Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) rothfb válasza Tulku (#42647) üzenetére


rothfb
veterán

Áhhh, értem, köszi.:D

(#42652) Pro Koryak válasza Tulku (#42647) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha akkor még gyárt a Pana oledet, tévét. :F

(#42653) Tulku válasza Pro Koryak (#42652) üzenetére


Tulku
veterán

Reméljük....nagy hírű, erős gyártó ;]

(#42664) Gtaati válasza rothfb (#42661) üzenetére


Gtaati
őstag

Ebben igazad van, nem többszöröse a Pana az Lg-nek, de sajnos a jelenlegi árkülönbség is elég Magyarországon, hogy túlnyomóan az olcsóbbat vegyék. Ha pl. a Pana és a Sony is kb. egy árban lenne az LG-vel szerintem nálunk is több fogyna belőlük... De ez csak az én meglátásom. :))

(#42665) rothfb válasza Gtaati (#42662) üzenetére


rothfb
veterán

Nálunk meg 3 LG lcd tv adta meg magát. Az egyik másfél hét után.
A másik kettő pár éves volt, azok még elnézhetőek voltak. De ha azt nézem, hogy Samu plazmából van egy 9 éves hibátlan és Panából is úgy ajándékoztunk el egy közel tíz éves modellt, hogy semmi baja nem volt, akkor már más a gyerek fekvése. Persze ezek mind személyes, szűk tapasztalatok. Mint ahogy te tapasztalatod is az.

(#42666) daneel_hu válasza rothfb (#42665) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam pedig Pana és LG sem adta meg magát soha.
Én nyertem. :)

(#42667) lala666


lala666
senior tag

Ha meg nem lenne LG nézhetnétek Panasonic LCD t. :DD Pana oledesek! :B

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42668) Gtaati válasza rothfb (#42665) üzenetére


Gtaati
őstag

Én ezzel nem a Pana minőségét kérdőjeleztem meg, szó sincs erről. Samsung hibás dolgokkal már nem eggyel találkoztam és a családban is volt több. Lg-ről én csak személyes tapasztalatot tudok megosztani, mint ahogy Te is. Én a mai világban azt tudom mondani, hogy valaki ha szart gyár ami épp, hogy a garit túléli akkor én olyat többet nem veszek. Nálunk első normális tv a sugárcsöves után, minden fanatizmus nélkül Lg lett, tetszett nem volt gond vele és mai napig kollégámék használják(HD Ready plazma :) ), így a következő is az lett és így tovább. Ami azt jelenti hogy a kezeim között kb. 8 lg tv megfordult plazmák, lcd, oled, monitor aztán jöttek a háztartási dolgok hűtő, mosógép, mikró, telefonok, anno dvd-bluray lejátszó, író stb... és őszintén mondom nem romlott el belőlük semmi. Vagy szerencsém volt, vagy azért a Lg is egy általános minőségi szintet megüt. Ha nem csak ipari hulladékot gyárt egy cég akkor az szerintem be is zárhat.

(#42670) rothfb válasza lala666 (#42667) üzenetére


rothfb
veterán

Lehet, de nem feltétlenül. Az LG volt jókor jó helyen és bevállalta. Respect neki, de ha ő nem, másé lett volna a technológia. Ne felejtsük, a Samu gyártott tömegesen telefonokhoz oledet. Lehet, hogy Samu oledet néznénk.:K

Nem Pana LCD-t. Pana plazmát!:DD

[ Szerkesztve ]

(#42671) Syz válasza adamssss (#42648) üzenetére


Syz
senior tag

Hallottam már erről a márkáról az audio kábelek révén,azt nem tudtam hogy HDMI-t is gyártanak.Most kíváncsiságból felütöttem a honlapjukat,vannak szép árak.. :U én általában Delock meg Ugreen kábeleket használok,nincs velük semmi baj és szerintem elérhető áron minőségiek.Most kipróbálom mit tud ez az Equip.Bizonyára amúgy van különbség kábel és kábel között,de fogalmam sincs mit tudhat pl. egy 250 ezres optikai kábel a KáCsá-tól :Y

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42672) rothfb válasza Gtaati (#42668) üzenetére


rothfb
veterán

"Én a mai világban azt tudom mondani, hogy valaki ha szart gyár ami épp, hogy a garit túléli akkor én olyat többet nem veszek."

Nagyon egy hullámhosszon vagyunk ám. Én korábban beszéltem arról itt az oled fórumon, hogy ami egyszer nálam elromlott egy bizonyos időn belül, azt többet nem veszek. Egy páran akkor le is "hurrogtak". Pontosan ezért nem vettem LG oledet tv-t (Nem panelt, mielőtt valaki kijavítana, tudom, hogy a panel LG). Mert egy új LG tv-n a vezérlés, elektronika, hívjuk akárhogyan, megadta magát. Én is ilyen vagyok. Eddig bejött.
Amúgy meg, ha a Pana t-vs üzletága becsődöl, hát becsődöl. Akkor ez van. Pár év múlva lehet, hogy már régen nem az LG-ről beszélünk, hanem pl a Samuról a microled miatt és akkor majd az LG megy a levesbe. Ilyen ez a popszakma.

(#42673) daneel_hu válasza rothfb (#42670) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lebecsülöd a koreai technológiát.
Ezek azért elég sokat változtak az elmúlt 20 évben.
Ja a japánok is, csak ellenkező előjellel. :) ;]

Persze nem gond ez, olyat is ismerek aki szerint az olasz autó rohad. :C
(kb 25-30 éves magyar sztereotípia még a 90-es évekből)

(#42677) Menotti válasza rinpocse (#42505) üzenetére


Menotti
aktív tag

Megnéztem....
nem egyszerü…:-)
Ha kiválasztod a szolgáltatóknál a Upc-t akkor nem tudsz utána sorendet állitani.(hiányzik a sorrend módositás jobra fent)

Ha az "egyéb szolgáltatókra mész,majd ugyanúgy beírod a kezdő frekvenciát és a hálózati azonosítót akkor ha befejezte a jóval lassabb keresést akkor fogja engedni a talált csatornák szám átírását.(jobra fent sárga gomb)(viszont ilyenkor hibáznak az ékezetes betűk az aktuális műsor kiírásnál.)(lehet kezdeni a sz....ást az elejétől ..ország:holland,v szlovák,nyelv magyar .Ha eltalálod a párosítást nem fog hibázni az ékezetes betüknél)

[ Szerkesztve ]

(#42679) lala666 válasza rothfb (#42670) üzenetére


lala666
senior tag

Egyébként vettem volna Panát, de elvitték előlem. Az a Panával a baj nem teszik oda magukat. Az LCD jük botrány azokkal a panelokkal.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42682) daneel_hu válasza lala666 (#42679) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egyébként vettem volna Panát, de elvitték előlem. Az a Panával a baj nem teszik oda magukat. Az LCD jük botrány azokkal a panelokkal."

Símán vennék ha jobb lenne a termék az LG-nél...
De nem jobb, csak más van ráírva. Ráadásul nincs jelenleg 77 colos, + nincs wallpaper és gx-hez hasonló design.

(#42689) daneel_hu válasza Pro Koryak (#42687) üzenetére


daneel_hu
addikt

HA NEM KELL hívni a szervizt...
Nálam 4 évente 1x kellett, de az beégés volt, ez téged is érinthetett volna. Akár.

Mellesleg avforums-on Pana-tulajnak kell bizonyítania egy hiba esetén (saját költségén), hogy az nem beégés. Mert ha a hiba éppen beégés, akkor alapban nem foglalkoznak vele.
Biztos kurva jó ez a verzió is, de ugye nem baj ha részemről ilyen hozzáállású cégből nem kérek? :)

(#42690) poli27 válasza adamssss (#42648) üzenetére


poli27
veterán

Az KáCsa nem KaCsa :D

De azért ezt beteg árnak tartom, pláne hogy digitális átvitelről beszélünk, analógnál még volt értelme a jobb kábelnek de itt... És ennyiért elmennek a f@xba sztem :DD

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/szerelt-kabel/hdmi-kabel

[ Szerkesztve ]

(#42691) Syz válasza poli27 (#42690) üzenetére


Syz
senior tag

Van olcsóbb kategóriás HDMI is náluk,10 ezer környékén..de amúgy tényleg brutális :U

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#42692) cichlid1 válasza lala666 (#42667) üzenetére


cichlid1
tag

Hát azért erre ne vegyél mérget :D Akkor gyártana más oled panelt. Ez egy üzlet. A piac így alakította magát. Az LG a hajára kenhetné az oled paneljeit ha a többi márka nem venné át őket!m És te sem vehetnél ennyiért szupereldzsí tévét, mert nem ennyi lenne a panel előállítási költsége. Kisebb szériagyártás, magasabb előállítási költségek, magasabb eladási árat eredményez :DD Szóval legyetek hálásak a sony, pana philips oled vásárlóknak, mert nélkülük Pistike nem vehetne ezen az áron B9-et :C

(#42693) lala666 válasza cichlid1 (#42692) üzenetére


lala666
senior tag

Ne magyarázd meg a megmagyarázhatatlant.
A jelen az a lényeg. A Pana leszart mindent szinte azért veszi a paneleket.
Eltévedtél különben, én nem vagyok márkafan!
Vettem volna Panát is.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42694) cichlid1 válasza lala666 (#42693) üzenetére


cichlid1
tag

Te vagy eltévedve ha azt hiszed, hogy az üzlet így működik, hogy leszarta. Ez már ki lett tárgyalva többször itt a fórmon. Az OLED iparág nem tartana ott ahol, ha minden márka saját fejlesztésbe kezd. Akkor nem lehetne Pistikének oledje 5 kiló alatt. Mert minden márka megfizettetné veled a kutatásfejlesztést, invesztíciót és mindent amit a panelfejlesztésre költene. Így ezt most nem kell fizesd (vagyis nem annyit), mert eloszlik a rengeteg panel között ez a költség. Még az is lehet, hogy a nagy márkák leültek egy asztalhoz és megállapodtak, hogy akkor az LG fejleszt, ők meg átveszik cserébe..ki tudja..De hidd el mi vásárlók vagyunk a nyertesei ennek elsősorban. Így tudják előbb utóbb "tömegtermékké" tenni az oledet. Tehát ez kurvára nem érzelmi kérdés :DD És nem "leszarom" kérdés. Ez egyszerű matek és üzlet.

(#42695) krx21 válasza cichlid1 (#42692) üzenetére


krx21
nagyúr

Sőt szerintem az LG könyörög a többi márkának, hogy vegye már át azt a sok Oled panelt amit ott áll a raktárba. :N

(#42696) lala666 válasza cichlid1 (#42694) üzenetére


lala666
senior tag

Hagyd már a hülyeségedet.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#42699) adamssss válasza Sub-S (#42650) üzenetére


adamssss
veterán

Vannak saját kábeleik, többek között HDMI is.

Syz: Én sem feltétlenül értem, hogy mi értelme van a 1,5 milliós tápkábelnek de van aki erre esküszik. :)

poli27: Te még egész olcsókat linkeltél. Egyébként minél jobb a kábel annál kevesebb az adatvesztés ergo annál jobb a kép. Bizonyos szintig el is hiszem, hogy ez tényleg így van de valószínűleg én nem látnék különbséget egy 100 ezres meg egy milliós kábel között. Azonban egy OLED-et ahol kijön azonnal minden ki hiba, adatveszteség nem illik 1000ft-os kábellel etetni.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.