Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) chros válasza daneel_hu (#43145) üzenetére


chros
őstag

Igen, ez igy van, de meg mindig nem ertitek mi a gond ezzel:
megkerdeztetek a szerencsetlen user-t, hogy akarja/fogja-e hasznalni ezt a feature-t? :)
Az O tv vasarlasa nem rolunk szol, hanem rola, plane megvetel utan...

@labeda: remek! errol irtam korabban (valakinek), hogy ezen TV-k mas felhasznaloi szokasokat igenyelnek mar, mint a "regiek". Meg az AppleTV+ - on van igenyes tartalom (magyar felirattal!), de egyenlore nagyon keves.

(#43152) icemad válasza labeda (#43149) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Majd, ha lemegy ez a retek vírus, akkor nézd meg. Sokkal jobb lesz! :K

(#43153) Dale Cooper


Dale Cooper
csendes tag

Most attól nem lesz rosszindulatú daneel hogy leírja a véleményét..
Nekem B és C is van LG Oledből, naponta használom is. Naponta látom hogy megéri a C a felárat. Persze azt is megértem ha valakinek meg nem. Egy LED tv után egy B is odaver, de ha van mellette egy C is, igencsak látszik a különbség.

I never think of the future - it comes soon enough.

(#43154) labeda válasza icemad (#43152) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszönöm mindenkinek! :)

(#43155) chros válasza Dale Cooper (#43153) üzenetére


chros
őstag

:) De ha ki van kapcsolva az a funkcio mindketton, akkor is? :)
Kepzeljetek el, hogy minden nagy arkulonbsegu Cx megvetele utan par Bx tulaj beirna a forditottjat: "nekem nem erne meg 100-al tobbet a Cx" :)
Igy mar ertheto? :)

Azaz masok vagyunk, es mindenkinek mas a fontos. En pl nem jatszok, igy hidegen hagy a hdmi 2.1, az eddig hasznalhatatlan BFi, es meg sok minden mas, de masnak mas (lehet) a fontos.
Ha az adott user ugy kezdte volna, hogy a mozgasinterpolacio a fontos szamara, akkor erthetoek lennenek ezek a kommentek, de ez valszeg mar vasarlas elott kiderult volna. (De ezzel be is fejeztem ezt :))

(#43156) Dale Cooper válasza chros (#43155) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

Tőlem aztán írja minden B és C tulaj a véleményét, azért van a topik. Ezért mertem én is leírni a saját véleményem mint B és C felhasználó, ami valakiével egyezik, valakikkel nem. Bízom benne hogy ez a (lenne) topik értelme...

I never think of the future - it comes soon enough.

(#43157) chros válasza icemad (#43143) üzenetére


chros
őstag

Az nem biztos, hogy jo tesztalany erre. Nezz dokut, pl Elephants, ott jobban kijon a kulonbseg, persze osszehasonlitasi alap jol jonne.
A masik, hogy a szolgaltatok VBR-t hasznalnak videora, s az atlag video bitrate lesz kb 16.3mbps Disney+ eseten.
Igy a legjobb mod a meresre, hogy lejatszol egy tartalmat pl 10 percig, s routeren nezed az adott IP-n teloltott adatmennyiseget. Ennek teljes bitrate eseten kb 1.1 GB-nak kell lennie, igy ha csak kb 600 MB jott le, akkor feleznek.

Melyik orszag egyebkent?
En ezert hasznalok most smart dns-t, de pl AppleTV+ -al ez sem muxik.

(#43147) szabeska: nem tudom, mert Janos meg nem irt vissza.

[ Szerkesztve ]

(#43158) icemad válasza chros (#43157) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hollandiában élek, itt már szeptember óta használom a Disney+-t. Hétvégén talán lesz időm egy komolyabb tesztre, még akkor is, ha a felét sem értem annak, amit írsz. :) De ez a 10 perces teszt jó ötlet, megnézem így.

(#43159) chros válasza icemad (#43158) üzenetére


chros
őstag

Kivancsi leszek a vegeredmenyre. Mint emlitettem, en 1 hete mertem igy, akkor meg minden felezve volt.
Igen, ott indult a teszt "adas", a UK-bol is voltak paran, akik atallitottak a nyelvet hollandra az LG-n, hogy installani tudjak a disney appot, majd visszaallitva a nyelvet tovabb mukodott a szolgaltatas :)

Egyebkent meg meirt nem raknak egy rohadt kapcsolot az app-ba ezek, pl "full savszel" alapbol kikapcsolva, s az advanced user bekapcsolhatna. A felhasznalok 95%-a azt sem tudna, hogy letezik... Siralmas... :)

[ Szerkesztve ]

(#43160) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valakit érint: állítólag működik a C9-en az AMD FreeSync minimális EDID szerkesztés után.
Még nem próbáltam ki, de megnézem majd, mert azt írják az LFC is működik, és van egy olyan gyanúm, hogy GSync mellett nem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43161) daneel_hu válasza chros (#43155) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Kepzeljetek el, hogy minden nagy arkulonbsegu Cx megvetele utan par Bx tulaj beirna a forditottjat: "nekem nem erne meg 100-al tobbet a Cx" :) "

Mint ahogy ez jópárszor meg is történt. :D

(#43162) rothfb válasza daneel_hu (#43161) üzenetére


rothfb
veterán

Nem nagyon értem miért megy ezen még mindig a polemizáció. Adamnak nem érte meg a plusz pénz a C-ért. Nekem, meg neked meg megérte volna és ezt le is írtuk. Ebben semmi bántó szándék nem volt. Nekem is sokszor leírták, hogy ők nem vettek volna Panát (főleg kettőt), mert hulladék a távirányítója, nincs DV, sz@r a menüje stb stb. És? Nekem megérte és megelégedettséggel használom azóta is mindkettőt. Megsértődtem? Nem hiszem. Mentek csörték, de semmi komoly. Mi akkor a problémája itt pár fórumtársnak?

(#43163) MrBazsi válasza Dale Cooper (#43153) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nem vagyunk egyformák, én pl pont fordítva látom a dolgot úgy h szinte mindennap látom a B, és a C tv-t is, immár másfél év után nekem nem ért volna meg plussz 75k-t a C.
Szebb a talpa de ennyi, mindennapi használatban, nincs számunkra közte különség.
Nem baj az h valaki így valaki ugy látja a dolgokat, de szerintem ez az interpoláció dolog fel van fújva, sokan, köztük én is nem is hazsnáljuk kb ezt kapcsoltam ki először ezem a tv-n is, mint az összes elődjén. Dehát izlések is pofonok...

[ Szerkesztve ]

(#43164) chros válasza icemad (#43158) üzenetére


chros
őstag

ATV+ - t mertem ma: meg mindig feleznek. Meg lepnek lepve, ha nalad nem igy lenne a disney-vel.

(#43165) janos666 válasza chros (#43093) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A TV-hez semilyet, az AVR-hez (HDMI 1.3) használok ilyet: passzív DP -> HDMI
De érdekességképp kipróbáltam már a TV-vel is. TMDS clock patcher nélkül ez csak HDMI 1.x funkcionalitású (max 1080p), és azzal sem teljes értékű: működik a teljes 2.0 sávszél és a G-Sync is (!), talán még a HDR10 is (utóbbi nem biztos, talán csak NVAPI-val). Viszont ezzel sincs RGB 10bit. Tehát semmivel sem tud többet, mint a natív HDMI port (inkább 1-2 dologgal kevesebbet), de az AVR-t és egy max. FHD monitort bőven kiszolgál patcher nélkül is.
Nem okoz lagot, mert passzív eszköz, HDMI módban működik a GPU kimenete, csak a feszültséget kell átalakítani.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43166) chros válasza janos666 (#43165) üzenetére


chros
őstag

Nagyon koszi a tesztet Janos, akkor ezzel sem kell xarakodnom :)

(#43167) janos666 válasza chros (#43159) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Netflix-nél van a weboldalukon kapcsoló, ami alapértéken Auto, de ha High-ra teszed (max a 3 fix fokozatból), akkor is az új, kisebb plafont kapod (már a cirkusz előtt is ugyan úgy gyengébb minőségben indult sokszor a High beállítással is a lejátszás, és lépcsőzött fel apránként, bár általában pár perc után elérte a maxot, ha megvolt a sávszél - mostanában ezzel nincs is annyi gond).

(#43166) Aktív adaptert viszont még sohasem próbáltam. De számottevő lagot szerintem az sem okoz. viszont G-Sync sem lesz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43168) szabeska válasza rothfb (#43162) üzenetére


szabeska
addikt

Nekem egy C van itthon 4 napja, osszehasonlitottam sajat magaval, es elegedett vagyok vele :DEgyebkent egy Samu 6102-t valtott, van kulonbseg... Van egy ujabb, jobb, hasznalni kell es ennyi. Es nem csak az szamit, kinek er meg felarat, hanem hogy van e ra keret... Sokan meg egy alap tv-t sem engedhetnek meg maguknak, sajnos... :U Szoval mi orulhetunk, hogy van modunk valogatni a draga tvk kozott.

[ Szerkesztve ]

F1

(#43169) adamssss


adamssss
veterán

Beuzemeltem. Roviden annyit hogy kutya jo. :K

Majd teszletesebben is beszamolok de egyelore nezem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43170) dugomc


dugomc
tag

Nekem a c9esemnek se tetszik a mozgás megjelenítése. És ha ez a jó akkor milyen lehet a rossz :D a régi LG lcd-men sose vettem észre ilyen hibát. Szakadozás. De lehet csak a +36cm meg a nagyon éles kép miatt tűnik fel. többet várnék ennyi pénzért. :)

(#43171) Gigi01 válasza dugomc (#43170) üzenetére


Gigi01
őstag

Még jó,hogy a szar B8-on plazma után nekem fasza! :)
Szar lcd-hez szoktál!Persze az lcd-n jó volt,jó szar!

(#43172) janos666 válasza janos666 (#43160) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam az AMD-s notebook-ommal, és működik a FreeSync C9-en (v40.70.25).
Nekem ez most annyiból volt érdekes, hogy ugyan úgy villódznak a töltőképernyőn a sötétszürkék, mint GSync-el.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43173) gurus válasza OPiiPO (#43140) üzenetére


gurus
aktív tag

az még hagyján :(( de 20 oled fényen nézik a jó kis oledet mert féltik mint a tojást .minek vették meg ? nem is értem.aki utolsó pénzét erre költi és ezért fakó 20 oled fényen nézi hajrá de ne ossza itt az észt, mert vicces.

(#43174) alaves válasza gurus (#43173) üzenetére


alaves
addikt

Mindenki úgy nézi a TV-jét ahogy akarja, az itt olvasott javaslatokat pedig úgy veszi figyelembe ahogy neki tetszik. Ennyi.
Hogy kinek mi a fakó, azt is mindenki maga tudja. Én azért ezt a fényerőt veszem referenciának a hozzátartozó szín paraméterekkel: "A movie theater screen, in your average movie theater, can probably get as bright as about 50 nits." [link] A 20-as OLED fény ennek több mint a kétszerese (rtings-ék 17 OLED fényen mértek 100 nit-et).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#43175) chros válasza janos666 (#43172) üzenetére


chros
őstag

Ezzel mit akartal tesztelni?

(#43176) daneel_hu válasza alaves (#43174) üzenetére


daneel_hu
addikt

E8-on az oled 20-22-es beállítás is vakító lehet tök sötétben.
De azt mondom, ez még belefér.
Elképzelni nem tudom, hogy mire jó teljesen sötétben egy 60-80-as beállítás, de biztos. :)
(SDR-re vonatkozóan)

(#43177) lala666 válasza daneel_hu (#43176) üzenetére


lala666
senior tag

Én sötétben 13-ast használok, felette bántja a szemem. Először 17, utána 15, majd lett 13-as.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#43178) sakal83


sakal83
addikt

Na srácok. Vettem egy 65C8-at. Pár óra használat után látszanak az előnyök és a hátrányok is egy 55öshöz képest sajnos. Aki Tv nézésben gondolkodik, illetve közepes minőségű anyagai vannak, annak a helyében az 55öst választanám egy kis/közepes nappalinál. Azért van baja a tv adásoknál az ekkora méretben, illetve nem látványos az eltérés méretben. Nincs az a hüha érzés 55 illetve 58-ról 65-re.

(#43179) daneel_hu válasza sakal83 (#43178) üzenetére


daneel_hu
addikt

40%-kal nagyobb a területe a 65 colosnak az 55-höz képest.

(#43180) sakal83 válasza daneel_hu (#43179) üzenetére


sakal83
addikt

Igen tudom. De 48rol mentem anno 55re. Ott nagyobbnak ereztem. Itt nincs meg az az erzes illetve a 65 mar nem tv adasra valo sajnos. Az sdk borzalmasak a hdk pedig hataresetek tv adasnal.

(#43181) Calogero válasza sakal83 (#43178) üzenetére


Calogero
addikt

Mondjuk nem sok Tv adót nézünk, de az mint digitális HD adás... semmi bajt nem tapasztaltunk tv-val kapcsolatban (Digi szolgáltó). A szoba 4X3,20 nem nevezném nagynak....

(#43182) sakal83 válasza daneel_hu (#43179) üzenetére


sakal83
addikt

A gammat es a dinamikus kontrasztot ti mire allitjatok?

(#43183) belan válasza sakal83 (#43178) üzenetére


belan
addikt

Na te neked is már 65 van gratula! Elején szembe tűnő volt a méretbeli különbség de mára már nem annyira csak ha rá nézek a 55-re! ;] De tényleg nem éri meg a 220, 250 ezer forinttal többet a 65 col! Persze kinek mi éri meg.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43184) salapp válasza Calogero (#43181) üzenetére


salapp
addikt

2,5 méterről 55-ösön Telekom gagyi hd adás is csak elmegy, sd brr.. Bele se merek gondolni, 65-ösön milyen lenne.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43185) Gaben360 válasza sakal83 (#43178) üzenetére


Gaben360
senior tag

Akkor gondolom Te vetted meg az itt hírdetett 65C8-at előlem! ;]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#43186) dh66e válasza sakal83 (#43178) üzenetére


dh66e
veterán

55-ről váltottam 65-re anno az SD anygok ugyanolyan gyengék mindkettőn....nekem.

(#43187) rothfb válasza sakal83 (#43178) üzenetére


rothfb
veterán

Én nézek 55-öst és 65-öst is. Digi a szolgáltató és mind hd, mind sd tartalmak ugyanolyan jól néznek ki. Persze a hd tartalmak szebbek, de az sd-k is jók, csak a helyén kell kezelni őket. Én nem érzem, hogy a 65-össel gondok lennének az sd tartalmaknál, a képernyő mérete is azért fontos, mert a 65-öst távolabbról nézzük. Az 55-öst annyival nézzük közelebbről, hogy a távolság miatt az 55-ös is látószögben ilyen formán van akkora, mint a 65-ös.

(#43188) salapp válasza rothfb (#43187) üzenetére


salapp
addikt

Nagyjából azonos tévéket nézünk, számomra elképesztő, hogy a Digi ennyivel jobb a Telekom iptv-nél. Esetleg a Digi nálad DVB-C? Mert az elméletem szerint mindig jobb megoldás, mint a szándékoltan szűk keresztmetszetű iptv.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43189) rothfb válasza salapp (#43188) üzenetére


rothfb
veterán

DVB-C, így van. Nincs box, meg semmi. 3 tv-re megy az adás 3 szobába, kettő oled, egy Samu plazma. Mindegyiken nagyon szép a kép. Ebből kettőben van CI+ kártya is HBO-k, Filmnow, XXX miatt. Egy szavam nincs a minőségre. A Digi szuper. Hozzá van gigabites net, telefon. FTTH, üvegkábelen jön minden be a házba.

[ Szerkesztve ]

(#43190) salapp válasza rothfb (#43189) üzenetére


salapp
addikt

Fck Telekom. :(((

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43191) sakal83 válasza Gaben360 (#43185) üzenetére


sakal83
addikt

Passz. Emagon kerestem fulest es rakerestem az oledekre is es leutottem mert eleg jo aron volt. Nem is hittem benne hogy ha meg is erkezik nem lesz kettetorve :DDD ( ujracsomagolt volt?)

(#43192) daneel_hu válasza rothfb (#43189) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálunk is DIGI DVB-C.
Megerősítem, hogy elég szép a kép szinte mindegyik csatornánál.
Nem mondom, hogy nem látszik az SD (ahol épp az van), de azért ha érdekfeszírtő egy műsor, az SD miatt nem váltok másra át. :)
Sportcsatornák pedig elképesztően jó minőségűek.

Net 1000/300.

[ Szerkesztve ]

(#43193) janos666 válasza chros (#43175) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyrészt puszta érdekességből is meg akartam nézni, hogy tényleg működik-e, mert jelenleg sem az LG, sem az AMD nem támogatja még ezt hivatalosan, de olvastam, hogy valakinek állítólag működik, így leteszteltem én is.

Most pedig gondoltam beharangozom ide is, hátha van valakinek >=2019 LG TV-je AMD kártyával, hogy próbálja ki ő is, ha érdekli (főleg ha épp emiatt tervezne Turin kártyára váltani). Ez egy rakat AMD kártyával működhet, nem csak a legújabbakkal (mint nV-nél).

De arra is kíváncsi voltam, hogy esetleg kicsit másképp működik-e a FreeSync, mint a G-Sync ezen a TV-n, mert amíg semmi infó nincs róla, addig még az is elképzelhető, hogy jelenleg nem az AMD driver ismeri a HDMI 2.1 VRR-t is (dokumentálatlanul), hanem az LG firmware ismeri az AMD féle régi proprietary HDMI FreeSync-et is (ami már HDMI 1.x-el is volt évekkel ezelőtt).
Utóbbi esetben talán másképp működött volna a TV a VRR bug tekintetében a két kártya közt (nem villódzott volna úgy a töltőképernyő, mint Vega-val, mint Geforce-al)
Illetve ha már ott voltam, ugyan ebből a feltevésből (hogy ez a FreeSync most lehet más, mint a G-Sync Compatible) kiindulva megnéztem azt is, hogy esetleg pontosabb-e a szinkronizálás FreeSync-el, mert VSync nélkül elég alacsonyra kell tenni az fps korlátot (úgy 90-100 köré), hogy ne legyen minimális tearing se a képernyő alján (az nVidia modulos monitoroknál állítólag elég ~117 fps korlát 120Hz-hez, hogy ne legyen ilyenkor tearing). De ez már tényleg csak puszta érdekesség, nincs gyakorlati jelentősége (saccra 0.5ms késés, amit ez okozhat ide-oda az lényegében semmi). Amúgy ránézésre egyformán teljesít a FreeSync és G-Sync (mindenképp kell mellé a VSync).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43194) daneel_hu válasza salapp (#43188) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyébként az UPC-vel is elégedett voltam kivéve, hogy ott ugye nincs DIGISPORT 1, 2, 3. (ami szánalmas) Persze a DIGI majd nyilván odaadja. :D
Viszont a DIGI net azért mégiscsak 1000/300 és a kábelcsomaggal együtt is sokkal olcsóbb a többi szolgáltatónál.

Telekom IPTV tudtommal hátul kullog minőségben.

(#43195) salapp válasza daneel_hu (#43194) üzenetére


salapp
addikt

Nálunk Telekom monopol helyzetben van. Csak tőle van optikai hálózat. És még örülhetek, hogy legalább van optikai hálózat.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43196) renziNNN válasza salapp (#43184) üzenetére


renziNNN
tag

65C9-en ilyen a hd tv adás (digi):
kép1
kép2
Szerintem ez messze felülmúlta azt amit vártam tőle. Mivel nem csak 4k content megy rajta, hanem néha tv adás is, ezért nagyon paráztam, hogy az hogy fog megjelenni egy 4k kijelzőn ekkora méretben. Gondoltam nézhetetlen lesz vagy éppen csak elfogadható.. De azt kell mondjam, hogy pozitívan csalódtam! És ez élőben szerintem egy fokkal még jobb, mint a képeken - még közelről nézve is. Akinek ez gagyi az nem tudom mit vár. :)

[ Szerkesztve ]

(#43197) BearZak


BearZak
csendes tag

Sziasztok!

Csütörtök óta használom az új LG C9-et és ma megjelent rajta közép tájt egy függőleges kék csík. Kikapcsoltattam a képernyőt a turn of screen voice parancsal és úgy is látszik. Feltételezem megvannak halva a pixelek? Gyári hibás lenne? Telekomból vettem, a garanciázás miatt az LG szakszervizt kell keresni igaz?

(#43198) OPiiPO válasza BearZak (#43197) üzenetére


OPiiPO
addikt

Képet tolnál be?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43199) janos666 válasza BearZak (#43197) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha "scree off" mellett is világít egy csík, az nagyon gyanús, hogy hardware hiba.
Minden esetre azért reset-eld az OS-t, aztán hívd az LG szervizt (kezdheted a központival, ha nem tudod a regionálist, majd továbbküld, ha kell).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43200) BearZak válasza OPiiPO (#43198) üzenetére


BearZak
csendes tag

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.