Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) whYz válasza polimorf (#51350) üzenetére


whYz
addikt

Csalagut vagy 8 oras ferry hollandiaba. Meg nem dontottem el melyik lesz. :))

(#51352) stereodead


stereodead
csendes tag

Gumik tekintetében mi az ami ár/érték arányban a legjobb? Honda CG 125-re kellene, mert a hátsó gumi szét van repedezve már, az első pedig nylon. Sava gumikról pl mi a vélemény?

fgsfds!

(#51353) csongi válasza stereodead (#51352) üzenetére


csongi
veterán

Nem ismerem. De mikor meglattam, hogy 6ezerrel volt olcsobb, mint a Michelin gumi szett, nem volt kerdes, hogy az M mellett dontottem.
Szerintem nezelodj, hatha van valahol akcios gumi a meretedben, es nevesebb gyarto termeket vedd meg. Ez nem motor olaj :). Csak egyszer kellene megalnod idobe...

(#51354) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

A holnapi kawasaki által szervezett motoros teszt napra jön valaki innen?
Én a reggeli/délelőtti órákban kimegyek, utána a környéken gurulok egyet.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#51355) canniball


canniball
nagyúr

Így kell használt motort venni - ez szerintetek mehet az összefoglalóba?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#51356) Topiccsendőr válasza canniball (#51355) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez nagyonjo iras. Csereld ki az enyemet erre.

Meg annyit hozzatennek, hogy egy 15-20 eves motor szivocsonkja mindig repedezett lesz, ennek ellenere mindig tomit.

Gyanus femes kopogas, zorges- erre tudnek irni egy 5000 karakteres hszt, hogy aki meg nem hallott ilyet, az meg a jo motorra is ramondja hogy hangos, vagy szelephangja van. Fulre csak a nagyonnagy bajokat lehet megismerni, amikor valami tenyleg baromiszar hangot ad ki.

A feluvegesedett kuplung a legnagyobb fokozatnal is sajnos nyomatekcsucs kozeleben fog megcsuszni.
Azaz utni kell a motort hogy elcsusszon.

Es a legfontosabb.
Keprol NEM lehet megallapitani semmit egy motorrol.
Tehat ha egy hasznaltmotort belinkelunk ide a forumra, a topiclakok a szubjektiv velemenyuket tudjak elmondani a szinerol, a nagyobb fantaziaval megaldott emberek termeszetesen kitalaljak Colomboi logikaval, hogy hanyszor hempergett, raadasul milyen erdessegu aszfalton, de ezt lehetoleg ne vegyuk keszpenznek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#51357) runner 125 válasza Topiccsendőr (#51356) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem ne cserélje le, hanem illessze be azt is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#51358) polimorf válasza whYz (#51351) üzenetére


polimorf
tag

Nem tudom mi az a ferry (talán komp :B ), de ha már motorozol akkor motorozz és ne kompozz, mert a kompon nem tudod meg, hogy mennyire birjátok a hosszabb távokat. Ez csak az én szerény véleményem. :U

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#51359) Daywalker válasza polimorf (#51358) üzenetére


Daywalker
addikt

A vízen elég nehéz motorozni, mivel UK ugyebár sziget:))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#51360) Laraxior


Laraxior
titán

Holnap megyek az első hosszabb utamra, a Balatonra. Mit kell átnézni a motoron?
Gumikat felfújtam, benzin csurig, olaj van benne, lánc befújva. Olajat kell magammal vinni? Két periódus között nem kellett utánatölteni (5500km), de még sosem mentem vele 50km-nél többet egy huzamban :B Láncfújót eltettem, általában minden tankolás után befújom (250-270km)
:R

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#51361) Daywalker válasza Laraxior (#51360) üzenetére


Daywalker
addikt

Jézusom, kicsit túlaggódod. Láncot fújni 250 km-enként rohadt nagy pocsékolás. 600-1000 km is bőven elég, de én pld lepucolom a tél végén, befújom, aztán kb. azzal fut egész következő szezonban - kivéve, ha mocsokba mennék, de mondjuk ez pályán nem történik meg.
Olaj...ha 250 km-nél után kell tölteni, akkor ott kurva nagy baj van.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#51362) Xaels


Xaels
félisten

Na meg volt az első mérés. Picivel lett 5l felett csak városban. Ezzel bőven elleszek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#51363) Outlander válasza Laraxior (#51360) üzenetére


Outlander
őstag

Vigyél magaddal óvszert mert vasárnap zárva vannak boltok. :K

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#51364) Bogyó bá' válasza Outlander (#51363) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:C

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#51365) vlevi válasza Laraxior (#51360) üzenetére


vlevi
nagyúr

Láncot fújni én úgy fújok (más, tőlem többet motorozó embertől hallottam), hogy amikor már fényes a lánc, akkor este, motorozás után, a még meleg láncot érdemes befújni. Akkor reggelre, mire megint szükség van rá, addigra szépen rágyógyul, és egy normális láncspray-el 1000km-t is kibír egy fújással. Ezt alá tudom támasztani.

(#51366) polimorf válasza Laraxior (#51360) üzenetére


polimorf
tag

Én is reggel indulok 6:00-kor, csak picit messzebb :) Osztrák, Szlovén, Olasz, Horvát, vissza Szlovén és haza.
Már azt hiszem összepakoltam mindent ami kellhet 4 napra.
Most kivételesen utas nélkül megyek (kiélhetem magam ;] ), Nagyon szokatlan lesz magam motorozni a vason.
Arról nem is beszélve, hogy nem kellett még a hengertáska sem, és még igy is sok üres helyem maradt.
Első napra 750km van betervezve a szállásig.
Remélem a seggem birni fogja nagy zsibbadás nélkül. :F
A Budapesti pontosabban Göd-i haverokkal Osztrákban találkozunk és onnan együtt megyünk tovább 5 motor 6 fővel.
Ha minden rendben lesz kedd estére már itthon is leszek.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#51367) Yoshida válasza polimorf (#51366) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Ha lesz rá lehetőséged, kérünk képeket akár minden este :)

(#51368) polimorf válasza Yoshida (#51367) üzenetére


polimorf
tag

Sajnos nincs okos telóm, és nem viszek semmi netes cuccot.
Viszont ha megjöttem igérem teszek fel egy rakás fotót. (kb. szerdán)
Videó is fog készülni de azt nem tudom mikorra készül el, de amint az is meg lesz közzé teszem azt is. ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#51369) V.Stryker válasza polimorf (#51368) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Várjuk veszettül.
Majd a kezdőknek némi ktg. számítást is tehetnél fel, hogy mennyiből jött ki...benzinpénz, szállás, miket vittél, stb. Én még nem voltam hosszabb túrán, de azért jó lenne tudni mennyiből fér ki.

Apropó...holnap reggel valaki nem jön Paksra? :DDD 12-13körül jövök vissza. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51370) polimorf válasza V.Stryker (#51369) üzenetére


polimorf
tag

Miket viszek:
4 póló,zokni, alsógatya.
1 Farmer nadrág, sportcipő a vár és barlanglátogatásra.
Esőruha, termo pulcsi ha fáznék.
2pár kesztyű.
12 szendvics, konzervek, szalámi, kenyér, innivaló, 1 üveg tatra tea estére ;]
Defektjavitó cuccok, pumpa, elem lámpa, svájci bicska.
tisztálkodási szerek, 1 törölköző
Iratok: jogsi, motor papirok (zöld kártya), útlevél, 600euró(a biztonság kedvéért), utas biztositás amit ma kötöttem. A szállásfoglaló papirok.

Útvonal és költség terv:

Első nap:
Indulás 8:00-kor a Dunakeszi benzinkúttól. Mindenki megtankol, autópálya matrica vásárlás 1470Ft. Nemzetközi zöldkártya, forgalmi, utasbiztosítás, személyi igazolvány vagy útlevél, jogosítvány, sárgamellény. Megfelelő mennyiségű Euró. (280Euro) Ezek megléte kötelező, a motorok felkészítve természetesen.
Autópályán lenyomjuk a magyarországi szakaszt, majd találkozás Gáborral (velem) 12:00-kor.
https://goo.gl/maps/k1988
Szlovénián át Ausztriába hajtunk.
Veszünk Szlovén matricát 2625Ft.
368Km, 4 óra nyeregben, 5 óra pihenőkkel.
Találka után a 69-es úton Lavamund-ig hajtunk, majd a közeli határátkelőn átlépve Szlovénia következik. A térképen látható úton Predjama közeléig ereszkedünk. Szállások elfoglalása.
https://goo.gl/maps/oaSG2
264Km, 6 óra nyeregben, 9 óra pihenőkkel. Szállásra érkezés 21:00 körül.
Teljes táv: 632 Km,
Üzemanyag: 38 Liter.

Második nap:
Reggeli, kajaraktárak feltöltése.
A Postojna-i cseppkőbarlanot nézzük meg, a barlangtúra 2.5 óra.
http://www.postojnska-jama.eu/en/visitor-information/
Elméleti szállásunktól 10Km-re van, szóval nem megyünk sokat.
Mi 9:30-ra megyünk oda, 10:00-kor indul a kaland.
A belépőjegy sajnos nem túl olcsó 29 Ercsi /fő, ebben benne van a kastély belépő ára is.

A belépőjegyhez adnak magyar nyelvű tájékoztatót a barlangról, de magyar nyelvű idegenvezetést sajnos nincs.
A barlang bejáratától egy kisvasút viszi a látogatókat a barlang belsejébe. A vasút végállomásától indul a gyalogos barlangtúra.
A barlangi túra befejeztével elindulunk a következő úti célunkhoz a Predjama-i várhoz. Kb 13:00-ra érünk ide.
A vár mindössze 10 km-re található.
Megnézzük a várat, majd irány a szállás.
Étkezés valahol útközben, majd eldöntjük.

Harmadik nap.
Nagyjából 300Km-es motorozás a térképen jelöltek szerint.
https://goo.gl/maps/cDZNd
Piranban fogunk eltölteni hosszabb időt. Felmegyünk a várba, majd motorozás következik.
Nyeregben 6-7 óra. Estig haza kell érnünk.

Negyedik nap.
Hazaút. https://goo.gl/maps/BhnpH
550Km haza.
Nyeregben 7óra, pihenőkkel 10 óra.

Összegzés:
Teljes táv: 1500Km
Üzemanyag: 97 Liter, Szlovéniában 406Ft/Liter,
38,000Ft a benzinköltség.
Pályamatrica 4.100Ft
Szállás három éjszaka kb 18.000Ft
Belépő:29Euro
Teljes költség: 80.000Ft.
Erre persze jön a kajálás, de azt idehaza is megtesszük. Aki akar étterembe eszik, de túl lehet élni konzerveken is.
Első napra mindenki hozzon kellő mennyiségű ételt, mivel ezen a napon nem fogunk boltra vadászni, sem étteremben enni. (Szálláshelytől függően ez módosulhat egy vacsorával)

Nagy vonalakban ennyi. :B Elég részletes? ;)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#51371) Burt1793 válasza polimorf (#51370) üzenetére


Burt1793
veterán

Elég jó és nagyon részletes a leírás. :) Viszont kicsit sok az autópályázás, nem? Persze értem, az a leggyorsabb, ha kevés az idő muszáj is.

(#51372) polimorf válasza Burt1793 (#51371) üzenetére


polimorf
tag

Ha nem csak 4 napunk lenne, hanem 1 hét akkor nem lenne benne autópálya ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#51373) zeon.hu válasza polimorf (#51370) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kicsit részletesebb is lehetne, pl nem tudjuk, hány gramm fogkrémet viszel. :)

Széles utat, gumifákat!

#?*@&!

(#51374) polimorf válasza zeon.hu (#51373) üzenetére


polimorf
tag

:D
Köszi. :R

Mindenkinek jó hétvégi gurulást kivánok. :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#51375) Laraxior válasza polimorf (#51370) üzenetére


Laraxior
titán

Tök jó :) szívesen olvastam :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#51376) mm89


mm89
őstag

Bátor galamb volt :) Mai jótettem

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51377) vlevi válasza Burt1793 (#51371) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja. Sajnos, ha haladni kell, akkor pályán kell menni. Mivel nem zzr-el mennek, 200 feletii utazóval, üres, lezárt német szakaszokon :) , ezért, pihenővel együtt 100km/h átlaggal kell számolni pálylán is. Országúton ez inkább csak 50. Neccesen 60. Egyedül perzse jobban haladna az ember, de csoportban sokáig tart a megállás, és utána az elindulás. Csakmégegygyorscigi, várjatokpössentek, és rögtön elment negyedóra :)
Krajnska gorából 800km volt az út hazáig, az egész nap ráment.

(#51378) Doki16 válasza V.Stryker (#51369) üzenetére


Doki16
addikt

Mikor jossz erre? Lehet elugrok veled Paksra.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#51379) -Mosquito- válasza polimorf (#51370) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jó időt és utat Nektek! :K

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#51380) Something_


Something_
őstag

Honda karbantartási kérdés következik :-)
Szerintem láncfeszítőt kell cserélném.
Kedden euroringen kb 15-20 perc után zsibbadt a jobb lábam/talpam, mert nagyon minimálisan rezonál a lábtartó. Visszagondolva kb 1 hónapja csinálja, hogy kicsit rezonál, de közúton eddig nem volt idegesítő, ering óta pedig figyelek rá és idegesít. Előtte meg az volt, hogy néha csinálta, néha nem. Vagy néha észrevettem, néha pedig nem.
4000-es fordulat környékén kezdődik és nem erősödik a fordulat függvényében, viszont ha behúzom a kuplungot menet közben, akkor nincs ez a rezonancia.
5000-es fordulat környékén pedig ilyen halk lánccsörgés hangot hallanék, aztán utána nem hallom, mert a kipuff elnyomja, legalábbis gondolom..

Jóra gondolok vagy lehet bőven más is? Óra szerint 27.000 km van a motorban.
Majd valamikor betolom a karasnába, ha 40e alatt maradnak javítási költségben. Remélem adnak csere robogót, mintha azt olvastam volna valahol :D

(#51381) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Holnap megyek fel bpre superzoneba,remélem lesz méretemhez való gönc :)) Igazatok volt,hogy két hónap a jogsi. 4 alkalmat kell mennem rutinból,de szinte egész hónapot lefedi :((( :W

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51382) csongi válasza polimorf (#51374) üzenetére


csongi
veterán

Jo utat es kellemes kirandulast!!

(#51383) Topiccsendőr válasza Something_ (#51380) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elkepzelni nem tudom, hogy erre hogy sikerult kovetkeztetned.
Hajtolancnak milyen feszitojere gondolsz?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#51384) Daywalker válasza Topiccsendőr (#51383) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez egy Honda. Nem romlik el, nem rezonal! :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#51385) Something_ válasza Topiccsendőr (#51383) üzenetére


Something_
őstag

:DD

CBR 600 F4-et akartam venni és olvasgattam róla, ahol írták, hogy annál ez gyakori hiba és hasonló tüneteket írtak, mint ami nekem van, szóval ebből diagnosztizáltam magamnak :D

(#51386) V.Stryker válasza Doki16 (#51378) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fene tudja...olyan fél kilenc körül szerintem el tudok indulni. Hogy mikor érek oda, nem tudom. :) Mivel nem pályázom, így egy másfél óra is lehet. Szerintem 10 körül.

polimorf: Köszönöm. Minden igényt kielégítő válasz volt. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51387) Laraxior válasza mm89 (#51376) üzenetére


Laraxior
titán

Azigen :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#51388) -Mosquito- válasza Burt1793 (#51371) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akkor ez egy felesleges kérdés/válasz volt.. :) A-B pont között nincs semmi,ott akar motorozni ahová megy..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#51389) Topiccsendőr válasza Something_ (#51385) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Milyen lancrol beszelunk most, ami zorgeti a labtartot?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#51390) csongi válasza Topiccsendőr (#51389) üzenetére


csongi
veterán

Erre en is kivancsi leszek, uj informaco, remelem tanusagos lesz.

(#51391) Something_ válasza Topiccsendőr (#51389) üzenetére


Something_
őstag

Privibe ahogy irtam, csak ennyit tudok, amit a 600f topikban olvastam, de akkor lehet, hogy kulon hiba lesz.

(#51392) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Első gumi bejáratva. Nagyon jól irányítható, frankó tapadású abroncs, nem bántam meg. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51393) Topiccsendőr válasza Something_ (#51391) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ovatosan a forumokkal. Ha konkret kerdesre senki nem tud konkret valaszt, meg szamok nelkul dobaloznak, akkor rakjuk az urban legend kategoriaba.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#51394) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Megvan a bőr cucc. Berik lett. Egy istennő szolgált ki. Legszívesebben elvenném feleségül hiába öregebb nálam. Már megérte feljönni :) :P

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51395) dellfanboy válasza FIREBLADE78 (#51394) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nah milyet vettél? perforált vagy nem perforált? mekkora méret lett jó? és mennyi zsetont hagytál ott?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#51396) tboldi válasza dellfanboy (#51395) üzenetére


tboldi
nagyúr

No meg képeket, minél többet! :D

(#51397) FIREBLADE78 válasza dellfanboy (#51395) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Előleget és jövőre héten küldik. 160 ezres,ami a legdrágább akciósan. Két részes. Nekem csak 48-as kell,csajszi azt mondta hogy nagy az 50-es,de ő ért hozzá. Képek hamarosan

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51398) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Csizmát ruhát hogy választunk okosan? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#51399) dellfanboy válasza DonThomasino (#51398) üzenetére


dellfanboy
senior tag

attól függ merre motorozol, ha nagyrészt aszfalton, akkor bőr, perforált kétrészes, ha újonnan veszed akkor nem baj ha 1 kicsit szűk fog az tágulni, de a lényeg hogy 'feszes " legyen mindenhol (pl. ne lobogjon szélben) legyen benne protektor, váll könyök térd kemény egyéb helyeken puha, nekem pl. a seggemnék is akad 1-2szivacsbetét és a combbnák. amikor én vettem a kétrészes berik-emet az elején fura volt hogy a kabát kva nehéz (nem nagyon volt előtte motoros cuccom) a nadrágba járni alig tudok a térdprotektor miatt, de nem gond, hisz motorra kell.

én a legolcsóbb vonalat kihagynám (shox, probiker, plus) és inkább gyűjtenék egy jobb félére, berik-arlen ness-spyke- daines-spidi- alpin akár használtan pl.kepesmotor jofogas

de a legfontosabb, hogy mielőtt megveszed próbáld fel.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#51400) dellfanboy válasza FIREBLADE78 (#51397) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nah grat, majd lőjj képeket, milyen színűt vettél?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.