Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) BearZak válasza janos666 (#43199) üzenetére


BearZak
csendes tag

Factory reseteltem, de nem oldotta meg, még mindig ott van :(

(#43202) belan válasza renziNNN (#43196) üzenetére


belan
addikt

Jó kicsi az tv állványt meg érdemelne egy normális méretű állványt. ;] Csoda nem esik le róla.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43203) adamssss válasza BearZak (#43200) üzenetére


adamssss
veterán

Egyértelműen hibás a készülék. Gariztasd!

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43204) OPiiPO válasza BearZak (#43200) üzenetére


OPiiPO
addikt

Rondán néz ki :(( Szerviz lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43205) renziNNN válasza belan (#43202) üzenetére


renziNNN
tag

Csak a tv a nagy ;]
De igen tudom, tervben van az új állvány. :D

(#43206) labeda válasza BearZak (#43197) üzenetére


labeda
aktív tag

Mivel ha jól értem neten vásároltad, a 14 napos elállás is opció lehet. Persze ha részletre vetted, akkor bonyolódik a helyzet. 72 órán belül akkor is játszik a csere! Nem hiszem hogy egy új készüléknél javítással kéne kezdeni. De ez csak az én véleményem. :(

(#43207) alaves válasza BearZak (#43201) üzenetére


alaves
addikt

Csere legyen és ne javítás, ha lehetséges. Gondold át a visszafizetés lehetőségét és ha ragaszkodsz az OLED-hez, esetleg máshonnan, más gyártótól. Én ezért nem C9-et vettem, de persze játékra ez a legjobb és akkor ennél a modellnél célszerű maradni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#43208) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Érdekes, hogy a 2019-es modelleknél mostanában elég sok a kicsomagolást követő problémás eset:( számom kezd kicsit aggasztó lenni... :(

[ Szerkesztve ]

(#43209) adamssss válasza Gtaati (#43208) üzenetére


adamssss
veterán

Egyreszt itt a ph forum nem reprezentativ mert keves user van azok is tobbsegeben hardcore-ok.
masreszt egyre tobben vesznek oled-et igy ha az arany nem is valtozik a hibas db szam nohet. Valoszinuleg akinek minden ok az nem ir be rogton a topikba hogy nalam minden jo.

ugyhogy messze meno kovetkeztetest nem vonnek le az itteni megibasodasok szamabol.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43210) Clay válasza adamssss (#43209) üzenetére


Clay
senior tag

Ez már többször volt téma itt, de úgyse tudod őket meggyőzni. Ez pont olyan, mint a 90-es években, amikor az ország 98%-nak Whirlpool mosógépe volt, csak arról lehetett hallani, hogy mennyire szar, mert tönkremegy. Pedig a gépek számához képest elenyésző volt a meghibásodás. Majd jönnek a megmondóemberek, hogy de nekem kettő pana is van azok milyen jók, nem hibásodnak meg, tehát xarazeldzsi, bezzeg a pana... Lehet itt a topikban közvéleményt kutatni, de az se lesz mérvadó. :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#43211) belan válasza Clay (#43210) üzenetére


belan
addikt

3,4 panas van na ;].2 db sony max. Többi mind xarazeldzsi. ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43212) labeda válasza adamssss (#43209) üzenetére


labeda
aktív tag

+ 1!

(#43213) poli27 válasza alaves (#43207) üzenetére


poli27
veterán

Azt ugyan miért ne lehetne javítás?... a panelből áll a tévé, azt kihozzák hozzá, amin rajta van a vezérlő is (lehet újabbat is kap vele) kicsavarozzák az alaplapokat, meg vissza nincs 15 perc a javítás, és nekem a bejelentéstől 1 hét alatt kicserélték a B7V kijelzőjét. A Telekom visszaküldés, visszatörlik, megrendeli elbírálják őjra és kiküldik az tuti van 1 hónap is ha nem több... pláne ha esetleg még készlet is kifogyott...

(#43214) chros válasza poli27 (#43213) üzenetére


chros
őstag

Mert a gyari kalibracios adatok (white balance biztosan, de valszeg a gyari 1dlut es 3dlut-ok is) a mainboard-on vannak, amit nem a hozzatartozo panellel egyutt cserelnek!!!

(#43215) chros válasza BearZak (#43201) üzenetére


chros
őstag

Ahogy labeda es alaves mondja, ha uj vasarlas, akkor ne gari, hanem csere az eladotol! (lasd 1-el fentebb miert)

(#43216) Tulku válasza belan (#43211) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként abszolót lehetséges, hogy panánál (sanyinál) megkapják a paneleket és letesztelik, átnézik "járatják", ki, bekapcsolják, utána szerelik be...ők erre helyezik a hangsúlyt...
LG pedig úgy van, hogy mindent bele, aztán a szervíz háttér megoldja, egyelőre a szerviz policy ezt tükrözi nekem....mindkettő végeredménye előbb utóbb a nézhető tv...

(#43217) daneel_hu válasza Tulku (#43216) üzenetére


daneel_hu
addikt

Úgy forgalomba helyezni egy készüléket, hogy nincs letesztelve "tökéletes működés" terén, hát nem tudom, szerintem ennek nem sok értelme lenne. A márka imidzsének szempontjából és gazdaságilag sem túl jó húzás.

(#43218) chros válasza janos666 (#43193) üzenetére


chros
őstag

Koszi az infot/magyarazatot, ezekrol nem sokat tudok.

(#43219) Tulku válasza daneel_hu (#43217) üzenetére


Tulku
veterán

Már pedig ezek a jelenségek, amiket nap mint nap itt látunk LG fronton erre engednek következtetni...mondom ezt 2 db LG oleddel a hátam mögött, amiknek semmi bajuk...

(#43220) Clay válasza Tulku (#43219) üzenetére


Clay
senior tag

Ez csak a te légbőlkapott elképzelésed, aminek semmi alapja nincs. Fantáziálgatni lehet, de abból messzemenő következtetéseket levonni nem. :B

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#43221) daneel_hu válasza Tulku (#43219) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát... ez túl kicsi statisztikai alap. (ami itt van a fórumon)
Most direkt megnéztem az avforums-ot, ott azért kicsit több az user. :)
Nem nagyon van több gond mint eddig, bár itt a fórumon érzésre valóban mostanában megszaporodtak a 2019-es hibák.

Szerintem nincs értelme ha nem tesztelik.
Ha mégis, akkor jó nagy f***k. (szerintem)

(#43222) dannyl válasza belan (#43211) üzenetére


dannyl
addikt

Van itt leszarozott philips-es is. Pedig brutál jó TV. ;) Inkább én pont azt látom itt, hogy aki nem eldzsít vesz, az "milyengázmáá".

[ Szerkesztve ]

(#43223) sakal83 válasza daneel_hu (#43217) üzenetére


sakal83
addikt

Regebben diakmelon nyomtam a samsung tv gyarban egy keveset. Nem volt ott semmifele tokeletes mukodes teszt. Az lett letesztelve pl az alaplapon; hogy bizonyos pontokon "atmegye" az aram:) pedig mintha plazmakat is forrasztgattam volna ZERO forrasztasi tapasztalattal. A sor vegen ot volt egy ferdeszemu es megnezte hogy aram ala kerule az eleje es a vege:)

Jo tapasztalat volt. Azota rohogok magamban a csucsminoseg csucsarakon szlogeneken:)

[ Szerkesztve ]

(#43224) belan válasza Tulku (#43216) üzenetére


belan
addikt

Talán nem annyira szigorú a ellenőrzés a lg-nél, mint a Sony-nal vagy pana-nál. De biztos át nézi a lg is. Meg hát a sony pana elektronika egy kicsivel minőségibb az is számít valamit vagy inkább időtállóbb.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43225) Tulku válasza sakal83 (#43223) üzenetére


Tulku
veterán

Valahogy így képzeltem én is...de - mint írták is többen - ez több, mint képzelgás...
A valóságban talán akár komoly minőségi ellenőrzés lehetséges...

Daneel: szerintem sincs annyival több gond az LG-vel, mint amennyivel több a hiba info helyenként, de a több eladás, több esetszámot is vonz...illetve talán a pana, sanyi jobban tesztel...ennyi...

(#43226) krx21 válasza Tulku (#43225) üzenetére


krx21
nagyúr

"illetve talán a pana, sanyi jobban tesztel...ennyi..."
Szerintem biztos nem, mint ahogy az E sorozatban sincs válogatott panel a B-hez képest...

(#43227) BusinessGuy válasza gurus (#43173) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

20as oled fény függönnyel sötétített szobában, pláne este a c9-en az minden csak nem fakó. Persze nincs szemkiverő fény mint a qlednél de olednek nem is kell ahhoz hogy értelmes kontrasztot tudjon produkálni...
Ha nincs behúzva a függöny, nappali fény mellett pedig 40 több mint elég.

(#43228) janos666 válasza belan (#43224) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A kijelzőpanel vezérlője szinte biztos, hogy ugyan az, csak a firmware van egyedileg paraméterezve még a GZ2000-ren is (esetleg annyi a fizikai módosítás, hogy más formájú, másfelé néz az alaplap felé menő kábelcsatlakozó, vagy hasonló).
Ha jól rémlik, tavaly év vége felé volt olyan hír, hogy elkezdett az LG "csupasz" panelt is kínálni a partnereknek. Előtte nem is volt ilyen opció (és erősen kétlem, hogy bárki csak úgy eldobná róla, olyan pazarlás csak valódi high-end terméknél fordulhat elő, aminek rosszul leszel az árcédulájától). De szerintem még az sem annyira a TV gyártók igénye volt, hanem olyanoké, akik valami "speciális" felhasználásra szánják, és ha mégis ezt választja egy TV gyártó, az leghamarabb is a 2020-as sorozat lehet, de inkább csak 2021-től lesz piacon (igen csak késő lehetett már a 2020-as sorozatot arra terveznie bárkinek, főleg ha replikálniuk kell egy csomó dolgot, amit eddig megkaptak a vezérlővel együtt az LG-től, pl. az öregedéskompenzálás).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43229) Gtaati válasza Clay (#43210) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nem kell engem semmiről meggyőzni! Szeretem az oledet és van is (55B7), minden "nyűgével" együtt. Tisztában vagyok azzal, hogy az itteni fórumból nem igazán lehet statisztikát csinálni és nem is akarok. Csak mostanában tényleg egyre több a problémával jelentkező! Valószínűleg azért mert egyre többen vesznek oledet és a túlnyomó többség Lg-t, így nyilván ott jelentkezik a legtöbb probléma számszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#43230) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni, hogy érdemes lecserélni a samu 49ks7000qled tv-m egy oled 55c9pla tv-re? Tv-zés néha filmmel mac lenne rákötve(nézték zene hallgatás, és pici játék!

(#43231) BusinessGuy válasza kisjimy (#43230) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Én 55-ös ks7000-ről váltottam 65ös c9-re. Odafigyelősebb a használata kicsit a qlednél a beégésre ügyelve főleg nekem mert monitorként is használom, de így lassan 1 hónap elteltével is úgy vagyok vele hogy maximálisan megérte. Elsőre szokatlan lehet hogy ajánlott alacsonyabb fényerőn járatni mint a gyári értékek, de hamar hozzászokik az ember szeme mert természetesebb fény mellett jobb kategóriákkal jobb a képe mint a hasonló árú méretű qledeknek a magasabb szemkápráztató fényerejükkel. C9-et nagyjából a Q90 avagy Q9 közelíti jóval drágábban ha már qled, de ott is csak amíg nem raksz game módot és nem játszol, onnantól szintén kategóriás előnyben van a C9 mert a jó input lagért jelentősen lebutítja a qled a képjavító elektronikákat amikkel képesek hasonló eredményeket elérni mint az oled....

(#43232) sakal83 válasza kisjimy (#43230) üzenetére


sakal83
addikt

Igen. Megeri minosegi es meretbeli ugras.

(#43233) kisjimy válasza BusinessGuy (#43231) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Köszi a választ, kicsit félek a beégéstől, mivel mac lenne rákötve. Ezek a félelmek mennyire valósak?

(#43234) krx21 válasza kisjimy (#43233) üzenetére


krx21
nagyúr

A kérdésed általában itt egy végtelen ciklusba szokott futni... :DDD
Úgy, hogy én el sem kezdem... ;)
Olvasd az összefoglalót...

(#43235) salapp válasza kisjimy (#43233) üzenetére


salapp
addikt

Négy rövid mondatban a lényeg: Be fog égni. Szard le. Élvezd a képet. Max. négy év és úgyis újat veszel.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43236) szabeska


szabeska
addikt

A "peak brightness" beallitast ti mire allitottatok be? Sdr-nel ki, hdr-nel magas?

F1

(#43237) janos666 válasza szabeska (#43236) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd alapértéken (szóval ahogy írtad).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43238) BearZak válasza BearZak (#43197) üzenetére


BearZak
csendes tag

Reggel beszéltem az LG-vel, kérdezte a hölgy, hogy a manuális pixelfrissítést lefuttattam-e, de azt nem mert az alapból csak valami 2000 óra után megy le automatikusan ha jól tudom, vadi új tvn ne kelljen már ilyet csinálni, nem mintha szerintem érne valami, a 4 óra utáni frissítés már többször is lement, de semmit sem ért. Küldenek majd ki valakit, de nekem nagyon az jött le a dumájából, hogy nem akarják majd cserélni a tvt mert már eltelt 3 nap a vásárlás óta. 14 nap visszavétel elvileg van, ha javítgani akarják majd a tvt akkor én inkább szerintem visszaviszem. A zsír új tvt feltételezem inkább cserélni kellene nem javítani.

(#43239) szabeska válasza janos666 (#43237) üzenetére


szabeska
addikt

:R Színház módban egyébként pár csúszka szürke, és alacsony értékre van állítva. Számít ez bármit, vagy a szürkeség off-ot jelent automatikusan? Találtam már olyan opciót is, ami képmódtól függően szürke off, vagy szürke on volt, nem világos hogy ilyenkor mi a valóság. Ha szürke inaktivitást jelent, miért van hol off, hol on... :F

F1

(#43240) janos666 válasza szabeska (#43239) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Változó, hogy mit jelent az, mikor szürke, de általában azt, ami oda van ragadva, vagy Off (avagy "funkció nem elérhető"). Kivétel a ValósághűMozi/RealCinema, mert az részben visszafelé működő kapcsoló, de az is "jó" helyen van ragadva, mikor kiszürkül (olyankor ugyan nincs se invers-telecine 60->24 konverzió [ami US TV adáshoz jönne jól], se szándékosan rárakott 2:3 judder se [idióta dolog, de ez tényleg egy "feature"], mikor ez szürke).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43241) turika86


turika86
aktív tag

Sziasztok!
Ma bekerült végre nekem is az új alaplapom a 65b8 ba... Végre egy hét kényszerpihenő után újra üzemel!
Szerelő amúgy dicsérte az LG-t szerinte ezekkel van a legkevesebb gond.. (független szervizes hozta házhoz az alaplapot)
Remélem most egy darabig minden rendben lesz...(1honapos kijelző, 1 napos alaplap) :Y

"Time is the fire in which we burn"

(#43242) FollowTheORI válasza BearZak (#43238) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ma már azért eléggé köztudottnak kéne lenni ennyi év után, hogy ha el szeretnél állni a vásárlástól, akkor nem szabad termékhibára hitvatkozni, illetve ezzel akárcsak egy percet is tölteni ügyfélszolgálaton, vagy akárhol "hivatalosan", hanem vissza kell vinni szó nélkül.
Persze ilyenkor cserét se kérhetsz és eléggé hülyén veszi ki magát azis, hogy veszel egy ugyanolyat ugyanott azonnal... ilyenkor máshol kell venni célszerűen, valszeg más áron és feltételekkel, ez benne van.

Ha meg hibára hivatkozol, akkor javítás lesz és türelmesen végig kell várni a procedúrát, és lesz egy javított tévéd.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43243) szabeska válasza FollowTheORI (#43242) üzenetére


szabeska
addikt

Azt viszont hihetik, hogy a Te hibadbol romlott el, pl leejtetted, stb. Akkor ugysem veszik vissza csak ugy, mindenkepp megvizsgaljak. Szerintem jobb az oszinteseg, persze akkor ugorhat a csere, ki tudja...

[ Szerkesztve ]

F1

(#43244) DVlad


DVlad
őstag

Csak kérdezem, hogy ha pár nap után (14-en belül) lesz valami baja a készüléknek, ami miatt meginog a bizalmam, akkor nem értelmezhető/alkalmazható az, hogy "bármiféle indoklás nélkül elállhat a szerződéstől"? Szerintem igen.

(#43245) icemad válasza DVlad (#43244) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy ez csak online vásárlásra vonatkozik.

(#43246) DVlad válasza icemad (#43245) üzenetére


DVlad
őstag

Persze, az alap, online rendelés és magánszemély. Így értettem.

(#43247) icemad válasza DVlad (#43246) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen esetben, szerintem simán vissza lehet küldeni.

(#43248) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy Magyarországon jelenleg van-e olyan gyártó, amelyik garanciális hibaként kezeli az oled készülékei beégését! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#43249) sakal83 válasza icemad (#43247) üzenetére


sakal83
addikt

Dehogy kuldheted. 14 napon belul csak online elallas van es hibatlan termektol lehet elallni. Ha tonkremegy akkor javitas van. A 14 nap azert van online eseten mert a boltban nem tudod fizikailag megtekinteni. Ennyi. Ha te arra hivatkozol hogy vissuakuldod mert hibas akkor trv szerint megy garira...

[ Szerkesztve ]

(#43250) DVlad válasza sakal83 (#43249) üzenetére


DVlad
őstag

De hát, úgy nem tetszik.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.