Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) rothfb válasza Clay (#43947) üzenetére


rothfb
veterán

Ááá. Köszi, ez lett a megoldás.
Chros neked is köszi. Bár a betűszínnél nincs transparency/átlátszóság bepipálhatósági lehetőség továbbra sem.

Szerk.: Már megvan. Én a betűszínnél kerestem, míg a betűtípusnál van az átlátszóság.

[ Szerkesztve ]

(#43952) rothfb válasza rothfb (#43951) üzenetére


rothfb
veterán

Na fehér, átlátszó, közepes betűket állítottam be. Konzol a típus. Átlátszó fekete háttérrel. Árnyék nincs. Így totál szürkék a betűk.

(#43953) Monngoose válasza hsrasus (#43938) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ez egy egészen jó darab. Fekete edzett üvegtalp, állítható magasság, dönthető, forgatható, 32-65"-ig.
Itt megtalálhatod a pontos méreteket is (persze nem itt kell megvenni).

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#43954) myl


myl
csendes tag

Ha már téma volt a feliratok kérdése, a tegnapi DV OLED fényes témámhoz hasonlóan megint egy számotokra triviális, de számomra fontos kérdésem lenne, mégpedig még a bőven bejáratási időszakban lévő C9-nél mehet a felirat, vagy addig a 100-200 óráig kerülni kéne?

Netflix pörög most, a felirat beállítása nagyrészt megegyezik a rothfb által írt paraméterekkel, tehát fehér átlátszó tipó fekete átlátszó háttérrel.

(Bocsi ha már nagyon unjátok az ilyeneket, de ez az első OLED-em, és inkább biztosra akarok menni.)

(#43955) blakey válasza myl (#43954) üzenetére


blakey
titán

Nem értem ezt jaj OLED-em van, meddig ne használjam a feliratot, stb. Használd ahogy szoktad, ne legyen minden maxra feltolva, ennyi a lényeg. Egyébként a legegyszerűbb ha az első 200 órában semmit nem nézel. :) Ha odafigyelsz, hogy mindig változó tartalom fusson és megfelelő háttérfény (OLED-fény), kontraszt mellett használod akkor nem lesz vele gond 5 év múlva sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43956) Pelican


Pelican
őstag

Végre összedugtam az AVR-t a C9-cel és az eARC tökéletesen működik külső forrásból: megy a DD, DD+, DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA, TrueHD, és még az LPCM is.
Azt hittem, az utóbbit csak egy későbbi fw frissítéskor fogja megkapni. :C

A NF-ből jön a DD+, saját lejátszója DLNA-n keresztül és USB-ről DD-t és DTS-t ad ki, egyedül a YT-ból jön csak 2 csatorna.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43957) lionshamlet válasza Pelican (#43956) üzenetére


lionshamlet
senior tag

DTS:X, Atmos?

(#43958) Pelican válasza lionshamlet (#43957) üzenetére


Pelican
őstag

Az sajnos nem. A DTS:X helyett DTS-HD MA, az Atmos helyett TrueHD-t mutat az erősítő (Denon AVR2600)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43959) labeda válasza rothfb (#43952) üzenetére


labeda
aktív tag

A mai napon ez lett a befutó.

(#43960) chros válasza rothfb (#43952) üzenetére


chros
őstag

Akkor kiprobalom majd ezeket is :)

(#43961) chros válasza janos666 (#43950) üzenetére


chros
őstag

Koszi a megerositest.
Szerintem egy 1id3 eleg hozza, nem kell mas, nekem sincs (mint emlitettem 2 db oreg i1pro is porosodik dobozban, tobbet artottak mar, mint hasznaltak a vege fele).

LightSpace-el nem tudsz HDR10-t es DoVi-t kalibralni, csak SDR-hez 3dlut-ot. Egyebkent ott is van probaidoszak (talan 1 honap), igy szabadon probalhato. Egyebkent uj beta verzioja van ColourSpace neven.

DisplayCal-al pedig az a gond, hogy mar tobb mint fel eve senki nem "jatszott" vele, fajdalmas probalkozni vele HDR10-re (SDR-re kozel jo, de ott sem tokeletes), DoVi-rol mar nem is beszelve.
Egyebkent Josh DoVi upload-ot is hozzaadott a aiopylgtv-hez, de hogy hogyan kene generalni a faljt hozza es vajon muxik-e jol... :)

(#43962) janos666 válasza chros (#43961) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal a LightSpace is tud 1DLUT-ot készíteni LG-hez (statikus szürke-skála méréssorból, akár több lépésben iterálva), a DeviceControl pedig fel tudja tölteni a HDR10 és DV slotokba ezeket. Szóval ott is legfeljebb a HDR-es 3DLUT-okkal lehet gond (a WRGB gamut miatt, vagy még a DV file előállításával), mint DisplayCAL-nál (az SDR azzal is működik), de nekem valahonnan az rémlik, hogy ez megoldott (talán tévedek, mert még nem próbáltam, csak screenshot-okon láttam, vagy futtában olvastam róla). :U
A 15 nap trial-al nem sokra megyek, ha nem enged mérni, vagy mérést importálni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43963) Strezi válasza chros (#43961) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem annyira bántja a szemem, hogy behoztad ezt a másik DV (DolbiVision) rövidítést. Biztosan emlékszem hogy évekig elvoltunk a DV-vel, és mindenki tudta miről van szó. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki értetlenkedett már emiatt itt, hogy a DoVi mi a fene is ...

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43964) hsrasus válasza Monngoose (#43953) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Köszönöm szépen!!

(#43965) chros válasza janos666 (#43962) üzenetére


chros
őstag

Igen, 1d-t tud, de: az LS guruk egyaltalan nem hasznaljak (gyari 1dlut marad), csak 3dlut-ot SDR-hez! Es HDR10-hez 1d/3dlut-tal mar nem is foglalkoznak! :)
DV-rol mar nem is beszelve (@Strezi kedveert :))
A trial nem is mer? Ezt nem tudtam, akkor mi ertelme van?! :D

[ Szerkesztve ]

(#43966) Monngoose válasza Pelican (#43958) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ez érdekes, mert a DTS:X a DTS-HD-be, az Atmos pedig a TrueHD-ba van "csomagolva", úgyhogy ha a HD hangok átmennek, akkor elvileg előbbieket is vinniük kéne magukkal.
Nem lehet, hogy az erősítő beállításával van gond? Nekem Marantz-om van és én is elő tudom állítani vele ezt a jelenséget, ha a "Sound Mode"-ot "Auto"-ra állítom és hozzá a "Sorround Mode"-ot "Dolby TrueHD"-ra. Ilyenkor figyelmen kívül hagyja az Atmost. Az csak akkor jön elő, ha a "Dolby Atmos/Surround" beállítást használom.
Ezt csak azért írom, mert a Marantz és a Denon testvérek, hátha te is elő tudod varázsolni az objektum alapú hangokat. Én úgy csúsztam ebbe bele, hogy egy korábban nem használt bemenetet vettem igénybe és mások voltak hozzá az alapbeállítások (minden bemenetre külön állítható minden).

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#43967) Pelican válasza Monngoose (#43966) üzenetére


Pelican
őstag

Igazad van, elő lehet csalni a DTS:X-et is, csak magától nem arra áll. Ha közvetlen megy az erősítőbe a jel, akkor tudja magától.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43968) lionshamlet válasza Pelican (#43958) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Milyen médialejátszót használsz?
Nálam egy sony str-dn1080 AVR játszik a c9 mellett.
Még nem döntöttem egyik mediaplayer mellett sem.

[ Szerkesztve ]

(#43969) janos666 válasza chros (#43965) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 2019 LG-ken szerintem semmi gond nincs már az 1DLUT-al, de a 2018-asoknál sem volt mindegyiken (én sohasem láttam banding-et reset után, mint ahogy írták, szerintem az az US modelleken lehetett csak).
Amúgy alapvetően én is így gondolkozom, hogy redundáns az 1DLUT, ha elég nagy a 3DLUT, csak a HDR, főleg DV mód miatt foglalkozom vele, mert ott kvázi "kötelező" (elvben lehetne ott is 3DLUT-al kalibrálni a szürke-skálát, csak speciális eset, és külön fel kéne rá készíteni a szoftvert, hogy mit akarunk tőle, és szerintem egyik sincs...), de akkor már azt mondom, hogy legyen inkább egységes a workflow (és akkor csináljuk az 1DLUT-al SDR-ban is, ha nem árt).
A 2018-as modelleken szerintem mindenképp megérte kalibrálni a HDR módok 1DLUT-ját a "macroblock" firmware után, az nagyobb elcsúszás volt, mint ami bennmarad az 1DLUT-ban a panel instabilitása miatt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43970) Pelican válasza lionshamlet (#43968) üzenetére


Pelican
őstag

Amlogic-os lejátszóim vannak (Odroid N2, Khadas Vim3 Pro, Beelink GT King, stb)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43971) Strezi válasza chros (#43965) üzenetére


Strezi
őstag

Uram :R

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43972) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Aki használ külső usb3.0-as gigabites hálókártyát az segítene, hogy működik a dolog? Ki kell kapcsolni a wifit, csatlakoztatjuk az eszközt és menüben a hálózati beállításoknál látszódik valami vagy sem? Én vettem egy Edimax EU4306 usb3.0-RJ45 eszközt amin asix chip van, ha jól tudom másoknak is van ilyen chip-el szerelt eszközük és megy gond nélkül. Nálam az 55B7-el nem igazán működik, mondjuk csak ebédidőben gyors próbáltam....

(#43973) zozika84


zozika84
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a C9-hez érdemes lehet szakemberrel kalibráltatni a kijelzőt Game mode-ban, vagy nem adna hozzá sokat a képhez?

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#43974) adamssss válasza zozika84 (#43973) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem jatekra full felesleges. Meg filmhez is leginkabb a sajat lelkiismereted megnyugtatasara erdemes illetve ha tenyleg pro user vagy es kiszursz minden kis hibat/valtozast :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43975) Nand708


Nand708
csendes tag

Sziasztok,
Egy 55B9-t szeretnék venni. A MM- kban elvileg akciós mától az SLA, csak erről a boltok nem tudnak, kivéve Budaörsit, illetve személyesen kellene átvenni. Szóval a MM nem jön össze. A helyi Euronics-ban van egy kiállított darab, ami elvileg pár hetet futott az LG saját promójával, gondolom max fényerőn. 370e az ára. Az öt éves kiterjesztés is kedvező, 3x ezer Ft.
Üzemóra kiolvasás után, ha tényleg max 2 havi nyitvatartás idei futás van benne, akkor ezt még szabad venni?
Védeni fog az LG gari, ha jelentkezik valami anomália? Mit nézzek meg rajta? (Erre nem találtam leírást.. bocs, nem is igazán értek hozzá..)
Köszi!

(#43976) blakey válasza Nand708 (#43975) üzenetére


blakey
titán

Mennyire akciós az SLA? Online 450e, annyit nem ér, pénteken még volt E9-es 495e-ért, az legalább megér annyit. A PLA 342e volt múlthéten, szóval szintén 340e környékén lenne a jó ár.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43977) Segal válasza Nand708 (#43975) üzenetére


Segal
veterán

Múlthéáten még 378-380 körül dobálták a C9-et (nem kiállítottat) szóval én biztos nem adnék 370-et egy kiállított B9-ért :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43978) Genji válasza Nand708 (#43975) üzenetére


Genji
őstag

55c9 nincs az MM-ben? Nem hinném hogy nagy különbség van árban (ha van egyáltalán) a B9 és C9 között.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#43979) Segal válasza Genji (#43978) üzenetére


Segal
veterán

Sajna nincs :(
Én ma jutottam el a West end-be az MM-be de már ott is csak B9 volt (baráti 449-ért.... Nem is értem miért nem kapkodták el ;] :P )
Persze én max C9-et vettem volna de leginkább a CX szériát mentem tüzetesebben megnézni, mert abból lenne majd a 48as kiszemelve. Sajna arról még semmi infó nem volt :(Mondjuk úgyis ráér mert nyilván nem kezdőáron venném :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43980) Nand708


Nand708
csendes tag

Ugyanannyi mint az Euronics-ban, 370. Én nem látok ennél olcsóbban.

Nem kifutó széria mindkettő, és nagyjából örülni kell neki ha van valahol 400 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#43981) zozika84 válasza adamssss (#43974) üzenetére


zozika84
őstag

Akkor nem költök rá....annyira nem vahyok pro :DDD :DDD .
Köszi a választ :R

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#43982) gago1975 válasza blakey (#43976) üzenetére


gago1975
őstag

Sziasztok.
LG 55B9 Holnaptól 350k lesz az MM ben, viszont kérdéses a db szám.
Egyébként szerintem egy C9, mégha kiállított is de jobban megéri.
B9-csak @7-es procis és non G-sync.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#43983) BusinessGuy válasza gago1975 (#43982) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Kiállított oledet amit akar hetekig napi 10-12 órában üzleti módban széthajtanak?... Nem hiszem...
Egyébként a b9 is gsync-es. És a mozgásmegjelenítés amiben elmarad.

[ Szerkesztve ]

(#43984) janos666 válasza adamssss (#43974) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem attól is függ, hogy ki mire érzékeny. A túlszaturált kép pl. sok "gamer"-nek tetszik, pl. szándékosan felhúzzák a színek szarurációját pl. ReShade-el. (Tipikusan ő lesz az, akinek az ágya peremén is színes RGB LED sor rikít alváshoz, ami bevilágít egy WoW posztert a falon. :)) ) Közben viszont van játékstúdió, ami komolyabban veszi a színeket, mint egy átlag filmstúdió (ugyan úgy, ahogy pár játék több pénzből készül, mint a nagy mozifilmek többsége).
A hibás gamma viszont bármikor zavaró lehet, ha pl. elveszik a kontrasztélmény a túl világos fekete-közeli szürkéktől, vagy épp ha bebuknak a sötétszürkék a feketébe, ezért nem látsz semmit az éjszakai jelenetekből (akár azt se, amire lőni akarsz).
[Ez most csak úgy általánosságban, nem OLED-re, még kevbésbé konkrétan C9-re értve.]

Konkrétan a C9-et azért érheti meg kalibrálni, mert VRR-al elcsúszik a gamma a normál módhoz képest (tehát érdemes lehet a Színház módot VRR nélkül, a Játék módot VRR-al kalibrálni.)
[VRR = Variable Refresh Rate = G-Sync Compatible = FreeSync]

@chros: Na, akkor össze se állt bennem tudatosa, hogy miért próbáltam ki múltkor a FreeSync-et C9-en a kalibrálós AMD notimmal. Tudtam, hogy valamire még kellhet az. ;)

(#43972) Gtaati - Alapvetően nem kéne letiltani a WiFi-t, mert a beépített ethernet automatikusan kilövi, de az USB-set nem érzékeli (nem fogod látni a menüben, hogy van-e kapcsolat, mi az IP cím, stb), így talán a WiFi-ről sem áll rá át magától (és akkor még ütközés is lehet, hogy nem áll le az egyik). Ja, és mivel nem lesz hozzá menü, csak DHCP címet tud kapni (fix kézit nem tudsz a TV-n bepötyögni).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43985) belan válasza BusinessGuy (#43983) üzenetére


belan
addikt

Pontosan.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43986) Segal válasza gago1975 (#43982) üzenetére


Segal
veterán

Na erről most épp van infóm :K
A West Endben 2 darab 55B9 volt tegnap (plusz 1 kiállított) és mivel 449 volt az ára, ezért elég valószínűnek tartom hogy holnap is ennyi lesz a kezdőkészlet :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43988) blakey válasza gago1975 (#43982) üzenetére


blakey
titán

370e és korábban valaki írta, hogy alfa9-es proci van ezekben, tehát más mint a PLA.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43989) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Megjött végre tegnap az MM-es 65C9-es.
Ellenőrizve, 0 órát ment zsír új darab.
Szállítók 3x is kihangsúlyozták feleségemnek, amikor hozták, hogy nehogy vízszintesre rakja a tvt miután kivette a dobozból!
Kinyitom a dobozt, "kihámozási útmutatón" kb a harmadik kép, hogy fektesd vízszintesen a dobozra miután kivetted. ;]

Egyébként mi a tényleges biztos fogása ennek emeléskor?
Alul a hangszóróknál az egyik kéz, felül a sarkánál fogni a másikkal.
Végig azon paráztunk, hogy eltörjük.

Mindenesetre tök jó meg minden, de még barátkoznom kell vele, van pár furcsasága a korábbi lg-hez képest.
Pl: info gombra kiír minden felesleges dolgot a nézett filmről (mediaplayert használok), de azt nem, hogy mekkora a jelenlegi képfrissítés.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43990) blakey válasza Zirowe (#43989) üzenetére


blakey
titán

Ha mindent óvatosan csinálsz akkor nem lesz baja. Ha egyedül vagy akkor fektetve tudod felszerelni a talpat egyébként Youtube-on is lefektetik. A kijelzőnél meg óvatosan a keretnél tudod megfogni, alul azért jobb a helyzet. Az LG-k egy ideje nem írják ki a HDMiI-n érkező jel frekvenciáját bár tudtommal van valamilyen megoldás erre is, de nem foglalkoztam a témával, elég ha a lejátszó kiírja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43991) szabeska válasza Zirowe (#43989) üzenetére


szabeska
addikt

Commander Adama, en is fektettem, rament a falikonzol tarto, aztan egyedul emeltem a falra, alul fogtam meg a ket oldalan, ahol meg vastagabb a tv.

F1

(#43992) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Bocs, akkor ez nem jött le abból amit írtam, de igen, végül én is fektettem és úgy raktam rá a konzolokat.
Viszont túl magasra raktam a konzol tartót és majd le kell emelnem, azon morfondíroztam éppen.
Mert olyan vékony az egész, bennem van a félelem, hogy eltöröm. :P

Beállítottam a netet wifire, viszont x idő után eldobja.
Kiírja, hogy nincs kapcsolat, rámegyek a beállításra, ott megtalálja a hálózatom és mutatja a pipát, de net szerinte ezután sincs.
Más is tapasztalt ilyet?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43993) nitro16 válasza blakey (#43988) üzenetére


nitro16
senior tag

Már miért lenne benne a9-s proci?? Ez tutti bullshit.....

(#43994) blakey válasza nitro16 (#43993) üzenetére


blakey
titán

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43995) nitro16 válasza blakey (#43994) üzenetére


nitro16
senior tag

Szerintem tutti, hogy ott el van írva. Mert itt ugyan úgy a7-s van [link] , és több külföldi oldalon megnézve is a7-van írva.

(#43996) Pelican válasza nitro16 (#43995) üzenetére


Pelican
őstag

Szerintem is elírás, minthogy az is, hogy ez lenne a 2020-as B-s sorozat, mint valaki írta itt korábban, bár gondolom pont erre az elírásra alapozta...
A 2020-s B a BX lesz, és a BX-ben is "csak" Alpha7 (Gen 3) lesz.
Az első betű a sorozat után, mint már szó volt róla a régiót jelöli, ahova szánja a gyártó.
Tehát az SLA és a PLA csak ennyiben térhetnek el, nem hiszem hogy ennél az egy típusnál felborítanák az eddigi rendszert.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43997) nitro16 válasza Pelican (#43996) üzenetére


nitro16
senior tag

Egyetértek

Többen írták már akik évek óta oledeznek és benne vannak ebben, hogy az új B széria mindig nyár vége/ ősz elején szokott jönni és nem ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#43998) blakey válasza nitro16 (#43995) üzenetére


blakey
titán

Csak annyit említettem, hogy valaki ezt írta, nem állítom, hogy így van, azt sem, hogy ez az új szériába tartozik, de valami oka mégiscsak van, hogy nem PLA hanem SLA, tehát valami változott. Van egy olyan említés is, hogy UK és Szingapúri piacra szánt, de ez most nálunk jelent meg, tudni kéne, hogy miben tér el a PLA-hoz képest.
LG TV MODELS NUMBER EXPLAINED LED, OLED 2011-2020
P – This designation applies to the base model. If the TV has any differences in the software or in the specifications, a different letter is assigned, for example, in the USA with the designation AUA, these are televisions without support for wireless speakers.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43999) Pelican válasza nitro16 (#43997) üzenetére


Pelican
őstag

Azért idén rendhagyó év van...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#44000) Calogero válasza blakey (#43994) üzenetére


Calogero
addikt

Az ott elírás, nézd meg az ismertetőt ott már a7 szerepel

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.