969) sakal83 válasza Mankó (#42968) üzenetére


sakal83
addikt

Gondolom itt HAs hirdetes. En kerulnem az outleteket... nagyon. Amennyiert beszamolna annyiert te is eladod es veszel egyet valami nevesebb aruhazban. De ha nem hasznalod ki a 2.1et akkor szerintem semmi ertelme ha csak a kepminoseget nezed. A z fz800nak is jo kepe van nagyon de te tudod.

Ez egy hasznalt tv ketes eredettel... magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#42970) Mankó válasza sakal83 (#42969) üzenetére


Mankó
veterán

Igen sajnos, én is erre a következtetésre jutottam. Képminőségben sok eltérés nem lenne, a Panának is gyönyörű képe van, én inkább a mozgás megjelenítésére lettem volna kíváncsi. A menü, távcsati csak hab lenne a tortán, de nem ilyen feltételekkel.
Marad a Pana, viszont jól jött a megerősítés. :R

(#42971) sakal83 válasza Mankó (#42970) üzenetére


sakal83
addikt

Nincs pana oled tapasztalatom csak led. De a mozgasban a Sony Pana Lg a sorrend. En a helyedben ha tetszik a pana kepi vilaga akkor nem cserelnek fokent nem rafizetessel. Volt nalam is es nezegettem par oledet mar de nagy kulonbseg nincs kepminosegben. Izles kerdese. Az E9 egy C9 gyakorlatilag szerintem es a C9tol nem estem hasra pedig jo keszulek. Persze a kiegeszito szolgaltatasok mar mas teszta. Az Lg a webos taviranyito es a support teren 5*. Hangban pedig biztos jobb az e9 de nem 150rel. Azert vadaszol mar hasznaltan eleg jo soundbart mellyel ha szamit.

Lehet rossz a szemem a forumtarsakehoz kepest. Bar ha igaz a b7 b9es kijelzocsere ami itt tegnap tema volt akkor az szamomra pontot tesz erre a temakorre:)

[ Szerkesztve ]

(#42972) lacer93


lacer93
csendes tag

Sziasztok!

Egy OLED55C9-et szeretnék vásárolni. Ahogy olvasgattam ezt a fórumot, és másikakat is, úgy látom elég fontos a gyári garancia. A kérdésem az lenne, hogy ilyen szempontból mi a megbízható forrás, honnan érdemes vásárolni? Az iPonnál múlt héten volt 400-ért 1 év "gyári" garanciával, amire rákérdeztem náluk, azt mondták, hogy a beszállító ennyit vállal ezért ők is, tehát gondolom az nem gyári garancia, legalábbis nem a magyar LG-é. Az LG honlapján kinn van az alza.hu is, mint hivatalos viszonteladó, de amikor az alzát felhívtam, hogy akkor a náluk vásárolt termék valóban a magyar LG-hez garanciás-e, és ki lehet-e kerülni az alzát garanciás ügyintézésnél, akkor azt a választ kaptam, hogy nem, az alzán keresztül kell csinálni (és nyilván nem szeretnék az alzával üzletelni garanciás témában..). Ezeket leszámítva marad a Telekom/Euronics/MediaMarkt, ezek közül most a Telekom a legolcsóbb, 417 ezer forint.

A Telekommal járok a legjobban?

(#42973) Mankó válasza sakal83 (#42971) üzenetére


Mankó
veterán

Sony lett volna a tuti befutó, amikor a Panát vettem, de közel dupla áron nem volt jó befektetés. A Pana 500-ért meg best buy volt.
Soundbar nem tényező, van házi mozi Malac erősítővel Arc-cal.
Kiegészítő szolgáltatások jók lettek volna, de nem ilyen felállásban, így marad a Pana. Majd talán egyszer Sonyra, valami kihagyhatatlan ajánlat esetén. :DDD

(#42974) renziNNN válasza lacer93 (#42972) üzenetére


renziNNN
tag

A gyári 2 év garihoz mindenképpen ragaszkodj. Mivel a Telekom adja a 3 közül a legolcsóbban és mások is rendeltek már tőlük, így szerintem igen, velük jársz most a legjobban.

(#42975) FollowTheORI válasza lacer93 (#42972) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az Alza-stól sem kell félni (általában véve), beregisztrálod az LG weboldalán, mivel ők maguk is ajánlják a boltot, így biztos be lehet, és onnantól tudod az LG terméktámogatást közvetlen is hívni, problémát bejelenteni, stb.

Egyébként a nagy áruházláncok mindegyike megfelelő kell legyen ilyen szempontból.
Ami fontos az számla legyen rendes róla.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42976) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Vidéki MediaMarktban mintadarab KD-55AF9 OLED TV-t 3 év garival jelentos kedvezmennyel arulnak. Ha jol tudom, 2018-as a TV.
Kerdesek:
mintadarab max. 2 eves felejtos, vagy bevallalhato?

Sok TV eseten jelentos a szappanopera feeling (ha jol gondolom, ez a kifejezese a tulzott eloadas feelingnek)
en olyat keresek, mint a jelenlegi FULLHD w809.
Akkoriban a VA panel volt javasolt (IPS elleneben), lehet, ez volt az oka a szep kepnek?!
Most milyen panelt kell keresnem (ha OLED eseten is megy a harc)?
Utso:
jelenleg minden fogyasztasom max. FullHD: PS4, UPC box, bluray...
Demozva csak 4K anyaggal lattam a TV-t.
A fenti fogyasztas eseten tapasztalat szerint varhatok visszalepest FullHD-rol valtas eseten, vagy igy is elorelepes lenne az elmenyt tekintve?
Koszi!!!

(#42977) FollowTheORI válasza wrathchild (#42976) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Visszalépés semmiképp nincs... amit meg kell nézni, hogy nincs e rajta "beégés"... szóval jó alaposan le kéne tesztelni megvétel előtt.
Vagy úgy elhozni, hogy visszaviheted 14 napon belül, stb. Ha nem gond a szállítás macera.
És akkor otthon te letudod magadnak tesztelni. :)

No meg hogy mi az a jelentős kedvezmény, vagyis az ár... ezt mindig elfelejtik beírni az ilyen érdeklődők. :D
Miközben ez az egyik legfontosabb kérdés/paraméter ilyenkor.
pl 300-350 körül már vadi új OLED-ek szoktak lenni akcióba.

Ha amúgy rendben van és tényleg 3 év a gari, simán vállalható.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42978) sakal83 válasza wrathchild (#42976) üzenetére


sakal83
addikt

Nem LG mintadarabot ne vegyél! Egy beégés esetén jó eséllyel nem cseréli a Sony sem. A pana biztos nem.

Nem vagyok beégés fóbiás de azért egy év folyamatos mukodes napi aramtalanitas mellett biztos nyomot hagyott mar a kijelzon sajnos megha ott nem is latod.

Vegyél inkább 350kert egy uj B9 v C9et vagy gz950et. Jo esellyel lesz par heten belul ennyiert

[ Szerkesztve ]

(#42979) szabeska


szabeska
addikt

Megjott az 55E9, minden fain, de a hang nem.... Az oke hogy az nvidia driver csak 2.0-nak latja a tv-t, azt is tudtam, hogy az arc jelenleg nem mukodik, de hogy optikai kabelen is csak 2.0 megy ki a tvbol... :W Valami otlet esetleg? Sima arc-os erositom van, a tvre egy pc es egy ps4 van kotve. Hiaba allitok barmit, a ps-en sincs, csak sztereo hang... :O Arc-on is csak sztereo.... Nem ertem.

F1

(#42980) FollowTheORI válasza szabeska (#42979) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

TV-be be kell állítani milyen kimeneti jelet adjon.
Feltéve, hogy ami bemegy az jó formátumú, nyilván.

Optikainál pl csak akkor lesz többcsatornás, ha Only Optical-ra teszed.

HDMI-n meg kell legyen passthrough opció... ha jól emlékszem minden esetben a tévé belső hangszóróit ki kell kapcsolni (tehát "external only" mód kell).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42981) daneel_hu válasza sakal83 (#42978) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem vagyok beégés fóbiás de azért egy év folyamatos mukodes napi aramtalanitas mellett biztos nyomot hagyott mar a kijelzon sajnos megha ott nem is latod."

Így van, ráadásul ezeken a kiállított darabokon rendszerint hónapokig ugyanaz a demó megy, amely nem fog egyenletes használódást okozni a subpixeleknél.
Foltos lesz a panel.

(#42982) daneel_hu válasza Mankó (#42967) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az E9-et árulja valaki újonnan (aztán sose lehet tudni az is milyen új), megfordult a fejemben, hogy ráfizetéssel rá lehetne úszni.
200 pluszt én is soknak tartanék ráfizetni még gyári gari és bontatlan zsír új állapotban is. Ezt a 2 év garit még nem tudom hova tenni. Ha fel lehetne tornászni az LG 4 éves garijára az már csábítóbb lenne, kérdés, hogy mennyi felárral."

Ha ez új, akkor arra van 2 év LG gyári garancia. Főleg ha olyan helyen vette...
Megéri a 200e+, ha hibátlan a készülék és tényleg új = 2 év gyári garival. Sorozatszám alapján le lehet kérni szerintem az LG-től, hogy mi a szitu. :)

Szóval ha ezen mégis 2 év gyári gari van, a Panán pedig csak 1,5 év bolti, akkor egyértelmű melyik a jobb garancia, ez is nem is kérdés.
mennyit kér a tag érte?

(#42983) szabeska válasza FollowTheORI (#42980) üzenetére


szabeska
addikt

ps4-en es tvn is bitfolyam van beallitva. Az erosito irja is hogy dts, de csak sztereoban szol. Kiprobaltam mar mindenfele beallitast, mind sztereo. Samu tvnel minden oke volt :K

[ Szerkesztve ]

F1

(#42984) FollowTheORI válasza szabeska (#42983) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Belső hangszórót kivetted? (single out)

Illetve a passthrough kell nem a bitstream... szerintem valamit még nem jó csinálsz.

Így: [link]

+ hozzátenném, ha a konzol/PC sima PCM jelet ad... az nem biztos hogy jól átmegy.
[link] itt azt írja lent LG supportos, hogy volt idő amikor az E9 (meg lehet az egész 9-es széria) nem támogatta a többcsatornás PCM-et (főleg nem sima ARC-on)... nem tudom azóta javították e és megjött e ez a firmware.

The DD, DTS... stb szabvány jeleknél mennie kell a passthrough-nak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42985) wrathchild válasza FollowTheORI (#42977) üzenetére


wrathchild
tag

Ok, koszonom Mindenkinek a valaszt!

(#42986) Land


Land
veterán

Sziasztok!
400 ezer Ft-ig keresek TV-t. Olednek lenne elvileg a legszebb képe. Részletre vennénk lehetőleg 0% THM-mel. Nem tudom ilyen lehetőség van-e, lesz-e bárhol mostanában.
Nem tudom mi a tapasztalat velük, de a gyári 2 év garancia kissé karcsúnak tűnik egy beégésre hajlamos panelnél. Plusz 3 év kiterjesztett garancia pedig mellbe vágóan magas összeg lenne (80k Ft).
Egy jobb Qled TV sokkal rosszabb lenne a kijelző minőségét illetően?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#42987) Monngoose


Monngoose
aktív tag

Tudom, hogy volt már, de nekem továbbra sem egészen világos ez a logó beállítás téma.
A "Logó fényességének beállítása" számomra azt jelenti, hogy a logó fényerejét állíthatom vele, így az alacsony lenne a jó beállítás. Ha az opció neve az lenne pl., hogy "Logó-fényesség csökkentésének mértéke", akkor nyilván a magas a jó.

Tudom, hogy valaki (talán daneel_hu) le is fényképezte magas beállításnál a csökkenés mértékét, de azt kipróbálta valaki, hogy alacsony beállításban nem halványít-e még ennél is jobban?

Az Rtings szerint (C9) a beégés megelőzése érdekében:
"We recommend enabling the Screen Shift option, and setting Logo Luminance Adjustment to 'Low.'" (És itt szó nincs róla, hogy azért, mert a High beállítás villogást okozhat). Ha jól emlékszem Vincent egyik tesztjénél is alacsony beállítást javasol.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#42988) daneel_hu válasza Monngoose (#42987) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az lg.com szerint:

You can reduce the risk of Image Retention:
Set Logo Luminance Adjustment to high
from the OLED Panel Settings in the Picture Menu.

(#42989) Ezekiell válasza Land (#42986) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem lenne sokkal rosszabb, de rosszabb sztem. Hogy mennyire, az függ a felhasználás módjától, mennyire van megvilágítva a szoba, stb.
Melyik TV-t nézted ki?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42990) renziNNN válasza Monngoose (#42987) üzenetére


renziNNN
tag

Így van, ahogy daneel is írja, minél magasabban van ez az érték annál jobban véd elvileg, így a high a legjobb védelem szempontjából. Nálam highon van és egyelőre nem érzékeltem semmilyen villogást, majd ha így lesz, akkor állítok rajta.

(#42991) Clay válasza Monngoose (#42987) üzenetére


Clay
senior tag

Értelmezd úgy, hogy magas védelem - alacsony védelem. Tehát ha magasra állítod, akkor halványít jobban.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#42992) Land válasza Ezekiell (#42989) üzenetére


Land
veterán

Túl sok alternatíva nincs 400k Ft-ig.
LG OLED55C9PLA: 400k Ft a legolcsóbb
LG OLED55B9PLA: 350k Ft-tól
LG OLED55B9SLA: 383k Ft
Panasonic VIERA TX-55GZ950E: 408k Ft-tól
Panasonic VIERA TX-55FZ800E: 400k Ft

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#42993) szabeska válasza FollowTheORI (#42984) üzenetére


szabeska
addikt

Belső hangszórót? Átengedésen van a tv, bitfolyamon a hdmi csatlakozó, a ps pedig optikai és hdmi kimeneten is sztereoban szól, hiába állítok bitfolyamot neki. Próbáltam auto beállítással is, optikain is, mindig szól, se csak sztereóban. Az erősítő viszont tuti jól működik.

[ Szerkesztve ]

F1

(#42994) chros válasza szabeska (#42993) üzenetére


chros
őstag

Kerdezz ra toluk, hogy ki hasznal optikai kimenetet egyaltalan (en nem). Mert ha nem tapasztalatbol beszelnek, akkor nem sokat er.
Volt problema C8-al es az optikai tobbcsatornas kimenettel, de mar nem emlekszem ra (talan egy firmware frissitessel elcseszte az LG).

De ha regi az erositod, akkor milyen hdmi kimenet van rajta? 1.4?
Ha igen, akkor miert nem csinalod, amit Janos mondott a PC-rol? 1 hdmi-n a kep a TV-be, masik hdmi-n az AVR-be.

[ Szerkesztve ]

(#42995) poli27


poli27
veterán

Reggel jönnek kijelzőt cserélni a B7V ben, kiváncsi leszek :)

(#42996) Mankó válasza daneel_hu (#42982) üzenetére


Mankó
veterán

Nem új, már kiderült, hogy szakadt doboz, meg ki volt néhányszor próbálva és bolt adja a garit. Tehát valami outletes darab, bizonytalan háttérrel. S így nem éri meg egy bizonytalan kétes hátterű darabra cserélni a már bevált, jól működő Panát.

(#42997) Syz


Syz
senior tag

Ma egy kicsit hanyagoltam a PC-t és babráltam kicsit a PS4 Pro-val illetve a Horizon/God of War/NHL 20 játékokkal.Azt kell mondanom,hogy a PS4-en a Játék mód nekem nagyon nem jön be.Már eleve itt hozzáteszem,hogy nem játszok kompetitív játékot konzolon.Nyilván nem lepett meg hogy kikapcsolt minden képjavítót itt is a Játék mód,mint a PC-nél.Viszont egyedül akkor volt élvezhető számomra a sebesség,ha 1080p-ben mentek az említett játékok,máskülönben kicsit "darabosnak" tűntek.A színekkel sem voltam maradéktalanul kibékülve,túl fakónak tűnt minden.Aztán kipróbáltam az Eco/Eredeti módokat TrueMotion-nel és graditációval,zajszűrésekkel.Mindjárt jobb lett minden és megvan a smooth érzés ;) Kell majd ezekbe a nyüves konzolokba G-sync technológia mert érezhetően gyászos a helyzet 1080p felett vagy még azon is..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42998) renziNNN válasza Land (#42992) üzenetére


renziNNN
tag

Ezek közül értelemszerűen vagy a C9 vagy a GZ950. Attól függ mi a fontos számodra, van-e külső lejátszód/akarsz-e hozzá venni, illetve hangrendszered/a hd hangokat preferálod-e. Gaming fontos szempont-e?

(#42993) szabeska
Lehet nem segít, mert nincs ps, de nálam a C9 optikain van összekötve az erősítővel és átmegy szépen a DD, DTS.

(#42999) Land válasza renziNNN (#42998) üzenetére


Land
veterán

Nem tervezek külső lejátszót venni, eddigi TV-nél Nero Media Home programot használtam PC-ről routeren keresztül film/sorozat lejátszására.
Sima sztereo hangszórókat kötnék rá, panelban nem is nagyon tudok hangoskodni.
Nem tervezek rajta játszani, erre a PC-met használom.
Párom szokott napközben tévézni rajta és este/hétvégén sorozatot vagy filmet szoktunk nézni a Nero Media Home program segítségével.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#43000) krx21 válasza Syz (#42997) üzenetére


krx21
nagyúr

“kikapcsolt minden képjavítót”
Leginkább képmódosítónak hívjuk inkább... Nem véletlenül.
True Motion-al PS4? Téged nem zavar a 100ms input lag?
“zajszűrésekkel”
Egy PS4 esetén milyen zajt szeretnél elkenni? :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.