Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Sziasztok,

minap kozel 10eves szeretett tevem (60" sharp) szervizre szolrult es egyelore nem tul sok joval biztattak, igy elkezdtem nezelodni alternativak irant...

Elso korben 65-75" LCD-ket neztem, aztan megakadt a szemem 400k alatti arral a 55OLED754/12-n.

Az ambilight regota tetszik es az LCD-hez kepest jobb kepminoseg es az ambilight-tol remelt "kitagult ter" talan kompenzalja azt az igenyem, hogy ha ujitok, akkor nagyobb legyen (65-75).

Szoval most 55" + oled + ambilight 400k alatttunik befutonak.

Fekete a falam (ambilight-ot hasznal valaki igy?), tv musort nem nezek, az OS nagyon nem erdekel (chromecast+dune-t hasznalok, a beepitett lejatszot esetleg 1-1 4k tartalomnal hasznlanam), sorozatokat, filmeket nezek, napi atlag 8-10 orat megy...

Mivel beszeltnetek le rola?

ketsegeim:
- eleg nagy lesz e (55+ambi vs sima 60as ami volt):)
- a technologia idotallosaga (akinek evek ota van, vett eszre valami degradalodast?)
- mas nincs

(#43902) belan válasza Vertigo (#43901) üzenetére


belan
addikt

Nem sokkal kisebb a 55 mint a 60col de képminőségben óriás különbség lesz a oled javára! Ha kinagyítód a statikus tartalmat akkor nem lesz gond. De jó áron 65 colt is ki lehet fogni már.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#43903) rothfb válasza daneel_hu (#43900) üzenetére


rothfb
veterán

Most őszintén. Ez a hozzászólás honnan és miért jött?

(#43904) rothfb válasza Vertigo (#43901) üzenetére


rothfb
veterán

Napi 8-10 óra használat azért komoly. Mindenféle statikus tartalmat kerülnöd kell majd. Akkor nem lesz gond. Daneel kollégánál is nagyon sokat megy az oled és semmi baja, ha jól rémlik.

(#43905) blakey válasza Vertigo (#43901) üzenetére


blakey
titán

Ha 60"-os volt akkor 65"-ra cseréld, szerintem, persze ha elég az 55" akkor nem szóltam. Nyilván az OLED más az LCD-hez képest, jól beállítva biztosan azonnal tetszene viszont arra figyelni kell, hogy ne legyen minden túlhúzva. Ambilight meg olyan amilyen, van akinek tetszik és van akinek nem. Kikapcsolhatod ha nem tetszik. 65C9-et szerintem még találhatsz jó áron.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43906) chros válasza adamssss (#43887) üzenetére


chros
őstag

En is lattam: nem iden cserelem le a B8-at egy Panara :D
- legalabb 2 idegesito hibat nem javitottak mar evek ota!
- PC modot mar meg sem emlitette

(#43907) OPiiPO válasza Vertigo (#43901) üzenetére


OPiiPO
addikt

No offense, de érdekelne hogy miből áll egy napi 8-10 óra TV nézés :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43908) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Koszonom sracok!

65-ost boven 500 folott vesztegetik, annyit meg nem szannek tevere (az evek multaval csokkent a jelentossege nalam a tv-nek, foleg mivel tvmusort mar evek ota nem nezek, hiaba a napi 8-10 ora uzem, annak legalabb fele passziv), de persze siman beraknam a 75-ost is, tuti imadnam...

Statikus tartalom nincs nagyon, max a chromecast home screen (de akkor arra majd ugyelek, hogy uresben ne menjen), gepet/konzolt nem kotok ra, mozgo tartalom megy szinte mindig.

(#43909) chros válasza Vertigo (#43908) üzenetére


chros
őstag

Ha a TV jelentosege mar ugyis csokkent, akkor nem kell az hatterzajnak, hasznald csak akkor ha tenyleg nezni akarsz valamit, igy nem lesz 8-10 ora sem naponta.

(#43910) myl


myl
csendes tag

Sziasztok, elnézést ha már százszor ismételt a kérdés, de eltérő kommenteket találtam róla és elbizonytalanodtam. HDR esetében az tiszta, hogy az OLED fény 100-as értéken ajánlatos, viszont Dolby Vision esetében mi a helyzet, mit javasoltok? Valakinél szintén 100-at, valakinél 50-et olvastam, ezért vagyok bizonytalan. :F

(#43911) Vertigo válasza chros (#43909) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Rajta vagyok, nap kozben google home-val tarsalgok es adja a hatterzajt, de ejszaka tevere alszom el es hektikus mikor (igy az idozito sokszor nem passzol), amugy meg tok jo csillagaszati sorozatoktol okosodom alvas kozben :D

(#43912) renziNNN válasza myl (#43910) üzenetére


renziNNN
tag

Új tvken pl C9 Dolby Vision esetében gyárilag 100 az OLED fény és jól van az úgy :)

[ Szerkesztve ]

(#43913) chros válasza Vertigo (#43911) üzenetére


chros
őstag

:D Azert gondolom nem egesz ejjel megy :D
Mirol jatszod le? Csak azert kerdem, mert itt kb 80%-ban PC-rol, s a PC-rol a TV (es az AVR) kikapcsolasa is automatizalva van, ha az adott tartalom vegzett.

(#43914) myl válasza renziNNN (#43912) üzenetére


myl
csendes tag

Igen, az kimaradt, hogy C9-hez kell, de akkor megnyugodtam, köszönöm! :R

(#43915) janos666 válasza renziNNN (#43912) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, HDR10 és DV esetén is az alapértéken kell hagyni, amin 2018-ig rendre 100 és 50, azóta 100.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43916) renziNNN


renziNNN
tag

Egyébként nem reklámozni szeretnék, de a sokszor emlegetett oleden mutató csoda anyag Seven Worlds One Planet snpetit fórumtárs jóvoltából kapott igazított magyar hangot és felkerült a virágboltba, lehet kölcsönözni. :) Ezúttal is sok köszönet neki :R

(#43917) skippper


skippper
senior tag

Van itt a fórumon valaki, akinek van CalMan LG licensze? Kibérelném (persze nem ingyen), ha nem vette meg még senki, akkor pedig indítanék egy közös vásárlást, 4-5 főnél már potom pénz. Akit érdekelne, az írjon privit!

(#43918) janos666 válasza skippper (#43917) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van magasabb szintű CalMAN license-em. Nem fogod tudni egyszerűen megosztani másokkal, mert HWID-hez van kötve, és csak 10x tudod újra regisztrálni (aztán érvénytelen a kulcs, ha nem tudod bizonyítani az újraregisztrálások szükségességét) és bár ezt nem próbáltam, de szerintem hálózaton át sem egyszerű (ha pl. mindig egy gépen fut és valahogy megosztod hálózaton át az USB eszközt). Amúgy hivatalosan nem is legális megosztani semmilyen formában a Home-ot.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43919) daneel_hu válasza rothfb (#43904) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Napi 8-10 óra használat azért komoly. Mindenféle statikus tartalmat kerülnöd kell majd. Akkor nem lesz gond. Daneel kollégánál is nagyon sokat megy az oled és semmi baja, ha jól rémlik."

Nem olyan sok az, legalábbis a technikai oldaláról nézve. :D
Az évente bő 3 000 óra.
Nálunk sokat megy háttérben, főleg komolyzene vagy egyéb koncert van berakva, de mondjuk a sorozatok is pörgetik az üzemidőt rendesen. :)
Jah és a tenisz... ott ugye egy meccsnek nincsenek időbeli korlátai. :R

Max 5-6 évre tervezek vele, és akkor már sokat írtam. De ki tudja, lehet addig jön egy 77WX. :D
Lesz benne 16-18 000 óra, ha nem változnak a szokásaink. Ennyit bírnia kell ennek a technikának is.
Mondjuk itt nem nagyon van statikus elem (kivéve sportok), és alacsony fényerő van beállítva mert nem szeretjük ha vakít a tv.

(#43920) poli27 válasza janos666 (#43918) üzenetére


poli27
veterán

Az a calman home mit tartalmaz, hogy működik? :) Oké hogy kalibráló, de 40e ft ért van benne műszer is?

(#43921) labeda


labeda
aktív tag

A Netflix tartalmakat milyen felirat-beállításokkal nézitek? Ha alapon van/fehér betű/ szinte égeti az ember szemét. Próbáltam a világosabb kéket, az nem nagyon látható. A sárga jónak tűnik, de nem káros vajon az Olednek?

(#43922) rothfb válasza labeda (#43921) üzenetére


rothfb
veterán

A sárga sokkal rosszabb, mint a fehér. Oled beégés szempontjából.

(#43923) labeda válasza rothfb (#43922) üzenetére


labeda
aktív tag

Hát ettől tartok én is. Kicsit több személyre szabhatóság kellene bele. Marad a fehér. :R

(#43924) Vertigo válasza chros (#43913) üzenetére


Vertigo
aktív tag

...volt mar ra pelda, hogy reggelig ment (megebredtem 2kor ujra bekapcsolni)

Chromecast-rol es Dune-rol lenne meghajtva.

(#43925) Clay válasza labeda (#43923) üzenetére


Clay
senior tag

Fehér, fekete háttérrel, félig átlátszó. Akkor olyan szürkés lesz, nekem így már nem égeti ki a retinám. :)

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#43926) labeda válasza Clay (#43925) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszi, egy próbát megér, mindjárt kipróbálom.

Kipróbáltam, így is hagyom! Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#43927) renatto válasza Vertigo (#43901) üzenetére


renatto
őstag

Fekete fal nagyon mozis környezetet a minden tévének (nálam is úgy van), az OLED-nek meg pláne! Így szerintem az Ambilight ezt csak megtörni fogja, pláne hogy a fekete elnyeli a fény jelentős részét. Viszont a lehetőség ott lesz, legfeljebb ha nem tetszik kikapcsolod.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#43928) adamssss válasza skippper (#43917) üzenetére


adamssss
veterán

Hat őőő... Lehet hogy en vagyok csoro de egy kalibralo szett ha osszeadod a szukseges eszkozoket kijon kb 10000 dollarbol. Eleg sok ph-snak kellene beszallnia hogy potom penz legyen per fo. ;]
[link]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43929) chros válasza labeda (#43926) üzenetére


chros
őstag

En igy hasznalom a feliratot Netflixen a 65B8-on:
- font: Console
- font color: vilagoskek, Semi-transparent bepipalva
- text-size: small
- shadow: Uniform
- shadow color: fekete
- background color: fekete, Semi-transparent bepipalva
- window color: nincs

(#43930) rothfb válasza chros (#43929) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt Netflixben lehet állítani, vagy az LG tudja?
Ha Netflixben lehet állítani, akkor hol?

(#43931) blakey válasza rothfb (#43930) üzenetére


blakey
titán

Böngészőben belépsz és beállítod, minden eszközre érvényes lesz, úgy emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43932) rothfb válasza blakey (#43931) üzenetére


rothfb
veterán

Ez szuper, ezt nem tudtam...:R
Engem is zavart a szemkiégető fehér felirat, meg is nézem Chros beállításait.

(#43933) junior19 válasza adamssss (#43928) üzenetére


junior19
senior tag

[link] Szerintem erre gondolt, ezt pedig 40 ezerért hirdetik. Még kell egy mérő, a legolcsóbb támogatott mérő 80-90 ezer. A beépített generátort használja a program, így összesen ennyi a költség.

De ahogy a topikgazda írta korábban, nem biztos, hogy fog működni megosztással. Ki van ez találva.

codec project

(#43934) skippper válasza adamssss (#43928) üzenetére


skippper
senior tag

Calman home for LG (150 dollár), i1 Display Pro (már van egy a fiókban), C9 (ezt meg szerezze be mindenki magának)

(#43935) adamssss válasza junior19 (#43933) üzenetére


adamssss
veterán

Hát nem tudom. ha ennyiért ugyanazt a minőséget kapjuk mint a 10000 dolláros verziónál én beszállok. A SW-t meg egy laptopra kell telepíteni és azt hordozni. Kérdés, hogy kinél lesz a laptop :D
Aki nagyon akar kalibrálni annak meg megcsinálja János x ezerért.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43936) skippper válasza adamssss (#43935) üzenetére


skippper
senior tag

Én felajánlom a kalibrátorom meg a laptopom, még számlát is adok, ha nagyon kell és akkor nem kell trükközni, még a feltételeiket se szegjük meg :D Ha még 2 budapesti ember beszáll, én már meg is veszem :C

[ Szerkesztve ]

(#43937) poli27 válasza skippper (#43936) üzenetére


poli27
veterán

Én beszállnék, de a B7V nem támogatott sajna :D

(#43938) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,

Lehet olyat, h más talpat kapni esetleg a C9-hez, amitől számomra kevésbé lesz ronda? Ha igen, akkor hogy, vagy hol próbáljak erre rákeresni? Előre is köszönöm!

Üdv:
hs

[ Szerkesztve ]

(#43939) poli27 válasza hsrasus (#43938) üzenetére


poli27
veterán

Igen, fali konzolnak hívják, a talpat meg leveszed :D

(#43940) chros válasza skippper (#43936) üzenetére


chros
őstag

Ez igy mar egesz jo otlet!
Annyit kell meg a Home license-rol tudni, hogy nem orokke tart! Nem vagyok benne biztos, de pl csak 2 evig kapsz hozza frissitest, utana ujra meg kell venni! Kocsog egy banda :)

Vagy meg 1 otlet a kozos laptop helyett: virtualis gepben futtatva mi lenne a helyzet??? (pl VirtualBox)
Mert ha igy mukodne, akkor csak az image-et kellene megosztani es csokolom :)

[ Szerkesztve ]

(#43941) chros válasza rothfb (#43932) üzenetére


chros
őstag

Kivancsi leszek, hogy fog tetszeni a kek felirat, csak ezzel a szinnel tudtam elerni, hogy ne legyen baromi vilagos neha.

(#43942) hsrasus válasza poli27 (#43939) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Kérlek tudnál linkelni olyan fali konzolt, amivel megáll a TV az erre a célra alá tett TV szekrényen is, mert ilyet én nem láttam.
Köszönöm! ;] :P

(#43943) skippper válasza chros (#43940) üzenetére


skippper
senior tag

VMről még sosem próbáltam, kipróbálom DispCalGUI-val, ha annak jó, CalMannak is mennie kell :)

(#43944) rothfb válasza chros (#43941) üzenetére


rothfb
veterán

Átállítottam, bár a betűszínnél nincs átlátszóság, nincs mit bepipálnom.
Ami viszont a nagyobb gondom, hogy hiába mentettem el, sehol nem olyan a szöveg, amit beállítottam. Mindenhol, tv-n, tableten is maradt a fehér szöveg alapbeállítással. Kell valamennyi idő, hogy megváltozzon a felirat az általam beállítottra?

(#43945) chros válasza skippper (#43943) üzenetére


chros
őstag

Mennie kell, mert az USB-hez a VM is hozzafer, es a 1d3pro-hoz semmi driver nem kell!

Csak kell csinalni egy clean Win10 image-et, pl Enterprise verziobol, mindent xart letiltani benne (Windows Uodate, Telemetry, stb), kiengedni a netre (bar ez lehet, hogy nem is kell, csak a regisztraciohoz), VirtalBoxTools felinstallal, majd 7zip-pel.betomorit es kesz is.

Ha ez igy megy es net sem kell hozza, akkor problema megoldva.
Ha net kell, akkor valszeg ossze kell hangolni, hogy 1 idoben csak 1 valaki hasznalja (pl whatsapp csoporttal). :)

Es akkor en is beszallok! :D

@Janos, kell net kapcsolat Calman hasznalatahoz?

[ Szerkesztve ]

(#43946) chros válasza rothfb (#43944) üzenetére


chros
őstag

A Semi-transparent beallitas (checkbox) pl a font color eseteben is a valaszthato szinek alatt van a lenyilo kis szin valaszto menuben.
Nekem is a TV-n ujra kellett inditanom a Netflix appot: eloszor bezar (LG-n X-szel), majd ujra elindit.

(#43947) Clay válasza rothfb (#43944) üzenetére


Clay
senior tag

Ki kell lépni az alkalmazásból és újra belépni, az adott eszközön, vagy profilt váltani és visszalépni. Minden netflix profilhoz külön tudod konfigurálni a feliratot.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#43948) labeda válasza chros (#43929) üzenetére


labeda
aktív tag

Neked is köszi, próbálni fogom! :R

(#43949) labeda válasza labeda (#43948) üzenetére


labeda
aktív tag

Volt már kékkel, de így az általad használttal lesz jó. :))

(#43950) janos666 válasza chros (#43945) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha sokkal többet szeretnénk erről beszélgetni, talán át kéne menni vele ebbe a topic-ba: [link]
A dolgok "szürke" részét pedig nem kéne messzire feszigetni egyik témában sem. :(

A DDC/AutoCAL támogatású LG, Panasonic, Sony TV-khez IPv4 hálón csatlakozik a CalMAN.
Netre csak az első regisztrációhoz (az alap kulcs hozzáadása) és verziófrissítés alatt/után kell kiengedni olyankor, ha ellenőrzi, hogy van-e aktív előfizetésed, ami a verziófrissítésre jogosít, amúgy megy offline (és nyilván helyi hálóra korlátozva).
Nem tudom, hogy a VM-ben min alapján generál hardware ID-t a license kezelőjük (változik-e, ha átviszed a lemezképet másik host-ra).

Őszintén szólva, ha csak LG-hez kéne, és csak otthonra, én tuti, hogy inkább LightSpace license-et vennék, de még szívesebben fizetnék hasonló összeget valakinek, hogy tákolja össze a HDR10/DV kalibrálási opciókat is DisplayCAL-hoz (részben már meg vannak, csak finomítgatni kéne a WRGB sajátosságokra és hasonlókra).
A CalMAN nekem azért érte meg, mert 4-5 féle márkánál is van AutoCAL, beleértve a régi Panasonic plazmákat is. Amúgy a halálba kívánnám a Spectracal-t, egy mocskos banda. Csak fizess prémium árat mindenért, aztán ne kérdőjelezz meg semmit, ha pedig mégis jön javítás a hibákra, akkor fizess újra a frissítésért, vagy akár vedd újra drágábban, mert azóta EOL egy license level, ami neked volt. :o

(#43933) junior19 - Ja, a legolcsóbb műszer, amit lehet értelme használni, az az 1id3, de igazából egy i1Pro(2) is kéne mellé, ami 2-3x drágább (így összesen már sokkal több). Nem vagyok benne biztos, hogy spektró nélkül az olcsó colorimeter elég jó lesz (a fényerőt elég jól fogja mérni, szóval a gammát kisimíthatja, de a színeket már nem biztos, hogy jobban, mint a gyári beállítás).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.