Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) ALI_G válasza Integra (#15585) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez a ride-by-wire tc mi lenne? R6R-ben is van.

Sajnos a Triumph még mindig nem a legszebb, hiába a jó blokk.

Persuader: R6R-en hogy lehet használni ezt a köridőmérőt? Elolvastam a leírásban, de használatban nem látom, hogy működne, hiszen rajtam múlik mikor nyomom meg. Ráadásul menet közben nem szívesen nyomogatom az önindító gombot :)

(#15602) Topiccsendőr válasza ALI_G (#15601) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Aprilian kulon gomb van hozza :D
Neked kell nyomogatni, meg bambulni ra a celegyenesben, h elkurd az azutani kanyart, aztan beleallitsd magad a gumifalba. Vagy veszel infrasat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15603) Integra válasza Topiccsendőr (#15602) üzenetére


Integra
titán

zseniálisssss :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15604) #25954560 válasza Integra (#15585) üzenetére


#25954560
törölt tag

"állom határt" ejgen, de kisse meltatlanul van talalva

Daywalker:
a regi yamakak is elkezdik kerregtetni a szivattyut, amint adsz gyujtast (pontosabban ha sokat allt es eltunt a benya, akkor hallani h kerreg, amig feltolti. ha nem szokott el a benya, akkor csak kattan egyet).
sztem ez a normalis, valahogy be kell keruljon a benya a rendszerbe :)

[ Szerkesztve ]

(#15605) Topiccsendőr válasza ALI_G (#15601) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Csak annyi, h nem te nyitod a fojtoszelepet, hanem egy szervomotor.
Autokban ezer eve igy van, nem kell hanyattvagodni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15606) ALI_G válasza Topiccsendőr (#15602) üzenetére


ALI_G
veterán

Akkor jól éreztem, hogy a való életben ez használhatatlan fícsör. :)

Másik kvescsön, hogy van egy számomra no-name kormány lengéscsillapító. Azt hogy kell helyesen beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#15607) Integra válasza ALI_G (#15606) üzenetére


Integra
titán

nem használhatatlan az, csak kicccsit veszélyes :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15608) boogie84 válasza KoVee84 (#15571) üzenetére


boogie84
veterán

Ez az R6-os szebb mint a Honda! Ez még nem is rossz!

(#15578) persuader: Ez nagyon nagy!! :DD Egyébként tényleg hasonlít a lámpa... :U

Ez amolyan csőrös robogó? :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#15609) Daywalker válasza #25954560 (#15604) üzenetére


Daywalker
addikt

De itt nem úgy van. Nem csinál azonnal nyomást a kulcs elfordítására, mint az injektorosokon vagy mint egyes karbisokon, hanem egyes és rá kell nyomni az indításra.
Ha simán indítózol is dolgozik a pumpa, tehát idővel bekerül a rendszerbe, de az nem ugyanaz....úgy nehezen kapja el, ha állt egy telet.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15610) Topiccsendőr válasza Daywalker (#15609) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

elektromos a pumpa?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15611) Daywalker válasza Topiccsendőr (#15610) üzenetére


Daywalker
addikt

Já!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15612) #25954560 válasza Daywalker (#15609) üzenetére


#25954560
törölt tag

akkor kawaek kicsit maskepp oldottak meg. az fzr-ekben es az ace-ban addig dolgozik a pimpa, amig nem er el egy nyomast, a gyujtas raadasa utan azonnal.

(#15613) Daywalker válasza #25954560 (#15612) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tudom miért jó ez nekik. Ráadásul erről kevesen tudnak, én is a sportmotor fórumon világosodtam meg.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15614) #25954560 válasza Daywalker (#15613) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez mar nagyon osszeeskuves-elmelet jellegu, de nem feltetlenul baj, ha kicsit forog a blokk inditaskor, legalabb konnyebben epul fel az olajnyomas. a kocsim is olyan h indulhatna poccre, de forog elotte kicsit. a tied annyival van elorebb h amikor tudod h regota all, direkt megkerheted a benzinpimpat h tolja tele a rendszert. en ugyanezt a gyujtaskapcsoloval erem el.

egyebkent nem mindegy? :) mindketto beindul es mindketto megy mint az istennyila :)

(#15615) Daywalker válasza #25954560 (#15614) üzenetére


Daywalker
addikt

De, csak én ezt nem tudtam és téli indítás után szenvedősen kapta fel egy picit:DDD De utána megy, mint a gép.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15616) KoVee84 válasza ALI_G (#15601) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nem a legszebb??? :Y
Azt aláírom, hogy ízlések és pofonok, de mutass szebbet a jövő évi modellekből!
MV nem játszik :DDD

(#15617) Daywalker válasza KoVee84 (#15616) üzenetére


Daywalker
addikt

Mit vártál tőle?:DDD Most vett egy yamahát:D Pedig ha tudta volna, hogy a Triumph... ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15618) #25954560 válasza Daywalker (#15615) üzenetére


#25954560
törölt tag

ezeken a dolgokon is segithet a tetlenseg idoszakaban a dokumentacio es szakirodalom bongeszese. eloszor is motorozos potcselekves, masodszor meg hasznos. vagy forditva :) nekem nagy kedvencem volt pl az fzr haynes manual.

(#15619) vlevi válasza Tomate (#15586) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csontig tele. Púposra. Nem vicc. Mert az a rész, ahol nincs benya, ott a pára kicsapódhat, rozsdásodhat tőle a tank. Megmutassam a nagyfater simsonját, ami 5-10 évet álllt a fáskamrában üres tankkal?

(#15620) Archer válasza KoVee84 (#15596) üzenetére


Archer
őstag

Az előző szebb volt. Lámpái is meg az ülés alá húzott kipufogó is. Ettől függetlenül biztosan brutál gép.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15621) ALI_G válasza KoVee84 (#15616) üzenetére


ALI_G
veterán

abszolut szubjektiv :) nem itellek el ha tetszik. :)
Igazabol parszor elgondolkodtam rajta, hogy ha nem yamaha, akkor triumph, de olyan keves van belole itthon, hogy dragan merik. Alkatreszert is biztos tobbet mernek kerni.

Ja meg annyi hogy mar inkab huznam gazt mint hoy arrol pofazzunk melyik a szebb :D

[ Szerkesztve ]

(#15622) Topiccsendőr válasza vlevi (#15619) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

etézém ekem is csupa rozsda, de a hiánygazdaságban nem gyanolyan anyagokat használtak, mint a japánok :D
én 3 telet nem töltöttem tele az r6 ot. semmi baja nem lett.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#15623) Integra


Integra
titán

attttyaúristen, de gyönyörű :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15624) Djuree válasza Integra (#15623) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, de az MV-től mit vártál? :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15625) Tomate


Tomate
veterán

Köszi, a tankos, infókat télre. Benzinpumpás, injektoros a cucc, de szerintem akkor telenyomom.
A benzinpumpa meg már szép dolgokat is megélt... Mikor be akartam röffenteni először a motort még az építés elején az Istenért nem indult... Hangja volt, hogy pumpál meg minden, de nem indult be... Kiszedtem a benzinpumpát a tankból és mint a puzzlet összeraktam mert darabokban volt. Azóta f*szán pumpál és működik. :K

(#15626) vendingo


vendingo
veterán

Számomra végérvényesen vége a szezonnak, ma voltam kivonatni a forgalomból. :(
Ti még dacoltok a hideggel, vagy már eltettétek a gépet?

Én ma rendelem a motoremelőt, aztán felkészítem a téli álomra a gépet.
Lenne is egy kérdés: hogyan kell leengedni a karbiból a benzint? Van rajta valami csavar ahol szépen kifolyatom, és ennyi?

Remélhetőleg a jövő szezont +1 motorral indíthatom. Masszívan elkezdtem gyűjteni 3 hónapja az Afrika twinre, ami remélhetőleg április/május környékén meg is lesz.
Az SV-től nem bírok megválni, úgyhogy maradnia kell.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15627) yodamastah válasza vendingo (#15626) üzenetére


yodamastah
őstag

En motoroznek ha lenne mivel :O

(#15628) Djuree válasza vendingo (#15626) üzenetére


Djuree
félisten

én nem szoktam leengedni a karbiból. teszek a benyóba adalékot, az elég is. fater azt mondja le lehetne, de nem tökölök vele, így felesleges hogy nyomok neki adalékot.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15629) vendingo válasza Djuree (#15628) üzenetére


vendingo
veterán

Soha nem voltam az adalékok híve, inkább leengedem, csak még nem tudom hogyan.
Őszinte leszek, azt se tudom melyik a karbi, és hol keressem :)
Most csináltam először olajcserét is, eddig mindig vittem ismerőshöz.

Apránként szeretnék megtanulni szerelgetni, ezért ha szerelni viszem a motort, akkor csak az instrukciókat kérem és magamtól próbálok tevékenykedni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15630) ALI_G válasza yodamastah (#15627) üzenetére


ALI_G
veterán

Hogy áll a helyzet?

féloff, de tegnap barátnőm kocsijába is belementek Szegeden. A csávó aki mögötte haladt, bevallása szerint a járdán kialakuló verekedést bámulta :(

(#15631) yodamastah válasza ALI_G (#15630) üzenetére


yodamastah
őstag

Egyelore az ellenfelem biztositoja nyomozokat kuldott rank, hogy egyaltalan megtortent e a baleset. Szerintuk a motorbalesetek fele kamu. Mar ugyvedet szereztem, es felkeszultem ra hogy 1 ev is lehet mire penz lesz ebbol. A labam egyebkent gyorsan javul, kb 90%os mar. Meg 1-2 het es ujra elkezdek futni :)

(#15632) Integra válasza yodamastah (#15631) üzenetére


Integra
titán

mivan??? ez komoly?!
mi a faszra van a fotó és a rendőrségi jegyzőkönyv és a helyszínelés???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15633) yodamastah válasza Integra (#15632) üzenetére


yodamastah
őstag

A rendor amikor kijon, mar csak azt latja, hogy ott van az osszetort auto meg a motor. Attol meg az lehet kamu. Lehet hogy alapbol minden motoros balesetet kivizsgalnak. Egyelore nem tudom mi a nyomozas eredmenye. Viszont ez a biztosito hiresen kocsog tud lenni (KOBE). Siman visszadobjak a karigenyt mindenfele mondvacsinalt indokkal is, hatha nem kezdesz el perelni.

[ Szerkesztve ]

(#15634) Daywalker válasza vendingo (#15626) üzenetére


Daywalker
addikt

Én eltekeregtem egy 130 km körüli távot a hétvégén. Még tartom egy picit, dec 1-től fogom kivonatni, hátha bejön még egy jó idő addig.

Nála a karbi úszóházak alján vannak leengedő csavarok. De ahhoz, hogy hozzáférjek a karbihoz, le kell szedni a tankot és a légszűrőházat is, de lehet, hogy még az oldalidomokat is. SV-nél nem tom mi a helyzet (a karbi egyébként a légszűrőház és a hengerfej(ek) között van(nak), de inkább bízd vki másra). Vagy adalék:D Vagy semmi.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15635) Djuree válasza yodamastah (#15633) üzenetére


Djuree
félisten

KOBE. ilyen noname biztosítóhoz eleve nem is mennék. inkább fizetek többet mondjuk egy allianznak, ahol azért jóval több ember van :U
olcsó húsnak sajna híg a leve...addig persze nincs baj amíg nincs baleset.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15636) Integra válasza yodamastah (#15633) üzenetére


Integra
titán

tehát perelned kell és még pluszban időhúzásért kártérítésért is pereled őket?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15637) Djuree válasza Daywalker (#15634) üzenetére


Djuree
félisten

benzincsapnak elvileg minden motoron kell lennie. igaz nekem a tank alatt van, le kell szedni a tankot hogy hozzáférjek, de az nem nagy cucc, 2 csavar fogja.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15638) Daywalker válasza Djuree (#15637) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor úgy mondom, hogy egyszerűen hozzáférhető:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15639) Daywalker válasza Djuree (#15635) üzenetére


Daywalker
addikt

Ezzel az a baj, hogy ha nem te vagy a hibás, akkor a másik biztosítója a mérvadó. Ha ő a Köbe-nél van, akkor megszívtad.
Tehát te hiába fizetsz többet a saját autódra, csak a másik félnek kedvezel vele.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15640) Djuree válasza Daywalker (#15639) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, ez mondjuk igaz. de hülyén van ez megoldva. nem lehetne úgy megoldani hogy mindenkinek a saját biztosítója fizet? vagy ez a casco? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15641) vendingo válasza Daywalker (#15634) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi az infót.
A tank felhajtható, 2 csavar fogja, a légszűrőházat kivenni megint nem nagy mutatvány, amúgy is ki akartam pucolni. Ha elakadok, akkor majd segítségért folyamodok. :)
Idomot nem kell bontani, mert hosszanti irányba van a V2, ráadásul csak fejidomos, nincsenek oldalidomok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15642) Daywalker válasza vendingo (#15641) üzenetére


Daywalker
addikt

Az SV nem injektoros egyébként?
Inkább azt kérdezem, mikori a motorod? Ha minden igaz, 2003-tól injektorosak, ott semmit sehova nem kell leengedni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15643) Djuree válasza vendingo (#15641) üzenetére


Djuree
félisten

nem egy bonyolult dolog a motorszerelés egyébként, elsőre nehezebb kicsit, többet kell tökölni, de így tanul az ember. én lényegében mindent meg tudok szerelni már, amihez nem kell motort bontani. igaz fater sokat segít, ő keni-vágja. lényegében annyi az aranyszabály hogy amilyen sorrendben szedted szét ellenkező sorrendben kell összerakni :DDD
persze szerszám kell rengeteg, de az nálunk van szerencsére. néha célszerszámot is kell gyártani, jó kis fejtörést okoz néha, de mászkálok, nézelődök, aztán mindig találok ezt azt amiből lehet csinálni szerszámot.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15644) vendingo válasza Daywalker (#15642) üzenetére


vendingo
veterán

2002-es karbis van nekem.

Djuree: Leginkább az a baj, hogy hirtelen haragún vagyok, elég gyorsan elpattan az agyam, ha nem sikerül valami és ilyenkor általában a szerelendő tárgy húzza a rövidebbet, amit természetesen utána megbánok.
Szerszám van dögivel+ most kértem egy frankó szerszámos készletet a jézuskától.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15645) yodamastah válasza Djuree (#15635) üzenetére


yodamastah
őstag

En Alliazos vagyok, de b*szhatom ha aki osszetort az KOBE-s.

(#15646) Djuree válasza yodamastah (#15645) üzenetére


Djuree
félisten

:(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15647) yodamastah válasza Integra (#15636) üzenetére


yodamastah
őstag

Egyelore meg itt nem tartunk. A karfelmeres megtortent, a biztosito meg elobb utobb kozli hogy most akkor fizet vagy sem. Ha nem fizet akkor megyek az ugyvedhez. Az idohuzassal kesedelmi kamat ketyeg a baleset napjatol...

(#15648) Daywalker válasza yodamastah (#15647) üzenetére


Daywalker
addikt

Magyar valóság :( A biztosítóknak meg nagy szerszám a hátsójukba! :B

vendingo: hát a fene sem tudja, kétszer láttam SV-t közelről, de akkor sem ilyen szemmel néztem. Ki tudja, mennyire lehet odaférni a leengedőhöz, eléggé el van döntve az a V motor...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15649) vendingo válasza Daywalker (#15648) üzenetére


vendingo
veterán

Majd kiderül, ha nekiesek.
Ha nagyon elakadok, akkor áthívom a szerelő ismerősöm, vagy utánajárok a neten.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15650) shiNIN válasza vendingo (#15626) üzenetére


shiNIN
tag

Én személy szerint, mint nyári kesztyűs élvezetmotoros, várom a jobb időt :) Ha esetleg novemberben már nem lesz, akkor majd decemberben vagy januárban megyek egy kört.
Alvaróban még nyilván nem merült fel, hogy ne járjon munkába (továbbra is a motor az egyetlen lehetősége. nyáron a bicikli is, de ilyenkor már rég nem), még alig találkozott egy cseppnyi faggyal, az is aszfaltúton volt. Néha kicsit sáros a hegy, de az még kezelhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.