Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42752) Tulku válasza rothfb (#42750) üzenetére


Tulku
veterán

Ennyi...nem kell túlmisztifikálni...

Pana sajna híres arról, hogy baromi jó fejlesztései vannak, de apróbb malőrökkel, vagy marketing hiánnyal rontanak rajta...egyáltalán nem szeretném, ha a pana kiesne az oled bizniszből (sanyi számomra irreleváns) és ha a perifériái fejlődnek, nyilván erősen gondolkodni fogok a legközelebbi tv vásárlásnál a márkán...mert jó a pana egyébként...

(#42753) Strezi válasza Tulku (#42752) üzenetére


Strezi
őstag

Első DVD lejátszóm Panasonic A120 volt. De már akkor sem volt tökéletes, rögtön rendelnem kellett bele egy modchippet hogy régiót tudjon váltani ;] Akkoriban még csak amcsi kiadásban volt Matrix, Terminator II stb:D Régi szép idők (1999), amikor még hajlandó voltam fizetni fizikai lemezekért :))

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#42754) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
LG OLED55C9/55B9 hez milyen fali konzolt ajánlanátok? Azt látom, hogy VESA kompatibilis a tv. Jobbra falra dönthetőség nem kell, viszont ha előre hátra lehet billenteni az előny.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#42755) rothfb válasza Tulku (#42752) üzenetére


rothfb
veterán

Hidd el, nem vagyok szerelmes a Panába. Nekem az a fontos, hogy ha kiadok egy rakat pénzt valamire, akkor az működjön, funkcionáljon úgy, ahogy és amire kitalálták. Nem kell, hogy még sört is hozzon, de az eredeti funkcióját tudja. Számomra a Pana egyelőre (amíg nem csalódom benne) ezt nyújtja. Amíg ez megvan, nehezen váltok.

(#42756) BusinessGuy válasza kicsi kecske (#42754) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Szia, én ezt használom. [link]

Olcsó, dönthető, betonstabil. Egyetlen dologra figyelj, jól járasd be a két döntőkart (jópárszor mozgasd odacsavarozva le fel hogy jól lekopjon a fekete festék) mielött felszereled a tévét, mert különben full kiengedve is alig mozdul.

(#42757) belan válasza fauv (#42742) üzenetére


belan
addikt

Mindegy a Q7 se egy rossz tv az a lényeg használd egészséggel! :R

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42758) Sub-S válasza adamssss (#42699) üzenetére


Sub-S
senior tag

Az hogy vannak saját márkanév alatt forgalmazott kábeleik nem azt jelenti, hogy bármilyen fejlesztés lenne mögöttük, vagy már az összeszerelés/címkézés is fejlesztésnek minősül?
Ha nem így van akkor milyen fejlesztésről tudsz részükről?

(#42759) Pro Koryak válasza daneel_hu (#42747) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"illetve téged is zavart amíg ki nem derült, hogy téged is érint."

Egyszer sem írtam, hogy zavar, mivel nem látható a hiba!!!
Nem igazán hiszem, hogy nálatok nincs akár egy sem.
Én is a 3. tesztkép elemzéskor vettem észre. Az első két alkalommal nem.
De mivel csak ilyenkor látható 30-40cm-ről, így számomra jelentéktelen.
Ezzel még az LG is elhajtana. :B

(#42760) Pro Koryak válasza Clay (#42745) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A szerkesztésed előtt írtam, de melóhelyen kicsit jóval később lett elküldve. :R

(#42761) daneel_hu válasza Pro Koryak (#42759) üzenetére


daneel_hu
addikt

Itt a fórumon 1 db dead-pixel végett is cserélt az LG. (ha jól rémlik)
Sőt... nálam még a beégést sem ellenőrizte a szervizes, megírta a papírt, elvitte a tv-t.

Nem... nincs még subpixel hibám se.
Már elégszer néztem ahhoz, hogy biztos legyek benne.

[ Szerkesztve ]

(#42762) Sub-S válasza daneel_hu (#42761) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mi az hogy elégszer nézted? :)
Elég csak egyszer átnézni, hogy az alapszíneknél van-e hibás subpixel, ezt nézted meg egyszer nem? Vagy rendszeresen újra és újra átnézel minden pixelt, hogy van-e változás?

[ Szerkesztve ]

(#42763) daneel_hu válasza Sub-S (#42762) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért ne hibásodhat meg később egy subpixel?
Vagy rosszul tudok valamit?

(#42764) Sub-S válasza daneel_hu (#42763) üzenetére


Sub-S
senior tag

Kérdés lényegi része az lett volna, hogy nálad az átnézés mit takar.
Vagyis minden subpixelt átnézel-e. De akkor ezek szerint igen, és mindezt többször is megtetted már.

(#42765) daneel_hu válasza Sub-S (#42764) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a vörös, a zöld és a kék homogén tesztképen elég könnyű ezt megtenni.
Kéknél a legnehezebb mert az a legzavaróbb a szemnek.

(#42767) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Új LG C széria lehet tudni milyen előrelépéseket hoz?

Ha nem sokat akkor lehet érdemesebb lenne még most megvenni egy C9et, új C ára gondolom jóval drágábban fog nyitni.?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42768) daneel_hu válasza Dare2Live (#42767) üzenetére


daneel_hu
addikt

120-as BFI. ;]

(#42769) kicsi kecske válasza BusinessGuy (#42756) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszönöm a infót és a tanácsot!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#42771) nagylaci6417 válasza Dare2Live (#42767) üzenetére


nagylaci6417
aktív tag

55 cx 650e .a 65 cx 970e ft .

(#42772) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy Ti használtok valami túlfesz védelemmel ellátott elosztót, vagy szimpla 1es csatit a konnektorba? Valamit tervezek amit kinéztem az APC PM1W-GR 1es verzió. Nem tudom ez elég lenne e önmagában a tv nek. Vagy valami nagyobb J értékkel ellátott verzió kellene ami elosztós is. Eddig sem volt sose ilyen jellegű problémám, de nem is volt ilyen értékű elektronikám :D Remélem nem most fogom bevonzani...
Tudom van ennek a témának is fóruma, de engem az érdekelne hogy konkrétan itt TI használtok e valamit...

Mediában pl : [link]

[ Szerkesztve ]

(#42773) Pro Koryak válasza daneel_hu (#42761) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A sub pixel hiba nem egyenlő a dead pixel hibával.
Míg az előbbi csak nagyon közelről, akkor is alig kivehető, észrevehető és csak homogén tesztképen, addig az utóbbi akár normál nézési távból és normál tartalomnál is látszik és valóban zavaró!
Attól én is agyf.szt kapnék.

Ne akard, hogy átmenjek, mert még találok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42774) krx21 válasza Kriszbmx (#42772) üzenetére


krx21
nagyúr

APC-s elosztóm van igen. De azért ne legyenek illúzióid, ha jön a villám az is tönkre megy a TV-vel együtt ... :K

(#42775) Kriszbmx válasza krx21 (#42774) üzenetére


Kriszbmx
tag

Igen azt olvastam, hogy ha kozvetlen hozzam vagy nagyon kozel csap be akkor mindegy... de van valamennyi letjogosultsaga egy ilyennek? Vagy az amit egyik masik gyarto iger,hogy javitja a keszuleket ami bele volt dugva ?! Mediaban is kiemeltek hogy a legdragabb extra garinal is csak akkor el a javitas ha egy tulfeaz vedos elosztoval egyutt szallt el a tv. Na most akkor ha igy is ugy is elszall minden akkor minek ?

(#42776) belan válasza nagylaci6417 (#42771) üzenetére


belan
addikt

Nem nyitottak olyan magas áron tavaly drágább volt a c9!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42777) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Tavaly nagyon sok hasznos tanácsot kaptam tv vásárlással kapcsolatban ezért írok megint ide 😁
Tavaly vettem egy 8 as szériájú samsung tvt azon belül is UE55NU8052 es típust.
Hihetetlenül jó készülék és rettentő gyors, viszont remélhetőleg hamarosan költözünk és oda kicsi lesz ez a méret 65" kellene vennem.
Melyik szériát ajánlanátok ebben a méretben, illetve a mostani használt tévémet mennyiért lehetne eladni, 5 év garancia van rá és hibátlan?
Segítő válaszokat előre is köszönöm

(#42778) PuMbA válasza espi38 (#42777) üzenetére


PuMbA
titán

UE65RU8002 vagy QE65Q60RA

belan: Én is most veszem észre, hogy írod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42779) belan válasza espi38 (#42777) üzenetére


belan
addikt

Barátom ez oled tv topic nem a led lcd. ;] pumba : még nem láttalak itt téged se ;] Ha jól tudom te Samsungos vagy az itt tiltott téma. ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42780) espi38 válasza PuMbA (#42778) üzenetére


espi38
őstag

Mindegy a választ megkaptam köszönöm :R

(#42781) Calogero válasza Kriszbmx (#42772) üzenetére


Calogero
addikt

[link]

Amit te linkeltél az 1800J a túlfeszültség-energia osztályozása, az APC PM8-GR 2690 Joule.

Nálam ilyen a védelem:
Az elektromos hálózat felújításánál már gondoltam erre, az első védelem már a villamosszekrényben megtörténik ( [link] ) Utána pedig APC PM8-GR-t használok.
Valamint a lakásbiztosítás is tartalmazza a túlfesz.károkat.

túlfesz védelemmel ellátott elosztók topicja: https://prohardver.hu/tema/tulfeszultseg_ellen_vedo_eloszto/friss.html [link]

(#42782) Dare2Live válasza Kriszbmx (#42772) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

imo mindenképp vegyél APCt vagy akármi jobbat.

De azt tudni kell, hogy lehet vmitől megvéd de villám tud olyan dolgokat csinálni, hogy nem is érted. Fizikai leválasztáson vagy telefonkábelen! átment... ilyesmik. Amikor a megszenesedett UTPt markolod elment a számítógépig és utána nem ment tovább... értelmetlen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42784) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Az Árukeresőn az Lg65c9-nél egy friss vélemény (" 13-dik")A lényeg benne van. :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#42785) Gtaati válasza Jorgi Kormi (#42784) üzenetére


Gtaati
őstag

Huhaa, őszinte és nagyon korrekt vélemény! Őrülök, hogy lehet a mai világban ilyet is látni!! :C

(#42786) BusinessGuy válasza Jorgi Kormi (#42784) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ha már árukereső igaz nem pont ide tartozik, amikor a 75 colos q70-el szemeztem a kérdezz résznél ezen a kérdésen és válaszra adott válaszra sírtam fel... :C
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42787) salapp válasza Kriszbmx (#42775) üzenetére


salapp
addikt

A leggyakoribb a másodlagos villám kár. A távolabbról érkező lökés ellen elég jól védhetnek egyes tápelosztók, viszont mindenképpen olyan biztosításod legyen, amelyik másodlagos villámkárra is fizet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#42788) so_ha válasza Dare2Live (#42767) üzenetére


so_ha
senior tag

The new features and differences between the 2019 C9 and the 2020 CX:

- built-in G-SYNC Compatibility (inherited from C9) - no firmware update required - will be supported across four 2020 model ranges (BX, CX, GX and ZX);
- built-in HGiG Mode (inherited from C9) - no firmware update required;
- new AMD FreeSync compatibility - available via a future firmware upgrade at the end of 2020 (the FreeSync level that is to be supported is still unknown) - also is unknown if FreeSync will be made available to the C9;
- new Filmmaker Mode - Auto/Manual - disables certain post-processing effects (such as motion smoothing, noise reduction, and sharpening) while perfectly preserving correct aspect ratios, colors and frame rates - the Filmmaker Mode feature will be accessible via a button on the remote control;
- new Dolby Vision IQ support - "optimal picture quality as the creatives intended, no matter the ambient light environment or content genre" - Dolby Vision IQ isn't a separate picture mode, instead it will be automatically engaged in the standard Dolby Vision setting (Dolby said if you don't want the image to react to room lighting you can disable the LG's ambient light sensor manually) - Dolby Vision IQ is also supported by the 2019 models, but it not named that way in the WebOS menus;
- new video processor - 'Alpha 9 Gen 3' - reportedly has a CPU 15% faster than Gen 2, and the GPU is 50% faster than Gen 2 - aka O20 (instead of the O18 chip used in the C8 and C9);
- new 4K/120Hz 8-bit SDR 4:2:0 support via HDMI 2.0;
- new 48" screen size available besides the now-classic 55, 65 and 77;
- new G series model - Gallery OLED - as GX - "a whole different level with an ultra-thin form factor – the 65-inch model is a mere 20 millimeters (0.79 inches) thin" - replacing the E series that it will not be refreshed;
- new 'Eye Comfort Display' certification from TÜV Rheinland as they are flicker-free (in SDR and HDR) and offer adjustability for blue light content.
- new built-in hardware AV1 decoding (thanks to the new O20 chip);
- new Apple TV app support - but the app will be available also for 2019 and 2018 LG TVs;
- new GX series and up will offer hands-free voice control;
- new version of WebOS 5.0 - some new features are already listed here;
- new 'Sports Alert' feature - "to keep track of their favorite teams and schedules and notifying them as soon as a team scores" - it works via the internal tuner, not yet with external set-top boxes (update: LG says that it will work "with external tuners as long at the TV has the cable listings available and TV is set up to control the set-top box")
- new "Auto Genre Selection" feature - the TV recognizes the type of content being played, be it a movie, sports or an animation, and adjusts the picture processing to suit.
- The Home Dashboard has been cleaned up to make it easier to understand and arrange all your connected smart devices - the new Home Dashboard gives you quick access to inputs, media servers, and 'sound out' settings, you can also set-up voice routines such as "Good morning" that will activate multiple devices.
- new 'Who? Where? What?' feature - only on US models - it’s powered by The Take.AI, an image and video recognition technology that uses artificial intelligence to allow the TV to highlight various elements of the content you're watching in real-time - it can tell you the location of a specific film scene or what coat or dress an actor or actress is wearing;
- new Face Enhancing - feature taken from the ZX/RX models - not much is known about it;
- Input lag is down to 5 ms with 120Hz input, according to LG;
- HDMI-VRR range should be 40 to 120Hz for both G-sync and FreeSync;
- HDMI-QMS should work but it's not certified yet;
- new "Motion Pro" and "Cinema Clear" features - 120Hz BFI with three settings (High/Medium/Low) - with the biggest benefit that 120Hz BFI improves near-black uniformity by ~50% without any 60Hz flicker (like on C9) - sounds like more or less the same implementation that was reported for the 2019 models but that got pulled in the 11th hour;
- Panel dimming algorithm has been tweaked;
- No WebOS 5.0 update planned for previous models (as usual for LG...);
- ATSC 3.0 tuner is available only on the new GX series and up;
- Tone mapping enhancements - (compared with a C9 side by side) more intensity in small bright HDR light peaks, and daylight shots that look brighter for longer across the whole screen and better black levels during dark scenes - deep blacks seem to be delivered without crushing out much shadow detail;
- AI Picture Pro - tweaked to do much less with native 4K sources that don’t really need much "help";
- AI Sound Pro - tweaked to enhance vocal clarity and placement;
- the ThinQ app for iOS and Android will be the preferred remote app for the 2020 models and newer - LG will phase out its 'LG TV Plus' mobile app - the ThinQ app is not able to control the 2019 models or older
- the WebOS 5.0 includes an edit mode that lets you add shortcuts to the left-aligned settings menu and a new Home setting option that lets the user select if the webOS bottom menu should appear automatically after standby
- new manual 'Optimisation Settings' menu that will recommend optimal settings based on what you are watching at the time.
- new support for Bluetooth-connected rear speakers as part of an "upgrade" to Bluetooth 5.0 (the C9 also has BT v5.0, so not a real upgrade over the previous model...) - but the current implementation is limited to upmixed surround so you cannot get native surround sound - you must use WiSA or an external system (receiver/soundbar) if you want true surround sound
- LG has tweaked the dithering to make the occasional brightness flashing when the panel transitioned out of black less visible to the eye - this tweak makes the effect less visible - not perceptible from a distance - and banding is reduced to a minimum;
- Much better screen uniformity than the 2019 generation, with very low vignetting or none at all - or dark patches/mura

(#42789) dome29


dome29
aktív tag

Sziasztok
LG OLED55C9PLA 4K TV.- ről mi a véleményetek?
sokan aztmondják a QLed jobb illetve megbízhatóbb, de kinézetre az Oled nekem jobban tetszik.
Várom véleményetek, köszönöm

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#42790) belan válasza dome29 (#42789) üzenetére


belan
addikt

Igen sokkal jobb a Qled szóval én azt venném meg!!! ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42791) dome29 válasza belan (#42790) üzenetére


dome29
aktív tag

Sajnos Nem értek hozzá nem kötekedésből kérdezem :DDD

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#42792) belan válasza dome29 (#42791) üzenetére


belan
addikt

Majd kapsz itt választ Qled tv-m volt nem a legmegbízhatóbb a Samsung márka! Sony Panasonic akkor már vagy lg és olednek 100x jobb a képe mint a Qlednek Qledbe maximum Q90r vennék de az drágább mint a oled és olednek meg jobb a képe! Olednek egy a baja a beéges, odafigyeléssl kell használni!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#42793) Calogero válasza dome29 (#42791) üzenetére


Calogero
addikt

Egy kicsit több infó kéne
Mire használnád Tv-t, használnád sokat pl monitorként, játékra, ha a igen akkor kb mennyi ideig?
Mennyire világos környezetbe lenne a készülék.

A megbízhatósága gondolom a beégésre gondolsz. Igen jobban kell az OLED-re vigyázni mint a QLED-re, de azért nem kell annyira félni tőle.

(#42794) dome29 válasza Calogero (#42793) üzenetére


dome29
aktív tag

Csak tv nézésre lenne használva, nem játszásra, monitornak sem.
vilàgos szobában lenne.

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#42795) dome29 válasza belan (#42792) üzenetére


dome29
aktív tag

Mit jelent a beégés?
mármint mit ne csináljak vele “sokat”?
hogyan tudnék rà úgymond odafigyelni?

Youtubozás az menne rajta napi pár órát, néha weben filmnézés és kb ennyire használnám a tv-t.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone - Samsung széria megveszem ...Hívj bátran a 0630/234-9160as telefon számon !

(#42796) krx21 válasza dome29 (#42795) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem kukkants bele az összefoglalóba... ;)

(#42797) Szatura


Szatura
tag

Üdv ismét
LG65E9
Szürke háttér mellett 1 felfedezhető függőleges vonal jelen van fél év elteltével is, mintha nem változott volna és olyan mint új korában.
Foglalkozzak ezzel, vagy lutri, hogy csere után jobb vagy még rosszabbat kapok?

(#42798) krx21 válasza Szatura (#42797) üzenetére


krx21
nagyúr

Nyomj egy fotót... Milyen mértékű?

(#42799) turika86


turika86
aktív tag

Sziasztok!
Úgy látszik nincsen eddig nagy szerencsém az b8al... Múlt hónapban kaptam új panelt a beégett folt miatt, ma pedig szerintem megadta magát az alaplap....
Egyik pillanatról a másikra elnémult a hang, majd ki be kapcsolás után már kép se nagyon volt, illetve lassul akadozik, újraindul...megint bejelentettem lg nek... Egyelőre várakozó álláspont... :(

"Time is the fire in which we burn"

(#42800) Szatura válasza krx21 (#42798) üzenetére


Szatura
tag

Úgy látom van ott több is, de amit én látok az ott a jobb felén

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.