Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149801) vendingo válasza tboy93 (#149800) üzenetére


vendingo
veterán

2. scorpiont koptatom, utálom. Többet én se veszek.
A másodikat csak a színe miatt vettem meg. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#149802) Zsírkrétamen válasza pepucs (#149797) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ha a Tracer 9 kiesik a keretből akkor próbáld ki a 7-est. Több bugit ad mint egy DL, nekünk az a tesztkörön egyáltalán nem jött be. Azért a 7-essel is lehet jókat motorozni, de napi szinten használjuk Pesten, de hoszabb, 400-500km-es túrákat is mentünk már vele gond nélkül. Páromnak bejött, nem cserélné le :)

(#149803) Khaosz55 válasza vlevi (#149799) üzenetére


Khaosz55
addikt

60 000Km van a Gen2 MT09 SP. Szinte csak túra, Olaszország, Ausztria, Horvátok, néha Szlovénia. Sw motech cargobag pro-r rakom fel mögém, és azzal 10-14 napig simán elvagyok. Egy túra nekünk 2500-3500Km. Semmi plexi, semmi szélvédelem, 2 részes bőrruhában, de a párom Mt07-én sincs pelxi és nő létére rendre végig csinálja a túrákat. Az ő motorjában közel 50 000Km van. Én annyit komfortot csináltam, hogy áthúzhattam az ülést kényelmesre és zselét rakattam bele. Egyáltalán nem gondolkodunk túra motoron, nem is jönnek be kinézetre, mi élvezzük így a motorozást. Szóval bőven lehet naked bike-kal túrázni és túrák során is sok naked bike-ot látunk, szóval nem vagyunk egyedül. 140-ig tartósan lehet haladni pályán. Legutoljára Genovából jöttünk haza 1 nap alatt 1100Km, na jó akkor tényleg elfáradtunk...
Ez a videóból kivágott kép: [kép] [kép] [kép]
Most Korzikán 4-5 napot voltunk egy szálláson, ott lepakoltunk természetesen.

(#149804) Biqci válasza tboy93 (#149800) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ennyire tré a Scorpion? Pont most szemezek egy 520 Exo vagy egy 1400 Exo-val, de akkor inkább felejtős?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#149805) User_2 válasza pepucs (#149797) üzenetére


User_2
tag

hétköznapi járósnak egy 125/300-as bármi,
most biztos azt gondolod nehogy má.
pedig de, sokkal könnyebb parkolni városban, országúton terelgetni egy kisebb súlyú valamit. 50-ig ezek is kilőnek mint az őrült.

ha mindenképpen nagyot túrázni akarsz, akkor bérelj valami nagyobbat, minden alkalommal más típust.

nem annyira nagyon nagy muszály fixen beleülni egy vasba.

(#149806) Pttypang válasza User_2 (#149805) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezt abszolut tamogatom, valami szijas kicsivel total elvan az ember a mindennapokban, az meg, hogy lerajtolom a teslat, eleg felesleges az esetek kvazi minden reszeben :D

Everybody lies.

(#149807) Sys85 válasza Biqci (#149804) üzenetére


Sys85
veterán

Ahogy írtam is, valami borzalom a zajszintje az EXO-1400 Air-emnek.
4 éve használom, de csak füldugóval (Alpine Motosafe) tudok megmaradni benne.Vagyis csak használtam eddig.
Már olyan 70km/órától nagyon kellemetlen, 100-tól meg füldugó nélkül szinte elviselhetetlen.Teljesen mindegy hogy túra (R1200RT), vagy naked (Hornet) a vas, túravason is csak egy fokkal volt csendesebb, de még az a szint is durva.
Ráadásul az enyém eszi a plexiket, a nyitófülnél az összes elrepedt (tavaly 3 plexi lett kuka), a napszemüvegek pöckei meg rendszeresen eltörnek.Aztán az arcpárnák és a bogárháló héj alatti rögzítőpöckei is elengedtek már egy ideje, 2-t tudtam visszaragasztani valamennyire.
Soha többet Scorpion, hiába szép és kényelmes!



#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#149808) pepucs válasza User_2 (#149805) üzenetére


pepucs
tag

Erdekes hogy a 2021-es teljesen dobozolt sv650-et senkise ajanlotta idaig. :F
Akkor johet az mt09 es az olaszkorre egy berelt tracer? :DDD A kismotorral mi lenne a munka utani bajna-hereg GP futamokkal? :O

Zsirkretaman: Tracer 7 fel se merult idaig, megnezem milyen, koszi a tippet

zgospel: gsxs1000f nagyon nem az en kavehazam sajnos, felmerult a sima is, aztan visszaolvastam a korabbi probakor utani velemenyem, koszi a tippet

80%-ban az sv-vel is 200-300km koruli hetvegeket mentem(BP-> matra, selmecbanya, stb) Olasz karika lesz az elso nagyobb tura emiatt a bizonytalansag.

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#149809) vlevi válasza pepucs (#149808) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használt szóba jöhet?

Nekem azért jó a Tracer900, mert innen, Szabolcsbol mondhatni minden távol van. Meg egy román karika (nem Erdély, hanem pl Bihar) is 500km-re jön ki.
Ha még Ausztria, akkor az oda vissza 1-1 nap pálya, abban összehasonlíthatatlanul jobb a 3x300cm3, mint a 2x300, ha érted :)
Én a DL650-t sajnáltam egész nap 130-140 környékén 7000 fölött hajtani. Tracer900 kicsit alacsonyabb fordulaton hozzá ugyanazt a sebességet, a sebesség meroje se csal 10%-t, csak kb 5-6ot ;), és a 3 tengerrel komfortosabb egy hosszú, több órás monoton egyenes.
Nem akarlak rábeszélni (de :K ), ulj fel rá, gurulj vele pár km-t.

Nézz el pl. Kecskemétre, asszem fel órára odaadják a Tracert.
Ha nagyon nem jön be, azt megtudni ennyiből is.
Hogy hosszabb távon jó-e neked, ahhoz persze kevés fél óra.

(#149810) bardi válasza pepucs (#149790) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem ez a mi kényelmes nagyon egyénfüggő.
Nekem a VFR-re, amikor még nem volt meg mondták, hogy elfárad majd a derekam, a csutkakormány miatt meg lerohad a csuklóm, de ezekből 4-5 óra alatt pont semmit se tapasztalok. Valószínű szimplán nincsen megfelelő tözsizomzata azoknak, akiknek egy VFR-es túrázás gondot okoz. Nakedet csak a jogsiszerzés alatt használtam, de 110-nél nem éreztem azt, hogy ez hosszú távon tarthatatlan lenne. Viszont ha szar a derekad, akkor az én tapasztalatom tök irreleváns, pedig mondanám, hogy vegyél te is 30 éves viffert :D

'92 Honda VFR 750

(#149811) pepucs válasza vlevi (#149809) üzenetére


pepucs
tag

3M-ert csak a legalja van a kinalatnak azzal meg ugy tudom vannak minosegbeli gondok :(

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#149812) Pttypang válasza bardi (#149810) üzenetére


Pttypang
veterán

Ahhoz kepest, hogy elvileg a kigyurt rosszarcu motorosokra gondolnak a nagyobb gepekkel az emberek, ez mindig vicces :D

Everybody lies.

(#149813) fattyu válasza bardi (#149810) üzenetére


fattyu
veterán

hogy elfárad majd a derekam, a csutkakormány miatt meg lerohad a csuklóm,

csak ha szabályosan közlekedsz.

én gsxren is csináltam 500km napokat többet egymás után. megfelelő tempónál szépen megtámaszt a szél se csukló se derék se váll :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#149814) Topiccsendőr válasza bardi (#149810) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, a vfr-re aki azt mereszeli mondani, hogy kenyelmetlen, meg egyaltalan azt, hogy csutkakormanyos, az a motorozas nagyon kis spektrumat latta eddig. emelle el kellene kezdenie mozogni valamit. :U
Rengeteg ilyen velemennyel talalkozok, hogy tul sportos a vfr. A VFR...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#149815) Topiccsendőr válasza fattyu (#149813) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Csak ha szabalyosan kozlekedsz, es szabalytalanul ulsz a motoron.
A csuklojat az embernek nem kellene a csutkakormanynak terhelnie, sehol, plane egy vfr en.
Tartania kell magat az embernek.

En R1 el tobbszor repultem münchen-budapestet, a szelvedelme jobb, mint a vfrnek, igy a szel nem igazan tamaszt engem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#149816) Topiccsendőr válasza Pttypang (#149812) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A kigyurt motorozni nem tudo embereknel nagyon szepen lehet latni hogy a tricepsszel tamaszkodnak a csutkakormanyon. Aztan nem ertik, hogy ha gyorsitanak, kapaszkodnak a kormanyba, es elkezd a motor instabil lenni.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#149817) fattyu válasza Topiccsendőr (#149815) üzenetére


fattyu
veterán

persze vicc volt.
hátizom kell a hasalós dolgokhoz.
de amugy én sokkal kényelmesebbnek tartom őket mint az egyenesen teliseggen ülést. azt én sem bírom sokáig. bár a zrxen is egész sokáig elvagyok.

mondjuk mentem 400 kilómétert a huskyval is. asszem igénytelen vagyok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#149818) csongi válasza bardi (#149810) üzenetére


csongi
veterán

Vagy szimplan statikus?
En mindegy min ultem. A jobb lapockam kb 3-4 ora terhelest bir, es beall mint a gerely. :(
A statikus terhelest nem birom. Sosem birtam.
Heti 5 edzes sem oldja meg, konnyebb, de akkor is veges a dolog.
Az NT650 rol lerohadtam, elso napon 450 volt. Beallt a nyakam vallam lapockam. A fejem nem tudtam elforditani. Pedig volt 750 es napom korabban. :)
Nyilt gerincem van, megsem ott faradok el.
Sztem, erossen egyen fuggo, kinek hol vannak a gyenge pontjai.

(#149819) yodamastah válasza fattyu (#149813) üzenetére


yodamastah
őstag

"megfelelő tempónál szépen megtámaszt a szél se csukló se derék se váll "

Ezt sosem értettem. Sokat túráztam gsxr-el, de ha a tempó olyan volt hogy a szél megtartott volna, akkor hasaltam a plexi mögött. Ellenben rengeteget városoztam BP-en sportmotorral, és sosem fájt a csuklóm, sem egyéb. Tartottam magam törzs izmokkal/combbal.

Szerintem te is így tartod magad, csak jól hangzik ez a "tart a szél" duma :D

(#149820) fattyu válasza yodamastah (#149819) üzenetére


fattyu
veterán

kifejtettem lentebbszóval igen.

mondjuk annyi hozzá tartozik hogy majd 190 vagyok hosszú végtagokkal. a jó szélvédelem nekem nem létezik. persze be tudok kucorodni mellkas a tankra a plexi mögé de azt nem szeretem. normál közlekedős tempóhoz (180-220) még egyenes enyhén hajlított karral szoktam, ott meg azért van szél mellkasra.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#149821) pepucs válasza Pttypang (#149812) üzenetére


pepucs
tag

10 éve gyúrok, pont tök független a gyúrás a gerinc problémáktól :D megvolt az első buktám tavasszal, azóta sz@p@k motoron ezzel ráadásul a nyakam is kapott

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#149822) etnies válasza macilaci78 (#149786) üzenetére


etnies
senior tag

Lidl :))

"önmagam hite vagyok magamban"

(#149823) etnies válasza vendingo (#149794) üzenetére


etnies
senior tag

Én nem mentem SV-vel, de DL-lel megcsináltam azt, hogy 1170 után felültem másnap egy 750-re és semmi bajom nem volt, pedig 43 és 40 fokban motoroztam.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#149824) xmad


xmad
őstag

NC 700 X ről mik a tapasztalatok?

robogó után vennék egy olyat,

találtam egy első tulajost kevés km-el. jónak tűnik, de persze még nem vettem meg,
CB500X lett volna a másik kinézett gép, de arra most nincs keretem.

adott esetben 2 személlyel is használnám.

(#149825) macilaci78 válasza Sys85 (#149793) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hangos, nem hangos. Ez annyira szubjektív. Kinek milyen a hallása, milyen a frekvencia, fejtartás, szélvédelem. Próba nélkül nem tudod.
Én csak egy Sh300-at hajtok, 100-110 utazó max, plexi nélküli motor.

A Crivit 70-nél annyira hangos volt, hogy mindent kizárt a motor hangjából. A Sharknál még 110-nél is érzékelem a környezetem hangjait. Persze hangos a sisak, de a szélzaj frekvenciája nem üti ki a környezeti hangokat. Duda, sziréna, motorhang. Nem mondanám hangosabbnak, mint adott sebességen nyitott ablakkal autózni.

Leghosszabb egybe távom Bp-Székesfehérvár volt a régi 7-esen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#149826) vlevi válasza pepucs (#149811) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az durva...
5 éve vettem az enyémet, 3.5-ért...
De nemcsak ennek van elszállva az ára.
Néha rá kukkantok a hahura, a DL650-t ma is el tudnám adni annyiért, mint 5 éve.

(#149827) Pttypang válasza vlevi (#149826) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, de abbol a penzbol mit is tudnal venni ugye... Termekre gondolok, nem csak motorra. Konkretan a bukosisakok is mar lazan 200-nal kezdodnek, amik korabban 130-150-ert repkedtek. Aranyos.

Everybody lies.

(#149828) bajnokpityu válasza pepucs (#149790) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én bevallaltam a speedet. A felsoroltak egyikere se cserélném, de egy rs765 azért engem megmozgat. A többi nem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#149829) palfitom válasza xmad (#149824) üzenetére


palfitom
félisten

#148759

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149830) norbert1998 válasza kriszti21 (#149796) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez amúgy ennyire egyszerű, mint amennyire hangzik? :D

(#149831) Pttypang


Pttypang
veterán

Talaltam egy okesnak tuno gumist a kornyeken, aki motorokat is vallal.
Elso gumim mar repedezett, a hatso viszont kvazi uj volt, amikor vettem a motort. Cserelhetem kulon az elsot? Valami mast, mint a bridgestone battlax BT-023 ami rajta van. 120/70 r17 58w Elvileg ez is sport-tura.
Ti viszitek a magatokkal a gumit, vagy rendeli a gumis?

Hatul dunlop sportmax roadsmart 2 van fent.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#149832) vihartigris


vihartigris
őstag

Tudtok holnapra valamilyen motoros találkozót ajánlani?

bármi reciproka a semmi

(#149833) yodamastah válasza vlevi (#149826) üzenetére


yodamastah
őstag

El tudnád adni annyiért mint 5 éve. Csak a pénz nem ér annyit amit kapsz érte :)

17 éve vettem a gsxr-t. Most van benne 70ezer km, 15 esés. 5. idomszet van rajta, de már ez is úgy néz ki mint egy lezuhant vadászgép. Mégis kb annyiért elmenne mint amennyiért vettem :D

[ Szerkesztve ]

(#149834) Biqci válasza Sys85 (#149807) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ah, köszi az infót. A hangosság erősen szubjektív, ezt egy próbamotorozás alatt le lehet ellenőrizni, de ezek a törések nem festenek jól. Nekem 6 éves a HJC IS-17 és még minden eredeti, semmi nem tört el vagy le. Akkor ez felejtős, pedig ez a felfújható arcpárna tetszett benne. Na majd valami más lesz...
:R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#149835) csongi válasza xmad (#149824) üzenetére


csongi
veterán

Tartós konstrukció, mindenből a szükséges.
ki kell próbálni, nagy rizikó faktor nincs benne, leginkább az, hogy sokan gyengének és jellemtelennek élik meg.
Robogó után minden motor más lesz.

(#149836) pakfong válasza Biqci (#149834) üzenetére


pakfong
tag

Szubjektív ja, de tényleg kellemetlenül hangos. Scorpion exo 1400 air van nekem is 2 éve. A jobb fülemnél sokkal hangosabb, lövésem sincs hogy miért ott, amikor bal oldalt van a napszemüveg mozgatója. Ha forgatom a fejem halkul, de hát állandóan oldalra nézve motorozni nem vmi baráti. :)
A napszemüveg nem megy le eléggé, rohadt zavaró tud lenni, hogy az alsó éle zavarja a látást, ha rápillantok a műszerfalra. Lejjebb állítani nem lehet.
Törés nekem még nem volt a plexin.
Füldugót használok minden bukóhoz, ugyanazzal a nakeddel a Nolan N87 sokkal csendesebb.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#149837) tboy93 válasza Biqci (#149804) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ujonnan vettem exo920-at 2020-ban 80 körül. Néha kihullik a csavar (ugy evente 2x) a plexit tarto mechanikabol. Olyankor elengedi a plexit. Mar van tapasztalat, amikor lotyog akkor szedem is szet meghuzni. Plusz néha sípol szélben, nem tudom miért. Illetve hangos, autopalyan en csak fuldugoval tudom használni.

[ Szerkesztve ]

(#149838) csongi


csongi
veterán

Fent a Dodor eses a youtubon.
Tanulsagos.

(#149839) norbert1998 válasza csongi (#149838) üzenetére


norbert1998
veterán

Kommentek persze megint zsenik

(#149840) macilaci78 válasza csongi (#149838) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#149841) csongi válasza norbert1998 (#149839) üzenetére


csongi
veterán

Ez ilyen.
A videoba sok sok hasznos info van nekem.
Sajnalom, de reszese a ketkereken kozlekedesnek.
Videot kesziteni inkabb palya napon, minimal plusz koltseg.
Kozuton orosz rulett.
Egy ismeretlen motorral foleg.
Nem csak ra vonatkozik.
Jelenleg a 20 eves motorok a szabalyos kozlekedes sokszorosan megszegheto teljesitmenyre kepesek.
Lvl 100 protektor sem fog csoda vedelemet adni. Szerencseje volt, hatalmas.
Van akinek beno a feje korral haladva van akinek nem. :)

(#149842) yodamastah


yodamastah
őstag

Dodor esett már sokat, most lett még egy esés a listában. Lapozzunk.

(#149843) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ausztriából a gyorshajtás büntik mennyi idő alatt szoktak megjönni? :D Számítok 1-2-re :(

Figyelemfelkeltő kép

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#149844) vlevi válasza yodamastah (#149833) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ez is benne van.
Most nem tudnék 4M alatt új motort venni.
5 évvel ezelőtt még bőven belefért egy Tracer900-as úgy, hogy dobozokat, satöbbit is vettem hozzá.

Most??? [link]

És ez NEM a GT változat ára, mert az 5,6 a GT+ pedig 6 fölött van :O
Kicsit sántít, tudom, mert a Tracer9 másban is fejlődött, de akkor sem került bele 3MFt-nyi plusz érték.

[ Szerkesztve ]

(#149845) xmad válasza csongi (#149835) üzenetére


xmad
őstag

köszi. mindenképp.

eddig csak a cb500X-et vezettem de az isten király.. csak most jelen esetben kiesik a keretből :/

B tervnek van/volt az NC700 mert tetszeni tetszik az is, de nem próbáltam még

(#149846) norbert1998 válasza csongi (#149841) üzenetére


norbert1998
veterán

S1000XR-je van legalább egy éve, azzal akart minket is vinni a képzésen, de szervízbe volt.
M1000XR volt a videóban. Szerintem nem volt teljesen ismeretlen neki

(#149847) Steven válasza norbert1998 (#149846) üzenetére


Steven
addikt

40 ló plusz 8-9 év az övéhez képest és 3 generáció.

Bár amit látok az hogy TC offal kigyorsításkor Megcsúszott a segge még kanyarodva azaz kanyarba ...bárkivel előfordul nagyobb gáznál a kelleténél.

Extrát én itt nem látok.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#149848) Shadowbull válasza csongi (#149838) üzenetére


Shadowbull
addikt

Na ezért nem kell kikapcsolni a kipörgésgátlót, pláne nem egy ilyen qrva erős motoron :N

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#149849) Shadowbull válasza Steven (#149847) üzenetére


Shadowbull
addikt

Bárkivel előfordulhat aki van olyan hülye hogy kikapcsolja az elektronikát...

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#149850) norbert1998 válasza Shadowbull (#149849) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem nincs is elektronika :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.