Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) belan válasza turika86 (#42849) üzenetére


belan
addikt

Az durva jól be szívtad a b8-al! Miért nem panát vettél! Én ezentúl csak azt veszek! ;] Nagyon durva ez a sok hiba!!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42852) Calogero válasza rothfb (#42845) üzenetére


Calogero
addikt

Ha nem vettem volna 2019-ben E8-at most azonnal lecsapnék a Panára.
De elgondolkoztam hogy talán el kéne adni az E8-at, de rájöttem hogy van most egy jó beállított TV-m, HTPC-ről használva valamint házimozi erősítőre kötve így a tv hangszoróit ki sem használnám.

A kijelzővel semmi problémám nincs normál használat mellett. Teszt ábrákat meg még nem látott a tv.

(#42853) Szatura


Szatura
tag

Legyen kedves valaki szürke teszt mellett fényképezze le a jónak mondott bandigos panelét.
Köszönöm

(#42854) daneel_hu válasza Calogero (#42852) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam is 65E8 van, de szerintem nem éri meg a váltás.
Nem nagyobb a képátló, általános képminősége sem jobb. Mozgásmegjelenítés szintén...
Lehet van különbség, de ez elenyésző.
A GZ2000 elvileg tartósabb, de erről még egyetlen teszt sem készült.

Talán később jobb áron lehet eladni, de még ebben sem lennék biztos.

(#42855) daneel_hu válasza Szatura (#42853) üzenetére


daneel_hu
addikt

20% vagy 25%?

(#42856) Szatura


Szatura
tag

Legyen mind a kettő 🙃

(#42857) chros válasza Calogero (#42852) üzenetére


chros
őstag

> HTPC-ről használva

Vigyazat: Pana es Philips nem tud 23p judder-free chroma 4:4:4-et!

@turika86: mi is volt a gond a panellel a B8-on?

[ Szerkesztve ]

(#42858) belan válasza daneel_hu (#42854) üzenetére


belan
addikt

Kérdéses mennyivel tartósabb ha több évvel. Akkor meg éri meg venni a gz2000!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42859) Calogero válasza chros (#42857) üzenetére


Calogero
addikt

Köszi az információt :R

daneel_hu: Én is erre jutottam, marad az E8

(#42860) turika86 válasza belan (#42851) üzenetére


turika86
aktív tag

Eddig mindig lg tv-t vettem van már köztük 10+éves fullhd LED a mai napig semmi baja... Szóval ennyire alább adta az LG?! Mi várható ennél a tvnél 4-5evesen... Gondolom....
Amúgy annyira jó áron vettem h még így is megérte... :D

"Time is the fire in which we burn"

(#42861) belan válasza turika86 (#42860) üzenetére


belan
addikt

Reménykedünk csak! ;] Remélem 3,4 évet bír a 65c9-em! ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42862) BusinessGuy válasza Szatura (#42853) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

2%

5%

10%

20%

30%

A kép kicsit csalóka a hülyevei kicsit túlvilágosítja. 20%-nál jobb oldalon még ha nagyon nézi az ember kivehető egy csík.

Viszont 212 óra van a tv-ben eddig, határozottan javult ahhoz képest amilyen az első héten volt, akkor 20%-on még lazán látható volt a jobb oldali csík, és a paca is jelen volt ott,az már nincs csak 10 alatt.
Manuális pixelfrissítést én leszarom inkább hallgatva a külföldi fórumok tanulságaira, a sony szakikra, és annyit tartok be hogy 4-5 óránként kikapcs és csinál atv egy 5-6 perces automata refresht.
A tv amúgy monitorként van használva, de windows oledesítve sötétítve ikontalanítva 15-ös oledfény mellett max. Játékokban 100 óra után nappal 40-45 este 20-25fény.

Az a fényés pötty pedig az első képen nem pixelhibahanem a hülyevei kamerája gondolom az infra vagy fene tudja, de mikor fotóztam majd befostam hogy mi az ott amit a telefon ennyire lát.... :C

[ Szerkesztve ]

(#42863) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!
Jovo heten erkezik a C9 hozzam is. Csak ps4 illetve pc lesz rakotve, moderalt hasznalattal. A kerdes: ha a 2 eszkozt rakotom a tv-re hdmi-vel ugye, majd egy hdmi megy az erositombe (Denon x250bt), a hangot kepes lesz atpasszolni a tv vesztesegmentes formatumban a Denonra? Az erosito csak sima ARC kepes. Vagy ennek nincs koze a hang atpasszolashoz? :R Jelenleg a ps es a pc is az erositore van kotve,ott megy at a kep a samu tvbe, de szeretnem elkerulni, hogy minden jatszas elott kapcsolgatni kelljen game modra, mivel most ezt kell tennem, leven egy kabelen megy minden eszkoz jele az erositobol a tv-be, csak egy bemenetnek tudok mindent beallitani, ezert a manualis valtas most jatek modra mindig.

Koszonom a valaszt! :R

F1

(#42864) Syz válasza BusinessGuy (#42862) üzenetére


Syz
senior tag

Azt hol is lehet megnézni hogy hány órát futott a tv?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42865) BusinessGuy válasza Syz (#42864) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Szerviz menü. Kissé trükkös az előhívása legalábbis én csak mobillal tudtam egy lg szervizes fizetős távirányítóval rábírni hogy előhívjam, más nem akart működni. [link]

IN START gombot kell nyomni a kijelző felé egyszer csak bejön egy kód kérés oda: 0 4 1 3 a gyári távirányítóval. Nem matatni benne mert gari vesztéssel is jár és a tv-t is hazavághatja!
A fő képernyőjén alul van az infó ami kell.
OTT: amennyi órát ment a tv
OLED Comp. Count (offrs/jb): Ahány automata pixelfrissítés / nagy (gondolom a 2000 órás vagy manual) volt.
Kilépni lazán a gyári távirányító home gombjával szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#42866) rothfb válasza Calogero (#42852) üzenetére


rothfb
veterán

Az E8 nagyon jó tv. Ahogy olvasgatom. Szóval nem kell azt Panára cserélni. Ha viszont én most új tv-t vennék, garantáltan bevállalnám a GZ2000-et. Ennyiért már... :Y :K

(#42867) rothfb válasza daneel_hu (#42854) üzenetére


rothfb
veterán

"általános képminősége sem jobb. Mozgásmegjelenítés szintén..."

Azért óvatosan a kijelentgetéssel addig, amíg egymás mellé nem raktad a kettőt. A többivel viszont egyetértek és még mielőtt olvastam volna a reakciód, már én is azt írtam feljebb Calogero-nak válaszként, hogy az E8 simán maradhat. Viszont azt is írtam, ha most vennék új tv-t a GZ2000-et venném és nem csak azért, mert Pana párti vagyok.

(#42868) Syz válasza BusinessGuy (#42865) üzenetére


Syz
senior tag

Köszi,megnéztem.106 óra az UTT és 16/0 az Oled Comp.Count.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42869) Franky74 válasza szabeska (#42863) üzenetére


Franky74
tag

Szia!
A hangot a tv átengedi az erősítőre, amennyiben az erölködő ARC képes és a tvn is abba a HDMI kivezetésbe csatlakoztatod. Ha jól emlékszem az a HDMI 2 ARC.
Lg 55C9en. Nekem így van rákötve a Harman-Kardon erölködő.
Esetleg ha tévednék, majd kijavítanak... :D

(#42870) daneel_hu válasza rothfb (#42867) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ugyanezt írtam.
Biztos van különbség, de annyira nem lehet ez szignifikáns, amiért egy 65 colost leváltanék egy 65 colosra. No way.
(szerintem B-szériáról érdemes egyedül váltani, ha oledről van szó. Abban az esetben ha a méret marad)

(#42871) Anonymus20


Anonymus20
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy OLED65C9PLA tv-t, és fali konzolt keresek hozzá. A fórumot keresgélve az találtam, hogy, Vesa Size 400x200 jó lehet hozzá. Amikor neten szétnézek akkor annyi féle dolgot lehet látni, hogy elbizonytalanít, ezért kérdeném, hogy a VESA az egy szabvány, és ha ezzel kompatibilis ebben a méretben egy fali konzol akkor az úgy oké ugye?

Esetleg van márkára/típusra valami preferencia? Láttam fali konzolt 120ezerért is meg 9ezerért is, mégis mitől van ennyire szétszórva ezeknek az ára? Mert láttam forgatható, állítható magasságú és dönthetőt (ezek a tulajdonságok érdekelnek engem is) is 13ezerért, így kicsit meg vagyok lőve a miértek miatt.

(#42872) BusinessGuy válasza Anonymus20 (#42871) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A vesa szabvány a fontos és a méret illetve a súly.. Nem biztos hogy okos dolog egy max 40 colos falikonzolra 65 cokos tv-t pakolni.
Egyébként vesa 300x200.

[ Szerkesztve ]

(#42873) szabeska válasza Franky74 (#42869) üzenetére


szabeska
addikt

Végül az erősítőre lesz kötve a pc és a ps4 is, és egy hdmi megy majd a tv-be (C9). A kérdés az, ha filmre és játékra is használom felváltva gépről és ps4-ről is, mit állítsak be? Nem igazodtam ki a találatokon. Pc mód, Game mód, Game kapcsoló, 4:4:4 chroma, stb :F Nekem az a lényeg, hogy az MPC-HC és a PS4 is normális képet adjon sdr és hdr-ben is, és ha váltok köztük, ne kelljen mindent átállítgatni. Sajnos ez szükséges nekem, mivel csak egy hdmi bemenetet fogok használni. Vagy felejtsem el, mert pl Game módban szar lesz pc-ről filmezni? :D Vagy van gyorsgomb, s ha módot váltok, az adott beállításokat is megjegyzi hozzá (fényerő stb)?

[ Szerkesztve ]

F1

(#42874) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Havernak ma cseréltek B7v-be panelt. Egy javított B9-es panelt tettek bele. Kábelezésben kicsit más oda kell átalakító, de a szervizes megoldotta. Kb 40 perc alatt kicserélte. Szekszárdról jöttek hozzá. Sávosodás gondja volt. Csak fotót kellet küldenie, pár napra rá már itt is volt a panel. 1 hét sem volt. Amikor kijött mondta neki alig látszik, a képen jobban látszott. Azt mondta, volt hogy kompletten az X-box jel, meg a Windows asztal volt beégve simán cserélték azt is. Nagyon rugalmasak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#42875) Franky74 válasza szabeska (#42873) üzenetére


Franky74
tag

Sztem ha játszol akkor beállítod a GAME módra -a TVt- ha filmet nézel akkor FILMEK,isfSzakértő, v amit a legjobbnak találsz. Az erősítőn pedig bemenetet váltasz.
Nekem a TVre van az erősítő kötve(HDMI ARC), filmet pedig a TV belső lejátszójával nézek. A sorozatokat és tv adást a tv hangszóróján hallgatom. A jobb/igéretes filmeket hangfalakon.

[ Szerkesztve ]

(#42876) szabeska


szabeska
addikt

Értem, tehát a tv megjegyzi a beállításokat, ha egy bemenetet átállítok pl filmről játékra, nem reseteli :F Erre voltam kíváncsi :)

F1

(#42877) torma1981 válasza szabeska (#42876) üzenetére


torma1981
veterán

Nem. Természetesen megjegyzi. :D

(#42878) szabeska válasza torma1981 (#42877) üzenetére


szabeska
addikt

:C :R

F1

(#42879) chros válasza daneel_hu (#42870) üzenetére


chros
őstag

Arrol sincs. :)

(#42880) szabeska válasza torma1981 (#42877) üzenetére


szabeska
addikt

Még egy utolsó kérdés, több nem lesz :DDD

Ha jól értem, nem a képmódot kell játékra állítanom, hanem csak egy játék kapcsolót bekapcsolnom? Egyáltalán mit állít ez a kapcsoló az input lag javításához? Mert ha kb semmit, akkor pc-s filmnézéshez is maradhatna játékra kapcsolva :F

"Another new feature this year is the option to turn on game mode with any picture mode in the TV, which means that you can now select either 'Game' picture mode (which is not very picture accurate) or you can chose to flip on a game switch when the TV is running in other picture modes. This will produce the same low input lag. This is very useful, if you do not have access to calibration equipment, which we assume that 99.99% of our readers do not have, but still want accurate picture quality in gaming."

[ Szerkesztve ]

F1

(#42881) chros válasza szabeska (#42873) üzenetére


chros
őstag

Olvasd at ezt, a benne levo linkekkel egyutt, ez a C9-re is igaz: [link]
A game mod maglehetosen buta B8/C8-on, ezert nincs szo rola ott. Allitolag C9-nel mar mas a helyzet, de csak reviewer-ektol hallottuk.
A lenyeg, neked kell kitesztelni mit bir a TV-d az adott eszkozokkel.

[ Szerkesztve ]

(#42882) Syz válasza Franky74 (#42875) üzenetére


Syz
senior tag

Nekem meg optikaival van összekötve a soundbar a tv-vel és így tökmindegy mit használok,mindig annak a hangja szól ami éppen a tv-n megjelenik :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42883) BusinessGuy válasza szabeska (#42880) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

C9-nél:

Van egyszer a Picture / additional settingben:
Instant Game Response: Ha bekapcsolod a hdmi foglalaton akkor ott automatikusan beváltja az alacsony késleltetéses módit, gsync-et is csak ekkor tudsz használni.

Attól függetlenül hogy be van-e kapcsolva vagy sincs, ki tudod választani bármelyik kép profilt legyen az Game, Cinema,Eco, egyebek. DE! Ha az instant game response be van kapcsolva akkor azon a hdmi foglalaton a tv letiltja az mpg szűrést, a real cinema mozgásrásegítést és egyéb mozgásjavító marhaságokat. Vagyis ha be van kapcsolva tökmindegy milyen kép módot választasz nem lesz például mozgásjavító, viszont ezt leszámítva például ha cinema módban van kalibrálva a tévéd azt is kiválaszthatod a színek meglesznek. Ha meg ki van kapcsolva akkor tök mindegy hogy game képmódban vagy ELMÉLETILEG nem kapod meg azt a válaszidőt. Azért mondom hogy elméletileg mert ilyenkor manuálisan te is le tudod kapcsolni azt a sok lószart amit a game response kilő. Viszont gsync ilyenkor nuku, ahhoz mindenképp be kell kapcsolni az igr-t.
Filmnézéshez tartalomtól függően ajánlott lehet kikapcsolni mert igr módban semmilyen mozgásjavítás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#42884) szabeska válasza BusinessGuy (#42883) üzenetére


szabeska
addikt

:R Koszi a hosszu valaszt! Es Ps4 eseteben? Ott nem mukodik az auto game mod, tehat mindenkeppen a kep modot kell game-ra raknom az alacsonyabb valaszidohoz, ugye?

[ Szerkesztve ]

F1

(#42885) BusinessGuy válasza szabeska (#42884) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ott hogy őszinte legyek passzolok. Be lehet kapcsolni az igr-t de nem írja ki a tv hogy be lenne kapcsolva és a képmódoknál szinte minden opció elérhető. Így marad ott az alacsony válaszidőhöz a game mód, vagy ha más mód tetszik kapcsolgasd ki amit az igr lelőne. Kísérletezős mi növeli és mi nem a válaszidőt. Igr-t ott is kapcsold be azért.

(#42886) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

B9-em van. Eddig csak filmezésre használtam, de tegnap arra vetemedtem, hogy kipróbáljam játékra is. Egy régi darab került volna rá Counter Strike 1.6. Mindezt a (gémer) notimról hdmivel rákötve. Szépen át is állt game mode-ba a TV, meg is jelent a kép, nem volt semmi gond, csak egy nagy. :) A TV közel fél másodperces csúszásban volt a monitor képéhez képest. Gyanítom, hogy ez azért nem a megjelenítés lagja, ha ilyen mértékű, pláne game módban. Így sajnos az fps játszhatatlan volt. Mit nézek be, mitől lehet ez ilyen? Jöhet a legbutább megoldás is, tekintve, hogy először próbáltam ezt.

Előre is köszi.

(látom kicsit hasonló probléma van előttem is, de talán nem teljesen ez)

[ Szerkesztve ]

(#42887) PuMbA válasza Fisha (#42886) üzenetére


PuMbA
titán

Valami képbeállítást nézz meg, mert még Game módon kívül is csak maximum 90ms késésnek kell lennie. Game módban pedig 13ms, ami monitor szint. Ha manuálisan kikapcsolsz minden képjavítót vagy manuálisan kapcsolod be a Game módot? TV-n a legfrissebb szoftver van? Milyen felbontást és frissítést nyomtál ki rá?

[ Szerkesztve ]

(#42888) Strezi válasza Fisha (#42886) üzenetére


Strezi
őstag

Kapcsold ki a noti montitort (Win + P, Second screen only). Csak a tévé legyen aktív kijelző, még a gém indítás előtt.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#42889) krx21 válasza torma1981 (#42874) üzenetére


krx21
nagyúr

“Havernak ma cseréltek B7v-be panelt. Egy javított B9-es panelt tettek bele.”
Ebbe biztos vagy? :F

(#42890) torma1981 válasza krx21 (#42889) üzenetére


torma1981
veterán

Igen. Tegnap beszéltem vele. A szervizes figura mondta. Én sem tudtam, hogy be tudják tenni.
Azt mondta kábelezés rövidebb, de hosszabbítóval meg lehet oldani.

(#42891) Szatura válasza szabeska (#42863) üzenetére


Szatura
tag

Köszönöm
Amennyi kép annyi változat részemről, egyenlőre nem is foglalkozom vele, amint látom sok különbség nincs.

(#42892) krx21 válasza torma1981 (#42890) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem ez újdonság. Szerintem eleve más vezérlést is igényel a két évvel ezelőtti panel, hisz más a struktúrája...

[ Szerkesztve ]

(#42893) belan válasza krx21 (#42892) üzenetére


belan
addikt

Furcsa nekem is!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42894) sakal83 válasza torma1981 (#42890) üzenetére


sakal83
addikt

Ebbol is latszik hogy a kijelzok kozott szinte nincs kulonbseg.

(#42895) chros válasza krx21 (#42892) üzenetére


chros
őstag

A vezerlo kis "panel" az OLED panellel jon, nem? Vagy a regit rakjak ra? (mar nem emlekszem a szetszedos videobol)
Mert ha a regit tettek vissza, akkor az az igazi kokany munka! :D

> (#42894) sakal83 : "Ebbol is latszik hogy a kijelzok kozott szinte nincs kulonbseg."

:D

[ Szerkesztve ]

(#42896) rothfb válasza sakal83 (#42894) üzenetére


rothfb
veterán

Ha ez a kijelző dolog igaz, az érdekes kérdéseket vet fel.
Akkor évről évre mi változik? Talán ami a panelt vezérli?
De egyébként nehezen hiszem el én is a b9 panel dolgot.

(#42897) daneel_hu válasza rothfb (#42896) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a leírásokat tekintve 2018 óta nem sok minden változott. (panel szinten)
Viszont a 2017-es panelnek teljesen más subpixel méretei vannak a 2019-eshez képest. Hacsak nem totálisan fix egység a cucc, a rajta lévő vezérléssel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#42898) poli27


poli27
veterán

Nekem a jövő héten jönnek elvileg B7V ben cserélni, majd kifaggatom, meg csinálok pár képet sutyiban :DD

(#42899) nitro16 válasza rothfb (#42896) üzenetére


nitro16
senior tag

+1

Elég ha csak arra gondolunk, hogy múltkor amikor belan hívta a szervízt stb és a pixel eltolást nem ismerte a szervízes és nem tudta mi az, és cseréltek alkatrészt. Azért ez nagyon gáz, tudom elvileg megyénként változik aki csinálja na de basszus akkor is. Lehet is csak beszél össze vissza a szervízes, ki tudja.. Én bíztos fenntartásokkal kezelném ezt az információt.

(#42900) torma1981 válasza nitro16 (#42899) üzenetére


torma1981
veterán

Én csak azt írtam amit a haver mondott. Valóban furcsa na. Én is megdöbbentem meg ő is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.