Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) zsolt19900


zsolt19900
őstag

miért van az, hogy majdnem minden kereskedő azt hiszi, hogy a seggéből rángatta ki az embert :U

megkapom az emailt, felhívom rákérdezek miért van letörve a fékkar, erre mondja, hogy én kereskedő vagyok ne akarjak történeteket a motorhoz, ez van így van.... mondom neki (erényesebb hangon): ha én valamiért kiadok több mint félmillió forintot akkor azért illene már valamit közölni róla.... jaj hát hátulról belementek, de meg lett csinálva (nem is lenne akkora gáz számomra) ja igen és a részben letört kart pedig "kicserélem hamar és akkor a továbbiaknak fel sem fog tűnni" :F ja mondom jóóóvan akkor :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#30502) Hammon Serra válasza Daywalker (#30500) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Értek én mindent. Köszönöm a válaszokat ;)

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#30503) Daywalker válasza Hammon Serra (#30502) üzenetére


Daywalker
addikt

Annyit tudok mondani egyébként, mivel a blokkjuk hasonló, hogy a 86 le nem sok papíron, de baromi nagy a nyomaték, bárhol és bármikor elmegy, mint egy mozdony. Kapaszkodni kell rajta rendesen. A vége valahol 190-200 környékén van. Két henger, alacsony fordulaton szeret rángatni egy picit.
Én nem szeretem, mert "pöcsrezgetős" a blokkja, egyszerűen zavar, meg a hátsó ülésen zsebkendőnyi hely van (bár a Yamahán kétszer-háromszor akkora ülés van, ahogy nézem, szóval utasnak akár még kényelmes is lehet). Na meg testes is, így nem éppen a legjobb, ha sorok között kell elmenni - bár nyitott kipuffal hamar elengednek, szlalomozni nem fogsz az álló kocsik között. Dönteni sem lehet, leér mindene mindenhol, főleg ha ilyen ültetett a masina..hát tény, hogy nem városi közlekedésre való:) Szerintem. Tipikus országúton pöfögésre frankó.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30504) KoVee84 válasza zsolt19900 (#30501) üzenetére


KoVee84
senior tag

Te, ilyen motor nem lenne jó neked? :F

(#30505) zsolt19900 válasza KoVee84 (#30504) üzenetére


zsolt19900
őstag

erre még rájön vagy 100e Ft a magyarosítással, szóval kicsúszik a keretből sajnos, és ismerősnek volt és minimum 1-2L/100on a többlet fogyasztása a banditokhoz képes sajnos.... pedig tettszik ez a kawa :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#30506) Daywalker válasza zsolt19900 (#30505) üzenetére


Daywalker
addikt

Mé, mennyit eszik a Bandi?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30507) zsolt19900 válasza Daywalker (#30506) üzenetére


zsolt19900
őstag

túratársam kihozott belőle 4körül fogyit, és nem az a nyugis típus, de 5körül eszik nála nagyon átlagban, de pl. másik havernak vol z-je és mondta, hogy van ott 7-8 liter is nála

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#30508) KoVee84 válasza zsolt19900 (#30507) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ja, persze, 7-8 ha haladsz. Nekem is volt zém (ráadásul naked), és városon kívül gyógyszerrel 5-5,5. Gyógyszer nélkül pedig 8-10, de ez minden motor esetében igaz. Ezen felül pedig elég érthetetlen számomra, hogy valaki motornál a fogyasztást nézi, hiszen nem egy olcsó hobbi. Élménygazdag, de nem olcsó!

[ Szerkesztve ]

(#30509) ujskodas


ujskodas
tag

Erről: [link] még mindig nincs senkinek infoja?
[link]
A felcsatolós páncélt kezdem unni, mert: 1 - macerás hurcolni, ha megállok valahol
2 - hiába a jó aláöltöző és szellőző kabát, alatta tiszta víz a hátam
3 - kissé eltartja a dzseki nyakát, és volt, hogy darázs berepült rajta

Csak véd-e annyira, stb. egyébként egy régebbi Dainese-m van most. valóban régebbi, ugyanakkor semmi baja, csak az imént felsoroltak miatt tenném be a gyári vékony szar helyett ( a páncél is a vékony szar helyett van) ezt az Arlenness dzsekibe.

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#30510) Kolondrum válasza KoVee84 (#30508) üzenetére

Nálam is szempont.

(#30511) ujskodas válasza Kolondrum (#30510) üzenetére


ujskodas
tag

Egyik kollégámnál is. Ezért jár a GS500-al 60-80 Km/h val!! :W :W :W :W :W

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#30512) Daywalker válasza ujskodas (#30511) üzenetére


Daywalker
addikt

Nézd, ha el akarok jutni A-ból B-be, csak úgy, vagy túrázom kettesben az asszonnyal (ritka alkalmakkor), akkor nekem is fontos, hogy feleslegesen ne égessek benzint. Lendületes haladás persze megvan, nem tötymörgés, de nem húzom neki feleslegesen. Ha pályára megyek akkor nem nézem mennyit evett (azaz kíváncsiságból kiszámolom, de ennyi).

zsolt19900: nehezen hiszem a Z-ről a 7-8 litert. Ahhoz már tekerni kell. Azért a Z nem egy kihegyezett gép. 900-assal a rekordom 5,5 volt...de inkább 6,5-7 körül (pályán 8-9-et nagy nehezen lenyomok rajta).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30513) csongi válasza KoVee84 (#30508) üzenetére


csongi
veterán

Nalam is fontos :)

Zsolt: Gondolkoztal egyhengeresbe vagy sor kettobe? Bmw 650 gs. Vagy tdm 900?
A bmw 3 liter es vilagvege 100al. Nincs a banditnak sem nagyobb szelvedelme szerintem.
A tdm tobbet eszik de a 2000 evjaratuak mar 5 liter korul fogysztgatnak.

(#30514) Bogyó bá' válasza csongi (#30513) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a BMW az F650 GS? (Mármint amelyik 100-nál 3 litert kajál?) Az még az A2-be is éppen belefér, ha jól látom... :F

szerk: szegény olyan randa, mint a bűn, de túrázáskor ez nem lehet elsődleges szempont...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30515) ujskodas válasza Daywalker (#30512) üzenetére


ujskodas
tag

Nem mondtam, hogy nem szoktam 80-100-al menni, sőt útviszonytól függően lassabban is. Főleg, ha a fiam mögöttem ül. De csak azért 60-80 -al menni, mert úgy keveset fogyaszt, azt már nem. Pedig nem "vet fel" a pénz hidd el.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#30516) Daywalker válasza ujskodas (#30515) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyetértünk. :K Csak azért folyamatosan én sem. Járjon bringával akkor, az nem fogyaszt:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30517) zsolt19900


zsolt19900
őstag

az a vicc az ő bandijában hogy 110 nél produkálja ezt a 4-5 literes értéket, az övé egy kivétel, ezért is esik nehezemre elvonatkoztatnom tőle :)

nem is arra akarok csupán figyelni, de ilyen rablózsarnok benzinárak mellett 1 liter is számít ide vagy oda, mint mondtam tettszik a kawa z de sajnos kereten felül van

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#30518) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Köszi a választ Daywalker!
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#30519) canniball válasza Bogyó bá' (#30514) üzenetére


canniball
nagyúr

A net szerint a CS-ben ugyanez a blokk ha szebbre vágysz...bár a szépség ugye relatív.
De mennyiben érint az A2 téged?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30520) Bogyó bá' válasza canniball (#30519) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egyelőre még semennyire, de majd tavasszal talán. A GS 500-as tanulómotorra (A2) hajlandó leszek felülni, a sornégy 1000-as Kawára (nem tudom, milyen típus, ez van most A-ra) meg nem... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30521) KoVee84 válasza Daywalker (#30516) üzenetére


KoVee84
senior tag

hát de nem? aki ennyire spórol ne vegyen semmit, hanem takarékoskodjon vagy vegyen legfeljebb egy ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#30522) Daywalker válasza KoVee84 (#30521) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát de... ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30523) canniball válasza Bogyó bá' (#30520) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ne csináld már! Kiadsz egy valag lóvét és továbbra is korlátolt akarsz maradni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30524) Djuree


Djuree
félisten

nálatok szempont a fogyasztás?! nemáááááár! :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30525) fattyu válasza Daywalker (#30512) üzenetére


fattyu
veterán

mérnemhihető? Nyilván nem ecódrájv üzemmódban de nálam a mindennapokban annyi lenne :D

7es ninjám 7.5et evett pedig nem forgott 8ezer fölé. Igaz addig MINDIG :D

z750 szerintem nálam simán enné a 8at.

Kiváncsi vagyok a 900 mit fog enni nálam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30526) Djuree válasza fattyu (#30525) üzenetére


Djuree
félisten

én nem tudom pontosan mit fogyaszt, ha kifogy tankolok oszt kész. :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30527) Daywalker válasza Djuree (#30526) üzenetére


Daywalker
addikt

Én nem várom meg, míg kifogy ;] ;] ;] Elég szar tolni. Muhahaha (troll on:DDD)

fattyu: pályanapon (hring) az enyémet nem sikerült 8-9 liter fölé kergetni, pedig ott egyenesekben nem megy 10K alá, de még nyújtott kanyarokban is csak ritkán. Kíváncsi leszek nálad mi lesz az eredmény. A kawa 9-es legendásan jól fogyaszt...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30528) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nem elsődleges szempont a fogyasztás, nem is fogyasztás bajnok szeretnék lenni, de amikor meghallom egy hirdetőtől, hogy ő "optimálisra szabta a motort" ilyen olyan tűszettel, meg légszűrő meg sportdob, és elmegy a 20l-es tankkal 260km-t is (tyűha derengeteg....) akkor azért rászoktam kérdezni mindenkinél a fogyasztási adatra, mivel más eladótól pedig ez az érék 400km volt majdnem, ami ugye nem mindegy

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#30529) Kolondrum válasza ujskodas (#30511) üzenetére

Figyu, 2.9L. Nekem ez volt a szint a robogónál. Megjött a GS és hirtelen úr isten mennyit eszik? Aztán nem is olyan sok mint kiderült. Zsolt stílusában 4.5, nálam inkább 5L és halkan mondom nekem sok, közben meg tudom, hogy nem is annyira. Ez egy olyan dolog ami már erősen visszatart a hornet vagy fazer vásárlástól. Egyszerűen kimatekoztam és nincs rá keretem (ha tatom az évi alaphangon 6000km-t). Akkor köszöntene be az az idő, hogy elgondolkodom azon, hogy megengedhetem e magamnak azt a luxust, hogy motorral megyek? Volt idő amikor a bemenjek e egy csipszért a boltba kérdés és megfordult a fejemben (még a szarrágó vállalkozós időszakban, azóta vallom, hogy mindegyik egy **** és pár napja egy másik ismét bizonyította ismerősi fonton).
Visszatérve igen szempont, de ha nem nagyon másznak 6L fölé még vállaható is lenne, de kiindulva a csuklómból és az olvasott fogyi adatokból nem lenne olyan gép ami nekem előnyös. A kör bezárult ,majd máskor más fizetéssel.
GS500 60-80Km/h csak azért, hogy ne fogyasszon? úúhhh. Az meg is érdemli.

óóóh a gumi téma. A sors úgy fogja hozni, hogy a legdrágább kerül rá. Jövő héten nézek egy melegebb napot és kap újat. Na de a régit még odaérek a végletekig lenyúzom.

[ Szerkesztve ]

(#30530) #25954560 válasza Kolondrum (#30529) üzenetére


#25954560
törölt tag

"Na de a régit még odaérek a végletekig lenyúzom." - ez ilyen 'utolso mondat' szagu dolog.
szerintem a legrosszabb valasztas. es mint mar olvashattad, eleinte az uj gumaval is ovatosan kene kolbaszolni, foleg januarban.

(#30531) canniball válasza #25954560 (#30530) üzenetére


canniball
nagyúr

" ez ilyen 'utolso mondat' szagu dolog."
És abban a postban valóban ez volt az utolsó mondat. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30532) Archer válasza zsolt19900 (#30507) üzenetére


Archer
őstag

Persze, ki lehet hozni belőle 4 litert meg még alatta csak kérdés, hogy milyen tempóval. Szerintem 600 sor4-re nyugodtan számolhatsz 5,5-6 litert normál tempóra, tök mindegy milyen márka, akkor nem ér nagy meglepetés.
A 25kw-os papíros motort én hanyagolnám, mert ha csak papír szerint annyi és erre a teljesítményre fizeted a kötelezőt, mondjuk egy balesetnél ha kiderül, olyan mintha nem is lenne meg még talán adócsalással is megvádolnak.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#30533) zsolt19900 válasza Archer (#30532) üzenetére


zsolt19900
őstag

ennyire lett lepapírozva, ez nem olyan mint a robogó rendszám nélkül használnám, arról én hol tehetek, hogy amikor vizsgáztatva lett akkor így lett vizsgáztatva?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#30534) Daywalker válasza zsolt19900 (#30533) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de ha ki van szedve a fojtás, és ez kiderül, akkor baj lehet...teljesen mindegy ki mit csinált előtted, nem mosod le magadról, hogy nem te piszkáltad meg.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30535) Kolondrum válasza #25954560 (#30530) üzenetére

Jöttem már haza új gumival, tudom, hogy pöppet csúszik. Kár, hogy addig nem jön meg a kamerám kínából. Úgy érzem azzal több rajongót szereznék. :U

(#30536) Archer válasza zsolt19900 (#30533) üzenetére


Archer
őstag

Az meg hol érdekel bárkit is, hogy te már így vetted? Ha már nincs benne a "fojtás" (vagy soha nem is volt, csak elintézték okosban) akkor ezekkel a papírokkal teljes mértékben szabálytalan és bizony bajod lehet belőle ha úgy alakul.

mod: leírtam ugyanazt, mint Daywalker...

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#30537) ujskodas válasza zsolt19900 (#30528) üzenetére


ujskodas
tag

400 km egy tank benzinnel? Gyááá, az robogó? Én 200 - 240 körül megyek tankolni, és akkor már csak vagy 4-5 liter, vagy kevesebb van benne. És én nem a határon használom a gépet, sőt...

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#30538) fattyu válasza Djuree (#30526) üzenetére


fattyu
veterán

nincs benzinszintjelző. nem is volt meg ezen sincs.

tisztában kell lenni vele hogy az én stílusom mellett mennyit megy el ... szar tolni...

Főleg most a bléden... a vízszintes az zárva. de olyan hülye nem egyértelmű a benzincsap hogy lövésem sincs melyik a nyitva meg a tarcsi... szóval nem szeretnék tartalékon üresre futni valahol mondjuk a nulláson :D

Ujskodás: A zx7r 180km körül már kérte a tartalék állást. igaz én nem tudom mi az az ecodrájv

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30539) Daywalker válasza Archer (#30536) üzenetére


Daywalker
addikt

Sebaj, ha többen mondják, az talán jól példázza a helyzet komolyságát :D ;)

fattyu: Ahogy mondod! Főleg, hogy baromira csalókák sokszor ezek a mérők meg jelzők, LED-ek stb. Egyik ismerősnek az SV akkor jelzett, amikor elment még 100-at...meg kell állni 200 km-nél tankolni és le van tudva, nem? Fene sem fogja tekergetni a csapot...csak mindig fullra kell tankolni vagy fejben tartani, hogy mennyit eszik ;) Ha meg nem, akkor lötyögtetni kell a tankot és hallgatózni:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30540) Kolondrum válasza ujskodas (#30537) üzenetére

Nekem a téli tárolás miatt van csak tele a tank, még soha nem volt (csak közel tele volt). Amikor eljöttem a kúttól majdnem el is borultam olyan fejnehez lett.
Mindig csak 5l körül van benne. A tartalék és a normál határán. Ha rángat tudom, hogy van 100Km-em és tartalékra kell tekerni. :DD

fattyu! óóóú a szűrő amit beépítettem utólag rendszeresen tele van, de lassan lassan egyre kevesebb mennyiségű dzsuvával.

[ Szerkesztve ]

(#30541) fattyu válasza Kolondrum (#30540) üzenetére


fattyu
veterán

szereti is a karbi szívni a mocskot a tank aljáról

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30542) Kolondrum válasza fattyu (#30541) üzenetére

Van egy szűrő a tankban, törött, igaz csak fent a normál mód magasságában. Utólag kapott egy újabbat a karbi elé. Na az sok mindent megfog.

(#30543) zsolt19900


zsolt19900
őstag

jóvan, akkor ha nem szakad minden kötél, akkor lemondok a kis papíros motorról :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#30544) ujskodas válasza Kolondrum (#30540) üzenetére


ujskodas
tag

"Mindig csak 5l körül van benne"
Akkor úgy , hogy lehet egy jót motorozni? Kifogy, mielőtt belelendülnél.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#30545) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30546) Kolondrum válasza ujskodas (#30544) üzenetére

5l - ~100Km. Mondom, hogy más dimenziókban élünk. Mást értünk túra meg minden alatt.

(#30547) csongi válasza Bogyó bá' (#30514) üzenetére


csongi
veterán

Nincs a link alatt semmi. De a GS az GS. Ebből nem sok verzió van. A Dakar verzió egy két dologgal tud többet a széria társainál. De ennek nagy jelentősége nincs az átlag túrázásnál. Egy henger nagy nyomaték, ebből fakadóan, van egy állandó vibrálása, de megszokható :)
Szerintem kimondott túra motor, egyedül a szélvédelme gyenge. Két átlagos testsúlyú emberrel 70-80Kg 90nél előzésénél 130ignem problémázik, afelett már nagyon nem szereti. De a 100as tempóval világból. A2 be belefér éppen.

#30545: Ez valami feltámadt Mad Max rimék? :D

Zsolt: Ki látott már motor vizsgán teljesítmény mérést vagy blokk szétszerelést?

[ Szerkesztve ]

(#30548) Bogyó bá' válasza csongi (#30547) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor ezt ma adták el... ...egy baromi randa, szögletes lámpás fehér motor volt rajta. :O szerk: ugyanilyen volt...

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez a motor 100-as tempónál tényleg 3 litert fogyaszt? Nem akaródzik elhinni...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30549) csongi válasza Bogyó bá' (#30548) üzenetére


csongi
veterán

MI 3,3Literrel jártuk meg két személlyel Romániát. Ha akarja az ember meg lehet itatni vele a 4-4,5 litert is, városi illetve kergetős üzem módba. Barátom Egyedül dobozolva jár vele nála is az átlag 3-3,3L között mozog :)

(#30550) Bogyó bá' válasza csongi (#30549) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindezt 100 körüli tempónál? Mert 70-nel nem akkora kunszt...

(#30551) csongi: legalábbis erősen elgondolkodtatott. Maga a típus sem olyan nagyon drága, csak az a kinézet lenne pöttyet "divatosabb" (pl. kerek lámpás, idomok nélküli naked...). Típushibái vannak idősebb korukban?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.