Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Pelican válasza h1ght3chzor (#43850) üzenetére


Pelican
őstag

Egyik sem a jövő, de az OLED van közelebb hozzá (pixelenkénti vezérlés).
Egyébként egy OLED-es topikban nyilván OLED pártiak lesznek többen, lehet nem itt kellene ezt a kérdést feltenned... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43852) blakey válasza h1ght3chzor (#43850) üzenetére


blakey
titán

Rossz a kérdés, helyesen így szól, OLED vagy LCD? Innetől kezdve tudhatod a választ, de amelyik tetszik illetve amire van szükséged. Az OLED inkább TV, mint az LCD, azaz olyan, mint a CRT csak a 4/8K világában, a Samsung felsőkategóriás LCD-i egész tűrhetőek de ugyanúgy LCD-k ahogy a többi gyártó esetében is csak a marketingesek erősen rácuppantak a QLED megnevezésre, mert így sok "gyíkember" észre sem veszi a kis "farkincát" és OLED-nek nézi. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43853) Gaben360 válasza h1ght3chzor (#43850) üzenetére


Gaben360
senior tag

Na beüzemeltem a 65C9-et, tetszik.
Még hétvégén jobban letesztelem, csak belőttem mindent rajta amit kellett.
A méret meg látványos 55" után.
Annyit kérdeznék hogy aki Xbox one X-el használja, bekapcsoljátok az azonnali játékválaszt?
A boxon bekapcsoltam a VRR és ALLM funkciókat.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#43854) icemad válasza Gaben360 (#43853) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én bekapcsolom. Vagyis a tv kapcsolja automatikusan.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#43855) h1ght3chzor válasza blakey (#43852) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönöm. Az oleden belül is rengeteg kategória van pl egy LG tv-ken belül is. Tényleg sokkal szebb a képe a magasabb kategoriasnak, vagy elhanyagolható? Külön TV boxom lenne.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#43856) adamssss válasza h1ght3chzor (#43855) üzenetére


adamssss
veterán

Elhanyagolhato a kepminoseg beli kulonbseg az osszes kozott normal felhasznalas mellett. (Adott evjarat pl 2019-es)
ha venni akarsz akkor ne nagyon keslekedj mert most futnak ki a tavalyiak azokra kellene gyorsan lecsapni mondjuk egy 55c9-re.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43857) blakey válasza h1ght3chzor (#43855) üzenetére


blakey
titán

Nincs olyan látványos különbség, mint LCD-k esetében. OLED-nél pl. nincs olyan, hogy feketébb, kontrasztosabb. Egyébdolgok vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43858) salapp válasza h1ght3chzor (#43850) üzenetére


salapp
addikt

Remélem, mindkettő kihal, és jön majd valami olyan tartós, mint a CRT volt, de most - ha nem álmodsz 7-10 éves használhatóságról - az OLED sokkal jobb ár/képminőség arányában.
Leegyszerűsítve: a QLED csak egy felmarketingelt LCD, a legdrágább típusok esetében egészen korrektül összerakott zóhás háttérvilágítással. Viszont annyiból már 55-ös méret esetében OLED-et kapsz.

Ja, egyébként szeretett 55GZ950-em most megint egész tűrhető áron van MM-ben (400e)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43859) renatto válasza Gaben360 (#43853) üzenetére


renatto
őstag

Én nem használom.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#43860) rothfb válasza salapp (#43858) üzenetére


rothfb
veterán

Nem váltasz egy 65-ösre? Az azért már csak nagyobb lenne.:D

(#43861) BusinessGuy válasza h1ght3chzor (#43850) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Én új oledes vagyok, qledről váltottam a személyes használatból kifolyólag jócskán vacilálva lévén monitornak is lenne használva és sok a játék amiben statikus hud van, ez nem barátja az olednek elméletileg.
Hosszasan mérlegeltem mert volt samsung q70 75 colban 500 pénzért és a kiszemelt c9 ekkor az istenért sem ment lejjeb 650-nél.
Végül a q70 akciót buktam, az oled lement 600-ra ígyaz lett. Első otthoni találkozásom az oleddel nem alakult verőfényesen vissza is vittem pénz vissza, utólag derült ki egy ismerősnél aki ugyan ilyet vett hogy hibás modellem volt. Végül beszereztem olcsóbban egy 65c9-et.

500 óra van jelenleg a tv-ben, kicsit odafigyelősebb a használata a qlednél de eddig maximálisan elégedett vagyok, ha most kellene döntenem hogy 650-ért ez vagy 500-ért a 75 coloq qled, zokszó nélkül az oled mellett állnék. Ilyen vagyis hasonló képet csak a legdrágább qledek tudnak kipréselni mint a q90, csak az jóval drágább azonos méretben az olednél és a hasonló kép maximum filmnézésnél van jelen. A localdimming amivel elérik ezt game módban haralmasat butul és messze alulmarad a qled képe így játékok alatt, ami engem érintene. Az oled használata kicsit pepecselősebb. Nem az a tipikus ottfelejtem a vágópultot a tv képernyőn és elviszem sétálni a kutyát tv...Ennél azért oda kell figyelni a használatra. 500 órában van pár játék,windows asztal, videóvágófelület és filmek. Az odafigyeléssel idáig nulla beégést tapasztaltam.

(#43862) salapp válasza rothfb (#43860) üzenetére


salapp
addikt

Ne is mondd, nálunk is megy a "túlnagy" játék. Örülök, hogy az 55 jöhetett. mondjuk a társalkodóban a tévé két és fél méterre van a kanapétól. Pascal-QS Sony rendszerrel és egy sztereó monitor szettel osztozik.
Teljesen jó így most. Amúgyis az új terasz és a sok veteményes, bogyós bokor a sztár mostanában.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43863) torma1981 válasza poli27 (#43846) üzenetére


torma1981
veterán

Nem mindegyik szerviz jár így el. Sok elviszi a tv-t és nem helyben javít.

(#43864) poli27 válasza torma1981 (#43863) üzenetére


poli27
veterán

Ha nekik jó a plusz utazgatás... idióták :D És ha nincs doboza miben viszi el? :D

Más: Amúgy a szervizes azt mondta a Qled is beég, valami szürke színt magyarázott, ti tudtok erről lehetséges? :)

(#43865) janos666 válasza poli27 (#43864) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehetséges, de valószínűtlen, az LCD sokkal nehezebben ég be, főleg a relatívan jobb félék, amik nem is extrém módon vannak terhelve (pl. információs kijelzők, amin valami tényleg szinte 24/7 >90% statikus akár éveken át).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43866) #27829504


#27829504
törölt tag

Sziasztok.
Abban kérném a segítségeteket, hogy meg lehet e oldani thome os setupbox hdmi kimenetét, koax bemenetre mókolni?
Vagy ez egy teljesen halott ügy? :)

(#43867) Pelican válasza #27829504 (#43866) üzenetére


Pelican
őstag

Mondjuk nem értem, miért pont az oled topikot gondoltad a kérdésben relevánsnak...
https://www.radioshack.com/products/hdmi-to-rf-coaxial-converter-adapter

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43868) #27829504 válasza Pelican (#43867) üzenetére


#27829504
törölt tag

Mert ennek a tv nek van a legszuperebb távirányítója és oprendszere. Gondoltam vannak páran thome osok vagy box osok akiknek szintén hiányzott a táv illetve pár szolgáltatás.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#43869) chros


chros
őstag

@Janos, ezt kapd ki, megis neked lesz igazad: allitolag muxik a 10bit!
Active DisplayPort 1.4 to HDMI 2.0b adapter: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43870) SteveButabi válasza alaves (#43818) üzenetére


SteveButabi
csendes tag

Probálkoztam a black level test-el, ha feltolom max-ra a fényerőt, nekem akkor is csak a 66 villog, viszont a feketéből szürke lesz. Ezt a fényerő dolgot én el is engedem, mert 50-ről 60-ra is már látom és zavar a szürkület :)
Most legutóbb a Gemini Man-t 4K60 néztem meg. Tűéles kép, az elején a napfényes jelenetnél nem is látszódik a sötétség, de az alagsori bunyó fájdalmasan sötét, nem látni az arcokat. Beraktam utánna a 720p verziót, na, ott rendben van minden. Volt TV újraindítás is, áramtalanítás, nem hatja meg. FW nem rég frissült, talán 2 hete. Elötte is ilyen volt.
Sikerült a hiányzó fényerő kb 30%-át megkapnom, a HD Perfect AUTO/MAX-ra állításával, de ennyi, végig mentem minden beállításon szerintem.

(#43871) alaves válasza SteveButabi (#43870) üzenetére


alaves
addikt

Hát... érdekes, talán nézd meg ezt: [link]
(a csillagos égbolt alatt álló lány mennyire látszik) vagy egyéb sötét jelenetet tartalmazó HDR demót. Nem tudom előtte milyen TV-d volt. Egyébként a neten nem találtam sehol ilyen problémát az OLED-eknél.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#43872) szabeska válasza chros (#43869) üzenetére


szabeska
addikt

Ez vajon ugyanaz, mint a nem adapteres, hanem a kabeles verzioja? Club3d az is.

F1

(#43873) daneel_hu válasza BusinessGuy (#43861) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az oled használata kicsit pepecselősebb. Nem az a tipikus ottfelejtem a vágópultot a tv képernyőn és elviszem sétálni a kutyát tv...Ennél azért oda kell figyelni a használatra. 500 órában van pár játék,windows asztal, videóvágófelület és filmek. Az odafigyeléssel idáig nulla beégést tapasztaltam."

Minden tiszteletem, de 500 üzemóra alatt még ha nem vigyáztál volna, akkor sem lenne gond egy 2019-es modellel. Talán csak akkor ha folyamatosan 1 csatorna ment volna rajta, sárga vagy piros logóval és 100-as oled fénnyel SDR-ben, akkor az gond 500 óra alatt is. :)

(#43874) MultiDoodad válasza BusinessGuy (#43861) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Ne haragudj tudatlanságomért, de elárulod nekem kérlek, hol tudom megnézni azt, hogy hány óra van a kis készülékemben?

(#43875) daneel_hu válasza MultiDoodad (#43874) üzenetére


daneel_hu
addikt

IR-es okostelefon kell hozzá, vagy LG-s szerviz-távirányító.
(magyarán be kell lépned a szervizmenübe)

(#43876) Pelican válasza daneel_hu (#43875) üzenetére


Pelican
őstag

Egy ilyen olcsó táv, amin van In Start gomb jó lehet a C9 service menühöz?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43877) Pelican


Pelican
őstag

Kutakodtam kicsit a C9 belsejében és van benne 3 db Bang & Olufsen logo is:

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43878) PlanetDada


PlanetDada
csendes tag

Sziasztok!
MM-ben 449.000 a Sony AG8 55-ös képpel. A kérdésem: Fut-e rajta az Android 9 és van-e rajta HBO GO az apppok között? Meg ha valakinek van álltalános véleménye az is érdekelne. A következő versenyzők vannak még: LG 55C9 és Panasonic 55GZ950. Szerintem a Pana felejtős pedig most is az van, de borzalom a TV OS benne. LG.-ben mindenki helyesel de félek, hgy már csak visszacsomagoltakat lehet venni és ha mondjuk panelhibás mivel már nincs nem is cserélik vissza.

(#43879) salapp válasza PlanetDada (#43878) üzenetére


salapp
addikt

55GZ950 van, leszarom az OS-t (amúgy semmi baja, várhatóan stabilabb lesz , mint bármelyik android), a képe szinte beállítás nélkül is állat. De ha Pana nem játszik, és lenne egy egészséges idegenkedésed az LG-vel szemben, akkor a 8-as Sony most elég jó áron van.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43880) blakey válasza PlanetDada (#43878) üzenetére


blakey
titán

Bár az Android TV első olvasásra jól hangzik, de használat során kiderül, hogy nem TV-hez szokott embernek való, 2 év Android OS használata után felüdülés volt normális TV-re való OS-t használni. Veszel egy olcsó Amlogic boxot és semmi nem fog hiányozni a TV OS-ből. A TV-ket megjelenítőként használom, a YT-on kívül nincs sok app amit használok, sőt gyakorlatilag semmi mást nem használok. Lehet, hogy C9 már nem nagyon lesz, de a GZ950, az AG8 és az OLED754 is még talán kapható 1-1 helyen ami remélhetőleg nem kiállított darabok. GZ950-et láttam az Euronicsba viszont ami még esetleg érdekes lehet számodra, az az E9, abból láttam 2 bontatlan darabot a budaörsi MM-be. aki 500e-t kiadna egy OLED-éert annak nagyon jó választás lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43881) rothfb válasza salapp (#43879) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem nincs semmi baj az oprendszerrel, de pl HBO GO nincs rá, ez tény. Meg nem Android (bár ez szerintem nem hátrány ;] ).

(#43882) PlanetDada


PlanetDada
csendes tag

Megrágtam, megfilóztam, meggoogleztam, megmindeneztem :) LG55C9. Utolsó előtti darab az Alzánál 399.000- Nekem a kényelem is számít meg az ökoszizstéma. Ahogy olvasgattam nappali fénynél ennek a legnagyobb a fényereje. Valszeg a Sony jobban skáláz, a Panának természetesebb a képe, de ha itt lesz és nem lesz semmi baja akkor ezek csak elméleti dolgok maradnak.(remélem) Ami nekem fontos lehet, hogy játékra ok, Airplay 2 van (nálam minden apple így ez jó lehet) és talán a hangrendszer is működni fog Airplay 2 támogatással a Bluesound Node 2i médiajátszón keresztül. Annak meg olyan DAC-ja van ami hangban megeszik mindent. Ez is fontos de ha mégse menne Airplay-en a hang van optikai kijárat is. És persze ebben megy az HBO Go is ami kényelmesebb mint számítógépen több lépésben meglépni.

(#43883) daneel_hu válasza Pelican (#43876) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen, nekem is ilyen van. E8-assal biztosan jó.

(#43884) PlanetDada


PlanetDada
csendes tag

Attól viszont kicsit tartok, hogy esetleg visszacsomagolt. De mivel nem irták ki gondolom nem az. Mivel cégre veszem nagyon nem tudok a 14 napos elállással se élni. Nagyon remélem hogy nem lesz panelhibás, vagy olyan pixelprobléma amit nem cserélnek. Nem is tudom, hogy az OLED-nél van-e olyan pixelhiba mint az LCD-nél hogy mondjuk vakit az egyik vagy fekete teljesen. És ha van mennyi számit hibának, hogy cseréljék. Ettől az egytől tartok.

(#43885) blakey válasza PlanetDada (#43884) üzenetére


blakey
titán

Ugyanúgy létező dolog az esetleges pixelhiba, reménykedni kell abban, hogy nem lesz vele gond. A topikot gondolom olvastad, mert elég sűrűn szóba kerülnek ezek a dolgok. LG-nél egyelőre elég jól kezelik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43886) daneel_hu válasza PlanetDada (#43884) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG cseréli ha nem vagy vele elégedett. Kérdés, hogy az Alza cseréli-e...

(#43887) adamssss


adamssss
veterán

HZ1000 teszt by Vincent HDTVtest
[link]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43888) Pelican válasza daneel_hu (#43883) üzenetére


Pelican
őstag

Köszi!

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43889) Darth_Revan válasza PlanetDada (#43884) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Van normális pixelhiba OLED-nél is.

LG az OLED TV-ire vállal pixelhiba garanciát és már 1 pixelhibánál is cserélnek panelt.

Alza-nál vásárolt készülékre is teljeskörű garanciát vállal az LG Magyarországszóval nem kell Alza-hoz küldözgeteni (akik egyébként ISO szabvány szerint kezelik a pixelhibát vagyis 1 esetében nem cserélik).

(#43890) belan válasza daneel_hu (#43796) üzenetére


belan
addikt

Most vetted?! :DDD ;] 88 colos a igazi ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43891) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Lányok/Srácok, CSAK játékra melyik a jobb beállítás, Warm1 vagy a Warm2?

(#43892) Pelican válasza MultiDoodad (#43891) üzenetére


Pelican
őstag

Amelyik jobban tetszik...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#43893) janos666 válasza MultiDoodad (#43891) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdd a Warm2-vel (de végső soron ja, #43892, ha nagyon akarod, tekerd el). ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43894) rothfb válasza MultiDoodad (#43891) üzenetére


rothfb
veterán

Én a tv-imet meleg2-re állítottam. Igaz miután Chros javasolt beállításokat a Panákra.;)
De bevált, már fura a normál. Nekem a meleg3 sok, túl sárga, a meleg1 meg kevés.

(#43895) MultiDoodad válasza rothfb (#43894) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

A meleg 1 nekem is kicsit kevésnek tűnik és mellé fényesebb is.

(#43896) rothfb válasza MultiDoodad (#43895) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor meleg2. Nem tudom van e LG-ken meleg3.

(#43897) MultiDoodad válasza rothfb (#43896) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Van, de az már túl sok...

(#43898) szabeska válasza PlanetDada (#43882) üzenetére


szabeska
addikt

En is alzatol vettem 2 hete, ugyanennyiert, bontatlan, minden rendben vele :K

F1

(#43899) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Pólus MMben, 650k akcióban a 65E9. Igazán szép darab meg kell hagyni!

(#43900) daneel_hu válasza MrBazsi (#43899) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hova gondolsz... az csak egy LG. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.